Eis: 8 maanden voor inbraak met diefstal WALCHEREN ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN NOORD-ZEELAND VOLAMBTELIJK HOOFD VAN VLEESKEURING OP SCHOUWEN VRIJDAG 29 JULI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT RECHTBANK MIDDELBURG Verdachte ontkende het ten laste gelegde Voor de rechtbank te Middel burg stond donderdag terecht de colporteur F. H. S. uit Ter- neuzen. Hij werd er van beschul digd in de nacht van 24 op 25 januari 1960 ingebroken te heb ben in de landbouwhuishoud- school te Terneuzen en uit een lade van het bureau van de di rectrice een bedrag van 130 ontvreemd te hebben. Evenals tegen de politie ontkende S. gis teren voor de rechtbank iets met deze diefstal uitstaande te hebben. Verdachte was in het begin van het Jaar in huis bij zijn zwager, die hij ielp bij de verkoop van allerhande goederen. S. kon wel goed verkopen, maar het verdiende geld was bij hem niet zo veilig. Tot slot kon zijn zwa ger hem niét langer meer gebruiken, waarop verdachte besloot te gaan va ren. De morgen van de 25e januari keek S., zo vertelde hij, wel even vreemd op toen de politie aan de deur verscheen en hem er van verdacht ingebroken te hebben in de landbouw- huishoudschool. Hij ontkende dat te genover de rechercheur. Hij was die avond na een bezoek aan een café direct naar huis gegaan, verklaarde hij. De recherche nad echter wel en kele voor de aanstaande matroos be zwarende feiten ontdekt. Zo waren er bij de school schoenspo ren gevonden, waarvan de indrukken overeen kwamen niet de schoenen van S. Voorts was in de gereed schapskist van S.' zwager een schroe- vedraaiere gevonden, waarop verf lagen voorkwamen in dezelfde volg orde als zich bevonden op een kast deur, die in de school was opengebro ken. Bezwarend voor S. achtte de rechtbank vervolgens, dat hij in die dagen krap bij kas zat, maar na dat de inbraak ontdekt was zich flink wat kon permitteren. Ook had zijn zwager S. niet op de gebruikelij ke manier naar zijn slaapvertrek ho ren gaan. De president van de rechtbank, mr. P. van Empel, merkte tijdens de be handeling van deze zaak op, dat S. vroeger wel eens meer belangstelling aan de dag legde voor het interieur van andere huizen zonder dat de be woners voorkennis kregen van zijn bezoeken. Bovendien had hij in het begin van dit jaar een schuld van rond 1000. Ondanks deze bezwaren de omstandigheden bleef verdachte met klem ontkennen. Steeds terug De officier van justitie, mr. T. Lebret betoogde, dat de schoenen en de schroevedraaier op het gerechtelijk laboratorium langs drie verschillende wegen bekeken zijn. Steeds kwamen de verfkleur-combinaties in dezelfde volgorde terug, terwijl in de'voetspo ren hetzelfde slijtageproces ontdekt werd als in S.' schoenen aanwezig 3. De officier achtte het ten laste gelegde bewezen en eiste een onvoor waardelijke gevangenisstraf van 8 maanden, met aftrek. De raadsman van S., mr. H. Bruin, wees er op, dat door de deskundigen van een „redelijke zekerheid gespro ken wordt. De aanwijzingen gaan wel m de richting, aldus mr. Bruin, maar er blijven te veel onzekerheden om alleen op grond daarvan tot de conclusie te komen, dat het bewijs ge leverd is. Do raadsman vond de be wijsvoering voor een veroordeling dan ook zwak. „Er zijn echter zoveel dingen, die te gen U spreken", merkte de president op. Op de vraag of verdachte nog iets te zeggen had, merkte dezé op niet te begrijpen dat hij veroordeeld kon worden. „Terwijl ik toch absoluut onschuldig ben". De rechtbank zal binnen twee weken uitspraak doen. Juli nog niet zomers H (Van onze weerkundige H medewerker). Het verloop van het zomer- H weer in juli heeft in grote