Lyndon Baines Johnson is een symbool van de middenweg KLANKBORD Het mutatievraagstuk in de Ned. Herv. Kerk WERKGEVERS OVER WIJZIGING VAN ONDERNEMINGSRECHT ZATERDAG 16 JULI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 Zoon van arme boer en politicus werd leider grootste senaatsfractie Lyndon Baincs Johnson die gisteren werd gekozen tot kandidaat voor het Amerikaanse viee-presidentschap, is in de Amerikaanse Democra tische partij het symbool van de midden-weg. Hij is voor de aartscon servatieve vleugel van de partij en voor de zuidelijke staten enigszins te „liberaal", maar in de ogen van de overtuigde ..liberalen" uit het noorden is hij te conservatief, terwijl het feit, dat hij uit een zuidelijke staat komt, voor de „noordelingen" ook moeilijk te slikken is. barna en een winstgevend televi siestation in Texas, dat als roep letter de initialen van haar man heeft LBJ zoals trouwens alles wat met de familicbezittingen te maken heeft. Gesprekken Lyndon Baines Johnson werd op 27 augustus 1908 bij het plaatsje Stonewall in het hartje van Texas geboren. Zijn geboortehuis was gebouwd in de traditionele „kolo niale" stijl en zowel zijn vader Sam Ealy, een plaatselijk politi cus, als zijn moeder Rebekah stamden uit pioniersgeslaehten. Het gezin had weinig geld. John son moest op de farm van zijn ouders de handen uit de mouwen steken. Na de middelbare school te hebben afgelopen, liep hij van huis weg en drie jaar lang ver diende hij zijn brood met aller lei baantjes, zoals vruehtenpluk- ker in Californië en arbeider bij de wegenaanleg in Texas. Ten slotte liet hij zich inschrijven als leerling op een kweekschool in San Marcos, in Texas. Daar ont popte hij zich als een geboren debater. Hij leidde er de school krant en behaalde zijn graad na drie jaar. Na korte tijd als on derwijzer gewerkt te hebben, „ontdekte" Johnson de beroeps- politiek en wel in Washington. In 1931. ging hij naar de hoofd stad als secretaris van een lid Aan het Huis van Afgevaardig den uit Texas. In die dagen leer de hij Claudia Taylor kennen, 'n knappe brunette, die de dochter was van een rijke liereboer in Texas. Xa een bliksem-verloving van zes weken trad hij met haar in het huwelijk. Het echtpaar kreeg twee dochters. Voor Roosevelt Toen hij 25 was. werd Johnson benoemd tot directeur van het jeugddepartement van de staat Texas en twee jaar later, in 1936, veroverde hij een zetel in het Iluis van Afgevaardigden. Ilij was toen 27 jaar oud en als voorstander van Roosevelts „New Deal" slaagde hij er in negen te- fenslandcrs te verslaan, resident Roosevelt, die op een visexpeditïe in de Golf van Texas vertoefde, liet de jonge Johnson bij hem komen en invi teerde hem de terugreis naar Washington te maken met zijn 'speciale presidentiële trein. John son was op weg naar de top. Na vier jaar in het Huis van Af gevaardigden te hebben doorge bracht, deed Johnson een ver geefse poging om lot senator te worden gekozen. Bij de verkie zingen van 1941 verloor hij dé strijd tegen gouverneur W. Lee O'Daniel. I-lij behield zijn zetel in het Huis maar onmiddellijk na Pearl Harbour ging liij in actieve dienst als marineofficier. Na zeven maanden dienst, voor namelijk in de Stille Oceaan, keerde hij terug naar Washing ton en in 1948 won hij eindelijk een zetel in de senaat, liet was op liet nippertje want Ouders van Brakenhoft le Iaat voor afscheid Emigrant in Wellington overleden De 27-jarige Nederlandse emigrant Albert Brakonhoff uit Castricum is vrijdag te Wellington (Nieuw-Zce- land) aan leukamie overleden, nog voor zijn ouders arriveerden. De heer en mevrouw Brakenhoff, de ouders van de immigrant, kwamen vrijdag per vliegtuig in Sydney aan, even nadat hun zoon, Alhertus, enke le honderden kilometers verder in liet Wailcato ziekenhuis te Wellington overleed. Twee weken geledon, toen de dokto ren Brakenhoff nog slechts veertien dagen te leven