Krachtig protest in „gasthuiskwestie" WALCHEREN DIPLOMA'S AAN KRUININGSE LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL LEESZAAL TE VLISSINGEN KAMPT MET GELDZORGEN ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN VRUDAG 22 JULI 1960 PROVINCIALE Z E t! U W 8 B O O 7 N 7 RAAD ST.-MAARTENSDIJK „Een levensbelang voor Tholen" De gemeenteraad van St.-JIaartens- dijk is in de gistermiddag gehouden vergadering akkoord gegaan met het voorstel van B. en W. om krachtig te firotesteren tegen de gang van zaken n het algemeen burgergasthuis te Bergen op Zoom, waar specialisten en patiënten zich volgens een besluit van het college van regenten moeten aanpassen aan de rooms-katholïeke medische moraal. Wethouder C. J. Bazen merkte op, dat in het algemeen burgergast huis een rooms-katholieke gedrags lijn gevolgd moet worden. Deze kwestie is voor Tholen, met zijn overwegend protestantse bevolking, een levensbelang. Hij zei voorts dat de algemene status van het ziekenhuis en daarmee ook de al gemeenheid van de specialisten in medische aangelegenheden niet ge schonden mag worden door regle mentaire bepalingen. Daar in de vorige raadsvergadering werd besloten niet tot aankoop van het oude stoomgemaal van het water schap Tholen over te gaan, stelde het waterschap voor alsnog in te gaan op het voorstel om de grond die de gemeente nodig heeft voor de aanleg van een oprit tegen de Molendijk bij het stoomgemaal, te ruilen tegen een strookje grond in de watergang. Op voorstel van B. en W. <ring de raad hiermee niet akkoord, daar het be stemmingsplan voor de watergang nog niet gereed is. Voor de muziek Aan de muziekvereniging „Met Ver eende Krachten" zal een jaarlijks subsidie van 400 worden toegekend. Deze bedroeg tot nu toe 175. Voorts zal de vereniging een renteloos voor-- Wedvluchten Dc postduivenhoudersvereniging „Zee- landia" te Middelburg hield enkele wed vluchten. Bij de wedvlucht met oude duiven van uit Pont St.-Maxence (Fr.) over een af stand van 254 km werden eerste tien prij zen behaald door: 1, 2, 4 en 6 P. van Sabben: 3, 7 en 10 J. C. F. Jopse; 5 C. Hoek: 8 J. de Bel; 9 C. de Graaf. Bij de wedvlucht vanuit Ruffee over een afstand van 650 km daarvan werden de prijzen behaald door: 1 L. de Voogd; 2 C. de Graaf; 3 B. Mulder. Bij de gehouden wedvlucht met jonge duiven vanuit St.-Ghislain over een af stand van 118 km werden de eerste tien prijzen behaald door: 1 en 2 0'. Kuijs; 3 L. de Voogd; 4 H. Hooftman: 5 C. de Graaf; 6 ,T. C. F. Jopse; 7 M. Jasperse; 8 .T. de Buck; 9 A. Hooftman) 10 3Ï van M&aren'. KOUDEKERKE Benoemd Aan de hervormde christelijke school te Koudekerke is per 1 september als onderwijzeres benoemd mejuf frouw N. Homburg te Vlissingen. Per die datum is aan mevrouw A. van Edik—Swart als onderwijzeres aan deze school eervol ontslag verleend. SEROOSKERKE (W.) Orgelconcert Dinsdag 26 juli a.s. zal de organist Feike Asma des avonds in 'de geref. kerk te Seróoskerke (W.) een orgel concert geven. Concert „E.M.M." Bij gunstig weer zal de muziekvereni ging E.M.M. te Serooskerlce (W.), vrij dag a.s. om 8 uur een muzikale rond wandeling maken. Hierna zal het korps van 9 tot 10 uur een concert geven op de muziektent. schot van ƒ2400 worden verstrekt voor de aanschaf van nieuwe instru menten. Voor de financiering van de in uitvoering zijnde kapitaalswerken zal de gemeente bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten een geldlening van ƒ70.000 aangaan, met ëen looptijd van 25 jaar tegen een rente van 4*£ procent. Aan de heer N. Moens zal per 1 ok tober ontslag als onderwijzer aan de openbare lagere school worden ver leend. In de vorige