trekken beantwoord aan de j=- Duitsche verwachting. De eer- m ste decade zou een stijging van temperatuur te zien ge- ven. Vergeleken met de laatste junidagen steeg het kwik van H ongeveer 15 a 16 graden tot 20 k 22 graden. De tweede deca- H de (10 tot 20 juli) zou koel en m onbestendig blijven, hetgeen II ook het geval was. p De laatste week van juli zou- m den wij enkele warmere en zo- s merse dagen mogen verwach- H ten. Nu was de laatste juli- week wel de beste van de vier maar wij hadden er, althans H wat de temperatuur betreft, II 1= iets meer van mogen verwach- ten. Juli zou geen droge H maand worden maar 'n nor- M 3 male neerslag te zien geven n met plaatselijke grote ver- schillen als gevolg van on- ff weersbuien met veel regen. Op de meeste plaatsen in Neder- land is juli naar de natte kant H es uitgevallen met plaatselijk in- H derdaad veel regen zoals in Friesland ruim 150 mm tegen II normaal 75 mm viel. H Volgens de augustusverwach- ting, verstrekt door de Duitse weerdienst afgestemd op Ne- II H derland, zal de oogstmaand in II H zijn geheel beter worden dan deze julimaand. Er worden verschillende dagen met droog =j en zonnig weer verwacht afge- wisseld door perioden met te koel en regenachtig weer met II M over de hele maand een vrij- II p wel normale hoeveelheid regen. Op de meeste plaatsen zou au- gustus zelfs iets droger dan H p normaal blijven. De eerste helf van augustus zal de beste helft zijn met en- I7 II kele zomerse perioden. De H tweede helft zal met wat meer onbestendig weer verlopen, al M verwacht men ook dan nog ff p enkele dagen met zonnig weer. n p Zoals al opgemerkt een gun- H stiger prognose dan voor de ff ff inderdaad teleurstellende juli- p maand. IIIIIIIIIII1IIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH Korfbal op Schouwen Do korfbalcompetitie van de SDKB heeft dit seizoen wel een buitenge woon voorspoedig verloop gehad. De ze week lean zelfs al liet gehele pro gramma in de le klas worden af gewerkt als het tenminste niet voor de bezetting van de laatste plaats op een beslissingswedstrijd uitdraait. Hekkesluiter Brouwershaven gaat zaterdagavond te Kerkwerve op be zoek bij WIK dat één punt voor sprong heeft op de Brouwenaren. Aan een gelijkspel heeft de thuisclub dus al genoeg om de fatale laatste plaats te ontlopen. Gezien het ver toonde spel en de resultaten in de laatste wedstrijd geven wij de thuis club een goede kans bij het scheiden van de markt het vege lijf te red den. In de Westhoek komt kampioen Burgh in het veld tegen de kampioen van het vorige seizoen DSS. Hoewel de Nieuwerkerkers zeker hun uiter ste best zullen doen om het de kam pioenen zo lastig mogelijk te maken geloven wij niet dat zij er in zullen slagen de puntjes mee naar huis te nemen. Zeemeeuwen maakt een goe de kans op de gehele inzet bij het bezoek aan Velo-Dosko waarmee dan de club uit Haamstede bij verlies van DSS beslag zou weten te leggen op de 2e plaats van de ranglijst. In de 2e klas zijn deze week reeds twee wedstrijden gespeeld. Maandagavond behaalden de reserves van Velo-Dos- ko haar derde achtereenvolgende overwinning door Zwaluwen op eigen terrein met 31 te kloppen. Woens dagavond kwam het team van de combinatie weer in het veld maar nu zagen zij zich te Serooskerke door Unitas, nog een der kanshebbers om bij de belangrijke bovenste drie in deze klas te eindigen, met 21 ge klopt. Door zaterdag zijn laatste wedstrijd tegen DES te winnen kan Burgh n zich op gelijke hoogte wer ken met het leidende NOAD, zij het dan dat de club uit Dreischor nog één wedstrijd voor de boeg heeft. De kampioen van de 3e klas Burgh Hl beëindigde maandagavond de compe titie