Pools m.s.„Beniowski" kreeg bijzondere doop Elke dorpskern moet vier woningen krijgen RAAD VEERE ACHTTE TWEEDE BRANDSPUIT NOODZAKELIJK YERSEKE NAM BESLUIT TOT AANLEG PARKEERTERREIN STEMMEN UIT DE KERKEN Waar zijn onze schepen? 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 30 JULI 1960 CHAMPAGNEFLES AAN DE MAST Plechtigheid in de Vlissingse buitenhaven Hoog aan een raast van het m.s. „Beniowski" in de buitenha ven van Vlissingen hing een iies champagne en van die fles liep een rood-wit lint naar een spreekgestoelte naast de ver schansing van het schip. Vrij dagmorgen te elf uur pakte me vrouw J. Balicka echtgenote van de Poolse ambassadeur in Nederland een schaar op en knipte het lint door. Enkele ogenblikken later sloeg de fles cliampagne stuk tegen de mast, terwijl mevr. Balicka Poolse woorden sprak, die zo ongeveer betekenden: „Beniowski, ik doop U en geef U de naam „Be niowski" in de hoop, dat gij een gelukkige vaart zult hebben en voorspoed zult brengen aan al len". Na deze korte plechtigheid gaf de ka pitein van de „Beniowski" opdracht de Nederlandse vlag op het achter schip te strijken en inplaats daarvan de vlag van de Poolse republiek te hijsen. Daarmee was de ceremoniële over dracht voltrokken van het 14.800 ton metende schip, dat als bouwnummer 296 bij „De Schelde" te Vlissingen werd gebouwd en dat oorspronkelijk bestemd was voor een Griekse reder, maar dat thans door een Nederlandse financieringsmaatschappij is ver kocht aan de Polish Ocean Lines. Radio-opname van Zuidzandenaren Met twee grote bussen hebben de werkende leden van de Koninklijke Muziekvereniging „Veronica" en het dameskoor „Juliana" uit Zuidzande, vergezeld van een' groot aantal huis genoten-supporters, een reis gemaakt naar de radiostad om daar op uitno diging van de AVRO een opname te laten maken voor een programma onderdeel. In alle vroegte vertrokken de bussen 's morgens van het Dorpsplein en na een korte pauze in de omgeving van de Moerdijk werd tegen half elf Hil versum bereikt, waar de koffie al gereed stond. Na het nuttigen hier van brak voor muzikanten en koor leden en voor beider dirigent, burge meester H. P. Everwijn, een paar uur van hard werken aan. En hoewel dirigent en leden van bei de verenigingen na afloop zeiden niet best tevreden te kunnen zijn over de geleverde prestaties, spraken de ra dio-mensen (onder wie de heer G. Nieuwland. hoofd van de afdeling lichte muziek) vol lof over. hetgeen de Zuidzandse amateurs te horen hadden gegeven. Na wat te zijn uitgerust van de ver moeienissen werd een rondleiding door de studio gemaakt, waarbij de deelnemers veel interessante gege vens kregen te horen over hetgeen bij de voorbereiding en uitvoering van de verschillende programma's zoal komt kijken. In de namiddag werd de thuisreis aanvaard met een rondrit via Soest- dijk, Amersfoort en Utrecht naar Rotterdam, waar een warme maal tijd werd aangeboden. Tijdens de maaltijd werd het woord gevoerd door de voorzitter van de muziekvereniging, de heer J. C. Ris- seeuw en door burgemeester H. P. Everwijn. die beiden zeiden trots te zijn op het feit dat het de Zuidzandse verenigingen waren die werden uit genodigd voor het doen maken van een radio-opname. De voorzitster van „Juliana", me vrouw S. de KramerJansen bracht tenslotte dank aan de organisatoren van de reis. Muzikanten en koorleden en met hen wel geheel Zuidzande zijn vanzelfsprekend nu erg benieuwd naar de uitzending van maandag 1 augustus 's avonds van vijf voor half zeven tot zeven uur. Examens Voor het te Den Haag afgenomen examen Duits M.O.