Flinke boete voor geen voorrang geven WALCHEREN MARKTBERICHTEN UITSLAGEN PAARDENKEURING TE MIDDELBURG DONDERDAG 7 JULI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT KANTONRECHTER MIDDELBURG Landbouwer waste handen in sloot naast visfuik Voor de kantonrechter te Middelburg, mr. J. Moolenburgh, stond woensdag terecht do timmerman C. van D. uit Kwadendamme. Van D. werd ten las te gelegd te Nisse op zijn bromfiets geen voorrang te hebben gegeven aan een voor hem van rechts komende bromfiets, bestuurd door M. A. B. Deze liep een schedelbasisfractuur op, waarmee hij zes weken in het zie kenhuis opgenomen moest worden. Aanvankelijk was tegen de verdachte een proces-verbaal opgemaakt we gens onvoorzichtig en onoplettend rijden, waaraan het gebruik van ster ke drank niet vreemd was, zoals de officier, mr. T. Lebret opmerkte. Deze eiste thans een boete van 60 plus toekenning van de civiele vorde ring van bijna 52. De kantonrech ter hield dit laatste aan. maar ver minderde de boete tot 50. De landbouwer J. A. N. uit Klevers- kerke had op 4 maart in zijn auto op de splitsing Singel-Molenweg geen voorrang verleend aan een bromfiet ser. „Als ik voor de stopstreep stil houd, kan ik de Molenweg wegens de groenstrook niet overzieir'. verklaar de N. „Wanneer de haag iets afge knipt is, wordt dat wél mogelijk". Mr. Moolenburgh verminderde de eis van 10 in zijn vonnis tot 7.50. De metselaar J. J. uit Middelburg had op de kruising Koningsbrug- Houtkaai te Middelburg niet voldoen de rechts gehouden, waardoor hij in botsing gekomen was met een van de Koningsbrug komende wielrijdster. Volgens J. was deze dame, die hem voorïangshad moeten verlenen, van de Koningsbrug rechtdoor gereden om vervolgens vlak voor zijn fiets af te buigen. Daardoor moest hij naar links uitwijken. Volgens de ver balisant, die op dit moment vanaf de hoek Segeerstraat-Londensekaai de aanrijding had zien gebeuren, was de uitwijkmanoeuvre van de verdach te niet nodig geweest. Een vriend van de getuige was evenwel van me ning, dat zulks wel het geval was wilde J. een botsing voorkomen. „Het is een ellendig kruispunt", merkte mr. Moolenburgh op. De offi cier achtte het ten laste gelegde evenwel bewezen en eiste een boete van 12.50. Mr. Moolenburgh achtte J. wel strafbaar, maar legde geen straf op. De vertegenwoordiger H. A. R. uit Breda had zijn auto te 's Heerenhoek binnen 10 meter van een hoek gepar keerd. Het kostte hem conform een boete van 8 Daar de landbouwer D. N. uit Yerseke niet voldaan had aan de verplichtingen van de runder- horzelwet werd hij conform veroor deeld tot een boete van 15. Handen wassen De landbouwer J. A. de J. uit Ove- zande werd bekeurd, omdat hij op 10 mei op een perceel tarwe en aardap pelen van zijn buurman liep. De poli tiemannen hadden De J. aanvankelijk aangehouden omdat hij volgens hun vermoeden in een achter zijn huis lo pende sloot een visfuik ledigde. Toen de verdachte door het land van buur man naar de politiemannen toekwam, kreeg hij er dus nog een bekeuring bij, Het parket had echter alleen maar een dagvaarding voor het lo pen op buurmans land gestuurd. Tegen de verbalisanten had De J. verklaard in de sloot zijn handen gewassen te hebbenMaar op die zelfde plaats stond een visfuik in het water. Conform werd hij veroordeeld tot een boete van 15. De 74-jarige Souburgse landbouwer A. v. d. B. kreeg een bekeuring om dat hij een Flaubert-buks bezat zon der daarvoor een machtiging tc heb ben. Hij had wel een dergelijk pa pier Dezeten, maar het was verlopen. Mét verbeurdverklaring van de buks werd v. d. B. veroordeeld tot een boete van 10. De garagehouder J. A. A. uit Goes was onder Kapellc bij' het inhalen van een bakfiets met zijn auto op het linker wegdeel gekomen, terwijl op dat moment een tegenligger naderde. „Ik kon er gemakkelijk langs. Ik rij al 40 jaar auto", verklaarde A. De kantonrechter hield deze zaak aan om de verbalisant te horen. Uitslagen ringrijderij Te Domburg werd weer de traditio nele ringrijderij gehouden. De volle dige uitslagen