Schelde-oever Yerseke onthult erg veel „eenvoudig schoon" PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer liefde won Van en voor de boekenplank v. resa-hilversum ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT IS ONDER ZEELANDS HOGE HEMEL Als nachtelijke bries over de dijk strijkt Als zon en regen krijgertje spe len moet de vakantieganger ge noegen nemen met het feit, dat hij elk ogenblik in dat spel kan worden betrokken. Is de zon op een bepaald tijdstip aan de win nende hand, dan staat hij mees tal wel goedgunstig toe dat an deren op zijn terrein verschij nen, maar de regen veegt zelfs de toeschouwer ijverzuchtig ter zijde. Het is dan ook zaak de goede ogenblikken te benutten en op zulk een gunstig moment ston den we aan de Seheldedijk bij Yerseke. droogd uitzien, maar daarachter lan ge tijd kletsnat kunnen blijven. Als hij de brede groene lappen van de zeesla fel ziet oplichten tussen de donkere zeeplanten is hij verrast de naam van het wier al half geraden te hebben, wanneer hij de opmerking maakt, dat de plant veel op sla lijkt. Men moet hem alles uitleggen over de witgekalkte pannen en de zwartge- teerde kreeftekorven en hij vindt het maar zo-zo als men opmerkt nog meer in petto te hebben en dat het tijd wordt te vertrekken. Het eenvoudig zich verplaatsen langs de dijk houdt al zoveel schoons in zich. De vergezichten, het aanwijzen van de eilanden, de merkwaardighe den van de torens en molens, de on derdelen van het altijd wazige Bergen op Zoom, de betonning, de zandban ken, de bakens van de percelen, de begroeiing van de dijk zelf. Er staat bijvoorbeeld een eenzame speerdistel maar nu, in de vroege avond, zijn de purperen hoofdjes bezet met talrijke hommels, die zich al tot slapen voorbereiden. We tel len op een der bloemen niet minder dan vijf stuks, alle mannetjes van de aardhommel. door BAREND ZWERFMANS Een flinke nachtelijke bries had zwa re deining veroorzaakt in het Schelde- water, maar nu lag de waterspiegel vlak en laag. Het was voor onze gast reeds een vreemde sensatie bij een der oesterputten langs een met glibberig uier begroeid trapje loodrecht af te dalen tot een peil, waarboven bij vloed de schepen tegen do kade ge meerd liggen. Maar enthousiast werd hij pas, toen het heldere water in de bassins tot wel een meter diep al het plantaardige en dierlijke zichtbaar liet. De groene omranding van de schei dingsdammetjes. waar de wieren zich, gedragen door liet water, als fraaie planten ontplooien, terwijl zij op de drooggevallen plekken niet meer dan halfverdroogd slijmerig vuilnis schij- nen-voor te stellen. Op de bodem veel variatie in rood van dieppurper tot helder vermiljoen en daartussen de levende krabben, die er halfverborgen geheimzinnige bewegingen uitvoeren alvorens zien in al hun vreemd-grie zelige en evenzeer bizar-schone vor men volledig te laten bekijken. Dubbel genot Werkelijk hel geeft genot een vreem deling in onze Zeeuwse contreien le zien genieten van al het nooit-aan- schouwde, dab een oesterput voor hem bevat. Een oesterschelp, leeg en viel slik besmeurdis voor hem reeds een aantrekkelijk voorwerp, waarvan hij alles ivïl weten. Een le vende mossel, zelf van de betonnen kadewand getrokken.windt hem be paald op, evenals het zien van een alikruik en hel zoeken er van onder de lange hangende trossen van knotswieren, die er van boven ver- „Kijkuit..." Eén heeft niet eens de moeite geno men