raadsvergadering werd besloten de bouw van acht wo ningwetwoningen onderhands aan te besteden aan de heer A. Muller te Sint-Maartensdijk. Dit gebeurde bij een ins'chrijving met ƒ89.884, waar mee de raad zich akkoord verklaarde, Volkshuisvesting meende dat dit be drag 699 te hoog was. De heer Muller was bereid ƒ300 van het be drag af te doen, waarmee de raad zich donderdag akkoord verklaarde. De-voorzitter noemde de houding van Volkshuisvesting niet prettig. Motorrijder in botsing met personenauto Door een plotselinge uitwijkmanoeu vre van een onbekend gebleven auto mobilist is de Bergen op Zoomse mo torrijder A. P. F., die op weg naar zijn woonplaats was, donderdagmid dag omstreeks vijf uur in botsing ge komen met een uit de tegenoverge- stelle richting naderende personen auto, bestuurd door mejuffrouw G. K. uit Santpoort. P. liep enkele lichte verwondingen op. Beide voertuigen werden beschadigd. De voor P. rijdende automobilist wil de inhalen, maar bemerkte op het laatste moment de tegenligger, de auto van mej. G. Toen hij zich weer snel in de file voegde, moest P. naar links uitwijken, met het vermelde gevolg. De automobilist die het onge val veroorzaakte reed snel door. Elfjarige wielrijdster botste met groentekar Ter hoogte van de kruising Dom- burgs Schuitvlot en Achter de Hout tuinen te Middelburg is woensdag ochtend het 11-jarige wielrijdstertje H. A. C. uit Middelburg in botsing gekomen met de groentewagen van D. K., eveneens uit Middelburg. De linkervoet en linkerhand van het meisje werden hierbij ontveld en ge kneusd. Per dienstauto werd zij voor onderzoek naar het Gasthuis over gebracht. Midelburgse hengelaars visten in het kanaal Talrijke leden van de hengelsport vereniging Middelburg hebben woens dagavond tijdens de tweede onder linge wedstrijd Lun aas laten zakken in het water van het kanaal door Walcheren. Aan de Vogeldijk tegen over het stoomgemaal hadden rond 60 hengelaars een plaatsje gevonden om daar een spannende strijd te le veren. Want hoewel het geen ideaal visweer genoemd mocht worden, werd het toch een „heet gevecht" om de eerste plaatsen. Aanvankelijk leek het er op, dat F. Minderhoud met een forse paling van 290 gram met de eer ging strijken, maar op het laatste moment werd hij nog voorbijgestreefd door R. Feijn, die vier palingen uit het ka naal opdiepte, maar er slechts 15 punten mee voorbleef op zijn naaste concurrent. Ook om de 3e plaats werd een fel duel geleverd. Met 5 punten voorsprong sleepte H. de Vries die voor P. H. Krijger in de wacht. Beide vissers vingen drie pa lingen. De jonge F. de Buyzer behaalde de ïe prijs bij de junioren. Hij ving, evenals nummer twee, drie palingen, maar hij kreeg er 270 punten voor, 45 meer dan zijn concurrent. De Mid delburgse hengelaars haalden in to taal 42 bovenmaatse en 9 ondermaat se vissen uit het kanaalwater, die een gezamenlijk gewicht hadden van bijna S kg. De vangst van de avond werd onder de leden verloot, waarna voorzitter A. J. W. Mathijssen de prijzen uitreikte. De uitslag is senioren1. Feijn, 355 punten 2. F. Minderhoud, 340 3. H. de Vries, 310 4. P. H. Krijger, 305 5. W. de Groot, 235 6. A. v. d. Ven, 230 7. C. v. d. Horst, 205 8. J. v. d. Guttenberg, 205 9. F. de Buyzer sr., 190 en 10. J. Voorhans, 180 punten. Junioren 1. F. de Buyzer jr., 270 punten 2. F. Broodman, 225 3. R. v. d. Yssel, 200 4. Ron de Vries, 130 en 5. W. de Groot, 120 punten. GAPINGE Muziekvereniging concerteerde De muziekvereniging „Veeres Genoe gen" uit Veere bracht een bezoek aan Gapinge, waar zij enkele muzieknum mers ten gehore bracht en een wan deling door het dorp maakte. Het was voor de meisjes van de