Haven Colijnsplaat is tijdig gereed r PREDIKBEURTEN Cf abri ëlse WALCHEREN DIPLOMA-UITREIKING NA PART-TIME-OPLEIDING BRESKENSE VISSERS KIEZEN EEN GARNALENKONINGIN ZATERDAG 23 JULJ Ld60 P li OV.NÜIALE I6BBUWBB OOÜ KANT i MINISTER KORTHALS ANTWOORDT: Interim-adviezen voor de schaderegeling (Van onze Haagse redactie). De minister van verkeer en wa- terstaat Korthals heeft thans een aantal vragen beantwoord van het Tweede-Kamerlid D. Kodde, die deze gesteld had over eventueel aan de Veerse vissersschepen te treffen voor zieningen. De heer Kodde had onder meer gevraagd of de mi nister van mening was, dat de haven van Colijnsplaat zo tijdig gereed zou zijn, dat de vissers daar ligplaats zullen krijgen wanneer Veere voor hen niet meer bereikbaar zal zijn. De minister heeft thans laten weten, dat de te Colijnsplaat aan te leggen haven in een zo danig tempo zal worden gerea liseerd, dat ze beschikbaar is voor het beoogde doel wanneer de doorvaart door het Veerse. Gat niet meer mogelijk zal zijn. De doorvaart door het Veerse Gat zal gedurende de afsluitings-werkzaam- heden een geleidelijk aan groter wordende invloed ondervinden van de toenemende stroomsnelheid. Voor dat tot sluiting van dit gedeelte door middel van caissonswordt overgegaan, zullen de als gevolg van het getij optredende stroom- snelheden evénwel niet zo groot worden, dat de vissersschepen die hier plegen te varen, verhinderd worden de tot dusver hier gebrui kelijke Koute te volgen. Pas wan neer tot vernauwing van het met caissons af te sluiten deel van het Veerse Gat wordt overgegaan, zal de vaart met vissersschepen met 't thans gebruikelijke motorvermogen niet meer mogelijk of althans af te raden zijn, aldus minister Korthals in zijn antwoord aan de heer Kodde. De heer Kodde had voorts gesteld, dat bij de vissers de gedachte had geleefd om vóór de periode van afsluiting de vissersschepen uit te ZUID-BEVELAND Waarde wijzigde begroting voor aankoop brandspuit Raad kwam bijeen De gemeenteraad Waarde ging in de donderdagavond gehouden vergade ring akkoord niet een begrotingswij ziging in verband met de aanschaf van een nieuwe brandspuit, waarmee een bedrag van 27.000 is gemoeid. In verband met de betaling van rente en afschrijving van de kapitaalsuit gaven voor de aankoop van deze brandspuit zal de gemeente Waarde aan de ministers van binnenlandse zaken en van financiën een uitkering uit het gemeentefonds vragen. De voorzitter deelde mede, dat goed keuring van de winkelsluiting op dinsdagmiddag van de minister van economische zaken is ontvangen. De raad ging akkoord met het voorstel, tot wijziging van de politieverorde ning in verband met het verstoren van de orde bij openluchtconcerten. In het vervolg zal het verboden zijn met gemotoriseerde voertuigen te rij den, terwijl 'n concert in de openlucht wordt gegeven. Volgens advies van de woningcommissie werd de woning Ju- lianastraat 21 toegewezen aan M. L. Westdorp. In de vacature van de heer I. d'Hont, onderwijzer aan de open bare lagere school, werd gekozen de heer C. van Leeuwen te Arnemuiden. Hij zal tijdelijk als waarnemer van het hoofd der school fungeren. Bij de rondvraag verzocht de heer J. P. Goud maatregelen te nemen tegen het rijden met fietsen, bromfietsen en motoren op het sportterrein. Om dit in de toekomst tegen te gaan zal op het sportveld een verbodsbord wor den geplaatst. Collecte De collecte ten bate van het Rode Kruis heelt in Borssele een bedrag van 279.50 opgebracht. rusten