m OPRUIMING Oud Vlissingen houdt centrale functie LINOLEUM DE KLERKsZN STRIJD OM DE ZEEUWSE TENNISTITELS AFGEWERKT MARMOLEUM PARKET-INLAID OUD GEVELTJE ZAL EEN NIEUW PAND SIEREN 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 19 JULI 1960 Losgeslagen onderlosser dreef Oosterschelde op Tijdens de storm van gisteren is een onderlosser, de „Holland 16", die te Colijnsplaat was ingeschakeld bij de aanleg van de nieuwe vissershaven, losgeslagen en de Oosterschelde op gedreven. Schipper H. Berrevoets van de veerdienst Zierikzee-Colijns- plaat heeft de onderlosser met zijn sleepboot „Jacolga" behouden naar Colijnsplaat teruggebracht. De „steenbak" was reeds afgedreven tot vlak- onder de kust van Schou- wen-Duiveland, waar het onbemand ronddrijvende gevaarte bij de hoek van Ouwerkerk op de dijk dreigde te lopen. Nog juist op tijd het was toen negen uur in de morgen kon schipper Berrevoets een lijn overbrengen. Aanvankelijk zag het er echter naar uit, dat de „Jacolga" onverrichter- zake zou moeten terugkeren. Er liep zo'n hoge zee, dat, schipper Berre voets de grootste 'moeite had om langszij de 350 ton metende onder losser te komen. Een nat pak en een niet geringe averij aan zijn schip was de tol, die hij voor het slagen van het karwei moest betalen. Tijdens hevige windstoten en slag regens kwam de „Jacolga" langszij de onderlosser, waardoor het berg hout van het schip werd beschadigd en een stuk verschansing werd in gedrukt. De steenbak was te Co lijnsplaat in gebruik bij de fa. San ders uit Delft. Fototentoonstelling in Schotse Huizen Vrijdag aanstaande zal de burge meester van Veere in de bovenzaal van de Schotse Huwen een tentoon stelling openen van foto's, vervaar digd door de heer L. J. van Boven, hoofd van de openbare school te Vee- re, en door jhr. W. L. den Beer Poor- tugael eveneens in Veere. Deze ope ning geschiedt om 5 uur. De expo sitie zal geopend zijn tot 31 augus tus a.s. Terneuzens knaap viel van vijf meter hoge brug Maandagavond kwam de 11-jarige j Terneuzen6C knaap J. H. bij het spe len te vallen van de vijf meter hoge brug over de oostelijke rijkswater-1 leiding. Hij liep een gebroken been j en verwondingen aan het gezicht op. Twee voorbijgangers hesen de jon- fen uit het water, waarna dokter h. Bos eerste hulp verleende. Hij i liet de jongen naar het Julianazie- kenhuis overbrengen. Vandalisme in zwembad Terneuzen Tot nu toe onbekend gebleven perso nen hebben zondag in het gemeente lijk zwembad aan de westelijke ka- naalarm te Terneuzen een gedeelte van de inventaris vernield en andere voorwerpen gestolen. Een spiegel, een bal en een sproeier worden veiv mist. Een tafeltje werd vernield en planken en rekken werden in het wa ter van het zwembad geworpen. Van de daders ontbreekt elk spoor. (Advertentie) (Slot van pag. 1 die daarvoor in aanmerking komen. I Het oude stadsdeel wil men voor- i zichtig aanpassen aan de ruimtelijke schaal van de groeiende stad. De totale sanering is eeu werk van zeer lange duur. In eerste instan tie behoeft niet meer dan de wijk, omsloten door de YValstraat, Vrou westraat, Oude Markt, Kerkstraat Noordstraat, gedeelte Spuistraat en Coosje Buskenstraat te worden uit gewerkt. Basisplan In het basisplan blijft