Atletiekduel tussen Zeeland en Brabant PILOOT STORM ontvoerd in de stratosieer K.N.V.B.-toto beschikte in totaal over 46V2 miljoen gulden ZEELANDWEDSTRIJDEN „DE MAAS" MET CENTRUM ZIERIKZEE Kodak t PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 7 JULI 1960 Op 10 juli op Vlissingse sintelbaan He D.T.C. van de K.N.A.U. Zeeland heeft de Zeeuwse atletiekploeg, die zondag a.s. op do Vlissingse sintel- baan uitkomt tegen de ploeg van West-Brabant, samengesteld. In ver band met de jeugdkampioenschappen en de B-seuiorcnkampioenschappen waren Catrien Schot, Nel Visser (bei den van Delta Sport), Very Koster van marathon en Hans Bostelaar van Dynamo niet beschikbaar. Daar echter ook de Brabanders wel enke le vooraanstaande atleten moeten missen, kan het een spannende strijd worden, die 's middags om 2 uur be gint. De ploeg ziet er als volgt uit: Heren. 100 meter: Cees de Munck (AV '56), Kees de Groot (Dynamo) en Wim Akkerman (Dynamo); 200 meter: Cees de Munck, Kees de Groot en Han d'Hondt (RKHAV) 400 meter: Hans Sinke (AV 56), William van Beest (Dynamo) en Joop Bongers (Zeeland Sport); 800 meter: Cas Mulder (Dynamo), Han Mondeel (Dynamo) en Frans Brou wer (Dynamo)1500 meter: AA Hey- dens (Zeeland Sport), Piet Zwarte-' poorte (Dynamo) en Leo de Bruyn (RKHAV); 3000 meter: Hein Cujé (Dynamo) en Jan Lama in (AV '56); vèrspringen: Kees de Groot, Cees de Munck en Bram de Rijcke (Marathon); hoogspringen: Hans Hage (Delta Sport), Wim Er- delman (Marathon) en Jan Westpla- teo (AV '56); hinkstapsprong: Kees de Groot. Piet Versluis (Dynamo) en Piet de Kraker (RKHAV); kogelsto ten: Piet Versluis, Wim van der Linden (Zeeland Sport) en Leen Ma- solijn (AV '56); discus: Wim van der Linden, Piet Versluis en Leen Masolijn; speer: Leen Masolijn, Wim van der Linden en Jan Westplate; 4 maal 100 meter: Cees dc Munck, Kees de Groot. Wim Akkerman en Han d'Hondt; olymp. estafette: Cas Mulder, Han Mondeel, William van Beest en Hans Sinke. Dames. 100 meter: Marijke de Meu- Advertentie) NOG BETER De nieuwe PLUvfx) -patent sluiting maakt de BigBen tot een nog betere bescherming. Ook in wind en regen op de fiets nu door deze sluiting geen inregenen meer. richy (RKHAV), Wil BakkerCij- souw (Mar.), en Matty Theune (Mar.): 200 meter: idem; vèrsprin gen: Wil Bakker, Matty Theune en Margot Picavet (RKHAV); hoog springen: Margot Picavet, Tilly Ak kerman (Dynamo) en Janny van Ha- neghem (Zwin); kogelstoten: Esther Scnot (Delta Sport), Matty Riemens (AV '56) en Truus Westerhof (Del ta Sport); discus: Esther Schot. Mat ty Riemens; speerwerpen: Matty Riemens en Tilly Akkerman; 4 maal 100 meter: Marijke de Meurichy, Wil Bakker, Matty Theune en Margot Picavet. Voetbaltoernooi voor Weerden Poelmanfonds Ook dit jaar organiseert het voetbal elftal van de vliegbasis Woensdrecht bij Bergen op Zoom ten bate van het Van Weerden Poelman Fonds een groot nedeiiaagtoernooi. Aan dit toernooi doen mee de voetbalvereni gingen Nieuw Borgvliet uit Bergen op Zoom; Rïllandia uit Rilland; B.S.C. Roosendaal; V-V. Steenber- gen; Meto uit Hoogerheide; Ódio uit 'ssendrecht; Krabbendijke en de Grenswachters uit Putte. De vereniging die het elftal van de vliegbasis de grootste nederlaag toe kan brengen wint de hiervoor be schikbaar gestelde prijs. De op brengst van dit toernooi komt ten goede aan de nabestaanden van ge vallen vliegers. THOR won turnwedstrijden van jubilerend D.I.O. Zaterdagmiddag organiseerde de turnvereniging D.I.O. te Breskens, ter gelegenheid' van haar 30-jarig be staan jubïleumwedstrïjden op het; Oranjepleïn. 