op de bloem plaats te nemen, hij heeft zich gehecht aan een ander mannetje en dat bevalt hem blijkbaar goed. De „Kijkuit" tegenover Goris- hoek wekt al dadelijk onze eigen be langstelling. Nooit zagen we die kromme breker zo groen. De perkoen- paaltjes gelijken wel wat op een miniatuur-ketengebergte, waarover met veel ijver en grondigheid groene verf is uitgestreken. We begrijpen het: de breker heeft, als gewoonlijk, geoogst, wat de storm van de nacht van de Westerschelde-bodem heeft losgewoeld. Nooit zag ik zoveel zee sla op deze breker liggen, alle paal tjes zijn met een dikke laag, velletje na velletje overdekt. Op de noordzijde ligt zoveel aan spoelsel, dat we er tot ver over de en kels inzakken. Een massa wiersoor ten zijn hier vertegenwoordigd, ook uit diepere delen van do stroom. Breedvertakte viltwïeren, één plant wel een kilo zwaar, bevinden zien er tussen, stevig gehecht aan een mossel of tapijtschelp. Geen wonder, dat bij storm zo'n plant de stevige bissusdraden, waarmee de mossels zijn gehecht eer doortrekt, dan dat zijn voet van de schelp loslaat. Hier en daar bemerken we zeesterren, dank zii de -vochtbewarende wieren nog In levende staat. De langzaam krommende bewegingen van dit vreemde dier en het gewriemel van de vele voetjes onder de vijf stralen la ten nooit na indruk te wekken bij be woners van een der landprovincies. Suikerwierbladen Tussen een dichte laag van wieren, die langs de breker voortdurend in dei nende beweging verkeren door de nu opkomende vloed, komt zo nu en dan een lang, vlak, bruin en glibberig lichaam te voorschijn als een minia tuur-uitgave van het monster van Loch-Ness. Met veel moeite zelfs blijkt het nog onmogelijk het aan de kant te krijgen. Tot we op het lumi neus idee komen nauwgezet onder zoek te doen in de wierlaag, waarin wij voortdurend diep wegzakken. Dat blijft niet onbeloond, zodat wij, die op kleine draadvormige wiertjes hebben gewezen, de vreemdeling ten slotte nog met open mond kunnen doen staan bij 't aanschouwen van de ellen lange en wel een decimeter brede sui kerwierbladen. Intussen Is de zon dicht bij het punt van ondergang gekomen en wordt het afscheid van dit dorado be- J moeilijkt door de grandioze wolken- partijen aan de westelijke hemel. Er zit veel schoons in, maar ook j weer dreiging; het spel thans nog onder leiding van de zon, schijnt weer over te zullen gaan in handen van de naijverige partner. In elk geval moeten we proberen voor de bui weer thuis te zijn..... KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Beroepen te Hekelingen: J. M. Snij ders, reserve legerpredikant te Oor schot. Beroepen te Assen (toezegging): C. J. Pak te Oldenkeppel. REMONSTR. BROEDERSCHAP Beroepen te Hilversum: J. van Goud oever te Leiden; te Friedrichtsstadt: D. H. van Lent te Gouda-Schoon- hoven. de boekjes van deze serie ligt de na druk op de foto's, die in kleuren zijn uitgevoerd; de tekst neemt minder ruimte in beslag. „Kinderen uit kleur rijk Italië" is bijzonder aantrekke lijk geschreven door een onbekende; de foto's ervoor werden gemaakt door de Amsterdammer Lex van der Pol. AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Levendiger en vast gestemd Praatjes en plaatjes voor toeristen Wie wil weten welke bezienswaardig heden hij op zijn vakantietocht zal tegenkomen, behelpt zich vaak met links en rechts gevraagde folders. Al die activiteit kan nu worden geslaakt, want de