Herverkaveling Kleverskerke - 1180 ha-kost ruim 4 miljoen Zeeuwse Almanak THOOLSE LAND- EN TUINBOUW GAAT MEER INTENSIVEREN itoin REGEN STAGNEERDE ZEEUWSE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN schilderzelfmet RILLANDS MEISJE BEHAALDE B-KAMPIOENSCHAP DISCUS Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 13 JUD1 1960 OP 19 OKTOBER STEMMINGSVERGADERING In augustus wordt plan in Middelburg, Veere en Arnemuiden ter visie gelegd In liet verenigingsgebouw te Arnemuiden werd dinsdagavond een voorlichtingsvergadering gehouden inzake de ruilverkave ling in voorbereiding Kleverskerke. Op deze bijeenkomst, die door talrijke boeren werd bijgewoond, gaf de heer B. J. Franke van de Cultuurtechnische dienst en secretaris van de voorberei dingscommissie een heldere uiteenzetting over deze herverkave lingsplannen, waarbij het om 1180 ha grond en ongeveer 55 be drijven gaat. De totaalkosten van deze herverkaveling worden geraamd op f4.110.000, waarvan ten laste van de eigenaren f 1.242.100 zal komen. De bijdragen van derdenworden ge raamd op f 101.470, terwijl men op een rijkssubsidie van f 2.766.430 kan rekenen, zijnde 67 procent van de totaalkosten. Ir. Franke deelde verder nog mee, dat dit jaar reeds de stem- mingsvergadering over deze plannen zal worden gehouden. In overleg met Ged. Staten is voor 9 september a.s. een infor matieve vergadering vastge steld, waar het herverkavelings plan Kleverskerke nog eens pre: cies uit de doeken zal worden gedaan. Hierop volgt op 19 ok tober de stemmingsvergadering, waar beslist zal worden over het al of niet doorgaan van de herverkaveling. Op deze laatste vergadering, die geleid zal wor den door een lid van Gedepu teerde Staten, zullen Ged. Sta ten een uitspraak doen over eventuele bezwaren, die recht hebbenden tegen deze plannen hebben ingebracht. „Hiervoor zal het betreffende herver kavelingsrapport reeds medio augus tus bij de drie gemeenten: Middel burg, Veere en Arnemuiden ter inza ge worden gelegd", aldus ir. Franke. Verder zei deze, dat tot een maand na de tervisielegging bezwaren kunnen worden ingediend bij Ged. Staten. De plannen voor deze ruilverkaveling heeft de Cultuurtechnische dienst in samenwerking met de voorberei dingscommissie in overleg met alle betrokken overheidsinstanties opge steld. In zijn uiteenzetting belichtte de heer Franke enkele facetten van deze plannen, zoals de wijze waarop de stemming zal plaatsvinden, de mo gelijkheden van bedrijfsvergroting en overplaatsing van het bedrijf naar een van de IJselmeerpolders (voor namelijk Oostelijk Flevoland). Tot slot van zijn uiteenzetting gaf de heer Franke enkele globale cijfers van de kosten en de bedragen, die van betrokkenen zullen worden ge vraagd. Kosten De kosten van de cultuurtechnische werken omvattend verbetering A an de wegen, waterlopen en de ka- velinrïchtïng worden geraamd op 8.510.000. Hiervan zullen de be- Advertentie) Centrale verwarming S AWE MA NV Hederslraal 19 - Middelburg - Tel. 01180-2962 langhebbende eigenaren 1.060.000 moeten bijdragen, terwijl door der den de Nederlandse Spoorwegen 6000 betaald zal worden. Het rijk neemt het resterende deel A'an 2.444.000 (70 procent) voor zijn rekening. Naast deze cultuurtechnische wer ken zijn in het plan ook de aanleg van waterleiding en elektriciteit naar de. boerderijen opgenomen de zo genaamde utiliteitswerken waar van de kosten op 424.000 worden geraamd. Aan de betrokkenen zal