's Avonds trok een stoet van onge veer 250 turners (sters) voorafgegaan door het tamboerkoips van de mu ziekvereniging „Uit het volk Voor het volk" te Breskens, door het dorp, verder marcheerden mee de signaal, afdeling van Thor uit Sas van Gent en de signaalafdeling van V.T.V. uit Vlissingen. Daarna volgden demonstratiewed. strijden op het Oranjeplein. Na af loop reikte waarnemend burgemees. ter W. v. d. Hooft de prijzen uit. De beker voor de vereniging met de beste resultaten was voor T.H.O.R. Het bestuur van D.I.O. kan op een goedgeslaagde dag terugzien, mede door het goed weer werd deze jubi- leumvierng een groot succes. De uit slagen van de wedstrijden zijn: Vierkamp meisjes: 1 THOR 221,1 pnt; 2 DIO IV 211,8 pt, DIO Hl 207.4 pt; 3 DIO I 197 pt, OTV II 196,4 pt, WIK I 195,6 pü, OTV I 195,4 pt, OTV III 192,5 pt. Vierkamp jongens: THOR 166,1 pt: WIK I 156,3 pt, DIO 152 pt; 3 WIK II 149,2 pt. Vierkamp dames: 1 OTV 161,6 pt; 2 THOR 159,2 pt, WIK 156 pt. DIO 154,4 pt. Vierkamp lieren: 1 THOR 113,4 pt. Driekamp meisjes: THOR 25,6 pt: 2 DIO I 25 pt. DIO H 24,4 pt. OTV I 24,4 pt, DIO m 24 pt. OTV Hl 24 pt: 3 WIK II 23,6 pt, WIK I 22,8 pt, OTV II 22,6 pt. Driekamp jongens: 1 THOR 26 pt; 2 DIO III 24,2 pt; 3 DIO H 23,6 pt. OTV I 23,6 pt, OTV II 23.6 pt, WIK I 23,6 pt. DIO I 23,2 pt. Ritmische oefeningen dames: 1 OTV 17 pt; 2 WIK 16.2 pt; 3 DIO 15 pt. CIJFERS NAAR TWEEDE KAMER (Advertentie) U merkt de sluiting alleen wanneer die nodig is, want normaal- -gedragen is deze onzichtbaar, 't Is de moeite waard even bij een BigBen verkoper binnen te stappen en de nieuwe BigBen te be kijken. Het bestuuh van de Iv.X.V.B. heeft iu een brief, aan de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal nog enig aanvullend cijfermateriaal over de' K.N.V.B.-toto verstrekt in verband met de behandeling van liet ontwerp tot wijziging van de loterij- wet op 6 en 7 juli in de Tweede Ka mer. Sinds de start op 24 februari 1957 heeft, de K.N.VJB.-toto totaal ter be schikking gekregen een bedrag van 46.536.121.76, waarvan ruim 24 miljoen gulden in het afgelopen sei zoen. Er werd bStaald; 1. aan prijzen 17.034.313,11 2. aan onkosten 3 55 procent 1.643.397,91 3. aan omzetbelas- ting voor de- eer ste 68 toto's630.735,84 totale uitgaven: 19.308.446,86 zodat ter verdeling beschikbaar was. een bedrag 'van 27.227.674,90. Hiervan ontvingen de voetbalvereni gingen 17.354.143,14, ten behoeve van een te bouwen sportcentrum, waarvoor bereids in Zeist een terrein is aangekocht, werd gereserveerd 4.220.694,89, schenkingen aan in stellingen van sport en ten behoeve van doeleinden ten algemenen nutte 2.913.693,93, voor sporthallen 1.000.000, totaal: 1.739.143,94, waarvan beschikbaar is 1.113.754,26 voor schenkingen aan instellingen van sport en ten behoeve van doel einden ter algemenen nutte, terwijl het overblijvende bedrag van 625.389,68 is bestemd voor kosten- reserve. Omtrent de subsidies uit de K.N. V.B.-toto wordt nog eens bena drukt, dat het bestuur van de K.N.VJB. en de bestedingscommis sie, onder voorbehoud van de ministeriële goedkeuring, weder, om grote bedragen ter beschik- 1 king hebben gesteld van sport- bonden, overkoepelende sportor- i ganisaties en instelingen van al gemeen nut. Voorts is een som van een miljoen uitgetrokken om de bouw van sporthallen door particulieren en/of gemeentebe sturen te stimuleren. Per sporthal wordt 5 procent van de bouwsom geschonken, met een maximum van 25.000. Eenzelfde bedrag wordt als renteloze lening verstrekt met een aflossing binnen tien