hiervan zijn: le prijs W. Provoost .Tzn, 33 ringen; 2e J. Provoost Wzn, 25; 3e C. de Vis ser, 24; 4e Adr. Provoost, 24; 5e C. Provoost, 23; 6e H. Brand, 22; 7e A. Riemens, 19; 8e L. P. Roelse, 19; 9e F. Maljers, 16; 10e L. Brand, 14; 11e J. Provoost Jz jr., 10. Hoogste serie, S ringen A. Riemens na kamp met W. Provoost Jzn; extra prijzen: 1 J. Provoost Wzn na kamp met W. Provoost Jzn; 2 H. Brand na kamp met C. de Visser en W. Pro voost Jzn; 3 L. P. Roelse; 4 W. Pro voost Jzn na kamp met C. Provoost en C. de Visser; 5 C. Provoost na kamp met L. Brand, A. Riemens, F. Maljers en Adr. Provoost; 6 A. Rie mens na kamp met Adr. Provoost en C. de Visser. Pollepel: W. Provoost, 6 ringen na kamp met C. de Visser en L. P. Roelse. Wisselbekers: Beker „Vlake Brug" A. Riemens met 8 rin gen uit 8 beurten; beker Van Eenen- naam A. Provoost met 7 ringen na kamp met J. Provoost Wzn. Stand aard burgemeester: J. Provoost Wzn met 7 ringen; medaille Wisse Koude- kerke: C. de Visser met 7 ringen na kamp met W. Provoost. Prijs voor gehuwden was voor Jac. Brand met 4 ringen uit 4 beurten. Officiële publikatie MIDDELBURG. DRANKWET, VERZOEK OM VERLOF B. Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend, dat door J. Won- dergem, wonende te Middelburg een ver lof B is gevraagd voor do beneden lokaliteit ter oppervlakte van 34.77 m2 van het perceel Lange Noordstraat 50, alhier. Gedurende 14 dagen na heden bestaat gelegenheid tegen inwilliging van dit verzoek schriftelijk bezwaren bij hun college irr te dienen. Middelburg, 5 juli 1960. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 5-7: Victor H, van Rotterdam. Vlissingen vertrokken op 4-7: Schwinge naar Helsinger: op 5-7: Victor H naar Oostende: Koningin Emma naar Hoek van Holland. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op ■5-7: Da je Bohmer van Sevilla; Huyber- gen van Gothenburg: op 5-7 Hera van Hamburg: Danau van Swansea: Pacific van IJmuiden: Egbert Wagenborg van Montyluoto; Goote van Ellesmere Port: Rifo An van Fowey: Fiducin van Ipswich: Koh I Noor van Londen; Brandaris van Vasteras. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 4-7: Eagle naar Rotterdam: Albatros naar Rotterdam: Sheratan naar Rotetrdam; Progress naar Norwich: Auriga G naar Rottcrdam-Tcrneuzen; Cornelia B 1 naar Kiel: Schiedijk naar Rotterdam: Kiel- drecht naar Rotterdam: Alhlasserdijk naar Rotterdam: Abel Tasman naar Abö; op 5-7: Europa naar Londen: Oberon naar Rotterdam: Appingedijk naar Rotterdam; Chiron naar Rotterdam; Diana V naar Londen: Ivoorkust naar Amsterdam: Nep- tunus naar Londen: Emmy S naar Zwe den; Delfzijl naar Colchester. Vlissingen aangekomen op 5-7: Neeton van Nonsbron: Liberiakust van Rotter dam: op 6-7: Disa van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 5-7: Neeton naar Middelburg: Liberiakust naar Antwerpen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 5-7: Straat Rio van Rotterdam-rede: Ga- bonkust van Amsterdam: op 6-7: Bonaire van Londen-Brussel. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 5-7: Henja naar Engeland: Camerounkust naar Amsterdam; Straat Rio naar Rotter dam-rede: Daja Bohmer naar Rotterdam; Blitar naar Rotterdam: Eibergen naar Londen; Beta naar Londen-Gent; Tiba naar Hamburg: Karachi naar Londen: op 6-7: Adine naar Rotterdam; Meerkerk naar Amsterdam; Mount Everest naar Helsingborg. MIDDELBURG Rode Kruis-examens Dezer dagen werd in het Rode-Kruis- gebouw te Middelburg door dokter D. N. van Gelderen het examen afgeno men voor E.H.B.O. De cursus werd georganiseerd door de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis. De do cent was dokter M. Reijerse. De ge slaagden zijn: de dames W. C. Broek van den Burgs, M. M. Brasser en C. S. Klani-van Rooi jen, J. de Ridder en de heren A. P. de Beste en J. Braan. Botsing tussen auto en bromfiets Op het kruispunt De Ruyterstraat- Piet Heinstraat-W esterscheid estraat gebeurde dinsdag een aanrijding tus sen een auto, bestuurd door G. J. de B. uit Souburg, en de bromfietser A. O. uit Middelburg. De