Zierikzeese kotter jubilerend ter „bottenvangst" uitgevaren SCHUUR TE VROUWENPOLDER GING IN VLAMMEN OP Zeeuwse Almanak DS. C. v. a. WAA BENOEMD TOT RIDDER 0RANJE-NASSAU NIEUWS UIT DE KERKEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 8 AUGUSTUS 1960 MET GEZELSCHAP „KOR EN BOT" Fossielen van Zeelands oudste bewoners uit Schelde opgevist NA TIEN JAAR van „naamloos vorserswerk" heeft een exclu sief gezelschap zich zaterdagavond in Zierikzee een naam geko zen: het gezelschap „Kor en bot".... Een naam met een zilte smaak, weshalve men in het gezelschap uitsluitend stoere vis sers zou denken aan te treffen. Hetgeen overigens een ernstige misvatting zou zijn, want het gezelschap gebruikt slechts één maal per jaar de kor om bot te vangen. En bovendien nog om fossiele „bot" te vangen, de botten van zoogdieren, die meer dan tienduizend jaar geleden rondzwierven in het gebied, waar later het Zeeuwse eilandenrijk zou ontstaan. Het gezelschap „Kor en bot" is derhalve geformeerd uit zeer- en hooggeleerde heren, die jaarlijks gebruik maken van een unieke service van de Zierikzeese schip per Ben W. Schot. Deze vaart dan met zijn stalen kotter „ZZ-8" de ZeeTuvse stromen op om onder het hevig geïnteresseerde oog van biologen, antropologen, geologen en andere wetenschapsmensen de kor ren over boord te zetten om te vissen naar de overblijfselen van wat zover bekend de „oudste be woners" van Zeeland zijn geweest. Zaterdag heeft schipper Schot met de bemanningsleden Jaap Schot en Dies Bleijenberg vanuit Zierikzee weer een'dergelijke vaart gemaakt. Zoals enkele maanden geleden reeds werd gemeld: met deze „bottenvangst" le verde de „ZZ-8" een jubileumbijdrage aan de -wetenschap, want het was de tiende keer in 1950 werd de eerste tocht gemaakt dat het schip met het hooggeleerde gezelschap zee koos. Huldiging Xa de terugkeer zijn schipper en be manning van de „ZZ-8" tezamen met d© promotors van deze bottenvisserij, de heer P. van Beveren, stadsarchi varis van de Zierikzee en de heer J. M. de Nooïjer uit Renesse. tijdens een maaltijd in hotel „Het Wapen van Zeeland" hartelijk gehuldigd. Het was de directeur van het Rijks museum van geologie en mineralogie te Leiden, prof. I. M. van der Vlerk, die aan deze vijf mensen namens het bestuur van „Kor en bot" een fraaie oorkonde uitreikte. En waar het ge zelschap voor die tijd naamloos was gebleven, betekende het tevens de onthulling van de aanduiding „Kor on bot". Op de oorkonde staat name lijk vermeld, dat zij werd uitgereikt „Namens het gezelschap Kor ón bot. laarlijks bijeenkomend op de kotter ZZ-8, tijdens de 10de vergadering d.d, 6 augustus 1960 uit erkentelijk heid voor zijn belangrijk aandeel in het vergaren van kennis aangaande de zoogdieren, die meer dan tiendui zend jaren geleden Zeeland bevolk ten." De oorkonden zijn namens het be stuur ondertekend door de burge meester van Zierikzee, mr. F. Th. Dijckmeester, de heer A. Stok. algemeen directeur van de Zuid hollandse uitgevers Mij. en door prof. Van der Vlerk. Tijdens deze maaltijd werden nog meer vriendelijkheden uitgewisseld zo ontvingen burgemeester Dijck meester en prof. Van der Vlerk uit handen van de heer Stok een boek werk en bood burgemeester Dijck meester pp zijn beurt de heren Van der Vlerk en Stok oen exemplaar van het „Fotoboek Zierikzee" aan. Vangsten Evenals de vorige tochten was ook deze tiende „bottenvangst" bijzonder succesvol geweest. Zo had men op de O os ter schel de, ter hoogte van de „Krabbendam", even voor de Schouws© Schelphoek reeds voor de ramp een belangrijke vindplaats de botten opgevist van een olifant met een schouderhoogte van vijf meter, het grootste exem plaar, dat ooit in deze streken moet hebben geleefd. Voorts brachten de korren twee stukken gewei naar bo ven