hiervan 72.700 worden gevraagd. De bijdragen voor derden, in dit ge val gemeenten, provincie en gedeel telijk het fonds onrendabele aanslui tingen van de P.Z.E.M. worden op 95.470 berekend. Het rijk betaalt in deze werken, 255.830 (60 pro cent) mee. Boerderijen Hiernaast wordt gerekend opsde noodzakelijke bouw van enkele boerderijen, waarvoor in de be groting 176.000 is opgenomen. De betrokkenen zullen hiervan 109.400 moeten betalen, terwijl liet rijk hierop een subsidie ver- leent van 66.600 (38 procent). Per ha zal deze herverkaveling elke boer ongeveer 1020 kosten, af te betalen in 30 jaar. Bij het opstellen van de plannen heeft men gestreefd naar een be- drijfsgrootte van 18 ha, waaïvan tweederde bouw- en eenderde gras land. De huidige verhoudingen in het herverkavelingsgebiéd zijn ongeveer 60 procent bouw- en 40 procent gras land, zo bleek uit het betoog van ir. Franke. In de toekomst rekent men er op, dat dit ongeveer 70 procent bouw- en 30 procent grasland zal worden. Over de mógelijkheden van bedrijfs vergroting deelde deze vervolgens mee, dat men in ieder geval het hoofdberoep in de landbouw moet hebben, Avil men hiervoor in aanmer king komen. Ook zal er op worden gelet hoe de betrokkene zijn be drijf voert. Andere eisen zijn: kredietwaardig heid, tenminste 5 ha land moet wor den ingebracht, terwijl er ook een waarborg moet zijn, dat een dergelijk bedrijf kan blijven voortbestaan (bij voorbeeld een zoon die ook in het bedrijf werkzaam is en het later kan overnemen). Nieuw bedrijf Over de mogelijkheden van een nieuw bedrijf in een van de IJsel meerpolders deelde ir. Franke mee, dat de selectie hiervoor door de directie van de Wieringermeer wordt uitgevoerd. Wanneer iemand echter in een van de IJsel meerpolders een nieuw bedrijf krijgt toegewezen moet de oude grond voor de herverkaveling worden overgedragen. „De verwachting is", aldus ir. Fran ke, „dat een aantal boeren in deze nieuwe polders een bedrijf zal wor den toegewezen". Hoewel men nog slechts in de voorbereidingsperiode van deze herverkaA'elingsplannen verkeert, is aan een tweetal land bouwers reeds een aanbieding ge daan A'oor een bedrijf in een van de IJselmeerpolders. Voorts behandelde de heer Franke enkele punten over de wijze waarop het land moet worden ingeleverd om voor een bedrijf in een van deze polders in aanmerking te komen. Tot slot van deze voorlichtingsbijeen komst, die onder leiding stond van de heer J. Polderdijk, voorzitter van de voorbereidingscommissie, beant woordde de heer Franke verschillen de vragen. KLEINE LANDBOUWWERKTUIGEN TE ZIEN In St.-Maartensdijk en St.- Annaland demonstraties De agrariërs op het eiland Tho- len leggen de laatste tijd een duidelijk streven aan de dag naar intensieve teelten. Vooral wat betreft de fruitteelt, de teelt van grove groenten en van bloembollen. Dit streven wordt van voorlïchtings- en landbouw- verenïgingszijde zo veel als mo gelijk is gestimuleerd. Dit was dan ook de réden, waarom dinsdag op het eiland Tholen demon straties met kleine landbouwwerktui gen werden gehouden. De vertoonde machinerieën betekenen voor de klei. ne gemengde land- en tuinbouwbe drijven vaak een uitkomst. Vele van VAN TOT OP DE FILM Heel Zoutelande gaat op de film. Dit spectaculair gebeuren is het initiatief Aan de muziekvereniging „Luctor et Emergo", die de film laat maken in het kader van een, door verenigings organisaties mogelijk gemaakte, lan delijke i'ilmactie. Het