bromfietser j kwam bij zijn pogingen om een voor hem ietwat slingerend fiet send kind te ontwijken op het linkerwegdeel, juist op het moment, dat de automobilist naderde. Een bot sing kon niet meer vermeden worden. De bromfietser liep enkele lichte ver wondingen op, terwijl de voertuigen eveneens licht beschadigd werden. Gewijzigde mars van Achilles en Excelsior In verband met de uitgestelde uit voering van de Openluchtspelers op Toorenvliedt te Middelburg, die nu vanavond (donderdag) gegeven wordt, moest de route van de muzi kale mars van Achilles en Excelsior gewijzigd worden. Deze luidt nu als volgt: Singelstraat, Schultvlotstraat, Oostkerkplein, Nieuwe Oosterse- straat, Molenwater, Korte Noord straat, St. Antheunisstraat, Penning- hoeksingel. Stadhuisstraat, Lange Noordstraat, Markt, Lange Delft, Segeersstraat, Houtkaai, Nieuwe Ha ven, Varkensmarkt, Lange Geere, Korte Geere, Gortstraat; Plein 1940, Zusterstraat, St. Janstraat, Lange Delft, Markt (rond), Nieuwe Burg, Bachiensteene, Groenmarkt, Korte Burg, Balans,Spanjaardstraat, Sin gelstraat. Brandje op slooptanker in binnenhaven Op een reeds gedeeltelijk gesloopte tanker in de binnenhaven van Vlis singen raakte een hoeveelheid olie in brand, toen arbeiders van de me- taalhandel S. daar bezig waren. Een en ander ging gepaard met een flin ke rookontwikkeling. De gemeentelij ke brandweer van Vlissingen werd gealarmeerd, maar behoefde niet meer in te grijpen. Personeel van de metaalhandel had de brand reeds met een straal water geblust. SEROOSKERKE (W.) Actie „Veilig Verkeer" Vrijdag stond ook Serooskerke in het teken van de Veilig Verkeer- actie. Des middags was er een film voorstelling voor de jeugd waarvoor goede belangstelling was. Des avonds maakte het muziekkorps E.M.M. een rondwandeling waarbij een geluidswagen de inwoners op wekte de filmavond te bezoeken. De belangstelling hiervoor was redelijk. Burgerlijke stand KOUDEKERKE. Bevallen: S. HarpeWlelemaker, z.: E. Jacobsede Klerk, z.: J. M. DeesJan- Een, d.: L. J. Schippervan Houdt, d.; P. van de Velde—de Lange, z.: L. JobseCij- vat, d.; W. H. GeelhoedHelmstrijd, d.: Getrouwd: II. Vader, 24 jaar en F. M. Geschiere, 18 jaar. Overleden: A. W. van Nieuwenhuijzen. wed. van J. C. Bierens, 75 jaar; E. LooiBe, echtgen. van J. Kluijfhout, 69 jaar J. Mus, 87 jaar. AAGTEKERKE. Ondertrouwd: I. de Visser, 23 jaar en M. Wisse, 23 jaar. GRIJPSKERKE. Bevallen: A. J. DingemanseFlipse, d. Overleden: J. Jakobsen, echtgen. van W. P. Dekker, 74 jaar. Reciteergezelschap vergaderde Het Reciteergezelschap uit Seroos kerke hield dezer dagen haar jaar vergadering welke, in verband met het 15-jarig bestaan, een enigszins feestelijk karakter droeg. Na een openingswoord van de voorzitter, de heer Js. Francke, volgde het jaar verslag van de secretaris, de heer J. Passenier, waaruit bleek, dat de vereniging een goed seizoen achter de rug had. De penningmeester, de heer J. Willeboordse, liet een opti mistisch geluid horen wat de finan ciën betrof, al waren door de aan schaf van eigen coulissen, de uit gaven ditmaal hoger dan vorige ja ren. Bij de bestuursverkiezing werd de aftredende voorzitter herkozen. Het verdere gedeelte van de avond bracht men op gezellige wijze door. VEERE Filmavond Verbond van Veilig Verkeer in Veere In het verenigingsgebouw te Veere is dinsdag een filmavond gehouden, ver zorgd door het Verbond voor Veilig Verkeer. Voor de aanvang van het filmpro gramma trok bij wijze van propagan da de muziekvereniging „Veere's Ge noegen" met de geluidswagen van Veilig Verkeer door de stille straten. Voor de filmvoorstelling bestond dan ook grote belangstelling. Voor de pauze werden enkele ver- keersfilms vertoond, en na de pauze genoten de aanwezigen van een na tuurfilm met prachtige opnamen uit het Krugerpark. GRIJPSKERKE Opbrengst collecte De opbrengst van de in Grijpskerke gehouden collecte ten behoeve van de „gezamenlijke militaire fondsen", be droeg 64,86. Wedvlucht De postduivenhoudersverenïging „Zeelandia" te Middelburg hield afge lopen