met een 52 overwinning op Mevo H te Burgh. De reserves van Mevo komen nu deze week nog in het veld tegen Velo-Dosko Hl waar bij wij hen een goede kans geven op MIDDELBURG Gevonden Aan liet bureau van politie te Middel burg zijn inlichtingen te bekomen over onderstaande voorwerpen, die in het tijd vak van 13 tot en met 27 Juli 1960 als ge vonden zijn aangegeven: verschillende wanten en handschoenen: portemonnee'8 met en zonder inhoud; huis- en andere sleutels: tentzeil: bankbiljet; blauwe boodschappentas: paara met rood vest; beige wollen vest; pakje met knotten wol; brii met donker montuur; kanarie; Jon gensjas; damesbril; be'ge regenjas; bankbiljetten: groene wollen trui; rechter bruin kinderschoentje; rode step; pet: wit rechter kinderschoentje; Frans boekje; zilveren kinderringetje; breiwerk met naalden; ballpointpen: beige regenjas; dop van benzinetank; wieldop van auto; rood knder driewielertje; haarlint, siga renaansteker; zonnebril in étui; speel- goedbeer; zwarte regenjas; klapcamera; groene zijden sjaal; gele bal; geruite Jon gensblouse; zeil en tuig van zeilboot voetsteun van kinderzitje; bruin dames- jasje; gevlamde vulpen: baddoek en zwembroek: motorbril; r.-k. kerkboekje; regenjas met grijze sjaal; étui met ro zenkrans; halsband van hond; armbandje van bloedkoralen; blauw met gele meis- jesrok: groene jas; witte regenjas in hoes; groene sjaal; blauwe kindermuts; bruine Jas; portefeuille met Engels en Frans geld; dop van benzinetank; badtas Velo-Dosko H-Unitas 1-2 Na drie opeenvolgende overwinnin gen hebben de reserves van Velo- Dosko te Serooskerke de puntjes moeten afstaan aan Unitas dat hier mede zijn kans op promotie naar de le klas behield. Hoewel de Zïerikzee- enaars technisch wel iets beter wa ren was het over het geheel genomen een gelijk opgaande strijd waarbij ze hard hebben moeten vechten om de puntjes te bemachtigen. Toen na 14 minuten spelen mej. J. Hanse even vrij spel werd gelaten wist zij hier handig van te profiteren en de gasten de leiding te geven 0 1. Hoewel VJD. hierna diverse pogin gen in het werk stelde om de score weer in evenwicht te brengen slaag de men hier niet in. In de 32e mi nuut werd mej. Hanse weer vrij gela ten en met een keurig schot bracht 2ij de stand op 02 waarmee ook de rust aanbrak. Na een kwartier spe len na de hervatting slaagde D. Hart er in voor zijn club de achter stand terug te brengen op 12. On danks de goede kansen die beide aanvallen hierna nog kregen kwam er in de stand geen verandering meer zodat beide puntjes met de be zoekers mee naar nuis gingen. GOES Jeugddienst in Grote Kerk Zondag 31 juli, 's morgens om 9 uur wordt in de Grote Kerk te Goes een jeugddienst gehouden, waarin ds. H. M. Strating zal spreken over het on derwerp: „Deze kant boven". KLOETINGE Raad Kloetinge verhoogde krediet voor Lewestraat In een spoedeisende vergadering heb ben de raadsleden van Kloetinge zich woensdagavond door een korte agenda ■eengewerkt. Tnaniem verklaarden de heren zich ikkoord met een voorstel van B. en W. om het reeds eerder gevoteerde krediet voor de reconstructie van de Lewestraat met een bedrag van f 4900 te verhogen. Het totaal beloopt thans f 44.150. Aan de agenda werd nog een voorstel toegevoegd: het verlenen van een ga rantie van maximum f228 per jaar voor de aanleg van een waterleiding buis in de Hemstraat. Ook met dit voorstel van B. en W. konden de raadsleden zich verenigen. NIEUWDORP Vergadering voetbalvereniging De voetbalvereniging „Nieuwdorp" kwam in een algemene ledenvergade ring bijeen onder voorzitterschap van de heer I. W. Bakker. Na het ope ningswoord en de gebruikelijke ver slagen volgde de