Tentoonstelling van Hulster meesters De Vos geopend WALCHEREN MARKTBERICHTEN VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT IN STADHUIS Commissaris De Casembroot: „Hartverwarmende expositie" De commissaris der koningin in Zee land, jhr. mr. A. F. C. de Casem broot, heeft gisteren in het bijzijn van een talrijk gezelschap, onder wie de culturele attaché van België, de heer Marriën, de burgemeesters van Leuven en Sint-Niklaas, professor De Keijser van de Gentse universiteit en het gemeentebestuur van Hulst, de tentoonstelling van werken van de befaamde in Hulst geboren, zeven tiende eeuwse meesters Cornells en Paulus de Vos officieel geopend. Commissaris De Casembroot wenste de stad Hulst geluk met de expositie, die volgens hem. in deze tijd van ab stracte onbegrijpelijke werkstukken ..hartverwarmend werkt". Bovendien feliciteerde hij de stad Hulst met de primeur van het turfschip. Volgens de onderzoekingen van een wethou der van Hulst zou immers gebleken zijn dat de turfschip-list niet voor het eerst in Breda, maar iij Hulst zou zijn toegepast. TROTS. Tevoren had de voorzitter van het tentoonstelingscomité, burge meester A. L. S. Lockefeer van Hulst, de genodigden voor de ope ningsplechtigheid welkom gehe ten. „De stad Hulst is er trots op dat de gebroeders De Vos er ge boortig zijn", zo zei hij, en hij sprak er zijn vreugde over uit dat nu de 375ste geboortedag van Cornelis de Vos met deze exposi tie in Hulst kon worden herdacht. Het bewijs dat Cornelis zijn ge boorteplaats zeker niet vergeten is zag de burgemeester in het geschenk dat deze meester indertijd uit Ant werpen liet overkomen, namelijk het „Gezicht op Hulst" dat trots in het stadhuis prijkt, en dat werd gemaakt „uit liefde voor Hulst, en ten eeuwi ge memorie". De archieven maken melding van betalingen aan knechten van De Vos die het doek transpor teerden. Volgens burgemeester* Lockefeer is nog steeds onduidelijk waar de Hul ster meesters precies hebben ge woond. Hij was verheugd over net bestaan van het Cornelis de Vos- glein, en hij zou graag zien dat ook aulus de Vos in een Hulstér straat naam zou worden herdacht. Hartelijk dankte hij particulieren en conservatoren van musea voor de Diamanten bruiloft in Wilhelminadorp Woensdag vierde het echtpaar D. van de Velde-van Gilst in Wilhelminadorp zijn 60-jarige bruiloft. Ter gelegen heid van dit feit hadden de buren 's morgens reeds de vlag uitgestoken. In het Wilhelminahuis, waar de heer en mevrouw Van de Velde met hun kinderen, kleinkinderen, overige fa milieleden en vrienden feest vierden, werd in de middaguren een receptie gehouden. vele inwoners uit Wilhelminadorp maakten van de gelegenheid gebruik om het echtpaar geluk te wensen. De beide oudjes kregen een schat van bloemen en vele geschenken. In de avonduren bracht de muziekvereni ging „De Echo" een serenade. Ernstig gewond bij oversteken van rijksweg Woensdagavond werd de heer J. A. A. van de Pas uit Kruiningen bij het oversteken van de rijksweg bij zijn woonplaats door een auto gegrepen en ernstig gewond. De heer Van de Pas, die naar Rilland-Bath was ge weest, keerde per fiets huiswaarts. Te omstreeks half twaalf was hij bij het kruispunt aan de Veerweg en wilde daar de rijksweg oversteken. Hierbij heeft hij zich waarschijnlijk vergist in de afstand van een even eens uit Rilland-Bath naderende volkswagen, die hem niet meer kon ontwijken. De fiets van v. d. P. werd bij het voorwiel geraakt en vrijwel totaal vernield. Het slachtoffer liep een gebroken bo venarm en een hevig bloedende wond aan het hoofd op. De auto, be stuurd door de