LEZERS smum Jeeklets Ronde van Midden-Zeeland is ook populair in buitenland FALCON PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer BOSCHk PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 9 JULI 1960 ZWARE CONCURRENTIE VOOR ZEEUWEN Onder vijfentwintig ploegen zijn zes buitenlandse teams De internationale Ronde van Midden-Zeeland, die zaterdag 23 juli a.s. wordt verreden, mag zich ook buiten de landsgrenzen in een grote populariteit ver heugen. Onder de reeds vijfen twintig ingeschreven zesmans- ploegen bevinden zich namelijk die uit Engeland, België, Frank rijk, Zwitserland en de KN.W.U.-seleetieploeg. Uit De nemarken en Zuid-Afrika kwa men zelfs individuele inschrij vingen binnen. Deze buitenlandse belangstelling- is niet alleen interessant voor de orga nisatie en het Zeeuwse publiek, maar vooral ook voor de Nederlandse wie lersport in haar geheel. Terwijl Ne- Verstraete en Kees Lute maken dit jaar deel uit van de Middelkamp A- ploeg. Lute. oud-Middelkamplid tij- deüs zijn Goese periode, rijdt thans als gastrenner. Dit jaar wón hij de ronde van Friesland en Noord-Bra bant, terwijl de eindzege in de Olym- pia Tour door Nederland binnen zijn bereik lag. Emiel Verstraete reed kortgeleden een zeer verdienstelijke buitenlandse etappenwedstrijd „De 9 Provincië'nrit" in België, waarin hij een tweede plaats in het algemeen eindklassement veroverde. Zijn pro gramma is nauwgezet afgebakend op mogelijke deelneming aan de wereld kampioenschappen en de Olympische Spelen en er mag dan ook verwacht worden dat de Zeeuwse favoriet op 23 juli in zodanige conditie zal ver keren, dat hij het huzarenstukje van vorig jaar zal trachten te evenaren. De derde Middelkamptroef is Rudolf Gyssels, een in Maldegem (België) wonende Nederlander, die kort gele_ - den de Middelkampgelederen kwam derlandse amateurs invitatiewed- 1 versterken en wiens scherpe eind strijden rijden in Zweden. Polen, Duitsland. Tunesië, België. Enge land, komt het hoogst zelden voor dat op dergelijke dikwijls succesvolle tournees een tegenbezoek aan Neder landse wedstrijden volgt. Een der oorzaken is. dat in Nederland de mid delen ontbreken om dergelijke sport- uitwisselingen mogelijk te maken. In 1960 kwam tot dusverre nog geen internationale wegwedstrijd voor amateurs op het nationale wedstrijd programma. De Ronde van Midden-Zeeland bete kent om deze reden voor de K.N.W.U. en haar leden een gelukkig initiatief. Regionale ploegen Ook vaderlandse clubs laten veelal om financiële redenen in de be langrijke klassieke ploegwedstrij- den verstek gaan. Op de voorgrond tredende renners van dergelijke clubs hebben nog wel eens het ge luk om als gastrenner in bevriende clubs te worden opgenomen, maar voor het gros is het veelal thuis blijven. Dit probleem hebben de organisato ren van de Zeeuwse ronde opgelost, door het creëren van regions'? ploe gen. Uiteraard brengt dit voor de or ganisatie talloze problemen mee. Er moet gezorgd worden voor een ploeg leiding en volgauto's en voor reisver- goedingen en eventueel logies. Met voortvarendheid zijn deze pro. blemen echter aangepakt, als resul taat waarvan thans reeds zes regio nale ploegen zijn gevormd. Zo zullen 23 juli a.s. o.a. van start gaan een Zuidhollandse ploeg met o.a. Wim Schuling, de Oostnederlandse ploeg met Jurie. Dokter en Wim Diepering, de Noordbrabantse ploeg met H. en Th. Rutten, Nooten en de Noordhol landse met Jansen en de bekende ex- prof J. Hofland, die zijn comeback viert als amateur. Zeeuwse troeven l-Iet is de vraag, of de energieke Mid. delkampploeg dit jaar het succes van 1959 in eigen liuis zal kunnen herha len. Zoals bekend won haar kopman Emiel Verstraete met een voorsprong vóór Ab Geldermans en Coen Nies ten. In het ploegenklassement bezet ten de Middelkampers met minimaal verschil de tweede plaats achter de K.N.W.U.