Kampioen v. d. Slikke legde loodje in concours-hippique te Vlissingen Zeeuwse zwemmers verdeelden twaalf titels STRIJDLUSTIGE CEES LUTE SNELSTE IN OUD-VOSSEMEER NEDERLANDSE VOETBALCLUBS TEGEN BUITENLANDERS MAANDAG 1 AUGUSTUS 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 GEVARIEERD PAARDESPORT-„MENU" Zaamslag, S81 - pt.; 2. „Noord-Beve- land". Wissenkerke, 85 pt. Individuele drcssuurproef klasse L: uing 1); .1 J. Dane. „Resoluut.", 106'^ pt.: 2. W. van Nieuwenhuij- zen. „Max". 101 li» pt.: 3. mevrouw V. Conolly, „Reintje". 100' j pt.; 4. A. Crucq, „Minos", 98pt.; C. Steen- dijk, Felix", 98 pt. en 6. M. Stout- jesdijk, „Rina", 97 pt. (Ring 2): 1. A. 1 van Li ere» „Ibrahim", 101 Vj pt.: 2. S. Ruiters-in-spe op Shetland- pony's amuseerden publiek PAARDESPORT van het zuiverste water! Dat was er zaterdag middag op een terrein aan de Edisonweg in Vlissingen te zien. Vier uur lang zijn ongeveer 2500 toeschouwers op de tribunes en ,,langs-het-lijntje" van de ring en rond 100 rijders en ruiters- i 2uidwcg' "swift" a96 v 6pï ^i'^f'van in-spe betrokken geweest bij een aaneenschakeling van opval- j Dis. „Jonker" 96 pt.": P 5. 'mej. h lende sportieve prestaties en een spel van sierlijkheid en lijn. Het provinciaal concours-hippique van de landelijke ruiters, dat de gewestelijke bond voor Zeeland in de Scheldestad had georga niseerd, werd tot een evenement. Opvallend was vooral dat L. B. v. d. Slikke met „Etcetera" van ..Walcheren" in het springconcours voor de middel- en zware klasse het loodje moest leggen voor „Loek" van de „Eendrachts- ruiter" J. v. d. Slikke. De kampioen van Nederland werd in Vlis singen tweede. Een volgorde, die 's morgens bij de dressuur- proeven juist andersom was. J Moermond. „Bonzo", 9514 pt.: 6. T. Vis. „Thello", 94'i.. pt. (Ring 3): 1. mevr. Bom. „Flicka". 10114 pt.; 2. N. v. d. Werf. „Hannibal", 100 pt.; 3. G. Quist. „Frits". 98pt.: 4. C. van Westen, „Katja", 9614 pt.; 5. J. J. M. van Oevcren. „Napoleon", 96 pt. 6. J. van Dalen, „Vera", 95 pt. Individuele drcssuurproef klasse M en Z: 1. L. v cl. Slikke. „Eetcetera". „Walcheren". 97'ó pt.; 2. J. Munters, .Fantast", „Oranjeruiters", 75 pt: 3. J. v. d. Slikke „Loek" „Eendrachts ruiters", 68 pt. en 4. M. A. Geuze, Het was een middag van spannende momenten, telkens wanneer een van de landelijke- ruiters zijn paard de sporen gaf en met meer of minder succes aanstormend de hindernissen „nam", maar ook van af en toe uit bundige vrolijkheid, wanneer de klei ne jochies en meisjes van de Shet- landclub uit Zevenhuizen op hun mi nuscule pony's de ring bïnnendraaf- den. De adspirant-landelijke ruiters, die met de pet parmantig over de ogen gedrukt, liepen op hun mi- niatuupaarden zien dat zij niet voor een kleintje vervaard waren en de hindernissen zij het van overeenkomstige propor ties zeker niet uit de weg gingen. Het was dus een concours hippique, waarover categorisch iedere een to- nigheid uitgebannen was en waarbij de verschillende programmapunten zich in een strak gehouden tijdsche ma opvolgden als de gangen van een aan variatie rijlc, menu. In een gierende regen waren 's mor gens reeds de dresuurproeven