„LA PALOMA" VAN WELEER IN MODERN - DUS SNEL - RITME OUDERS NAAR ERNSTIG ZIEKE EMIGRANTE IN CANADA NOTA VAN MAJOOR K. WAS NIET JUIST, MAAR VERKLAARBAAR „IK ZAL MAAR EVEN BLIJVEN, JE KUNT NOOIT WETEN" ZATERDAG 30 JULI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT FILMS IN ZEELAND Hervé Bromberger boeit met oud misdaadthema Wie „La Paloma" zegt denkt aan de romantische melodie, die eens jaren geleden overigens de wereld veroverde. Inder daad is ook de film „La Palo ma" op die melodie gebouwd, maar van het lied op zichzelf is niet veel heel gebleven. Over smaak valt niet te twisten en de vermaakte „schlager" La Pa loma is een aardige moderne melodie geworden, maar mis schien zal dat ouderen, die met weemoed aan die romantische klanken van weleer terugden ken niet bevallen. Daarom, zij men gewaarschuwd. Overigens is de filni ,,La Paloma" een alleraardigste showfilm, zoals we van de Duitse cineasten kunnen verwachten. Middelpunt van de mu zikale komedie, want dat is het eigenlijk, is een revue, genaamd „La Paloma". Het wordt een ingewikkel de geschiedenis, want in het stadje, waar deze film speelt, zijn drie thea ters en alle drie hebben ze een „La Paloma" op het programma. Dave rend dolle dingen gebeuren er niet, maar er spreekt een prettige en vro lijke sfeer uit de rolprent. Eibi Johns Karl Heinz Böhm, Ruth Stefan en een groot aantal andere prominenten van het Duitse witte doek doen hun best om ons te laten lachen en met succes. Te zien in Electro (Middel burg). GRAND (Goes) brengt „Konin gin Zenobia, de ontembare", de Moeder hield 3 kinderen 11 jaar in huis Slachtoffers van woningnood Drie kinderen, die 1.1 jaar lang door hun moeder binnensbuis Maren ge- honden. zijn in een ziekenhuis In hun woonplaats Tecumseh in Canada op- Ïenonten. De kinderen, de meisjes 'onnie, 18 jaar, Glenda, 13 jaar, en de jongen Gordon Dickerson, 14 jaar, zijn gisteren door de politie uit een woning gehaald in Tecumseh, een buitenwijk van Windsor in Ontario. Zij werden naar een ziekenhuis ge bracht. waar werd vastgesteld dat hun lichamelijke toestand niet slecht was, maar dat de kinderen onderont wikkeld waren. Het jongste meisje kon niet praten en de twee andere kinderen spraken onsamenhangend. De kinderen waren uit een vroeger huwelijk van me vrouw Leach. Zij heeft de politie ver teld dat zij zes kinderen had en dat zij, toen zij in 1949 in Detroit er niet in slaagde een woning te krijgen voor haar grote gezin, zij het bestaan van drie kinderen was gaan verzwijgen, om een woning voor een kleiner ge zin toegewezen te krijgen. Toen zij van Detroit naar Tecumsah verhuis de. bleef zij verzwijgen dat zij zes kinderen liad. De drie kinderen woon den op zolder. De politie zegt dat zij niet waren opgesloten en zich vrij door het huis mochten bewegen. Zij zijn niet op school geweest. De zaak kwam aan 't licht toen Gordon don derdagavond het huis had verlaten en een buurman hem vroeg waar hij woonde. Italiaanse avonturenfilm, waarin de romantiek bovendien spreekt uit felle kleuren. We maakten reeds enkele opmerkingen over deze rolprent, die het voorname lijk moet hebben van een groots opgezet schouwspel, fraaie kos tuums en de glamour Aan een groep op dat gebied grote ster ren. Misdaad. „Wolven in de schaapskooi" is een waai- produkt uit het genre van de misdaadfilm, dat in Frankrijk prima promotors heeft. Het thema is, on danks een zeker gebrek aan origina liteit het gegeven van de misdadi ger, die op zijn vlucht bij onschuldi ge burgers een schuilplaats zoekt en de gemeenschap dan terroriseert, is al veel vaker toegepast boeiend en de omgeving, die men voor de opnamen koos, Zuid-Frankrijk, geeft het gebeuren een sfeer van fatalisme. De film, waarin Jean Babilee en Pierre Mondy de hoofdrollen spelen en die door Hervé Bromberger