Internationale f eestweek Goese „Kasporgo" gestart De avonturen van Stikkeltje en Bruunke Aantrekkelijk programma MARKTBERICHTEN WALCHEREN Agenda ZEEUWSCH-VLAANDEREN JUFFROUW DEPAVILLOHD'ORWAS VOOR DUITS MOTORJACHT MAANDAG 1 AUGUSTUS 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 MET GYMNASTIEKVOLKSDANS EN BALLET Honderden Goesenaren hébben zater dag op de Beestenmarkt met volle teugen genoten van de opening van liet folkristische festijn, dat „Kaspor go" daar een week lang presenteert. (Foto P.Z.C.). De buitenlandse gasten van het Goese „Kasporgo" hebben za terdagmiddag het internationa le gymnastiek-, volksdans- en balletfeest te Goes ingeluid met hun eerste optreden op de Bees tenmarkt en bij het hervormde rusthuis „Randwijck". Honder den Goesenaren hebben met volle teugen genoten van een grootse en kleurige opening van het folkloristische festijn „Kas porgo", dat de gehele week duurt. Er werd de toeschouwers een» boeiend en afwisselend programma voorgezet, dat ge tuige de vele „open doekjes" zeer werd gewaardeerd. De belangstelling voor het eer ste optreden van de buiten landse groepen was overigens aanmerkelijk minder dan twee en drie jaar geleden, toen „Kas porgo" een dergelijk feest or ganiseerde. De oorzaak hiervan moet gezocht worden in het feit, dat het programma niet op de Grote Markt werd afge werkt. Hier is niet alleen vol doende ruimte voor het optre den van de groepen, maar ook is er dan nog plaats voor een duizendkoppig publiek. Zowel de gasten, die reeds eerder in Goes zijn geweest, als de inwo ners van Goes betreuren het, dat de groepen zijn „uitgewe ken" naar de Beestenmarkt, huize „Randwijck" en „St.- Joanna". Alleen de bejaarden van het tehuis op de Beesten markt en die uit „Randwijck" konden het wèl appreciëren. Immers, zij konden nu voor het eerst rustig in hun kamer zittend de verrichtingen van het internationale gezelschap gadeslaan. Om half drie zaterdagmiddag ver zamelden de zes buitenlandse groepen alleen Luxemburg ont brak op het appèl -zich op de Beestenmarkt. Voorafgegaan door d<3' Nicolson Pipe Band uit Folke stone trok de kleurige stoet dooi de binnenstad van Goes, waarbij de in fleurige kleding gestoken deelnemers zich aan de bevolking presenteerden. Tussen kwart over drie en vijf uur traden op de I Beestenmarkt op de Nicolson Pipe Bahd,- de --gymnastiekgroep uit! Wenen van de vereniging „Wie den" en de Franse volksdansgroep Gay Scavoir uit Bayeux. Zij kwa men met een afwisselend pro gramma, waarin nu eens de folk loristische dan weer de gymnasti sche attracties domineerden. Vele programmapunten werden op een podium afgewerkt. Honderden toeschouwers, die de Beesten markt omzoomden, genoten van de doedelzakmuziek en de zwaard dansen van de Engelsen, van een uitgebalanceerde hoepeloefening van de lichtvoetige Weense meis jes en van de pittige zang en de 'dans van de Fransen. Inmiddels bewonderden een flink aantal belangstellenden bij „Rand wijck" de folkloristische dansen van de Zevenburgse volksdans- groep uit Salzburg, de volksdans groep van dc Sauzburger Volks hogeschool en de volksdansgroep „Ldjan" uit Stockholm. Zij brach ten een repertoire van nationale dansen. M.A.C. Dc Zeeuwen hield oriëntatierit op Beveland De MAC De Zeeuwen uit Middelburg had voor zaterdag een oriëntatierit voor motorrijtuigen door Zuid-Beve land georganiseerd. De start en de finish waren vastgesteld bij café Van den Driest te Lewedorp. Het pai-- cours was 65 km lang voor. motoren en auto's en 41 km voor bromfietsen. De deelnemers en controleurs troffen het slecht, want tijdens de rit werden ze overvallen door enkele regenbuien, die de wedstrijd zwaarder maakten dan de bedoeling was. Ondanks de regen en de vakantietijd was de deel neming goed. De uitslagen luiden: motorklasse: 1. P. Aarnoudse, Serooskerke, 4 straf- punten, 2. J. de Visser, Serooskerke 5. 