bestuursverkiezing. De heren J. Dommisse, secretaris, en L. Traas Cz., penningmeester, wer den met algemene stemmen herko zen. In de elftalcommissie werden gekozen de heren L. Bayens, M. Kopmels en J. Traas. Na de rond vraag sloot de voorzitter deze ver gadering. met inhoud; Engels paspoort; gouden col lier; kap van rijwiellamp; rode zwem broek: witte handdoek; broche met wit steentje; zakagenda. Indien voorwerpen bij particulieren wor den afgehaald wordt men verzocht daar van kennis te geven aan het bureau van politie te Middelburg. VLISSINGEN Gevonden voorwerpen Op het politiebureau te Vlissingen zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende, in het tijdvak van 20-27 juli gevonden, voorwerpen: diverse rijwielen en autopeds, diverse sleu tels, enige portemonnees met en zon der inhoud, tabakszak, badhanddoe ken, natuurkundeboek, jongens re genjasje, nylonkous, dameshorloge, springtouw, bril, portefeuille, zonne bril, gasjasje, doosje met souvenir lepeltje, rijwielsleuteltje, beige wind jack, drinkkruikje, schemerlampje, gymnastiekschoen, poetskatoen, brui ne hondezweep, blauw vest, 3-wieler- tje, grijs kindervestje, abonnements kaart der N.S., kindersandaaltje, plaid; kinderkettinkje, beige porte monnee, herenpolshorloge, make-up- tasje, jongensjack met capuchon, re genjas met capuchon, isolatiemateri aal, 3 vlaggen, kinderportemonnee, vulpen, rolschaatsen, ceintuur, dames polshorloge, bril in etui, strohoed, kleurendia's. Raad Zonnemaire besprak plannen vleeskeuringsdienst De raad van de gemeente Zonnemaire kwam woensdagavond in voltallige zitting bij'een. De voorzitter, burge meester J. L. van Leeuwen, gaf eerst een toelichting op de voorstellen, die vandaag zullen worden behandeld op de vergadering van de vleeskeurings dienst te Zierikzee. Dit behelst de in stelling van een volambtelijke dienst, de bouw van een abattoir met koelcel len en een laboratorium. Volgens de voorzitter is de volambte lijke dienst een groot bezwaar, daar door de ontsluiting van het eiland over vier jaar gecombineerd kan wor den met Goeree en Overflakkee. Thans kopen reeds vele slagers het vlees aan van buiten het eiland. De heer J. van der Bijl was voor het instellen van een volambtelijke dienst en vond de noodslachtplaatsen op het eiland onvoldoende ingericht. De andere raadsleden stonden sceptisch tegen over de voorgestelde plannen. De raad ging akkoord met het toeken nen van een premie woningverbete ring ten behoeve van de heer L. Vis, voor rekening van de gemeente komt deze verbetering op f 500,In de ontstane vacatures in het maatschap pelijk hulpbetoon werden gekozen de heren J. de Vlieger en L. C. Braber. Bij de rondvraag informeerde de heer Braber of het mogelijk is, nu straks de gemeente Zonnemaire wordt opge heven, alsnog straatnaamborden te plaatsen in de gemeente. De voorzit ter zegde toe dit met de wethouders te zullen bespreken. VISMIJN VEERE Exportgamalen, aanvoer 1136 kg, 1.31—4,32; Schar, "aanvoer 16 kg. 49; Bot, aanvoer 202 kg. 16—19; Wijting, aanvoer 25 kg, 20—44; Schol, aanvoer 82 kg, 22—35; Toog, aan voer 643 kg, 1,91—3.83; Rog, aanvoer 5 kg, 22—36; Tarbot, aanvoer 7 kg," 96—1,27: Wulk, aanvoer"14 kg. 16; Paling, aanvoer 3 kg, 2,09; Ongesorteerde vis, aanvoer 28 kg, 1645; Doorgedraaide vis 174 kg. MARKTBERICHTEN BARNEVELD. Coöperatieven Veluwse Eierveiling Bame- veldEde. Weekaanvoer circa 850.000 stuks, waarvan er thans 382.240 werden geveild. Handel in kleine eieren vlug, in grotere redelijk. Prijzen eieren van 41-47 gram 8.7111.28, idem van 4752 gram 11.6014.37, idem van 5257 gram 13.70 14.50, idem van 5760 gram 14.5614.92, idem van 6064 gram 15.0215.47, idem van 6470 