Fruit wandeltocht van V.V.V. en P.Z.C. Knoop dit in uw oor! WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Agenda GRAFMONUMENTEN FERKET EN REIJNS MARKTBERICHTEN DE HEER K. DE VRIES NAM AFSCHEID VAN KWEEKSCHOOL VK'UDAG iö J UL1 11)60 P R O V I U I A L E ZEEUWSE COURANT START EN FINISH IN GOES Op 3 sept. a.s. Als in begin september de bla deren aan de bomen langzamer hand een bruin-gele glans krij gen en het hard-fruit begint te rijpen, zal de V.V.V. „De Beve- landen" in samenwerking met de Provinciale Zeeuwse Courant een fridtwandeltocht organise ren door het prachtige Zuidbe- velandse boomgaardenland schap. Deze eerste V.V.V.- P.Z.C.-wandeltocht, die zo stellen de organisatoren zich voor een telkenjare terugke rend gebeuren moet worden voor de Zeeuwse tippelaars, wordt gehouden op zaterdag 3 september a.s. Goes zal de vele honderden wandelaars om streeks drie uur 's middags uit geleide kunnen doen en enkele uren later weer kunnen binnen halen. Op de jongste vergadering van de vrV.V. in Goes heeft de heer M. Haasdonk de gedachte gelanceerd eens iets te doen, waarbij de V.V.V. niet alleen het initiatief neemt, maar ook in andere opzichten naar buiten treedt. Het resultaat van de gedach- tenwisseling was, dat men een wan deltocht onder auspiciën van de V.V.V. „De Bevelanden" hiervoor als het aangewezen middel zag. De Pro vinciale Zeeuwse Courant heeft op het initiatief van de V.V.V. ingehaakt en zich bereid verklaard de onont beerlijke financiële steun te geven. Een comité is samengesteld bestaan de uit dc heren M. Haasdonk (V.V.V.), G. Schout (P.Z.C.) en A. C. Veenis, J. v. d. Parel uit Kruiningen en C. J. v. d. Weele, als wandelsport deskundigen. Kritiek op toewijzing van woningen in Sas van Gent Raadslid: „Onderhandse aanbesteding onsympathiek" Een aantal leden van do Sas van Gentse gemeenteraad heeft zich don derdagavond in afkeurende zin uitge laten over dc wijze waarop het col lege van B. en W. het extra contin gent van 18 woningwetwoningen wil aanbesteden en verdelen. Burgemees ter R. A. J. den Boer stelde namelijk voor, dit contingent te boekeu bij het aantal van 20 dat reeds eerder was toegewezen en verder do 38 wonin gen gelijk to bouwen en toe te wij zen aan de woningbouwvereniging „Vooruit". Naar zijn mening betekent dit een belangrijke kostenverlaging bij de bouw. Verder bleek uit een vraag van de heer J. J. Bockstael (katho lieke partij) dat de woningen onder hands zijn aanbesteed, een handels wijze die hij als onsympatiek betitel de. Zijn fractiegenoot, de heer W. H. M. Colsen, onderstreepte de bezwa ren tegen de onderhandse aanbeste ding. Volgens de heer Bockstael was de normale procedure geweest dat de eerste twintig woningen zouden zijn toegewezen aan de woningbouw vereniging „Vooruit" en de laatste achttien aan de vereniging „Sas van Gent". De handgrepen die het college had toegepast noemde hij „schanda lig", omdat andere aannemers buiten de aanbesteding waren ge houden. Tenslotte werd besloten, dat de woningbouwvereniging als nog zou worden gevraagd de wo ningen te bouwen en wel 15 in het plan west en 3 in de Zandstraat. Naar aanleiding van een verzoek van de r.