oog van de camera zal op vrijdag 22 juli voor- namelijk op de inwoners van Zoute lande gericht zijn. Daarnaast krijgt het verenigingsleven een kans en als de inwoners van Zoutelande in het komende winterseizoen de gelegen heid krijgen om de film te bekijken, zullen ze niet alleen zichzelf terug- vinden, maar wellicht ontdekken dat het geheel een waardevol document voor de toekomst zal zijn. BALLON „Blijf er nou mee binnen, anders waait ie weg", 'had papa z'n driejari ge dochter Andel nog voorgehouden, 'maar ze was er toch het strand (bij Dishoek) mee opgerend, waar de fa milie in een zomerhuisje verbleef. Hij woei inderdaad weg, de prachti ge rode ballon. Pa holde er nog achteraan, maar hij .moest de strijd opgeven. Voortgedreven door een krachtige zuid/westenwind verdween de ballon in de richting Vlissingen. Een uur later was Andel haar kleine verdriet al bijna vergeten, toen er plotseling een dreunende ontploffing weerklonk, afkomstig uit. een van de bimkers, die met explosieven worden opgeruimd. Het zomerhuisje stond te schudden. Andel schrok helemaal niet. Ze sprak alleen berustend: „Daar gaat m'n ballon SUCCES DUIF Bij een te Koewacht georganiseer de wedvlucht met duiven vanuit Orleans, won de heer L .Lauret niet minder dan een televisietoestel en een bromfiets. Wel een zeer succes volle dag voor deze bekende dui- venliefhebber. PAPIER De schooljeugd van Aagtekerke heeft in de afgelopen wintermaanden niet stil gezeten. Onvermoeibaar hebben de jongelui het oude papier van Aag- tekerke verzameld en gebundeld, het geen het respectabele resultaat van veertienhonderdvijfenzestig kilo op leverde. Deze kilo's leverden weer 46,60 op_, een bedrag dat aan het Rode Kruis werd overgemaakt. VLUGGER In een aanzienlijk hoger tempo dan voorheen zien de St.-Annalanders hun oude haven gestaag veranderen in 'n zandwoestijn. Oorzaak van de ver snelling is de aanwezigheid van een nieuwe zandzuiger, die door zijn gro te capaciteit belooft dat de liaven binnen korte tijd zal zijn gedempt. Nu worden de St-AnnaJanders dan ook nieuwsgierig naar de bestem ming, die het nieuwe terrein zal krij gen. FEEST Feest in Yerseke en feest in Tholen. Zaterdag in Yerseke gold het het echtpaar Koster-Van der Eek dat zijn 25-jarig huwelijksfeest vierde. Op zichzelf niet vermeldenswaard, ware het niet dat de bruidegom 65 jaar oud was toen hij in het huwe lijksbootje stapte. Binnenkort wordt de bruidegom 90 jaar. In Tholen gaat het ook om hoge leeftijden, want de heer en mevrouw BraahKurvink zijn 91 en 88 jaar, en maandag hopen ze hun 65-jarig huwelijksfeest te vieren. Naar het zich laat aanzien zullen ze dit in goede gezondheid kunnen doen. de gedemonstreerde landbouwwerk tuigen zijn op het eiland Tholen niet of nauwelijks te vinden. Juist door deze demonstratie Avilde men de land en tuinbouwers meer vertrouwd ma ken met voor hen veelal onbekende werktuigen. Het initiatief tot deze demonstraties was genomen door de streekverbete- ringscommissie, in nauwe samenwer king met de Zeeuwse Groentetelers- vereniging, de Bedrijfsstudiegroep Tholen eu St.-Philipsland en de land en tuinbouwvoorlichtingsdienst. De demonstraties werden gegeven door Thoolse hoeren en fruittelers, maar ook enkele landbouwers uit an dere delen, van Zeeland waren naar Tholen gekomen om hier nog weinig of niet voorkomende werktuigen te demonstreren. De afgelopen winter zijn diverse le zingen gehouden over de mechanisa tie van net kleine bedrijf. De demon straties, die 's morgens in St.