Iand- bouwhuishoudschool „Prinses Bea trix" te Kruiningeu donderdag weer een hoogtijdag. Zoals dat langzamer hand traditioneel geworden is, waren zij tezamen met vele ouders 's mid dags verzameld in „Ons Dorpshuis", van 't Leven, Waarde; Adri Loobe- zoo, Waarde; Nelly Lobbezoo, Krab- bendijke; Magda Lopulalan, Kruinin- gen; Leny Meijer, Kruiningen; Forra Molhoek, Krabbendijke; Truida Schrier, Waarde; Maatje Steenpoor- te, Kruiningen; Dini Westrate, Krab- waar een zekere spanning heerste tot bendijke. op het moment, dat mej. A. v. d. Lee- 2b: Janny Butler, KapelleBiezelin- den namens liet bestuur van de Z.L. !ge; Nelly Dellebeke. Kruiningen; M. de diploma's aan de geslaagdeTanny van Es, Yerseke; Ina Janse, leerlingen van de primaire opleiding 1 Kruiningen; Ineke van Koeveringen, en de opleiding tot assistente in de Kapelle-Biezelinge; Nelly Leer, Scho- Jiuishouding uitreikte. Want juist deze diploma-uitreiking aan het einde van de cursus was de kern van bet programma, dat hier in „Ons Dorpshuis" werd geboden. Hartelijk sprak mej. Van de Leeden de gediplomeerde meisjes toe, waar na zij hen bij de overhandiging van het waardevolle document met een stevige handdruk gelukwenste. Rond deze diploma-uitreikingwas een bijzonder geslaagd geheel van toneelstukjes, voordracht en sket ches geweven, dat een groot deel van de middag in beslag nam. De vlce-voorzitter van de commissie A-oor het landbouwhuishoudonderwijs, de heer M. de Regt, sprak een ope- hingswobrd, waarna de meisjes aan de beurt kwamen voor hun aandeel in de middag. Na de pauze werd aan de volgende OL leerlingen een getuigschrift uitge- Hansweert; Corrie Snoep, Yerseke; reikt: jJanny Veerhoek, Wemeldinge; Rina GeslaagdenZuyddijk, Wemeldinge; Ina Zuyd- Prlmaire opleiding Iwegt, Rilland-Bath. 2a: Janny Allewijn, Krabbendijke; j Assistente in de huishouding: Addie Corrie Bauer, Kruiningen; Mina v. .Dekker, Kapelle-Bezelinge; Dini Els- d Berge. Krabbendijke; Wüly Blok, i man, Hansweert; Erda Penne, Krui- Waarde; Ina Boone. Kruiningen; ningen; Ineke van der Maas, Kruinm- Maatje Boutorse, Waarde; Betsie'gen; Janny Mooy, Hansweert; Nelly Koeman. Krabbendijke; Magda Koe- Walravé, Kapelle-Biezelinge; Cely man, Waarde: Corrie Kootstra, van Weele, Krabbendijke; Tanny Waarde; Ineke Koster, Krabbendijke; Westveer, Waarde; Corrie de Waard, Maatje Koster, Krabber dijke; Marie 'Schore; Leny Witte, Kruiningen. re; Ina Lcpoeter, Kapelle-Biezelinge: Matty Lindenberg, Yerseke; Janny Meyer, Kruiningen; Lina van Nieuw- kerk, Kruiningen; Henny van Noor den, Yerseke; Lena van Os, Yerseke; Nelly Piekaar, Yerseke; Hanny Scheele, Yerseke; Betsy Sinke, Ka pelle-Biezelinge; Rikie Zoeteweij, Yerseke. 2 c: Joke Almekinders, Rilland-Bath; José Bruinshoofd, Hansweert; Kaatje Butcijn, Rilland-Bath; Ria van Eike ren, Hansweert; Lia de Hamer, Ril land-Bath; Dini Harinck, Kruiningen; Elly Hoek, Rilland-Bath; Magda Meertens, Kruiningen; Ineke Mol, Rilland-Bath; Janny Nieuwenhuij- zen, Rilland-Bath; Sietske van Poelje, Hansweert; Corrie Polderman, Ril land-Bath; Ida Poley. Hansweert; Lina Prevo, Rilland-Bath; Tanny Quist, Rilland-Bath; Corrie Schrier, Schoolreis De kinderen van de chr. neutrale school te Gapinge maakte hun jaar lijks schoolreisje, ditmaal naar Breda en Oosterhout. 