gram 15.40—15.63, alles per 100 stuks. COÖPERATIEVE VEILINGVERENIGING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 28 Juli. Export- en Industrieveillng. Appels: Yellow Transparant, II 70-75 54; I 65-70 54: I 60-65 43; I 5660 31—34, II D 11—12; III grof 20—22, III fijn 6; Kroet 3; II 70-75 52; Early Victoria I 70-80 35; I 60-70 24; III grof 3. VEILING STAVENISSE Doré, gewone 14,70; Bonken 15.00; Bintjes, gewone 11,24—11,36; Bonken 23,50; Drielin gen 4.50; Eigenheimers, gew. 12,90—13.80; Bonken 11,80; Drielingen 5,00; Voer 3.50. Aanvoer 65 ton. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 26-7 Florel van Middelburg: 27-7 Wilja B van Til burg; 28-7: Ardenode van Antwerpen: Eliza van Gent. Gepasseerd van Antwerpen op 27-7: Nore naar Amsterdam: Eagle naar Londen; Alamak naar Rotterdam: Helena naar Surte; 28-7: VenuB naar Glowerstan: Al- bert V naar Plymouth; Pr. Jchan Willem Friso naar Hamburg. HAAMSTEDE Succesvolle wandeltocht De op dinsdagavond gehouden wan deltocht, georganiseerd door s.v. Zee meeuwen en V.V.V. Haamstede- Bnrgh is weer een groot succes ge worden. Hadden de organisatoren misschien op nog grotere deelname gerekend, de 350 deelnemers waren toch wel een bekroning op het vele voorbereidende werk dat verricht moest worden. Ook dit jaar hadden de organisato ren weer een 15 km lang traject, met veel natuurschoon, uitgezocht dat aan alle eisen voldeed. De tocht liep ditmaal via de Kloos- terweg, Jonge Jan Boeije'sweg, langs de bungalow „de Roggebolle" naar „het Torentje" waar de Kloos- terweg weer werd bereikt. Verder over de Prov. Weg naar het vliegveld, over de Kamperfoelieweg naar de Torenhaan. Dan van de vuurtoren naar het ruiterpad en de Uitkijkto ren. Hier over de Adr. v. d. Weijde- weg naar de Hogeweg zo naar Burgh. Aan het begin sprak de heer P. Sla ger namens de organisatoren nog een kort woord, terwijl hij aan het einde de herinneringskruisjes uitreikte. Op 5 augustus wordt de tocht in de mid daguren herhaald. OOSTERLAND Afscheidsmiddag kleuterschool Woensdagmiddag had in de Chr. Kleuterschool „Radda Barnen" te Oosterland het afscheid plaats van dertig leerlingen die naar de „grote" school gaan. In een keurig versierd lokaal en de kinderen getooid met een feestmuts, volgens jarenlange traditie, werden de leerlingen, zome de de aanwezige moeders der kleinen beziggehouden met zang en spelle- tj'es, terwijl natuurlijk ae traktatie niet ontbrak. Het hoofd der school, mej. Beije, en de leidster mevr. Dale bout hebben deze laatste middag voor de scheidende kleuters onvergëtelïjk gemaakte. Dank zij het aan de school verbonden „Van Vessemfonds" was het mogelijk aan elk der meisjes een mooi jurkje uit te reiken, terwijl aan de jongens een broek met blouse werd geschonken. STAVENISSE Raad vergadert De gemeenteraad van Stavenisse komt vanavond om ahlf acht in open bare vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer het voorstel de bouw van de ambtswoning van de burgemeester onder de plaatselijke aannemers te doen aanbesteden. Zomeravondfeest op winderig Havenplein BESLUIT NA VERWARDE DISCUSSIE Diverse leden tegen verhoging van kosten Dc afgevaardigden van de gemeen ten bij de vleeskeuringskring Schou- wen-Duivelaud hebben tijdens de al gemene vergadering donderdagmid dag in het stadhuis van Zierikzee, in principe besloten als basis voor verder overleg een volambtelijk hoofd van deze vleeskeuringsdienst aan te stellen. Twee uur van verwarde en soms scherpe discussie gingen aan deze beslissing vooraf. Een belangrijk aandeel in deze gcdachtenwisseling hadden vooral de heren J. Stevense uit Haamstede, J. L. van Leeuwen uit Brouwershaven en C. Hart