-A.. slaagde de heer M. P. de Visser te Axel. Voor het te Middelburg gehouden praktijkexamen boekhouden van de Ned. Associatie van praktijkexamens slaagde de heer J. N. Adriaansen te Middelburg. Voor het staatsexamen Akte A (Nut tige Handwerken) slaagde te 's-Gra- venhage, mej. I. Verschoor te Ter- neuzen. Voor de akte Duites M.O. slaagde te 's-Gravenhage, de heer M. P. de Vis ser te Axel. De heer C. M. de Meester te Elle- woutsdijk slaagde in Amsterdam voor het examen Engels l.o. In Schcveningen slaagde voor het pa troonsexamen ..motorrijwielen en bromfietsen" de heer G. Koch te fteinkenszand. De heer J. Westerweele. onderwijzer aan de openbare lagere school te Borssele siaagde voor de hoofdakte. De heer Johs. van de Velde Jz. en mevr. J. van Buurea Kik te Brui- nisse slaagden v>or hun midden standsdiploma. Mej. Leijten te Serooskerke (W.) slaagde dezer dagen voor het diplo ma Nederlandse Handelscorrespon dentie. afgenomen door de Nederland se Associatie voor Praktijkexamen. Namens die financieringsmaatschap pij sprak de heer R. Bruijn vriende lijke woorden tot de Poolse en andere gasten aan boord van het schip. Hij begroette in het bijzonder de Poolse ambassadeur en mevr. Balicka, de heer S. Karczewsky, directeur van de Poolse Centrale Importmaatschappij, de heer W. Zwalinski, directeur van de Polish Ocean Lines en de heer K. Sobolewski, handelsraad bij de Poolse ambassade in Den Haag. Hij wenste de nieuwe eigenaars ge luk met het schip en hij bracht dank aan de directie van de Kon. Mij. „De Schelde" voor de voortreffelijke sa menwerking. Na het ceremonieel van het dopen en vlagwisselen bood de heer De Bruijn aan mevr. Balicka als aandenken een zilveren bonbonschaal aan. Een toast werd uitgebracht op het nieuwe schip en de kapitein had vele handen te drukken en vele goede wensen in ontvangst te nemen. Ambassadeur sprak Van Poolse zijde werd nog gesproken door de heer Karczewski. De Poolse ambassadeur, de heer Balicka, ver raste de Nederlandse aanwezigen door een korte toespraak te houden in vloeiend Nederlands, waarin hij getuigde van de vriendschappelijke gevoelens, die Nederland en Polen samenbinden en de hoop uitsprak op Aalmoezenier Van de Vrande Burgemeester benoemd in i *i i bestuur „De Bevelanden viert zilveren jubileum Geestelijk verzorger van voormalig Bataljon Zeeland Legeraalmoezenier Van de Vrande uit Roosendaal herdenkt op 10 au gustus a.s. in Tilburg het feit, dat hij 25 jaar geleden tot priester werd gewijd. Aalmoezenier Van de Vran de, die thans geestelijk verzorger is van de in de Engelbrecht van Nas- saukazerne gelegerde commando troepen, is een goede bekende van het zogenaamde Bataljon Zeeland, dat hem in februari 3945 in Frank rijk begroette. Het bataljon, samengesteld uit Zeeu wen, dat behoorde tot het 214e regi ment infanterie. In april van het be- vrijdingsjaar trok hij met de Zeeu wen mee naar West-Duïtsland. Eind 1945 vergezelde hij het Bataljon Zeeland op zijn uitzending naar In donesië. In 1948 ging het bataljon terug naar Nederland en werd ont bonden. Aalmoezenier Van de Vran de kwam toen in Bergen op Zoom. De aalmoezenier, die thans 50 jaar oud is. is zeer gezien bij de militai ren. Hij is drager van de „groene ba ret" en heeft nog een tweede expe ditie naar Indonesië en een uitzen ding naar Korea meegemaakt. een hartelijke samenwerking tussen de handelsvloten van de beide landen. I-Iet m.s. „Beniowski" zou heden - za terdag de haven van Vlissingen verlaten om in Antwerpen de eerste lading in te