voor achttallen en viertallen en de indivi duele keuringen voor de verschillen de klassen afgewerkt. En uit dit „examen" had de jury een\ select ge zelschap ruiters geformeerd, waar mee de gewestelijke bond voor Zee land van de Landelijke Rijverenigin- gen 's middags in de successievelijke springconcoursnummers voor de dag kwam. Strijd om rozet Na een massale openingsmanoeuvre van de Shetland-ponyclub waren het er in de klasse licht zeven stuks. In een verbeten strijd om de eervolle oranje rozet stevenden deze zeven op de hindernissen af. Feilloos, zonder ook maar één fout je te maken, snelde J. van Dalen van de „Eendrachtsruiters" op „Vera" over de stellages en een hartelijk ap plaus was zijn deel, toen hij deze ren tenslotte eindigde in de fraaie tijd van 62,4 seconde. Omdat hij ook 's morgens reeds een dergelijk fout loos parcours had gereden wist de heer Van Dalen zich A-erzckerd van de eerste prijs. Met vier fouten volgde G. Quist van „Walcheren" op „Frits" op de twee de plaats in de tijd van 63,5 secon de. Nauwelijks hadden de zeven concourssprihgers van de lichte klas se het terrein verlaten of de pony- ruiters stoimden in een grote sliert achter een bruin gemaskerde vos aan naar binnen. Dit spel was namelijk een van de aardigste nummers, die deze uit Zevenhuizen en omstreken afkomstige jongens en meisjes van 5 jaar en ouder het Vlissingse publiek aanboden. Het was een run achter de bruine „indringer", waarin het voor al voor de kleintjes onder het pu bliek aan spanning niet ontbrak. Spontaan en onverbloemd gaven zij dan ook van hun interesse blijk toen de vos werd gevloerd en ten lange leste zijn masker voor de omstan ders moest afleggen. Telkens afgewisseld door enkele „A'ol- wassen"-nummers van hun grotere broers-en-enzustei-s-te-paard", kwa men de pony.ruiters nog enkele ma len in de ring: in een alleraardigst draverijtje met sulky's, in een stoe lendans, in vrijheidsdressuur en in een slotstuk, waarvoor zij zorgden met een wilde klopjacht. Klavertje-drie Twee series Schouwse Ruiters klasseerden zich als de besten bij klavertje-drie, waarvoor de echt genote van de commissaris der koningin, mevrouw F. S. de Ca- sembroot-baronnesse Van der Feltz de prijzen uitreikte. Onder leiding van de heer J. Mun ters uit Oude Molen marcheerden alle deelnemende A'erenigingeri rond drie uur het veld op voor een grote para de, die werd afgenomen door de com missaris der koningin, jhr. A. F. C. de Casembroot, de loco-burgemeester van Vlissingen. de heer M. A. van Popering en dc voorzitter van het gewest Zeeland van de bond, ïr. J. D. Dorst. In de pauze zorgden leden en de Ruiter v. d. Slikke vierde in Breda De Zeeuwse ruiter L. v. d. Slikke uit Nieuw- en Sint-Joosland is in het „zware springconcours om de beker van Breda" als vierde geëindigd. Tij dens dit concours-hippique op het ter rein van de Chassê-kazerne in Breda moest Dij met de ruiter Willie Schee- ren uit Vught strijden om de derde en vierde plaats in een barrage. De Zeeuwse ruiter op „Etcetera" t-rr werd in deze barrage verslagen. drumband van de gymnastiekvereni ging „Oranje Nassau" voor een ogen blik verpozing, terwijl