JAZZ 60 - Festival in Vlissingen Minjon: uitstekende leerschool Regisseur Wim Hart naar commerciële T.V. in Canada oren, 3ien en.... sc/vr ijver» Roger Vadim gaat scheiden TWEEMAAL C0NNY FR0B0SS MET MUZIEK VOOR TIENERS KASP0RG0"-WEEK SPECIAAL VOOR ZIEKEN EN BEJAARDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 9 JULI 1960 Regisseur Wim Hart gaat de K.R.O. verlaten. Hij Iieeft aan trekkelijke aanbiedingen gekregen uit Canada eu een ervan heeft hij geaccepteerd. Hij zal namelijk gaan werken als regisseur bij een commerciële televisie in Toronto. Een half jaar geleden kwam hij naar ons land teriig op uitnodi ging van de K.R.O.. die hem een contract voor een half jaar had aangeboden. Dat contract loopt op 25 juli af. Twee redenen heeft „John Ferguson" T.V.-spel N.C.R.V. Wim Hart voornamelijk om niet bij de K.R.O. te blijven. Hij kan in Toronto meer presteren en meer verdienen. Dat meer preste ren ligt in liet feit dat het ook voor hem niet mogelijk was om in Hilversum meer dan een T.V.-pro- grama in een maand te verzorgen. En dat vindt hij te weinig. „Ik hoop dat ik in Canada misschien wel een paar produkties per week kan afleveren." De heer Hart is daarbij van mening dat men in Hilversum te weinig betaald aan regisseurs. Hij gaat. niet weg omdat hij de sfeer bij de K.R.O. niet prettig zou vinden. Overigens had Wim Hart niet verwacht toen hij een half jaar geleden naar ons land kwam dat hij weer zo snel zou weggaan. John Ferguson is een boer, die leeft in bet noordelijke deel van Ierland. Zijn beste dagen heeft hij gehad en bovendien zit hij in de schuld. Zijn vrouw vooral vindt dat verschrikke lijk en zo zou alles willen doen om daar een einde aan te ma ken. Zij wil desnoods haar dochter uithuwelijken aan een man met geld. Als dan de schulden betaald zouden zijn, zou mogelijk haar zoon, An drew voor dominee kunnen gaan studeren. Hij is immers ongeschikt om boer te worden en bovendien staat het wel om een dominee in de familie te hebben. Maai- of Andrew inderdaad ge schikt is voor predikant dat zal nog moeten blijken. En bo vendien: deouders kunnen plannen maken maar het is de vraag of Hannah de dochter wel in de man met geld de wa re Jacob ziet. Dit verhaal heeft St. John Er- vine uitgewerkt in het spel ..John Ferguson", dat zich af speelt omstreeks I860. De be woners van deze afgelegen streken worden door de auteur afgetekend als eenvoudig pri mitief reagerende, mensen. De N.C.R.V. brengt zondagavond dit spel om 20.25 uur voor de televisie. De rol yan boer Fer guson, de man m wiens hart een sterk geloof woont, wordt gespeeld door Max Croiset. De overige rollen in dit vrij thea trale stuk worden vertolkt dooi* rj cki T Dl iddicis Magda Janssens, Marijke Bak- KADIU- tN I .V.-KUoKltK ker, Joop Admiraal. Bernard Droog, Coen Flink, Hans Bos winkel, Ad Noyóns eu Frans Zuidinga. De regie is in handen van Peter Koen. Dit spel werd op telerecording opgenomen. Toen kwam hij uit Bermuda, waar hij ook voor de televisie heeft ge wérkt. Trouwens dat heeft hij ook reeds gedaan in Canada "en Zwe den voor dat hij het contract met de K.R.O. sloot. Over de opvolging van Wim Hart is nog niets be kend. Bij de K.R.O. wees men er op dat dit nog wel moeilijkheden zal opleveren. „Wij hebben nu eenmaal niet veel goede regis seurs. De laatste tijd heeft de K.R.O. wel enige jonge krachten aangetrokken, misschien zit daar wel een oplossing. Maar dat moet allemaal nog worden bekeken", zo werd ons meegedeeld. Vanmiddag draait de A.V.R.O. weer een film voor de kinde ren uit de bekende Afrika- serie van Armand en Michaela Denis. Ook deze keer dus een film van de boeiende Afrikaan se dierenwereld. Op de foto ziet men Armand en Michaela Denis. La Traviata De Italiaanse operacomponist Guiseppe Verdi toonde reeds op jeugdige leeftijd