-selectieploeg. Zal .Theo Middelkamp' baas in eigen huis blijven? Gezien de te verwach ten sterke buitenlandse deelname een moeilijke opgave. Nochtans, twee waarschijnlijk geselecteerden Emiel sprint een geducht wapen is. De Mid delkamp A.ploeg wordt voorts ge completeerd doorGerard Deegens, Fons Schrauwen, terwijl voor de zes de plaats de gedachten uitgaan naar Bert Tolhoek, onlangs uit Zuid-Afri. ka gerepatrieerd, de Waal, de gebroe ders Van Espen. I|llllllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|lllllllll Ij Franse equipe in Zeeuwse ronde Door bemiddeling van de Fran- se club „Etoile Sportive de Ju- visy-Viry" gaat de volgende H Franse ploeg in de Ronde van Midden Zeeland van start: André le Gouallec, amateur le H klas, kopman; Bernard Gres- sot, amateur 2e klas; Pierré Guilhet, semi-prof le klas; H Jean Marsinowsky, semi-prof 2e Was; Richard Lavalette, semi-prof le klas: Jean de Vries, semi-prof le klas. Ij Reserves: André Meziere, se- mi.prof le klas: Jean Bossu, amateur 3e klas. Le Gouallec won in 1959 het kampioenschap amateurs 3e f§ klas, terwijl' Marsinowsky op n M 18-jarige leeftijd reeds reserve- kampioen van Frankrijk was. Ook Gressot is een bekend ren- ner, in 1957 behaalde hij het kampioenschap van Parijs voor de thans gerenommeerde Ij profs Vermeulin en Pavard. M iliiHiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniinnmniiiiiiinniiii Met drie zegekandïdaten en drie ster ke secondanten om hen door de eer ste moeilijkheden heen te loodsen be zit het Zeeuwse supporterslegioen een ploeg die mede door haar enthousias me, een eindoverwinning mogelijk kan maken. Advertentie) praktische mantels en jassen. modieus en sportief. Officiële publikatie PROVINCIALE PUBLICATIE. AFKOOP ZOUTSCHADE. Door uiteenlopende oorzaken hebben ve len nog niet of pas na afloop (op 19 ja nuari j.l.) van de daarvoor gestelde ter mijn aangifte gedaan van zoutscliade aan panden in de particuliere sector. In ver band hiermede is besloten, aanvragen in deze sector, die vóór 1 augustus 1960 zijn of worden ingediend, alsnog in behande ling te nemen. Na 31 juli a.s. binnenko mende aanvragen kunnen derhalve niet meer in behandeling worden genomen. In afwijking van vroegere publikaties moeten de aanvragen, indien deze nog niet werden-, ingezonden, thans worden ingediend bij het Commissariaat voor Oorlogsschade. Gevers Deynootweg 10 te Scheveningen. Hierbij dient gebruik te worden gemaakt van de formulieren, wel ke bij de gemeentesecretarieën of, zo al daar niet voorradig, bij genoemd Com missariaat verkrijgbaar zijn. P.T.T.