weekend een wedvlucht vanuit Corbeil (Fr.) over een afstand van 331 km. De eerste tien prijzen werden behaald door: 1. J. van Maaren; 2. J. dc Bel; 3. C. de Graaf; 4., 7. en 9. J. C. F. Jopse; 5. en 6. P. van Sabben; 8. en 10. D. v. d. Berg. Concert Middelburgs Muziekkorps op het Molenwater Vrijdagavond om 8 uur zal het Mid delburgs Muziekkorps in de muziek tent op het Molenwater een concert geven. Het programma, dat onder lei ding staat van de heer Piet de Rooij, is als volgt: 1. Eurovisie, mars van Holland: 2. Taverêde, ouverture van G. Rossini (arr. A. van Leeuwen); 3. The sacred hour van A. Ketelby (arr. Van Zan ten); 4. Voorspel en koraal „Lobe den Herren" van M. Boekel; 5. Fantasie Duo (solisten clhr. Barendrecht en Kramer) van J. Delbecq; 6. Een volksfeest van F. Jakma; 7. Marcia Eroica van P. de Rooij; 8. Rêves de valse van Oscar Strauss; 9. Peters- burger sledevaart (karakterstuk) van R. Eilenberg (arr. J. Pit); 10. Sabre et Lance, mars van A. Starke. MELISKERKE Diploma algemene ontwikkeling Aan dc Boaz-school voor chr. v.g.l.o. te Meliskerke slaagden voor het IVIO- diploma algemene ontwikeling: Jans de Visser, Marie Houmes, Corrie v. d. Woestijne, Maatje de Korte, Jaantje Simonse, Aagtekerke; Suus Sturm, Piet Koppejan, Jo Wisse, Big gekerke; Santje Wisse, Domburg; Ri- nus Jakobse, Izaak de Bree, Liza de Bree, GrijpskerkeJan Jobse. Mina de Korte, Meliskerke; Leny Wattel, Ma- rietje Louwerse, Tiny de Visser, Oost- kapelle, Mientje Roelse. Jaantje Dek ker. Westkapelle: Nel de Bree. Zoute- lande. Drie kandidaten moesten wor den afgewezen. VLISSINGEN Aanrijding op de hoek Wilhelminastraat-Zeilmarkt Op de hoek van de Wilhelmina- straat en de Zeilmarkt te Vlissingen ontstond een aanrijding tussen een trekker met oplegger uit Zaandam en een vrachtauto uit Vlissingen, waarvan de bestuurder geen voor-' rang verleende. Beide voertuigen werden vrij ernstig beschadigd. Op de Walcherse paardenkeuring, die dinsdag te Middelburg gehouden werd, werden in totaal 18 eerste en 32 tweede prijzen toegekend. De vol ledige uitslagen waren de volgende: Tweejarige merries, geboren 1958, kleine maat Eerste prijzen Honnie van J. Mal- jaars, Oostlcapelle Sonja van Meliskerke van J. Boogaard Jzn., Meliskerke. Tweede prijzen Corrie van J. Dingeman se Zn., Grijpskerke Cora van de Lange Pacht van Jac. Vos, Koudekerke Annie van P. S. Kodde, Kouhekerke. Derde prijzen Honda van Joh. Gldeonse, Serooskerke Miza van Costaud, lirma Wisse Co., Nieuw- en St.-Joosland Flora van J. Dingemanse Zn., Grijps kerke Anja van Oranjezon, wed. J. Bliek Zn., Vrouwenpolder Cula van Hoge- lande van P. Duvekot, Grijpskerke. Vierde prijzen Rita van 't Hof Zwager man, Chr. Wisse, Meliskerke Sonja van Torenzicht, L. Francke, Grijpskerke. Tweejarige merries, geboren 1958, grote maat Eerste prijzen Marjo van de Mei doorn, L. Louwerse, Grijpskerke Frida van Gerda, A. Minderhoud, Middelburg Mina van L. Verhage Jzn., Koudekerke. Tweede prijzen Gerda van Joh. Tevel, Koudekerke Bella van P. C. Dieleman, Rltthem Lien van 't Hof Nieuwland van Corn. Maas, Middelburg: Marijke van wed. G. Geschiere, Meliskerke. Derde prijzen Barabara van A. Janse, Koudekerke Corry van Essenhof van S. de Visser, Vrouwenpolder Paula van Mo- lenperk van P. J. Abrahamse, Serooskerke. Annie van P. Lampert van Biggekerke. Vierde prijzen Tosca van Weizicht van Besuijen, Serooskerke Mirza van Koudekerke van P. Brasser, Koudeker! e, en Herza van Welzinge van J. Lorier, Rit- them. Driejarige merries, kleine maat le prijs Betta van Nico, van Iz. de Buck, Grijps kerke Irma van P. Verhage, Koudekerke: 2e prijs Meta van A. Volkers, Middelburg; Dora van P. Stroo, Serooskerke Willie van P. Verhage Jzn., Koudekerke Frieda van H. de Pagter, Serooskerke 3e prijs Irma van A. Volkers. Middelburg Rin v. d. Mole van F. Maljaars, Koudekerke Truus van W. J. Sanderse, Serooskerke 4de prijs Betsle van J. Wisse, Meliskerke Roza van Essenhof van S. de Visser, Vrou wenpolder Mirza van wed. M. Bommeljé, Koudekerke Irma van A. Kluïjfhout, Se rooskerke. Driejarige merries, grote maat lc prijs Griet van Iz. de Buck, Grijpskerke 2e prijs Caline van de Fruitberg van gebr. Koqle, St.