heer A. J. Dagevos uit Wemeldinge werd licht bescha digd. Vijftienjarige automobilist reed voetganger aan Een in de buurt van de zelfbedie ningswinkel te Westenschouwen wandelende toerist werd dinsdag avond door een auto aangereden. De toerist klaagde over pijn in de be nen. De rijkspolitie maakte proces verbaal op tegen de bestuurder van de auto, de uit Duitsland afkomstige E. S. De bestuurder bleek slechts 15 jaar oud te zijn. Hij had de slinge rende auto niet tot stilstand kunnen brengen. Carillonbespeling in Veere Zaterdag bespeelt de stadsbeiaardier van Middelburg het carillon van de stadshuistoren te Veere. Hij begint het programma met een Allegro van Locatelli, gevolgd door een corrente en sarabanda van Handel. Diverse volksliedjes worden afgewisseld door een Sonatine van Kuhlau, een An dante van Haydn en een Menuet van Mozart. Tot slot speelt de beiaardier een Postludium van Parlow. Het concert is van 89 uur. spontane medewerking. In het bij zonder was hij de heer Rondé erken telijk voor het terzake kundig sa menstellen van de tentoonstellings catalogus. Tenslotte sprak hij de hoop uit dat velen, eri in het bijzon der het publiek uit Hulst en omstre ken. de tentoonstelling een bezoek zullen brengen om zich te verkwikken aan wat de oude Hulster meester in vroeger tijden hebben gewrocht. Hij sprak zelfs de wens uit dat de ten toonstelling een recordbezoek zou uitlokken. OVERZICHT. Professor dr. P. de Keijser van de Gentse universiteit gaf na het ope ningswoord van burgemeester Locke feer een overzicht van het leven van de gebroeders De Vos. In grote lijnen schilderde hij de gang van het gezin De Vos van Hulst naar Antwerpen, waar Cornelis en Paulus in het begin van de 17e eeuw als kunstenaar naam maakten. Cornelis als portretschilder, Paulus als de schilder van jachttaferelen, zoals ons blad enkele dagen geleden deze twee schilders in een artikel reeds heeft belicht. Na de duidelijke en boeiende uiteen zetting van professor De Keijser wa ren de genodigden in de gelegenheid de tentoongestelde werken te bezich tigen, waarna de burgemeester van Hulst allen uitnodigde de gast van het gemeentebestuur te zijn, van een verfrissing te genieten en daarna aan tafel te gaan voor het gebruiken van de lunch. De doeken van Cornelis de Vos zijn in de raadzaal en de burgerzaal op gehangen, die van Paulus de Vos hebben op de benedenverdieping een plaats gekregen. Naast het „Gezicht op Hulst" zijn van C-ornelïs de Vos dertien doeken aanwezig, voorname lijk portretteen en familiegroepen. Van Paulus de Vos zijn een zestal jaechttaferelen te bezichtigen. De tentoonsteling blijft geopend tot 11 september. MIDDELBURG Middelburg oefent tegen Wilhelmina Zondagmiddag om half vijf speelt „Middelburg" een oefenwedstrijd te gen de semi-profclub Wilhelmina uit 's Hertogenbosch, uitkomende in de tweede divisie. De wedstrijd wordt gespeeld op het Nadorstterrein, dat inmiddels van een nieuwe drainage is voorzien. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Mid delburg maakt bekend dat aan zijn bureau inlichtingen zijn te bekomen omtrent de aldaar in het tijdvak van 28 juli tot en met 3 augustus 1960 als gevonden aangegeven voorwer pen te weten: Verschillende portemonnees met en zonder inhoud, verschillende hand schoenen, huis- en andere sleutels, zakmes, gouden slot, bruine overjas, zonnebril, herenpolshorloge, wit rij wielpompje, zwarte das, zak bana nen, poes met witte voeten, rijwiel- slotsleuteltje, blauwe ceintuur, grijs kinder jas je, zonnebril in étui, witte schort, wiegje met pop, wit met blauw kindertasje, lichtbruine