gaven, bracht de plaatselijke Nederlandse gemeen schap gèld bijeen 0111 Albertus naar Nederand te laten reizen voor een laatste bezoek aan zijn ouders. Maar dinsdag vonden de doktoren dat bij niet sterk genoeg was om de lange reis naar Nederland te ondernemen. De ouders die toen met steun van vele landgenoten in staat weren ge steld naar Nieuw-Zeeland tc reizen, kwamen vrijdag in Sydney aan, slechts om te vernemen dat hun zoon was overleden. De jonge Brakenhoff kwam zeven maanden geleden in Nieuw-Zeeland aan en trad vorige maand in het hu welijk. VERZOEK. Ambtenaren van de pos terijen hebben een verzoek ingediend bij het gemeentebestuur van Leyton Engeland) om de naam ..Forest" niet meer in de stedelijke stratenaan- duidingen te gebruiken. Men beeft hier al te kampen niet de namen: The Forest, Forest Court. Forest Drive East, Forest Drive West, Forest Glade, Forest Lea. Forest Road, Forest View en Forest View Avenue. VERSTANDIG. Bedachtzame Britse stedelijke autoriteiten die weten wat de' marine toekomt, hebben in het programma ter gelegenheid van liet bezoek van een van hare majesteits torpedobootjagers aan Deal. liet pro grammapunt „Celloconcert" vervan gen door „bezoek aan de plaatselijke brouwerij. op een totaal van ongeveer één miljoen stemmen, behaalde hij slechts een meerderheid van 87 stemmen op zijn tegenstander. Hij moest daar heel wat schampere opmerkingen over horen, vooral omdat bij een „aardverschuiving" te zijnen gunste had voorspeld, maar zijn prestige was volkomen hersteld in 1954 toen hij met over weldigende meerderheid als sena tor herkozen werd. Hij werd plaatsvervangend leider van de Democratische fractie in de senaat in 1951 en fractieleider in 1953 toen sena tor Ernèst W. McFarland, die de belangrijke post toen be kleedde, niet herkozen werd. Op 44-jarige leeftijd was hij de jongste fractieleider die de senaat ooit had gehad. Hij ging prompt aan het werk om zijn organisatorische en diplo matieke gaven te wijden aan het herstellen van de eenheid in de democratische partij, die toen ernstig verdeeld was. In januari 1955 behaalden de De mocraten een meerderheid in het congres en Johnson werd dus leider van de grootste fractie. L.B.J. In juli 1955 moest. Johnson na een zware hartaanval in het zie kenhuis worden opgenomen. Het was de zwaarste crisis die hij ooit te verwerken had gekregen, maar hij herstelde cn sindsdien heeft zich geen herhaling voorgedaan. Zijn algemene gezondheidstoe stand is goed en zijn duivelse werktempo is steeds hetzelfde ge bleven. Zijn dokters zeggen even wel, dat hij iets te zwaar is: 200 pond bij een. lengte van 1 meter SS centimeter. Na zijn hartaanval heeft. hij. het kettingroken opge geven, maar voor het overige legt hij zich vrijwel geen beperkingen op. Johnson en zijn gezin van vrouw en twee dochters beschou wen de „LBJ Ranch" bij Johnson City, in Texas, als bun eigenlijke huis, maar zij hebben ook een ruime woning in 'n noordwesten van Washington. De senator uit Texas heeft weinig' financiële zorgen. Zijn vrouw bracht een aanzienlijk fortuin mee en zelf' kan Johiison als een rijke liere boer worden beschouwd. Mevrouw Johnson bezit uitge strekte landerijen in de staat Ala- Behalve dal hij blijkbaar bijzon der gehecht is aan de drie initia len, houdt Johnson ook van dure kleding, kostbare, met de hand gemaakte overhemden en bizarre manchetknopen. Zijn voornaamste hobby is nieuwe technische snufjes, waar din hij zijn bureau in de senaat dan ook vol heeft staan. Voor het overige is Johnson altijd te vinden voor gesprekken met vrienden, maar hij houdt zieli ver re van de voortdurende reeks diplomatieke en andere cocktail- partijtjes in Washington. I Na de grote braad in een Icranlczin- nigenyesticht in Guatemala. De linkerfoto van deze combinatie toont twee kinderen bedekt met noodverbanden nadat ze uit de vlam menzee zijn gered. De rechterfoto toont