met een zwaarder motor vermogen. Minister Korthals ant woordt hierop, dat 't hem niet be kend was dat dit denkbeeld leefde en aangezien de werkplannen zó worden geregeld, dat de-haven te Colijnsplaat voor gebruik gereed zal zijn wanneer de scheepvaart met het normale motorvermogen niet meer mogelijk is, het hem voorkomt dat een vervanging dei- motoren een niet gemotiveerde investering zou zijn. Tenslotte antwoordde de minister op een desbetreffende vraag, dat het probleem van de tegemoetkoming in de schade, geleden door de uit voering der deltawerken, bijzonder veel aspecten omvat, zodat 't opstel len van adviezen geruime tijd vergt. De bewindsman deelde mee. dat zo nodig door middel van interim-advie zen de regelingen, waar In verband met de voortgang der werken een directe behoefte bestaat, tijdig kun nen worden getroffen; Advertentie/ BINNENHUIS ARCHITECTUUR op hoog niveau. Wij maken van uw, „confectiehuis", ,maatinterieur" Middelburg -Goes Afdeling Vrederust vergaderde Dezer dagen werd de jaarvergade ring gehouden van de afdeling van de vereniging Vrederust te Melis- kerke wegens ziekte van de voorzit ter, de heer W. de Buck berustte de leiding van de vergadering bij de tweede voorzitter, burgemeester G. A. A. Adelaar. Uit de verslagen bleek, dat de vereniging 186 leden telt. De aftredende bestuursleden de heren W. de Buck, Js. Kaane en P. de Korte werden met algemene stem ming herkozen. Als afgevaardigde naar dé jaarvergadering te Bergen op Zoom werden benoemd de heren P. Sinke, P. Wisse Wz en A. Adriaan- se als secundus. Verkoping In hotel „De Zwaan" te Kapelle werd woensdagmorgen door notaris J. C. Kram op verzoek van de erven Jac. Eversdijk, publiek verkocht het woonhuis met schuur en erf aan de Dijkwelsestraat 2 te Kapelle, groot 2 are 95 centiare. Hoogste inschrijver was de heer J. G. Eversdijk te Ka pelle voor 5320,Koper werd de heer J. Cabboort te Kapelle voor WEMELDINGE Ouderavond Donderdag werd in de school voor christelijk volksonderwijs te Wemel- dinge een ouderavond gehouden, waarbij tevens het werk der leerlin gen bezichtigd kon worden. De leer lingen die de school gingen verlaten nameft daarna afscheid. OUDELANDE Jong en oud op stap Oud en jong gingen in Oudelande op reis. De leerlingen der hoogste klas sen van de bijzondere lagere school maakten een uitstapje per trein naar Apeldoorn. De leerlingen der laagste klassen van dezelfde school zochten het wat dichterbij en gingen rond Walcheren met bezoek aan het strand. De bejaarden gingen een dagje uit per autobus en brachten een bezoek aan de „Floriade" in Rotterdam. Het waren voor jong en oud prettige da gen. BORSSELE Uitstapje bejaarden De ouden van dagen uit Borssele heb ben dezer dagen een uitstapje ge maakt met als eerste onderbreking het dierenpark te Tilburg. Daarna werd de reis voortgezet naar Kaats heuvel, waar men op de Efteling door een hevige onweersbui werd overval len. Vervolgens ging het naar Oos terhout om daarna naar huis terug te keren. Hier werden de reizigers ingehaald met muziek. De burgemees ter, de heer P. J. Dominicus dankte hierna de mensen die deze tocht mo gelijk hadden gemaakt. Tenslotte sprak namens de ouden van dagen de heer A. Nieuwenhuize nog een woord van dank. Vrijdagavond om half acht werden in de gemeentelijke technische school te Vlissingen de diploma's uitgereikt aan de leerlingen, die het zogenaam de part-time onderwijs met een eind diploma bekroond zagen. Het part time onderwijs