werd geregisseerd is te zien in City (Mid delbug) LUXOR (Vlissingen) vertoont liet bekende oorlogsepos „Overval in de Pacific" een lieldenstory, ver vaardigd uit de immer gewilde ingrediënten als liefde en avon tuur, samengesteld tot een span nend spionageverhaal met Ed- mond O'Brien in de hoofdrol. We bespraken de film reeds eerder vrij uitvoerig. Jeugd In Aihamhra (Vlissingen) tenslotte weer een film van Conny Froböss en Fred Bertelmann. „Der lachende Va- gabund" is een echte vakantiefilm zonder problemen, die niet te tillen zijn en gesausd met de vrolijke lucht hartigheid die de tieners eigen is. Geen werkstuk van belang of enige artistieke waarde, maar onschuldig amusement. Film M-dag U beleefde première In Utrecht is vrijdagmorgen de pre mière gegeven van de kleurenfilm die is opgenomen op de ,31-dag-TJ", die 7 juni jongstleden in de Dom stad is gehouden. De film is gemaakt in opdracht van het Nederlands zuivelbureau, de ini tiatiefnemer van de M-dag-U. Het melkbrigadiertjesfestijn verleden maand in Utrecht, is bijgewoond door 20.000 kinderen. Ongeveer 16.000 andere jongens en meisjes moesten worden teleurgesteld, omdat do grote Bernhandlial van de jaar beurs niet meer ruimte bood. Voor hen zal in 160 verschillende plaatsen in ons land deze film, die als onder titel „De gelukkige wereld" heeft, worden gedraaid. De M-dag-U film duurt ongeveer 30 minuten. Hij geeft een overzicht van de hoogtepunten van het feest, zoals de aankomst per helikopter van Prins Albert van Luik, de entree van de prins met prinses Beatrix, mo menten uit het spel „De gelukkige wereld", de circusvoorstellingen, de lunch (80.000 broodjes en 20.000 be kers melk; en de huldiging van de 500.000ste M-brigadier. Vijftig mille verdwenen uit Rotterdamse brandkast Uit de brandkast van een bouwonder neming, gevestigd aan de Heemraad- singel te Rotterdam, is gisternacht een bedrag van vijftigduizend gulden verdwenen. Toen het personeel vanmorgen op kantoor kwam bleek dat ..deskundi- een bezoek aan het kantoor hadden gebracht, want de brandkast was als een sardinenblikje openge sneden. In de safe bevonden zich de loonzakjes van het personeel alsmede wat kasgeld, tezamen een bedrag van vijftigduizend gulden. De politie werd uiteraard direct gealarmeerd en met een werd een onderzoek ingesteld, dat nog steeds voortduurt. „WIJ KOMEN" COLLECTEERT Reis tenslotte toch nog mogelijk (Van onze correspondent) De 36-jarige dochter van liet echtpaar Sikkes uit Westzaan, die in 1948 met haar echtgenoot de heer J. Nachbar naar Aiders- gove in Canada emigreerde, lijdt sinds drie weken aan een ongeneeslijke bloedziekte, die slechts de dood tengevolge kan hebben. De stichting „Wij komen" heeft om het echtpaar Sikkes het mogelijk te maken hun zieke dochter nog te be zoeken B. en W. van Westzaan toe stemming verzocht een collecte te mogen houden, waardoor het deze Westzaners mogelijk gemaakt wordt de reis naar Canada te kunnen ma ken. De Westzaanse gemeenschap zal zich met deze collecte, waarmee van daag begonnen wordt, belasten. Drie weken terug ontving het echt paar Sikkes een brief met het onheil- spelend nieuws. De dokters van het STAATSSECRETARIS CALMEYER „Beschuldigingen niet te kwader trouw gedaan" „Het rapport dat drie hoofdofficieren van de koninklijke landmacht hebben uitgebracht aan de chef van de gene rale staf. luitenant-generaal G. J. Ie Fèvre de Montigny, inzake de be schuldigingen die de reserve-majoor der Intendance H. O. I. H. K. heeft geuit in zijn nota aan de Tweede Ka mer jegens de directeur-generaal van het ministerie van defensie, de heer S. H. Duvverman en de kolonel van de technische dienst W. J. Kalden- bach, is geen geheim rapport, zoals een ochtendblad dit heeft geschre ven. maar een intern rapport", zo heeft de staatssecretaris van