-Laurens Roily van J. A. Vos, Gapinge 3e prijs Mirza van Nico van Jb. Vos, Koudekerke Addy van de Meidoorn van L. Louwerse, Grijpskerke 4e prijs Udlne van de Eendracht van Jac. de Lan ge, Rltthem"? Fanny van P. de Visser Kzn., Oostkapelle Zita vaif Monnikenhof van L. de Witte Zn.. Koudekerke. Vierjarige merries, kleine maat le prijs Katcline van de Polder van A. Maljaars, Vrouwenpolder 2e prijs Olga van Adr. Gideonse. Serooskerke Sonja van Oranje zon van wed. J. Bliek Zn.. Vrouwen polder 3e prijs Lucie van Weizicht van Kr. Besuijen, Serooskerke Kalista van de Polder van A. Maljaars, Vrouwenpol der Angela van PIantlU6t van Joh. Mal jaars. Oostkapelle 4e prijs Bertha van Joh. Gldeonse, Serooskerke Annie van fa. J. W. Relinierse Zn.. Biggekerke Ina van Welzinge van J. Lorier, Rltthem. Vierjarige merries, grote maat le prijs I Mirza van de Berg van fa L. de Witte j Zn., Koudekerke 2e prijs Ida van J. v. d. Bosse, Sint-Laurens 3e prijs Annte van de Olmen van Adr. Meijers, Serooskerke 4e prijs Iza van Terhofstede van gebr. Dingemanse, Nieuw- en St.-Joosland; Evon- na van wed. G. Geschiere, Meliskerke. Merriëveulens, geboren na 1 mei 1960 Ie prijs Irene van. erven Vrede, Oostkapelle 2e prijs Annie van de Lange Pacht van Jac. Vos, Koudekerke Cora van P. Lam pert Pzn., Biggekerke Arja van mevrouw wed. C. Baas—Koppejan, Ritthem 3e pr. Bea uit 't Neerland van fa. J. W. Reij- nierse Zn., Biggekerke Irene van La- renburg van A. Janse, Koudekerke Gon- ny van Landzicht van wed. J. I. Cevaal, Grijpskerke Gerda van Altijd zorg van Abr. Wattel, Oostkapelle Azina van Krab- beneiland van J. Louws, Biggekerke As- trid van Buitenlust van J. Coppoolse, Oost kapelle Marina van Iz. Kluijfhout, Kou dekerke Minette van Eendenoord van R. Wattel, Gapinge Ina van Torenzicht van L. Francke, Grijpskerke Irma van L. Ver hage, Koudekerke. Merrieveulens, geboren tot en met 30 apr. 1960 Ie prijs Annie van Duinerve van I. Verhage, Koudekerke 2e. prijs Anne Lise van 't Hof Middelburg, van J. de Nood, Middelburg Annie van Nieuwland van E. Verlare, N.- en St.-Joosland Corrie van Scheldezicht van P. Koole, Souburg 3e prijs Flora van G. A. Leendertse, Middel burg Sonja van E. Verlare, Nieuw- en St.-Joosland Sylvia van mevr. wed. C. Baas—Koppejan, Ritthem Gerda van Duinerve van I. Verhage. Koudekerke Mirza van Eendenoord van A. Wattel, Ga pinge Sonja van Joh. Gideonse, Seroos kerke. Hengstveulens, geboren na 1 mei 1960 1. Internal van Zeeduin van J. Maljaars. Oostkapelle 2e prijs Leon van Altijd zorg. van Abr. Wattel, Oostkapelle Donar van W. J. Sanderse, Serooskerke 3e prijs Leo Hogelande van P. Duvekot. Grijps kerke Bruno uit 't Neerland van firma W. Reljnierse Zn., Biggekerke. Hengstveulens, geboren tot 30 april 1960 1. Albert van P. S. Kodde. Koudekerke 2e prijs Karei van A. Gideonse. Seroos kerke Carlo van Oranjezon van wed Bliek Zn., Vrouwenpolder 3. Brutus •an de Zwaanweg van L. de Witte Zn., Koudekerke. Merries met afstammelingen Vera van Dorpzicht, met Annie, Bertha en Cora van Successeur van P. Lampert, Biggekerke. Wedstrijd hoefbeslag 1. H. Sturm, Se rooskerke, 29'.2 put. I. L. Cijvat, Koude kerke, ZV/2 pnt. 2. A. C. de Poorte, Mid delburg, 29 pnt. 3. A. Lous, N.- en St.- Joosland. 25Vi pnt. 4. M. Hillebrand, St.- Laurens, 25 pnt. 5. A. van Boven, Nieuw en Sint-Joosland, 233,i, put. 6. J. C. Ale- wijnse, Biggekerke, 23 punten. 5-10-jarige merries, kleine maat le prijs Cora van wed. L. Vos, Grijpskerke Flora d. Polder van A- Maljaars, Vrouwen polder Lia van Kievitshoek van Ma- rinissen en G. Poppe, Middelburg 2e pr.: Nelly van P. S. Kodde, Koudekerke Flora •an Joh. Tevel, Koudekerke Paula van J. Louwerse Mzn., Serooskerke Irene van 't Hof Nieuwland van fa. A. Wisse Co., N.- en St.