amazone A. Knook uit Willemstad de ring bin nenreed om het publiek te laten ra den naar het gewicht van berijdster j en paard. Hetgeen, naar jhr. De Ca- j sembroot later via de microfoon mee deelde, 630 kg bleek te zijn. Een bo- I gennumer van de „Oranjeruiters" té Willemstad-Fijnaart ging nog vooraf aan een spannend springconcours in de middel- en zware klassen. J. v. d. Slikke van de „Eendrachtsruiters" toonde zich hier de sterkste met 0 fouten en een tijd van 65,8 seconde. Equipe-springen punt op het progi stond als laatste programma van dit con- cours-liippique te Vlissingen geno teerd. Met tezamen 22 hindernissen en een tijd van 169,2 seconde legde een drietal „Eendrachtsruiters" uit Oud-Vossemecr hier beslag op do eerste plaats. U itslagen De uitslagen van het middagpro gramma zijn: Springconcours-klasse L: 1. J, van Dalen, „Eendrachtsruiters" 0 fou ten. 62,4 sec.; 2. G. Quist, „Walche ren", 4 fouten, 63,5 sec,: 3. W. van Nieuwenhuijzen, „Oranjeruiters", 7 fouten, 62,5 sec.; 4. J. van Oeveren, „Schouwse Ruiters", 8 fouten, 65 sec. 5. C. Steendijk, „Oranjeruiters", 12 fouten, 6S sec.; 6. M. Stoutjesdijk, „Eendrachtsruiters", 15 fouten, 78,3 sec. Springconcours-klasse NI en Z: 1. .T. v. d. Slikke, „Eendrachtsruiters". .Q fouten, 65.8 sec.; 2. L. B. v. d. Slik ke, „Walcheren", 0 fouten, 67,1 sec.; 3. J. Munters, „Oranje ruiters", 11. fouten, 67 sec.: 4. M. A. Geuze. „Eendrachtsruiters", 19 fouten, 107,8 seconden. Klavertje-drie: 1. Vossen, „Oranje ruiters", Willemstad; 2. Bruinen „Oranjeruiters"; 3. „De Schouwse Ruiters", Dreischor; eerv. verm. „Oranje Zon", Vrouwenpolder. De uitslagen van de 's morgens ge houden dressuurproeven zijn: Achttallen: 1: „Oranjeruiters" Willemstad. 100 punten; 2. „Wal cheren", Nieuw- en St. Joosland, 9714 pt.; 3- „De Schouwse Ruiters". Dreischor. 9614 pt.: 4. „Oranjezon". Vrouwenpolder. 89J,4 pt.; 5. „De Schouwse Ruiters II", 89 pt.; 6. „Walcheren II", SS!4 pt.; 7. „Een drachtsruiters", Oud-Vossemeer, 8114 pt.; 8. „Veerse Dijkruiters", Drei schor, 96',4 pt. Viertallen: 1. „De Juliana ruiters", Oranje-Ruiter" kreeg trap van paard De 16-jarige „Oranje ruiter" H. Knook uit Willemstad is zaterdag middag heel wat onfortuinlijker van het concours hippique te Vlissingen vertrokken dan hij daarheen was ge komen. Het springnummer van de L-klasse was nauwelijks aan de gang. toen deze deelnemer plotseling een trap A'an één van de paarden kreeg. Met een gescheurde enkel heeft hij tot het eind van de wedstrijden in dc auto gewacht en is toen met de an dere verenigingsleden huiswaarts ge keerd. AMERIKAANSE GAF DE BLOEMEN Renner uit Castricum beheerste de strijd Maharadja kandidaat voor gouden „plak" De 36-jarige maharadja Sr: Kar- i M ni Singhji Bahadur, een fa'oei- achtig rijke prins is naast dc J hockeyploeg l:idi3's grootste I (roef voor een gouden medaille I bij de Olympische Spelen te Rome. De maharadja geldt in zijn land ais de beste schutter I M e:i zai te Rome uitkomen bij de II schietwedstrijden pp geweer. Italiaanse ploeg voor wereldkampioenschap Na de laatste test-wedstrijden om de Oh-mpischc wielerbaan van Rome. is de'Italiaanse baan-ploeg voor