defen sie. luitenant-generaal h.d. R. M. R. Calmeyer. op een persconferentie meegedeeld. ..De chef van de generale staf vond de beschuldigingen die majoor K. heeft geuit zo ernstig, dat hij drie hoofdofficieren verzocht hem hier over voor te lichten. Deze officieren waren generaal-majoor F. O. B. Musch, luitenant-kolonel mr. P. Westerdijk en luitenant-kolonel ir. F. Th. Segers". ..Deze drie hoofdofficieren hebben al leen een onderzoek ingesteld naar de waarheid of onwaarheid van deze klachten", aldus de staatssecretaris. „Naar aanleiding van dit rapport heeft de chef van de generale staf een gesprek gehad met majoor K. Hij meende dat er geen aanleiding was bijzondere maatregelen tegen majoor K. te treffen, hetgeen geenszins in houdt dat de beschuldigingen van majoor K. juist waren. De chef van de generale staf heeft aangenomen, dat majoor K., toen hij in juli 195!) zijn nota aan de Tweede Kamer aanbood, waarin hij de heer Duyverman en kolonel Kaldenbach beschuldigt, in een staat van grote emotionaliteit ver keerde. Hij nam op grond daarvan aan dat de geuite beschuldigingen door majoor K. niet te kwader trouw waren gedaan''. Nadat de staatssecretaris herhaalde lijk ter persconferentie was gevraagd of de beschuldigingen van majoor K. dan onjuist waren, antwoordde hij dat dit inderdaad zo was. De commissie-Koersen, die vrijdag- haar tweede rapport uitbracht, heeft inzage van het interne rapport ge kregen. De heer Koersen had de staatssecretaris erom gevraagd. De heer Calmeyer gaf toestemming. De heer Koersen heeft dit rapport laten vermenigvuldigen en ter bestudering aan de leden van de commissie ge geven. Aan het begin van de persconferentie, zei de staatssecretaris dat het och tendblad ernstige beschuldigingen je gens hem heeft- geuit. „Als deze waar zouden zijn, zou ik geen dag langer in mijn functie kunnen blijven", zei hij. „Een staatssecretaris zit in een glazen huis. Hij heeft het vertrouwen van het volk nodig. ziekenhuis waar hun dochter was opgenomen, gaven haai- nog slechts 1 te blijven leven. korte tijd „Wc hebben verschrikkelijk gehuild", zegt mevrouw Sikkes, „we wisten niet wat we moesten doen. We wil den zo graag- naar haar toe". Twaalf jaar geleden was hun doch ter niet, haar echtgenoot naar Ca nada vertrokken. In Zaandam had den zo een melkzaak die ze achter lieten voor een nieuw bestaan. Een onzeker bestaan. Maar het ging het liet echtpaar Nachbar goed in hun nieuwe vaderland. Zo stichtten een bloemkwekerij die floreerde. En nu opeens als een donderslag uit een heldere hemel, die brief van doch ter Albertina, die van haar zuster schreef „moeder ze. heeft nog maar heel lcort te leven". Aan de Veldweg 147 was het leed groot. Het echtpaar Sikkes, de twee dochters en de zoon die nog in de Zaanstreek wonen, wisten niet wat te doen. Op de fabriek echter, waar de heer Sikkes werkt, had men wel eens ho ren spreken over „Wij komen". Het echtpaar greep de laatste stro halm aan. Ze schreven naar de AVRO om inlichtingen over „Wij komen". De brief van hun dochter sloten zij erbij in. Van de AVRO ontvingen zij bericht terug, dat de brief reeds was doorgestuurd. „Toen ging het allemaal vlug", zegt mevrouw Sikkes, „er kwamen men sen van de stichting. Ze moesten al les weten en het kwam wel in orde. Geweldig wat die mensen allemaal voor ons gedaan hebben. Vrijdag ge loof ik, dat we vertrekken. Het is een droeve reis". Het echtpaar Sikkes heeft al twee kinderen verloren. Een dochter van 12 stierf aan difterie en een zoontje Aan 9 maanden OA'erleed aan long ontsteking. Tweede T.V.