3. J. Geldof, St. Laurens 10, 4. C. Sinke, Serooskerke 52, 7. J. Verhage, Serooskerke 53, S. H. Baurdoux, Nieuwland 55. 9. P. Huibrechtse, St. Laurens 59, 10. W. van Kernebeek, Goes 68, 11. J. Knopjes, Ovezande 75, 12. Van Nimwegen, Nieuwland 238, 13. P. de Koeijer, Middelburg 301. Autoklasse: 1. H. Dekker, Driewegen 5 strafpunten, 2. H. Schipper, Drie wegen 15, 3. mevrouw Van Boven, Lewedorp 20, 4. H. Lammers, Drie- wegen 23, 5. J. v. d. Kreelte, Middel burg 51, 6 B. v. d. Linden, Vlissin- gen 55, 7 A. Wagenaar, Vlissingen 57, 8. J. J. Crucq, Amemuiden 57, 9. A. Vreeke, Goes 66, 10 P. Mol, Oude- lande 70, 11. H. de Dreu, Ellewouts. dijk 72, 12 J. Jakobsen, Souburg 73, 13 C. de Visser, Ellewoutsdijk 74, 14 C. Stouthamer, Ellewoutsdijk 103, 15 C. P. Meijer, St. Laurens 103. Bromfietsen: 1 J. Arnoldus, Middel burg 8 strafpunten. 2. J. Lalkens, Driewegen 9. 3 J. Michielsen, Vlissin gen 9, 4 J. Welleman, Borssele 51. 5 J. van Koeveringe, Borssele 62, 6 P. Vermeulen, Ovezande 71, 7 J. van Vliet, Souburg 108, 8 D. G. Murre, Souburg 139, 9 De Jong, Ovezande 164, 10 A. van Baaren, Middelburg 167, 11 H. Koster, Vlissingen 187, 12 A. Maas, Borssele 193, 13 Meulen- ,vberg, Borssele 195, 14 Van Sabben, \Driewegcn 198, 15 M. P. Mol, Drie wegen 212. Feestavond 's Avonds was er in „De Prins van Oranje" een feestavond voor gasten, pleegouders en genodig den. Hier sprak de heer C. W. Vervest, de voorzitter van „Kas porgo" in de verschillende lands talen over de verbroedering en de vriendschap onder de volkeren, die door dit festijn van „Kaspor go" worden bevorderd. Alle groe pen gaven hier acte preprésence. De Engelse groep opende met enkele typische zwaarddansen, waarna de Weense meisjes op dit kleine podium een niet ge heel tot zijn recht komende vlaggendans uitvoerden. De Franse volksdansgroep, waar van de vrouwelijke leden hoge Normandische mutsen droegen, zorgde met zang en dans uit eigen streek voor een prettige afwisseling. Een trio van „Kas porgo" wist met enkele inter nationale liedjes de aandacht van gasten en gastvrouwen en -heren te boeien. Voorts kon men suggestieve volks dansen van de Zweden bewonde ren. Ook de dans van de volks hogeschool uit Salzburg dwong bewondering af. Bijzonder char mant was het optreden van twee jodelzangeresjes, die met hun ijle stemmetjes iets van de sfeer van de Oostenrijke bergen naar Goes overbrachten. Met de muziek van de polka's en andere dansen nog in de oren brak na het optreden van de Zevenburgse groep de pau ze aan. Na de pauze traden alle groepen nog eenmaal voor het voetlicht. Namens alle deelnemende buiten landse groepen kreeg de heer Ver- vest als voorzitter van „Kaspor go" een fraai vaandel aangeboden. Zondag traden de groepen op in Aardenburg. Vandaag maan dag zullen de buitenlandse deelnemers aan de „Kasporgo"- week de receptie ter gelegenheid van het 12'/2 jarig jubileum van de commissaris der koningin in de provincie Zeeland opluisteren, 's Avonds wordt wederom opge treden op de Beestenmarkt, bij „Randwijck" en bij „St.-Joanna". VEILING ZLTD-IIOLL. EILANDEN. 