nemen. Het schip is ge noemd naar een legendarische Poolse held, over wiens daden in Poolse volksverhalen veel wordt verteld en die ook door een van Polens grootste dichters In een heldendicht is ver heerlijkt. WAPEN IN PROVINCIEHUIS LEEK NIET De gemeenteraad van Veere heeft tijdens zijn vrijdagmiddag onder voor zitterschap van burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael gehouden vergadering besloten om een krediet van f 4950 te voteren voor de aan schaf van een tweede motorspuit voor de brandweer. Overigens waren niet alle raadsleden van de noodzakelijkheid van deze aankoop overtuigd. Het voorstel was reeds als nieerderheidsvoorstel door B. en W. aange boden, omdat wethouder D. Kasse Dzn (a.r.) er tegen was en tenslotte kon ook de heer J. Bakker (a.r.) zich niet met de aanschaffing verenigen. gezinnen er aan alle kanten uit", merkte de heer Mol op, die deze toe stand sociaal niet meer verantwoord achtte. Er was voorlopig echter maar één woning te verhuren en deze werd na lange beraadslagingen toegewezen aan de heer Van den Berge. In do rondvraag vroeg de- heer Bak ker naar de stand van zaken met het uitbreidingsplan. Hij vond het wat lang duren voor er iets uit de bus komt. „Andere gemeenten bou wen maar, terwijl Veere achteraan komt", vreesde hij. De burgemees ter verzekerde, dat er ongetwijfeld een beter plan uit de bus komt, wan neer de gemeente enig geduld be tracht. Er moeten, zo zei de burge meester. nog enkele adviezen binnen komen bij ir. Gouwetor. onder andere van de commissie uitbreidingsplan nen P.P.D.. de rijkswaterstaat en staatsbosbeheer. Aan het begin der vergadering had jhr. Den Beer Poortugael op gemerkt, dat hij geschrokken ge keken had naar het Veerse wa pen in het trappenhuis van het nieuwe provinciehuis. Er zijn ech ter nu wijzigingen aangebracht. ..En thans begint het er op te lij ken," aldus de burgemeester. Meerderheid voteerde krediet van f 4950 „We hebben een goede motorbrand spuit", aldus de heer Bakker, „en een tweede hebben we niet nodig". Ook wethouder Kasse vond Veere te klein om zich de weelde van een tweede spuit te veroorloven. „We hebben de Middelburgse brandweer, waarmee Veere een overeenkomst afgesloten heeft, vlak bij", aldus de heer Kasse. Zowel de burgemeester als wethouder S. Kodde (c.h.) wezen er op, dat Veere de morele plicht heeft om zijn talrijke monumentale gebouwen zo goed mogelijk te beveiligen. Het be schikbaar hebben van slechts één spuit voor zoveel hoge gebouwen zou volgens de heer Kodde onverantwoor delijk zijn. Tot slot verklaarde de heer Kasse het volledig eens te zijn met het standpunt van de minister -van O., K. en W. in deze aangelegenheid. B. en W. hadden namelijk de bewindsman verzocht om evenals dat in 1943 het geval is geweest een bijdrage te mogen ontvangen in de aankoop van de spuit. Aangezien thans geen bijzondere omstandigheden aanwezig zijn, was het de bewindsman niet mogelijk ook nu een bijdrage te ver lenen. Volgens hem kan de brandvei ligheid dus op de gebruikelijke wijze worden verzekerd. Frankeermachine Voorts besloot de raad om een bedrag van f 877,50 beschikbaar te stellen voor de aankoop van een frankeer machine. Ook dit voorstel kon geen genade vinden in de ogen van wet houder Kasse. „Voor dat kleine bee tje post in Veere is dat apparaat niet nodig", oordeelde de wethouder. „Is het niet goedkoper postzegels te plakken?" wilde de heer J. Pouwer (a.r.) weten. „We moeten de wijzers van de klok niet gaan terugzetten", antwoordde wethouder Kodde hierop. Voor de