„Vergeten amateurs" willen selectieploeg in Ronde van Midden-Zeeland verslaan! BUITENLANDS GEVAAR... WAT IS EEN KLASSIEKER Het sterkste rennersveld, dat zicli ooit voor een wielerwedstrijd in Zeeland verza melde, zal zaterdagmiddag in Goes aantre den voor de tweede Ronde van Midden- Zeeland Deze marathonrace over 200 slopende kilometers door Zuid-Beveland en Walcheren zal ongetwijfeld een meedogen loze en verbitterde strijd opleveren Want het ziet er naar uit, dat de Nederlandse clubploegen een fel gevecht zullen ontkete nen tegen de K.N.W.U.-selectieploeg. Zo als bekend start deze ploeg, die zal deel nemen aan de wereldkampioenschappen op de weg bij Leipzig, op volle sterkte in de Iïonde van Midden-Zeeland Dick Groene- weg, Jan Hugens, Mile Snijder, René Lotz, Jac. v. d. Klundert en Lex van Kreuningen. Velen in de Nederlandse wïelerwereld me nen echter, dat de K.N.W.U. een misgreep heeft gedaan door de amatcurploeg voor de wereldkampioenschappen reeds zo vroeg bekend te maken. Het gevaar is niet denk beeldig, dat de geselecteerden het nu met hun voorbereiding niet meer zo nauw zul len nemenBelangrijker is echter, dat op het moment van de samenstelling nog verschillende klassiekers voor de deur stonden: de Ronde van Midden-Nederland, de Omloop van de Kempen en de Ronde van Midden-Zeeland. In die klassiekers zouden niet alleen geselecteerden, maar ook nïet-geselecteerden opvallende presta ties kunnen leveren. En zo gebeurde inder daadIn de Ronde van Midden-Neder land versloeg niet-geselecteerde Jan Jan sen de wèl geselecteerde Lex van Kreuiun- gen op de meet en in de Omloop van de Kempen moest de wèl-geselecteerde René Lotz in de eindspurt het hoofd buigen voor de niet-geselecteerde Cees Lute! Inmiddels is ook de amateurploeg voor Rome aange wezen: Jan Hugens, Jan Jansen, Lex van Kreimingen, René Lotz en Ab Sluis. Favo rieten als Cees Lute, Miel Verstraetc, Frans Balvert, Gerard Wesseling, Leon Sebregts en Kees van Amsterdam zagen zich onder meer de pas afgesneden. In dat licht bezien heeft ook de Ronde van Mid den-Zeeland meer dan normale betekenis gekregen, want MET EEN enigszins verongelijkt gemoed zullen zaterdagmid dag in Goes vele renners met slechts één doel voor ogen aan de start komen de K.N.W.U.-ploeg aan flarden rijden. Iedere „gepasseerde" renner zal willen bewijzen, dat ook hij de keus waard was... Zonder twijfel zal de K.N.W.U.-ploeg het zeer hard Hierbij loert echter een groot gevaar Want gedachtig aan het spreekwoord zou het kun nen gebeuren, dat waar twee waakzame honden vechten om het been een „buiten landse hazewind" er mee wegloopt En het moet gezegd ook de kansen van de bui tenlanders op de eindzege zijn zeer reëel. Vooral de Belgen, maar ook de Engelsen en Zwitsers komen met top-selecties aan de start te verduren krijgen. De renners van dit team zullen zich moeten' verdedigen tegen praktisch alle andere ploegen. Hun prestige staat op het spel--Met dat al is het patroon geweven, waarop wij de rondeprognostiek zouden willen bouwen een strijd van de Nederlandse clubploegen tegen de K.N.W.U.-selectieploeg. Van de binnenlandse ploe gen stellen we do teams van Breda, Dc Baronie, de Hoek se Renners. Maastricht, De Zwaluw, De Bataaf. De- Germaan, Utrecht en Mid delkamp.A op één lijn Dit zijn de ploegen, die het vooral zullen opnemen tegen de selecteerden. De ue ge- Brcda- Lex van Kreuningen de tvél-geseleclccrde ploeg moest de kopman Jac. van de Klundert afstaan aan de geselecteerden, maar in Toontje Mertens, Piet van Hees, Jan van Geel, Jos Aanraad, Timmermans en 1-5oks is dit team van een zeer sterke samenstelling. Vrijwel van dezelfde sa. menstelling oogstte deze ploeg lauweren in Olym piad Toer door Nederland. Wat doen de Limburgers Weliswaar is de Baronie- ploeg als geheel wat minder sterk, maar bij dit team zal slechts doel zijn de zec-r rappe Cees van Amsterdam naar de eindstreep te „dra gen" om hem daar zijn eind- schot te laten lanceren... Dick Groenoweg moest de Hoekse Renners verlaten om in de sélectieploeg te- strijden, maar met Aric van Steensc-Ien en de jonge ta lentvolle De Waard bezit dit team ook kanshebbers. „Maastricht" kan bogen op een grote internationale er varing, maar dit team boet. te sterk aan kracht in nu zowel Jan Hugens als René Lotz dc selectieploeg ver sterken. Zullen de andere Limburgers uit de Maas tricht-ploeg wellicht voor uit tweetal rijden Huub Zilverberg en Nik Walravens zijn dc groto