hond, kettinkje met hangertje. Indien voorwerpen bri particulieren worden afgehaald wordt men ver zocht daarvan kennis te geven aan het bureau van politie te Middelburg. OOSTKAPELLE Festiviteiten De Oranjevereniging te Oostkapelle heeft de jaarlijkse optocht vastge steld op dinsdagavond 9 augustus. Het verleden jaar zo bijzonder ge slaagde concert in de duinen van de muziekvereniging „Crescendo", zal ditmaal gegeven worden op vrijdag avond 12 augustus. Zaterdag 13 aug. zal het tweede strandfeest worden ge houden en 's avonds treedt de gym nastiekvereniging „D.O.K." op. Gemeenschappelijke kerkdienst Zondagavond a.s. zal te Oostkapelle een gemeenschappelijke kerkdienst gehouden worden, uitgaande van de kerkeraden der Hervormde en Gere formeerde Kerk. Tot deze dienst in het vakantie-sei zoen is besloten na enkele samen- sprekingen tussen genoemde kerke raden. Bovendien had dit kerkelijk gesprek tot resultaat dat een folder wordt uitgegeven, waarin de gasten wordt bekendgemaakt met de lig ging en het karakter van dit dorp. Deze folder te vervangen door een brochure ligt te zijner tijd in de be doeling. Uitvoerig bespraken de kerke raden hun taak. mogelijkheden en problemen betreffende „Kerk en Re creatie". De gemeenschappelijke kerkdienst wordt gehouden in het gebouw van de gereformeerde kerk en begint des avonds om 7 uur. Ds. E R. O. Ri chard verzorgt de liturgie en ds. Th. Sj. Groot zal de predikatie houden. Wedvluchten Op zaterdag 30 juli nam- de p.v. „De Luchtbode" te Souburg met 18 oude duiven deel aan een concours vanuit Dax, 986 km. De daaraan verbonden prijzen werden als volgt behaald: 1 en 5 S. Spruyt; 2 en 6 W. Wouters: 3 A. van der Weele; 4 A. M. van Pee- nen Zn. Deze vlucht was de laatste fond- vlucht in 1960, waarop de heer S. Spruyt het kampioenschap Fond be haalde en tevens werd ringnummer Holl. 58-330840 kampioensduif Fond 1960. - De postduivenhoudersvereniging „Zee landia" te Middelburg hield verschil lende wedvluchten met postduiven. Van 'n wedvlucht die gehouden werd met oude duiven vanuit St. Denis (Fr.) over een afstand van 3öu km, werden de eerste tien prijzen be haald door: 1 C. Hoek; 2, 5 en 9 P. van Sabben; 3, 4 en 10 J. C. F. Jopse; 6 en 8 C. de Graaf; 7 J. van Belzen. 110 km. werden de eerste tien prij zen verdiend door: 1 en 2 C. Hoek: 3 A. v. d. Welle; 4. A. Hooftman5 en 10 J. C. F. Jobse; 6 P. van Sab ben; 7, 8 en 9 J. van Maaren. Van 'n wedvlucht met jonge duiven vanuit St. Ghislain over een afstand van 118 km. daarvan werden de eer ste tien prijzen behaald door: 1 C. Hoek; 2 M. Jaspers; 3 en 9 J. van Maaren; 4, 6 en 7 P. van Sabben; 5 en 8 A. Hoof tman; 10 Biesen-van Geel. Van een wedvlucht met oude duiven vanuite Dax over 'n afstand van 934 km. werden de prijzen verdiend door: 1, 2 en 6 L. de Voogd; 3 J. Kuijs; 4 en 7 P. van Sabben; 5 M. Jaspers. VLISSINGEN Gevonden voorwerpen Op liet bureau van politie te Vlis- singen zijn in het tijdvak van 27 juli tot en met 2 augustus 1960 de vol gende gevonden voorwerpen gedepo neerd: enige rijwielen en steps, sleu tels, paar sandalen, vest, portemon nees met en zonder inhoud, zwempak, ceintuur van regenjas, kindersokje, plastic capuchon, metalen halsband voor hond, bril, sjaal, speelgoedauto, sleuteletui en sleutelring met sleu tels. Verder zijn inlichtingen te be komen van de adressen waar de vol gende gevonden voorwerpen zijn te bevragen: sandaal, leesbril, dames schoen. speelgoedauto, plaat zacht- boai'd, dames vesten, regenjas (plas tic), kinderwagennet, kinder jasje, paraplu regenbroek, muntbiljet, da mespolshorloge, bruine portemonnees met en zonder inhoud, damestruitje, hondje, plastic boot, kanarie, bril, en badhanddoek met zwembroek. Nieuwe brievenbussen De posterijen hebben ten gerieve van het publiek op een negental plaatsen in de stad nieuwe brievenbussen ge plaatst. Voortaan kan dus ook post worden bezorgd aan bussen in de Sa- balaan, hoek Van Ruysdaellaan-Pres. Rooseveltlaan, Vondellaan, hoek-Ho- geweg-Schuitvaartgracht, Irislaan (tussen Jos. Israellaan en Roelofs laan), hoek Hobeinsteeg-P. Kruger- stvaat, Boulevard Bankert, hoek ïris- laan-Herc.