de hoofdtoe gang door de. Spuistraat gehand haafd. Als op den lange duur de Binnenboezem zal zijn gedempt kan het verlengde van de Paul Kruger- straat met een boog naar de Spui straat worden doorgetrokken waar mee men van de dubbele bajonet Paul Krugerstraat, Badhuisstraat, Coosje Buskenstraat, Spuistraat een vooral voor buitenstaanders ver warrende toestand zal zijn ver lost. De Walstraat zal als grootste winkelstraat verkeerstechnisch ont last kunnen worden door een paral lel door te trekken van' de Wilhel- minastraat naar het Betje Wolfplein. In verband met het gezellig winke len zou de Walstraat tussen Betje Wolfplein en Lange Zelke een breed trottoir kunnen krijgen. De huidige functie van het oude stadsdeel als centrum van woon- en zakengebied blijft zover mogelijk gehandhaafd. De aanleg van de nieu we blokken beoogt voor winkels, kantoren, kleine bedrijven en op slagruimten .de nodige armslag te creeëren. De blokken waarin men zich het zakenleven heeft gedacht zijn zo geprojecteerd dat de toe gangen via de achterzijden via hoven te bereiken zijn. Slechts enkele stra ten zijn in het plan verbreed, daar men het intieme karakter van de oude stad niet wil verliezen. Voor de bouwhoogte heeft men zich georiënteerd op de hoogte van de St. Jacobstoren en die van de bestaande te handhaven bebouwing. De aige- Deze tekening geeft een overzicht van het gebied dat in de eerste fase van de sanering valt, en dat ligt tus sen de Walstraat, Vrouwestraat, Oude Markt, Kerkstraat, Noord- straat, gedeelte Spuistraat en Coosje Buskenstraat, benevens het gebied rond de Vlamingstraat. Op de teke ning: A. De nieuwe, 19 meter brede Lange Zelke. B. De Zeemanserve. G. De nieuwe Scherminkelstraat. D. De wijle Vlamingstraat. E. De verbrede Spuistraat, die voorlopig slechts ge deeltelijk onder de sanering valt, ■met het 20 meter hoge pand op de hoek Coosje Buskenstraat. F. De Oude Markt met twee doorgangen naar de Lange Zelke. Heden ging van ons heen na een geduldig gedragen lijden, zacht en kalm, onzè lieve, zorgzame man. vader, behuwd- en grootvader JACOBUS DE PAGTER, in de ouderdom van 78 jaar. O - en W.-Souburg: S. C. de Pagter de Klerk Eindhoven: F. J. Bosde Pagter J. Bos En kind Den Haag: J. J. de Vroe de Pagter J. dc Vróe En kinderen O.- en W.-Souburg: A. J. de Pagter C. de Pagter de Rijcke O.- en W.-Souburg, 18 juli 1960 Burchtstraat 10 De teraardebestelling zal plaatsvinden op donderdag 21 juli. des namiddags 2 uur vanaf het sterfhuis. mene hoogte is van 9 tot 11 meter gedacht. Op enkele markante punten zijn elementen tot maximaal 20 me ter hoog geprojecteerd. Winkelcircuits De tot winkelstraat herschapen Lan ge Zelke zou met de Walstraat, St.- Jacobsstraat, Kerkstraat, Noord straat dë twee doorgangen Lange Zelke Oude Marat .opgenomen kunnen worden in het grotere win kelcircuit met Walstraat, Nieuwe Dijk en Bellamypark. B. en W. hopen dan ook dat voor vestiging in de Nieuwe Lange Zelke als winkelstraat van de eerste orde genoeg animo zal bestaan. Tegelijk zal in de eerste fase een doorgang naar de Spuistraat tot stand moe ten komen. Wat de bebouwing betreft heeft men op de begane grond de bedrijfsruim ten gedacht waarboven enkele woon- verdiepingen komen te liggen. Ga