's Avonds keerden zij per autobus voldaan terug naar hun woonplaats. VLISSINGEN „Schelde" -woningen niet in Koudekerke De raad Koudekerke heeft bij besluit van 5 augustus 1957 goedgekeurd het voorstel van B. en W. om gronden in Plan West te verkopen aan dc ver eniging voor verbetering van de volks huisvesting te Vlissingen, voor de bouw van 20 woningwetwoningen voor personeel van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde". B. en W. stellen dc raad nu voor dit raadsbe sluit in te trekken. De minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid heeft voor de realise ring van dit plan geen volume be- JAARVERSLAG OVER 19S9 Nieuwe jeugdbibliotheek kostte meer dan verwacht De openbare leeszaal en bibliotheek te Vlissingen heeft in 1959 een ver lies van 2236,36 geleden, hetgeen voornamelijk wordt veroorzaakt door schikbaar gesteld. Daar bovendien niet verwacht kan worden dat het volume in de naaste toekomst toege kend zal worden, menen B. en W. dat het geen zin heeft aan genoemd raads besluit uitvoering te geven. Behalve over het bovenstaande zal de raad van Koudekerke in de vergade ring die maandagmiddag om half vijf wordt gehouden, onder meer spreken over de herziening van de grondprijs in plan Dishoek, het aangaan van een geldlenning groot f 175.000 bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten voor de financiering van de rioolwa terzuiveringsinstallatie, en de daaruit voortvloeiende invoering van een rioolbelasting. Gevonden voorwerpen Aan het bureau van politie te Vlis singen zijn in het tijdvak v&n 13 tot en met 19 juli de navolgende gevon den voorwerpen gedeponeerd diver se rijwielen en autosteps sleutels diverse portemonnees benzinedop sigarettenetui met inhoud gele plastic baldamestasjeblauwe zwembroek met gekleurde badhand doek autosleutel aan gulfring don kergrijze plastic regenjasgrijze gabardine regenjas oude donker beige regenjas blauwe regenjas zwart jongensjasje; blikken doos met shag links kinderschoentje groen geruite blouse grijze broek witte nylon dameshandschoen en een auto- crïck, en dat over de navolgende ge vonden voorwerpen inlichtingen aan zijn bureau zijn te bekomen wit ba bybroekje theedoek bastaard herdershondzonnebril, licht mon tuur fototoestel, merk Isola con tactsleuteltje bol vlastouwrood kinderjasje met gestreepte voering zwemkaart t.n.v. Eric Baas; 3 rijks daalders sigaretteaansteker, merk Dikema met inscriptie Ageïing van Rentergem witte plastic balzilve ren .sigarettenkoker met ingebouwde aansteker, en een paar gele slippers. Raad van Goes werkte „formele" punten vlot af In vlot tempo heeft de Goese raad woensdagavond een aantal „formele" zaken afgedaan, die bijna allo als hamerstukken golden. Zo besloot men in het kader van het noordelijke stadsdeel tot aankoop van het pand Adolf van Westerwijk- buurt 12. Dit voor een bedrag van 2650.—. Het bestuur van de lagere school op gereformeerde grondslag kreeg de toezegging, dat medewerking zal worden verleend voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen. Voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen trok de raad ten behoeve van de prof. dr. Kohnstammschool een bedrag van 4110 uit. Voor de uitvoering van de eerste fase van de aanleg van het havenindustrieterrein en het indu strieterrein zuid-west stelde de raad drie aanvullende kredieten beschik baar. Nadat de raadsleden waren akkoord gegaan met een aantal wijzigingen van de verordening op het bestuur van het gasthuis werd besloten met de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten een geldlening van 250.000 aan te gaan. Ook konden de raadsle den hun fiat geven aan een voorstel tot het garanderen van rente en af lossing van een door enkele „bouw- spaarders" aan te gane hypothecai re geldlening en een voorstel tot wij ziging van de gemeenschappelijke regeling inzake het IZA. Een kleine discussie ontstond nog over het voorstel tot het garanderen van een door de machinefabriek A. van der Linden N.V. te Rotterdam aan te gane geldlening. Met