-sorteerder opende brieven Een gevangenisstraf van acht maan den met aftrek, waarvan drie maan den voorwaardelijk, met een proef tijd van drie jaar eiste de officier van justitie bij de Rotterdamse recht bank, jhr. mr. F. A. Groeninx v Zoelen, 40-,jarige donderdagmiddag tegen de „~.0 J A. J. van der W. uit Rot terdam. Hij stond terecht, omdat hij als sorteerder bij de P.T.T. in de eer ste vijf maanden van dit jaar hon derden brieven zou hebben geopend. Als er geld in zat zou hij dit voor zichzelf hebben gebruikt. Op deze wijze, zo gaf hij toe, had hij tachtig of negentig gulden bemachtigd. Hij was ertoe gekomen omdat zijn vrouw schulden had gemaakt. De P.T.T. heeft hem ontslagen. De uitspraak is op 20 juli Wedstrijden langs wegen Na afloop van de T.T.-races te Assen deelde de omroeper mede, dat de wed strijden buitengewoon gunstig waren verlopen, slechts een coureur kreeg een gebroken been en een ander een lichte hersenschudding, maar deze overleed twee dagen later in een zie kenhuis te Groningen. Het ministerie van verkeer en water staat en de verkeersbonden bezinnen zich op maatregelen om het snelver keer zo gevaarloos mogelijk te doen verlopen en dit wordt steeds moeilij ker, wijl de verbetering en uitbrei ding van het wegennet onmogelijk gelijke tred kan houden met de toe neming van voormeld verkeer. Dit vooropgesteld is daarmede volkomen in strijd in liet kleine en overbevolkte Nederland wedsti'ijden als de T.T.- races en dergelijke op afgesloten en open circuits toe te laten en eveneens zo talrijke wielerronden te organise ren. De toeschouwers bij motorwedstrij- den worden opgezweept tot hogere prestaties met hun voertuigen. Men kan bij hen deze gemoedsstemming duidelijk waarnemen, wanneer zij zich naar hun woonplaatsen terugbegeven en tevens worden de wegen, hetgeen trouwens ook bij wielerwedstrijden het geval is, voor langer of korter tijd onttrokken aan het normale ver keer. De snelheden, welke de motorisch voortbewogen voertuigen thans kun nen bereiken zijn al veel te hoog en vele fabrieken liebben dan ook al eni ge jaren geleden medegedeeld, dat zij niet meer aan dergelijke wedstrijden wensen deel te nemen en coureurs zullen opofferen, maar zich alleen wensen toe te leggen op het verbete ren van de veiligheid van hun pro- dukten. Het is naar het oordeel van velen hoogst noodzakelijk, dat de desbetref fende autoriteiten er toe overgaan maatregelen te nemen, opdat voor melde wedstrijden niet meer kunnen plaatshebben. Nunspeet Molijnlaan 61 Mr. D. G. Kortenbout v. d. Sluijs Oriëntatieritten In de P.Z.C. van dinsdag '28 juni 1960 las ik een artikel getiteld „In- de Zeeuwse oriëntatieritten lokt avon tuur en verrassing". Over enkele punten in dat artikel zou ik graag iets willen schrijven. Onder het punt „Valstrikken" werd de oriëntatierit die pas in Vlissingen van stai%t ging, aangehaald. Als ik het juist heb, is dat de rit die zater dagavond 25 juni j.l. werd verreden. In de verstrekte opgave stond punt 3 „na P.Z.E.M.-huisje R". U,schrijft hierover het volgende: „Iedere deel nemer die daar in Vlissingen door de Pres. Rooseveltlaan reed zag dat P.Z.E.M.-huisje al uit de verte. Maai de geroutineerde en zeer oplettende rijder zag nog eerder, even rechts van de weg bij de Schuitvaartgracht, verscholen achter - wat bosjes, een P.Z.E.M.-huisje. En dat was bet ;oeie rolgens_mi.in mening kan het laatst genoemde P.Z.E.M.-huisje niet het goede geweest zijn, want de gerouti neerde en zeer oplettende rijder zag onmiddellijk, dat dat huisje meer dan 20 meter aan de te berijden weg stond. (Na meting bleek dat bedoeld P.Z.E.M.-huisje ongeveer 24 meter, althans meer'dan 20 meter van de te berijden weg stond. Er is gemeten vanaf de rijbaanverharding en berm). Volgens artikel 16 van het K.N.M.V.