uitgeverij A. J. Osinga N.V. te Bolsward heeft in samenwerking met de Algemene Nederlandse Ver een „Algemeen toeristenboek van Nederland" doen verschijnen, waarin men in beknopte vorm de inhoud van al die folders vergaard vindt, per provincie naar gemeenten gerang schikt. Een uitkomst, vooral voor de genen die in Iiun vakantie grote bin nenlandse tochten ondernemen. Ook aan de buitenlandse gasten is ge dacht: de beschrijvingen zijn behal ve In het Nederlands, gegeven in liet Frans, Duits en Engels. Wie vakantieplannen in België tot uitvoering brengt, moet niet verge ten Thérese Henrots in de Pictura- reelts van Het Spectrum (Utrecht- Antwerpi de pocketboek „België" mee te ne men. Dit is geen toeristenboek, maar' de schrijfster geeft „een reportage; van haar land, van verleden en heden, van volksleven en cultuur, van poli tiële en maatschappelijk bestel", en kan aldus het begrip voor onze zui- derburen vergroten. Ook Contact (Amsterdam-Antwer- pen) zorgde weer voor aantrekkelij ke uitgaven die in dit seizoen belang stelling- verdienen: „Tessin, zonnig balkon van Zwitserland", door Evert Zandstra met 16 foto's van Cas Oort- huys en een uitslaande kaart, uitge komen in de rcispoekets van deze uitgeverij, en „Dit is Griekenland, De Eilanden" met foto's van Cas Ooi'thuys en tekst van A. den Doo laard in de reeks Foto-pockets. In de serie „Dit is ons land", die de Zuidhollandse Uitgeversmaatschappij te Den Haag het licht doet zien, scheen een boekje over het leven van kinderen in het oude Sperlonga, een typisch Italiaans vissersplaatsje. In Foto's in kleur In de serie Prisma-boeken van de uitgeverij Het Spectrum N.V. (Utrecht-Antwerpen) verscheen een voor foto-amateurs alleszins aanbe velenswaardig boekwerkje over het maken van kleurendia's en kleuren foto's, „Foto's in kleur". Peter Char- pentier, wie velen reeds dank ver schuldigd zijn voor zijn tips in het Prisma-fotoboek en ln Foto-finessess (ook een Prisma), toont zich ook in dit werkje een. betrouwbare leer meester. Zweedse taalgids Bij de N.V. Uitgevers Mij „Kosmos", gespecialiseerd in toeristische uitga ven, verscheen een Zweedse taalgids bedoeld als hulpmiddel voor hen, die geen woord Zweeds verstaan of spre ken en toch nader kennis willen ma ken met de Zweden. De taal leert men niet uit deze gids, maar het is een nuttig onderdeel van de bagage op Scandinavische reizen. Dank zij dit boekje hoeft men in Zweden niet te verhongeren; men kan er de juiste woorden in vinden, waarmee in dit land een maaltijd wordt besteld en voorts staan er al lerlei veel gebruikte uitdrukkingen in. „Wat en hoe moet ik het zeggen in het Zweeds" (in het Nederlands al een hele mond vol) werd uitgegeven in samenwerking met de Nederland- sehe Reisvereeniging. BEURSOVERZICHT. De internationale waarden sloten deze beursweek af met een vaste stemming voor Philips, Unilever en aandelen Kon. Olie. De handel was tamelijk levendig. Kon. Olies werden wederom voor re kening van hét publiek en de arbitrage uit de markt genomen. De vaste tendentie voor aandelen Kon. Olie van donderdag in Wallstreet was een stimulans voor het Damrak. Bij een notering op t 135.20 be droeg de koerswinst vrijdagmiddag t 3.20, vergeleken bij de vorige slotprijs. Dit fonds behaalde deze beursweek een koerswinst van ruim 7 gulden, vergele ken met het slotniveau van verleden week vrijdag. Philips 'was op 1227 circa 11 pun ten hoger en haalde hierdoor