-k. meisjesschool en de kleuter school voor verbetering van verlich ting en verwarming der gebouwen, zei, de heer L. F. S. de Meijer (gem. bel.), dat het nu toch wel de hoogste tijd wordt dat er een urgentiever klaring voor een nieuwe school komt. Aangezien de hele raad het daar mee eens was, werd besloten deze unanieme uitspraak ter kennis te brengen van de betreffende instan ties te Den Haag. Nieuwe para-medicus bij „Der Boede" Koudekerke Met ingang van 1 juni is de heer P. Pols te Amsterdam benoemd tot pa ra-medicus aan de verpleeginrich ting van langdurig zieken „Der Boe- de" te Koudekerke. Tevens za' de heer Pols directeur worden van het Zeeuwse instituut voor opleiding voor heilgymnastiek, massage en fysio- techniek te Middelburg. Verwacht wordt, dat de heer Pols begin augus tus met zijn werk zal kunnen begin nen. In Amsterdam is de heer Pols als leraar lichamelijke oefening verbon den aan enkele bijzondere scholen. Ook is hij in dienst hij de gemeen telijke geneeskundige dienst, afde ling fysische therapie. Daarnaast heeft de heer Pols nog een particu liere masseurspraktijk. De heer Pols is voorts secretaris van de landelijke vereniging van opleidingsinstituten voor heilgymnastiek, massage en fysiotechniek. Burgerlijke stand ZOUTELANDE. Bevallen: M. Vos—Minderhoud, z. M. JanseLabruijère, d. J. Kam, d. Minderhoud—de Dank zij de medewerking van de P.Z.C. kan de wandeltocht op groot scheepse wijze worden opgezet, ver telde ons de heer Haasdonk. Het ligt in de bedoeling deelnemers aan te trekken uit geheel Zeeland en indien mogelijk zelfs uit andere delen van het land. Het inschrijfgeld, dat nor- maal voor volwassenen fl,25 be draagt en voor kinderen beneden 16 jaar fl,wordt zo laag mogelijk gehouden. Dank zij reductiebonnen van de P.Z.C. zal het inschrijfgeld respectievelijk f 0,75 en f 0,50 bedra gen. Prijzen Er zijn voorts tal van fraaie prijzen. Elf deelnemers, die in verenigings verband uitkomen, krijgen een ver- enigingsprijs. Daarnaast zijn er voor de hoogst geklasseerde groepen extra prijzen. Iedere individuele tippelaar zal een bijzonder fraaie medaille ont vangen. Zo mogelijk zal tijdens de wandeltocht de medewerking worden gegeven door het Goese pijperkorps „Excelsior". Er worden drie afstanden gelopen, namelijk 10, 15 en 25 km. De route leidt over de plaatsen Goes, Kloe- tinge, Kapelle, Wemeldinge en Kat- tendijke. Gerekend wordt op een aantal deelnemers van rond 400. Ook scholen kunnen in groepsver band uitkomen, mits zij elf tippe laars in de strijd brengen. Start en finish van deze eerste V.V.V.-P.Z.C.- wandeltocht zijn op de Grote Markt. De organisatie zal zijn ten ten opslaan in de beurszaal van ho tel „De Korenbeurs". (Advertentie) Met één Van Nelle's „After noon" theebuiltje (groot formaat) zet u 'n flinke pot heerlijke, krach tige thee voor heel de familie. Ook buiten, op vacantie, in de tent, op de boot: zó gemakkelijk! Neem ze vooral mee! VAN NELLE's „Afternoon" theebuiltjes (groot formaat) doos van 20 stuks 98 ct MIDDELBURG Gevonden voorwerpen Aan het politieburer.u te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen om trent de in he tijdvak van 7 tot en met 13 juli als gevonden aangegeven voorwerpen, te weten: verschillende wanten en hand schoenen, huis- en andere sleutels, portemonnees met en zonder inhoud, paar witte gymnastiekschoenen, ak- tentas, bedrag aan