van het oudste hert, dat in ons land bekend is, de „Cervus Falconeri". Een gedeelte van deze vondsten blijft in Zierikzee, in het streekmuseum, een ander deel gaat naar het geolo gisch museum in Leiden. Meisje in Bergen op Zoom bij aanrijding gedood Op de Parellelweg te Bergen op Zoom ontstond zaterdagmiddag een ernstig verkeersongeval, dat het leven heeft gekost aan dè 15- jarige Diny van Mourik uit deze stad. Het meisje kwam op de fiets van de Canadalaan gereden en stak de rijbaan van de Parellel weg over om naar het rijwielpad te gaan. Vermoedelijk heeft zij op dat moment niet voldoende op het verkeer eelet. Uit de rich ting Stalenbrug naderde namelijk een auto, bestuurd door mevr. L. S. uit Kloosterzande. Deze kon een aanrijding niet meer voorkomen. Het meisje werd als het ware van de weg geschept en in het talud van de spoorbaan geslingerd. Mevrouw S„ die nog had gepro beerd uit te wijken, botste met haar auto tegen de ijzeren balus trade van de spoorbaan. Zwaar gewond werd het meisje per ambulance naar het algemeen burgergasthuis overgebracht, waar zij korte tijd later aan de bekomen verwondingen is bezwe ken. Motorvaartuig strandde nabij Stavenisse In „Witte Tonnen Vlije", ter hoog te van Stavenisse, strandde zater dagmiddag het motorvaartuig „Nel lie". Het bergingsvaartuig „Arends oog" uit Wcmeldinge voer ter assis tentie uit en slaagde erin de „Nellie", die enige schade opgelopen had aan het scheepsvlak, vlot te slepen en naar Wemeldinge terug te brengen. De „Nellie" meet 31 ton en was ge laden met mais op weg van Rotter dam naar Turnhout. VAN TOT DAMESVOETBAL In Yerseke is zaterdagavond een voetbalwedstrijd gespeeld op het sportterrein aan de Marijkelaan, waarvoor een meer dan grote belang stelling bestond. Geen wonder: het ging tussen een elftal van gehuwde dames uit Buurtdorp en eenzelfde elf tal uit Yerseke. Om half zeven werd de bal afgetrapt en kort daarna wa ren de 22 gehuwde dames in een felle strijd om het Ieder gewikkeld. Het gevaar keerde zich nu naar bet ene, dan weer naar het andere doel, en pas In de laatste seconde van de eer- BADKRANT.. Op Walcheren is het er toch van ye- komen. Heel lany hebben we het. zonder moeten dóen, maar nu is dan in een lany gevoelde behoefte voor zien, zoals dat heet.. Walcheren heeft een badkrant. Om misverstanden te voorkomen: een badkrant i-s géén krant om tijdens het baden (of in het bad) te lezen, maar een uitgave ten dienste van de toeristen, de badgasten, zogezegd. Uitgevers en adverteerders hopen na tuurlijk, dat het allemaal badkrant- gasten worden en men rekent daarbij 'wel op een bepaalde categorie bad gasten, gezien althans de adverten ties. En 'het moet voor onze vreemde lingen wel een hele geruststelling zijn, wanneer ze in de badkrant le zen, dat ze „für HerdeOfen und Kin dervragen" op Walcheren even goed terecht kunnen als laten we zeggen in Bad Godesberg om het even in de badsfeer te honden en dat de aanschaf van allerhande Eisenwa- ren" in Zeeland, evenmin een pro bleem behoeft te betekenen. Voorts kan men „die Wüsche" evengoed kwijt als de gewone was en wie op een gegeven ogenblik zonder tyHaus- haltungsgegenstdndé" mocht zitten, hoeft, daar echt niet over wakker te liggen. De badkrant doet het allemaal haar fijn uit de doeken aus die Tlicher, bedoelen we ste helft moest de doelverdedigster van Yerseke zwichten voor een fel .schot van mevrouw Van Dixhoorn- Bom. De dames gingen aan de thee, en kort na de rust was het de Yer- sekse mevrouw Van Stee-Van Oost die verbeten voor de gelijkmaker zorgde. De dames van Yerseke von den het nog lang niet genoeg. Ze maakten nog even drie doelpunten, waarna het Buurtdorp de eindstand op 42 bracht. AI niet al voetbalden de nijvere dames niet minder dan 355,30 bij elkaar. Voor