omvat een tweejarige opleiding, naast het werk in een be drijf, als vervolg op de lagere tech nische school. De directeur van de school, de heer J. Moorman, feliciteerde de geslaagden zowel als de aanwezige ouders. Hij zei onder meer, dat de jongens de kennis die zc nu vergaard hadden voor een groot gedeelte te danken hebben aan de stichting „Bemetel", die deze opleiding mogelijk maakt. De heer Moorman vond het feit dat 35 van de 42 kandidaten geslaagd zijn. een zeer behoorlijk resultaat, te meer daar zeven kandidaten kans za- fjen het predikaat „met lof" te beha- en. De heer W. Poppe, wethouder van onderwijs van de gemeente Vlis- singén en voorzitter van de raad van toezicht, zei trots te zijn op het be haalde resultaat, omdat bewezen was, dat de school aan de Zaaihoek-, weg niet voor niets gesticht is. Er bestaat zelfs het plan om de oplei ding uit te breiden, met onder meer het vak elektrotechniek. Hij hoopte dat de bedrijven, die aan deze oplei ding actief hebben meegewerkt, van de kennis van de geslaagden veel pro fijt mogen trekken, daar dat zeker de aflevering van kwaliteitsproduk- ten ten goede zal komen. Na de heer Poppe spraken nog vertegenwoordigers van deze be drijven ,.De Schelde" en „Vitrite", die zeiden te hopen dat de gediplo meerden er toe mogen bijdragen de naam van de bedrijven hoog te houden. Evenals de heer Moorman wezen zij er op, dat men bij deze mijlpaal niet hoefde te stoppen en dat verder studeren nu gemakke lijker zal gaan. nu men het nog gewend is. De heer Poppe reikte hierna de diplo ma's uit, waarna de heer Moorman de geslaagden tenslotte veel geluk en succes wenste in de verdere loopbaan. Op de volledige uitslagen komen wij nog nader terug. Vijfenzestig Vlissingse l.t.s.-ers ontvingen diploma In één van (le lokalen van de ge meentelijke technische school te Vlis- singen ontvingen 65 gelukkige cur sisten van de tweejarige opleiding l.t.s., vrijdagmidag. uit handen van de Vlissingse wethouder van onder wijs, de heer VV. Poppe, hun diploma. Van dit respectabele aantal slaagden er zeven met lof. In totaal hadden zich. 85 leerlingen voor het eindexa men aangemeld, 20 moesten er wor den afgewezen. Van de geslaagden zullen er 16 aan de u.t.s. verder stu deren. De heer J. Moorman, directeur van de technische school, richtte zich in zijn openingswoord met een hartelijk welkom tot wethouder Poppe en de aanwezige ouders. Hij wees er nog even op dat de tweejarige cursus door het korte tijdsbestek vaak erg hoge eisen aan de leerlingen stelt, vooral omdat tegenwoordig de pri maire opleiding tot een zo breed mo gelijke basis wordt gemaakt. Hierop wijst volgens hem reeds het in on bruik geraakte woord ambachts school, dat vervangen werd door het bredere technische school. Hij hoopte dat velen hun studie op enigerlei wij ze zullen voortzetten. Het verheugde hem dan ook dat 16, en wellicht 17, jongens van plan zijn om naar de u.t.s. te gaan. Ook hoopte hij ver schillende als zogenaamde part timers in leerlingenstelsels van be drijven, in de avondlessen van het volgende cursusjaar terug te zien. Wethouder Poppe sprak de jongens in hartelijke bewoordingen toe. Hij wees er echter met klem op, dat men na het voltooien van de opleiding nog helemaal aan het begin staat. Als beste leerling slaagde de Vlissin- ger J. Diesch, die een cijfergemiddel- de van 8,3 wist te bereiken. De beste leerlingen ontvingen als aandenken aan de school een rekenliniaal. Ten slotte dankte directeur Moorman