29 juli. Aardappelen, grote 1216, bon ken 16—19. poters 4—5. andijvie 7—9, bloemkool I A 32—49, II A 15—24, cjubb. bonen I 5363, II 42—51, komkommers A 12—17, B 14, C 9. sla I 5.50r—11.30, II 3.30 9.30, stoksnijbonen I 791.02, II 46—68, stamsnijbonen 2642, uien 1113, kroten 6—9, rode kool 6. selderij 3—5, peterselie 5, sjalotten 1517. Combinatie I tomaten A 1.60—1.65, B 1.65—1.75. C 1.40: combina tie II tomaten A 1.55, B 1.60, C 1.35. per ziken A 22—41, B 10—16, C 5—10. fram bozen 41, Netmeloenen A 53-r-78, .Ananas- mloenen 961.16, rode bessen I A 1.00 1.15, II A 65—99, Ontario HH. 1.03—1.41, Golden Jauan St. 1.111.37, Frankenthaler 1.702.40, Alicante 2.20; Yellow Transp. klas I A 50—63, I B 29—53, I C 16—35, H A 31—49, H B 21—24, Oomskinderen I A 64—74, I B 47—58, I C 32—33, II B 40 47, Perz. rode zomerappc-1 I A 5357, I B 38—58, I C 30—48, H A 48, II B 35—36, n C 26. Beauty of Bath I A 72, I B 50—56, I C 36, Stark Early I A 74—1.10, I B 67— 84, I C 60—^67. VEILING GOES 30 juli. Dubb. pr.bonen I 59, II 58: Duitse Zure II 34; Yellow Transp. I 65-75 37, 55-65 23—35, H D 8—9, grof 23, fijn 9; Earley Victoria I 60-70 20. II D 11. grof 10 fijn 8; Perzikrode Zomorappel II D 15^-16 Oomskinderen I 55-65 57, 45-55 32. II D 1416; Czarpruimen I 5530, II 3349. grof 4268, fabriek 24; Ontario I 5277, II 35r—37. grof 42—58, fabriek 13—38: Washington I 41—52, grof 748. fabriek 6—15: per doos: Frambozen 11 25—26: Bramen I 33; per stuk: Perziken I 32—39, afw. 7. VEILING KAPELLE 30 juli. Dubb. pr.bonen I 53.40-61,30, II 57.7058.00: Duitse Zure bessen ind. II 41. III 36: Bramen per doos van 2',i ons: I 19—25. II 15—19: Frambozen per doos van 2',2 ons: I 20—23, II 14—15: Rode bessen per doos van 2',-j ons: I 19. II 15: Kruis bessen per kg I 31, II 25: Loganbessen per doos I 35: Rode bessen per kgl 3744; Pruimen: Czarpruimen I CS92, II 2853. grof 3049, fabriek 921; Ontario I 65 81, II 30—43, grof 33-58. fabriek 10—22: Washington I 3955, II 2631. grof 35 37, fabriek 12—18; Occulanen I 7: Earley Laxton II 37; Pruimen gescheurd 617. Chauffeur redde leven van kat, maar ramde boom In de nacht van donderdag op vrij dag is een personenauto, bestuurd door de 25-jarige L, v. d. K. uit Ame muiden, onder 's-Heer-Arendskerke in de berm van de rijksweg gereden en tegen een boom tot stilstand ge komen. De bestuurder, die om het leven van een kat te sparen sterk afremde, verloor de macht over het stuur en kwam na een parkeerzuiltje te hebben geramd, in de berm te recht. Persoonlijke ongelukken deden zich zich niet voor. De auto was zwaar beschadigd. VLISSINGEN Meisje bij oversteken door scooter aangereden Op de Wesfcsouburgseweg bij de Keer sluisbrug te Vlissingen is zaterdag het li-jarig dochtertje 'van de familie M. uit Middelburg aangereden door scoo terrijder Van der P. uit Breda. Het meisje stak dwars de jveg over tussen een file stilstaande auto's. De scooter rijder reed op dat moment juist de file auto's voorbij en merkte het over stekende meisje niet op. Beiden wer den gewond en per ambulance over gebracht 'naar 't St-Josephziekenhuds Na verbonden te zijn konden zij huis waarts gaan. De scooter werd bij de aanrijding zwaar beschadigd. Officiële publikatie VLISSINGEN. Herziening plan van uitbreiding in voorbereiding. Het hoofd van het gemeentebestuur van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 28 juli 1960, onder nr. 15, krach tens artikel 36, 4e lid, der Woningwet heeft bepaald, dat een herziening van het plan van uitbreiding Vlissingen 1953, voor zover het plan in hoofdzaak betreft, wordt voorbereid. Vlissingen, 28 juli 1960. Aanvaring op het Slaak nog juist voorkomen In het vaarwater de Slaak onder de gemeente Bruinisse zijn zondagmid dag 2 Belgische tankschepen van de rederij Pluvier uit