een zo grote muzikale aanleg, dat hij een. beurs kreeg om te stude ren. Toen hij zich meldde voor het conservatorium in Milaan werd hij echter niet aangeno men daar, zo werd gezegd, hij begaafdheid miste. Deze man is toch beroemd geworden al heeft hij tegenslag en succes gekend. Zijn beide kinderen en zijn vrouw verloor hij reeds vroeg en zijn tweede opera werd een fiasco. Toch wist dezé o'perameester door te zet ten. Vooral de in de jaren 18511853 ontstane opera's Rigoletlo, II Trovatore en La Traviata werden populair. Het libretto van La Traviata (men kan fragmenten van de opera beluisteren zaterdagavond om 18.20 uur (VARA) is wat sentimenteel. Violetta Valery heeft zich voorgenomen van het leven een vrij losbandig leven te maken. Zij ondervindt bij. dit streven echter enige hinder van het feitdat er bij haar diepere gevoelens zijn ontstaan voor de jonge dichter Alfredo Germont. Maar Alfre do's vader weet zijn zoon uit de netten van de avonturier ster te bevrijden tot beider smart overigens. Er is een slo pende ziekte van Violetta voor nodig om vader Germont wat milder te stemmen en Alfredo aan haar ziekbed te krijgen op tijd 'om haar in zijn armen te zien sterven. La Traviata is één van Verdi's mooiste werken. VANDAAG T elevisie Na „Uit A.V.R.O.'s Tele-archief" wordt de maandelijkse televisie kroniek „Flits" gepresenteerd. Om 21.10 uur begint het programma „Tot vanavond". Vrijdag ging in Grand Theatre Gooiland te Hil versum René Sleeswijks nieuwe Nederlandse Revue met o.a. Willy Walden en Piet Muyselaar in pre mière. In de uitzending „Tot van avond" zal men iets te zien krij gen van de voorbereidingen van deze 23ste revue en enkele flitsen uit het programma. Tot slot van het A.V.R.O.-pro- gramma worden een serie span nende avonturen in de lucht ge presenteerd onder de titel: „Vlieg wereld". Om 22.30 uur begint een recht streekse reportage uit Nervi ter gelegenhed van het vijfde Inter nationaal Ballet-Festival. „De menselijke comedie" is de titel van het ballet gebaseerd op de Decamerone van Bocaccio, dat vanavond in wereld-première gaat. Zondagmiddag wordt uitgebreid aandacht besteed aan de sport. Om 15.30 uur begint een recht streekse reportage uit het Jeker- bad te Maastricht van de interna tionale zwemwedstrijden tussen Nederland en Duitsland. Om 17.00 uur kan men kijken naar een rechtstreekse reportage van het internationaal Concours Hippiqne te Aken om de „Grote prijs van Aken". Om 20.00 uur zendt de N.C.R.V.- televisie een programma uit van oud-Hebreeuwse liturgische melo dieën van gebeden en psalmen, die ten gehore zullen worden gebracht door het Collegium Musicum Ju- daicum. Dit in Amsterdam geves tigde ensemble, dat zich ten doel heeft gesteld, de Joodse muziek in haar oorspronkelijke vorm te be oefenen en het verband duidelijk te maken tussen heden en verle den. Daarna volgt het televisiespel „John Ferguson". In de dagslui ting spreekt ds. C. M. de Vries te Hilversum. De Vlaamse televsie zal om 21.30 uur een rechtstreekse reportage brengen van de tweede helft van de finale vooi' de voetbalbeker te Parijs. Radio De K.R.O. zendt om 21.10 uur het eerste deel van „Van top tot teen" uit, een amusante en avon tuurlijke reis van Microbus 666 in gezelschap van Bacterie, zijn charmante geliefde door de won derlijke wereld van het menselij ke lichaam. Dit is een radiofoni sche fantasie in twee deien van Geo H. Blanc en Roger Nord- raann. De VARA laat om 18.20 uur luis teren naar fragmenten uit La Tra viata van Verdi. Het zondagprogramma van de ra dio is licht van toon. De A.V.R.O. laat om 22.00 uur luisteren naur romantische muziek, om 22.45 uur naar „Rijkdom" der Welluidend heid" en dé K.R.O. is om 20.00 uur in de lucht met „Zomers allerlei", om 20.55 uur met Bel Canto en om 22.55 uur met „Avond-Sere nade". Een man, die met hart en ziel verknocht is aan de jeugduitzen dingen van do A.V.R.O., is ongetwijfeld de Rot terdammer Ger den Bra- ber. Mét Herman Broek huizen, het hoofd van de ze afdeling, en Kees de Wolf stelt hij de pro gramma's voor kleuters en jongeren samen. „Ilc doe dat met groot ge noegen en plezier, voor al omdat jo regelmatig blijft omgaan met jon geren en dat houd je jeugdig". De schoolradio. Kleuter tje luister. Op de Jonge Golf, Eigen weg, Peper klip. zijn zo de rubrie ken, dié dit drietal regel matig de ther laat in gaan. Bij het rijtje van rubrieken moet vooral niet vergeten worden Minjon, het troetelkindje als het ware. Het ge beurt meermalen, zo vertelde Den Braber, dat we tot midden in de nacht bezig zijn om de uitzendingen van Min jon zo aantrekelijk mo- - gelijk te maken. Op 1 oktober 1953 werd met Minjon gestart, het was een idee van Her man Broekhuizen, een idee overigens dat ook door de omroepvereni gingen in het buitenland 'wordt nagebootst. Gei den Braber besteedde toen nog zijn vrije tijd aan een omroep voor zie ken in de Maasstad. Hij is namelijk de op richter van RANO. Het begon heel eenvoudig. Op een gegeven moment was een vriend van ons ziek. Om eens wat voor hem te doen. gaven we een „uitzending". Dat wil zeggen, we traden op in een andere kamer en dan kon hij, dank zij de door - ons gemaakte in strumenten de uitzen ding ontvangen in zijn slaapkamér. Toen hij be ter was lieten we onze buren genieten van ons optreden en plotseling kwam liet idee: „Waar om zouden we niet eens iets doen voor de zie ken?" We zijn er aan begonnen en het werd een succes, dank zij waarschijnlijk de orga nisatie, die misschien wel kinderachtig was, maar voortreffelijk werkte. We hebben eens een serie in terviews gemaakt. „Het rapport van Jantje". We lieten „Jantje" iets vev_ tellen, we lieten bom iets voorlezen om zijn vorde ringen te laten horen, we praatten met. een buurvrouw, met de on derwijzer. En dan gin- ✓gen we naar zijn moeder, die reeds lange tijd in een sanatorium was op genomen. Met genoegen hebben die moeders steeds geluisterd naar het „Rapport van/ Jan tje". Dat spelen werd voor Den Braber uaniei- ding om zich in te span nen voor de Rotterdam se afdeling Minjon. Ook Minjon-afdelïngen stel len programma's samen, nemen het op en sturen dai bandje dan naar Hil versum. Daar wordt het beluisterd en besproken of er een behoorlijke uit zending van te maken is. Is dat het geval, dan worden de Minjonners uitgenodigd en onder aanwijzingen van o.a. de heert Den Braber wordt een uitzending gereed gemaakt. „We weten altijd precies wat de jeugd bezig houdt en wat de jongens en meisjes op een gegeven moment interesseert. Zo werden er vele bandjes gemaakt naar aanleiding van Little Rock, of van de gebeurtenissen in Seoel, waar op jonge studenten weid gescho ten. Zo ook is er een voor liefde voor cabaret. Mis schien is dat wel een modeveisehijnsel. Uit de 70 afdelingen, die thans bestaan, zijn reeds vevscheidenen bij de ra dio en televisie terecht gekomen. Zo was Tony van .Verre een ijverig lid van-de Minjon in Middel burg, men kan hem thans regelmatig horen ais cabaretier voor de microfoon. Greetje Kauf feld, die eveneens lid is geweest van Minjon in Middelburg. heeft een carrière als zangeres knnen opbouwen. Het Gooiland sextet, dat on langs voor de televisie te zien en te horen was, ook dat heeft zijn begin tijd. .bij Minjon gemaakt. „Mifijon is een uitste kende leerschool", zo zei de heer Den Braber. I Tour de France H Vanmiddag vertelt Dick van 1 Rijn om 18.50 uur over Hilver- sum II weer wat „onze" ren- =j H ners in de Tour de France presteren. Hij zal een overzicht van de stand van zaken geven. Zondag zetten de renners het grote gebeuren voort. In H A.V.R.O. s wekelijkse