die leerlingen die zich in het afgeloDen jaar hadden beijverd voor het op peil houden van de schoolclub. WESTKAPELLE Korfbalwedstrijd Zaterdagavond om zeven uur zal er in Westkapelle een korfbalwedstrijd worden gesneeld tussen adspiranten- twaalftallen van Stormvogels en Ani mo. De boerenkapel zal aan deze wed strijd muzikale medewerking verle nen. Frans schip bij Wemeldinge in moeilijkheden De 850 ton metende „Saint Emili- ou", een uit Straatsburg afkomstig, met cement geladen motorschip is vrijdagmiddag na bet verlaten van de haven van Wemeldinge op de Oosterschelde in moeilijkheden ge komen nadat het was overvallen door een bui met harde windvlagen. Het diep geladen motorschip kreeg al spoedig veel water binnen, vooral nadat een van de luiken van de laadruimen stuksloeg. De kapitein wist, ondanks het ruwe water, het schip zo te manoeuvreren dat de terugreis naar Wemeldinge kon worden aanvaard. In Wemeldinge heeft de bemanning het schip met eigen middelen leeggepompt Verzoeken aan Goese raad om subsidie fruitcorso Het besluit van de gemeenteraad van Goes om de evenementen rond de fruitweek niet te subsidiëren, en de daarna getrokken conclusie van de stichting „Zeeuws Fruitcorso" dat het corso niet zal kunnen door gaan, is voor de r.-k. middenstands vereniging „De Hanze", de midden standsvereniging „Handelsbelangen", beide te Goes en de Hocres, de Neder landse katholieke bond van hotel-, café- restauranthouders en slijters, afdeling Bevelanden en Walcheren, aanleiding geweest een schrijven aan de p-emeenteraad te richten waarin zij hun verwondering ovei het ge nomen raadsbesluit kenbaar maken, en de raad verzoeken het woensdag genomen besluit te herzien. In de verschillende blieven wijzen de verenigingen er op dat het corso is uitgegroeid tot een evenement van betekenis. In het fruitcorso zag men een mid del om het publiek naar de stad Goes te trekken, terwijl het toeris me de laatste jaren sterk terugloopt. Het is dan ook met klem dat de verenigingen er bij de Goese raads leden op aandringen dat het besluit van woensdag zal worden herroepen. Officiële publikatie RAADSVERGADERING. De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis dat op donderdag 28 juli 1960. des namiddags te 2.00 uur een openbare vergadering van de gemeen teraad zal worden gehouden ten gemeen tehuize. Vlissingen, 21 juli 1960. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 21-7: Jonet van Gravelines; Florel van Ypila; Welf van Kristine Stad. Vlissingen vertrokken op 21-7: Jonet naar Koog a. d. 'Zaan; Florel naar Middelburg; Capetan Nicolas naar U.S.A. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 21.-7: Kieidrécht van Bremen; Eagle van Londen: Josef Swenden van Swansea; Goote van Liverpool; Stad Maastricht van Rotterdam-rede; Silvaplana van Rotter dam; Sheratan van Rotterdam; Wonogiri van Hamburg; 22-7: Paris van Rotterdam; Gazelle van Rotterdam: Margriet L van Hamburg; Lean S van Londen-Gent. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 21-7: Wymers naar Rotterdam; Donau naar Londen; Merwede naar Lagos; Oot- marsum naar Hamilton: Rossum naar Amsterdam; Stad Maastricht naar U.S.A.