jaar. De afgeloste gelden wor den dan voor hetzelfde doel wederom renteloos uitgeleend. Oud Zeeuws elftalspelers in duel met Goes I Op zondagavond 10 juli om 7 uur wordt in Goes op het gemeentelijk sportveld een liefdadigheidsvoetbal- wedstrijd gespeeld tussen Goes I en 'n elftal, samengesteld uit oud-Zeeuws elftalspelers. In dit laatste elftal zul len o.a. uitkomen de oud-Goes-spelers Dick Mos, Piet Wijs en Janpie van der Sluis. Verdere gegadigden voor een plaats in dit elftal zijn H. Ver- sluys (Midelburg, A. Wijgman (Vlis singen). T. van Rijswijk (Zeeland Sport), P. v. d. Schraaf (Vlissingen), A. Carol (Middelburg), L. Outer- mans (Middelburg), J. Mijnbeer (Zee- landia), J. de Ruyter (Zeelandia), P. Lindenberg (Middelburg). J. Neufe- glise (Middelburg) en P. Barten (Vlissingen OP 29, 30 EN 31 JULI Er wordt gezeild in zes klassen De Koninklijke Roei- en Zeilvereni ging „De Maas" organiseert van 28 tot en met 31 juli in de Zeeuwse wa teren haar jaarlijkse zeilwedstrijden. In plaats van Vcere zal ditmaal Zie- rikzee het centrum van de wedstrij den zijn. „Dit biedt aantrekkelijke mogelijkheden voor het uitzetten van een aantal nieuwe banen op de Oos- terschelde, de Roompot en het Veer- se Gat", zo kondigt liet bestuur aan. Het programma van de wedstrijden is namelijk aangepast aan de veror deningen van de Deltadienst. Op donderdag 28 juli opent het pro gramma met een aanbrèngwedstrijd, een race van Hoek van Holland naar Zijpe. Deze westrijd staat open voor alle jachten met een wedstrijdmaat van de Royal Ocean Racing Club van de leden van bij de Koninklijke Verbonden Nederlandsche Water sportverenigingen aangesloten ver enigingen of gelijkstaande buiten landse organisaties. 's Morgens om zeven uur wordt ge start en over drie banen gaat bet naai- de Zeeuwse wateren, waar bij Bruinisse de finishlijn ligt. Internationaal sportfeest van „Kasporgo" - Goes De r.-k. gymnastiekvereniging „Kas porgo" te Goes organiseert van 29 juli tot 6 augustus a.s. haar vijfde internationale gymnastiek-, volks dans- en ballelfeest. Niet minder dan zes landen zullen deze \yeek in Goes en énkele andere Zeeuwse gemeen ten vertegenwoordigd zijn. Zo treden op de Nicolson Pipe band uit Folkestone (Engeland), dc volksdansgroep Gay Scavoir uit het Franse Bayeux en een balletgroep uit Luxemburg. Oostenrijks is verte genwoordigd door een gymnastiek- groep uit Wenen, een volksdans-mu- ziekgroep uit Salzburg en een Ze- venburgse volksdansgroep, eveneens uit Salzburg. Uit Zweden komt de Stockholmse volksdansgroep „Lil- jan". Nederland is vertegenwoordigd door de accordeonband „Animato" en uiteraard door „Kasporgo" zelf. De verschillende groepen zullen her haaldelijk in Goes zelf optreden, waarbij de zieken en ouden van da gen in de ziekenhuizen en het rust huis Randwijck niet worden verge ten. Daarnaast zullen groepen op treden in Aardenburg, Zierikzee, Ril- land-Bath, Kapelle, Haamstede en 's-Hcerenhoek. HOOG EN LAAG WATER -r nap nap 8 juli uur meter uur meter Vlissingen 0.58 2.16 13.22 2.12 Terneuzen 1,26 2.31 13.53 2.27 Hanswecrl 2.09 2.41 14.37 2.35 Zierikzee 2.29 1.60 14.55 1.50 Wemeldinge 2.48 1.8$ 15.19 1.81 nap uur meter 7.26 1.98 7.59 2.14 8.34 2.28 8.07 1.58 8.31 1.81 nap uur meter 19.39 2.06 20.32 2.22 21.06 2.36 20.37 1.64 20.58 1.85 PLAS TIC REGENJASSEN Prijzen: 9.75 en 12.75 De PLUVEX) -sluiting is be schermd door octr.no. 88953 1522. Juist^ toen Charley meende dat'hij ditmaal toch eens zijn vriend te vlug afgeweest was, sloten zich twee akelig sterke handen om zijn enkels en het