- reglement mogen oriënteringspunten niet meer dan 20 meter van de rech terzijde van de te berijden rijbaan verwijderd zijn. Een rijder, die met de bepalingen van het K.N.M.V.-regIement enigszins op de hoogte is, zal een dergelijk punt nimmer als oriënteringspunt gebrui ken en gaat verder totdat bij een volgend P.Z.E.M.-huisje gevonden heëft, dat ten hoogste 20 m van de te berijden rijbaan staat. Dat huisje werd spoedig gevonden, maar leverde voor de rijders die vol gens het K.N.M.V.-reglement reden, 45 strafpunten op. De meeste rijders hebben voor de or ganisatoren zeer veel respect. Het is voor de organisatoren een zeer zware opgave om een rit naar ieders zin te maken en foutloos uit te zetten. Als er een fout geaakt wordt is het zo prettig voor de rijders als de fout er kend wordt. Tenslotte deel ik U nog mede, dat de „Zingende Bougie" te Driewegen, geen bromfietsclub is maar een auto-, motor- en bromfietsclub. Driewegen (Z.B.) J. Lalkens De vriesganzen Het gebeurde tegen zaterdagavond 25 juni Een man stond met z'n buurman te genieten (voor z'n huis) van het heer lijke zomerzonnetje. Toen ineens trok 'n merkwaardig gefladder in de lucht de aandacht van de beide heren. Iet wat verbaasd keken ze elkaar aan. Dat was ook niet te verwonderen! Want het waren z.g. vriesganzen (wat de heren al direct zagen) die in V- formatie overvlogen. Dit, voor dit jaargetij en te Middelburg was een merkwaardig verschijnsel. Het ver dient zeker vermelding- in uw rubriek „Lezers schrijven". Middelburg. Drie lezers. Geen rumoer in Souburg Blijkens het raadsverslag van Sou burg in de Prov. Zeeuwse Courant van 30 juni j.l. verklaarde de heer W. Huson, "dat ér een stroom van klach ten was binnengekomen over lawaai rond een café op het Oranjeplein na afloop van de sportweek. Als caféhouder aan het Oranjeplein moet ik ernstig bezwaar maken tegen deze opmerking. Er is na afloop van de sportweek geen rumoer gemaakt rond een café op het Oranjeplein. De politie kan dat bevestigen, want na de uitlatingen van de heer Huson heeft de politie bij mij geïnformeerd omdat haar niets bekend was van lawaai. Ik hoop, dat de heer Huson zijn onjuiste mededeling in de vol gende raadszitting zal terugnemen. Souburg J. van Spaandonck Oranjeplein 1 t Advertentie t t 10 TABLETTEN j| IDYSMALGIN^ Hl m umriii SPECIAAL legen menstruaiie-pijnen f Advertentie) BINNENVERINGBED Ijooilwiïl SCHUIMRUBBERBED 1524. „Helaas goede vriend" zuchtte Charley. „Het schaamrood stijgt mij naai de kaken, het te moeten bekennen, doch mijn onge twijfeld zeer grote kunde en kennis schieten hier te kort Hij maakte een ver twijfeld gebaar. ,.Ik geloof dat als je een geheel nieuw apparaat installeert, je nóg dezelfde storing hebt. On begrijpelijk gewoon Nog maals boog hij zich over het raadsel. Dit kwam zijn eer als monteur te na. Maar het resultaat bleef gelijk. De storing werd niet minder en ook niet sterker. Charley begon er haast zijn goede humeur bij te verliezen. Op eens viel zijn blik echter op een dun draadje, dat hem tevoren niet was opgevallen en dat naar de bodem van de stuurcabine voerde. „Hallo riep hij verrast uit. „Wat hebben we daar Wist jij dat dit vreemde apparaat hier zat Arend haalde de schouders op. „Ja en neen. Het is me eigenlijk nooit opge vallen. Hoezo Denk je dat het de oorzaak van de storing zou kunnen zijn „Ik weet 't nietbromde Charley. „We zullen