het laaiende ge bouw. Radiotelefoto AIN.PJ. „OMZICHTIGHEID GEBODEN" Ideale regeling reeds bij voorbaat onmogelijk Iu het jongste nummer dat van liet orgaan van liet Verbond van Neder- Iaudsclie Werkgevers, „De. Neder landse Industrie" is een hoofdarti kel gewijd aan de visie van de minis ter van justitie op de vraag of het. nodig is de rechtsvorm van de on derneming te herzien. Het artikel le vert hierbij commentaar op de pro blematiek die minister Beerman vragenderwijs heeft aangeduid toen bij op 20 juni een staatscom missie terzake installeerde. „De Nederlandse Industrie" schrijft dat ook als men van mening zou zijn dat cr binnen het kader van-het ondernemingsrecht minder wenselijk geachte omstandigheden voorkomen het nog geen consequentie behoeft te zijn dat op deze grond dit recht zou moeten worden gewijzigd. „Wellicht zou het namelijk mogelijk zijn binnen hut kader van het gel dende recht eventueel op indirecte wijze - - de gewenste voorzieningen te.treffen", schrijft het blad. Het voegt hieraan toe, dat mogelijk eventuele tekortkomingen van het recht in du praktijk reeds op andere wijze worden .of zijn ondervangen. I-Iet is, aldus het blad, onmogelijk; een wettelijke regeling te treffen.' die alle denkbare situaties bij voor baat regelt. Door al le perfectionistische wetsbepalingen kan de uitvoer baarheid in gedrang komen. Voor het vennootschapsrecht komt hier nog bij, dat daardoor liet „open" karakter, „dat het grootste deel van ons gehele contractenrecht beheerst", hier verloren zou kun nen gaan. Juist dit karakter, aldus „De Neder landse Industrie", heeft ertoe geleid dat de Nederlandse vennootschappen die veelal internationale vertakkin gen hebben", zich op slagvaardige wijze aan dé feitelijke situatie heb ben kunnen aanpassen". De minister van justitie heeft in zijn opdracht aan de onderzoekingscom- missie dc ondernemingsgewijze pro- duktie als uitgangspunt gesteld. Dit houdt volgens het blad in, dat even tuele voor te stellen wijzigingen niet de aanvaarding van een ander stelsel van economische organisatie mogen inhouden. Ze mogen ook niet inhou den dat op de lange duur zulk een fundamentele verandering wordt be- varderd. Het is dan ook duidelijk, dat bij de werkzaamheden van de staatscom missie geen plaats kan zijn voor een gedachtengang, die in al dan niet verkapte vorm een uitvloeisel is van Marxistische theorieën. Het principiële verschil dat op juridi sche gronden wordt gemaakt tussen ondernemingen en vennootschappen, houdt voor „De Nederlandse indus trie" in deze kwestie belangrijke consequenties in. Het is volgens het blad echter „zeer de vraag" of de oplossing van het probleem van het medezeggenschap een van de studie-onderwerpen der staatscommissie binnén het leader van dit recht kan worden ge vonden. Overigens, releveert het blad beeft de minister zelf opgemerkt, dat dit vraagstuk reeds in wettelijk ka der is neergelegd (P.B.O., onderne mingsraden). tïet zal volgens „De Nederlandse Industrie", „inderdaad juist" zijn zich te bezinnen op de vraag of zo gewenst een rechtsgrond kan worden gevonden voor een nog verdergaande vorm van medezeggenschap. Aangaande de machtsverdeling tus sen de organen der vennootschappen merkt het artikel op. dat zoals in het meergenoemde „open" karakter vanv het vennootschapsrecht, er op- het gebied van deze machtsverdeling een zo grote verscheidenheid tussen de genoemde organen bestaat, dat een wettelijk ingrijpen „onvermijdelijk tot ernstige verstoringen aanleiding zal geven". „Men moet immers niet vergeten", oegt het blad hieraan toe, „dat de- e machtsverhoudingen zich meestal I op praktisehe gronden hebben ont wikkeld en door feitelijke omstan digheden noodzakelijk zijn gemaakt. Het betreft hier dan ook een terrein waarop tie grootste omzichtigheid geboden is". Aanslag op anti-Russische verzetsleider in Berlijn Gistermorgen is «-en aanslag