Antwerpen, ternau wernood aan een aanvaring ontkomen. De beide motortankschepen die naast elkander gekoppeld in de richting Wemelddnge voeren kregen een tegen ligger het Duitse motortankschip ,Ha- niël- Kurier 22" in jcht. Toen de schepen elkaar op zeer korte afstand waren genaderd, kreeg de „Haniël-Kurier 22" een defect aan de stuurinrichting, waarvoor het vaar tuig stuurloos dwars voor de beide andere tankschepen kwam te liggen. Vanaf de Haniël-Kurier" werden an- kers gepresenteerd en op de beide tankschepen wist men door snelle roermanoeuvres de Haniël-Kurier 22" te ontwijken. Examens Mejuffrouw D. Naeye te Heinkens- zand slaagde dezer dagen voor het examen moderne bedrijfsadministra tie. VROUWENPOLDER Jaarlijkse reis bejaarden De ouden van dagen uit Vrouwenpol der hebben hun jaarlijks uitstapje gemaakt. Het ging dit keer per au tobus naar Zeeuwsch-Vlaanderen, Al len keerden voldaan weer huiswaarts. Burgerlijke stand PHILIPPINE. Bevallen: C.. C, G (Ie BoekValclce, d. Ondertrouwd: E. II. vnn Dommelen en A. R. J. M. Roegiest. Overleden:. L. Goebert, 82 jaar, wed. van P. J. F. de Wit: Ph. M. F. Wulfaert., 00 jaar, wed. van A. Kalle. CADZAND Oriëntatierit Niet minder dan 79 auto-, scooter-, motor-, en bromfietsrijders hebben vrijdag deelgenomen aan de 35 km lange oriëntatierit van de V.V.V. Cadzand, in samenwerking met de „S.A.M." te Sluis. De uitslag van deze rit is als volgt: 1 J. Risseeuw, Zuidzande, 50 strafpunten; 2 A. de Feyter, Cadzand, 52 strp., 3 mej. G. D. dc Jonge, Cadzand, 56 strp., 4 R. Belderok. Oostburg, 71 strp., 5. W. A. de Kramer, Zuidzande, 77 strp.. 6 K. Malkorps, Oostburg, 85 strp,, 7 A. Buyze, Zuidzande, 91 strp., 8 P. Bruggcman, Oostburg, 99 strp., 9 mej. M. Timmer, Cadzand, 103 strp., 10 J. Boonman, Oostbyrg, 106 strp. VANDAAG. Terncuzen Luxor: Dr. Petra speelt het klaar, 20 uur. 14 jaar. Sas van Gent Olympïa: De kat, 20 uur. Oostburg Ledeltheater: The last Blitz, krieg, 20 uur, 14 jaar. Muziek, zang en volksdans Internationaal optreden in Aardenburgs sportpark Evenals in 1958 heeft Aardenburg zondag een internationaal gezelschap van volksdans- en zanggroepen ont vangen, die daar op liet gemeentelijk sportterrein van „De Elderschans" een aantrekkelijk en zeer gewaar deerd programma hebben geboden. Gestoken in fleurige kostuums traden de deelnemers uit vijf verschillende landen naar voren om het publiek van hun prestaties op het gebied van mu ziek, zang en volksdans te laten ge nieten. Nadat men op de maat van de mu ziek van de Engelse Nicolson Pipe band naar het sportterrein was ge marcheerd eiste eerst de Zweedse volksdansgroep „Liljan" de aandacht van het publiek voor zich op. Een hartelijk applaus viel deze groep ten deel. Onmiddellijk daarop was het „woord" aan de muziek-, zang- en volksdansgroep „Gay Scavoir" uit Bayeux. Met doedelmuziek en zwaarddansen trad de Nicolson Pipeband later op de middag naar voren. Dit ietwat strijdlustige ODtreden werd afgewis seld door een aantal keurig verzorg de ritmische oefeningen van de Ween se groep „Wieden", die Oostenrijk vertegenwoordigde. Voor volksdan sen zorgde ook een deputatie van de Saltzburger volkshogeschool. In, Zeeuws kostuum sloot „Kasporgo" uit Goes het middagprogramma van dit tweede jeugdfestival af. In het raadhuis van Aardenburg heette burgemeester J. M. A. C. van Dongen de gasten 's morgens van harte welkom. Hij sprak zijn bijzon dere waardering uit voor het initia tief de Aardenburgse bevolking om de twee jaar op een dergelijk jeugd festival de „trakteren". De tijd, die de buitenlandse jongeren voor hun optreden op het sportterein nog restte werd besteed voor een be zoek aan de St.