- rede. VEERE Carillonspel Vanavond bespeelt de stadsbeiaardier van Veere en Vlissingen, Piet Broer- se, het carillon van de raadhuistoren te Veere, en wel van acht tot negen uur. Begonnen wordt met een impro visatie over het volkslied „De winter is vergangen". Daarna volgen enkele composities van Géo Clement, direc teur van het conservatorium van Pe- ruwelz (België). Op een Rondino van Kersbergen volgen enkele Duitse en Zuidafrikaanse volksliederen, waarna wordt besloten met enkele wiege liederen. Walcheren ZATERDAG 23 JULI Vlissingen: 9.15 ds. De Ruiter; 10.15 bijbelstudie; Middelburg: 10 bijbelstu die: 11 ds. De Ruiter. INTERKERKELIJK AVONDGEBED Vlissingen: (Engelse Kerk) 7.30-8 u. EVANG. OP G.G. Arnemuiden: 7.30 ds. Grisnigt. ZONDAG 24 JULI Gcref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman, Domburg 10.30 ds. v. d. Bom, 2.30 ds. Boot, Gapinge 9.30 en 2 ds. Bloemkolk. Grijpskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wal, Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Van Mechelen, Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. Van Heesen, Middel burg, Hofpleinkerk 9.30 drs. Lam mens. 2.30 ds. Boonstra, 5 ds. Ytse- ma, Noorderkerk 9.30 ds. Boonstra, 5 drs. Lammens, 't Zand 8.45 ds. Ytsma. Oost- en- West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bohlmeijer, Oostkapelle 10 en 7 ds. Lever, Serooskerke 10 en 2.30 ds. Van Wouwe, St. Laurens 10 en 2.30 drs. Van Ulden, Veere 10 en 2.30 ds. Steunenberg, Vlissingen 9.30 en 5 ds. Homburg, Vrouwenpol der 9. 10.30 en 2.30 ds. Peddemors, Westkapelle 9 ds. v. d. Bom, 2.30 ds. Homburg. Ger. Kerk. (Art. 31). Souburg 9.30 Douma, Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Douw. Vlissingen 4.30 ds. Douma, Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. Ar- nold. Zoutclande 10.45 en 2.30 ds. Douw. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd., Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd., Meliskerke 9.30, 2 en 6.30 leesd., Middelburg 9.30, 2 en 6.30 leesd., Oostkapelle 10 en 2.30 leesd., Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd., Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd., Zou- telande 10, 2.30 en 7 leesd. Clir. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen, Vlissingen 9.30 en 5 ds. Drechsler. Ver. van Vrijz. Herv. en Reraonstr. lering. Middelburg 10 da. Geers, Vlis singen 7 ds. Van Beek. Evang. Lnth. Gem. Middelburg 9 ds. Ten Rouwelaar, Vlissingen 10.30 ds. Ten Rouwelaar. Doopsg. Gem. Vlissingen 10 ds. Veen. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlissin gen (Bakkersg.) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingsk. Vlissingen (Kasteelstr.) 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heil. sk., 7 openl. sk., 8 Verloss. sk. o.l.v. brig. Berendsen, Vlissingen 10 Heil. sk. Evang. op G.G. Vlissingen (Kazerne Willem 3) 10 en 5 ds. Grisnigt. Herv. Evang;. Westkapelle (ver. geb.) 8.45 samenk. Ned. Herv. Kerk. Aagtekei-ke 10 en 2.30 ds. Theunisse 2.30 H.D., Arne muiden 10 lsd., 2.30 ds. Verweij, Big- gekerke 9.30 en 11 ds. Odé, Domburg 8.45 ds. Kayss, 10 ds. v. Vliet. 7 ds. v. Dullemen, Gapinge 2- ds. De Boer, Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wisse, Kleverskerke 10 ds. Bergkotte, Kou dekerke 9 ds. Hoffman. 10.45 ds. Hoffman, 7 ds. v. Duyne, 't Zandt, 10.15 ds. Haitjema, 10.15 jeugdk. 7 ds. Hoffman, Meliskerke 2.30 ds. Kloosterman, Middelburg: Nieuwe Kerk 9 ds. Verwey, 10.30 ds. Kok, 7 ds. Aalöers, Engelse Kerk 10 ds. Enker, Koorkerk 10 ds. Geers, Nieuw en St.-Joosland 10 ds. v. Dullemen. 