rages en opslagruimte zijn aan de te creeëren binnenhoven geprojecteerd. De nieuwe panden zullen aan de zij de van de binnenhoven een trapsge wijs aflojfbnde structuur kunnen krijgen. Binnen het gebied van de eerste fase van het saneringsplan wonen mo menteel ongeveer 950 personen, te weten 250 gezinnen en 120 afzonder lijk levende personen. Ook in de toe komst zou dit aantal personen in de hogere bouwlagen van het gebied kunnen worden ondergebracht. Men heeft ook de behoefte gevoeld een kleuterschool te projecteren, en wel aan de zuidzijde tegen de Zeemans erve. De gronden in het gebied van de eerste fase zijn reeds voor het me rendeel in eigendom van de gemeen te overgegaan, hetgeen voor de ge meente een investering van onge veer vier ton met zich meebracht. Met de sanering worden nagenoeg geen gebouwen aangetast die men tot de monumenten zou kunnen re kenen. Men hoopt bij de uitvoering van de plannen de weekmarkt die op de Oude Markt wordt gehouden expansieruimte te geven. Deze zou zich kunnen uitbreiden naar de bre de straten die rond het Hofje van Quack zijn geprojecteerd. Elders in dit nummer onderwerpen wij de vier,punten waar de meest verstrekkende maatregelen worden genomen aan een nadere beschou wing. MET UITZONDERING: HEREN-ENKEL Mej. R. v. d. Hage en P. Hermsen kampioen gemengd dubbel Het heeft weinig gescheeld of de af werking van de wedstrijden om de Zeeuwse tenniskampioenschappen moest opnieuw naar een latere da tum worden verschoven. Zondag middag tegen het middaguur viel er weer heel wat regenwater op de „Animo"-banen te Terneuzen, maar later op de middag brak de zon door en konden de laatste wedstrij den worden afgewerkt. Met uitzon dering van het heren-enkel, waar van de finale tussen P. Hermsen (Vlissingen) en C. v. d. Peijl (Ter neuzen) aanstaande zaterdag zul worden afgewerkt, Hermsen had namelijk zondag reeds vijf partijen achter de rug en dat begon echt iets te veel van het goe de te worden. De finale in het da mes-enkel ging tussen dc Vlissingse mevrouw Lako, die mej. R. v. d. Ha- ge (Domburg) klopte met de eind cijfers 26, 75 en 64. In de finale van het lieren-dubbel faalde het Terneuzense duo A. IJse- baert en C. Jurry tegen de Vlissin- gers P. Hermsen en E. Timmerman. De cijfers 62 en 62 spreken dui delijke taal. Duidelijke cijfers De finalisten uit het dames-enkel mevr. Lako en mej. R. v. d. Hage drongen gezamenlijk door tot de dubbel-finale, waarin zij het duo mej. B. van Fraaijenhoven en mej. M. Freeve versloegen met de duidelijke cijfers 6;1 en 62. Tot slot kwam de kampioenstitel in het gemengd dubbel in handen van mej. R. v. d. Hage en de heer P. Hermsen (beiden speelden voor de derde maal een finale). Met twee maal 6—2 klopten zij het tweetal mej. B. van Fraaijenhove en de heer P. de Haas. De uitslagen van het afgelopen weekeinde zijn: Heren-enkel: 2e ronde: P. Hermsen F. de Haas 62, 61; kwartfinale PraasterinkP. de Haas 86, 6—4: halve finale: C. v. d. Peijl—Praas terink 6—4, 3—6. 6—3;- P. Hermsen W. Sandberg 64. 63; finale: C. v. d. PeijlP. Hermsen wordt zaterdag gespeeld. Dames-enkel: halve finale: mevr. Lakomej. M. Freeve 64. 