Leipzig nu definitief als volgt samengesteld: Profs: sprint: Maspes, Sacchi en Og- na: achtervolging: Faggin en Baldini; stayers: Musone. Honf en Pizzali. .Amateurs: sprint: Gasparella. Be- ghetto en Gaïardoni: achtervolging: j Testa en Valotto: stayers: Del Litto, I Viola en Chccchett. Belgische ploeg op de weg voor wereldtitel De keuzecommissie van de Belgische I wielerbond heeft na afloop van het 1 Belgische wegkampioenschap de ploeg I bekend gemaakt, die België zal ver- tegenwoordigen bij het we^eldkam- oenschap op de weg voor professio nals. Hiervoor zijn de volgende ren- ners aangewezen: Jean Adriaenssens, uiters ran het gewest. Zee- Frans Aerenhouts, Pino Cermai. de Bond van Landelijke Rij- F C'ees Lute uit Castricum is winnaar geworden van de ronde van Oud-Vos semeer, die zaterdagmiddag werd A'er- reden. Van de 80 renners toonde hij zich bovendien A'eruit de strijdlustig- ste. Deze race over 106 kilometer is van begin tot eind spannend geweest door de vele uitlooppogingeii. De sterk rijdende Cees Lute contro leerde de koers echter tactischóf hij was zelf betrokken bij dc ontsnap pingen, óf hij bracht het veld weel bij elkaar. Dit laatste gebeurde bij voorbeeld, toen Degens en Jos Aan raad ontvlucht waren en Lute het tempo zo verhoogde, dat de beide vluchtelingen weer opgeslokt werden. Na 34 kilometer waagden Cees v. cl. Horst en Vorwcy een uitstapje. Al spoedig kregen zij echter gezelschap van Cees Lute, cliè op kop het tempo zo verhoogde, dat het eerste tweetal hem alleen moest laten gaan... Lute kreeg daarna gezelschap van Jac. v. d. Klunclert cn Van Dongen, maar het drietal liet zich daarna weer terug vallen in liet peleton. Nadat Lute in gezelschap van Cees vart Amsterdam nog enkele uitloop- lmgingen onschadelijk bad gemaakt, viel 11 kilometer voor het einde de be slissing, toen Lute zelf met aan zijn wiel P. van Hees demarreerde. Dit tweetal nam snel een voorsprong van 45 seconden, die het tot aan de eindstreep behield. In de laatste ron de duldde Lute ook het gezelschap van P. van Hees niet meer en een zaam ging hij zegevierend over de finish. Daar kreeg hij bloemen van 't Amerikaanse meisje Bonny Stewart, dat in liet kader van de American Field Service in Oud-Vossemeer ver blijft. De uitslag luidt: 1. Cees Lute, 2. P. van Hees (op 100 meter)., 3. L. Tim- mersman, 4. Verwey, 5. M. v. d. Kloos ter, 6. Schrauwen, 7. Snepvangers, S. Jos Aanraad, 9 Lindcrs, 10. Cees van Amsterdam. De winnaar van de iwielerronde van Oud-Vossemeer, Cees Lute, kreeg na afloop bloemen aangeboden door een buitenlandse bezoekster van het dorp. Dit was het Amerikaanse meisje Bon ny Stewart, die in het leader van het Amerikaans-Europese uitwisselings programma van de American Field Service enige tijd doorbrengt bij. een Oüdvossemëerse familie. (Foto P.Z.C.). - -T— - - verenigingen hebben zaterdagmiddag in Vlissingen in de klasse L een ver beten strijd om de eervolle oranje ro zet geleverd. Hier springt een van de deelnemers over een hinderniswaar over tijdens dit provinciaal concours- hippique nog vele andere zijn ge volgd. iFoto P.Z.C.). Charly Gaul kampioen Luxemburg op de weg Charly Gaul