-programma voor geheel Duitsland Een woordvoerder van de regering Aan Neder-Saksen heeft A-rijdag te Hannover A'erklaard dat de West- duitse deelstaten vanaf een janua ri 1961 een tAA'eede televisiepro gramma willen uitzenden, zulks onafhankelijk van het voornemen der Wcstduitse regering, om een dergelijk programma te gaan ver zorgen. „Wanneer de technische leiders van de radio- en televisiestations van de deelstaten verklaren dat het mogelijk is met een tweede voor geheel Duitsland bestemde televisie-uitzending te komen, zul len de regeringen der staten er voor zorgen, dat de uitzending een feit wordt", aldus de woordvoer der. Kikkers van een halve meter brullen in de Po Reuzenkikvorsen met een gewicht run naar schatting zenen tot acht kilogram bevolken op het. ogenblik de Italiaanse rivier de Po ter hoogte van Sanguigna in de provincie Parma. Deze merkwaardige dieren die bij de plaatselijke bevolking groot opzien baren, maken een geluid dat op brullen lijkten zijn ongeveer vijftig centimeter lang en bijna even breed. Aangenomen wordt dat de bij Sanguigna waargenomen kikkers van dezelfde soort zijn als die welke een paar jaar geleden bij Ferram werden gezien. En Van Sprang bleef in Kongo Van Sprang was eigen lijk alleen maar voor de onafhankelijkheids! ees ten naar Kongo gegaan. Maar hij dacht: „Ik zal maar even blijven, je kan nooit weten" en dat is goed gezien, aldus Goos Kamphuis, die bij de N.C.R.V. alles wat er van Van Sprang uit Kongo komt moet op vangen en verwerken. „Aanvankelijk werkte hij van de studio in Leopoldstad uit. Via een uitstekende kortegolfzender ging het naar Brussel en vandaar kwa men zijn verhalen per lijnverbih- tling door. Toen de Kongolezen de studio hadden bezet, was het er een chaós en het was onmogelijk om van daar uit berichten dooi' te geven. Sindsdien belde hij in zijn hotelkamer de studio op. Tot Brus sel was er een radioverbinding en zijn opnamen waren dus van uit stekende kwaliteit. Maar bandop namen kon hij A'ia zijn hotelka mer niet afspelen en doorzenden. Hij steekt nu elke keer de Kon- gorïA'ïer OA-er naar Brazzaville en bij de omroep (laar zijn ze hem zeer ter Aville. Hij krijgt daar alle faciliteiten om zijn reportages en opnamen door te zenden. Soms kun je heel gekke dingen mee maken. Een gokje Op een zondag zat ik achter de telex hier in Hilversum en om half tien probeerde ik de K.L.M. in Leopoldstad te bereiken. Het was een gokje, want de verbindingen waren slecht, maar om één uur kreeg in ineens antwoord van de K.L.M. Ik vroeg of ze Van Sprang konden bereiken en hem enige boodschappen door wilden geven. Het antwoord was: een ogenblikje hij staat hier naast ons. En toen heb ik rechtstreeks met Van Sprang enige afspraken kunnen maken. Hij heeft toen o.a. een cameraman van Vis News gechar terd, die hij toevallig in Kongo had ontmoet, en samen maken ze nu ook opnamen voor de tele visie De onontwikkelde films gaan per Sabena naar Brussel en vandaar per lijntoestel naar Schip hol. We hebben er hier uren werk aan om alles te ontwikkelen, te monteren en het door Van Sprang bijgestuurde commentaar op de juiste plaatsen in te voegen. Als Van Sprang ons uit Brazzavil le Avil bereiken, moet de verbin ding A'ia Parijs eu Brussel lopen. Maar een gesprek A-oor Nederland Avordt door de Belgen als onbe langrijk beschouwd en het duurde in het begin soms dagen Aroor we Acrbinding hadden. Maar de Belgi sche ambassadeur in ons land heeft persoonlijk bemiddeld bij de Belgische minister Aoor A'erkeer met het geA'olg dat Van Sprangs aanvragen met A'oorrang Avorden behandeld. De ambassadeur heeft trouwens persoonlijk in een brief zijn waar dering uitgesproken voor Van Sprangs verslagen en uit react- ties blijkt, dat vele Belgische luis teraars eveneens naar N.C.R.V.'s reizende verslaggever luisteren. De Belgische verslaggevers die in Kongo zaten hebben de benen ge nomen en de Belgische omroep kan daarom geen reportages uit de Kongo geven. Ze hebben ons zelf al om het adres van Van Sprang- gevraagd" aldus de