het onder zoeken. Maar één ding is zekerHet ding hoort niet in jouw Horzel fAdvertentie BOUGIES ttlermoeiast/C Waarom toch altijd Engels Ik vraag mij wel eens verwonderd al. Waar leef ik tooh eigenlijk. Ben ik wel Nederlander. Ben ik in Ne derland of in EngelandSoms twij fel ie daar oprecht aan. Voetballen? Welke club heeft geen Engelse naam. DeBoy's dit, de boy'sdat. Ik woon in Zeeland. Het kleinste dorpje noemt zijn voetbal lers de ....boy's. Op gebied van de muziek; zeer gevarieerd. Ik wil hier aan maar liever niet beginnen. Maar Engels, Engels en nog eens Engels. Soms kunnen de leden van zo'n „en semble" de naam niet eens behoorlijk uitspreken. Gaat naar de badplaat sen. Wat wordt er nu niet in het En gels aangekondigd. Lichtreclames in het bijzonder van amusements-gele- genheden. Als er geen Engels wordt vermeld is het toch waardeloos Laatst zong Corrie Brokken een lied je voor de radio gewijd aan haar baby maarin het Engels!! Is dat alles niet bespottelijk in Nederland. Hebben wij zo ontzaglijk veel te dan ken aan Engeland.-Wat zegt U? Ne- derl. Indië in de oorlogsjaren? Nee, nee. daar heb ik het nu niet over! Dat alles is niet van vandaag of gis teren. Mijn moeder zeide vroeger al tijd Hollands, Hollands klinkt niet fijn. Het moet Frans of Duits of Engels -zijn. En het goede mens had gelijk. Zul len we eindelijk eens echte Neder landers worden? Goes. B. J. SLAGER. Overlast van dieren Naar aanleiding van het artikel „Ka mer gereserveerd tegenover wet op dierenbescherming" in uw dagblad van 30-6-60, waarin een stukje voor komt dat honden en katten, die zon der toezicht zich op percelen 'van derden bevinden en daar overlast veroorzaken door of vanwege de ge bruikers van de percelen straffeloos mogen worden gedood. De lezers zouden hieruit wellicht kunnen afleiden, dat men ongestraft andermans dieren op eigen erf mag doden. In 1939 werd echter door de Hoge Raad beslist, dat een dier nog steeds onder toezicht is, wanneer zijn gan gen worden nagegaan, dus' onder andere als de eigenaar het dier zoekt. In 1932 reeds vatte de Hoge Raad eigen erf zeer eng op en verstond daaronder slechts de aanhorigheden van een woning. In 1948 werd dooi ons hoogste rechtscollege uitgemaakt dat de woning zelf niet onder erf valt. Men mag dus een andermans kat niet straffeloos in eigen woning doden. Uit deze drie arresten blijkt reeds dat honden en katten niet vogelvrij zijn. Een kattenmepper is in ieder geval ook strafbaar ex art. 254, Sr., indien hij het betrokken dier pijn of letsel toebrengt. Al met al zullen we hopen dat de nieuwe Dierenbeschermingswet spoe dig ingevoerd zal worden, opdat te gen lieden die zich aan andermans dieren vergrijpen, krachtig kan wor den opgetreden. Vlissingen. J. C, C. SONIUS. i Advertentie) FEUILLETON qeLeimynuiqe derde „Vanavond niet, Frank", antwoordde ze snel. „Ikik weet niet veel van kaarten af, maar als Prue het goed vindt kom ik morgen wel eens kij ken." „Vooruit dan maar", zei hij toege vend, „vooruit, wanneer je met alle geweld onze vriend de dokter wilt ontlopen, maar Prue zal het uitstel niet prettig vinden, 't Is kort dag en mijn zuster wil er die avond heel mooi uitzien, heeft ze me verteld. Ja, ja, ik moet een oogje op die jon- e Prudence houden, zie jc larol staarde hem min of meer ver bijsterd aan. maar glimlachte toen ze zijn ondeugende blik opmerkte. „Jeje spreekt toch niet in