-Anna- land werden gegeven op het bedrijf van de heer J. L. Goédegebure en 's middags in St.-Maartensdijk op het bedrijf van de heer A. L. Hage, vormden min of meer de praktische afsluiting van de lezingencyclus. Vooral in St-Annaland bestond voor de werktuigendemonstratie een grote belangstelling. Er AA'erd o.m. getoond een machine tAdvertentie Verjong Uzelf en ook Uw fiets! Botsing tussen drie auto's uit Serooskerke Op de Moerstraatsebaan te Bergen op Zoom deed zich dinsdagmorgen een kettingbotsing in een file auto's met ouden A'an dagen uit Seroosker ke, voor. Drie personenauto's, respec tievelijk bestuurd door H. S., S. M. en P. A. uit Serooskerke waren daar bij betrokken. De botsing ontstond, toen de wagen van S. stopte. De bei de andere auto's werden zwaar be schadigd. Grote Noorse tanker in Haven van Vlissingen Vandaag, woensdag, zal te Vlissin gen aan de S.H.V.-oliebunker het 31.044 bruto registerton metende Noorse tankschip „Hadrian" afme ren. Dit schip is een van de groot ste die ooit de haven van Vlissingen STRIJD AFGEBROKEN Programma verschoven naar weekeinde 16 en 17 juli De tenniswedstrijden om het kampi- oenrchap van Zeeland van de K.N.L. TJS., gehouden op de „Animo"-banen te Terneuzen, moesten zondag rond het middaguur abrupt worden afge broken omdat de aanhoudende regen het verder spelen onmogelijk maakte. Zaterdagmiddag kon nog een groot aantal partijen worden afgewerkt, terwijl ook zondagmorgen nog zij het dan schoorvoetend werd ge start. Naderhand werd het weer van dien aard dat besloten werd het reste rende programma te verschuiven naar zaterdag 16 en zondag 17 juli. Do uitslagen van het afgelopen weekein de Avaren als volgt: Heren enkel: le ronde: C. v. d. Peijl J. Oranje 6-3, 6-1; A. IJsebaertH. Potteboom 6-1, 3-6, 6-2; L. Parent B. Deltour 6-3, 6-1; PraasterinkJ. Ventevogel 6-1, 6-0; E. Timmermans Kamermans 8-6, 7-5; P. Hermsen A. Drost 6-0, 6-3. 2e ronde: P. de HaasW. Scheltens 9-7, 2-6, 6-3; PraasterinkE. Tim mermans 6-4, 6-2; A. Deltoui'E. Scheltens 2-6, 10-8, 6-1; C. JurryP. Vroegop 4-6, 6-0, 6-4; W. Sandberg J. Verburg 8-6, 7-5; C. v. cl. PeijlA. IJzebaert 7-5, 6-3; L. ParentF. Spaas 8-6, 7-5. 3e ronde; C. v. d. PeijlL. Parent 6-1, 6-4; W. SandbergC. Jurry 6-1, 9-7. Dames enkel: le ronde: mej. M. Free- vemej. T. Sandberg 6-2, 6-2; mej. L. Wolthersmej. M. Spaas 6-4, 6-1; mej. M. Fukkenmej. R. v. Mossevel- de 6-3, 6-2. 2e rqhdet jnëj.': R.'v. dT' Hage-^-mei. M. Flikken .6-1, 6-1; mej. B. v. Fraaij enhovemej. M. Wolthers 6-1, 6-2; mej. M. Freevemevr. Polderman 7-5, f A iinp.Ttp.vrip 1 de verf voor het schilder feest SIKKENS-TJALLEMA PRODUKT voor liet plaatsen A an kolen en an dere planten. Op het eiland Tholen treft men deze hijzonder efficiënt Averkende machine nog vrijwel niet aan. Met belangstelling sloegen de boeren en tuinders de verrichtingen met deze machine gade. Voorts zag men in actie een machine voor het planten van gladiolen en bloembol len. Verder werd gedemonstreerd met een aardappclrooimachine, met ploegen met tweewielige- en vier wielige trekker, frezen en eggen. Met name. ook de tweewielige trek ker is bijzonder geschikt voor de kleinere bedrijven. SUCCES VOOR MATTIE RIEMENS De 23-jarige Mattie Riemêns uit Ril- land-Bath is Nederlands kampioene f discuswerpen in de B-klas geworden, Met een Avorp van 34.34 meter legde zij in een wedstrijd te Hengelo be- Mü