-Segherslaan en Badhuis straat bij Leeuwentrap. Bij de twee laatstgenoemde brievenbussen zijn ook postzegelautomaten ge plaatst. Vervallen zijn de brievenbussen: hoek Pres. Rooseveltlaan-Vredehof- laan, Kenau Hasselaarstraat, hoek Hogeweg-Halslaan en hoek J. v. Goyenlaan. Sluiting gemeentekantoren Sedert 1 april j.l. zijn in Vlissingen zaterdagmorgen gesloten de gemeen tesecretarie en de kantoren van de gemeente-ontvanger, de gemeentelij ke dienst voor sociale zaken en de volkskredietbank, de bescherming be volking en van gemeentewerken aan de Dr. Stavermanstraat. In de plaats daarvan zijn deze kan toren nu op maandagavond van 19.00 tot 21.30 uur geopend. Het was tot dusver nog gebruikelijk om als overgangsmaatregel de con cierge of een andere ambtenaar op zaterdagmorgen aanwezig te doen zijn. Aangenomen wordt dat de slui ting van deze kantoren op zaterdag morgen thans bij het publiek vol doende bekend is, zodat voortaan op die dag ook geen inlichtingen meer verstrekt zullen worden. GRIJPSKERKE Opbrengst collecten De collecte t.b.v. de Federatie Nazorg B.L.O., heeft in de gemeente Grijps- kerke f 45.90 opgebracht. Advertentie) Een ontdekking! Thee zetten op de moderne manier: vlug, ge makkelijk en proper. Met één Van NeLIe's „Afternoon" theebuiltje (groot formaat) zet u reeds genoeg krachtige, geurige thee voor heel de familie. Extra handig om mee te nemen „naar buiten": in de tent, de caravan, de boot VAN NELLE's „Afternoon" theebuiltjes (groot formaat) 98 ct doos van 20 stuks Examens De heer P. A. Meijaard te Wemeldin ge slaagde dezer dagen aan het Z.TJ. te Goes voor het diploma waterbouw kundig opzichter. Tevens had hij de hoogste cijferlijst van het aantal ge slaagden. Voor de akte i.o.-Engels slaagde te Amsterdam de heer J. G. Smits, hoofd van de v.gJ.o.-sehool aan de Bouwen Ewoutstraat te Vlissingen. De heer J. Nieuwersteeg te Bruinisse behaalde op het te Rotterdam gehou den examen het Vakbekwaamheids diploma voor elektrisch installateur. Te Middelburg werden dezer dagen door de Nationale Vereniging van Leraren in Stenografie „Groote" de examens afge nomen. Geslaagd zijn voor raachineschrtj- ven Nederlands 120 aansl./m. de dames M. W. Bal. J. Bastinck, E. E. J. Bion- dina, M. Boogaard, J. Buijs (met lof). C. M. Christiaanse. E. J. Corbijri, P. Corne- lisse, M. E. Deurloo. P. D Dingemanse. J. C. Dronkers, J. L. Gideonse, J. la Grand, J. Grool, L. M. den Hollander, A. Huizenga (met lof), D. Jobse, A. J. Jon- gepier, RL C. de Kam, A. J. Kerkhove, J. C. Kooman, A. D. de Lange (met lof), F. J. Leijnse, M. iVL B. Ludekuse. M Luit- wieler (mét lof), M. M. Luïtwieler. RL L. Luyltx, M- Maljaars, I. v. Meel, C. L. Meyer. A. Nijenhuis, L. van Roon, S. C Rothuizen (met lof), T. Schoolmeester, J. Tevel (met lof). J RL Vergouwe. J. C. Vroegop, T. J. Wondergem, M. v. Ussel- dijk, H.E. Zeijlemaker, H M. Zimmer man (met lof), en de heren G. J. Bou- wense, H. M. Drost (met lof), G. W. de Heer, K. Jellema, J. Jongepier, L. P. Jongepier, H. A. P. Koole, P. S. Lense link, M. K. Mieras, L. J. Nijsen, G. C. Overman, J. C. W. Pluymers, J. Poort