name de heer N. E. van Santé (v.v.d.) wilde graag naast de rannorten van het E.T.I. voor Zeeland andere accoun tantsrapporten overgelegd. Met algemene stemmen besloten de raadsleden tenslotte wethouder mr. H. B. Bouwman als lid vertegen woordiger van de gemeente 'Gr s in het dagelijks bestuur van de Centra le werkplaats „De Bevelanden" te benoemen. Aan liet begin van de ver gadering deelde burgemeester H. K. Michaëlis nog mee, dat tegen een ge meentelijke bijdrage van 143 tege moet gekomen kan worden ran de bezwaren van enkele bewoners van flatwoningen aan de Valckeslotlaan tegen de bouw van een garage, die hun uitzicht belemmert. De dakcon structie zal van een helling tot 30° worden teruggebracht tot een helling van 10°. Een oplossing, waarmee alle raadsleden zich konden verenigen. Examens vakopleiding bouwbedrijf Deze zomer zullen dc examens van., de Stichting Vakopleiding Bouwbe drijf in Zeeland van 25 tot cu met 28 juli gehouden worden in de l.t.s. te Goes, met 31 kandidaten uit Noord en Zuid-Beveland. De uitslag en di ploma-uitreiking van dit examen zal 29 juli om 10 uur plaatsvinden in de I.t.s. te Goes. In Middelburg zal dit examen voor 42 kandidaten, eveneens voor timmeren, op dezelfde datum plaatsvinden, maar zij krijgen hun diploma pas 13 augustus. In Apeldoorn zullen 500 kandidaten in examenverband een jeugdherberg bouwen. Aan de zomerexamens wordt in 1960 door totaal 3200 kandidaten uit het hele land deelgenomen. De leerlingen hebben als regel eerst 2 3 jaar de technische school be zocht en zijn vervolgens, bijgestaan door de stichting, door de werkgevers in het bouwbedrijf verder opgeleid. Het aantal leerlingen dat aan deze -opleiding - dèèlhéëmt' .bedraagt in het hele land 8150. Het voorzitterschap wordt waargeno men door de heer L. A. de Kok voor de examens in Goes en door de heer J. Jobse voor de examens in Middel burg. Concert „Euphonia" De harmonie „Euphonia" te Goes geeft zaterdagavond om half acht een concert in de tuin van het „Schut tershof". YERSEKE Mozartbazaar uitgesteld Wegens bijzondere omstandigheden zal de bazaar, die zaterdag door de muziekvereniging „Mozart" te Yerse ke. zou worden gehouden, geen door gang vinden. Deze bazaar zal nu op een latere datum worden gehouden. Reis ouden van dagen Woensdag maakten de ouden van da gen van Yerseke hun jaarlijkse reis, georganiseerd door het comité rond rit ouden van dagen. Even 9 uur werd vanaf de Paardenmarkt gestart en via Noordzandstraat, Damstraat, Varkensdijk, Havendijk ging de tocht naar de Veerhaven te Kruinin gen waar de auto's werden overgezet naar Perkpolder. Van hieruit ging het naar Hulst waar de koffie werd genuttigd. Verder ging de tocht via Axel. Sluiskil, Hoek en door de Braakmanpolder naar IJzendijke waar het middagmaal werd gebruikt. Na IJzendijke volgde een bezoek aan Sluis, waar de oudjes gelegenheid kregen dit unieke stadje te bezichti gen. Vervolgens ging het langs de kust tot Breskens, van waaruit de tocht werd voortgezet naar Vlissin gen. Hier werd nogmaals gegeten. Te ongeveer half 9 arriveerde de stoet aan de Damstraat waar de mu ziekvereniging „Mozart" het gezel schap opwachte. Onder vrolijke mu ziek ging het naar het eindpunt, de Paardenmarkt. De voorzitter van het comité, de heer J. Glerum, dankte al len die tot het welslagen van deze rit hadden medegewerkt. Het gezel schap bestond uit 270 personen. Ook burgemeester A. C. Willemsen maak te de tocht mee. RILLAND-BATH Raad vergadert De gemeenteraad van Rilland-Bath komt dinsdagavond in openbare ver gadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer het voteren van een be drag van 14.244,20 voor de aanleg van de verbinding tussen de Hoofd weg en de rijksweg aankoop van grond veor de aanleg van een trot toir aan de Valkenisseweg, en het eervol ontslag van mevrouw De Gof- fau-Vos als onderwijzeres aan de openbare lagere school. Collecte De collecte voor de samenwerkende blindenorganisaties ..De Fakkels Bij een" heeft te Nieuwdorp f 106.36 opge bracht. De opbrengst te Lewedorp be droeg f 136.