-Joosland Annie van E. Kop pejan, Zoutelande Blanca van Molen- perk van P. J. Abrahamse, Serooskerke Nora van L. Verhage Jzn., Koudekerke 3e prijs Lies van Veere van P. C. Diele man, Ritthem Mies ven Buitenlust van wed. L. Vos. Grijpskerke Connie van Abr. Wattel Can., Oostkapelle Hetty van J. Louwerse Mzn., Serooskerke Nicoline van Veldzicht van I. J. Reijnhoudt, Oost kapelle Clara van Mirza van J. Maljaars Szn., Aagtekerke 4e prijs Pollie van fa. Peper, Aagtekerke; Emma van Kalfhoek VEILING SINT-MAARTENSDIJK Dorée I 19.6420.59II 19,30—18,80; bonken 27.01; drielingen 14.30; Kriel 3.29; bintje 16.54—17.41, bonken 27.93; drielingen 9.67: kriel 3.34. aanvoer 2250 kisten. COÖPERATIEVE VEILINGVERENIGING „WALCHEREN" G. A. MIDDELBURG 6 juli. Aardappelen. Aardappelen, bonken 19—22; grote 15—18; drielingen 10—12; kriel 2—6, aanvoer aardappelen 55 ton. Fruit: tomaten kg A 64—74; B 61—72; C 57—62; ro bessen kg 45—1.01; rode bessen doosjes 21— 31; kruisbessen kg. 62—98; frambozen doos jes 18—26, aardbeien kg. 1.04—2,00; doosjes 30—70; kaspereik 6—37; kaspruimen 6—15; kersen 126—1.45; druiven 3.57—3,67; net- meloen 87—1.39. Groenten: bloemkool 4 per kist 29—44 6 per kist 16—34; 8 per kist 12— 21; 10 per kist 10—14. sla 3—7, komkom mers st. A 12—24. B 10—21. C 9—16, andijvie 12—20. spinazie 55. postelein 65—70, tuinbo nen 20—27. rabarber 3—8. spitskool 12—16. savooiekool 7—12; Rode kool 5—12; zilver- uien 41—46. waspeen 14—31, bospeen 10—34, boskroten 3—10. snijbonen 90—1.62. saxa bo nen 128—1.44. dubb. prinsessen 1,40—129. doperwten 38—53. Aanvoerders van tomaten dienen witte in terieur in de tomatenbakken te doen zoals voorgeschreven is. BERGEN OP ZOOM EIERNOTERINGEN Eiemoteringen van de Coöp Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaande don derdag 7 Juli 1960. Prijsklasse 0. 19 cent; I: 18 cent; 11. 17 cent; HL 16 cent; IV. 15 cent; V. 14 cent; VI. 11 cent; VU. 10 cent. VISMIJN VEERE 6 Juli. Exportgamalen. aanvoer 446 kg, 3,43— schar, aanvoer 2 kg. 6.00; bot, aanvoer 24 kg, 44—54: tong, aanvoer 42 kg. 2,17—3.84 aanvoer 26 kg. 3548; visiever, aanvoer 2 kg, 5,49; ongesorteerde vis. aanvoer 43 kg, 44—1.61; paling, aanvoer 5 kg, 2,75—3,11. VEILING THOLEN. Doré bonken 28. gewone 19.40—20. poters 13.52. Eerstelingen bonken 29, gewone 19.50. poters 11.59. kriel 3 50. Aanvoer 7; VEILING „KAPELLE-BIEZELINGE EN OMGEVING". 6 juli. Frambozen in kratten I 105.40— 111.20, II 101.80—103, in tubs: 6420. Rode bessen A 92—93. I 83—S6. n 7G, m 72. afw. 55. Zwarte bessen I 252, U 232. Aard beien z. dop: Jucunda I 116, II 106109. Mad. Moutot I 75, II 75. Dubb. prinsessen bonen I 152, II 142. Kersen: Markiezen I 145—164, II 126—140, III 59. Morellen I 128 —140, U 93—126, III 51. Varikse Zwarte I 132. Mierloze Zwarte 120. Inspect. Löhnis I 125—127, II 116—126. Vleeskersen II 88. Vr. v. Werden I 139. Klerken I 140. Wil- helminakers I 124. Kruisbessen I 67—86. II 47—64, p. doos: I 19—23, II 16. Witte bessen II 51. Aardbeien per kg: II 82—116, per doos: Talisman I 45—57, n 27—39. Loganbessen p. d.: I 28—35. Rode bessen p. d.: I 26—29, II 1423. Aardappelen bonken 22—24, I 18—20, II 16—18, drielin- gen 10—12. kriel 3—4'/2. Groenten: Krop sla 3—5. Bloemkool 10—27. Uien 15—20. Boskroten 8>/2—10. Tomaten 55—60. Sav. kool 16. Andijvie 12—13. Rabarber 3—4Vs. Doperwten 38. Rode kool 15. van F. Dekker, Oostkapelle; Corrie van Lampzinshoeve van wed. W. Bommelje, Koudekerke; Marianne van Herseur van F. Dingemanse, GrijpskerkeMirza van L. Verhage Jzn., Koudekerke; Flora van wed. J. Bliek en Zn., Vrouwenpolder. Idem middenmaat: le prijs- Gotida van 't Hof van fa. A. Wisse en Co., Nieuwland; Mimie van 't Veer van J. Boogaard Jzn., Meliskerke; 2e prijs: Annie v, d, Eendracht van J. Poppe, Ritthem; Selma van Oranje zon van wed. J. Bliek en Zn.. Vrouwenpol der; Juliana van Dijkwel, wed. G. Geschie- rem, Meliskerke: Irene van Jb. Vós, Kou dekerke; 3e prijs: Cora van P. Brasser. Koudekerke; Avina van Abr. Wattel, Oost kapelle; Emmy van de Wieën van P. Du vekot Wzn., Grijpskerke; Annie van Gable P. J. Wisse, St.-Laurens; Corrie van fa. L. de Witte, Koudekerke; 4e prijs: Moor van Nica, van P. J. Wisse, St.