2.30 ds. Hoffman, Souburg 9.30 en 11 ds. v. Duyne, 7 ds. Haitjema, Oost kapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. Kok, Ritthem 10 ds. Van 't Hof, 7.30 ds. Neunie, Serooskerke 10 ds. Ten Beek 2.30 ds. v. Vliet St. Laurens 10 ds. Bartlema, 7 ds. Richard, Veere 2 dhr. Allewiin, Vlissingen: St. Jacobskerk 10 ds. Radstoke 5 ds. v. Leeuwen. Jo- hannèskerk 9.30 ds. v. Leeuwen, 7 ds. Kloosterman, Havendorp 10 ds. Nen- nie. Vrouwenpolder 10 ds. De Boer, Westkapelle 9 ds. Luhr, 10 en 2.30 ds. Oosthoek, Zoutelande 9 ds. Kloos terman, 10.30 ds. Stoutjesdijk, 7 ds. Spalins. Eglise Wallonne. Middelburg 10.30 pasteur Berthoud. ^ert Snelle en verzorgde afwerking van uw rol- en klelnbeeldfilms. Foto's op groot formaat NIEUWENDIJK 35 VLISSINGEN - TEL. 2209 De visserijfeesten te Breskens worden dit jaar gehouden op 13, 14 en 15 augustus. In de ochtend van de ope ningsdag houdt de ver eniging „Zevïbel" een congres In het jeugd- gebouw „De Uitkomst", na èen officiële ont vangst in het gemeen tehuis. De eigenlijke opening der festiviteiten vindt plaats zaterdagmiddag om 14 uur, waarna de traditionele wimpel- uitreiking zal worden verricht door burge meestér J. A. Eekhout Na deze plechtigheid vaart de Breskense vis sersvloot uit. Tezelf dertijd zet in Breskens een stoet van twaalf praalwagens zich in be weging, die dit jaar zal worden geopend door een wagen van de Breskense visserijver eniging. Op deze wa gen zal de garnalen- koningin plaatsnemen, nog nader te kiezen door de Breskense vis sers. De avond van de wordt den van de Koninklijke Cyclobalclub uit Gent, die demonstraties en wedstrijden zal verzor gen op het Orahjeplein. Op. zondag veertien augustus trekken de praalwagens opnieuw, maar nu onder het kri tisch oog van de jury door de straten van Breskens. Zondagavond treedt een cabaret-ge zelschap op onder lei ding van Hans Bakker, terwijl deze tweede feestdag besloten wordt met een taptoe door het muziekgezelschap „De Unie" uit Breda. Op de laatste feest dag maandag wordt een grote jaar markt gehouden op het Oranjeplein. Daarna treedt een jeugddrum band uit Breda op, wordt geconcerteerd door onder meer de muziekvereniging uit Schoondijke, waarna de visserijfeesten worden besloten met een groot vuurwerk aan de ha ven. Marktberichten GRAANBEURS ST.-MAARTEN'SDIJK 22 juli. Tarde 32-33, gerst 26-27. haver 24-25, kleine erwten 40-42, schokkers 40- 44, bruine bonen 115-120, maanzaad 120- 125. VISMIJN VEERE 2f juli. Exportgarnalen IÖ98 kg 178-508; Bot 16 kg 18-19: Schot 2 kg 88; Tong 376 kg 228-408: Tarbot 1 kg 110; Rog 11 kg 25-31; Doorgedraaid 123 kg. VEILING MIDDELBURG 22 juli. Aardappelen: Eerstelingen bonken 18-19, grote 13-14, drielingen 9-9.50: Bin tje bonken 18-20, grote 12-13, drielingen 5-6. Aanvoer 30 ton. Fruit: Tomaten A 41-45, B 39-41, C 33-35; Early Laxton 79-168; Rode bessen 35-78; Kruisbessen 28-100; Frambozen per doos 22-43; Kaspruimen 6-16: Kasperziken 6-40; Netmeloenen 73-108: Frankenthaler 232- 249; Yllow Transp. H I 65-75 61-63, 60-70 55-62, 55-60 34-54, 60-65 52-58, H II 18-35, val n krot 6; Stark Earliest H I 55-65 77-89. Groenten: Bloemkool 4 st. p. kist 20-55, 6 St. p. kist 12-47, 8 st. p. kist 10-32, 10 st. p. kist. 10; komkommers A 8-16, B 8-14, C 8-12; Sla 3-7: Andijvie 7 8: Rabar ber 4-8; Snijbonen 25-148; Dubb. pr.bonen 30-44: Wagenaars 25-30; Saxa 25-29; Rode kool 5.50-9; Savooiekool 4.50-7; Spitskool 5-13; Postelein 12-40; Zilveruien 27-51; Waspen 10-16: Bospeen 10-18; Boskroten 2-6; Kroten per kg 4.50-8; Prei 16-42, Vismijn Breskens In de week van 11 t.m. 16 juli werd aan de vismijn te Breskens aange voerd 1262 kg bot, 189 kg schar, 166 kg schol, 5638 kg tóng, 2 kg griet, 6 kg tarbot, 784 kg onverkochte bot, 4244 kg export-garnalen. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 21 juli.Aardappelen, grote, 1017, bon ken 1422, poters 9—10, kriel 2, andijvie 7—9, bloemkool I A 23—61, H A 10—51, B 1012, dubb. bonen I 48—59. II 33—53, komkommers A 923, B 918, stoksnij- bonen I 1 381.55, II 6288, stamsnijbonen 28—54, tuinbonen 11—15, spinazie 39, uien 1118, kroten 67, rabarber 1011, rode kook 5,511, gele kool 811, spitskool 16— 20, selderij 2—6. peterselie 7—8, peen 10 —11, waspeen I A 12, n A 10, sla I 4.20 9.00, II 4.005.10, sjalotten 11, prei I B 3639, Combinatie I tomaten A 2.702.80, B 2.90, C 2.50; combinatie H tomaten A 2.60—2.70, B 2.60, C 2.40, perziken A 23— 39, B 1721, C 9-13, frambozen 29-43, Net- meloenen 5090, Ananas meloenen 77— 1.08, kruisbessen 35—33, rode bessen I A 771.27, II A 641.10, zwarte bessen I 2.14. II 202—2.10, Ontario St. 1.97—2.40. H. 1.50—2.34, Golden Japan St. 1.79—2.16, H. 1.37—1.80, Early Laxton H. 73—1.59, Jurie Blood H. 1.58, Tiieante I 2.70. II 2.00, Frankethaler I 2.70, Yellow Transp. klas I AA 76—83, I A 71—84. I B 62—76, I C 33—64, H AA 69—76. H A 53—75, II B 5469, n C 3553, Beauty of Bath I A I.04. I B 85—92, I C 68—70. EIERVEILÏNG ZUID-HOLL. EILANDEN. 21 juli. Aanvoer 82.000 stuks. Sortering I, soort 00 74-en op 18.40—17.90. 0 70-75 15.10 —15.20, 1 65-70 14.30—14.40. 2 60-76 14.10— 14.40, 3 55-60 13.30—13.90. 4 50-55 12 20— 12.90, 5 45-50 10.90—11.20. 6 40-45 9.00— 9.30, 7 35-40 7.40—7.60. VEILING THOLEX. Doree, bonken. 18.10, gewoon 15.76—16.76, poters 7.20, kriel 3.72; witte eigenheimers gewoon 11.01J—12.95, poters 6.59, Bintjes, bonken 23.56. gewoon 11.37—12.41, poters 6.82. Aanvoer: 55 ton. VEILINGSINT-MAARTENSDIJK 23 juli. Doré I 16.70-17.30, II 15.12, bonken 17.93, drielingen 9.16; Eigenheimers I 12- 13,67, H 9.01-10.05, drielingen 6.54: Bintjes II.00-11.89, drielingen 7.14. bonken 23.31. voer 3.62. Aanvoer 2100 kisten. Dubbele bonen 46.10-50 per 100 kg. VEILING STAVENISSE Doré gewone 15.50—15.90, bonken 16.80. Eigenheimers gew. 12.90—13.90, poters 6.20. Bintjes gew. 12.05—12.06. bonken 23.40, poters 6.S0, voer 3.50—3.80. Aange voerd totaal 35 ton. A.s. dinsdag is er een eierveiling te Sta- venisse. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Middelburg: M. Reïjerse, Seisweg 23. tel. 3456. Apotheek: C. v. d. Boogert, Korte Delft 12, tel. 2789. Koudekerke, Westka pelle enZoutelande: L. Stoos, Middel burgsestraat 1. Koudekerke, tel. 1135— 231. VEILING BERGEN OP ZOOM 22 Juli. Andijvie 7-12; Bloemkool 10-SS Bospeen 10-15: Waspeen 10-18: Prei 10-50; Sla 3-7.50: Tuinbonen 28; Stamboon dubb. prinsessen 30-52; Erwten 22-30: Krombek 122-135; Staakprinsessen 1222-131: Rode kool 5.50-7; Witte kool 5-9; Savooiekool 7-11: Spitskool 13-23: Tomaten 20-51; Snij bonen 25-135; Rabarber 6: Komkommer 8-26: Kroten 4.50-7: Asperges 52-296: Aardappelen 9-18; Kersen 90-129: Frambo zen 55-125: Rode bessen 30-96: Zwarte bessen 150: Kruisbessen 34-116: Witte bessen 76; Kasperzik 7-32; Kaspruim 32- 18; Appelen: Yellow 6-71; Perzikrode zo- merappel 13-75: Close 63-121; Peren: Oomskinderen 6-52; N. H. Suikerpeer 34- 37; Pruimen: Laxton 108-177; Czar 74-180; Ontario 54-144; Kroes 64-111. V.V.Z.B. GOES. 22 juli. Export- en industrieveiling. Per kg; Yellow Transp. KL I 75-75 81—83, 60- 65 61, 55-65 42.70—13.80, KL II 65-75 79— 80. 60-65 56, 55-65 43. 