—. de ingebruikneming van de nieuwe jeugdbibliotheek in het voormalig weeshuis. Hierdoor bleek het noodza kelijk meer jeugdboeken aan te schaffen dan geraamd was, zodat in 1959 voor 2630,25 aan jeugdlectuur werd uitgegeven. Op de begroting 1960 is voor de totale boekenaan schaf een post van f 4000 uitgetrok ken, wat penningmeester H. P. Mas tenbroek in zijn jaaroverzicht vrij laag noemt. „Er moet dan ook ge vreesd worden, dat dit jaar niet alle gewenste aankopen kunnen worden gedaan", aldns de heer Mastenbroek. In 1959 telde de biliotheek 1224 vol wassenleden (1958 1270) en 1776 jeugdleden (1958 1710). De kleine te ruggang bij de volwassenenbiliotheek is vermoedelijk te wijten aan de steeds meer in Zeeland doordringen de televisie, maar dank zij de grote toeloop bij de jeugdbibliotheek gin gen de totaalcijfers toch omhoog. Totaal werden 79.915 boeken uitge leend tegen 76.891 in 1958. Het be zoek aan de tijdschriften- en kran tenzaal liep echter enigszins terug van 7377 naar 6718 maar bij de jeugdleeszaal vas er een toename van 8728 naar 8814. Een steeds groter bezwaar wordt de beperkte ruimte van de volwassenen- bibliotheek genoemd, die elke uit breiding en elke bijzondere werk zaamheid al bij voorbaat uitsluit. Ook de ligging van deze bibliotheek ver van alle nieuwe woonwijken wordt bepaald niet bevorderlijk voor de toeloop van nieuwe leden ge noemd. Een financiële tegenvaller, die de bi bliotheek in het afgelopen jaar had betrof de huur van de lokalen, waar in de jeugdbibliotheek is gevestigd. Deze bleek namelijk aanmerkelijk hoger dan geraamd was. Noodzake lijke wijzigingen in de technische ad ministratie hadden voorts tot gevolg, dat belangrijk hogere bedragen be steed moesten worden voor het uit leenapparaat, boekerij-artikelen en kantoorbenodigdheden. Tegenover deze meerdere uitgaven, waarvan vele een éénmalig karakter hebben, stond gelukkig een belang rijk hogere ontvangst van contribu ties, bespreekgelden en boeten, aldus het verslag van penningmeester Mas tenbroek. De begroting voor het jaar 1960 sluit met 35.300, maar eventuele „mee vallers" zullen echter gebruikt moe ten worden om het nadelig slot over 1959 weg te werken. Dit in tegenstel ling tot andere jaren, toen deze gel den voor extra boekenaanschaf wer den besteed. Verwacht wordt, dat de ze toestand nog zal verergeren in dien men slaagt voldoende gediplo meerd personeel voor de bibliotheek aan te trekken. De enige oplossing voor deze finan ciële moeilijkheden noemde penning- meestér een nieuwe subsidieregeling, welke uitgaat van het dekken der kosten naar redelijke behoeften. Voetbalclub „Rillandia" kampt met bestuurscrisis Voorzitter, secretaris en penningmeester traden af Op de dezer dagen gehouden jaarver gadering van de voetbalclub „Rillan- diu" te Rilland-Bath hebben voorzit ter J. Riemens, secretaris H. Klein en penningmeester II. Slabbekoorn mee gedeeld, dat x!j hun bestuursfuncties neerlegden. De aanleiding hiertoe was de kritiek, die in het afgelopen jaar aan het adres van het bestuur was ge uitere een brief, die voor een van de bestuursleden een beledigende strekking had. Ondanks, dat een van de leden namens alle Rïllandia-sup- porters excuses aanbood, bleven de drie bestuursleden bij