-Laurens; Nellie van W. J. Sanderse, Serooskerke: Hersa van Nico van J. Maljaars Szn., Aag- tekerke; Irma van J. de Nood, Middelburg: Nellie van Kalfhoek van Fl. Dekker, Oost kapelle; Siena van Jac. Dingemanse. Grijpskerke. Idem grote maat: le prijs: Irene van Ter hofstede van S. de Visser, Gapinge; Ma- nola van Koningslust van W. de Buck, Me liskerke: Juliana van Duboishoeve van wed. Joh. I. Cevaal, Grijpskerke; 2e prijs: Frida van Weizicht van.P. C. Dieleman, Ritthem; Marie van S. de Visser, Oostkapelle; Lïset- te van Groerie van J. A. Vos. Gapinge; An nie van Noëlla van J. de Nood, Middel burg; 3e prijs: Vera van wed. C. Baas, Rit them; Xandria van Monnikenhof van J. Louws, Biggekerke; Fiorina van Duinerve van I. Verhage, Koudekerke; Antwice van de Brakke van J. Boogaard, Meliskerke: Irene van Iz. Kluijfhout. Koudekerke: 4e prijs: Vera van Dorpzicht. P. Lampert te Biggekerke; Karen van Rhijnsberg van A. Osté, Koudekerke; Vera van L. Francke, Grijpskerke; Gerda van 't Hof Nieuwland van fa. Wisse en Com, Nieuwland; Ida van 't Hof Nieuwland, S. de Visser. Oostkapel le: Metha van P. de Visser. Oostkapelle. Merries, oude dan 10 jaar: 2e prijs: Carla van Kruispolder van I. Verhage, Koude kerke. De uitslagva'n de premiekeuring voor warm- bloedpaarden te Middelburg luidt als volgt: 1-jarige merries: Groningstype: le Alexan dra van L. J. Boone, Ritthem; 2e Attaboy van idem; Aria van G. de Jager, Seroos kerke; Gelders type: 2e Ala Dina van A. Gideonse, Serooskerke; Ajoba van B. Meij ers, Serooskerke: 3e Ancy van J. A. A. Mol. Veere; 2-jarige merries: Gronings type: le Zettina van G. de Jager, Serooskerke; 2e Zenia van L. J. Boone. Ritthem; Zarkona van G. de Visser, Aagtekerke; Gelders ty pe: le Zarione van B. Meijers. Serooskerke; 3-jarige merries: Gronings type: 2e Winea van G. de Visser. Aagtekerke; 3è Wutani3 van H. Jansen. Ritthem; Gelders type: 2e Walda van L. J. Boone, Ritthem; 3e Wen- nie van J. Maljaars, Oostkapelle; Wadona van J. Breel, Gapinge; premiewaardige I veulens van: G. Koole, Souburg; J. Breel, Gapinge; B. Meijers. Serooskerke; L. J. Boone, Ritthem (2 maal); J. A. Brand, Oostkapelle. 4-jarige en oudere merries: le met predi kaat ster: Agrita van J. Breel, Gapinge; stermerries: 1. Udine van J. de Nood, Vee re; Ringnalda van S. de Nood, Veere; 2e Violetta van G. Koole, Souburg; Rozeknop- ,ie van L. J. Boone. Ritthem: kroonmer- ries: Gelders type; le Mirjam van J. A. Brand. Oostkapelle; Pelenike van id.; Gro nings type: le Roellda van L. J. Boone. Ritthem; Sonja vsn B. Meijers, Seroosker ke; 2e Ocina van L. J. Boone, Rltthem. VEILING ZUID-UOLL. EILANDEN. 5 Juli. Aardappelen. grote 16—22, poters 7—14. kriel 3—10. andijvie 7—11. bloem kool I A 28—53. II A 25—45, I B 21—24, II B 10—22. dubb. bonen 1.30—1.58. dop erwten 3361, kroten 6—10, komkommers A 14—24, B 11—19, O 9—10, rode kool 14— 25, peterselie 8—12, peen 17—27, sla I 3.00 -6.50. snijbonen I 1.52—1.85, II 1.20—1.43, 8tamsnijbonen 1.03—1.25, selderij 7. tuin bonen 823, waspeen I A '.8—26. II A 13— 14, uien met lof 1322, sjaloten 1922, v m 8—10, spinazie 53—59. uien zonder lof 3540. Combinatie I tomaten A 3.80, B 3.90, C 3.50. Combinatie II tomaten A 3.70, B 4.00, C 3,30. Jeeunda II A 93—1.13, Idem zonder dop' I «5—96. Idem II 85—87, Talisman I A 1.84—2.08. II A 1.00-1.66, idem 2815, frambozen 16—36. Idem 91, rode bessen I A 72—1.15, II A 59—92, idem 16—27, zwarte bessen I 2.48. Ontario St. 1.88—2.21, Idem H. 1.55. Golden Japan St. 1.44—1.73, idem H. 1.32—1.41. June Blood 1.04—1.32. Red June 1.02—1.10. Beauty 1.05 —1.38. perziken I A 24—40. A 17—29, B 9 —20, C 7—11. druiven 3.30—3.60. V.V.Z.B. GOES. 6 juli. Export- en industrieveiling, per kg: Jucunda I en II 110, afw. 64. Madame Moutot I en II 94. Frambozen in krat 1 99—104, II 9495. Frambozen, los I 62. II 58. Rode bessen I 8183. II industrie 76, afw. 68. Zwarte bessen 1 252. Aardbeien met dop, per kg: Talisman II 100—125. Madame Moutot II 87—123, afw. 80. Rode bessen, per kg: n 81—88. Kruisbessen, per kg: II 6075. Fruit per doos van 250 