sportre- vue zal worden verteld hoe,het traject voert over de Perjuret, de Corniche de Cevennes en de Montée d'Uglas. In het zondag- j| H sportjournaal van de VARA fh wordt een herhaling gegeven, g In de avond brengt Jacques ld- =e H serda „Een hele tour" voor de microfoon en deze wetenswaav. - M digheden voor de liefhebbers wórden gevolgd door de nabe- schouwing. (21.35 en 21.50 M uur). IllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllW De Franse filmregisseur, Roger Va- dim, lieeft aangekondigd dat hij zich van zijn tweede echtgenote, de Deen se filmster Annette Stroyberg, zal laten scheiden. Ongeveer drie jaar geleden liet hij zicli van zijn eerste vróuw. Brigitte Bardot, scheiden. Vadim. die in een ziekenhuis herstel lende is van een beenoperatie, deelde de pers mede dat hij besloten had een formele eis tot'echtscheiding in to dienen. Vadim huwde op 17 juni 1958 met de Deense blondine. Na met B.B. te zijn getrouwd en van haar een internationale beroemdheid te hebben gemaakt, liet Vadim zich van haar scheiden en huwde kort daarop Annette. Zijn pogingen om van zijn tweede vrouw een even be roemde ster te maken als B.B., ble ken geen succes te hebben. Vadim reisde onlangs naar Holly wood voor besprekingen over de re gie van een film daar. 0 Het bondsgerechtsliof in Karlsruhe heeft de 42-jarige Duitser Jlelinuth Êpp uit Berlijn wegens verraderlijke betrek kingen met Oost-Duitsland tot twee en een half jaar gevangenisstraf veroordeeld Hlliillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllll|llllllllllllllllllllllllllllllllllll^ Kwintet Pim Jacobs J in Antibes H Meer dan 250 bekende Euro- pese en Amerikaanse jazz- ff musici zijn woensdag te Anti- H bes een jazz-concours begon- nen, dat negen dagen zal du- li ren. Er zijn ook deelnemers uit l| F^ Polen, Tsjecho-Slowakije en ff Hongarije. De Nederlandse deelnemers zijn de ..Down- town Jazz Band" en liet Kioin- M iet Pim Jacobs. Illlllllllllllllll^ Precies een week nadat het be faamde jazzfestival van Newport op Rhode Island door teleurge stelde fans die geen kaartjes hadden kunnen krijgen met stokken en bierflesjes in duigen werd geslagen, komen de jazz liefhebbers van het eiland Wal cheren in Vlissingen bijeen voor hun festival. Het zal het tweede festival zijn in de nog jonge ge schiedenis van de Walcherse Jazz Society. Verleden jaar bij het eerste ver geleken we het met het beroemde - - en nu dus ook beruchte - muziekfestijn van het Amerikaan se-Newport. Een vergelijking, die gelukkig niet helemaal opgaat. Niet alleen is het treffen van de Zeeuwse jazzmuzieklievende jeugd minder groots van proporties, ook ongelukkige incidenten als het bovengenoemde, waardoor de jazz in de na-oorlogse jaren voor de niet-kenner een bijsmaakje kreeg, komen niet op het pro gramma voor. Dat programma, overigens sober van vorm, maar veelbelovend wat de inhoud betreftGreetje Kauffeld, de Tony Vos All Stars, liet trio Henk van Buul, de Sugar Foot Stompers en last but not least, het huisorkest van de W. J.S., het kwartet Theo Pihl. Greetje Niet voor niets prijkt Greetje Kauffeld boven aan deze lijst. Dat is niet louter hoffelijkheid, maar ook een beetje chauvinisme en... gerechtvaardigde trots. Er is misschien veel kritiek op Greetje geweest. Zij zou een zuiver com mercieel zangeresje zijn en in de .jazzwereld niet zo geslaagd toch getuigt haar zang van een op vatting. die nog geen enkele Sky- masters- of Ramblers-vocaliste heeft getoond te bezitten. Daar om kan men niet anders dan blij zijn, dat zij zich van de Skymas- ters heeft losgemaakt. Verleden jaar was het optreden ran Greetje tijdens het jazzfesti val van Sas van Gent een succes en we hopen dat het dat ook-nu zal zijn. Diezelfde avond traden in do Sas- se spïegelglasfabriek de „Sugar Foot Stompers" uit