behaalde zaterdag voor de vierde maal het wielerkampioen schap van Luxemburg op de weg. Hij reed de 192.3 km in 5 uur 7 minuten en 30 seconden en finishte met een voorsprong van 3.36 op Jempy Schmitz en Aldo Bolzan die resp. tweede en derde werden. Marcel Ernzer staakte de strijd na 140 km. Dobay verbeterde Europees record 100 meier vrije slag De Hongaarse zwemmer Gyula Dobai verbeterde zondag bij wedstrijden in Wenen liet Europees record op de 100 meter vrije slag lieren met 0,3 secon de. Zwemmend als eerste man in een 4 x 100 meter vrije slag-ploeg maakte de 24,-jarige Hongaar een tijd van 55,8 sec. Het oude record stond sedert cle Europese kampioenschappen van 1958 op haam van de Italiaan Paolo Pucci met 56,1 sec. Dobay is cle tiende zwemmer die dit jaar beneden de 56 sec. kwam. Fore. Joseph Planckaert en Rik van Looy. Reserves zijn Arthur Decabooter, Petrus Oelibrandt. Jos Hoevenaers en Rene van der Veeken. Nederlandse atleten verloren van Frankrijk B Viermaal 400 meier-ploeg evenaarde nationaal record Een gehavende Nederlandse heren- atletickploeg is er in het stadion Mu nicipale van het 25.000 inwoners tel lende stadje Forbacli niet in geslaagd revanche te nemen voor de nederlaag van verleden .jaar in Lïllc, toen met 117-94 punten van een Franse b-ploeg werd verloren. N'u werd het 118-94 punten in liet voordeel van de Fran- Een nederlaag die zich voltrok aan het einde van de wedstrijd, toen de mist. kwam opzetten uit het omringende woud zodat het stadion een wel wat wijdse betiteling voor de sintelbaan met enkele tribunes in een bijna nachtelijk duister werd gehuld. Slechts eenmaal doorboorde althans in figuurlijke betekenis een licht straaltje de zwarte grauwe en vooral natte omgeving. Dat was toen Jan van Uden als laatste loper van cle Neder landse estafetteploeg de finishdraad doorbrak. Met een lijd van 3 min. 17 sec. evenaarde liet team. bestaande uit Van der Knaap. Groothuis, Hoofl- mar en Van Uden het nationale uit 1956 daterende record een prestatie, die nog meer reliëf krijgt wanneer men weet, dat de baan gedurende de laatste 24 uur meer had moeten ver werken dan anders in een jaar tijds. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN *V.V.V. verloor twee maal van Duitse amateurs RAPID JC heeft zaterdagavond in een lichtwedstrijd te Muenster met 52 verloren van Prcussen Muenster. Bij de rust had Rapid, dat in de eer ste helft goed speelde, een 20 voor sprong. DOS heeft zaterdag in Essen gelijk gespeeld tegen Schwarzweiss. Beide teams scoorden tweemaal. Bij de rust leidde DOS met 10. Voor de Neder landse doelpunten zorgden midden voor Van der Linden (17e min.) en rechtsbinnen Hanek (31e min.). De ENSCHEDESE BOYS hebben za terdag in Hildesheim met 11 gelijk gespeeld tegen de club A'an die naam. ALKMAAR heeft zaterdag met 41 verloren van Locomotivia uit Zagreb (Zuidslavië). Bij de rust hadden de Zuidslaven al een 10 voorsprong. Tiny Daalhuizen bleef op 0.3 sec. van record De Zeeuwse zwemmers hebben zater dag in het zwembad van Sas van Gent, waar de Sasse zweiu- en polo club Bruimis Aoor de organisatie, zorgde, «1e zwem titels weer voor een jaar verdeeld. Het