uit Dui- vendijke. Uit de meningen, die naar voren werden gebracht, bleek, dat voornamelijk de financiële aspecten bij reorganisatie van de dienst een woordje meespraken. Diverse leden vreesden, dat de kosten hierdoor nog al wat zouden stijgen, hetgeen niet de bedoeling was. De heer Van Leeuwen wilde een inzicht in de fi nanciële consequenties van de wijzi- gtag- In feite kwam het er op neer, dat de verhoging van de jaarwedde van de „kandidaat" voor de functie van volambtelijk hoofd, de heer J. Stevense teu koste zou gaan van het salaris van het plaatsvervangend hoofd, waarvoor men dacht aan de heer C. J. H. Scheuerman. Een definitief be sluit van het bestuur hangt voor een aanzienlijk deel af van de be slissing van de heer Scheuerman, waarmee men in in overleg zal treden. De heer Padmos deed een voorstel om eventuele meerdere kosten te la ten drukken op de keurlonen. De vergadering ging hiermee reeds ak koord. De heer Van Leeuwen wees bij dit punt ook op de mogelijkheid van één vleeskeuringdienst voor Goeree en Schouwen. Dit zou het hui dige beeld geheel veranderen. Verbeteren Verder besloot het bestuur om de raden van Zierikzee en Brouwers haven. de beide plaatsen waar een noodslachtgebouw aanwezig is, te verzoeken, deze gebouwen te verbeteren. Hiervoor zullen de be trokken gemeenten een verhoogde huur ontvangen. Verder werd gesproken over een nieuw te bouwen noodslachtgebouw. In verband met de samenwerking, die men ln de toekomst met de vleeskeuringsdienst Goeree-Over- „Zierikzee Ontvangt Vreemdelingen" heeft haar gasten donderdagavond op een winderig Havenplein moe ten ontvangen. Voor de optreden de artiesten was het er af en toe zelfs „stormachtig"! Maar daar voor zorgde dan een twaalfhon derd man sterk publiek, telkens wanneer het de verschillende pro gramma-onderdelen met de nodige bijval beloonde. Zat het weer op het derde zomer avondfeest in de serie-1960 dus niet dadelijk mee, het gebodene zorgde ervoor dat deze avond bij zonder geslaagd mocht heten. En daarvoor stond een rijtje bekende artiesten garant: Johnny Kraaykamp, Willy Vervoort, Ton- ny Bakkenes, de Osmani's, Greet- je Kauffeld en Tobi Rix. Met een vlot stukje accordeonmuzlek bracht Tony Bakkenes de Zierik- zeese zomeravondfeestgangers al onmiddellijk in de stemming. De Osmani's, die hierna het podium voor de Beurs beklommen, lieten het eilandelijk publiek enkele ver bluffende staaltjes van hun als „plastisch parterre-acrobatiek" aangekondigd kunnen zien. Van een heel ander genre was het repertoire van Tobi Rix, die met banjo en toeter-riks het zijne er van zei. Greetje Kauffeld nam het laatste optreden voor de pauze voor haar rekening. Een pauze van ongeveer drie kwartier, waar na zij nogmaals voor het voetlicht trad. Het vrouwelijke deel van de Osma ni's liet zien dat het zonder part ners ook voor een aardig optre den kon zorgen. Voor deze specia le gelegenheid hadden de acrobati sche dames zich de naam „Olym- pia Zusjes" aangemeten. Johnny Kraaykamp zorgde voor het „klap stuk" van de avond en Willy Ver voort „breide" de verschillende programmapunten met een praat je aan elkaar. De voorzitter van „Z.O.V.", de heer M. C. Doeleman deelde nog mee, dat volgende week donderdag avond een tweede sterrit van de Motorclub „Sparta" naar Zierik zee zal worden verreden. De deel nemers daaraan zullen in de pau ze een verzilverde plaquette ont vangen. SINT-ANNALAND Herstel straten De Ooststraat en de Cureestraat te Sint-Annaland worden momenteel opnieuw bestraat. Tengevolge van deze werkzaamheden is de Ooststraat voor het verkeer tijdelijk gesloten, waardoor de bussen van de T.A.D. de route via de Voorstraat van en