geld, broche, zil veren ringetje, zwembroek, badhand doek, sleutel van rolschaats, rood etui met potlood, witte trui, bank biljet, plastic speelgoedboot, groene vulpen, paar sandalen, blauwe over all, witte overall, rode alpinomuts, dop van kinderwagenwiel, zakboek je, papieren geld, tennisbal, plastic regenkapjebeige sjaal, zonnebril, enkele bankbiljetten, groene wieldop van auto, bruine bal, muntbiljet van 2,50, zwarte hond, beige dameshoed, bruine koffer, rode step, handwagen, wit kinderschoentje. Indien voorwerpen bij particulieren worden afgehaald wordt men ver zocht hiervan kennis te geven aan het politiebureau te Middelburg. VLISSINGEN „St.-Caecilia" geeft een wijdingsconcert De Vlissingse harmonie „St.-Caeci lia" zal zondag a.s. van twaalf tot een uur een wijdingsconcert verzor gen op het tegelplein bij de Johannes- kerk. Het programma ziet er als volgt uit: 1. Psalm 138. 2. Mars „Land of hope and glory" Edward Elgar. 3. Jesus bleibet meine Freu- de", koraalvariatie uit de Cantate no. 147, Joh. Seb. Bach. 4. 2 koralen uit de Matthaus Passion, Joh. Seb. Bach, a. O. Haupt voll Blut und Wun- den; b. Herzliebster Jesu, arr. Jan de Graaf. 5. Berceuse uit „Jocelyn", Benjamin Godard. 6. „Judex" uit het oratorium „Mors et Vita", Ch. Gou nod. 7. Klankbeelden uit Frankrijk, suite van Albert Thiry, a. Het kasteel van Montsoreau (Anjou); b. De ka pel van St.-Druon (Champagne); c. Het kleine Trianon (lie ue France); d. In Anray na de vergiffenis (Bre- tagne). 8. Psalm 68. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 6 tot en met 12 juli zijn op het politiebureau te Vlis- singen de volgende voorwerpen gede poneerd: enige rijwielen en autopeds, bril in koker, een paar rackets, sleu tels. een handschoen, een muntbiljet, portemonnee, zwembroek en land kaarten. Aan het bureau zijn inlichtingen te verkrijgen over de adressen waar de volgende gevonden voorwerpen- zijn te bevragen: sjaal, polshorloge, sleu tels, portemonnees met inhoud, siga- retteaansteker, een paar handschoe nen, zwembroek, onderdeken, rozen krans, damestasje, gouden manchet knoop, kindertasje, bril in etui en een h( Dagtocht naar België In de week van 23 augustus wordt voor do kinderen van de leden van de buurtvereniging en van de filmclub „De Posthoorn" een dagtocht gehou den naar Knocke in België voor kin deren in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar. Uitslag ballonwedstrijd „De Posthoorn" De uitslag van de ballonwedstrijd op koninginnedag, georganiseerd door de buurtvereniging „De Posthoorn" is: lo prijs, waardebon van 7,50 ZOUTELANDE Filmavond van de Ned. Blindenbond Woensdagavond werd ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan van de Ne derlandse Blindenbond in „Midden dorp" te Zoutelande een kunst- en filmavond gehouden. Medewerking werd verleend door de christelijke gemengde zangvereni ging „Hosanna" te Zoutelande, onder leiding van Ton de Vries. Burgemeester J. de Pree sprak een openingswoord terwijl de heer J. v. d. Berg een propagandawoord verzorg de. Hij declameerde op verdienste lijke wijze enkele gedichten van A. Schmidt en Adema van Scheltema. Er werden twee films vertoond, een kleurenfilm „Van bol tot bloem" en „De stoute schoenen". AAGTEKERKE Bejaarden maakten uitstapje Dinsdag maakten de ouden van da gen van Aagtekerke een uitstapje naar de diergaarde „Blijdorp" te Rotterdam. Bij hun terugkeer in Aagtekerke werden zij ingehaald door de muziekvereniging „Agatha". Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: C. Adriaanse—Jozïasse, z. E. Poppe—Janse, z. J. M. Antheunisse—v. d. Weijde, d. L. A. Flipse—StoeL d. J. OverdulveLievense, d. C. Kailola—Mar- todiwirjo, z. P. Wagenaar—Riemens, z. R. J. de Cock—de Bakker, z. F. Boogaard Comelisse, z. J. A. Koelmans—Zegers, z. E. J. PoortvlietRijkse. z. C. E. de BreeOverwijk, d. C. J. PeeneZwemer, d. F. W. SchilperoortLeiendecker, z. A. L. de ConinckWattel, d. Ondertrouwd: J. J. Steketee, 34 j. en M. A. Matena, 34 j. J. van Loo, 35 j. en T. J. M. Steutel, 22 j. Getrouwd: R. D. Dirven, 25 j. en J. Gil lissen, 20 j. Overleden J. M. P. Meulenberg, 67 j„ wed. v. J. C. Huissoon. M. C. van den Ende, 83 j. e.v. C. F. de Buck. A. de Put ter. 73 j., e. v. L. van de Velde. A. Flip se. 69 j.. e. v. L. Louwerse. M. Luijkx, 76 j.. wedn. v. M. J. A. Flipsen. Bevallen: W. M. Brouwerv. d. Velde, z. C. M. BoelkensAmse, z. M. Joosse Suurmond, z. C. BrouwerKasse, d. S. E. JanseBuljs, d. G. Outermans Weug, z. Ondertrouwd: G. F. R. de Nijs, 21 j. en M. J. Bouwens, 23 j. S. van der Sluijs, 27 j. en J. M. van Wijk. 21 j. K. Brou wer, 53 j. en Ch. Oda, 46 j. W. J. An theunisse. 23 j. en M. J. Poortvliet, 22 j. Overleden: P. Janse, 87 j., wedn. v. C. Joziasse. M. Hooftman, 89 j., wed. v. C. Bedaf. G. Malgo. 89 j., wed. v. J. M. van der Staaij. C. Hegberg, 55 j„ e. v. P. Steen. voor Dickie van Sandijk; 2e prijs, waardebon van 5,— E. Oosterveen; 3e prijs, waardebon 2,50 Wouter Groen. De drie ballons waren te St.- Omer in Frankrijk terechtgekomen. „Meester" Bal verlaat na veertig jaren Hulst herenpyjama. Door zijn benoeming tot hoofd van de r.-k. lagere school in Nieuw-Den- Helder zal „meester" A. J. Bal de St.-Willibrordsschool en daarmee ook Hulst verlaten. Veertig jaar heeft hij hier les gege ven aan de vijfde klas. De Hulster periode van deze onderwijzer wordt dus beëindigd met een jubileum. Het is begrijpelijk dat de bond van oud-leerlingen van de St.-Willibrords school, de leden van het oudercomi té en het personeel de heer Bal niet zonder meer willen laten vertrekken. Aanstaande zaterdagmiddag om half vier zal in een lokaal van de school een bescheiden hulde worden ge bracht aan deze geziene onderwijs man. Vertegenwoordigers van ge meente en instituten op maatschap pelijk en kerkelijk terrein zullen daar aanwezig zijn om de heer Bal hun waardering te tonen. Na afloop hiervan, van vijf uur tot half zeven, zal de heer Bal recipiëren voor ouders, oud-leerlingen en andere belangstellenden in het klooster aan de Bellingstraat. ZAAMSLAG Gevonden voorwerpen Bij de opperwachtmeester der rijks politie t.e Zaamslag zijn inlichtingen verkrijgbaar betreffende de volgende gevonden voorwerpen. Een dop van benzinetank, een portemonnee, een motorbril, een konijn, een armband en een zakhorloge. VANDAAG. Temenzen Luxor: Pikant verlof in Parijs, 20 uur. 14 jaar. Sas van Gent Olympia: Met muziek meer mans, 20 uur. In een voor de eisen des tljds modern ingerichte werkplaats zijn wij in staat U op het gebied van grafmonumenten dat te brengen, wat U zeker voldoening zal schenken. Vrijblijvend wordt U op aanvrage de geïllustreer de catalogus toegezonden. Op uw verzoek komen wij ook bij U aan huis. STEENHOUWERIJ TRAGEL 7c Tel. 01140- ST.