hun besluit. Nadat deze moeilijkheden uitvoerig waren besproken, werd besloten de verkiezing van een nieuw bestuur nog even uit te stellen. Uit de vergadering werd een commissie benoemd, be staande uit de heren P. Visser, J. de Smit en C. van Hercules, die een on derzoek naar de moeilijkheden zal in stellen Het bestaande bestuur zal aanblijven totdat deze commissie rap port heeft uitgebracht. In zijn ope ningswoord had voorzitter J. Rie mens de sportieve resultaten van de vereniging niet slecht genoemd. Uit het financieel overzicht bleek, dat de kas sloot met een bedrag van 1739.95. Een belangrijk punt van bespreking vormde de training. Algemeen was men van mening, dat de spelers hier aan te weinig deelnemen. Voorzitter Riemens zei naar aanlei ding hiervan, dat hierin beslist ver andering moet komen daar men an ders genoodzaakt zal zijn een elftal terug te trekken. Een probleem hier bij vormt echter de verlichting van het veld, die vooral 's winters onvol doende is. Gezien de hoge kosten, die met de verbetering van de verlich ting gemoeid zijn, werd besloten het gemeentebestuur te verzoeken de kos ten voor rekening van de gemeente te nemen. In de elftalcommissie werden be noemd de heren W. Heerschap, N. Moerland, C. de Smit en J. Zuydweg. Aan deze commissie zal verder nog een bestuurslid worden toegevoegd. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 20 Juli: Eem- stroom van Amsterdam. Miraflores van Gent. Elimarie van Gdynia. 21 juli: Capi- tan Nicolas van Londen. Vlissingen vertrokken op 20 Juli: Nim rod naar Stralsund. Eemstroom naar Shoreham. Maria Lemos naar China. Spldola naar Vancouver. Miraflores naar Gothenburg. Elimarie naar Port Sudan. Gepasseerd naar Antwerpen op 20 Juli: Beta van Londen. Flardinga van Londen- Sas van Gent. 21 Juli: Adm. Nelson van Colchester. Ivoorkust van Amsterdam. Henja van Queenbro. Gepasseerd van Antwerpen op 20 Juli: Setas naar Rostock. Pericles naar Am sterdam. Tiba naar Rotterdam. Lindekerk naar Londn. Baltic naar Rotterdam. 21 juli: Ardito naar Vastervikk-Gent. Globe naar Londen. Albatros naar Londen. Mei doorn naar Rotterdam. Adrians naar Favershamn, Neder Ebro naar Hamburg. Aaltje naar Qüeensbro. Taurus haar Lon den. Progress naar Felixtown, Sagitta naar zee. VEILING KRABBENDIJKE Zwarte bessen I 207, n 205, afw. 99, dubb. pr.bonen I 56. II 50—51, Saxa I 27, Pro- leüc n 31 p. doos, Jhr. v. Tets I 22—28 p. doos, H 73—88 p. kg, Early Laxton h. I 140—151, h. II 102, f. 91. bramen I 48—63 p. doos. Yellow Transparant I 75-80 82, 70-75 84, 65-70 83. 60-65 70—71, 55-60 49—50, II 75- 80 75. 70-75 77, 65-70 75, 60-65 66, 55-60 47, II D 30. m gr. 46—53, f. 28—44. kr. 8—19, va^ 8—14, Close n D 54, III gr. 62, val 35, Beauty of Bath val 10; verpakt fruit: Yel low Transparant I 75-80 93, 70-75 88—89. 65-70 87-89, 60-65 73-75, Close I 75-80 116, 70-75 118. 65-70 119, 60-65 115. VISMIJN VEERE Exportgamalen 2117 123462, schar 76 32— 48, bot 169 16-38, wijting 13 18—24, tong 1443 191—383. rog 15 19—36, paling 8 188— 357, poon 8 16, wulk 48 16—20, schol 241 1643, doorgedraaid 985 kg. VELUWSE EIERVEILING BARNEVELD. Weekaanvoer circa 850.000 stuks, waar van er thans 382.918 op de veiling werden gebracht. Handel redelijk. Notering: eieren van 40 tot 47 gram f 8.31—10.53, 47 —57 gr. f 10.87—13.53, 57—60 gram f 13.73 —14.24. 60—67 gram f 14.41—41.71. alles per 100 stuks. Eierveiling S.B.E. Aanvoer 549.970 stuks, handel redelijk. Notering: eieren van 57 60 gram f 13.8514.05, idem van 60— 66 gram f 14.1214.64, eendeëieren Van 5869 gram f 8.7510.27, idem van 61— 74 gram f 10.36—11.21, alles per 100 stuks. Eiermarkt. Aanvoer circa 1.800.000. Han del stug. Notering kippeëieren van 6065 gram f 14.25—15.00. algemene prijs f 14.60 per 100 stuks. Kiloprijs f 2.35, 1062 gram. Henneëieren van f 9.5013.50, gewicht 42 —54 gram, kiloprijs f 2.262.50. VEILING GOES Export- en industrieveiling: Yellow Tr. I 75-85 100 65-75 83-86. 