heer Kamphuis: Van Sprang heeft al heel wat avonturen achter de rug en hij is zelfs al A-erschillende malen van- Avege zijn koelbloedigheid aan de dood ontsnapt. Tijdens de politio- Vraaggesprek over belastingvoorstellen In de actualiteitenrubriek van de K.R.O. zal zaterdagavond om tien over zeven een vraag gesprek Avorden uitgezonden met de staatssecretaris van fi nanciën, dr. W. H. Aran den Berge, over de achtergronden van de vrijdag bij de Tweede Kanier ingediende belasting- wetsontwerpen. nele acties in Indonesië Averd hij door nationalisten geA-angen ge- nomeu. Zij zeiden hem de volgen de morgen te zullen ophangen. Van Sprang Avendde voor Ameri kaans staatsburger te zijn, zei dat ze gerust hun gang konden gaan, maar dat ze dan niet verbaasd moesten opkijken als Amerika hen de oorlog \erklaarde. Hij heeft dit net zo lang volge houden totdat ze hem vrij lieten. De tweede keer had hij zijn leven te danken aan zijn donkere ge laatskleur. Tijdens de Suezdagen staken opstandige Egyptenaren het Shepherd's hotel in Cairo in brand. Van Sprang stapte rustig de trappen af van het brandende hotel. Nationalisten stormden de trappen op, op zoek naar blanken. Maar Van Sprang weid vriende lijk gegroet omdat men in hem een oosterling zag Van Sprang is overal waar iets mis is. Daar komt natuurlijk eni ge journalistiek geluk aan te pas. Maar de journalistieke neus speelt toch de grootste rol. En zo'n fijne neus heeft Alfred van Sprang. Max Tailleur geeft Zuid-Afrika „lagziekte" In enkele dagen lijds heeft Max Tailleur/ koning van de Amsterdamse lach, Zuid-Afri ka op zijn hand gekregen. Hij kwam een week geleden per vliegtuig in Johannesburg aan en begon vrijwel onmiddellijk aun een lange reeks van uit verkochte voorstellingenin Johannesburg. Pretoria, Port Elizabeth, kaapstad f meestal voor Nederlandse verenigin gen i en voor de S.A.U.K.- rudio-omroep. De luisteraars konden hem in twee voorstel lingen (beide geheel in het En gels) horen. Na zijn aankomst op dc Jati Smuts-luchthavcn van Johan nesburg schreef een Zuidafri kaans blad „Skaars aange land op Suidafrikaanse bodem, het die Nederlandse aartshu- moris. Max Tailleurenkele mense gisteroggend al klaar lagsieklè gegee". Volgens dit blad zou hij in Zuid-Afrika tij dens zijn voorstellingen vele Nederlands sprekende toehoor ders „uit hul klere gaan laat bars van die lag RADIO- EN T.V.-RUBRIEK jJ{orev\, eu.... sc Ar ij ven VANDAAG T elevisie Wat Jan Steen in onze schil derkunst was, was G. A. Bre- dero ïn onze literatuur. Deze al op 33-jarige leeftijd over leden schrijver heeft een aan tal kluchten nagelaten, die zich tot op de dag van van daag hebben gehandhaafd al is het dan vaak op het reper toire van ainateurgezelschap- pen. Een van zijn kluchten was die van de koe, die de K.R.O. A'anavond op het scherm brengt. Hij wordt in oude stijl opgevoerd, dat wil zeg gen op een platte wagen. Een aan tal jonge spelers van de toneel groep Arena heeft „De klucht van de koe" onlangs voor de St.-Pe- ti'uslcerlc in IJmuidcn opgevoerd en de K.R.O. heeft er een telereeor- ding van gemaakt. Het gegeven is .niet briljant, maar.het stuk moet het hebben van de aankleding en de schilderachtigheid waarmee de spelers het voor het voetlicht, in dit geval op het scherm, brengen. De regie is van de Vlaming Fred Engelen, de televisiepresentatie van Luc van Gent. De spelers zijn Rob van der Bas, Ton Berger, Joop Aan der Donk, Peter van der Linden, Kees Waterbeek, Kitty Aan Wijk en Henk Somers. De uitzending' begint om tien A'oor half negen na het journaal. ALFRED HITCHCOCK Om negen uur komt Jos A'an der Valk weer met zijn zaterdag- a\rondakkoorden en om tien uur kan men griezelen bij Alfred Hitchcocks „Loodgieterskarwei". Brussel Vlaams neemt A'anavond om negen uur liet N.T.S.