ging er in liet Zeeuws-Vlaamse nogal eerlijk aan toe en het Averd min of meer een af spiegeling Aan de sterkte der vereni gingen Bruinvis hield vijf titels in eigen huis, het Middelburgse Luctor veroverde er vier, Schelde uit Ter- neuzen, SZY uit Souburg en Ganzc uit Goes elk één. De Zeeuwse records kwamen tijdens deze titelstrijd, niet" in gevaar, want de tijden bleven evenals liet A\*cer een tikkejtje som ber. Even nog leek het er op of de Souburgse Tiny Daalhuizen haar kersverse sprintrecord van vorige week Aveer scherper ging stellen, maar zij kwam na een sterke Avecl- strijd 0.3 seconde tekort Traditiegetrouw behaalde Bruinvis de titels dank zij de krachtsinspan ningen A'an de dames, terwijl Luctor zich dank zij cle heren in de running I hield. De Bruinvissen hadden Ray- monda Vergauwen weer in de gele- I deren,die thans voor de eerste maal I in dit seizoen weer in het wedstrijd- j water dook. Zij haalde er gelijk 2 kampioenschappen uit, namelijk op de 100 nieter rugslag. waarbij, haar clubgenote Wil Remery kansloos bleef, en op de 200 meter schoolslag, waarbij zij een keurige tijd van 3.10 rond op cle chronometers bracht. Voorts hielp Raymonda de Bruinvis- dames oni de cstafettetitels te ver overen. De enige Tiny Daalhuizen sloof op de 100 me ier vrije slag in snel tempo op liet startschot weg, aanvankelijk goed gevolgd door Margriet Kingmans van Luctor. De Middelburgse kon het tempo echter niet volgen en hoe hard het dank ook ging bleek wel nït de lijd van Tiny Daalhuizen 1.17.5. Margriet Kingmans kwam tot ecu CA'ciiecns keurige 1.23.4. Willy de Bruin van Bruinvis was voor de start reeds zeker van liet kampioenschap op dc 100 meter vlinderslag, daar zij de enige deelneemster Avas Zoals gewoonlijk namen cle Luclor- heren do rug- cn vrije slag, alsmede de estafettes mee naar huis. Jan Dirkse revancheerde zich op ploeg maat Piet Rotte op de vrije slag- sprint. Dirkse had er 66.6 sec. voor nodig, 2 sec. minder dan Rotte, die echter zegevierde op dc rugslag. waarvoor hij 1.24.5 nodig had. De 200 meter schoolslag heren lever de een zege en het kampioenschap op Aoor de Terneuzense Kinus de Braai, die Sjaak Sinke van de Zee hond een fiks eind achter zich liet. Voor de Ganze-titel zorgde Leen Ju ni elct Avaut op cle 100 meter Alinder- slag bleef hij een \-olle seconde voor Theo Vervoorn A an Luctor. Uitslagen De uitslagen luiden 100 meter rug slag heren 1 Piet Rotte (Luctor) 1.24.5 2 J. v. cl. Berghc (Bruinvis) 1.31.2 100 meter rugslag dames 1 Raymonda Vergauwen (Bruinvis) 1.46.2 3 Loes Rootsaert (Starters) 1.35 2 Willy Remery (Bruinvis) 1.46.8 200 mater schoolslag heren 1 Rinus cle Braai (Schelde') 3.06.4 2 Sjaak Sinke (Zeehond) 3.14.2 3 Wim de Vries (Bruinvis) 3.17 I Bram v. cl. Wal (Luctor) 3.19.8 200 meter schoolslag dames 1 Raymon da Vergauwen (Bruinvis) 3.10.2 2 Janny y, d. HeuveL .