restauratie van de panden Markt A 152 en A 153 besloot de raad 20 van de kosten, zijnde een bedrag van f 4600, bij te dragen. Het plan tot restauratie waartoe op dracht gegeven is door de vereniging- Hendrick de Keyser, had de volle instemming van de raad. De heer J. A. A. Mol (vrije lijst) wilde, wan neer het enigszins mogelijk was, pleisterwerk op de muren voorkomen. Tijdens de donderdagmiddag gehou den raadsvergadering te Borssele werd burgemeester P. J. Dominicus met algemene stemmen benoemd tot vertegenwoordiger in het algemeen bestuur van de Centrale Werkplaats „De Bevelanden"- te Goes. De raad werd meegedeeld, dat de vlasoogst op gronden aan de Zuidsingel voor J 2000 per ha is verkocht aan de fa. A. en M. de Leu te Grammene. Verder bleek dat in Borssele wordt voldaan aan de vaststelling van de hogere keurlonen voor de vleeskeu ringsdienst. Schietwedstrijd Maandag j.l. had de luchtbuksschiet vereniging „Breskens" een ontmoe ting met „De Treffers" uit Oostburg in het Casino. De Oostburgers won nen de beschikbaargestelde beker doordat zij een puntenaantal van 2537 behaalden. Breskens schoot 2477 punten bij elkaar. RAAD KAPELLE BESLISTE: Kritiek op voorstel van B. en W. Over de plaats, waar de twaalf wo ningwetwoningen gebouwd moeten worden, die de gemeente Ivapelle zijn toegewezen uit de extra indus- triepot bij de bouw van de Oostroms conservenfabriek, is in de raadsver gadering van vrijdag uitvoerig ge discussieerd. Het voorstel van B. en W. was bm er 4 aan de Abdijstraat, 2 aan het Waardekenslioekplein en AAN OUDE TORENSTRAAT Werk zal waarschijnlijk worden aanbesteed De gemeenteraad van Verseke heeft vrijdag besloten tol aanleg van een parkeerterrein. Hiervoor is een plan ontworpen, voor een terrein aan de Onde Torenstraat aan de achterzijde van de Nederlands hervormde kerk. De straat zal hiertoe worden ver breed, zodat men twee rijbanen krijgt. Tevens zal de straat van rio lering worden voorzien. De achteruit gang van de kerk komt op deze wijze te vervallen, maar hiervoor komt een uitgang aan de Bernhardstraat en de Stokvisstraat. Op de hoek van de Oude Torenstraat en de Stokvisstraat zal een bushalte komen, waarbij een abri zal worden gebouwd. Rondom liet terrein komt een muurtje en een afrastering voor het resterende terrein van de kerk. De totale kosten van dit plan zullen 41.500 bedra gen, waarvan 6000 voor het muur tje en de afrastering. Voor de juiste plaats van de abri zul len eerst de rijksverkeersinspectie en de A.N.W.B. worden geraadpleegd. De kosten voor de abri zullen 1300 bedragen. De heef Koster (s.g.p.) verklaarde zich met dit plan akkoord, maar zou graag zien dat dit werk zo veel mogelijk door eigen krachten zou worden uitgevoerd. De voorzitter antwoordde hierop dat dit vrijwel on mogelijk is; het werk zal waarschijn lijk woi-den aanbesteed. Wel werd een voorstel van de heer Koster aan genomen om aan de achterzijde van de huizen aan de Paardenmarkt en de Stokvisstraat struikgewas te plaatsen.. Aan het begin van de ver- Knaapje viel van steiger te Katseveer De matroos S. de Looze uit Zierikzee van de veerboot „Prins Willem" heeft vrijdagmiddag aan het Katseveer een jeugdige drenkeling het leven gered. Een ongeveer zevenjarig knaapje ze kere de P. uit Kloetingc bevond zich op het benedengedeelte van de aan- I legsteiger te Katseveer, toen hij werd aangezegd daar te verdwijnen. Het knaapje verloor echter het evenwicht en viel in het water voor de veer boot „Prins Willem", die op dat mo ment juist van de steiger wegvoer. Matroos De Looze