Breda op, een Dixielandgroep, die zich actief weet te splitsen in allerlei com bo's. Een commerciële ..stunt", die minder geslaagd is en die van avond met zo'n goed bezet po dium wellicht niet nodig zal zijn. De Tony Vos AU Stars zullen 'hopelijk een optreden van het kwartet Kees Huybregtsc be staande uit musici van de Sugar Foot Stompers overbodig ma ken. Het kwartet Kees Huybregtse TONY VOS. speelt moderne jazz en daarvoor geldt in hoge mate het gezegde schoenmaker blijf bij je leest". „All Stars Tony Vos, een musicus, die van alle markten thuis is, komt in Vlissingen niet als een onbeken de. Hij speelde reeds enkele ma len op concertavonden van de W.J.S. Hij voelt zich bijzonder op zijn gemak achter de bas, is meester op tal van andere instru menten, maar kreeg vooral be kendheid als altist. In die hoeda nigheid zal hij wellicht met te norist Tho Pihl samen het mo derne idioom vertolken. De toevoeging „AU Stars" aan het optreden van Tony Vos duidt waarschijnlijk op de leden van zijn trio, pianist Frans Eisen en. drummer Ruud Pronk, hoewel het een uitbreiding van het ensemble mogelijk maakt. Dat „AU Stars" houdt dus wie weet een ver rassing in. Over het kwartet Theo Pihl hoe ven we eigenlijk niets te zeggen. Tenorist Pihl bijna bekend van televisie pianist Ton Macaré, bassist Jan Wezeman en drum mer Rinus Smit zijn dé muzikale pilaren van de W.J.S. Garner? Tenslotte is er dan nog het trio Henk van Buul, eveneens een ou de bekende. Van Buul, de geest driftige pianist, die al zovele con certavonden van de W.J.S. tot ge zellige evenementen maakte, mag op dit festival "vanavond in „Bri tannia" niet ontbreken. Voor zijn spel is typerend, dat hij hardnek kig volhoudt nooit door Garner te zijn beïnvloed. Dat is dan ook wel te horen FILMS IN ZEELAND Miljonairs, maneschijn en een prille romance Het is dit weekeinde al Conny wat de klok slaat. Conny in Grand (Goes) en Conny in City (Middelburg). De eerste bios coop vertoont „Hopla Conny" niet behalve Conny Froböss ook nog Rudolf Vogel. Conny zingt De hoofdpersonen zijn twee studen tikoze jongelieden, die het contact niet laten bij oppervlakkige high school-gesprekken, zodat zich na verloop van tijd moeilijkheden voor doen. De zaak is vooral gecompliceerd omdat de wedei-zijdse ouders ook al liefdesperikelen hebbeh, maar een ge luk bij een ongeluk is, dat een van de twee vaders miljonuir is. Omdat het anders allemaal te vlug opgelost zou zijn heeft men van de andere vader een ongeneeslijke dronkaard gemaakt. Dit bizarre ge- een respectabel aantal van haar j zeischap verblijft op een zonnig ei- tiener-successen eu dartelt ver- ,and' vandaar waarschijnlijk de En- der kwajongensachtig rond in deze film, die is gebaseerd op een verhaaltje over jeugduitwis seling. Erg ingewikkeld is het niet. Conny is per ongeluk voor een jongen gehouden en daar door krijgt haar familie een jonge student uit Amerika te lo geren, hetgeen aanleiding geeft tot allerlei onvoorziene situa ties. Conny blijft er als enige onbezorgd onder en zingt onbe kommerd over een „Holiday in Honolulu", „Mein Daddy" en doet voorts een boekje open over „Die boys uhd girls von heute". In City (Middelburg) is Conny Fro böss in gezelschap van Peter Kraus, ook al zo'n tiener-idool en minstreel van wat men vroeger de schlager noemde. „Teenager-melodie" is het voor het grootste deel gezongen „ver baal" van een schoolepisode met Conny en Peter in het brandpunt van de belangstelling. De muziek dreigt de ernst van het schoolleven te ver storen, maar begrijpende ouders en onderwijzers weten de overigens vrij onschuldige activiteiten, van de pleziermakende tieners op hun manier te beïnvloeden, zodat een happy ending gegarandeerd is. Ru dolf Vogel is in deze rolprent ook weer present en wel als een goedmoe dige