-program- ma ..Zaterdagavondakkoorden" over. Een uur later wordt dit amusement gevolgd door Autora- ma, het programma voor de auto mobilisten, waarin diverse proble men worden aangesneden en waarin voorts een en ander wordt opgemerkt over de autosnelweg Antwerpen-Duitsland. De Franse zender brengt om vijf over half acht „De camera in Afrika" met opname van het bekende echtpaar Armand en Michaella Denis. Radio De K.R.O. begint zaterdag niet de eerste reportages van het eucha ristisch eongres dat te München wordt gehouden. De eerste Avordt om elf uur 's morgens, de tweede om Aijf oA'cr tien 's avonds uitge zonden. Om kwart over negen wordt liet tweede deel van „Een mens kan bang zijn voor huizen", een hoorspel van Rolf Petersen, uitgezonden. De lichte noot in het VARA- avondprogramma wordt verzorgd door een aantal Nederlandse ar tiesten (op de plaat). Wim Son- nevelt zingt dan „Aan de Am sterdamse grachten". Hem en vele anderen kunt U om vijf over acht horen. MORGEN Televisie De A.V.R.O. komt met een ge varieerd programma op het scherm. Een film van Ed van der Elskeu komt om kwart over acht in het programma „Nieuwe oogst" waaraan dit keer de Amsterdamse zanggroep „The Evergreens" zal meewerken. Deze groep heeft on langs in Rotterdam in het moder ne genre de algemene wisselbeker en de televisiebeker gewonnen in de finale van de stichting „d'Op- rechte Amateur". Verdere mede werkenden zijn „The Musical Four", de zangeres Anneke Grün- loh, het kwartet „De Bandonïca's" uit Limburg, „The Cocktail Sis ters", gevormd door twee nog zeer jeugdige zangeresjes, drie acroba ten, chansonnière Liesbeth Kamst, ..Los Antillanos" en Jac. de Boer, parodist. Henk \-an der Molen heeft de samenstelling en de i*egie, de decors zijn door Fokke Duetz ontworpen. Om Aijf over negen komt Gene Kelly niet zijn show op de beeld buis, Avaarbij U o.a. het optreden van twee kinderen, de 5-jarige Gerylene Lee en de 12-jarige Lisa Minelli (een dochter van Judy Garland) kunt bewonderen. Morgenavond (zondag) zendt Brussel Vlaams om acht uur na liet journaal de muzikale komedie „Waar is Charley?" uit, naar (le klucht „De tante van Charley". Frankrijk komt om vijf over half negen met een programma OA'er film getiteld „Criterium van de fantastische film". Het is het der de programma in de serie. Radio Bij de KJt.O. wordt weer aan dacht besteed aan het eucharis tisch congres. Om tien uur 's avonds wordt een reportage ge geven van de opening van het con gres en de ontvangst A'an de pau selijke legaat, kardinaal Testa. De A.V.R.O. Iaat om tien OA'er ne gen Corry Brokken een kwartier tje zingen, Avaarbij deze door Pe ter Kellenbach aan de vleugel wordt begeleid. CORRIE BROKKEN ...zondag voor de AVRO.. Olympische Spelen op T.V. Zoals bekend, verzorgt de N.T.S. de uitzending van de Olympische Spelen. Onderstaand een lijstje over het aantal uren dat per dag wordt uitgezonden donderdag 25 augustus 2.00 uur vrijdag 26 augustus 1.30 uur zaterdag 27 augustus 2.50 uur maandag 29 augustus 2.30 uur dinsdag 30 augustus 2.54 uur woensdag 31 augustus 2.29 uur donderdag 1 september 5.14 uur vrijdag 2 september 4.05 uur zaterdag 3 september 5.45 uur maandag 5 september 4.00 uur dinsdag' 6 september 4.29 uur Avoensdag 7 september 4.00 uur donderdag 8 september 4.05 uur vrijdag 9 september 3.45 uur zaterdag 10 september 5.45 uur zondag 11 september 3.20 uur. IN TOTAAL DUS 59.41 UUR Deze uren zijn als volgt verdeeld Opening en sluiting 3.00 uur aan atletiek wordt 22.30 uur besteed zwemmen 6.30 uur paardesport 5.15 uur voetbal 5.12 uurwiel rennen 3.33 uur waterpolo 2.25 uur roeien 2.00 uur turnen 1.50 uur kanovaren 1.30 uur hockey 3.00 uur basket-ball 45 minuten: schermen 30 minuten gewichtheffen 30 minuten filmoverzicht 3.12 minuten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 7