-Baafskerk. GEVRAAGD voor onze GKAMMOFOONPLATENAFDELING RADIO TAZELAAR NOORDSTRAAT 21 - TERNEUZEN TEL. (K1150)-2361 SINT-JANSTEEN Hengelwedstrijd Dezer dagen organiseerde de hengel sportvereniging „De Weel" te Sint- Jansteen haar jaarlijkse hengelwed strijd in de „De Geul" te Hengstdijk. Ondanks het feit, dat 28 leden deel namen aan deze wedstrijd werden slechts in totaal twee palingen ge vangen. De heer F, C. jansen-Ver- planke te Kloosterzande kreeg de eerste en de heer A. Rens te St.-Jan- steen de tweede prijs. De overige 20 prijzen werden ónder de'deélne- mers verloot. TERNEUZEN Aanrijding op kruispunt Op het kruispunt OranjestraatWil lem de Zwijgerlaan te Terneuzen ont stond zaterdagmorgen om 11 uur een aanrijding tussen een bestelauto, be stuurd dpor: de heer F..K, uit Terneu-. zen en een bromfietser, de heer J. de F., eveneens uit Terriëüzen. De laatste verleende geen voorrang aan de auto. De bromfiets werd zwaar beschadigd. Door erehaag van verkenners De (zee)verkenners en welpen van Terneuzen, Philippine, en Westdorpe vormden met hun vaandels een kleu rige erehaag voor het bruidspaar dat zaterdagmorgen in de St.-Willibror- j duskerk in Terneuzen in het huwe- lijk trad. De heer Joh. Wijne (Philip pine) leidde zijn bruid mejuffrouw M. Verwilghen (Terneuzen) naar het al taar. En daar zij beiden hun hart niet alleen aan elkaar, maar ook aan de verkennerij hadden verpand, kon de- ze gebeurtenis niet plaatshebben zon der de aanwezigheid van die jongens, waaraan zij vele uren van hun vrije tijd besteedden. De heer Wijne, als groepsleider te Philippine en A. D. C. voor de kanaalzone de bruid als akela van de „St.-Hubertusgroep" in Terneuzen. Na de Mis had de aalmoezenier, ka pelaan L. Mathijssen, een zeer pas sende toespraak voor het jonge bruidspaar, een toespraak die was ge baseerd op twee belangrijke punten van het verkennersreglementtrouw en eer. Ook de districtscommandant voor de kanaalzone, de heer G. Mechelinck uit Westdorpe, was bij dit huwelijk van zijn trouwe medewerkers aane- wezig. want A. D. C. Wijne was als lid van de cultuurdienst van het hoofdkwartier een bijzonder waarde volle kracht voor de katholieke ver kennerij in de kanaalzone. En werd onlangs mejuffrouw Verwilghen tij dens een intieme plechtigheid niet tot ere-akela benoemd Na hun huwelijksreis naar Lourdes en door Bretagne gaan de heer en mevrouw Wijne—Verwilghen in Sas van Gent wonen. Of zij dan de ver kennerij voorgoed vaarwel zullen zeg gen, is een vraag waarop alleen in tieme vrienden het antwoord kunnen geven. 15. De vriendjes hollen 'met de knoop naar Dikkie Dribbel. Die zegt: „Mooi zo; hier is voor ieder een dubbeltje!" Hij trekt zijn jas uit en zegt: „Bren gen jullie die nog even naar m'n aan naait Mevrouw Dribbel neemt de jas aan. „Kunnen we bij U soms iets verdie nen, door een karweitje voor U te zegt mevrouw Dribbel. „Ik ben zo verkouden, willen jullie soms mijn ra men voor mij zemen?" „Kijk, Bruunke, die buurvrouw doet te gooien! Zo doen wij het ook?' Stikkeltje en loopt naar de keuken, om water te halen... Ontvangst door het gemeentebestuur van Vlissingen Na een hartelijk welkomstwoord in het Nederlands en het Engels, reikte de heer W. Poppe, in de hoedanig heid van waarnemend burgemeester, zaterdagmorgen in Britannia te Vlis singen de Pavilion d'Or uit. De goud kleurige wimpel, met In de linker bovenhoek de vlag van „Union In ternationale Motonautïqne", wjis ge wonnen door het Duitse .jacht „lïhein- teufel" van