-J ANSTEEN -2906 Hulst OOSTBURG Veilig-verkeersdag Woensdag werd in Oostburg een vei lig-verkeersdag gehouden, georgani seerd door het Verbond van Veilig Verkeer, in samenwerking met de commissie voor verkeersonderwijs te Oostburg. 's Morgens werden er in het Leden theater verkeersfilms vertoond voor de leerlingen van de lagere school. Op het Ledelplein stond een teststa tion, waarin men zich kon laten tes ten op zijn voor veilig verkeer belangrijke lichamelijke conditie. Een geluidswagen reed door de ge- gemeente om vooral op de invalswe gen, waar het in verband met de weekmarkt erg druk was, verkeers- aanwijzïgingen te geven. 's Avonds was er weer een bijeen komst in het Ledeltheater, waar de waarnemend burgemeester van Oost- burg, de heer A. P. Modde, aan de leerlingen van de lagere school, die met goed gevolg het verkeersexamen hadden afgelegd, de diploma's en insignes uitreikte. Prijs zwarte bessen daalde Op de Zeeuwse veilingen is donderdag 'een vrij forse daling opgetreden bij de prijs van de zwarte bessen. Was er de laatste dagen van een lichte daling sprake tengevolge van toene mend aanbod, gisteren daalde de prijs ten opzichte van de vorige dag met niet minder dan 40 cent per kg tot 1.76 te Kapelle, terwijl in Goes de prijs nog verder inzakte tot 1.71. In tegenstelling met deze da ling was er een verbetering waar te nemen in de frambozenprijs. Nu het aanbod sterk afneemt trekt de prijs de laatste dagen aan. Werd woens dag voor de eerste kwaliteit nog 1.24 betaald, gisteren werd een prijs genoteerd van 1.29 tot 1.38. VEILING ST.-ANN ALAND Doré bonken 15.10—15.50. gew. I 17.30—17.54 II 16.09 Drielingen 10.16. Bintjes bonken 20.51. gew. t 12.2012.74. II 7—7.10. Eigen heimer bonken 12,50. gew. I A 16.34—16.48 I 15,39—15.47. II 13,75—15.07. Drielingen 7.36 —8.41. Voer 4.12 Aanvoer 90 ton. VEILING SCHERPENISSE Doré bonken 1520. gew. I 1720—17.24. II 16.07. Bintje bonken 21.53. gew. I 9.09—11.82 Drielingen 624, Eigenheimers gew. I 1326 —14,74 Aanvoer 45 ton. VISMIJN YEERE Exportgarnalen 1295 kg 1.014.60. Schar 5 kg 45. Bot 302 kg 16—25. Wijting 5 kg 23. Tong 608 kg 1.67—3,92. Schol 6 kg 48. Rog 3 kg 21, Paling 9 kg 2,03—2,41. Ongesor teerde vis 7 kg 60—9.38. Karper 1 kg 2.48. Wulk 4 kg 21. Visiever 1 kg 3,51. Doorge draaide vis 102 kg. VEILING ST.-MAARTENSDIJK Doré I 1724-17,61. II 16,16—15,00. 1528—1521. Drielingen 9,50—9.75. Kriel 4.94 Bintje.I 11,18—11.92. II 9.49. Bonken Drielingen 6.43. Eigenheimer I 14.6015,71. Drielingen 5.94 Voer 428. Aanvoer 2700 kisten. Eerste plantulenveiling. Plantuien 40-70 32,70. levering 1 6 juli. Plantuien 40-70 31.60—31.10. levering 19 juli. Alles per 100 kg. Aanvoer 45 ton. Graanbeurs. Tarwe 33—34. Gerst 26—28, Kleine erwten 35—38. Schokkers 3640. Bruine bonen 110—120. Maanzaad 115—125. Pater Kengen te Goes 25 jaar priester In het bijzijn van bestuur, leerlvracli- ten en leerlingen van de r.k.h.b.s. te Goes heeft pater drs. L. J. H. Ken- gen, leraar Engels aan deze h.b.s donderdagmorgen in „Het Schut tershof" zijn vijfentwintigjarig jubi leum gevierd als priester. Pater Kengen, werd