organisator De Veïj was dit een grote voldoe ning, want nu zijn de ƒ1000 voor liefdadige, instellingen ruimschoots bijeen. Door eerdere acties werd in totaal 1175 vergaard. De opbrengst van de damesvoetbalwedstrijd is be stemd voor het „Koningin VVilhel- mina Fonds". OP HET WATER We blijven nog even in Yerseke, want op 16 augustus zal het er feest zijn voor de heer M. Servaas. Dan is het namelijk 40 jaar ge leden dat hij als matroos in dienst trad bij de Visserijen op de Zeeuw se Stromen. De heer Servaas is thans controleur. Hij begon in Ter- neuzen en via het wachtschip „Ramses" en de standplaats Zie rikzee kwam hij in 1952 als con troleur naar Yerseke. GASTE Bergen op Zo,om zal zaterdag een bijzondere gaste kunnen begroeten, namelijk de winnares van een opstel wedstrijd, uitgeschreven door dc Amerikaanse stad Jersey City in de staat New Jersey, ter gelegenheid van haar 300-jarig bestaan. De stad Jersey City. die aanvankelijk Bergen heette, heeft contact gezocht met Bergen op Zoom en de winnares zal nu acht dagen lang in Bergen op Zoom vertoeven. Ze komt overigens niet alleen. Naast haar chaperonne reizen mee state senator Murray en de voorzitter van het Tercentenary Committee, de heer Huimes. In de Bergen op Zoomse week is overigens ook een bezoek aan Zeeland opgeno men. Donderdag 18 augustus komt het gezelschap tijdens de goodwill- reis naar Walcheren voor een bezoek aan het eiland en de Zeeuwse hoofd stad. Als gastheer treedt op de pro vinciale V.V.V. Schade op ruim een ton geschat Zondagmorgen in allo vroegte is de kapitale iandbouwschuur van de er en S. Maas uit de Rusten polder te Vrouwenpolder afgebrand. De brand werd bemerkt toen het dak reeds in lichterlaaie stond, In korte tijd laai den do vlammen hoog op, en lieten van do zo goed als nieuwe schuur, die de mooist© uit do omgeving werd genoemd, slechts een troosteloze ruï ne over. De brandweer van Vrouwenpolder rukte vijf minuten na het eerste alarm uit met twee nevelspuiten. Van de schuur en inhoud viel echter niets meer te redden. Schuur, gra nen, een personenauto en een tractor gingen in vlammen op. Het woonhuis van de familie Maas kon gespaard blijven, daar het los van de schuur staat. De schade wordt geschat op meer dan een ton. De eigenaar van de schuur is verze kerd. Bij badgasten en inwoners trok deze brand grote belangstelling; sommi gen kwamen zelfs slechts in pyjama gekleed toegesneld. (Foto P.Z.C.). Bouwvergunning voor Goes' streekziekenhuis in zicht Naar wij vernemen heelt het dagelijks bestuur van de stich ting Protestants Cliristelijk Streekziekenhuis te Goes zater dagmorgen van het ministerie van volkshuisvesting en bouw nijverheid bericht ontvangen, dat de vergunning voor de bouw van het project tegen november tegemoet kan worden gezien. De bouw van het nieuwe streek ziekenhuis, dat naar bekend in het plan „Valekeslot" zal verrijzen, is in juni van liet vo rige jaar aanbesteed. Het nieu we gebouw zal, met de inrich ting, in totaal zes miljoen gul den kosten. Auto's botsten op de rijksweg te Kruiningen Op het kruispunt Rijksweg-Stations weg te Kruiningen botsten zaterdag avond twee personenauto's. Een Bel gische auto. die uit de richting Goes kwam, wilde ter hoogte van het kruispunt een voor hem uit rijdende Duitse auto inhalen. Hij kwam hier door op de linker weghelft en botste op een uit tegengestelde richting ko mende personenauto uit Amsterdam. De overige auto's, die in file reden, konden door naar links en rechts uit te wijken botsingen vermijden. De vier inzittenden van de Belgische auto, bestuurd door de 45-jarige L. V. uit Schellebekc, werden allen licht gewond, en Jtonden na door dokter J. Nieuwenhuijse te Kruinin gen verbonden te zijn naar huis wor den vervoerd. De vijf inzittenden van de Amsterdamse