vliet, A. Rottem, P. A. Selles, M. A. Si- monse, F. H. L. J. Stevens, RL A. Ver- rijzer, W. J. v. d. Weele, P. Willeboordse te U'ddelburg. Voorts de dames Rl. S. v. Belzen, R. M. v. d. Berge, J. G. D. Bom, C. M. E. Draeck, M. v. Eenennaam, G. L. Flipse (met lof), V. C. M. de Graaf, J. J. Jacobs, I. Jobse (met lof). M. W. Nieuwenhuij- ze, P. W. M. v. Rees, H. E. Robert, T. Visser te Vlissingen. Geslaagd de dames N. C. Koene, F. Louws (met lof) en de heer J. de Visser te Aagtekerke. Geslaagd de dames E. M. Brakman, M. S. S. Lako, L. A. de Smet te Aardenburg: mej. J. Westerweele te St.-Anna ter Mui den. Geslaagd de heer A. A Janse te Arne- muiden; de heer A. Kornelis te Biervliet: mej. C. L. Jobse (met lof) en de heer J. J. Jakobsen te Biggekerke: mej. A. H. de Boer en de heren J. T. Tanghe en RL J. Verschelling te Breskens: de dames J. G. v. Houte, J. A. Provo, RL C. J. Vasseur en de heer J. I. de Ie Lys te Cadzand: de dameF T. M. Adriaanse, A Houmes, A G. Provoost, M. J. Provoost, J. W. J. Smoor en de heer A Roelse te Domburg: de heer W. Oranje te Gapinge; mej. M. S. de Bree (met lof) te Groede; mej. C. J. Voogdt te Hoofdplaat: de dames L. A. Boogaard, M. Vlieger (met lof) en de heer C. P. J. Sanderse te Grïjpskerke: de dames J. v. Boven. J. J. Brakman (met lof). J. Joosse, M. C. Meliefste en de he ren A. Beekman, P. F. M. Elenbaas (met lof) te Nw.- en St.-Joosland: de dames D. J. J. Berting, P. v. d. Voorde en de heer C. v. Noppen (met lof) te Koudekerke; mej. C. M. v. Liere te Kruisdrjk: de da mes J. W. Abrahamse, J. J. J. J. Bierens, N. J. Davidse (met lof), P. J. de Kam, D. Koelewijn, C. Walraven. W. J. Wattel te Sint-Laurens; mej. K. Davidse te Melis- kerke: de dames J. S. Bril. H. A C. Kes- teloo, A S. Scheele, P. N. v. d. Weel, en de heer J. de Graaf te Oostburg: de da mes T. Dekker, N. Melis, W G. Schoe, C. F. v. d. Sluys (met lof). J Wondergem en de heien J. Geldof, G. Gilles, S. J. Lous. C. B. Vreeke. S. Wisse te Oostka pelle: mej. R. J. de Ridder te Retran- chement; mej. J. Poppe (met lof) en de heer J. Cevaal te Rilhem; de dames C. C. v. d. Luijster. C. L. Marsille, J. J. Mog- gré en de heren I. J. Tellier, A A Ver- Rita Reys bracht „summertime" op een Zierikzees zomeravondfeest COOL-VOICE Rita Reys heejt donderdag avond in Zierikzee rje- zongen! En ofschoon Zierikzee nu niet di rect als een Mekka van de moderne jazz kan worden besteynpeld, werd het een spranke lend optreden van een vun 's wereids meest prominente jazz-zange- res. Een optreden boven dien, dat deze vierde avond van de Zierik- zeese zomer avondfees ten tot. de meest suc cesvolle van de 1960- cyclus stempelde: stem en voordracht van Rita Reys, begeleid door pia nist Pim Jacobs ver leenden de avond niet alleen niveau en een artistiek verantwoor de allure, het werd bo vendien een kassucces. Bijna tweeduizend be zoekers luisterden op dit zomeravondfeest naar Rita Reys, die ge- inspiree. d een wel zeer toepasselijk Summer timezong, waarin de tekstdichter verhaalt, hoe gemakkelijk en plezierig het midzomer- se leven is Bovendien bracht zij aan het slot van haar optreden haar meren deels uit badgasten be staande publiek haar jongste Swingy-succes „To close for comfort zo voortreffelijkdat de rond het podium op het Havenplein geschaarde nenigte overigens tevergeefs een bise- ment probeerde af te dwingen. Zo waren in het oude feeëriek verlichte Zie rikzee de jazzliefheb bers in vervoering om zangeres Rita Reys. die zich tenger aftekende tegen het in floodlight badende stadhuistoren tje. Tegen een decor ook