sprong onmiddel lijk te water en wist het kind te grij pen. Het knaapje heeft geen nadelige gevolgen van zijn onvrijwillig bad ondervonden. Subsidies Teneinde te voorkomen, dat hét te kort op de begrotingen van het Groene Kruis, afdeling Veere-Gapin- ge, steeds groter zal worden, besloot de raad aan deze afdeling een jaar lijkse subsidie van f 600 toe te ken nen met een maximum tot f 1000. De federatie van verpleeginrichtin gen voor langdurige zieken mag re kenen op een subsidie uit Veere van f 1.50 per jaar. De subsidieverzoeken van de Militaire Matigheids Missie, het Humanistisch Thuisfront en Pro Rege, wees de raad af. Voor de rond leiding en de bezichtiging van het stadhuis zullen de tarieven verhoogd worden, voor ouderen van 40 tot 50 cent en voor kinderen van 20 tot 25 cent. Het voorstel tot verhuur van 2 wo ningwetwoningen in de Wagenaar- straat had B. en W. veel hoofdbre kens gekost en ook voor de raad was het niet gemakkelijk een beslissing te nemen. Voor deze woningen kwamen twee gezinnen één met 2 en één met 4 kinderen in aanmerking. „In de oude woningen pullen deze i (Slot van pag. 3) gedaan om de Bijbel in de eigen landstaal over te zetten. En daarom was bet bericht over de vergunning tot invoer in Indonesië een tijding waarvoor men bij het N.B.G. buiten gewoon dankbaar was en in de ker ken die achter dit genootschap staan, moet men daarvoor eveneens dankbaar zijn, zodat verwacht mag worden dat die ontbrekende 2 ton er inderdaad zal komen. Nu voor de kerken veel zendingswerk in dit rijk onmogelijk is geworden, krijgt men hier plotseling weer een nieuwe kans. Federatie Over heel de wereld zijn er momen teel een 24 nationale bijbelgenoot schappen, die verenigd zijn in een in ternationale federatie van bijbelge nootschappen, welke haar hoofdbu reau in Londen heeft. In Genève is een nevenbureau, waar men zich vooral bezighoudt met de vertaling van de Bijbel. Zo is er een interna tionale organisatie waarop men een beroep kan doen en in ons land heeft men dat dan ook niet tevergeefs ge daan. Nog niet zo lang geleden is het jaar verslag over 1959 van het N.B.G. uitgekomen. Alleen in ons land zijn er in het verslagjaar 254.759 bijbels of bijbelgedeelten verkocht, die een waarde vertegenwoordigen van 944.579,Het is toch niet gering dat er in ons land, waar al zoveel bijbels in omloop zijn, gebruikte en helaas ook ongebruikte, voor bijna één miljoen gulden aan bijbels werd verkocht. Wie kan nagaan wat dit betekent Zij, die in het colportage- werk zitten, vertellen ons dat er tel kens weer bijbels verkocht worden aan mensen die gerekend worden bij de „onkerkelijken". Het is daarom van het grootste belang, alleen reeds om die verkoop in ons land, dat de arbeid van het N.B.G. kan doorgaan. Daar komt nog bij, zoals het jaarverslag vermeldt dat de vraag naar bijbels in heel de we reld is toegenomen. Prof. dr. H. Kraemer schreef over „de nood zaak van wereldbijbelvnorziening" en daarin vertelt hij o.a. ook dat „ondanks alle conflicten en ijze ren-gordijn-arealen" de aanrakin gen tussen de volken van deze aarde steeds menigvuldlger wor den. „In de landen van Azië en Afrika worden campagnes voor het verove ren der leeskunst vaste punten op de lijsten der programma's voor op voeding tot volwaardig staatsburger schap. Analfabetisme wordt gevoeld als smet, als stigma van onaanvaard bare achterlijkheid". Dan betoogt hij verder dat hier „een vroeger onge kende wijde poort" ligt zowel voor het verspreiden van dc Bijbel alsook voor het onderricht daarin. „De al maar