bijna het gehele verlies van dinsdag In. Unilevers ontmoetten een goede belangstelling en liepen op van 883 tot 890, tegen een vo rige slotkoers van 874. AJC.U/B en Hoog ovens verbeterden een paar punten. De scheepvaartaandelen lagen verdeeld bij kalme handel. Van de leidende cul tures bestond vraag voor certificaten Dell, die ruim een gulden hoger op f 189.30 noteerden. Voor Amsterdam Rubbers en EVA's schommelden de koersen rond het vorige slotniveau. De theecultuur maatschappij ,,PangheotanH gaat voor een belangrijk bedrag, tussen de f 80.000 en de i 100.000 deelnemen In de N.V. Jabo-Optiek (fabriek voor brilmonturen) in Amsterdam. In de staatsfondsenhoek was de handel ook vrijdag zeer rustig en was de stemming lichtelijk verdeeld. De belangstelling van donderdag voor de Inschrijving op de f 100 min 4'/* pet. obli gaties Bank voor Nederlandsche Gemeen ten is van dien aard geweest, dat op de toewijzing, die „centraal" zal plaatsvin den, een zeer belangrijke reductie eal moeten worden toegepast. Een centrale toewijzing wordt door de beurs n Ie t toe- gejuichd. In de lokale afdeling werden de aande len en de converteerbare obligaties Oran jeboom op last van het beursbestuur niet genoteerd in verband met een ver schenen bericht over een belangengemeen schap van deze maatschappij met de N.V Phoenlx-brouwerij. Ook de aandelen en converteerbare obligaties Zuid-Holland- sche Bierbrouwerij mochten niet worden genoteerd. Deze maatschappij gaat met de N.V. Brouwerij d'Oranjeboom een fusie aan. Aandelen Vereenigde Glasfabrieken, na tionaal bezit, kregen een lagere advies prijs op de ontslagaanvraag van de di recteur. In de overige lokale agdellngen was het zeer stil met koersveranderingen naar beide richtingen. Prolongatie 3% procent. Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Londen 10.53%—10.59*», New York 3.7CM—3.77ft. Montreal 3-87'/«— 3.8712, Parijs 76.93%—76.98%, Brus sel 7.50%—7.51, Frankfort 90.40%— 90.45',4, Stockholm 73.03—73.13, Zu rich 87.56'/i87.6114, Milaan 60.73% 60.78'/2. Kopenhagen 54.72—54.77. Oslo 52.8714—52.9214, Wenen 14.59 —14.60, Lissabon 13.18%—13.20ft. Dezer dagen is men tot de ontdekking gekomen dat zich onder een brug bij de Westduitse plaats Idar-Obersteln 300 kg zeer ontplofbare stoffen bevonden, die de Duitse autoriteiten kort voor het ein de van de Tweede Wereldoorlog daar hadden aangebracht om de opmars van de geallieerden te vertragen. De brug maakt deel uit van een veelgebruikte verkeersweg. Nederland 1959 (4%) Nederland 1951 (314) Nederland 1948 (314) Nederland 1955 (314) Nederland 1947 (314) 3 Nederland 1937 3 Dollarlening 1947 3 Investerlngscert. 3 Nederland 1962-64 3 6 pet. Woningbouwlening Nat. Handelsbank Ned. Handelmij. Alg. Kunstzijde Unie Berglis' en Jurgens Calvé-Delft Hoogovens n.r. Ned. Kabelfabrie Philips Unilever Wilton-Feijenoord Billiton Kon. Petroleum Mij, Amsterdam Rubber 4 aug. 8 aug. 100}! 