Luitwielers en Leutwylers in Vlissingen bijeen WALCHEREN ZUID-BEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN vakbekwame dieselmonteur OM WAGEMAKER VLOOG KAAR DE KIKDEREK IK AUSTRALIË NOORD-ZEELAND Agenda MAANDAG 8 AUGUSTUS 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT HONDERDZESTIG FAMILIELEDEN Verbroedering van Zeeuwen en Zwitsers Als iemand in de grote zaal van hotel „Britannia" te Vlis singen luid de naam Luïtwie- Ier zou hebben geroepen, zou hij wellicht hebben bereikt, dat alle 160 aanwezigen tege lijkertijd de oren spitsten en omkeken. Het was alles Luit- wïeler wat de klok sloeg. De grote en eeuwenoude familie hield zaterdagmiddag name lijk haar internationale reü nie. Uit Zwitserland waren ongeveer 90 Leutwylers aan- wèzig en uit alle delen van Nederland waren 70 Luitwie lers naar „Britannia" geto gen om het familiegebeuren bij te wonen. Het was een zeer gemêleerd ge zelschap, dat zich zaterdagmiddag door Britannia bewoog, maar hei gemak waarmee een ieder zich aan het gezelschap aanpaste, duidde toch wel op een groot saamhorigheidsgevoel en op het voortdurend besef van het bestaan van een grote familieband. De Luitwielers en Leutwylers ge bruikten gezamenlijk de koffie maaltijd; De Nederlandse organi sator van de reünie, de gepen sioneerde luitenant-kolonel H. Luitwieler uit Den Haag, gaf zo wel in het Nederlands als in het Duits een overzicht van de eeu wenoude familiebetrekkingen. Zo legde hij de aanwezige Nederland se familieleden uit hoe de- stam boom, voorzover hij en de bakker Paul Leutwyler uit Muménthal hebben kunnen nagaan, terugloopt tot het jaar 1273, en hoe het ge slacht in Nederland kwam, toen Johannes Leutwyler als comman dant van een troep Zwitserse huursoldaten in 1742 in Vlissingen terechtkwam en er' huwde met Catharina Verbruggen, die hem een zoon, Hendrik, schonk. Scheepvaartberichten Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 5-8: Globe van zee-Terneuzen; Mataram van Hamburg: Colette van Gothenburg: Medon van Hamburg: Tara van Bahia; 6-8: Voorwaarts van Rotterdam; Zeven bergen van Belfast: Zus van Newross; Oranje van Londen: Fiona van Shoreham.. Vlissingen vertrokken op 5-8: Gardenia naar zee: Gardhav naar Narvik: Heren gracht naar Trondheim: Bordagain naar Igarka: 6-8: Wiralcel naar Zwarte Zee. Gepasseerd van Antwerpen op 5-8: Rid derkerk naar Rotterdam: Silvaplana naar Rotterdam; Janny naar Londen: Aarden- burgh naar Stockholm: 6-8: Globe naar zee-Terneuzen; Eddystone naar Odense; Libra R naar Gothenburg-Terneuzen: Port Talbot naar IJmuïden; Achilles naar Rotterdam; Dalerdijk naar Rotterdam: Madjoe naar Denmark; Hydra naar An- nam. Vanuit Vlissingen heeft de fa milie Luitwieler zich over ge heel Nederland, en zelfs tot in Amerika verbreid. Vele Luit wielers vindt men op Walche ren, met name in Middelburg, Vlissingen, Gapinge en Oostka- pelle. Het was dan ook niet vreemd verschillende vrouwelijke Luit wielers in klederdracht op de reünie te zien, niet alleen Wal- cherse boerinnen, maar ook in Zwitserse klederdracht gesto ken vrouwen. Na de