dr. J. Ewald uit Mann heim. Dr. Ewald was woensdagmorgen uit Bingen vertrokken en ondanks een ernstige motorstoring donderdag in Vlissingen aangekomen. Dr. Ewald voer de tocht waarvoor hij 335 punten kreeg samen met zijn vrouw en zoon. De hoer Poppe deelde nog mee, dat de tweede en derde boot respectievelijk 310 en 290 punten be haalden. Welke boten dit zijn. zal eerst 9 augustus tijdens het af scheidsdiner in Hilversum worden be kend gemaakt. Na de heer Poppe sprak de vice- voorzitter van de vereniging voor watertoerisme „De Schelde", de heer J. W. Peters. Hij sprak de hoop uit, dat zijn vereniging iets heeft kun nen bijdragen tot het welslagen van de wedstrijd. De laatste sprejter op het officiële gedeelte van deze bijeenkomst, was de heer D. H. Reinders, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Mo torboot Club. De heer Reinders-dank te het gemeentebestuur van Vlissin gen voor de prettige ontvangst, de drie marineofficieren voor het bere kenen van de punten, behaald in de rally en de vereniging „De Schelde" voor het regelen van enkele belang rijke punten. Na dit gedeelte volgde de ontvangst door het gemeentebe stuur. Dertig sollicitanten voor conciërge-badmeester Burgemeester en wethouders van 's-Heer-Arendskerke heb- ben de raad een aanbeveling H toegezonden voor de benoeming m p van een badmeester-conciërge gemeentewerkman te 's-Heer- Hendrikskinderen. De aanbe- veling luidt (niet alfabetisch): m 1. C. J. van Strien, 's-Heer- Arendslterke; 2. P. Nieuwdorp, 's-Heer-Hendrikskinderen. p Voor deze betrekking hebben zich niet minder dan dertig sol- H licitanten gemeid lliilllllli:ililllll|li!lillllll!lll(l|llll!lllü|lllll(lllllllljilllllllllllllll|lllllllllli^ KERKNIEUWS Intrede ds. E. M. Top in Vriezenveen Onder grote belangstelling werd in de Grote Kerk te Vriezenveen kandidaat E. M. Top als predikant voor bijzon dere werkzaamheden bevestigd. De taak waarvoor ds. Top wordt ge steld is een hoogleraarschap aan de Near East School of Theology te Beiroet, de hoofdstad van Libanon. Aan deze school worden inheemse predikanten uit Syrië. Libanon. Jor danië, Irak en Egypte opgeleid. Ds. H. Pol te Vriezeveen, voorzitter van de stichting „Morgenlandzen ding" vergeleek in zijn toespraak kandidaat Top met Phi lippus, die een instrument mocht zijn, waardoor de heidenen tot het geloof gebracht wer den. Na de inzegening en bevestiging door ds. Pol, waaraan ook verschil lende andere predikanten deelnamen hield ds. Top een korte intree-preek over de tekst Lucas 7 vers 5: „Ga heen in vrede", waarbij hij wees op de taak, die ieder mens door God is opgelegd. Na de dienst werd een kor te receptie gehouden, zodat ook de gemeenteleden gelegenheid kregen ds. Top persoonlijk geluk te wensen. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Nieuwaal-Zuilichem, Poederoeyen (toezegging) en voor Brakel: S. de Jong, kandidaat te Molenaarsgraaf. Aangenomen het beroep van de ge nerale synode als predikant voor bui tengewone werkzaamheden (geeste lijk verzorger Ned. Prot. Gemeente Stockholm): A. van der Ven te Ro- zendaal (Gld.). Bedankt voor Thamen aan de Amstel (Uithoorn) J. H. J. Hoffman te Kou- dekerke. GEREFORMEERDE KERKEN. Ds. C. L. Ruben, iuchtmachtpredi- kant te Eindhoven, die dezer dagen bedankte voor het beroep naar Den Bosch, verzoekt ons mede te delen dat hij voorlopig niet beroepbaar is. GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Aangenomen naar Oude Mirdum: H. Ligtenberg, kandidaat te Rljssen, die voor tal van plaatsen bedankte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3