van oude koopmansge vels, die leze avond wat gereserveerd de eeuioen stonden te trot se en en geschok maar ongebroken Rita Reys' interpretatie van I am in love" aan hoorden, waarin zij ju belt, What a world, what a life". De badgasten, die zich na de pauze bij rag time, dixieland en swing van de flown Toten Jazzband" op de tegels van het Haven plein konden uitleven, waren het roerend met haar eens. Deze avond wus het leven goed in Zierikzee Rita Reys liet daar geen twijfel aan be staan, toen zij enthou siast Irving Berlins ,Jt!s wonderfull" ver tolkte, waarbij zelfs de door fakkellicht be schenen geveltjes sche nen te ontdooien. En bij ,flullabay of the leaves" scheen het zelfs of alle bedenking weg viel De rimpel keerde overigens weer, bij het optreden van Willy Ré, een charmant meisje, dat bo yendien nog op een accordeon kon spelen. Eigenlijk zoals Zierik zee self is, waar schoonheid en opge wektheid hand in /tan-? kunnen gaan MARKTBERICHTEN BA RNEVELD. Coöperatieve Veluwse Eierveiling Barne- veld-Ede. Weekaanvoer circa 850.000 stuks, waarvan er thans 403.021 stuks werden geveild. Handel iij kleine eieren vlug, in grote eieren iretig. Notering: eieren van 44 tot 48 grai/n 9.72 tot 10.95; eieren van 48—52 gr. U. «0 tot 12.42: eie ren van 5257 gr. 12.78 tot 13.92; eieren van 57—60 gr. 14.13 tot 14.60; eieren van 6063 gr. 14.73 tot 14.70; eieren van 63—70 gr. 14.56 tot 14.81, alles per 100 stuks. Eierveiling S.B.E.. aanvoer 549.911 stuks. Handel matig. Notering; t-ieeren van 57— 60 gr. 14 tot LL21; eieren van 60—63 gr. 14.20 tot 14.57; eieren van 63—67 gr. 14.52 tot 14.68: eendeëieren van 60—66 gr. 8.50 tot 9-26: eendeëieren Tan 66—73 gr. 9.72 tot 11, alles per 100 stuks. Eiermarkt: aanvoer 1.750.000 stuks. Han del matig. Notering eieren van 6065 gr. 1425 tot 14.75, algemene prijs 14.50 per 100 stuks, kiloprijs 2.34, basis 62 gr.: eie ren van 4254 gr» 9.10 tot 13.50, kiloprijs 2.17 tot 2.50. Pluimveemarkt: aanvoer plus minus 53.000 stuks. Notering per kilogram: 6lachtkip- pen 1.65 tot 1.7Ö, slachtkuikens 1.50 tot 1.85, handel in kippen redelijk, in kuikens traag. GRAANBEURS. Tarwe 32—3&. Gerst 24—26. Haver 24—25 Schokkers 4045. Kleine erwten 4045. Maanzaad 110125. VISMIJN VEERE. 4 augustus. Aangevoerd: 226 kg export- garnalen 3.974.77; 76 kg schar 4157; 180 kg bot 16—23: 86 kg schol 26—57; 25 kg wijting 18—24; 672 kg tong 1.84—3.81; 9 kg rog 2027; 32 kg wulk 19: 6 kg tar bot 1.63—1.74: 4 kg paling 2.27—3.51; 5 -kg ongesorteerd 16; 94 kg doorgedraaid. GROENTE- EN FRUITVEILING BERGEN OP ZOOM. 4 aug. Stamboon dubbele sperclebonen I 34—38, idem II 29—30. Rode bessen 30. VEILING ST.-ANNALAND. 4 aug. Doré bonken 16.50, gewone I 15.27, gewone II 13.50, voer 3.22. Bintjes bonken 19.3019.57, gewone I 9.019.56, gewone II 8.90—9.08, gewone Hl 7.76—8.19, voer 3.794.40. Eigenheimers bonken 9.51, ge wone I 11.74—13.24, gewone II 12,03—13.22, III 9.94—12.08, voer 4.594.66. Aanvoer 156 ton. VEILING SCHERPENISSE. Dorébonken 16.60, gewone I 15:09, voer 3.14. Bintjes bonken 19.86, voer 3,86. Ei genheimers bonken 7, gewone 1 1.23—11.80. Koopmans Blauwe gewone 11.1411.50. Aanvoer 55t,2 ton. Burgerlijke stand GRIJPSKERKE. Bevallen: F. van SluijsDingemanse. z.; M. BastiaanseWouters, z.; P. van Sluys Adriaanse, z. SEROOSKERKE. Bevallen: J. van der BroelteHoumes, z.; A. JacobsenThomann, z.: J. Wonder gemGeerste, z.: A. MaljaarsHarpe, z.; L. WattelLouwerse, d. Getrouwd: C. Schoe, 27 jaar en J. P. Meijers, 21 jaar. AAGTEKERKE. Bevallen: P. de VisserMaljaars. d. Ondlertrouwd: M. Joosse en L. E. I. Hor- tensius. Getrouwd: I. de Visser, 23 jaar en M. Wisse, 23 jaar. hage te Schoondijke; mej. C. Ton en de heer P. A Wielemaker te Serooskerke (W.); de heren A. A C. v. Poecke en W. L. Stabij (met lof) te Sluis: mej. C. Fran cois en de heren J. Huson en J. J. Lllipaly (met lof) te O.