koffiemaaltijd bleef men in gezellige sfeer bijeen. Het geheel werd bovendien vrolijk opgeluis terd door het muziekgezelschap „Leutwihl". „Het was een aller aardigste ontmoeting", verklaarde de organisator, de neer H. Luit wieler. Tijdens de grote familiereünie m zaterdagmiddag in „Britannia" M te Vlissingen troffen Luitwie- Iers en Leutwylers elkaar on- M der zeer prettige omstandighe- den. Het muziekgezelschap uit Luïtwihl en vooral de Zeeuwse H en Zwitserse boerinnen zorg- j§ =e den voor een lévendig beeld op El de vergadering van 1G0 deelne- mers. Foto P.Z.C.) llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll IIIIIIIIHIIIIIIIIIII Deze reünie was de eerste van de Luitwielers die in Nederland werd gehouden. Volgend jaar gaat het naar Lüpfig in het Zwitserse Aar- gau, waar een Leutwyler burge meester is. In totaal heeft deze omvangrijke familie reeds vijf maal een reünie gehouden. Op die van het vorig jaar verschenen on geveer 500 familieleden op de bij eenkomst, die voor de Luitwielers zo langzamerhand al weer een traditie begint te worden. Jaarlijks ringrijderij in Domburg In Domburg hebben badgasten en be woners zaterdagmiddag weer de tra ditionele ringrijderij kunnen bijwo nen. Er werden in totaal 41 beurten gereden. De volledige uitslag van deze we'dstrijden is: 1 J. Provoost Jz. Sr. 34 ringen; 2 W. Provoost 30 r.; 3 C. de Visser 28 r.; 4 J. Brand 25 r.; 5 L. Dourleijn 24 r.; 6 Adr. Provoost 24 r.; 7 G. Pro voost 24 r.; 8 J. Provoost Wz. 24 r.; 9 L. P. Roelse 24 r.; 10 L. Provoost 23 r.; 11 A. Dourleijn 23 r.; 12 C. Provoost 21 r.; 13 L. Bastiaanse 21 r.;14 J. Provoost Az. 20 r. Extra prijzen: 1 J. Provoost Jz. Sr.; 2 V/. Provoost; 3 J. Provoost Az.; 4 L. Provoost; 5 J. Brand; 6 J. Provoost Jz. Sr.; 7 Corn. Provoost Az.; 8 J. Provoost Wz.; 9 A. Provoost Jz. Wisselprijs: W. Brand; W. Provoost Jz. Wisselbekers: Heringa-belcer: Jan Provoost Jz., 8 ringen; Crommelin- beker: C. de Visser, 8 ringen; Zeven Provinciën-beker: A. Dourleijn, 7 rin gen; Schorer-beker: Jan Provoost Az., 6 ringen; Seidel-beker: L. Bas tiaanse, 6 ringen. Wisselprijs voor badgasten: 1. P. F. Brouwers; 2. L. Brouwer; 3. Charroo. Prijs voor ve teranen, boven 55 jaar: W. Brand. Prijs voor jonge ringrijders: H. Brand. 150e ring: Adr. Provoost Jz.; 250 ring: J. Brand; 325e ring: L. Bas tiaanse. Hoogste serie: Jan Provoost Jz. sr. met 18 volgringen. Pechprijs: Jan Provoost Az. Potlepel: 1. L. Dourleijn; 2. A. Provoost Jz. Burgerlijke stand NIEUW- EN ST.-JOOSLAND. Ondertrouwd: A. P. van Moolenbroek, 24 jaar en E. J. Polderdijk, 23 jaar. Getrouwd: S. G. Verdaasdonk, 22 jaar en M. Adrlnanse, 21 jaar. Mr. F. A. Doude van Troostwijk, 27 jaar en A. M. Gravin van Randwijck, 24 jaar. O.- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: L. Groeneweg—Clarisse, t L. L. ReijersePaauwe, d.; P. .1. MunckVerhage, d.; J. .T. Sarinkde Witte, z.; M. J. H. Andelade Vries, C. J. de Rijke—Leeman, d.: M. D. Jo sev. d. Stelt, z.; N. KaljouwDin- gemanse, d.; E. H. Fonsevan Malsen, d.; C. KagenaarSanderse, d.; M. B. M. Ha genaarKösters, z.; P. W. KuijpersRe- mij nse, d. Ondertrouwd: W. Joosse, 56 jaar en E. J. Maartense, 59 jaar: H. J. Ulderink, 27 jaar en L. A. T. Edelman, 20 jaar; G. A. Reogïers, 27 jaar en M. v. d. Woestijne, 21 jaar; R. E. Velthuizen, 21 jaar en J. J. Arnoijs, 22 jaar. Getrouwd: II. J. Boegen, 27 jaar en N. Ul derink, 23 jaar; J. de Ronde, 25 jaar en P. M. W. Maas, 25 jaar; R. W. Fastenau, 27 jaar en W. S. Millennar, 20 jaar; H. Cijsouw, 63 jaar en C. Adamse, 60 jaar: H. P. C. Pundke, 25 jaar en F. H. van Eenennaam, 25 jaar; H. C. Leendertse, 28 jaar en J. C. van Splunder, 20 jaar; J. Wondergem, 40 jaar en S. Provoost, 34 jaar; S. de Wispelaere, 24 jaar en A. Kats, 21 jaar. Overleden: II. Caljouw, 82 jaar: K. Hou tekamer, 89 jaar, wed. van J. Weststra- te J. de Pagter, 78 jaar. Twee Nederlanders in Duitsland omgekomen Zaterdagmiddag omstreeks half vier is op de weg tussen Keulen en Bonn een Nederlandse personenwagen ge slipt, waarbij de 19-jarige J. Mer- tens uit Diergaarde Echt (Limburg) ter plaatse is omgekomen. De drie andere inzittenden werden ernstig gewond naar 't ziekenhuis in Rhein- bach overgebracht, waar de 23-jarige G. Cabollet uit Posterholt zondag middag is overleden. Met de twee andere jongelui Egelmeer én Hen- drikx uit Posterholt waren zij voor een vakantietocht naar het Rijnland vertrokken. De wagen was vrij zwaar beladen met tentmateriaal en benodigdheden voor een camping. De bestuurder, de heer Mertens, heeft op de door de regen glad ge worden weg tussen Rheinbach en Wormersdorf de macht over het stuur verloren, waardoor de wagen enkele malen over de kop sloeg en tegen een boom belandde. De wagen werd geheel vernield. In 't Veld - p.v.d.a. - treedt af als senaats fractievoorzitter (Van onze Haagse redactie) Mr. dr. in 't Veld zal in verband met zijn benoeming tot voorzitter van het College van Beroep voor het Be drijfsleven het voorzitterschap van de P.v.d.A.-fractïe in de Eerste Ka mer neerleggen. De heer In 't Veld is van mening, dat de functie van voor zitter van het beroenscollege voor het bedrijfsleven moeilijk verenigbaar is met de zo uitgesproken politieke fi guur van fractievoorzitter. Het ligt wel in zijn bedoeling voorlopig lid van de Eerste Kamer te blijven. Wie de heer In 't Veld in de Eerste Kamer als leider van de P.v.d.A.- fractie zal opvolgen is nog niet be kend. Politieke kringen menen echter dat voor de functie van fractievoor zitter vooral in aanmerking komt de oud-minister prof. dr. I. Samkalden, die juist dezer dagen het lidmaat schap van de Tweede Kamer heeft verwisseld voor dat van de senaat. Tweeduizend gulden zoek uit woning van weduwe De weduwe S. in de Mariastraat te Budel is op onverklaarbare wijze een bedrag van 2000 gulden kwijtge raakt. In een nachtkastje op haar slaapkamer bewaarde de vrouw 2200 p-ulden, welk bedrag ze door lang sparen bijeen had gegaard. Ze wilde er een televisietoestel van kopen. Toen zij geld wilde nemen uit het kistje bleek dat het niet meer op zijn plaats stond. Na enig zoeken vónd de weduwe het kistje op een an dere plaats in de kamer terug. Er bleek