vol gende moment ging hij met een gekrijs als van 'n ma ger speenvarken terug in het water, wetende dat Arend zich al gereedhield om hem nu even flink te pakken te nemen,.kwam hij heel langzaam boven wa ter, met de handen hulpe loos omhoog gestoken als smeekte hij om genade Gelukkig voor hem bleek piloot Storm in 'n goedmoedige bui te zijn, zodat hij even later zelfs netjes uit 't water gehesen werd. „Héhé", zuchtte Arend nadruk kelijk terwijl hij het water uit zijn haren wrong. „Vervelende pisang Waarom moet jij nu weglopen als ik je iets belangrijks te vra gen heb Charley ging meteen rechtop zit ten. salueerde en zei beleefd ,.Wat is er van uw dienst, generaal Hebt U moeilijkheden Spreek met professor Charles en het komt in orde. Toe maar kereltje, wees niet verlegen De officiële wedstrijden beginnen op vrijdag 29 juli voor Zijpe. Over de Oosterschei de gaat het daarvandaan naar Zierikzee, de startplaats op de beide overige dagen. In Zierikzee kan ligplaats worden gekozen in de haven. Aan het einde van de eerste wedstrijd dag zal een bijzondere feestavond worden gegeven. Op zaterdag 30 en zondag 31 juli zullen Oosterschelde, Roompot en Veerse Gat het toneel van de wed strijden zijn. Start en finish is dan Zierikzee. Tijdens de wedstrijddagen zal „De Maas" zich te Zierikzee tijdelijk ves tigen in restaurant „Mondragon". Prijzen De prijzen bestaan uit dagprijzen en wisselbekers. Na afloop van de wed strijden worden in „Mondragon" op zondagavond 31 juli de prijzen uitge reikt. Het tijdstip van de Zeelandwedstrij den is zodanig gekozen, dat op de wedstrijddagen en de dagen kort daarvoor en daarna 's morgens de ebstroom loopt en 's middags de vloed het getijdebeeld beheerst. Er zal worden gezeild in vier klas sen met een R.O.R.C.-wedstrijdmaat, weer onderverdeeld in een open klas se en een kruiserafdeling. Daarnaast zijn er twee klassen ronde- en plat- boomjachten, gemeten volgens de Koninklijke Verbonden Nederland sche Watersportverenigingen. S.Z.V.-„de Ganze" 2-0 In een matig gespeelde wedstrijd heeft S.Z.V. uit Souburg een 2—0 overwinning behaald op „Ganze" uit Goes, dat met drie invallers speelde. De gasten speelden daardoor sterk defensief, waardoor S.Z.V. niet in zijn gewone spel kon komen. Het was Caljouw die na drie minuten de score op 1—0 bracht voor S.Z.V. Na de hei'vatting zag men hetzelfde spelbeeld. Twee minuten voor tijd scoorde Buis 2-0 voor S.Z.V. Uitslagen zomeravondvoetbal Rayon Goes: Comb. N.S.-Daf S.C. 4-3 P.T.T. H-Typo's 2-1, Gem. Werken- Haringman 1-0, De Zon-Keurings- dienst 1-0. Rayon Middelburg: Brandweer-Pin gelaars 0-1, Blauw Wit-Kraaien 3-0, Broek Bovs-V.S.V. 4-1, Kraaien-Pin- gelaars 1-7. Rayon Sas van Gent: S. v. G.- C.N.A, 3-5, C.B.S.-Sasse Boys 2-4, O.N.A.- S.A.S. 2-1. Rayon Terneuzen: H.K.C.-Rijkswa- terstaat I 3-1, Comeyrib-Avendo, Comb. 2-2. Rijkswaterst. I-Scheeps werf 0-1, Pzem-P.T.T. 1-1. Rayon Vlissingen, afd. 1: Uiterton- S.B.L.V. 0-6, watervogels-v. d. Berg 2-7, Coal-G.P.C. 1-2, VA.W.-Pzem Afd. 2: S.S.V.V.-P.S.V. II 0-2, W.A. W. Ill-Watervogels H 0-2, G.P.C. II- V.A.W. II 1-5. Rayon Zierikzee: Drukkerij L. O.- Herverkaveling 0-0, C.W.S.-Neptunus 4-0. C.W.S.-Pzem 1-3, Zierikzee Vet.