in 1909 in Val kenburg geboren' In 1935 werd hij tot priester gewijd. Tijdens de bij eenkomst in „Het Schuttershof" werd hij achtereenvolgens toegespro ken door de directeur van de school, pater ir. H. Hamer, de voorzitter van de leerlingënvereniging, de heer H. Schrijver en de voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. H. Roose. De jubilerende priester mocht ver scheidene boekenbonnen in ont vangst nemen. De bijeenkomst werd afgewisseld met .zang en declamatie van de leerlingen'. Hondententoonstelling te 's-Hertogenbosch Op de zondag 10 juli to 's Hertogen bosch gehouden internationale hon dententoonstelling werden door Zeeuwse inzenders de volgende re sultaten behaald: De heer en mevrouw Bracke-Neuf- cour, IJzendijke, langh. teckels, 2 x le U; J. C. van Dixhoorn, Terneuzen, cockerépaniel, U; ir. A. E. Bruijning, Goes, cockerspaniel, 2xZG; J. Wis se, Yerseke, bouvier, 3e ZG; G. J. Dockheer, St.-Laurens, Duitse dog, 3e ZG; J. F. de Mey, Aardenburg, Mechelse herder, le ZG; J. A. Lu- teyn, Yerseke, Dobermannpinscher, ZG; Jac. J. Maat, Terneuzen, Duitse herder, G. NA 36 JAAR.... Gymnastiekleraar leidde rond 1000 leerlingen op Donderdagavond hebben onderwij zend personeel, leerlingen, oud-leer lingen en vele genodigden tijdens een ongedwongen bijeenkomst in de aula van de rijkskweekschool te Middel burg gymnastiekleraar K. de Vries uitgeleide gedaan. De heer De Vries, die 36 jaar als gymnastiekleraar aan de Middelburgse kweekschool ver bonden is geweest gaat de school we gens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd thans verlaten. In deze 36 jaar als gymnastiekleraar heeft de heer De Vries ongeveer 1000 leerlingen de theorie en praktijk van liet gymnastiekonderwijs bijge bracht. Dat dit altijd in goede harmonie was gebeurd, viel te beluisteren uit de vele toespraken, die tot de scheiden de leraar werden gericht. Dat de les sen ook altijd op bekwame wijze wa ren gegeven bleek wel uit de woor den van directeur M. A. Hage, die de heer De Vries als een vakbekwaam en plichtsgetrouw man typeerde. De ze plichtsbetrachting kwam onder meer enkele jaren geleden tot uiting toen de heer De Vries, ondanks dat hij zich niet goed voelde, doorging met het lesgeven, hoewel het hem veel inspanning kostte. Het waren dan ook geen loze woorden, toen de heer Hage zei, dat de heer De Vries werkte voordat het hem gevraagd werd, als het hem gevraagd werd, maar ook als het hem niet gevraagd werd. Ook de heer E. Berrevoets, inspec teur voor lichamelijke opvoeding, die namens de hoofdinspectie het woord voerde, wees op de vakbekwaamheid en de plichtsbetrachting van de scheidende gymnastiekleraar. „Dat de lessen van de heer De Vries altijd in goede harmonie verliepen kwam doordat de afstand leerling-gymnas tiekleraar niet zo groot was, maar daardoor juist prima afgestemd," al dus de heer Berrevoets. Deze zei ver der, dat de heer De Vries thans na 36 jaar zijn werkstuk had „ingele verd". „Het behoeft niet opgepoetst te worden, want het was degelijk en goed". Stimuleren Wethouder J. W. Kögeler, die na mens de gemeente het woord voerde, waardeerde in de heer De Vries, dat hij op alle mogelijke manieren ge tracht had de gymnastiek ook bul ten de kweekschoolgemeenschap te stimuleren en te