echter nog slechts 200 gulden over te zijn. Een bedrag -an 2000 gulden was verdwenen. Kort geleden raakte de dochter des huizes de huis sleutel kwijt. Waarschijnlijk is Je dief met deze sleutel 'yinnengekomen en kon hij de diefstal plegen zonder een spoor na te laten. Burgerlijke stand SCHOONDIJKE. Bevallen: S. J. VercrugsseDeunink, z.: S. C. de Lijser—van de Wege, d.; Getrouwd: P. W. de Jonge, 24 jaar en C. D. Hennekeij, 21 jaar. BIERVLIET. Bevallen E. A. ArsèneHerrebout, d. Getrouwd: A. J. Versprille, 32 jaar en E. J. Willemsen. 29 jaar, HOOFDPLAAT. Bevallen: I. E. C. M. ProvoostVarin. d. Getrouwd: M. E. Stegaert, 24 jaar en E. L. Pijeke, 24 jaar; G. J. Beeude, 22 jaar er R. W. L. de Poorter. 20 jaar: F. J. M van Leeuwe, 22 jaar en W. L. R. de Poorter, 20 Jaar. Z AAMSLAG. Bevallen: A. G. van Hoeve—van Doese laar, d. A. R. Hamelinkvan Kooten, d.; Getrouwd: A Schieman, 29 jaar en J. de Putter, 22 jaar: M. I. de Hullu, 25 jaar en J. Riemens, 26 jaar. Overleden: C. J. de Wilde, 85 jaar; L. Buijze, 82 jaar, wed. van J. Deurink; D. van Tatenhove, 59 jaar, e. van H. C. de Bree: L. de Putter, 71 jaar, wedn. van A. Maas. TERNEUZEN. Bevallen: A M. H. van Heckc—de Gron- ekel. d.: S. E. VlaanderDobbelaar, z.; M. E. Franse—Bal. z.; M. van Tatenhove Dieleman, z.; C. van Burg—Iwaarden, z.; C. J. WarrensHamelink, d.; E. A. de PauwInghels, d.; M. E. Inghelsde Koeijer, z.; A. L. van Hecke—Roelands, z. G. M. van den EyndeBaart, d.; H. L. OeleOverdulve, z. Ondertrouwd: J. de Braai, 23 jaar en D. J. Jansen, 20 jaar; E. J. Dobbelaar, 26 jaar en J. W. M. d'Hont. 22 Jaar. Getrouwd: J. P. Wyne, 34 jaar en M. M. Verwilghen, 24 jaar: H. J. Smits, 26 Jaar en I. Hallegraeff, 21 jaar: A. J. Verpootte, 26 jaar en W. J. Harte, 18 jaar. Overleden: C. Wolfert, 61 jaar, e. van K. Buijze: P. F. Vervaeck, 54 jaar, e. van M. Mussche; M. E. Baert, 61 jaar, e. van J. Boekstael; M. J. van Opdorp, 03 jaar, e. van E. A. IJsebaert. GEVRAAGD zo spoedig mogelijk in Terneuzen een leeftijd 25 - 40 jaar. Brieven lctt. A 85, bureau P.Z.C., Vlissingen. GOES Gevonden voorwerpen In de maand juli 1960 zijn aan het bu reau van gemeentepolitie te Goes on derstaande voorwerpen als gevonden aan gegeven en nog niet afgehaald, inlich tingen hierover op iedere werkdag te verkrijgen. Witte dameshoed; wieldop v. „Ford": handdoek met hempje, broekje en washandje: ring met sleuteltje en Sleu tel; 4 div. zonnebrillen, waarvan 1 in ro-d étui; een passer: 5 div. portemon nees. met of zonder inhoud; een sierduif; natuurkundeboek: 3 bankbiljetten van f 10: doos inh. 5 kg cacao (pakjes) honderiem; 4 div. sjaals of hoofddoeken; herensandaal (wit bovenleer): wit kindertuigje: schoenlepel (zwart meta len); grijze plastic regenjas; halsketting (koper?); wit plastic étui w. i. rozen krans; plastic regenkapje: plastic kin dertasje, inh. speelgoedgeld: ceintuur; autoped, kleur beige m. blauw; passer: gryze das: fietssleutel (2 stuks); bruin kinderjack m. ritssl.; contactsleutel „V. W.", SG. 135: r.