ernst, wel?" vroeg ze aarzelend. Frank lachte, maar naar 't haar toe scheen niet van ganser harte. „Niet helemaalmaar waarom zou ik het eigenlijk niet doen?" her nam hij. „Prudence is nog niet wat je een oude vrouw noemt, begrijp jc 'en ze zou voor de gelukkige die haai man werd een uitstekende echtgenote zijn." Carol wist niet waarom haar hart zo ongedurig klopte, ofschoon haar mond bleef glimlachen. Dat zou ze ongetwijfeld!" be aamde ze geestdriftig. „Ik dacht er alleen maar aannu ja welk 'n opschudding het zou geven als Prue in 't huwelijksbootje stapte. Ik be doel dat jij haar geweldig zou mis sen, zie je? Ze helpt je zo prachtig en jullie kunt zo goed met. elkaar overweg." Frank keek haar een beetje spottend aan. „Och", merkte hij kalmpjes op, ,,ilc hoopte dat mijn vrouw Prue's taak best kon overnemen en méér dan dat. Je dacht toch niet, dat ze na ons huwelijk bij me zou blijven wonen?" Carol voelde dat ze een kleur kreeg. „Ikik had me daarin nog niet verdiept", bracht ze er met cniee moeite uit. „Je moet begrijpen, dat ik me jou en Prudence altijd als een soort eenheid voorstel. Ik bedoel nu ja, dat het een stuk van haar leven uitmaakt, nietwaar? Ze deelt immers zo in je werk." De uitdrukking van zijn gezicht deed haar plotseling zwijgen." „Vind je niet, dat Prudence al ge noeg van haar leven voor mij heeft opgeofferd? vroeg hij eensklaps. „Wordt het in vredesnaam geen tijd dat wc trouwen, zodat zij haar vrij heid krijgt?" Carol opende haar mond voor een antwoord, maar sloot ze dadelijk weer. Frank's woorden, maar meer nog zijn onverklaarbare boosheid, had haar zo geheel uit het veld ge slagen, dat ze wanhopig naar een ander onderwerp van gesprek zocht. Dus Prudence wilde vrij zijn maar waarom dan? Sinds zij. Carol, broer en zuster kende, had ze Pru dence als het grootste struikelblok voor een gelukkig huwelijk van Frank beschouwd en nu kwam ze plotseling voor een nieuwe Prudence te staan een vrouw, die letterlijk snakte naar bevrijding van haar zus terlijke plichten! 't Was allemaal zo onverwacht, zo geheel in strijd met wat ze als vaststaande feiten had beschouwd, dat het er niet dadelijk bij haar in wilde. En toen dat ein delijk wél het geval was, vond ze een en ander allesbehalve vleiend voor haarzelf, omdat het erop leek alsof Frank's aandringen op een spoedig huwelijk al evenzeer "voort sproot uit broederlijke ridderlijkheid als uit verlangen om met haar, Ca rol, in de echt te ziin verenigd! Was het mogelijk, dat Frank lustig op de oude voet zou zijn voortgegaan in dien Prudence er niet anders over had gedacht? Carol hield zichzelf voor, dat die veronderstelling al te belachelijk was, dat Frank toch zeker zijn aanstaande vrouw niet uitsluitend zag als een plaatsvervangster voor de prima se cretaresse en helpster, die hij in zijn zuster had gevondenmaar de mogelijkheid bleef bestaan. Die moge lijkheid kwelde haar terdege en ter wijl de zaterdag'langzaam naderde gaf niets in Prudence s doen en laten Carol aanleiding om een andere in druk te krijgen. Inderdaad was ze bij haar komst om Frank's zuster mét de baljurk te helpen verbaasd geweest over haar stralende blik en onverwachte geestdrift voor het op handen zijnde festijn. Op wie hoop te Prudence bij zo'n strikt plaatse lijke aangelegenheid indruk te ma kentenzij op David? Ja, maar Prudence was ouder dan David, redeneerde Carol krampach tig, ofschoon ze heel goed begreep, dat dit weinig gewicht in de schaal legde. Het verschil was immer; niet heel groot en zoals Prudence er nu uitzag leek ze zeker vrij wat jonger dan toen Carol haar voor 't eerst ont moette: Die zaterdagmorgen - dus slechts enkele uren voor het bal zou begin nen klaagde mevrouw Manson over hoofdpijn, zodat Carol er met een wat somber voorgevoel op aan drong, dat haar moeder in bed zou ontbijten en een paar asperineta- bletten zou innemen. 