bevorderen. Namens het gemeentebestuur bracht de wet houder fan onderwijs de heer De Vries hartelijke dank voor wat hij in al deze jaren voor de gemeenschap had gedaan. Verder werd het woord gevoerd door de oud-directeur van de kweekschool, de heer A. de Jonge, de heer A. A. Leenhouts, inspecteur van het lager onderwijs, de heer J. W. Almekin- ders, hoofd van de rijksleerschool en als oud-leerlingen de heren Van der Pluym en Van der Lijcke. Als ver tegenwoordigster van de kwekelin gen sprak Els Lammers enkele woorden van afscheid. De heer J. J. de Kok sprak ten slotte namens de gehele kweek schoolgemeenschap, toen hij de heer De Vries als afscheidscadeau een kleinbeeldcamera aanbood. Mevrouw De Vries ontving een boeket bloemen. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 13 Juli. Aaardappelen. grote 1017, bon ken 17—22, poters 9.50—11, kriel 34. Andijvie 713. Bloemkool IA 52^—74, IIA 15—67. IIB 14—38. Dubb. bonen I 68—82, II 65—70. Kroten 68. Komkommers A 20—24. B 12—15. C 8. Rode kool 10—15. Spitskool 711. Peterselie 3. Selderij 56. Sla I 3—9.60. II 3—6.60, Snijbonen I 128—147 II 98. Stamsnijbonen 61—63. Tuin bonen 12—19. Spinazie 26—30. Uien 22—27. Sjalotten 14—18. Waspeen IA 11, IIA 10. Combinatie I: Tomaten A 5.50, B 5.50, C 5.70. Combinatie II Tomaten A 5.40, B 5.20, C 5.30. Jucunda zonder dop 8385, Talisman IIA 94141. Frambozen 25—38. Rode bessen IA 84115. IIA 49—92. id. 14 p. doos. Zwarte bessen I 218—222, II 207. aanvoer 23.000 kg. Kruisbessen 42 —86. Ontario St. 161—165. H 106—143. Col den Japan St. 136—141. H 115—123. Beauty 97—112. Netmeloenen 87—116. Perziken AA 40. A 26. B 17. C 12. VEILING THOLEX Doré bonken 15.40-15.80. Blok I 17,26— 17.52, II 15.75—15 90. Poters 7.60. Kriel 4.28. Bintjes bonken 23, Blok I 1150—11.30. II 8.00—8.50. Witte Eigenheimers bonken 13,00 gew, 14.31—14.60.Aanvoer 4 4 ton. VEILING STAVENISSE Doré gew. 17.5017.54 bonken 14.80. Drie lingen 9.40 Bintjes gew. 11.10—12.90. Bon ken 22.60. Drielingen 5.70. Eigenheimers gew. 15.10—15.30. Bonken 11.50. Drielingen 6, Voer 4.10. Aanvoer 45 ton. VEILING MIDDELBURG Zwarte bessen I van 157—2.04. Aanvoer 30 ton. Rode bessen 64 ct. Aanvoer S ton. MARKTBERICHTEN BARNEVELD Coöperatieve Veluwse Eierveiling Bame- veld. Ede: weekaanvoer circa 800.000 stuks, waarvan er thans 378.632 werden geveild. Handel in kleine eieren vlug in grote eie ren matig. Eieren van 41 tot 47 gram .8,45 tot 10,58, van 47 tot 57 gram 10,93 tot 13.58 van 57 tot 60 gram 13,80 tot 14,21, 60 tot 68 gram 14.35 tot 14.20, alles per 100 stuks. Eierveiling S.B.E.: Aanvoer 554.536 stuks. Handel redelijk. Prijzen: eieren van 56 tot 60 gram 13,43 tot 13,81, van 60 tot 65 gram 13,60 tot 13,89 eendeëieren van 59 tot 69 gram 9,40 tot 12,06, van 69 tot 72 gram 12,12 tot 12,50. alles per 100 sttuks. Eiermarkt: aanvoer circa 1.700.000. Handel redelijk met kalme afloop. Prijzen: eieren 60 tot 65 gram 13,80 tot 14,50, algemene prijs 14 10 per 100 stuks. Kiloprijs 2.29, ba sis 61(4 gram. Eieren van 40 tot 54 gram 8.80 tot 13,00. Kiloprijs 250 tot 2,40. Pluimveemarkt: aanvoer circa 49.000 stuks Prijzen slachtkippen 1,70 lot 1,75 per kg, slachtkuikens 1,65 tot 1,90 per kg, handel in kippen redelijk, in kuikens traag. VEILING KRABBENDIJKE 14 Juli. Jucunda I 76. Rode