-k. kerkboekje: beige plastic étui met damesbril m. hoornen montuur; bl. kindertasje: doublé dames polshorloge m. dito bandje; doos (v. Vis- ser-Koole-Axel) w.i. nieuwe geruite da- mesjas; plastic bal: capuchon, rood ge voerd: paar br. glacé handschoenen: vul pen, bl.zw. gevlamd: goudkl. armbandje: jong katje: br. glacé h.handschoen (1-): kinderregenjas (okerkleurig): züverkl. schakelarmbandje; aktentas: 4 kl. ball point: 2 sigaretteaanstekers (o.a. „Ra- dan"): 3 bankbiljetten v. f.25; zilveren gulden: damesrywiel, sportmodel; schroe- vedraaier „Navis" m, geel isolatiehand vat: snoer imitatie parels: zwarte alpino muts; plastic zakje m. wortelen: 1 blauw en 1 grijs geruite damesparaplu; wit kin derschoentje (r.2 ballpoints (grys m. groen en zwarte): kettinkje m. me- duillon; herenpolshorloge m. metalen bandje: regenpak (groene cape en zwarte broek); 2 all. of stalen duimstokken; geel plastic armbandje: lichtblauwe autoped op luchtbanden: zilv. kettinkje w.a. „be- -'-Itjes": ','j kg rundvet; kg reuzel; huissleutel; badhanddoek m. zwembroek: padvindersrlem: collier pnarlen: br. led. tas. inh. port., huissleutels, borstel, haak werk, enz. (f 20): speld, best. uit grote en kleine parels: kinderbril, licht mon tuur (gevonden op Goesse Sas): gestr gryze jonge poes: sleuteltje „Quick" 184: kastsleutel „27"; nieuw wit zeil m rub ber lussen; zwarte waterproof regen broek: 14 obligatiezegels van Albert Heijn 10 ct.; wit led. kinderschoentje, maat 21, rechter: diamantduifje; koperen „Lips" hangslot: l rüksdaalder: sleutel bos; zw. mcisjesfietsje „P.J.K. met a. h. stuur een bruine tas; parapluhoes (bei ge): grys herensport rij wiel „Batavus". 's-GRAVENPOLDER Raad vergadert Maandagavond acht uur komt de ge meenteraad van 's-Gravenpolder in vergadering bijeen. Ter behandeling wordt aangeboden de goedkeuring van de slotwijziging van de begroting 1959 van het burgerlijk armbestuur, de benoeming van een lid en plaats- Bevelanden", alsmede het aangaan van een vaste geldlening van 40.000 tegen 4% procent rente 's jaars voor de duur van 25 jaar. ELLEWOUTSDIJK Raad vergadert De gemeenteraad van Ellewoutsdijk komt heden, maandagavond om 19.30 uur in vergadering bijeen. On de agenda staan onder meer de volgen de punten: benoeming lid woonruim tecommissie ter voorziening in de vacature van de heer J. Platschorre; besluit tot verhuur van de woning aan de Van Hattumstraat 6 en goed keuring van de rekening burgerlijk armbestuur over 1958 en 1959. VAN ANNA JACOBA NAAR SYDNEY Geschenk voor 80ste verjaardag (Van onze correspondent in Australië) Op het vliegveld Mascot bij Sydnc-j stonden onlangs bijna twintig kin deren en kleinkinderen te wach ten op de aankomst van „oma" Wagemaker uit Anna Jacobapol der op St.