naar de Ring rijden. Raad komt bijeen De raad van Sint-Annaland is tegen zaterdagmiddag 12 uur bijeengeroe pen voor een spoedeisende vergade ring. Op de agenda staat het voor stel tot verkoop van een gedeelte van het havenplateau aan de coöp. aan- en verkoopvereniging „Eiland Tholen". Zaterdag vlogen 196 duiven van „De Zwaluw" te Oud-Vossemeer mee in de wedvlucht van Sittard over 132 km. De uitslag luidt: Jonge duiven: 1. en 2. L Berkheij; 3. N. v. d. Hou ten; 4. J. v. d. Zandc; 5. G. Haver- mans; 6., 7. en 9. J. Tholenaar; 8. H. Quaak; 10. A. v. Daalen; 11. P. v. As; 12. C. v. Tilbeurgh. Oude duiven: 1., 5., 8. en 9. C. v. Til beurgh; 2. G. Ha vermans; 3. en 4. D. Lindhout; 6. A. v. Daalen; 7. C. Boogaard; 10. I. Berkeij. De postduivenhoudersvereniging „de Reisduif" te Sint-Philipsland hield een wedvlucht vanuit Sittard. De uit slag is 1, 5. 7, 8 en 10 M. Geuze 2, 3, 4 en 6 Joh. Reijngoudt Zn. 9 J. Quaak. Uitslag Bordeaux M. C. Venvijs 2 A. Faasse 3 W. van Dommelen 4 C. Verwijs. Uitslagen van de wedvlucht van de postduivenhoudersvereniging „De reisduif" te Brouwersnaven vanaf - --o-Tilburg. Afstand 85 km. In concours flakkee wil, deed de heer Van Leeu- waren 116 jonge duiven, wen de suggestie, dit gebouw in 11. 6. 7, 8 en 10 W. de Wilde. Duiven- Brmmsse te plaatsen. dijke; 2 C. v. Dixhoorn, Dreischor; Besloten werd tenslotte de invoer- 3, 4 en 5 J. M. Kloet, Brouwershaven- keurlonen te handhaven. 9 L. Boogaard, Dreischor VEILING KRABBENDIJKE 28 juli. Zwarte bessen I en II 77: Dubb. pr.bonen I 53. II 46, alw. 25; Yellow Transparant I 70-75 75, 65-70 63. 60-65 45. 55-60 32. II 70-75 71.65-70 52. 60-65 33, 55-60 23. II D 11, III gr. 18-23, UI fijn 8. kroet 8 Perzikrode Zomerappel I 70-80 60, 60-70 56. II 60-70 33, II D 26. III grof 14-27, III fijn 15; Stark Earliest I 65-70 74 60-65 68. 55-60 53. II D 18, III grof 20-41. Ill fijn 15, kroet 8; Early Victoria 1 70-80 37, 60-70 30. II D 11, III gr. 14, UI fijn 8. kroet S: Oomskinderen I 55-65 64. 45-55 33-34. II D 13-15, UI grof 17-25, III fijn 8. kroet 12; Melba I 60-70 38. Close III lijn 8: Ontario H I 91-105. H II 33-50. F 47: Jhr. v. Tets II p. d. 25, H p. kg 72: Prolific n p. d. 26; Bramen I p. d. 27-31, II 27: Verpakt fruit: Perzikrode Zomerappel I 75-80 63, 70-75 72, 65-70 67. 60-65 57-59: Stark Earliest I 70-75 84-107. 65-70 82-100. 60-65 80-82, 55-60 45; Beauty of Bath I 70-75 85. 65-70 77. 60-65 48, 55-60 30; Close I 70-75 51, 65-70 46. VEILING GOES 28 juli. Export- en Industrieveiling per kg: Perzikrode Zomerappel I 70-80 66—67. 60-70 64—65, II D 26—29; Beauty of Bath I 65-75 70, 55-65 42—50, II D XI; Yellow Transparant I 65-75 71. 55-65 36.3037.90, U D 11.70—12.10, II 65-75 67. 55-65 34.50- 35.40; Earley Victoria I 70-80 44, 60-70 25—26. II D 10-12; Oomskinderen I 55-65 83, 45-55 36, II D 17-18; Bramen exp ind. 73, II 65: Frambozen in Kratten U 105: idem in kratten los I en II 56; Duitse Zure II 50, in 30: Dubb. pr.bonen I 52— 52.70, n 49.50—50.15. Gewone veiling per kg: Yellow Transp. grof 18-30, fijn 8-14; Earley Victoria grof 15: Perzikrode Zomerappel grof 30. fijn 16; Beauty of Bath grof 19, fijn 8: Stark Earliest I 65-75 77—95. 