100% 96% 89 89% 8811 93% 93H 01% 92% 02% 97A 97% gb. 93% 98% '57 110% 110% 170 170 290 299 528% 631 290 292 837%849 775 gl. 773 697 gb. 596% gb. 1217 1222 gb. 874% 889 201% 202% 535 532 1548. Toen hij zag hoe zijn verloofde door Cameron en zijn trawanten gepijnigd werd, omdat zij niets wilde vertellen, verloor piloot Storm bijna zijn zelfbeheer sing. Hij greep Charley bij de arm en fluisterde grim mig: „De schurken! Hier voor zal ik ze laten boeten! Blijf jij hier en hou in de gaten wat daarbinnen ge beurd. Intussen zal ik pro beren een andere ingang te vinden, dan kunnen we het gespuis misschien van twee kanten tegelijk aanpakken. Let dus goed op als ik plot seling binnentreed. Hou je parel gereed!" Even later was hij in het halfduister verdwenen. Het duurde niet lang of hij vond inderdaad een deur, die los in zijn hengsels hing. Hij be gon aan het verroeste slot te peuteren, zorg- Holland Amerika Lijn 136% 133 li gb. Kon. Paketvaart 131 133% Rotterdamse Lloyd 140% 140% Scheepvaart Unie 141 141% Stv. Mij. Nederland 162% 163% K.N.S.M. 180% 180% Ver. H.V.A. MIJ. N.V. 152% Dell Mij. 188 189 Bank van Ned. Gem. 4% 96% 96% Bank van Ned. Gem. 5-1958 103% Van Berkels Patent 322 gb. Albert Heijn 439 443 Centrale Suiker 398 375 Kon. Mij. De Schelde N.B. 271 271 Intern. Nickel 104 106 American Motors 21% 22% Anaconda 49% 49 Bethlehem Steel 44% 44% General Motors 43 42% Kennecott 76% 76% Republic Steel 58% 58% Shell Oil Comp. 64% 65% Tide Water 18% 18% U.S. Steel 79% 79% Nat. Can. Corp. 8 8& PREMIELKN1NGEN. Amsterdam 1951 84% 83 Breda 1954 88% Eindhoven 1954 81'/* Enschede 1954 79% Den Haag 1952 I 85% Den Haag 1952 II 84% Rotterdam 1952 II 88 Rotterdam 1957 100 100 Utrecht 1952 91 Amsterdam 1956 I 78% 783% Amsterdam 1956 II 87% 88 Amsterdam 1956 III 92% 93% Amsterdam '33 (C. en A.) 99% Dordrecht 1956 79% Alkmaar 1956 79% Zuid-Holland 1957 93% 95% A.N.P.-C.B.S. BEURSINDICES. 3-8 4-8 5-8 Intern, concerns 608.78 601.81 609.32 Industrie 320.65 318.20 317.85 Scheepvaart 158.70 158.05 153.05 Banken 207.90 207.41 208.23 Cultures enz. 153.77 152.87 153.21 Algemeen 412.40 408,33 411.88 vuldig ieder gerucht vermijdend. Zijn aanwe zigheid was echter niet onopgemerkt geble ven door één van Camerons helpers. Arend zag niet de donkere gestalte die plotseling achter hem opdook en toen hij onraad be speurde was het te laat, want met een dreu nende klap leek op hetzelfde moment de we reld voor hem uiteen te barsten Uitvoer appelen naar Zwitserland Door Zwitserland zal tot en met 20 augustus een beperkte invoer wordeu toegestaan van appelen uit Neder land. Na die datum zal import ver boden worden. Tot nog toe zijn er nog geen appelen naar dit laud ver- Iaden. De grootste buitenlandse af nemers zijn geweest West-Duitsland en België. Gedurende de week van 17 tot en met 23 juli werden er in totaal 656 ton appelen uitgevoerd. Hiervan nam West-Duitsland 613 ton voor zijn re kening en België en Luxemburg 43 ton. Tot nog toe zijn het nog slechts enkele rassen geweest die op de vei lingen zijn verschenen. In Zeeland waren dit de Yellow Transparant die nu zo goed als erdwenen is, de zikappel, de Early Victoria en de Stark Earliest en Scarlet Pimpernel. Voor de Perzikappel lagen de laatste dagen de prijzen voor de goede sorte ringen tussen de 26 en §8 cent en voor de Early Victoria als moesappel tussen 16 en 43. Voor de verpakte Stark Earliest wordt door de handel een goede prijs betaald die varieert van 80 tot 115 per kg. Geslaagddank zi) (Bekend# Schriftelijke Currus) - TeL 5432 H. B. S.. Gymnasium. Ondcrvrijzersekt* Middelbare Akten: Frans. Duits, Engels en Nederlands M.O. Tolkvertaler. Hoofd- correspondent. V.T.H-diploma. z o ..Pffff!" blies hij. „Dat waren de meest benauwde ogenblikken die ik ooit heb beleefd! Verbeeld je, dat ze ons gesnapt hadden!" Toen zag hij iets tintelen in Karens ogen en eenmaal over zijn verrassing heen begon hij te lachen. Echter