(Schelclestroom)., 3.32 3 C. Levering (Zeehond) 3.46.8; 4 Loes Rootsaert 3.47.4 100 meter A'iije slag heren 1 Jan Dirkse 66.6: 2 Piet Rotte 68.6 3 M. de Pooter (Schelde) 1.14 100 meter vrije slag dames 1 Tiny Daalhuizen 1.17.5 2 Margriet Kingmans 1.23.4 3 M. A'an Vooren (Bruinvis) 1.35.7 4 J. Zcgers Scheldestroom1.36.8; 100 meter vlinderslag heren 1 Leen Jumelet (Ganzé) 1.29.7 2 Theo Veivoorn (Luctor) 1.30.8 3 A. Vermast (Bruimis) 1.37.6: 100 meter vlinder- slag dames 1 Willy de Bruijn (Bruinvis) 1.38.3 4 maal 100 meter wisselslag heren 1 Luctor (Rotte, v. d. Wal, Vervoorn. Dirkse) 5.52.6 2 Bruinvis 6.06.8 idem dames 1 Bruinvis (Willy Remery, Raymonda VergauAven. Wil de Bruijn, 'M. van Vooren2.54.7 2 Luctor 3.09.6 5 maal 50 meter vrije slag 1 Luctor (Rotte, Dirkse. Vervoorn, Vohverk, Bouwense) 2.44.9 idem dames 1 Bruinvis (Raymonda Vergauwen, M. Neijt, M. van Vooren, Wil de Bruijn en J. Berkhout) 3.29 ;2 Luctor. 3.30.4. Yenslotte speelde een Bruinvis-zeven tal nog een poloAvodstrijd tegen een ze\-ental, samengesteld uit dc aanwe zige zwemmers, een duel, dat door de Bruinvissen niet 113 gewonnen Averd. DE VOETBALWEDSTRIJD tussen Eindhoven en Hamborn 07, die zater dag in Hamborn werd gespeeld, ein digde in een gelijk spel: 22. De rust stand Avas 10 voor Eindhoven. DE EERSTE D1VTSIECLUB Sittai- dia heeft zaterdag A'oor nauwelijks 1000 toeschouwers een wedstrijd ge speeld tegen FC Bonn. De ontmoeting moest, een kwartier voor het einde, wegens cle hevige regen worden ge staakt bij de stand 11. Bij de rust leidden de Limburgers door een doel punt A'an middenvoor Willems (20e minuut) met 10. In de 19e minuut van de tweede helft bracht Lux, de Duitse aanvalsleider, de stand op 11. OOK ZONDAG speelde weer een aan tal Nederlandse clubs vriendschappe lijke wedstrijden, A'oornamelijk tegen Duitse tegenstanders. IX MAASTRICHT verloor MVV met 53 A'an Alcmannia Aken, dat bij de rust reeds met 32 leidde. Dc nieu we aanwinsten van MVV, Buehler (ex-Sïttardia), Strolenberg (ex-Ra pid JC), Bayburd (ex-Bayern Lever- kusen, Duitsland). Vigna (ex-Rot Weiss Essen, Duitsland) en doelman Van Neer (ex-Willem H> voldeden goed. NEC EN WAGENIXGEN speelden in Nijmegen een doelpuntrijke wedstrijd, Idie in een gelijkspel (41) eindigde, hoewel Wageningen bij het afsluiten van de eerste helft een 30 \Toor- sprong had. Na de hervatting herstel de NEC zich echter voortreffelijk. DE EERSTE DIVISIECLUB Veen- dam bleef op eigen terrein met 52 de baas over het pas naar de Duitse oberliga gepromoveerde Oldenburg. De Veendammers. die in dc eerste helft reeds een 21 voorsprong na men, probeerden met succes een drie tal nieuwe spelers: Drommel (ex- Velocitas, Bouraa (ex-Sneek) en Wil- bers (ex-Germania Leer, Duitsland). DE NEDERLANDSE VOETBALBE- KERHOUDER VVV, ging zaterdag in Duitsland op bezoek bij de amateur vereniging VFB Wissen en leed een teleurstellende 32 nederlaag. De eindstand Avas reeds bij de rust be reikt. Voor de Venlonaren scoorden Erkeus en Schattorje. ZONDAG bracht VVV het er nog slechter af. Van Sportfreunde Siegen. eveneens een amateur-vereniging, werd met niet minder dan 73 ver loren. Voor cle rust ging de strijd ta melijk gelijk op (ruststand 32 voor Siegen) maar na de thee bleek de Nederlandse ploeg niet bij machte het tempo van de Duitsers te volgen. De doelpunten kwamen ditmaal op naam van De Meulemeester, Teeuwen en Heinen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 5