aiito, bestuurd door de 28-jarige B. K„ werden drie per- gpnen licht gewond. Ook zij konden ha verbonden te zijn hun weg ver volgen. De auto's waren beiden ern stig beschadigd en moesten worden weggesleept. liet verkeer werd niet belemmerd. Jongetje overleed na aanrijding Zaterdagmorgen is het zevenjarig zoontje van de familie v. d. D. uit Hcinkenszand met zijn fietsje onder een motorfiets gekomen, en even later aan zijn verwondingen overle den. Het jongetje reed op zijn fiets het. erf van zijn woonhuis af en de Oudeka- merseweg op, juist op het moment dat de motorrijder M. v. B. uit Heinkeps- zand passeerde. Er volgde een botsing, waarbij beiden tegen het wegdek wer den geslingerd. Een plaatselijk arts verleende eerste hulp, wat voor de jongen echter niet meer mocht baten. Hij overleed kort na het omgeval. De motorrijder 'liep enige schaafwonden op. Inlichtingen gevraagd over ongeval bii Poortvliet De brigadecommandant der Konink lijke Marechaussee te Hansweert verzoekt een ieder die inlichtingen kan verstrekken over een in de och tend van 4 augustus 1960 op de pro vinciale weg in de gemeente Poort vliet aan een sergeant der koninklij ke luchtmacht overkomen ongeval, zich met hem in verbinding te stel len. Deze sergeant werd op 4 augus tus 1960 omstreeks 4.15 uur zwaar gewond naast zijn motorrijwiel op de weg liggend aangetroffen. Bekend is, dat hij in de nacht van 3 op 4 augustus 1960 omstreeks 3.00 uur op de rijksweg, de Tholenseweg. bii de „Konijnenberg" in de gemeente Hal steren met zijn motorrijwiel hoeft stil gestaan bij twee bestuurders van rijwielen met hulpmotor. Ook de be stuurders van die rijwielen met hulp motor wordt verzocht zich met voor noemde brigadecommandant In ver binding te stellen, telefonisch te he reiken onder netnummer 01130, abonneenummer 540, of met dé poli tie of de brigadecommandant dei- Koninklijke Marechaussee in zijn of haar woon. of verblijfplaats. Matroos overboord en weer opgepikt Zondagmiddag sloeg op dc Wester* schelde van de coaster „Helena", die op weg was van Vllssingen naar Gent, een matroos overboord. De bemanning van het schip bemerkte aanvankelijk niets van het incident. Nadat men dc vermissing had opgemerkt, riep de kapitein van de „Helena" Schevenin- gen Radio aan. De reddingboot „Pre sident Wiersma" en een vaartuig van d koninklijke marechaussee voern uit Een Belgisch jacht pikte dc drenke ling ter hoogte van Borsscle op. De „Helena" voer terug naar Ylissingcn. BIJ ZIJN GOUDEN JUBILEUM Hartelijke huldiging in 's-Heer-Arendskerke Op eenvoudige wijze heeft ds. G'. v. d. Waa in 's-Heer-Arendskerke zon dag zijn gouden jubileum als predi kant. gevierd. Ds. Van der Waa leid de de morgendienst in een vol kerk gebouw, waarbij hij zijn gehoor be paalde bij de tekst Eplieziërs 2 vers 49, een schriftwoord, waarmede hij vijftig jaar geleden intrede deed in de gemeenten van Koog- en Waal te Texel. In zijn predikatie zeide ds. Van der Waa niet zijn vijftigjarige loopbaan als onderwerp van de preek te beschouwen, maar de grote barm hartigheid Gods, waardoor dit moge lijk was geweest. De kerkdienst werd bijgewoond door verschillende voor aanstaande personen op kerkelijk en maatschappelijk gebied. Van enkele vroegere gemeenten van ds. Van der Waa, o.m. Biggekerke en Cuijk (N.