ge- pleegd op de 54-jarige directeur van de anti-Russische verzetsbeweging Z.O.P.E., die in West-Berlijn haar hoofdkwartier heeft. Op een dringend verzoek om hulp, dat per telefoon op liet hoofdbureau van politie binnen kwam, snelden rechercheurs naar het adres waar de uitgeverij van Z. O.P.E. is gevestigd. Zij vonden hier de directeur, Karl Wolfgang Beutler. zwaar bloedend uit het hoofd en half gewurgd op de grond van zijn kan toor liggen. Bij de aankomst van de politie fluisterde bij nog een paar keer de. naam ..Boris" en verloor toen het bewustzijn. Gistermiddag was hij zover hersteld dat hij aan de rechercheurs van de politieke opsporingsdienst zijn erva ringen kon vertellen. Hij had in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn kantoor zitten drinken met een hem bekende Let, die in Oost-Berlijn woonde en voor gaf een vijand van het Russische re gime te zijn. Plotseling werd hij onwel door een vreemde geur in de kamer. Hij ver- i loor voor enige ogenblikken het be wustzijn, doch toen hij weer bijkwam voelde hij hoe de Let hem met een das probeerde te wurgen. Toen Beut ler verwoed tegenstand bood, sloeg de ander hem met een fles op bet hoofd. Daarna moet zijn aanvaller gevlucht zijn, want toen de directeur gistermorgen uit zijn bewusteloos heid ontwaakte gelukte het hem, zelf naar het alarmsignaal te kruipen en om hulp te vragen aan de politie. Voorlopige uitkomsten van landbouwtelling mei 1960 Het; Centraal Bureau voor de Statis tiek heeft opnieuw een aantal voor lopige uitkomsten der landbouwtel ling van mei I960 gepubliceerd, en wel over het rundvee, de varkens, de paarden, de. schapen en de hoeiiders, alsmede over het grasland. In de totale rundveestapel kwam, aldus de.ze publikatie, vergeleken met 1959. slechts weinig verandering (3 pet). Het meest opvallend binnen deze sector was de toeneming van het aantal mestkalveren met 20.000 stuks (37 pet) en de teruggang van het mannelijk jongvee jonger dan een jaar met plm. lO.YüD stuks (15 pet). Bij de varkensstapel als totaal valt zoals te verwachten was op grond van de uitkomsten van de dekkin gen-steekproef -- een flinke stijging te vermelden, nl. met 364.000 stuks (14 pet). Deze toeneming deed zich voor zowel bij de biggen (toeneming 211.000 of 12 pet), als bij de mest- j varkens (stijging 114.000 of 10 pet) j en de fokzeugen (stijging 40.000 of 9 pet). Daarentegen vertonen dc mestvarkens van 95 kg en zwaarder een achteruitgang met 32.000 stuks (35 pet). De schapenstapel vertoonde ten op zichte van 1959 een vermindering met 66.500 stuks (13 pet). In de sector der hoenders is vermel denswaardig de relatief zeer sterke stijging van het. aantal slachthoen- ders met l.o miljoen (52 pet). Hier tegen stond een forse daling van het aantal voor de leg bestemde henkui kens met ruim 4 miljoen stuks (17 pet). In de overige gegevens traden geen verschuivingen van grote bete kenis op. In Moskou heeft L. Brczhnew (links' de versierselen van de onderscheiding in de Orde van dc Rode Bannier uit gereikt aun de piloot van de Russi sche luchtmacht Vasity Polyakow. Volgens officiële Russische berichten is Polyalco'w de man, die het Ameri kaanse verkenningsvliegtuig van het type RB-.',7 boven Russisch gebied zou hebben neergeschoten. STEMMEN UIT DE KERKEN Mevr. Eichmann wil proces tegen „ontvoerders" De vrouw van de in Israël op zijn berechting wachtende Duitse oor. logsmisdadiger Adolf Eichmann, Ve ronica Catharina Liebel Eichmann, heelt een strafrechtelijke vervolging ingesteld tcgeu dc ontvoerders van haar man. In de eis wordt gezegd dat dc ont voerders en hun helpers de indivi duele vrijheid aanrandden, toen zij op 11 mei om acht uur 's avonds op het kruispunt van de General Pazweg en de Avenida Cabildo in Buenos Aires, Eichmann meenamen. Volgens Eichmann's vrouw hoel't de Argentijnse regering publiekelijk de. ontvoering toegegeven. „Macht werd in