gram: Talisman I 50—52. II 27—10. Ma dame Moutot II 38. Rode bessen I 2224, n 2124. Frambozen II 29 Kersen: Mar kiezen I 169175. Insp. Löhnis I 143, II 121—141. Zoete Morellen I 123—136, H 110. Vleeskersen II 93—100. Perziken, per stuk: I 28—34. Groenten: per 6tuk: Bloem kool A I 35-41, A II 25—37, B I 18—29, B H 18—25, C I 11. afw. 10—28. Kropsla I 79, II 35. Komkommers A 1619, B 14—15, C 10—12, A II 11—15, B U D—10. Per bos: Kroten 59. Wortelen 1423. Uien 8—13. Per kg: Tomaten A U 71—75. B H 7071. bonken 52. Kroten 8. Uien 9 10. Dubbele prinsessenbonen I 130—153. Tuinbonen 25—30. Saxabonen 133—130. Doperwten 4246. Groene savooiekool 14 16. Rode kool 16. Spitskool 1315. Ra barber 6—7. Gele bonen 37—47. Andijvie 1321. Postelein 3337. Aardappelen gro te 17—21, drielingen 10—14, kriel 3—5. bonken 22. VEILING „KRABBENDIJIiE EN OMSTREKEN". 6 juli. Industrie-aardbeien: Jucuda I 107, II 103. Zwarte bessen: I 252, II 193. Dubb. pr. bonen I 137, II 129. Aardbeien per doos. Talisman II 26—43. Senga Sengana U 1637. Rode bessen per doos: Profilic I 23—24, II 21—22. Jhr. v, Tets II 14—21. Rode bessen per kg: Profilic I 73, II 62. Jhr. v. Tets II 62. VEILING STAVENISSE Dorée, bonken 26,80; middel 19,98—20.34; po ters 14,50; kriei 3,90; eigenheimers, gewone II 17,60; poters 9,70; bintje, gewone 17.00— 17,50; poters 10,20; voer 3,10, aanvoer 20 ton. Examens De heer H. van de Vijver te Biervliet slaagde aan de Technische Hoge school te Delft voor het P 1 examen elektrotechnisch ingenieur. De heer L. Riemens te Terneuzen slaagde dezer dagen als enige kandi daat aan het conservatorium te Gent (B.) voor het hoger diploma viool. Te Hilversum slaagde voor het eind examen gymnasium B mej. S. F. Mulder, voorheen te Middelburg. Te Den Haag slaagden voor het exa men gemeentefinanciën II de heren J. A. Hoste te Kloetinge, F. J. Janse te Biggekerke, A. G. Geelhoed te Koudekerke, J. Lamonie te Vlissin gen. N. A. van Overbeeke te Elle- woutsdijk en R. W. Zijlstra te Mid delburg. Aan de opleidingsschool voor 't chr. kleuteronderwijs te Middelburg werd het diploma-B (hoofdleidster) be haald door de dames L. L. van Elsac- kcr en M. Quist te Tholen, G. M. J. Damen. C. F. Jacobse, E. P. de Nood. W. F. Surink, M. T. C. Joosse, I. Boo ne en P. G. Kamermans te Middel burg. J. Leunis en C. Sonke te Krah- benaijke, M. J. H. Steendam en M. A. Stouten te Zierikzee, M. J. Kiel, P Tiber en J. C. P. van de Vreede te Goes, W. P. Kok en M. H. van Strien te Souburg. A. Geene te Te-neuzen. F. C. N. van Gilst te Colijnsplaat, H. J. de Kraker te Axel, J. J. Jobse te Oostkapelle. J. M. van Willigen te Ka- pelle, j. Moens te N. en St.-Joosland. J. J. S. Verschoor te Breskens, Th. J. M. Verbeek te Kwadendamme. C. M. Driedijk te Lewedorp, M. W. de Ruij- ter te St.-Philipsland en M. N. Klippel te Stavenisse. Tien kandidaten werden afgewezen. Aan de Rijksbelasting Academie slaagde voor het examen inspectur bij 's rijks belastingen, de heer J. G. Teunissen te Axel. Aan de middelbare schildersschool te Oostacker (België) slaagde de heer Armand de Pauw uit Sas van Gent voor het brevet decoratieschilder (met onderscheiding). Tevens won hij in de landelijke wed strijd, uitgeschreven door Denelf (Groningen) de 4e prijs met een proefstuk in stecca-plastiek. Te Den Haag slaagde voor het exa men Gemeente-Administratie I de heer J. L Rijstenbil Jzn. te Oud-Vos- semeer. Voor het examen schilderen van schoenwerk dat in Bergen op Zoom aan schoenmakers werd afgenomen, slaagden de heren C. Quist en L. N. Baaij uit Tholen. Voor het examen mulo A slaagden te Bergen op Zoom de dames E. van Ast, St.-Maartensdijk; A. Lam- brechtse. Rilland-Balh; A. N. de Ronde. St.-Phillpsland en de heer W. de Ruijter te Sint-Philipsland. Dc laatste behaalde ook het mid denstandsdiploma. Voor het examen van de m.m.s. Regi- na Coeli te Vught. slaagde mej. C. M. T. Vroom tc Middelburg. Mejuffrouw Hettlc Maenhaut uit Biervliet slaagde voor liet examen kinderverzorgster.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 11