-B.), waren eveneens afgevaar digden tegenwoordig. Na afloop van do dienst werd in het hervormd jeugdhuis „Het trefpunt" een recep tie gehouden, waar velen de jubilaris hun gelukwensen kwamen aanbieden. Dr. L. A. F. Ie Mat legt het predikambt neer Dr. L. A. F. Ie Mat. predikant bij de hervormde wijkgemeente Soester- berg, heeft zijn ambt neergelegd om leraar te worden bij het middelbaar onderwijs. Dr. Le Mat werd op 20 april 1921 te Tcmeuzen geboren. Hij studeerde aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam en aan de R.U. te Utrecht. In 1936 vertrok hij naar In donesië, waar hij van 1938 tot 1947 werkzaam was bij de protestantse gemeente te Soerabaja. Van 1947 tot 1950 was dr. Le Mat hulpprediker bij de herv. gemeente van Bilthoven. Hij is daarna werkzaam geweest als geestelijk verzorger van gerepatrleer- den te Zandvoort. In 1951 trok hij zich op grond van principiële bezwa ren tegen de naoorlogse gang van I zaken in de Ned. Herv. Kerk uit alle 'kerkelijke arbeid terug om zich ge heel aan dc studie van het oude tes tament te wijden. Hij werd leraar aan het chr. lyceum te Zeist en in 1952 assistent Hebreeuws aan de R.U. te Utrecht, waar hij ook bijbels Aramees doceerde en assistent was voor het oude testament. In 1951 werd hij voorganger van de herv. evangelisatie te Maarssen en in 1958 kwam hij naar Soesterberg. Op 21 febr. 1957 promoveerde hij bij prof. dr. A. R. Hulst aan de R.IL te Utrecht tot doctor in de theologie op een proefschrift getiteld: „Textual critism and exegesis of psalm 36 a contribution to tne study of the He brew book of psalms". Ds. Nauta aanvaardde beroep naar Middelburg Ds. A. P. Nauta, hervormd predi kant te St.-Johannesga (gemeente Haskerland (Fr.) heeft het op hem door de hervormde gemeente van Middelburg, in de vacature dr. H. van der Linde (wijkgemeente III), uitgebrachte beroep, aanvaard. Bijzonder Belfort-huwelijk van Jantje van Sluis j§ In Sluis zal lijdens de Belfort- feesten in september een niet g alledaags huwelijk worden vol- trokken. De partners zijn Maria g= Belfort en Jantje van Sluis! Hfrt Idee is van de evenemeo- tencommassie, die overigens over de bijpassende entourage ook geen gras laat groeien. De commissie heeft nu de jeugd van Sluis opgeroepen om bij- H zondere medewerking te verle- n nen. Als alles volgens plan ver- loopt zullen de jeugdige Slui- Ëf zenaars tijdens de huwelijks- plechtigheid rondlopen in mid- deleeuws" kostuum. Bij de op- roep hebben de kinderen name- lijk een patroon ontvangen. H waarnaar die kostuumpjes zou- den moeten worden vervaar-- H digd. De kleding was in vroeger tij- s den nogal kleurig. De aanblik die Sluis tijdens de Belfortfees- ten zal geven, belooft dan ook s wel bijzonder vrolijk te worden. M iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Veerboot Scharendijke- Ouddorn h?d motornech De „Wilford I", waarmee zeer on langs een veerdienst tussen Scha- rendijke op Schouwen en Ouddorp op Goerce werd geopend, heeft an dermaal met motorpech te kampen gehad. Zaterdagavond kon het schip niet uitvaren en lieeft een vissers boot uit Ouddorp, do „O.D. 16" de dienst waargenomen. Vrijdag, toen het schip uit Ouddorp naar Scharendijke terugkeerde, kwam men eveneens voor een man kement aan de motor te staan en wgrd een passerende palingvisser gepraaid, die de passagiers ovcnam en naar Scharendijke bracht. Do exploitant van de nieuwe veer dienst heeft intussen maatregelen genomen om dergelijke storingen in do toekomst te voorkomen. Er is een nieuwe motor voor de „Wilford I" aangekocht, die zo spoedig mogelijk in het schip zal worden geplaatst. Vandaag, maandag, zou men trach ten dc diensten door een vissersvaar tuig te laten uitvoeren. Terneuzenaar verdacht van belastingfraude Verdacht van liet doen van onjuiste belastingaangiften, werd de Terneu- zensc belastingconsulent H. A. L. en kele dagen geleden op last van de Rotterdamse fiscale recherche in ver zekerde bewaring gesteld. Zaterdag werd hij voor dc rechter-commissarïs te Middelburg geleid. Meisje tegen tractor Zaterdagmorgen kwam het 12-jarige meisje D. M. D. uit Rotterdam op de Stationsweg te Kruiningen in bot sing met de aanhangwagen van een tractor. Het meisje liep daarbij een hoofdwond en een hersenschudding oiï, en moest naar een ziekenhuis in Goes worden vervoerd. Het ongeluk gebeurde toen bij het passoren een mand, die het meisje bij zich had, beklemd raakte tussen haar knie en het stuur. Hierdoor bot ste ze tegen de eerste aanhangwa gen op. De tractor werd bestuurd door cle heer L. B. te Kruiningen. Ter gelegenheid van zijn gouden ju bileum is ds. C. van der Waa te 's-H.