de plaats gesteld van wet. cn ge weld in de plaats van haar beginse len", aldus de eis van mevrouw Eich mann. Verwacht wordt dat de ge rechtelijke procedure over de kwes tie verscheidene maanden in beslag zal nemen. Eerst zal een kanton rechter de ontvankelijkheid van de eis- moeten onderzoeken. Nuchtere cijfers illustreren noodzaak van reorganisatie Het belangrijkste deel van liet „rapport inzake de differentiatie van de fuuctic <-n rechtspositie der predikanten", waarover wij de vorige week iets schreven en welk rapport door de Gen. Synode der Ned. Herv. Kerk Ier beoordeling uuur dc klassikale veergaderingen zal worden gezonden, is het voorstel van de mutatie. Aan het eind van het rapport vinden we de voorgestelde aanvulling van dc kerkorde, zoals de commissie, die deze zaak heeft voorbereid, zich die heeft gedacht. Aan ordinantie 13, welke gaat over het pastoraat, wil zij een nieuw hoofdstuk toevoegen. Door de Gen. Synode moet er, bij aanneming van deze voorstellen wat we niet waarschijnlijk achten een raad. voor de mutatie van 11 leden plus een toegevoegde secretaris worden benoemd. Deze raad houdt een register bij waarop alle gemeenten staan die ingedeeld zijn in groep 5 en 4, waar de predikant in het jaar dat vooraf gaat aan de voorgestelde mutatie reeds 8 jaar staat. Be kend mag worden verondersteld dat. naar de grootte van hot zie lental, de gemeenten der Ned. Herv. Kerk zijn ingedeeld in 5 groepen. De 5e is dan de groep van de kleinste gemeenten. Ook in de salariëring geeft deze inde ling nog al wat verschillen. Nu kunnen de gemeenten beslissen of zij al dan niet op dit register wil len komen. De predikanten van de groepen 5 en 4 hebben niet te kie zen. Wel is bun schriftelijke toe slemming nodig wanneer zij moe. ten worden verzet naar een stand plaats voor-een lagere groep. Op het register, door de laad bij te houden, kunnen zich ook laten plaat sen predikanten van de groepen I, 2 en 3. Indien een predikant op 1 ja nuari van het jaar van verzetting 61 is en reeds tweemaal van standplaats is gewisseld en niet langer dan 10 jaar in zijn huidige gemeente staat, kan hij vragen niet voor mutatie in aanmerking te komen. Wanneer een kerkeraad schriftelijk i aan de raad verzoekt niet tot verzet- ting van zijn predikant over le gaan. i wanneqr deze reeds de 60 gepasseerd I is, zal deze niet naar een andere ge. I meen te worden verwezen. Alle mutatie, volgens deze voorge- stelde regels, heeft de goedkeuring i nodig- van het het breed moderamen van de Gen. Synode. Is een predikant I of een gemeente van oordeel dat be- j palingen voor de mutatie niet vol- doende in acht zijn genomen, dan j staat een beroep open op de generale j commissie van bezwaren en g chil- i Ien. Dit zijn zo wel de voornaamste be- j palingen van de artikelen die de com- missie toegevoegd wenst te zien aan de ordinantie voor liet pastoraat. In het rapport heeft ons één zin toch wel bijzonder getroffen, n.l. deze: „Als een industrie met haar inge nieurs en physici tc werk ging (n.l. als de kerk met haar predikanten) (Zie slot pag. 4 kol. 2) I Het Wereldgebeuren Monroe t n diplomatieke telegrammen en nota's en in de krant is opeens de naam van James Monroe weer dagelijkse kost geworden. Zelfs speelt de naam van de vijfde presi dent der Verenigde Staten, die meer dan tweehonderd jaar geleden (in 175S) werd geboren en in 1831 het tijdelijke met het eeuwige verwissel de. een rol in de ijskoude oorlog tus sen Oost en West. in dit geval spe ciaal in de onvreedzame coëxistentie van de Verenigde Staten en Rusland. De door de Russische premier Niki- ta S. Kroesjtsjew met veel misbaar ontketende twist betreft de vraag, of de „leer", die Monroe op 2 decem ber 1823 afkondigde, nog altijd gel dig is. James Monroe's doctrine was ge richt tegen twee dreigingen van Eu ropese zijde. Hot voornaamste ge vaar kwam van de Heilige Alliantie, die van