55-65 54—63, U D 19—24, II 65-75 55, 55-65 47: Stark Earliest (verpakt) I 70-75 110—114, 65-70 107—109, 60-65 105, 55-60 64: Oomskinderen fijn 9— 14; Earley Laxton II 42: Czarpruimen I 92—131, II 50—99. fijn 19—53: Ontario I 89—110, II 28—85, grof 52—103, fabriek 28 —55: Ontario (verpakt) I 123: Washington I 8092. grof 8195. fabriek 39. per doos; Frambozen I 31, U 2430: Bramen I 30 37, H 24—33. VEILING „K A PELLE-BI EZELIN GE EN OMGEVING" 28 juli. Appelen en peren; Yellow Transp. I 65-75 69. I 60-65 46. I 55-65 38.20-38,40. I I 55-60 30—31, II 65-75 60—64, II 60-65 39, II 55-65 33.60-34,80. II 55-60 26, II D 10.40- 11,20, III grof 31—34, in fijn 8-9,5, Per- zikapel I 70 70-80 63, I 60-70 61—63, II 60-70 45, II D 27—28, III grof 36, Stark Earliest I 65-70 91. I 60-65 76, I 55-60 51, II D grof 46, III fijn 36, Early Victoria I 70-80 41, I 60-70 27. II 70-80 36, II 60-70 23, II D 9.60— 9,80, III grof 17, III fijn 8—9, Oomskinde- renpeer I 55-60 63-67, I 50-55 51—50, I 45-55 33-37, II D 13-16, III grof 26—28, III fijn 7—11, val 6-12, Beauty of Bath I 55-65, 31; II D 9,5. kroetappelen geplukt 3,60, valkroet 3, Frambozen In kratten voor industrie II 95, Bramen Industrie per kg. I 77, Frambo zen in tubs 55, Duitse Zure Bessen indus trie II 47, III 30. Zure Morellen ontsteeld industrie I 91, Dubb. pr.bonen I 50 95—52, II 47 80—49, Zwarte bessen I 1,11—1,12, Bra men per doos I 25—30, II 20—24, Zure Mo rellen II 99, Frambozen per doos I 49, II 25—46, Rode bessen per kg. I 67—98, II 39 —56, Pruimen: Czar I 97—1,28, II 56—73, grof 66—93, fabr. 18—48, Ontario I 93—1,26, II 56-78, grof 53—1,08, fabr. 26-41, Wash ington I 65-81, II 46—54, grof 52, fabr. 24—27, Tollenaars I 21—22, Occulanen I 8, Pruimen gescheurd 16—59. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 27 juli. Aardappelen, grote 12—16, bonken 1519, poters 78, andijvie 78. bloem kool I A 29—42, II A 12—37, dubb. bonen 36—56, komkommers A 12—14, B 8—9, C 9. stoksnijbonen I 981.09, II 7063, uien 13 17, rode kool 68, gele kool 89, spits kool 18, selderij 4, peterselie 6, waspeen 10, sla I 4.80—13.20. Combinatie I toma ten A 1.75—1.80. B 1.65, C 1.55—1-70, com binatie II tomaten A 1.70, B 1.60, C 1.50 perziken A 20—27, B 14—17, C 10. Net- meloenen 4569, rode bessen I A 971.14, II A 81. Early Laxton HH 1.10, Yellow Transp. klas I A 66—75, I B 45—62, I C 36 —44, II A 55—60, II B 43—50. II C 28—39, Oomskinderen I A 77, I B 5567, Beauty of Bath I A 78. IB 48. Stark Early I A 85 —91, IB 75, I C 50, VEILING SINT-ANNALAND Doré, bonken 18,83, Gewone I 14,25—15,29, Drielingen 5.04, Voer 3,75, Bintjes, bonken 23.36—24,00, Gewone I 10,62—11.08, II 10,56, III 9,19—10.18. Drielingen 5.30, Eigenhei mers, bonken 13.06, Gewone I 13.24—13,74. II 13,52-13,70, III 11.6013.20, Drielingen 5,27—6,00. Aanvoer 130 ton. GROEP SCHERPENISSE Doré, bonken 18,55, Gewone I 15,30, Drie lingen 6,00, Voer 3.63, Bintjes, bonken 4,79, Gewone I 9,20—10.30. Drielingen 4,79, Bint jes, bonken 11,50. Gewone I 12,00—13,26, Drielingen 424. Aanvoer 40 ton. VEILING BERGEN OP ZOOM 28 Juli. Stamboon dubbele prinsessen I 50, II 46: Rode bessen 55. VEILING SINT-MAARTENSDIJK Doré 13,00. Bonken 1821, Eieenheimer I 19.96—13.63. II 11.47-1220. Drielingen 4.51. Bintje I 10201128, II 7.51—10.02, Drielin- gen 4,01, Bonken 23.41, Voer 3,68. Climax 10,86. Bonken 20,34, aanvoer 2625 kisten, bo nen 4,60. GRAANBEURS Tarwe 32—33, Gerst 25—28. Haver 24—25, Schokkers 4246, Kleine erwnten 4246. Bruine bonen 1,10—1,15, Maanzaad 1,15— 125. VEILING THOLEN Doré bonken 19.28, gew. 16. poters 6. Wit te Eigenheimers 12,5613.90. poters 5.29. Bintjes bonken 2420, gew. blok I 10—1122, II 7 50—9 50 poters 4 68. voer, kriel 4.03. Aanvoer 35 ton. De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en ge veild, vanaf: Maandag 1 augustus 1960: Précoce dc Trevoux, 55 mm en op. Donderdag 4 aug. 1960: Zigeunerin, alle maten, mits voldoende rood gekleurd. Précoce de Trevoux, 50 mm en op. In verband met verschillen de exportmogelijkheden moeten de Précoce de Tre voux in de volgende maten gesorteerd worden: 50-55, 55-60 en 60-70 mm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 15