60-65 70, 55-65 43.70 -50.60 55-65 37. II 65-75 80. 55-65 40-41. Beauty of Bath I 55-65 58—60, II D 31. zwarte bessen exp. 214—222, II 205, afw. 130, rode bessen XI 64. Duitse zure II 65. zure morellen exp. ind. 77—84. III 32. frambozen ln kratten I 147—155, II 119— 120, frambozen in kratten los I en II 56. dubb. pr.bonen I 51—53, II 47. Gewone vei ling: Yellow Transp. grof 4555, f. 26—41, Stark Earliest I 70-75 92. 65-70 96—100, 60- 65 84. 55-65 62—92, II D 31—33, Beauty of Batb (verpakt) I 60-65 76—82. rode bessen II 6985, kruisbessen II 61, Vr. Oranje- pruimen 1 53—70, II 21—68, f. 54—60. Ear ly Laxton I 138-170. II 97-125. grof 138- 158, f. 70—121, Czarprulmen I 132—157. II 81—116. f 50. Tollenaars I 39—58. II 1— 24, f. 27—51; per doos: rode bessen II 28— 34, frambozen I 33—34, II 30—34. bramen I 54—59; per stuk: perziken I 12—34. VEILING ST.-ANNALAND Doré bonken 18. gewone 1 1757—15.11. drie lingen 9, voer 3,68, Bintjes bonken 22.40, gewone I 11.66—1159. gewone II 11.35. drie lingen 7,10, Eigenheimers bonken 13.25. gewone I 13,25, 11 14.11—1451, III 13.19- 13,40, drielingen 7,74—855. Aanvoer 90 ton. VEILING STAVE NIS IjE Doré gewone 17.50, Bintjes gewone 11,92 —12,30, bonken 22.80, drielingen 5,10, voer 3,60, Eigenheimers 10,30—13.70, drielingen 6,20, aanvoer 26 ton. VEILING BERGEN OP ZOOM Frambozen 55, zwarte bessen 173, rode bessen 66, stamboon du'ob. pr. I 51—52, II 37—42. GROEP SCHERPENISSE Doré bonken 1750, gewone I 17,77—17,93, drielingen 9. voer 3,70, Bintjes bonken 22,51, gewone I 10,62—11,28, drielingen 6,09. Eigenheimers bonken 10,03, gewone I 11,50 —1350, drielingen 16,68. Aanvoer 30 ton. VEILING THOLEN. Doree. bonken, 18.04: gewone 18,02—18.06: polers 9.02; kriel 3.84; Bintje, bonken 24.00: gewone 11.11—12.08; polers 5.00: Eigenheimer, gewone 11.00—13.51; polers 7.04. Aanvoer: 42 ton. VEILING KAPELLE B1EZELINGE EN O. 21 Juli. Apelen: Yellow Transp. I 65-75 83, I 60-65 69, I 55-65 56.40—60.65, I 55-60 47, n 65-75 79, II 60-65 66, H 55-65 48.80— 51.80, II 55-60 42-43, Ud 22.30—23.20, III grof 3843, III fijn 20.31, val 8—11, kroet Sy2; Beauty of Bath I 55-65 43. lid 24; Frambozen in kratten I 119—136, II 115— 117; rode bessen A 101—105, I 80—84, II 66—68, III 64; zwarte bessen I 211, II 197. afw. 76: Duitse Zure II 63, III 45; zure morellen onsteeld I 86. II 76. afw. 11: dubb. prins.bonen I 52.20—54.60. II 48.2049.30. Pruimen: Early Laxton I 123—159. II 85—115, grof 81125, fabriek 31—48: Czar I 201—207. II 93—99. Oranje- pruimen I 6180, II 42—61; Tollenaars I 46 19, H 2343; Occulanen I 26. Bramen p. doos I 5972, U 44; rode bessen p. doos I 32, U 21; kruisbessen p. doos I 2224. II 17. p. kg: I 61—95, II 3346; Logarabes- sen p. doos II 21; aardbeien II p. doos 42; zure morel—len p. kg. II 48—81. ADVERTENTIE De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en ge veild, vanaf; maandag 25 juli 1960 Yellow Transparent, alle maten; Perzikrode Zomer- appel. alle maten, voldoen de gekleurd; Early Victoria, 60 mm en op; Oomskinde- renpeer, alle maten, deze zijn: 55 mm en op. 45-55 mm, D 40-45 mm. F 35-40 mm. Donderdag 28 juli 1960 Early Victoria, alle maten. Het Produktschap voor Groenten en Fruit neeft de minimum-maat van peren gedurende de periode van 19 juli tot en met 31 augus tus verlaagd van 40 tot 35 mm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 15