slechts even, want ook Karen had een fevoel van vrolijkheid niet kunnen edwingen. En meneer Pilbiïght kwam tot de conclusie, die hij nooit ofte nimmer zulk een lieflijk geluid had gehoord. Een geluid, dat hem denken deed aan tinkelend kristal en zacht-kabbelendc beekjes, een klank, waarnaar hij urenlang had kunnen luisteren. Maar Karen bood hem daartoe niet de gelegenheid. Alweer ernstig geworden, merkte ze nuchter op: „We doen beter met verder te gaan. Over een kwartier vertrekt er een trein: die zouden we juist kunnen halen". Indien Eleanor Pilbright al verrast ot zelfs ontstemd was geweest over de komst van een allicht niet verwachte, Margaret Malcolm gast, weigerde ze toch hardnekkig, dit te erkennen. Daarentegen' kon digde ze min of meer triomfantelijk aan, dat Karens kamer gereed was en de logée er terecht kon. „Ik zou haast denken, dat je van mijn besluit om haar hier te brengen hebt afgeweten", zei meneer Pil bright min of meer geprikkeld. „Maar natuurlijk Aubrey!", verzeker de zusterlief. „Ik wist wel. dat je een te medelijdend hart had om niet voor dat arme kind te zorgen! „Geen kwestie van!" riep hij veront waardigd. „I ben een hardvochtig man in mijn vak. Niets meer en niets minder." Juffrouw Pilbright snufte ongelovig en zei toen, zich tot Karen wendend: „Beste kind, je ziet eruit alsof je een week slaap nodig hebt, maar waar schijnlijk ben je jong genoeg om na een flinke nachtrust weer op je ver haal te komen. Ga maar mee, dan zal ik je je kamer laten zien!" Karen volgde stilzwijgend. Ze was te moe om op haar omgeving te let ten, doch zich niettemin vaag be wust van die even onmiskenbare als ontastbare sfeer, welke van een huis niet slechts een woning, maar ook een echt tehuis maakt. In de kamer brandde een gashaard en was het bed uitnodigend open geslagen. „Nu ga ik je in bed stoppen", zei juffrouw Pilbright vastberaden, „en 'zal je wat bouillon boven brengen, Ja ik weet dat het nog vroeg is, maar als je er later zin m hebt kun je altijd weer beneden komen. En intussen zul je, als je verstandig bent, moeten toegeven, dat je wel erg naar wat slaap verlangt." „Dat is zo", erkende Karen, terwijl ze met moeite haar ontroering over zoveel voor haar ongewone vriende lijkheid de baas bleef. „Goed zo!" zei juffrouw Pilbright snel. „Nu ga ik de bouillon halen en zorg ervoor, dat je in bed bent wan neer lk terugkom!" Gehoorzaam deed Karen haar overal verstelde katoenen nachtjapon aan en kroop in bed. Haar voeten raak ten een warmwaterkruik en ze liet zich met een zucht van genot tussen de lakens glijden. O, zeker, de toe komst zou nog heel wat problemen opleveren, maar op 't ogenblik was ze te moe en lag ze te lekker om zich daarover het hoofd te breken. Toen juffrouw Pilbright terugkwam, sliep het jonge meisje reeds vast. Een ogenblik stond dc magere, hoe kige vrouw haar aan te staren. Daar op ging ze langzaam de trap weer af en naar broer toe. „En?" vroeg hij. Ze schudde het hoofd. „Ik weet het niet, Aubrey, ik weet het niet". „Er is een sterke gelijkenis", betoog de hij. „Ja", gaf ze toe. „Van dat standpunt uitmisschien! Neen!" riep ze eensklaps heel beslist, „die gelijkenis is maar heel oppervlakkig. Overigens is dit meisje buitengewoon gevoelig, te gevoelig dan voor haar zelf goed is!" „Ah!" klonk het verheugd, „dat heb jij dus ook bemerkt. Welnu, zou dat misschien niet kunnen „Hoe zou ik dat weten?" vroeg zijn zuster verstrooid. „En