- en W.-Souburg; de da mes P. RL Jobse en L. Poppe en de heer P. de Klerk te Veere; de dames H. v. d. Broeke en J. P. Geschiere te Vrouwen polder: de dames P. Minderhoud, W. J. v. Peene. J. J. Westerbeke en de lieer W. J. Minderhoud (met lof) te Westkapelle; mej. M. Schilders te IJzendijke; de da mes L. v. Kleunen (met lof). A. Kruit (met lof), N. P. Lïevense (met lof), P. RL Melis, F. v. Sluys te Zoutelande; de da mes M. T. C. de Kramer, RL C. Riemens te Zuïdzande. Machineschrijven Nederlands 175 aansl./ p.m. Geslaagd mej. A J. Bertijn te Vlis singen. Machineschrijven Engels 120 aansl./m. Geslaagd mej. L. Langeraar te Vlissingen. Machineschrijven Duits 120 aansl./m. Ge slaagd mej. L. Langeraar te Vlissingen Machineschrijven Frans 120 aansl./m. Ge slaagd de dames L. Langeraar te VHb- singen est G. Jobse te Oostkapelle. Kantoorsteno Nederlands 130 lettergr./m. Geslaagd de dames L. C. W. v. Baaien, J. C. Gilde. J. RL Ingèlse, N. ue Kam. H. E. Littooij, L. v, Overbeeke, A. Peek. P. Poelman, J. W. Poppe. C. v. Roon. E. P. Westveer te Rliddelburg; M. Monté en P. C. v. Zweeden te Vlissingen: A Minder houd te Gapinge: J. v. Boven en L. P. Iloebeke te Nw.- en St.-Joosland: H. Geertse (met lof) te Oostkapelle: N. de Visser te Ritthem: RJ. C. Jobse (met lof) te Serooskerke (W.); C. RL Janse te O.- en W.-Souburg: P. A. Vermeulen te Veere Kantoorsteno Engels 100 lettergr./m. Ge slaagd de dames P. Poelman te Middel burg en G. Jobse te Oostkapelle. Kantoorsteno Duits 100 lettergr./m. Ge slaagd de dames P. H. Poppe te Middel burg en G. Jobse te Oostkapelle. Steno-typen Duits. Geslaagd mej. T. G. Hoogesteger te Vlissingen (met lof voor typen). Steno-typen Frans. Geslaagd mej. T. G. Hoogesteger te Vlissingen (met lof voor typen). Het diploma voor particulier-secretaresse werd uitgereikt aan mej. T. G. Hoogeste ger te Vlissingen. i VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 3 aug. Aardappelen 10—14, bonken 17, an dijvie 78, bloemkool 1 A 31—39, £1 A 13 —27, B 15—27. dubb. bonen I 34—36. U 25 —39, komkommers A 22—26, B 17. sla I 7.50—15.50, II 3.60—8.20. stoksnijbonen I 69—74, II 35—51. stamsnij bonen 25—27, pronkbonen 29, spinazie 26—27, uien 12— 13, kroten 610, selderij 34, peterselie 3—8. Combinatie I tomaten A 1.95, B 2.00. C 1.85, combinatie II tomaten A 1.90—1.95, B 1.05 C 1.80. Netmeloenen 3055, Ana- nasmeloenen 5867, rode bessen H A 51 77. Ontario HH. 56—61, Reine Claude HH. 66. Czar 67—70, yellow Transp. klas I A 46-56, I B 31—42, I C 23, fl A 20—37, H B 15—30, II C 10, Oomskinderen I A 67—72, I B 5259, Perz. R. Zomerappel I A 37— 38. I B 32. I C 22. 11 B 25—28, H C 21, Beauty of Bath I A 36-48, I B 22—27, 1 C 22, Stark Earliest I A 91—1.12, I B 83. VEILING „KAPELLE-BIEZELINGE EN OMGEVING". 4 augustus. Perzikappel I 70-80 3-4—36, 1 60-70 33. II 70-80 25. II 60-70 31, H D 21.30 —21.80, in grot 23, HI tjjn 13. Yellow Transp. I 65-75 37, I 55-65 26. II D G—7, HI grot 19. IH fijn 3. Early Victoria I 70- 80 24, I 60-70 14—15, H 70-80 22, II 60-70 11. I D 6!£, m grof 9. Ill fijn 3>.i. Stark Earliest I 70-75 80. I 65-70 79, I 60-65 64. I 55-60 31, H 60-65 32. II 55-60 27. U D 17. HI grot 42, IH fijn 23. Precose de Trev. I 60-70 52. I 55-60 33.90—34.80, I 50-55 21.90 —22.80, II 50-55 18. in grof 21—22, III fijn 8^2—6%. Verpakt fruit: Scarlet Pimp. ex. 75-80 101, ex 70-75 90—1000, ex 65-70 93—96, ex 60-65 63—79, ex 55-60 50—59. Geplukte Uroetapp. 