wassende kans der wereldbij- belvoorziening betekent, christelijk gezien, de noodzaak der wereldbïjbel- voorziening". Dit werk komt direct voort uit het hart van het evangelie. Bijbeldepot Niet alleen voor ons land en voor Indonesië dragen de kerken van ons land in dit opzicht een verantwoor delijkheid. Het vorige jaar vertrok ds. Y. Schaaf naar Cameroen, nadat bleek dat Indonesië voor hem geslo ten was. Eén van de eerste dingen die hij daar gedaan hoeft is. dat hij een bijbeldepot heeft opgezet, opdat van daar uit heel Cameroen aan de gevraagde bijbels zou kunnen worden geholpen. In het verslag dat deze predikant gaf, berichtte hij hoe hij overal met open armen werd ontvangen en hoe ook hier de vraag naar bijbels of bijbelgedeelten toeneemt naarmate de bevolking leert lezen en dat er te vens behoefte is „aan de noodzake lijke litteratuur rondom de Bijbel". „De Bijbel is bet boek voor «le we reld", schreef prof. Kraemer. ..De Bijbel is het boek voor de wereld, omdat het de oorkonde is van Gods zelfopenbaring voor de gehele we reld. Gods geschiedenis met de men sen om weer In levpnd contact te komen met de wereld aan welke Hij zich openbaart om haar als wereld in al haar omvang t«' verlossen". H. gaderïng waren in vlot tempo nog een aantal meer „formele" agenda punten afgedaan. Een verzoek van de bejaarden om het aantal zitplaatsen op de bank bij de kerk uit te breiden kon de raad niet inwilligen. Hetzelf de gebeurde met verzoeken om ver hoging van de subsidies aan de Bond van militaire tehuizen en drankbe strijding onder de militairen. De wo ningen Damstraat 85 en 177 werden resp. verhuurd aan A. J. Steketee en J. P. Bazen. Het pand Polen 14 wer- in verband met net saneringsplan Polen aangekocht voor 1200 en de definitieve overeenkomst met de N.V. Maatschappij tot gasvoorziening „Midden-Zeeland" werd vastgesteld. In de rondvraag vroeg de heer J. C. Sinke bij bet graafwerk ten behoeve van het parkeerterrein enige piëteit te betrachten, in verband met het feit dat op sommige plaatsen nog graven liggen. De heer C. Pekaar informeer de nog of er iets gedaan werd aan de begroeiingen van de havendijk. Deze ziet zwart van de doodgespoten brandnetels. Voorlichting over Vlissings saneringsplan Uiteenzetting voor plaatselijke middenstand De drie in de Vlissingse Midden standscentrale samenwerkende plaat selijke middenstandsverenigingen hebben voor hun leden tegen 3 au gustus a.s. in het Concertgebouw een voorlichtingsavond over het sane ringsplan van de oude stad belegd. De wethouder van gemeentewerken, de heer M. A. van Poperiug, de ge meentesecretaris, de heer J. \V. Pe ters en de directeur van gemeente werken, ir. K. C. Box, zullen daar voorlichting geven over het plan. Intussen is naar wij vernemen het dezer dagen gepubliceerde sane ringsplan in het algemeen bij de in de oude binnenstad gevestigde mid denstanders met weinig enthousias me ontvangen. De grote sanerings objecten Lange Zelke en Spuistraat zien zij als objecten, welke alleen op lange termijn te effectueren zijn. Voor het ogenblik menen zij daar weinig aan te hebben. Velen zouden het van meer betekenis achten, wan neer een sanering zou plaatsvinden van dié straten in de oude binnen stad of in de directe omgeving daar van waar nu reeds winkels zijn ge vestigd. Zo denkt men bijvoor beeld aan het Groenewoud en de Nieuwstraat. Indien eerst deze en enkele andere straten aantrekkelijk zouden worden gemaakt, zou men dat van veel meer belang voor de reeds gevestigde middenstanders achten. Overigens is men in middenstands kringen zeer benieuwd de argumen ten te vernemen, welke voor de uitvoering van de thans primair ge stelde saneringsobjecten pleiten. 