-Philipsland. De krasse oma, die even later stralend van gezondheid uit de zilveren vogel stapte, was helemaal niet onder de indruk van die familiedrukte Ook was ze niet onder de indruk van de lange en vermoeiende vliegtochtZe was eigenlijk al leen maar een beetje boos. De kinderen hadden de verjaardags viering van een van oma's doch ters enkele dagen uitgesteld. „want oma zou van die, vermoeien de wereldreis wel evèn moeten bekomen". „Waarom?", vroeg oma Wagemaker verontwaar digd, „je doet niet anders dan zit ten en eten". In Australië is men het gewend om doodvermoeide immigranten uit de vliegtuigen te zien stappen. Maar oma Wagemaker was zo fris als een hoentje. Ondanks haar tachtig jaar. Eigenlijk bijna tach tig, want oma is 79 jaar en 9 maanden. En dat „oma" vindt ze eigenlijk ook maar akelig klinken. „Niet bang" De vliegtocht vond ze „prima". Of ze bang was in dat toestel? „Geen moment aan gedacht", verklaarde ze. Mevrouw Wagemaker woont aan de Langeweg in Anna Jacoba- polder. Haar inmiddels overleden echtgenoot was aardappelhande laar. In 1953 werden ze door het water verdreven, maar later keer den ze naar Anna Jacoba terug Haar kinderen vertrokken in de loop van de jaren naar Australië. 's-HEER-ARENDSKERKE Coöp. Boerenleenbank In de spaarbank van de coöp. boeren leenbank „Goes" gevestigd te 's-Heer Arendskerke, is door de spaarders over de maand juli ingelegd 330.533,75. Van de spaarrekeningen werd opgenomen 280.268,48, zodat meer werd gestort dan opgenomen 50..265,27. Het gezamenlijk tegoed van de spaar ders bedraagt op het ogenblik bijna 11% miljoen gulden. In 1960 werden reeds 162 nieuwe spaarboekjes uitge reikt. Collecte De collecte ten behoeve van de ver eniging „Het Hoogelantf' heeft' in- 's-Heer-Arendskerke 307,35 opge bracht. Burgerlijke stand KRABBENDIJKE. Bevallen: A C. HoogestegerSteutel, z.; L. J. Zweedpkde Jonge, z.; S. M. van Velzenvan Houte, z.; A. Minnaard— Poortvliet, d.; J. Meeuwsen—Overbeeke, z.; M. AdamSinke, d.; M. L. Kik— Spruyt, z.; A. J. Minnaard—Rottier, z. Ondertrouwd: J. Mol, 24 Jaar en W. Job- se, 21 jaar; A. A. de Koning, 38 jaar en S. Poortyliet, 33 jaar; A. A. Schriek, 27 jaar en J. C. van Iwaarden, 20 Jaar. Getrouwd: J. A van de Vrede, 24 jaar en P. N. Huissen, 23 jaar; P. A. Allewün, 28 jaar en E. Wijn, 25 jaar; A. C. Fyan, 33 jaar en T. J. A. van Doom. 25 jaar. Overleden: D. H. C. Krijger, 56 jaar, e. van J. L. de Leeuw; A. Geense, 48 jaar, e. van M. A. de Valk. Kleurrijke folklore voor toeristen en inwoners Een groot aantal belangstellenden, waaronder talrijke vreemdelingen heeft vorige week in Haamstede ge noten van een internationaal folklo ristisch programma, dat werd ver zorgd door Nicolson's Pipe Band uit Folkestone, de volksdans- en zang groep „Gay Seavoir" uit Bayeux en de volksdansgroep „Liljan" uit Stock holm. Een programma door V.V.V. georganiseerd en gebracht werd met de medewerking van „Kasporgo" uit Goes. Tevoren waren de gastgroepen in het Delfts Hotel ontvangen door burgemeester R. J. H. Q. Röell en werd hun een koffietafel aangeboden. Onder het vrolijk, voor een Nederlan der wat eentonig geluid van de doe delzakken van mr. Nicolson mar cheerden de groepen het terrein bij de Beatrixschool op, waar een groot podium was opgebouwd. De Pipe Band begon na een hartelijk wel komstwoord van de voorzitter van .Kasporgo" uit Goes, de heer C. W. Vervest, met een op het gras uitge voerde figuurmars. Beurtelings kwamen nu de andere groepen op het