3Vz, val kroetapp. doordr. Bremen I 87.10, II 66. Dubb. prins, bonen I 33.70—34.30. II 31.30—32.30, afwij kende doordr. Pruimen: Czar I 71—88, II 39—68, grof 48—70. fabriek 18—35. Onta rio I 64—85, H 33—45, grof 46—66, fabriek 16—30. R. Cl. d'Oullins I 62—74, H 37—49, grof 4066, fabriek 1529. B. de Louvain I 59—71, II 42—51, grot 48—55, fabriek 24. R. Victoria grof 70. Red June I 53. n 37. Mons. Hative grof 59. Utility grot 48. Pruimen gescli. 1034. Bramen p. d. I 22 —26, II 1921. Frambozen p. d. I 3042, II 1822. Rode bessen p. d. II 12—14, p. kg I 83, H 30—68. Zure morellen I 6373, II 11—16. N. H. Suikerpeer II 55-65 14— 17, n D 7—10, m fijn 9. Oomskinderen- peer I 50 40: VEILING „KRABBENDIJKE EN OMSTREKEN". 4 augustus. Dubb. pr. bonen I 36, II 34.30 —34.70. Precose de Trevoux I 65-70 53, 60-65 49, 55-60 34.60—34.70. 50-55 20.70— 21.90, II 60-65 41, 55-60 29. 50-55 19—20, III grof 20—32, III fijn 15—IB, kr. 8. Beauty Of Bath I 65-70 51. 60-65 43. 55-60 34. Mel- ba I 60-70 3538. P. R. Zomerappel I 70- 80 36, 60-70 34, H 60-70 27, II D 15—19, HI grof 23—26, HI fijn 11. Stark Earliest I 60-65 44, 55-GO 33, H D G. Ill fijn 13. kr. 8. Zigeunerin I 65-75 35, II D 14. Ill grof 27, HI fijn 8—15. Early Victoria I 70-80 28, 60-70 16—17, II D 6—7. Ill grof 12—13. Ill fijn 3. kr. 6. Czar pruim H 54. Rode bes sen I p. doos 25. Bremen I p. doos 25—27, II 21. Verpakt fruit.: Precose do Trevoux 60- 65 54, 55-60 36—38, 50-55 26. Stark Earliest I 75-80 106, 70-75 95. 65-70 82—85, 60-65 70, 55-60 53. Melba I 60-65 39—50. V.V.Z.B. GOES. 4 augustus. Export- en Industrieveiling per kg: Perzikrode Zomerappel KL I 70- 80 34, 60-70 35—36. KL. II 70-30 30. 60-70 32, II D 17—22. Early Victoria KL. 1 70-80 26, 60-70 15, KL. n 70-80 21. 60-70 13—14. II D 3.50G.50. Precose de Trevoux KL. I 70-80 61, 60-70 52—52.50, 55-60 32.10—32.80. 50-55 21.3022. Dubb. pr. bonen I 33.90 34.30, II 32.1032.50. Bramen exp. 82. II 63. Gewone veiling per kg: Yellow Transp. KL. I 55-65 15—16. II D 9. grof 11. fijn 9. Earley Victoria grot 11. fijn 6—8. Perzik rode Zomerappel grof 18—26, fijn 13—18. Stark Earliest KL. I 65-75 71—88, 55-65 58 —63, II D 15—23, grof 35—42, fijn 16—24. Zigeunerin KL. I 65-75 34—36. Precose de Trevoux grof 17—22. Oomskinderen KL. I 75-65 47. 45-55 28—29. II D 21. Rode bes sen II 56—53. Czarpruimen I 65-75, II 40— 57. grof 44—69. fabriek 21—26. Ontario I 64—88, n 40—69, grof 47—77. fabriek 30— 45. Washington I 59—72. H 33—44, grof 47 73. fabriek 1937. Belle de Louvain I 5882, II 37, grof 57. Per doos: Rode bes sen n 18—23. Frambozen U 36—33. Bra men I 28—36, II 23. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. 4 augustus. Doré 12.50—14.16, bonken 16.59. Eigenheimers 10.07—12.27, bonken 8.01. Bintje 8.02—9.38, bonken 20. Climax 9.10, bonken 15.93, voer 3.20. Aanvoer 3700 kis ten. VEILING THOLEN. Doré bonken 15.80, gewoon 11.09. Bintjes bonken 21.04. gewoon 8—8.10. poters 4. Witte eigenheimers 10.30—11.23. poters 4.98, kriel 3. Aanvoer 45 ton. VEILING STAVENISSE. 4 aug. Eigenheimers gewone 10.40—11.70, bonken 7.60, drielingen 4. Doré gewone 13.50. bonken 13.70. Bintjes gewone 9.10 9.56, bonken 19.90. Aangevoerd 60 ton. DE PROVINCIALE AFZETCOMMISSIE VOÖR ZEELAND maakt aan de Fruittelers hekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en geveild, vanaf: Maandag 8 augustus 19(10: Précose de Trévoux, alle maten. Clapp's Favourite, 65 mm en op. Donderdag 11 augustus 1960: Clapp's Favourite, 55 mm en op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3