- Arendskerlce zondag benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nas- sau. De waarnemend commissaris der koningin in Zeeland, de heer C. Plii- lipse, speldde de jubilerende predi kant de versierselen, behorende bij deze koninklijke onderscheiding op de borst. (Foto P.Z.C.) Hot was tijdens deze receptie, dat de lieer C. Philips© als waarne mend commissaris der koningin, de verrassende mededeling deed van liet kon. besluit van 4 augus tus 1960, waarbij ds. C. v. d. Waa is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. In zijn rede schetste hij de predikant als een man, die met grote trouw en liefde, met al zijn gaven en talen ten, de kerk had gechend. „Geen of fer was te zwaar en geen werk te veel", aldus de heer Philipse,. Zelfs na zijn emeritaat wist de predikant niet van stil zitten; zes jaar diende hij nog de gemeente van Cuijk als hulpprediker om daarna zijn taak als ziekenhuispredikant aan te van gen. Voor deze arbeid ten behoeve van zieken en ouden van dagen sprak de heer Philipse zijn grote dank uit. Ook mevrouw Van der Waa be trok de spreker in zijn dank woord. Spr. wist zich de tolk van de ring, de classis, de provnicialc kerkvergadering en de synode bij het uitspreken van deze woorden van dank voor de arbeid van de jubilaris. „Twee maal ridder Ds. A. W. M. Odé uit. Goes sprak als vriend en collega een gelukwens uit, waarbij hij in het bijzonder de een voud en opgewektheid van de jubi laris prees, vooral niet betrekking tot zijn werk als ziekenhuispredikant. Spr. noemde de jubilaris niet alleen een ridder in de Orde van Oranje- Nassau, maar ook een ridder van de geest. Ouderling P. K. Polderdijk vertolkte de gevoelens van vriendschap en er kentelijkheid, die er bestaan tussen de jubilaris en de gemeente van ,'s- Heer-Arendskerke en Baarsdorp. Na mens de kerkeraad bood hij ds. v. d. Waa een tekening van het kerkge bouw aan; mevrouw v. d. Waa ont ving bloemen. De heide vrouwenver enigingen van 's-Heer-Arendskerke c.a. en Lewedorp hadden ieder een geschenk onder couvert van de leden der gemeente te overhandigen. Me vrouw Geuze en mevrouw Saaman vervulden deze taak. Namens de her vormde gemeente van Cuijk sprak de heer Kalkman een woord van felici tatie on onderstreepte nog eens de bijzondere gaven van de jubilaris. Spr, herinnerde er aan dat het ds. v. d. Waa is geweest die de kleine ge meente van Cuijk tot een levend ge heel heeft weten op te bouwen. Ge lukwensen werden voorts overge bracht namens de classis Goes door de heer J. Glas van Kapelle en na mens de provinciale kerkvergadering door ds. S. J. M. van Hulsbergen uit Uoedekenskerke. Ds. v. d. Waa verklaarde diep on der de indruk te zijn van hetgeen hem die morgen te beurt was ge vallen. Spr. wilde getuigen van zijn dankbaarheid voor het werk, dat hij gedurende een halve eeuw heeft mogen verrl'chten. Een werk dat er in bestond de mensen het beste te geven wat er is, namelijk het heil van God. Dit is niet al tijd eenvoudig geweest, aldus ds. v. d. Waa, „maar al doende leert men". VANDAAG. Middelburg Electro: „Salem Aleikum", 19.00 en 21.15 uur, a.l.City: en dnt, we toffe Jongens zijn20,00 uur, a.l.: Miniatuur Walcheren: 0.00 —22.00 uur. Vllssingen Alhambra: „Operatie Petti coat". 20.00 uur, 14 jaar: Luxor: ,,Stad op stelten", 20.00 uur, a.1. Gock Grand: „Operatie petticoat", 20.00 uur, 14 Jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2