6 aan de Verlengde Dreef te Ivapelle te bouwen. Dit voorstel ontlokte bij de heer C. Goud (vrije lijst) een fel Eirotest. Hij verklaarde het te be- reuren, dat Schore weer werd over geslagen, ondanks de toezegging bij de vorige verdeling van woningen, dat Schore aan de beurt zou zijn. Ook bij de andere raadsleden ont moette het voorstel bezwaren, zodat na een drukke bespreking alsnog besloten werd, in elke dorpskern vier woningen te bouwen. Een voorstel, om tot aanstelling van een gemeenteschilder over te gaan. bleek evenmin de instemming van de raad te hebben. Met 6 tegen 5 stem men werd het voorstel verworpen. Tenslotte besprak het raadscollege de herziening van het uitbreidings plan in onderdelen. Als hoofdpunten kwamen naar voren de mogelijkheid tot bungalowbouw aan de Vijver straat. de mogelijkheid tot de bouw van één of- meer winkels op de hoek Verlengde Dreef, bestemming van de nog bestaande boomgaard bij het veilingterrein voor uitbreiding van dit terrein en bestemming van bouw grond voor bedrijven met woningen, onder meer aan het Schotwegje naai de Abdijstraat. Verder is opgenomen een industrieterrein tegenover de con servenfabriek te Biezelinge en de voortzetting van de Vroonlandse- straat naar de Ooststraat met ge deeltelijke bestemming van bouw gronden voor bedi'ijven met wonin gen. Tenslotte is ook nog een straat vanaf de Weststraat-Goesestraat geprojecteerd. Voor de exploitatie van de vuilnis auto zal een nieuwe gemeenschappe lijke regeling worden gemaakt. Naast Kattendijke en Kloetinge wordt ook 's-Gravenpolder in de op haaldienst betrokken. Voor de vracht auto zal eveneens een nieuwe ex ploitatie worden opgesteld. 's-Gra- venpolder neemt hierin geen deel. Van de fa. L. Eversdijk en Zn. werd in verband met de aanleg van een stuk trottoir in de Biezelingsestraat een strook grond aangekocht. De voor de schaatssport gebezigde Zwarte Weel te Biezelinge besloot de raad weer voor 10 jaar te verpach ten aan de plaatselijke ïjselub. De heer L. de Koeijer wilde het opgeno men artikel over het visrecht ge schrapt zien. door dit in handen te geven van de pachter. De heer J. Slabbekoorn vond een termijn van 10 jaar te lang. Hij wilde zijn stem aan het voorstel geven, op voor waarde, dat er in het contract op genomen wordt, dat op zondag niet geschaatst mag worden. Dit voorstel vond geen bijval. De heer De Koeijer stemde tegen, omdat het artikel over het visrecht niet werd teruggeno men. Motorrijder uit Poortvliet te Bergen op Z. aangereden Donderdagavond ontstond op de Zuidoost Singel te Bergen op Zoom een aanrijding tussen een vrachtau to, bestuurd door M. W. uit Bergen op Zoom en de motorrijder D. G. uit Poortvliet. W., die van het sportter rein kwam gereden en de Zuidoost Singel wilde indraaien, verleende geen voorrang aan D. G. uit 'Poort vliet. Deze kwam te vallen, waarbij zijn motor zwaar werd beschadigd. G. kwam er zelf met wat ontvellin gen af. Tegen de vrachtautobestuur der werd proces-verbaal opgemaakt. Collecte De collecte -te Borssele voor Sonne- vanck en Zonnegloren bracht 271,30 KERKNIEUWS GEREF. GEMEENTE Bedankt vcor Vlissingen, Wolfaarts- dijk: kandidaat H. Lïgtenberg te Rijssen. ORANJESTAD 29 OUWERKERK 2!» I MAASHAVEN 3 CALAMARES 3 GAASTERLAND 29 V ALPHERAT 20 t MOIDERKBRK 2 MAASHAVEN 2 VlflO. MtOOH 2» t* MOTOS 38 v. PARKHAVEN 18 U RotUrxUm

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 4