congiërge, die dc jeugd moet plezier beziet. Dat kan hij ook. want hij is geen échte conciërge. Ook in Alhambra (Vlissingen) wordt een film vertoond, die óver de jeugd handelt. „Zij waren nog geen twintig" is Öe Nederlandse titel voor „A summer place", een aankondiging waarachter zich een prille romance verschuilt, die al- speelt in een typisch Amerikaans milieu. schijnlijk gclse titel. In de cast schitteren de namen van minder bekende sterren als Richard Egan, Sandra Dec en Troy Dona- huw. Dorothy McGuire speelt in deze rolprent haar zoveelste moederrol. Onder dc. oorlogsfilms is „De held van l'ork Chop Hill" van Lewis Mile stone een bijzondere. Goed gefilmd en met een prima hoofdiolvértolker in Gregory Peek. Milestone is ooi? de vervaardiger van „All quiet on the western front" en „A walk in the sun", twee oorlogsfilms van het he tere soort. Met „De held vuil Pork Chop Hill" bevestigde hij zijn goede naam op dit gebied. De rolprent, die te zien is in Electro (Middelburg) werd vervaardigd met medewerking van brigade-generaal S. L. A. Marshall, die het verhaal ervoor schreef, puttend uit eigen er varingen in Korea. Het is een van de meest trieste epi soden uit de strijd tegen het commu nisme in Korea, sober gebracht zon der franje. Steve Reeves, de krachtpatser, die vaak gekozen wordt voor de rollen van geweldenaren speelt de hoofd rol in „Agi IMurad, de witte duivel", een avonturenfilm 0|V historische fei ten gefundeerd. IIoo^ te paard voert hij de rebellen aan in bun strijd te gen tsaar Nieolans I en het strijdto neel is de Kaukasus. Felle kleuren en krijgsmuziek zijn do factoren, die de film de aparte sfeer van een ver verleden geven. JJ INTERNATIONALE WEEK IN GOES Gymnastiek, volksdans en ballet De „Kusporgo"-feestweek te Goes niet internationale gymnastiek, volks dansen en ballet staat speciaal in het teken van de bejaarden en de zieken. Dat deelde de voorzitter van Kaspor- go, de heer C. W. Vervest mede tij dens een persconferentie, waarin hij een toelichting gaf op het program ma. Do hoofdpunten uit- dit program ma vermeldden wij in de krant van donderdag. De 160 gaston van de zeven buiten landse groepen logeren bij bijna hon derd pleegouders in Goes. Zaterdag avond 30 juli wordt in „de Prins van Oranje" 'een grote feestavond gege ven. waarop meer dan zeshonderd gasten worden verwacht. Hiervoor is o.a. uitgenodigd de commissaris dei- koningin in de provincie Zeeland. Iedere buitenlandse gast zal bij zijn komst een fotoboekje worden aange boden over het Deltagebied. De ver schillende groepen treden in Goes op bij Randwijk, St. Joanna, Oostwal. de Beestenmarkt. Hierdoor komt men tegemoet aan de wens van de bejaarden en de zieken, die do festi viteiten ook wel eens van nabij wil den volgen. Ook dc bewoners van de wijken kunnen dan gemakkelijker de feestelijkheden bijwonen. Verder zal nog in verschillende Zeeuwse gemeenten worden opgetre den, De slotavond vormt een tuin feest op vrijdag 5 augustus in de tuin van het Schuttershof. Voor deze gelgenheid zal het Schuttershof bij zonder fraai worden versierd. Leden van Kasporgo hebben de tuin opge knapt en er vele honderden planten en bloemen geplant. Schijnwerpers en een l'raaïe illuminatie zullen sfeer en luister bijzetten aan dit l'cest. dat tegen betaling open staat voor ieder. Ter ondersteuning van de kas zal Kasporgo gedurende do feest week .Kasporgo"-speldjcs verkopen. Dc Franse groep zal souvenievs te koop aanbieden. Dit om de verre reis te kunnen financieren. De, heer Vervest deelde nog mede, dat de voorbereiding voor deze feestweck vele maanden in beslag heeft genomen. De corresponden- tiemap voor dit eerste lustrum feest van Kasporgo bevat niet minder dan 315 brieven, opgesteld in 5 talen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 16