55-60 37. Beauthy of Bath KL I 55-65 55—56, II D 23—26. Zwar te bessen exp. 203, U 172, afw. 95. Duitse Zure II 64, III 48. Rode bessen n 64. Zure Morellen exp. ind. 82, III 50. Frambozen in kratten I 143—153, II 116—126. Fram bozen in kratten los I en II 5556. Dubb. pr. bonen I 51—52, II 46—17. Gewone veiling per kg: Yellow Transp. grof 3517, fabriek 15—27. Stark Earliest KL I 65-70 78. 55-65 61—71, II D 33—45. Rode bessen II 64—84. Kruisbessen II 82. Vr. Oranjepruimen I 6270, H 72, grof 42 —68. Earley Laxton I 144-172, II 100-126, grof 87—145, fabriek 1591. Czarpruimen I 138—163, II 61—112, grof 81—116, fabriek 65—73. Tollenaars I 44-46, II 34—47, fa briek 144. Per doos: Frambozen II 31 33. Bramen I 47—53, II 4547. Per 6tuk: Perziken I 18—36, II 16. Groenten: Per stuk: Bloemkool A I 54. A II 30—53, B I 29—33, B II 19—52, afw. 18—30. Kropsla I 35, II 34. Komkommers A 12—19, B 10—15, C 9—10. Per bos:. Kroten 4—6 Wortelen 11—18. Uien 10—13. Selderij 4— 9. Per kg: Tomaten A 57—66, B 53—64, C 3747. Kroten 6. Uien 39. Saxsabonen 2030. Dubb. pr. bonen 1 2836, U 21— 32. Stamsnijbonen 33. Gr. sav. kool 5—6, Rode kool 5. Andijvie 1522. Doperwten 8—9. Postelein 32—36. Waspeen 16—17. Augurken A 95—98, A en B 86. C 26. Vr. aardappelen bonken 1618, grote 9.5013. VEILING „KRABBENDIJKE EN OMSTREKEN". 22 Juli. Zwarte bessen I 206, II 201, afw. 63. Dubb. pr. bonen I 48—51, II 46. Saxa bonen I 25—26. Ontario ST 161, gr. 119. Bramen I 4763 p. doos. Jhr. v. Tets H 23 p. doos, II 73—83 p. kg. Rondom I 29 p. doos. Yellow Transparant I 75-80 77, 70-75 84, 65-70 79, 60-65 55—57, 55-60 38, H 65-70 72, 60-65 51. 55-60 33, H D 19, IH grof 31—38. III fijn 12—25, kroet 8—20, val 8. Stark Earliest II D 30, III grof 48, III fijn 11, kroet 16. Beauty of Bath H D 11, val 12. Verpakt fruit: Yellow Transparant I 65- 70 73. 60-65 71. Stark Earliest I 70-75 107— 113, 65-70 94120, 60-65 83—95, 55-60 70—73. VEILING „KAPELLE-BIEZELINGE EN OMGEVING". 22 juli. Yellow Transp. I 65-75 84—85, I 60-65 61. I 55-65 44.30—44.80, I 55-60 38. II 65-75 73. II 60-65 59. II 55-65 42 40—43.40. II 55-60 33—35, II D 17.90—19.70, IH grof 31—11, III fijn 12—19, kroet S\G. val 8—12. Stark Earliest I 65-70 84. I 60-65 70—74, II 55-60 52—59, II 60-65 65. II 55-60 48, II D 3032. IH grof 50-61, III fijn 28—36. Verpakt fruit: Scarlet Pimp. ex. 65-70 128, ex. 60-65 103—105, 155-60 56. Stark Earliest ex. 65-70 126, ex. 60-65 109, I 65- 70 130, I 60-65 108. Oomskinderpeer I 45- 55 5658, II 4011, III fijn 2627, kroet 6I 55 92. I 50 71. Frambozen I 121138, II 118, in tubs 55 .Rode bessen A 103 114. I 94, II 64—75, III 61. D. Zure H 62, III 47. Zwarte bessen I 205. II 185, afw. 80. Zure Morellen ontst. I 77—32. II 58, afw. U16. Dubb. Prinsessen bonen I 52.60— 54, fl 48.60—49.60. Pruimen: Early Laxton I 122—163, n 73—109. grof 106—121, fa briek 32—45. gesch. 54—70. Czar I 170— 211, II 80—104, grof 94—116, fabriek 43. Oranjepruim 1 67—75, H 45—63. Occula- nen I 31-44, n 20—27. Tollenaars I 43—53, H 26—41. Ontario grof 120, I 133—169. Kersen: Zure Morellen I 97, n 59—71. Kruisbessen I 81—94, LI 4673. Bramen p. d. I 24, II 21. Kasperziken p. st. IA 22, I 151—6. H 10, III 5>L Aardappelen: Bonken 12—15, I 9—10, II 6"'/i—9. drielingen 9, kriel 2—3, afw. 2H. Groenten: Kropsla 3—6. Bloemkool 10—62. Savooiekool 8.50—9. Uien 7—12. Saxabo- nen 25—26. Komkommers 8—16. Tomaten 46—52. Peterselie 7-A. Andijvie 16—IS. Bosselderij 6i'z. I Arllitn trmtle i Zondagsdienst raxl's, Midd.uhnrg VAN UORSEI.AAR, tel. 2158. TRIO TAX, telef. 2600.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3