slag op deze titel. Dat gebeurde een, fff" week nadat zij op de sintelbaan in |P Vlissingen het Zeeuwse kajnpioen- schap op haar naam had gebracht. Een prestatie, Avaarmee het Rilland- se meisje Esther Schot uit Zlérikzee,' haar rivale verdrong. Aanstaande zondag gaat Mattie Rie-> mens naar Eindhoven om mee te din-. f;en in de landswedstrijden. n korte tijd van haar sportieve prestaties heeft de Bevelandse dis- cuskampioene al verschillende lau weren geopgst en successievelijk haar eigen records verbeterd. Als nijver lid van de Goese Atletiek Vereniging '56 is zij dagelijks druk doende met trainen, veelal onder lei ding van de heer A. de. Rijke. Vele felicitaties zijn de laatste dagen op haar thuisadres, het station van Rilland-Bath, binnengestrtoomd. Ge lukwensen, die tevens een aanspo ring voor verder bekwamen in de at letiek zijn. En Mattie slaat .deze wenken niet in de wind! Naast dis cuswerpen is zij druk bezig met trai ning in kogelstoten en speerwerpe; Haar eerste wedstrijd speelde de N 6-4; mevr. Lakomej. L. Wolthers 6-2, 8-6. Heren dubbel: le ronde: L. v. Os en A. ThomaesR. Visser en J. Vente vogel 6-2, 6-4; M. Potteboom en M. VerburgJ. Deltour en B. Deltour 6-4, 6-4; E. Scheltens en J. de Lussa- netA. v. Dorsselaer en F. v. Gassen 4-6, 6-3, 6-2; A. Drost en Paasterink P. Staal en R. Buwalda 6-2, 6-1; P. Vroegop en F. de HaasP. Polderman en D. Polderman 6-1, 6-4. 2e ronde: W. Sandberg en P. de Haas L. van Os en A. Thomaes 8-10, 6-4, 6-4; A. Deltour en D. Deltour w.o.; A. Drost en PaasterinkKamermans en Laurens 6-1, 6-1. Dames dubbel: le ronde: mevr. Lako en mej. v. d. Hagemej. L. Burm en mej. Preijser 6-3, 6-1; mej. T. Sand berg en mej. M. Fukkensmej. R. v. Mossevelde en mej. T. Denie 6-2, 6-3; mej. B. v. Fraaijenhove en mej. M. Freeve—mej. L. Wolthers en mej. M. Wolthers 6-2, 6-3. Gemengd dubbel: le ronde: mej. M. Fukken en W. Scheltensmej. Freij- ser en A. Deltour 6-1, 6-4. 2e ronde: mej. B. v. Fraaijenhove en P. de Haasmej. M. Fukken en W. Scheltens 6-1, 6-2; mej. T. Sandberg en D. Parentmej. De Haas en L. Vroegop 6-1, 6-1; mevr. Lako en v. d. Lindemej. M. Spaas en F. Spaas 6-4, 6-4; mej. C. Thomaes en Praaste rinkmej. M. Wolthers en E. Schel tens 8-6, 6-1; mej. R. v. d. Hage en P. Hermsenmej. L, Burm en A. v. Dorsselaar 9-7, 6-2; mej. T. Denie en C. Jurry w.o. Aangespoord door dit resultaat toog Mattie serieus aan het werk met haar atletiektraining. En dat dit al- derlandse B-kampioene in Rotter- les niet tevergeefs is geweest heeft dam, waar zij zich zeer verdienste- zij afgelopen zondag in Hengelo lijk zag geclassificeerd. I overduidelijk aangetoond. Britse marine voetbalde tegen de Nederlandse Dinsdagmiddag-werd. op het voetbal- terrein aan de Keersluis een wed strijd gespeeld tussen een team van de Nederlandse marine en een elftal samengesteld uit de opvarenden van het Britse schip H.M.S. „Brockles- by". De gasten hadden in deze wed strijd door hun eigen wijze van spe len, die zij zaterdag al tegen „De Watervogels" toonden, een aanmer kelijk veldoverwicht. De uitslag van de wedstrijd was dan ook 32 in hun voordeel, bij een ruststand van 11. Aan het begin van de wedstrijd bood de aanvoerder van het Britse elftal zijn Nederlandse collega een wapen van de „Brocklesby" aan. Zijn spe lers kregen na afloop van de wed strijd ieder een herinneringsmedaille. Vandaag zal het Britse schip Vlissin gen weer verlaten om naar Portland terug te gaan. Timmerman