- Prov. Waterstaat 0-0. fototip nr. 4 FEUILLETON he ael\ derde qehe\*nyi\x\iqe c\ere\e Jane Alan Carol stemde toe; ze snakte er naar alleen te zijn en vroeg zich nu reeds af, hoe ze het op dat bal tussen Da. vid en Frank zou uithouden. Intussen ontveinsde ze zich niet, dat ze deze avond zich voorgoed met Frank had verbonden dat de verloving niet meer kon worden verbroken zonder opzettelijk andermaal het leven van deze man te breken. Toen ze binnentrad, vond ze haar moeder te bed en in slaap, zodat het in de woning kalm en rustig was. Carol bleef nog een poosje voor het langzaam dovende haardvuur zitten en bracht zichzelf aan 't verstand dat ze nu erg blij moest zijn; alles was immers onherroepelijk geregeld en als ze eenmaal met Frank getrouwd was zou haar leven van een leien dakje lopen. Ze zou hem ook haar lezing geven van die onzinnige kin derachtige liefdeshistorie met David, opdat hij horen zou hoe spottend ze lachte om wat in het verleden zo mooi en echt had geleken... De volgende dag hoordé ze overal verhalen en praatjes over het aan staande bal in Kcston Cross. Dans partijen waren zeldzaam op het plat teland, zodat de nu aangekondigde ruimschoots stof bood voor gesprek ken en veronderstellingen. De domi nee van het doip zei lachend, dat zo'n bal vaak nog maanden daarna dc hu- welijksklokken in beweging hield en ongetwijfeld vond de jeugd elk bal een prachtige gelegenheid om de als toekomstige echtgenoot of echtgenote begeerde jongeman of jongedame „aan de haak te slaan". Carol had verscheidene van zulke feestelijkhe den bijgewoond, maar nu ze er een in 't gezelschap van David en Frank zou meemaken zag ze de avond met gemengde gevoelens tegemoet. Ze had vroeger altijd in 't geheim een spelletj'e met zichzelf gespeeld, een spelletje waarvan geen sterveling ooit had afgeweten, zelfs David niet, al was het spel ook voor hem op touw gezet. Dat was gebeurd toen ccn oude vrouw uit bet dorp de kleine roodharige Carol had verhaald van het in Cnarringford heersende bijge loof, dat wie de op één na laatste wals met een meisje danste, haar vertelde dat nij haar liefhad. „Maar waarom niet de laatste wals?" had het kind snel gevraagd. „Ik heb altijd gedacht, dat juist dc laatste wals zo belangrijk was". Waarop cfeoude vrouw, grinnikend om de verbaasde kinderogen, heel luchtig had geantwoord: „Dat is ook zo, kind, dat is ook zo, maar de laat ste wals betekent voor de jongeman dat de dame van zijn keus hem zal accepteren en als het tweetal dan die wals samen danst weet* de hele wereld, dat ze met elkaar zullen trou wen, begrijp je wel?" Carol was toen heel verrukt en vro lijk thuisgekomen, maar op het vol gende bal had ze hardnekkig gewei, gei'd de voorlaatste wals met éen van de doipsjongelui te dansen. Tot grote verbazing van de toeschouwers en haar eigen vriendenschaar was ze in de donkere hall van het dorpshuis gaan zitten, om daar als een verlegen blozend klein meisje ongestoord te kunnen dromen. „Ik dans met jou, David!" had ze verrukt gefluisterd. „Dit is de dans. waarbij jij me je liefde bekent en ik jou dc mijne. Nu dansen we samen, David". O. ze kon er thans om lachen een lach, die heel gemakkelijk in' tranen zou zijn opgelost. Zodra ze tot het besef was geraakt, dat ze nooit weer een brief van David zou krijgen, had ze een eind aan haar spelletje ge maakt door eenvoudig' huiswaarts te keren voor de op één na laatste wals aan de beurt kwam. Maar... kon ze nu, verloofd met Frank, zich weer zo kinderachtig gedragen? Tijdens haar gemeenschappelijke be zoeken met David was ze buitenge woon stil, zodat hij haar meer dan eens vrij scherp op de vingers tikte. Maar pas enkele dagen later, bij hun bezoek aan do oude Benny, kwam het openlijke ruzie. Benny, een on- •eden, stuurs heerschap, die het uld van ieder met wie hij in aan- tot tevrei geduld raking kwam op een zware proef stelde, liad verzocht