troeven van De Zwaluw. Weliswaar moest De Bataaf Mik Snijder afstaan aan de geselecteerden, maar de nieuwe man van De Bataal', tie 19-jarige Gerard Wesse ling uit Halfweg, winnaar van Oiympia's Toer door Nederland, zal zinnen op wraak... De Germaan heeft in de gebroeders Van Smir- ren, van wie Rob wel de Zeeuwse favorieten In het gelid van de kans hebbende ploegen maakt Middelkamp-A wel een zeer soliede indruk Vooraan staat natuurlijk Emiel Ver- straete, winnaar van de eerste Ronde van Midden. Zeeland, maar een bijkans nog meer verbitterde „ver geten renner" is Cees Luie, nu weer wonend in Castri. cum, maar geschoold op Zeeuwse bodem. Voor velen uit do Neder landse wielerwereld moet het een schok geweest zijn, dat deze Lute niet verko zen werd voor de wereld kampioenschappen. Cees Lute won immers reeds drie klassiekers: de Iïonde van Friesland, de Ronde van Brabant en de Omloop van de Kempen Bovendien schitterde hij als weinigen in Oiympia's Toer hij had de eindzege voor het grijpen, maar werd in dc natste rit in de steek gela ten door zijn ploégmaten. 8 De rondo van Midden- Zeeland is- een klassieker Maar wat is nu zo zullen velen vragen een klassieker? Kort ge zegd: een wegwedstrijd, dio door traditie, belang rijkheid enzovoort een naam heeft gekregen en rang heeft op de wed strijdkalender. In de meeste gevallen mag men pas van een „klas sieker" spreken als <le wedstrijd tenminste vijf keer is georganiseerd. En dus is de ronde van Midden-Zeeland nog geen „klassieker", zal men zeggen. In feite dus niet maar deze Zeeuwse wed strijd wordt toch als zo danig erkend door do K.N.W.U. De Ronde van Midden-Zeeland is zelfs de enige ronde, waarin do geselecteerden voor 't wereldkampioenschap aan do start zullen ko- Wel won hij in deze Oiym pia's Toer de zwaarste en langste (225 km) etappe na een machtige solovlucht. En toch niet gekozen in de selectieploeg Is het daar om niet begrijpelijk, dat juist Cees Lute er op ge brand is de Ronde van Mid den-Zeeland te winnen En in dat geval is er in derdaad een vreemde figuur ontstaan de renner, die ze gevierde in vier klassiekers niet in do W.K.-ploeg In de Belgische in Eeclo wonende Nederlander Ru- dolf Gijssels bezit Middel kamp een nieuw en sterk lid, die door insiders op één hoogte wordt gesteld met Miel Verstraetc en die vooral gevreesd is om zijn vlijmscherpe eindsprint. In Kees de Jong uit Westgraf- oijlc bezit Middelkamp een sterke gastr'enner. terwijl Fons Schrauwen (winnaar ïondc van Souburg) en Ge rard Deegens langzamer hand in forme komen. Va» een bijzondere kwali teit is (te „Utrechtse" ploeg, die op het laatste moment in deze samenstelling werd opgemaakt: Ah Sluis, Frans Balvert, Jan Jansen, N. Hendriks. H. Roodoux en J. Iïoog. Vooral het eerste drietal is hyper-gevaarlijk... Ab Sluis werd voor de K.N. W-U .-ploeg voor de wcreld- kapioenschappen gepas seerd, maar werd echter wel gekozen voor Rome! Niette min zal hij willen bewijzen, dat zijn huidige vorm meer dan voldoende was voor de wereldkampioenschappen. Bijna even verbitterd als C ees Lute zal Jan Jansen zijn. Deze amateur uit Nootdorp had reeds eerder de klassieke Ronde van Overijsel op zijn naam ge schreven en kort na het be kend worden van de W.K.- ploeg zegevierde hij in de Ronde van Midden-Neder land. De sportcom missie van de K.N.W.U. voegde hem toen ijlings toe aan de re serves voor Leipzig. Daar mee toonde deze sporteóm- missie aan, dat haar keuze in eerste instantie toch niet geheel de juiste was Outsiders Wedstrijden als de Ronde van Midden-Zeeland bieden steeds verrassingen. Dat be wees bijvoorbeeld de klas sieke 'Kersenronde van Mierlo, waar Frans Stevens won voor de geselecteerde Met zijn SS jaren is Mik Snijder uil Half weg de oudste cou reur in de Ronde van Midden-Zeeland, maar bovendien één van de gevaarlijk ste. Hij heeft: het echter in Nederland se wegwedstrijden moeilijker dan enig ander, want juist Mik Snijder wordt scherp in het oog gehouden. Zijn helblonde kuif maakt dat voor die concurrenten overi gens niet moeilijk Lex van Kreuningen. Wat zal deze Stevens nu doen Wim Schuling is een ge vaarlijke coming-man, evenals Aarts. Bij de outsiders bezit Feijenoord ongetwijfeld do sterkste ploeg niet de jeug dige Jongejan en de gerou tineerde Werner Swane- vcld. Bij de noordoostelijke Ne derlanders staan Jury Dok ter (winnaar Ronde van Drente) -en Wim Diepering voorop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 19