hoe zou jij? Beloof me in elk geval één ding Aubrey!" „Dat ik niet zal proberen, over matige invloed op haar uit te oefe nen?" vroeg hij en voegde er na haar knikje geruststellend aan toe: „Neen. dat beloof ik je!" „Wacht dan af wat ze zal zeggen" zei Eleanor met een zucht. Hij knik te op zijn beurt en beiden bewaarden geruime tijd het stilzwijgen, ieder vervuld met zorgvolle, verwarde ge dachten. Toen Karen de volgende morgen wakker werd, zag ze, dat het zon licht haar kamer binnenstroomde. Een ogenblik bleef ze stil liggen, ter wijl de herinnering aan 't in de laat ste vierentwintig uur gebeurde zich onweerstaanbaar aan haar opdrong. O, het was niet om te geloven! Gis teren om dezelfde tijd was ze volsla gen alleen, totaal aan zichzelf over gelaten. Niemand had zich ook maar in het minst om haar bekommerd. Nu daarentegen, ofschoon in een on bekend huis, scheen ze omgeven door een sfeer van genegenheid en begrip. Ze keek de kamer eens rond, een weliswaar vrij ouderwets ingericht vertrek, maar voor Karen, die bitter weinig van moderne meubilering en dergenjke afwist, op dit ogenblik een klein paradijs. Voor de ramen hingen sitsen gordijnen, in dezelfde blauw- en-witte tinten als de netjes over een stoelleuning gevouwen sprei, de toi letbenodigdheden op de wastafel en het Oosterse tapijt, dat de vloer be dekte. Twee witte vazen met blauwe bloemen flankeerden op de schoor steenmantel en porseleinen, met ver- geet-mij-nietjes beschilderd klokje. Wat dus aan stijl mocht ontbreken, werd ruimschoots vergoed door kleu- ren-harmonie! Karen gunde zich ech ter niet de tijd, om alles in bijzonder heden te bekijken, want plotseling kwam ze tot de conclusie, dat de wij zers van het klokje zowaar op tien uur stonden! Met een kreet van schrik sprong ze het bed uit. Wat vreselijk, dat ze de gastvrijheid van de Pilbrights had beloond met een gat in de dag te sla pen, terwijl ze veeleer vroeg had moe ten opstaan en in huis de helpende hand bieden om haar dankbaarheid te tonen. Intussen had ze nuawelïjks haar ver sleten oude kimono aangetrokken, of er werd zachtjes op de deur geklopt. -arna juffrouw Pilbright met eenl goed voorzien ontbijtblad de kamer binnenstevende. „Zo, dus je bent wakker", zei ze vriendelijk. „Ik heb je vanmorgen vroeg maar geen thee gebracht, om dat ik het beter vond, je flink le la ten uitslapen. Kruip nu maar weer in bed en eet dit allemaal op!" Karen, gewoon te doen wat haar be volen werd, gleed gehoorzaam weer tussen de lakens, maar keek haar gastvrouw ietwat angstig aan. „Het spijt me zo, dat lk U al die last be zorg", zei ze verlegen. Heus, ik ben nu pas wakker geworden." „Lieve kind, je had me geen groter plezier kunnen doen dan door flink uit te rusten", verzekerde juffrouw Pilbright, terwijl ze het blad op Ka rens knieën zette. „Nu zal ik het haardje aansteken. De ochtenden zijn wel helder begin oktober, maar de zon geeft niet veel warmte meer." „O", riep Karen vlug. „Doet U vooral geen moeite. Ik ben niét gewend aan een warme slaapkamer." „Neen. dat geloof ik graag", beaam de juffrouw Pilbright. die inmiddels kalm deed wat ze gezegd had. „Re den te meer volgens mij, om er nu van te genieten!'^ „Bovendien als dat je geweten ge rust kan stellen was lk van plan, hier nog even te blijven, wanneer je er niets op tegen hebt". „Naturlijk niet", antwoordde Karen verlegen. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 9