podium. De Fransen vertolkten voornamelijk oude dansen uit de 17e en 18e eeuw. Madame Dèmanché, professeur aan de mu ziekschool van Bayeux vertolkte op de viool een Czardas van Monti. De Zweden, begeleid door twee violen zochten hun optreden in enkele oude dansen en zelfs in een acrobatische liefdedans. De meisjes van de Pipe band herinnerden met hun dansen aan het militaire genre en kregen met hun overwinningsdans en Schot se vreugdedans een gul applaus. THOLEN Snijwonden door ravotten Toen mej. J. den H. uit Tholen dezer dagen met haar logeetje aan het ra- - - s, rvotten was, brak ze een keukenraam, vervangend lid van het algemeen be- met het gevolg dat beiden lelijke snij- stuur van de centrale werkplaats „De I wonden aan een arm en hand oplie- 1 pen. Na in het ziekenhuis te Bergen op Zoom te zijn behandeld, konden mej. J. den H. en haar logeetje naar Tholen terugkeren. SINT-ANNALAND Meer dan goud Het echtpaar Nies. N. van Luijk- Scherpenisse te St.-Annaland, dat in het dreefje aan de Ooststraat te St.- Annaland woont, vierde een dezer dagen in ale stilte zijn vijfentwintig jarige huwelijksjubileum. Beide oud jes genieten nog een goede gezond heid. „Oma Wagemaker uif Anna Jacoba: „Die vliegtocht was primu". Rond Sydney wonen drie zoons en een 'getróuwde dochter, met tien kleinkinderen en twee achterklein kinderen, die allemaal hun moeder en oma weer eens wilden zien. Ze bedachten een origineel verjaar dagscadeau voor oma: een reis naar Australië. En het is ook een voudiger om oma naar Australië te laten komen dan dat de gehele familie naar Nederland reist. En die bijna tachtig jaren spelen daarbij geen enkele rol. Vele woningen De heer D. Wagem'aker, die vroeger in Nederland een transportbedrijf had, exploiteert reeds vele jaren in Sydney een pension. Ook de ande re zoons en schoonzoon hebben zich in Australië een goed bestaan verworven. Mevrouw "Wagemaker heeft nu haar woning aan de Lan geweg in Anna Jacoba tijdelijk verlaten voor de vele woningen die voor haar in het andere we relddeel openstaan. Het was overigens niet de eerste maal dat mevrouw Wagemaker in Australië kwam. Eens maakte ze de reis met haar man, en per schip. „Maar zo helemaal alleen op reis is toch wel een beetje saai", verklaarde ze. En dus maar liever met het snelle vliegtuig. Ze is enthousiast over Australië: „je hebt hier de ruimte, de na tuur is prachtig en het klimaat is heerlijk", luiden haar motieven. Nee, de hitte hindert haar aller minst, ook al wordt het er al weer zo'n beetje voorjaar. En ook tegen de zomerse hitte van over enkele maanden ziet ze niet op. „Weet je", zo verklaarde ze, „toen ik wegging uit Zeeland was het er ...zomer. Maar toch wa- liet.daar kouder dan hier in de winter". KERKNIEUWS Bevestiging vicaris D. R. Jonker Zondagmiddag 4 september, om half drie zal vicaris D. R. Jonker uit de hervormde gemeente van Berkel en Rodenrijs zijn intrede doen als pre dikant van de hervormde gemeente van Oudelande. Vicaris Jonker, die bevestigd zal wor den door ds. H. P. Borgers uit Bir- daard in Friesland, is beroepen