Ferdinand VII het verzoek ontving, hem bij tc staan om zijn gezag over de afvallige koloniën op het Amerikaanse continent te her stellen. De Heilige Alliantie maakte aanstalten, de vrijgeworden en dooi de Verenigde Staten erkende gebie den in Latijns-Amerika tc veroveren en opnieuw tc koloniseren. Tot de le den van dit bondgenootschap, dat door Frankrijk werd gesteund, be hoorde behalve Oostenrijk en Prui sen ook Tsaristisch Rusland. De tweede dreiging kwam van Rusland alleen: de tsaar wilde de Russische invloedssfeer, waartoe Alaska reeds behoorde, uitbreiden en riep in 1821 zijn soevereiniteit uit over de noord westelijke Amerikaanse kust, waar bij hij aan niet-Russen verbood, te varen of te vissen binnen een af stand van honderd mijl van het land. In de Monroe-verklaring stond on der meer te lezen dat het moet wor den beschouwd als „een principe waarin de rechten en belangen van de Verenigde Staten zijn betrokken, dat de Amerikaanse continenten, door de vrije en onafhankelijke staat die zij hebben verworven en hand haven. van nu af aan niet beschouwd mogen worden als objecten voor toe komstige kolonisatie door welk Eu ropese "staten dan ook". Nu de Russen alle politieke en economische slagen slaan, die het Cubaanse kansspel hun kan opleveren, en als nieuwe suiker oompjes en zelfs als nieuwe interna tionale olieleveranciers optreden ter wijl de Amerikaanse belangen wor den aangetast en westelijke raffina derijen door het nieuwe Cubaanse re gime worden genationaliseerd, zijn voor het eerst in vele jaren de kwes ties rond dc Monroe-Ieer weer ac tueel. President Eisenhower heeft vorige v/eek zaterdag verklaard, dat de Verenigde Stalen de vestiging van het internationale communisme op het westelijk halfrond zouden ver hinderen. De Amerikanen wijzen daarbij op de bevestiging, die de Monroe-doctrinegevonden heeft in het Verdrag van Rio, dat in 1947 werd opgesteld, in liet verdrag van Bogota (1948) waarbij de Organisa tie van Amerikaanse Staten werd op gericht en de in 1954 te Caracas aan genomen resolutie, waarin werd ge zegd dat de politieke overheersing van enige Amerikaanse natie dooi de internationale communistische beweging zou leiden tot beraad over gezamenlijke actie. Kroesjtsjew stelde op een woensdag in Moskou gehouden persconferentie daartegenover vast. dat de Monroe- leer dood is. Hij beloofde dat, hij Cu ba zou steunen bij elke poging om de vlootbasis van de Verenigde'Sta ten te Guantanamo Baai kwijt te raken, en kreet de Noordamerikanen uit voor „meedogenloze kolonialis ten". Omdat Cuba zich tot de Veilig heidsraad en niet tot de Orga nisatie van Amerikaanse Staten heeft gewend met zijn klachten over het beleid der Verenigde Staten, en dus ook de Russen over dit geschil kunnen meepraten kon John F. Ken nedy deze week op de Democratische conventie die hem tot kandidaat voor het Amerikaanse president schap aanwees, terecht betreuren, dat de Monroe-leer voor het eerst in een eeuw tijds was geschonden. Se nator Frank Church, die dc grote programma-rede uitsprak, voegde daaraan het verwijt toe, dat de Ame rikaanse politiek ten opzichte van Zuid-Amerika in het jongste verle den door kortzichtigheid gekenmerkt was en vaak verkeerde dictaturen steunde. Het „nieuwe Marschallplan" dat pre sident Eisenhower vorige week aan kondigde voor hulpverlening aan Zuid-Amerika, had inderdaad al veel eerder opgevat moeten worden. Het geval-Cuba, waar een nieuwe macht hebber op heftige volkssentimenten steunt, bewijst dat Amerika wil het de reeds door de tsaren nage streefde Russische invloed op het westelijk halfrond tegengaan er goed aan doet niet alleen de papie ren van Monroe ter hand te nemen, maar zich ook te tonen als een vriend, die bereid is om zijn schatten met minder gelukkige halfrondgeno- t^n te delen. JAMES MONROE ...weer „in liet nieuws",,,,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3