't Zal wel niet veel zaaks zijn. die danspartij", mopperde mevrouw Manson. „Waarom kunnen we samen niet een rustig genoeglijk avondje hebben? Ik voel me niet erg goed." Carol bedwong- met moeite haar on geduld. „Ik heb het Frank beloofd", ver klaarde ze bedaard, „en ik kan hem toch moeilijk op het laatste ogen blik teleurstellen, nietwaar? Boven dien zal uw hoofdpijn tegen die tijd wel beter zijn en neeft mevrouw Jameson, van. de overkant gezegd, dat ze vanavond af en toe eens naar U komt kijken; dat weet U best". „Komt de nieuwe dokter ook?" „Dat spreekt vanzelf", antwoordde Carol kalm. „Prudence neemt hem mee. Zc kunnen het samen heel goed vinden" „Het schijnt dat een massa lui 't heel goed met hem kunnen vinden althans vrouwen", merkte Carol's moeder bitter op. „Ik heb vrij wat verhalen over die jongeman gehoord, moet je weten. Zé zeggen, dat hij erg gesteld is op de hoofdverpleeg ster van het ziekenhuis. Ze zijn in de buurt met elkaar gezien." „Nu, waarom ook niet?" vroeg Ca rol op oen toon die naar ze hoopte vrolijk klonk. „Fr is geen enkele reden waarom hij niet met ieder die hem aanstaat eens zou uitgaan, wel?" ,,'t Bewijst alleen, dat hij niet te vertrouwen is", beweerde mevrouw Manson kortaf. „Precies zoals ik je altijd heb gezegd. Ik begrijp niet, wat Frank in hem ziet...... volgens mij is het een buitengewoon onaar dige jongeman!" „Hoe kunt U dat zeggen?" riep Ca rol, nu inderdaad geamuseerd. „U hebt hem niet meer gezien sinds hij een jongen was, moeder, en toen nog maar uiterst zelden, geloof ik. Hij wordt in zijn vak zeer gewaardeerd en zelfs bewonderd; geen wonder dus dat de hoofdverpleegster hem vriendelijk bejegent. Ik hoorde dat ook de directrice hoog van hem op- feeft, vooral wat de behandeling van e kinderen aangaat. Ik vermoed, dat hij graag specialist in kinder ziekten wil worden. Toen ik dokter Chesters gisteren bezocht, vertelde hij me. dat Day dat dokter Chap man hem had gesproken over zijn plan om een klein ziekenhuis voor met een of ander ongemak of gebrek ter wereld gekomen baby's op te rich ten. Dat was, had hij gezegd, zijn grootste verlangen. Ik heb natuurlijk geen bijzonderheden gehoord, maar net leek me buitengewoon interes sant." „Blijkbaar", zei mevrouw Manson droogjes, „maar ik vrees, dat ik er weinig belang in stel. Het schijnt dal er tegenwoordig veel meer aan hulp voor kinderen dan voor oudere men sen wordt gedacht. O, ik beklaag me niet hoor, verre van dat." Carol, die juist het bed opmaakte, richtte zich op cn zei rustig: „U kunt zich ook moeilijk beklagen, moeder, sinds U elke nul» en raad hardnekkig afwijst. Zodra U het wilt, zal ik dokter Chapman vragen, of hij eens naar U komt kijken. Misschien is dat wel hoog nodig, want een hart is dikwijls aan verandering onder hevig en sedert het consult met die vriend van vader zijn heel wat ja ren verstreken." (Wordt vervolgd;

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 18