viel van zes meter hoge steiger Dinsdagmiddag is de 47-jarige tim merman P. Kayser uit Driewegen, werkzaam aan het rijkskantorenge- bouw nabij de Axelsebrug te Terneu- zen, van een zes meter hoge steiger gevallen. Het slachtoffer werd on middellijk per ambulance overge bracht naar het Julianaziekenhuis. Na onderzoek bleken zijn in- en uit wendige verwondingen niet van ern stige aard te zijn. Bevestiging en intrede ds. H. Snoep te Middelburg In aansluiting aan ons bericht in het nummer van zaterdag j.l. kan wor den medegedeeld, dat in afwijking van de aanvankelijke bedoeling, de Centrale Kerkeraad der hervormde gemeente van Middelburg heeft be sloten de bevestiging van ds H. Snoep uit Naarden beroepen pre dikant in de vacature ds W. Dijclc- meester te doen plaats hebben op zondag 14 augustus a.s. om 10 uur in de Nieuwe Kerk. De diensten van 9 uur en 10.30 uur komen hier door op die datum te vervallen. In de avonddienst van 14 augustus zal ds Snoep om 7 uur zijn intrede doen. Zuiveringsinstallatie Domburg aanbesteed. B. en W. van Domburg hebben vrijdag morgen aanbesteed het, malten van een rioolwaterzuiveringsinstallatie met toe- vocrleiding en met bijkomende werken en leveringen. De laagste inschrijver was F. Verstelle uit Philippine met een bedrag van f 183.000.Daarop volgden Corn. v. cl Klippe, Vlissingen, f 204.600.—; L. v. d Gasse, Koudekerke, f 200.000.—; L. v. d Klippe, Vlissingen, f 210.000; J. d( Oude, Biervliet, f 220.997,W. J. Ver- jaal, Scharendijke, f 221.767.—; Fa. Wijs man, Zierikzee, f 222.387.Fa. Otte, Nieuwdorp, 229.500.Fa. De Ruijs- scher en Zn„ Biervliet, f 233.500; Fa- Dekker, Vlissingen, f 234.000.Aann. mij. Zeeland, Middelburg, f 239.000. Fa. Mol, Oosterhout, f 239.700.E. L. IC, Schoondïjke, f 240.000.Aann. mij. Hussens, Culemborg, 241.000.—: A. Wan del, Nieuwerkerk, f 250.000,N.V. Aann. Mij. Van Dijk, Hardinxveld. 'f 23S.OOO.— Fa. Verhage, Breda, f 261.900.—. Examens Aan de Vrije Universiteit te Amster dam slaagde voor het kandidaatsexa men (A) wis- en natuurkunde: H. M. W. Booy te Yerseke en voor het kan didaatsexamen (E) wis- en natuur kunde: J. Noordhoek, Serooskerke (Walcheren). Voor het einddiploma conservatorium (piano) te Gent slaagde mejuffrouw L. Herrebout te Axel. Voor het eindexamen h.b.s.-B slaag den aan het Mollerlyceum te Bergen op Zoom A. v. d. Hoeven uit Tho_ len en C. Versluijs uit Oud-Vosse- meer. Zoom slaagden H. Allonsius uit Westdorpe I. Baart, J. Boutens en L. Fermont, allen uit Sas van Gent T. Coppendijk uit TerneuzenA. Crooy uit Axel G. Dobbelaar uit Vo gelwaarde en T. Guilliet uit Philip pine. De mulo-examens zijn gisteren in Goes voortgezet. Geslaagd zijn voor het A-diploma L. Cavol, P. J. Dek ker, W. van Eyk, J. P. Hoogerbrug- ge, L. I. Flipse, R. van Alphen, S. J. de Feyter, M. J. A. 't Gilde, A. de Spirt, F. N. Almekinders, A. M. F. van Houdenhoven, J. Bakker, M. Weststrate, J. A. de Wild, L. Eiken hout, I. J. Quaak, W. Weststrate, A. Minneboo, F. G. Heeren, A. G. Pro voost, W. J. Minderhoud, W. Flik- weert (m.), A. E. S. Meulendijk (m.), C. C. Rosseel (m.), A. L. P. de Jager (m.), J. S. Risseeuw (m.), M, E. de Blaey (m.), P. A. van Capelle, T. E. Haak (m.), L. C. Hamelink (m.), M. C. Firet (m.), L. W. de Koeyer (m.) en G. D. de Bokx (m.). Voor het B-diploma slaagden Ron- ny Meyer, A. C. Sturm, N. J. v. d. Vrede, P. J. Wirtz en M. J. J. Tor. bijn. Met de aanduiding m zijn te vens geslaagd voor het midden