62; finale: mevr. Lakomej. R. v. d. Hage 2—6, 7—5, 6—4. Heren-dubbel: 2e ronde: C. v. d. Peijl en F. Spaas tegen E. Schel- tens en J. de Lussanet 63, 97; M. Potteboom en M. Verburg tegen H. Scheltens en J. Hermsen 60, 56; W. Scheltens en L. Parent te gen P. Vroegop en F. de Haas 75, 64; C. Jurry en A. IJsebaert tegen v. d. Linde en Oranje 68, 61, 64: kwartfinale: E. Timmerman en P. Hermsen tegen M. Potteboom en M. Verburg 61, 6^3; W. Sand berg en P. de Haas tegen C. v. d. Peijl en F. Spaas 57, 63, 62; C. Jurry en A. IJsebaert tegen W. Scheltens en L. Parent 16, 63. Na een langdurig lij den overleed heden, nog' onverwacht, mijn geliefde vrouw MARIA CRUCQ, in de ouderdom van 72 'jaar. A. Buijs, Jzn. Arnemuiden, 18 juli '60 Langstraat 56 Liever geen bezoek. Heden nam God tot Zich, na een smartelijk doch geduldig gedragen lijden tt>t onze diepe droefheid, mijn geliefde man, onze lieve vader, behuwd- en grootvader JAN LEENDERT JOHANNISSE op de leeftijd van 69 jaar. A. Johannisse-Werkman De Wijk: J. B. Johannisse H. C. Johannisse-Schipper Breda: M. W. van Dalscn-Johannisse J. C. van Dalsen 's-Hertogenbosch W. Johannisse L. A. Johannisse-de Bevel en kleinkinderen. Goes, 18 juli 1960. M. D. de Grootstraat 33. De begrafenis zal plaatshebben op donderdag 21 juli. Vertrek van het sterfhuis om 14 uur. 63; halve finale: E. Timmerman en P. Hermsen tegen W. Sandberg en P. de Haas 64, 57, 64: C. Jurry en A. IJsebaert w.o. Finale: P. Hermsen en E. Timmerman tegen C. Jurry en A. IJsebaert 62, 62. Dames-dubbel: halve finale: mej^B. v. Fraaijenhove en mej'. M. Freeve tegen mevr. Hermanides en mevr. Visch 46, 6—0, 61; mevr. Lako en mej. R. v. d. Hage w.o. Finale: mevr. ,Lako en mej. R. v. d. Hage tegen mej. B. v. Fraaijenhove en mej M. Freeve 61. 62. Gemengd dubbel: kwartfinale: mej. R. v. d. Hage en P. Hermsen tegen mej. C. Thomaes en hr. Praasterink 6—3, 62: mevr. Lako en hr. v. d. Linde tegen hr. en mevr. Polderman 63, 57, 61; Halve finale: mëj. B. v. Fraaijenhove en P. de Haas tegen mej. Sandberg en L. Parent 62, 63; mej. R. v. d. Hage en P. Hermseen tegen mevr. Lako en H. v. d. Linde 75, 62; Finale: mej. R. v. d. Hage en P. Hermsen tegen mej. B. v, Fraaijenhoven en P. de Haas 62, 62. Krabbendijke leent 4 ton voor rioleringswerken De gemeenteraad van Krabbendijke heeft in de maandagavond gehouden vergadering besloten een bedrag van 400.000 te lenen voor de uitvoering 'van een gedeelte van de riolerings werken. De lening zal worden aan gegaan bij de N.V. Bank voor Ne derlandse Genieenten tegen 4'/z pro cent met een looptijd van 25 jaar. Aan de christelijke kleuterschool zal medewerking worden verleend bij de aanschaf van een stofzuiger. Hier mee is een bedrag van 165 ge-- moeid. Burgemeester L. Cnossen werd herbenoemd als vertegenwoor diger van de gemeente Krabbendijke van de centrale werkplaats „De Be- velanden". te Goes. De voorzitter deelde nog mee, dat vermoedelijk half augustus dc persleiding van de nieuwe riolering kan worden aanbe steed. Goede prijs voor eerste appelen op de veilingen Maandag zijn op de Zeeuwse veilin gen de eerste appelen van de nieuwe oogst verschenen. Door de provincia le fruit-afzetconnnissie was de aan voer vrijgegeven van het ras Yellow Transparant in de sorteringen van 60 mm en daarboven. Het aanbod kan voor dc veilingen