bessen per doos: Prolific II 23,. Jhr. v. Tets II 22—25 Early Laxton I 141, fabr. 58. Zwarte bes sen I 196—206, II 160 Dubb. pr. bonen I 93, II 76. Rode bessen per kg: Prolific I 78. II 58—81, Jhr. v. Tets 1 84, 11 74, 111 46 -60. VEILING KAPELLE 14 Juli. Frambozen in kratten I 129—138, II 126—129. Rode bessen industrie A 88, I 68,30—76,60, II 63,70-65,30, III 48. Zwarte bessen industrie I 176-184. I! 16 3—168, afw. 89 Aardbeien zonder dop industrie: Jucunda II 80. Dubb. pr. bonen I 90.30 —91,30, II 84. Kersen: Klerken I 161, II 140, Krieken I 139, 11 129, Zure Morellen I 92, II 76, Inspecteur Lohnis II 120—127. Witte bessen per kg. II 41. Kruisbessen per kg I 82, II 50—74. Orangepruimen I 76—94. TI 42—55. Early Laxton I 108. Aard bei* per doos: Talisman I 45, II 37—45, Ro de bessen per doos I 21—28, II 17. Kruis bessen per doos I 20—22, II 15—20. VEILING BERGEN OP ZOOM 14 juli. Frambozen 57—1.05. Rode bes 63. Zwarte bes 1.73—1.93. Stamboon dubbele prinsessen 84. VEILING GOES 14 juli. Export- en Industrieveiling per kg: Zwarte bessen exp 171—175. II 158—159, afw. 122. Rode bessen exp. 67—75. II 65. III 55. Duitse zure II 65. Frambozen ln kratten I 131—143, II 121-129. Frambozen in kratten los I en 11 59. afw. D. Jucun da I en II 69—71. Dubb. pr. bonen I 95, II 91. Gewone veiling per kg: Rode bessen I 81 —84, II 76. Kruisbessen II 65—77. Vroege Oranjepruimen I 71—81, II 52—72, grof 64 —73, fabr 49-561, rijp 82-85. Earley Lax ton 1 150. grof 120—144, fabriek 45—92. Tol lenaars grof 42. Klerken II 137—160 Dubb. krieken II 95—102. Zure Morellen II 75—95. Talisman II 94. Per .doos: Rode bessen II 20—26, Frambozen 11 31—34, Talisman 11 21, Kruisbessen 11 21. Oudste inwoner van Haamstede overleden De oudste inwoner van Haamstede en van Schouwen-Duiveland, de heer H. J. Verton, is donderdag in het rusthuis „Duinoord" overleden. De heer Verton bereikte de leeftijd van 99 jaar en 8 maanden. Op 9 novem ber 1860 werd hij te Duivendijke ge boren. Sedert 1 maart 1956 verbleef de heer Verton in het Haamsteedse rusthuis. Hij was nog bijzonder kras en toonde zich bij verschillende gele genheden altijd een spraakzaam man. Examens Het mulo-diploma A behaalden don derdag te Goes: A. B. Krijger. H. N. van Santé, J. J. Verburg en S. A. Bartelse uit Goes, D. M. S. van Loen- hout uit Kwadendamme, M. Nijsse uit Baarland, J. D. Ruissen uit Wemel dinge, N. F. de Roo en W. F. Ver hulst uit Kapelle, J. en E. de Waal uit Bruinisse, S. A. Sohilait, B. M. de Bree, E. van Zweeden. P. W. C. Lok, J. C. Cornelis en J. Boelhouwer, al len uit Vlissingen, A. de Voogd uit Oostkapelle, G. M. van Waveren uit Haamstede, J. Joosse uit Amemui- den. J. E. Koppejan uit Zoutelande, V. Oosthoek uit Westkapelle, A. J. Padmos (m), Renesse, J. W .F. van Dijk uit Oosterland, E. G. Bakker (m) en A. Cijvat (m) uit Koudker- ke, E. H. Barentsen (m) en M. J. G. Edelman uit Souburg. D. S. de Bokx (m) uit Terneuzen. M. F. Tazelaar uit IJzendijke, K. Harmsen en L. J. Holleman uit Oostburg, S. Dieleman (m) uit Aardenburg. S. P. v. d. Ameele (m) uit Hoofdplaat, M. J. Provoost (m) uit Domburg en C. M. Schmid (m) uit Middelburg. Er wer den geen B-kandidaten geëxamineerd. Drie kandidaten werden afgewezen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3