of de dokter eens wilde aankomen en Carol had bij 't vernemen van die boodschap aange boden, de „waarnemer" te vergezel len. „'t Is een lastige klant", had ze glim lachend uitgelegd, „en ik geloof, dat het beter zal zijn wanneer ik als een soort tussenpersoon meekom. Anders zal hij beslist proberen, een loopje met U te nemen". Ze vonden Benny in zijn tuin over een spade gebogen, die hij, heel ge noeglijk maar toonloos fluitend, bui tengewoon krachtig in de grond dreef. David, toch al „over zijn toeren" door de beslommeringen van de mazelen epidemie, keek de oude man allesbe halve vriendelijk aan en vroeg ta melijk autoritair wat er aan de hand was. Carol bewaarde voorlopig het stilzwijgen in de hoop dat Benny zich wat handelbaarder zou tonen dan ge woonlijk. De patiënt, als steeds wat hinkend, vanwege zijn stijve been, kwam langzaam op hen toe. Hij monsterde de dokter .van onder tot boven en hoestte toen luidruchtig. „Hoort U dat, dok?" vroeg hij triom fantelijk. „Ik wed. dat U nooit zo'n gemene hoest hebt gehoord, wel?" Precies de soort hoest die mijn vader ook zo plaagde... en hij is achten negentig geworden". „Zo?" Davids stem had onheilspellend kalm geklonken, zodat Carol zenuwachtig op haar lip beet en de oude man ver wijtend aanzag. Benny trok er zich blijkbaar niets van aan, want hij grinnikte tevreden. „En ik wil wedden, dat ik ook acht- en-negentig word!" zei hij vol trots. „En zonder mezelf Le vergiftigen met zo'n stelletje van jullie medicij nen, jonge man! Versta me goed", ging hij na een nieuwe hoest-ultbar- sting voort, „ik zeg niet, dat het goedje dat de oude dokter Chesters me onlangs heeft gegeven me niet wat heeft geholpen en daarom wilde ik je wat vertellen, jongeman. Breng me maar een grote fles als je de vol. gende keer deze kant uitkomt. De zuster zal je wel zeggen wat het pre cies is, niet waar kindlief?" Meteen wilde hij naar zijn graverij terugkeren, maar David riep hem zo scherp bij de naam, dat de oude man zich een beetje verbaasd omdraaide. „Tk houd spreekuur van negen tot tien uur 's morgens en van half ze ven tot half acht 's avonds, meneer Manse", zei David bedaard, „uitge zonderd zaterdags. Als .U de moeite wilt nemen, dan eens aan te komen, zal ik uw borst onderzoeken en voor schrijven wat nodig is. Goedemor gen". „Zeg eens", klonk het nijdig uit Ben ny's mond. terwijl hij de borstelige wenkbrauwen fronste, „wacht een ogenblik, mooie meneer! Je denkt toch niet, dat mensen zoals ik tijd hebben om naar die deftige spreek kamer van jou te gaan, wel? Ik kwam er al niet in de dagen van Chesters, toen er nog wat aardigheid aan was en je tenminste rustig jc pijp kon roken, maar ze zeggen, dat jij dat tegenwoordig niet eens goed vindt! Let op mijn woorden, jonge man. Een Manse komt niet naar de spreekkamer; je kunt hem de gewone medicijnen brengen en daarmee uit. Doe je plicht als dokter en dwing een oude invalide man niet om je achter na te lopen. Ik ben oud genoeg 0111 je vader" of misschien zelfs je groot vader te zijn en als je liét Goede Boek kende, zou je eerbied hebben voor mijn grijze haren". „Goedemorgen" herhaalde David be daard, draaide zich 0111 en wandelde de tuin uit. Carol haalde na een blik op de verblufte Benny, die haar ja renlang beurtelings geërgerd en ge amuseerd had, hulpeloos de schou ders op en volgde de dokter. Een poosje reden ze zwij'gend voort, toen zei ze vluchtig: „Dat was niet erg vriendelijk, doktor. Benny is een oude man, moet U bedenken'. (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 18