standsdiploma. Vier kandidaten wer den afgewezen. Voor het mulo examen slaagden te Ber gen op Zoom voor het diploma A: G. de Hooghe te St. Jansteen; A. Kaas; L. Krieckaart en R. Noet uit Sas van Gent; E. Zegels te Terneuzen; A. Mahu te Graauw en F. Martinet te Westdorpe. Voor het mulo-examen A slaagden gisteren P. C. J. Ringelberg te Ei kerzee, A. de Jager te 's-Heer- Arendskerke, P. de Jong, L-. F. van Oosten, beiden Goes, J. Boot, Duiven- dijke, C. S. Dingemanse, E. J. D. El- ve, J_ W. Leenhouts, allen Terneuzen, P. A. van Driel, Sas van Gent, C. P. Huibregtse, Goes, D. Ingelse, J. de Haan en J. v. d. Breke, allen Middel burg, F. W. van Raalten, Souburg, H. Hoendervanger, W. E. Kolff, M. Eijgelaar, J. Geerts, L. J. Gillissen Verschage, D. H. Heerebout, allen Vlissingen, F. A. D. van Hooydonk en C. J. de Nooijer, beiden Middel burg, C. W. Deurloo (m), Burgh, M. C. Harinck (m), Vlissingen, F. A. Janse (m), Biggelterke, N. C. van Gemert (m), Vlissingen, C. Scheele (m), Zaamslag, J. E. Geluk (m), Nieuwerkerk, M. J. v. d. Vrede (m), Zaamslag, M. C. van Overbeeke (m) en M. Ribbens (m) beiden Ter neuzen, J. Grootjans (m), Vlissingen, J, Boogaard (ra), Souburg en W, de Bree (m), Vlissingen. Het B-diploma behaalden G. Ho- gesteger, Goes, W. A. van den Bos, Nisse, S. P. Berrevoet, Goes. Met aanduiding m tevens geslaagd voor middenstandsdiploma. Vier kandida ten werden afgewezen. Aan de r.h.b.s. te Vlissingen werd het eindexamen afdeling B met gun stig gevolg afgelegd door: Leo den Boer, Jan van "Boven, Wim Coppool- se, Leen Corstanje, Marcel Donze, Marius Elders, Marijke Gasille, Frank van Iren, Johan Kiemeneij, Frans Klaaijsen, Wim de Kok, Hans de Konink, Ward Messer, Frans Naerebout, Henk van Oosten, Piet Reinhoudt, Adrie de Ridder, Okke Sanders, Piet Sommeijer, Jan van Son, Kees Verhage, Wim Vermeu len, Cees de Voogd, Ad. v. d. Vijver, Lodi Tjebbes. Van de 34 kandidaten werden 9 afgewezen. De heer J. Looise te Souburg slaag de voor het eerste gedeelte van het N.O. examen van het Nederlands Genootschap ter opleiding van leer krachten voor het Nijverheidsonder wijs. De heer A. M. M. van den Brande te St. Jansteen slaagde voor het examen elektrotechnisch installeren volgens het leerlingstelsel V.E.V. Dezer dagen slaagde te Utrecht voor het diploma vakbekwaamheid café- en aanverwante bedrijven mevr. L. S. M. Sijnesale-Vermeere te Nieuw- vliet. Mej. Frieda de Windt te Oostburg slaagde zaterdag met lof voor het diploma typen (150 aanslagen) van de Vereniging van Nederlandse lera ren in dc stenografie en machine- schrijven, (Groote). Voor het te Middelburg gehouden examen hoofdakte kleuteronderwijze res, slaagde mejuffrouw J. M. van Willegen te Kapelle. De hoer M. J. Verplanke te Retran- chement slaagde te 's-Gravenhagè voor het examen gemeente-admini stratie I. Voor het diploma Schoonheidsspécia. liste deel A en B slaagde te 's-Gra- venhage mejuffrouw G. v. d. Walle. të Hulst. VANDAAG. Middelburg City: Stormkracht 12, 20 uur, 14 jaar. Electro: Het 6cIiot uit het venster, 20.30 uur, 14 jaar. Mi niatuur Walcheren, geopend van 9 —22 uur. Abdij: klank- en lichtspel, 20.45 en 21.45 uur rondgangen. Vlissingen Luxor: Piefke, de schrik van de compagnie, 20 uur, a.l. Al- hambra: Santiago, 20 uur, 14 Jaar. Stadion Nieuwe Markt: Kindermati nee, 15 uur: groot openluchtbal, 20 uur. 1 Goes Grand: Vergeet mij nooit, 20 uur, 14 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2