in de vacaturen van ds. W. L. Heymans, die op 3 juli van dit jaar naar Bos koop is vertrokken, waar hij zijn in trede heeft gedaan. REMONSTR. BROEDERSCHAP Aangenomen naar Hilversum: J. v. Goudover te Leiden. Burgerlijke stand SINT-ANNALAND. Bevallen: J. Verhoolevan Splunder, d.; N. BruUnzeel—v. d. Jagt, d.; L. J. van Dyke—Gunter. z.; M. H. Gunter—van Moort, z. HAAMSTEDE. Bevallen: M, W, LandmanBoot, z.; M. van der ByiSalomé, d. Getrouwd: P. van de Putte. 25 jaar en H. van Waveren, 24 jaar; D. C. Stoutjesdyk, 13 jaar en M. W. Tangeman. 18 Jaar. SINT-MAARTENSDIJK. Bevallen: P. H. Slager—Lindhout, d.; J. KnuistBolier, z.: E. J. Lindhoutvan Ast, d.; A. G. PoldermanHage, z. Getrouwd: J. J. Scherpenlsse, 30 jaar en T. M. van den Hoek, 21 jaar; Overleden: D. M. van Splunter, 65 jaar, e. van H. van den Hoek. NIEUWVLIET. Overleden: H. Legrand. 71 jaar. e. van A. Fremouw. VANDAAG. Z:erikzee Concertzaal: „Kasim, de ban diet van Zhobe", 20.00 uur, 14 Jaar. Haamstede Bom: Houseboat, 20.00 uur. Marktberichten .VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 5 aug. Aardappelen 8—12, bonken 14—13, andyvie 7—11, bloemkool I A 46—60. II A 20—54, B 23, dubb, bonen I 3144, II 25—35, komkommers A 10—26, B 8—21, C 8—13, sla I 5.70—16.30, II 3.10—7.80. 8tok- sny bonen I 4661, II 25—42, spinazie 10— 18, uien 512, kroten 69, rode kool 8, spitskool 19, seldery 6. peterselie, 4. sja lotten 7—14. waspeen I A 12, prei 28, Combinatie I tomaten A 2.30, B 2.15, C 2.25, combinatie II tomaten A 2.10—2.25, B 2.10—2.15, C 2.10. Perziken A 21—10. B 1617, C 1012, Netmeloenen 4159, Ana nasmeloenen 77—1.27, suikermeloenen 82 1.04, rode bessen I A 1.16—1.22. Ontario HH. 801.08, Golden Japan St. 81—1.12, HH. 62. Reine Claude HH- 71—S8, Czar 37—1.01, Washington 62—64, Frankentha- ler 1.66—1.87, Alicante 1.50—1.58, Yellow Transp. klas I A 38—54, I B 25—40, I C 17—27, II B 28—33, II C 11—20, Oomskin deren I B 46—53, I C 38, Perz! Rode Zo- merappel I A 3618, I B 27—40, I C 21—31. II A 32—38. U B 27—31. U C 14—21. Stark Earliest I A 73—99. I B 58—60. I C 29. II A 6165. II B 54, Precoice I A 3660, I B 28—36, I C 20—27, II A 35—37 II B 51, II C VEILING KAPELE-BltZtLlNGE EN O. 6 aug. Dubb. pr. bonen I 37. II 33.10—39.30, afw. doordraai: bramen per doos I 26—30, H 21—23, idem per kg I 69—71. II 56—62; frambozen per doos I 26—37, II 19—25; rode bessen per kg I 75. witte bessen per kg H 52: pruimen: Czar I 80—88, II 41— 61, grof 31—66. fabr. 22—33: Ontario I 75—80, U 4950. grof 5269. fabr. 26; R. CI. 'd Ouillin I 69—86. II 45—57, grof 53— 70, fabr. 23—32; Belle de Louvain I 69S7 II 47—53, grof 64—6S. fabr. 35: R. Victoria I 6680, II 53, grof 54; Mons. Hative I 124, U 59, grof 61—84. fabr. 35: Boere Witte I 6067, grof 40—53; pruimen ge scheurd 15—31. VEILING BERGEN OP ZOOM. 6 aug. Stamboon dubbele prinsessen I 41; idem n 39. In Wenen Is een hoge politiefunctiona ris, dr. Franz Razesberger. aangehouden; Hy wordt verdacht van medeplichtig heid aan het doden van Joden in Polen er In de Oekraine.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3