gezamenlijk de eer ste dag geschat worden op vijftien ton. De handel toonde al reeds direct een goede belangstelling. Zo werd voor de eerste kwaliteit 'n prijs besteed variërende van 65 tot 102 cent. Voor kwaliteit II had de prijs een variant van 65 tot 93 cent. Zelfs de Illgrof deed het goed op een prijs van rond 50 cent. terwijl de III- fijn eveneens gevraagd bleek tussen 40 en 48 cent. Ten opzichte van vo rig jaar, toen op 13 juli de eerste ippelaanvoer plaats had, is de eer- ite dag 'n aanmerkelijk hogere prijs notering tot stand gekomen. Toen bedroeg de hoogste prijs 77 en de laagste 47 cent. Het grootste ge deelte werd gisteren afgenomen voor binnenlands verbruik, maar ook en kele partijtjes werden gekocht voor export naar België en West-Duits- land. In verband met de vrij grote val van de Yellow, zal vandaag ook de maat 55 mm er op aangevoerd kun nen worden, terwijl met ingang van donderdag alle Yellow voor aanvoer wordt vrijgegeven. Eerste buitenlandse mosselen in Zeeland aangevoerd Zaterdagmorgen werden de eerste buitenlandse consumptiemosselen aangevoerd uit Denemarken en Duitsland. Deze per auto aangevoer de mosselen waren bestemd voor di verse handelaren en moesten op de verwaterplaatsen te Ycrseke worden uitgezaaid. Alvorens dit kon plaats hebben, werden zij eerst gecontro leerd of de mosselen aan de gestelde eisen voldeden. Eén partij werd af gekeurd, daar er te veel onder de maat bleken te zijn. Nadat de mos selen op grootte waren gesorteerd, mochten deze alsnog op de verwater plaatsen worden uitgezaaid. IfL. OWZ£. se I ZOEN- Dit komt nooit meer terug bijna voor de helft van de prijs! Wij hebben beslag kunnen leggen op de gehele EXPORTPARTIJ LINOLEUM Zorg dat U er tijdig bij bent, want zo goedkoop kocht U nog nooit linoleum met het fraai» gewolkte structuur. Groot kleuren-assortiment. 183 breed NU per meter voor slechts 8#^^ 200 breed NU per meter voor slechts In het origlnële Parket-dessin. NU ongelooflijk voordelig 183 breed per meter voor 80 200 breed per meter voor 80 BELLAMY PARK VLISSINGEN ROTTERDAM DEN HAAG - UTRECHT - VLISSINGEN Eeu stukje Middelburg se Lange Delft ter hoogte van de Niemv- straat, zoals het er in de toekomst uit zal zien. Op deze tekening- zijn de oude winkels en woonhuizen, die de Gasthuiskerk thans nog voor oen groot deel aan het oog onttrekken, al „afgebroken". Waar thans nog een braak liggend bouwterrein is rechts van de kerk heeft ook de nieuwe kunsthandel van L. Dorleijn al een plaatsje gekregei handel, wacht wordt, dat in het najaar met de houw kan worden be gonnen, krijgt een oude Renaissance-gevel. De ze gevel zoals wij in dc krant van maandag reeds meldden stond vroeger op de binnen plaats van het gebouw van de Provinciale Planologische Dienst In de Nieuwstraat, maar werd bij een vrij ingrijpende verbouwing afgebroken en opgesla- - gen. Om deze gevel te behouden heeft archi tect H. Lussanet de la Sablonière van de rijksgebouwendienst Dij hel Middelburgse ge meentebestuur een plan ingediend om deze ge vel in het stadsbeeld op te nemen. Do bouw plannen voor dc nieu we kunsthandel met oude gevel worden thans uitgewerkt doo de Veerse architect L. Beijc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 4