Zilveren jubilea West Z-Vlaamse r.k.-boeren Wat kost voor uw wagen 'n complete Philips autoradio? PHILIPS AUTORADIO WEER GROTE AANVOER OP DE WALCHERSE PAARDENKEURING LUCTOR MIDDELBURG HIELD ONDERLINGE WEDSTRIJDEN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 6 JULI i960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 FEEST VOOR N.C.B.-ERS DRIE in getal waren liet er: de jubilea, die enkele honderden georgani seerde r.-k. boeren uit West Zeeuwschr-Vlaanderen dinsdag hebben ge vierd. De kring Oostburg van de Noord-Brabantse Christelijke Boeren bond bestond 25 jaar, de Coöperatieve Handelsvereniging van de organi satie was een dito aantal jaren werkzaam in de streek en tenslotte her dacht de secretaris, de heer Adr. van Oers, het feit, dat hij een kwart eeuw als zodanig aan beide organisaties zijn krachten had gewijd. Feiten dus voor een feestelijke dag, waaraan de leden een massaal ka rakter hebben gegeven. Loftuitingen voor kring secretaris A. Oers Dit kwam op verschillende tijdstip pen van de dag tot uiting: in de middaguren tijdens een feestverga- dering in het Ledeltheater te Oost burg, in een daarop volgende recep tie aan het eind van de middag in een van de gebouwen van De Elder- schans te Aardenburg en 's avonds bij een groot bal op dit landgoed. ..Schuchter begonnen in 1935 is de N.C.B. in West Zeeuwsch- Vlaanderen thans uitgegroeid tot een organisatie waai*van meer dan 95 r.-k. boeren lid is". Met deze woorden schetste de heer E. Lansu, de technisch ad viseur, in een feestrede tijdens de druk bezochte receptie in het Le deltheater de grote vooruitgang, die zich in de loop van 25 jaar binnen het kader van de stands organisatie heeft voltrokken. De heer Lansu herinnerde aan de tijd. toen het eerste pakhuis van de handelsvereniging werd gebouwd. Hij stelde, dat de grote invloed van deze coöperatie thans niet meer in het agrarische leven van de streek is weg te denken. Woorden van hulde had de heer Lansu dan ook voor de pioniers, die dit alles tot stand hebben gebracht. In het bijzonder betrok hij in zijn loftuitingen de heer H. Cammaert, oud-voorzitter van de Oostburgse kring van de N.C.B. Daarnaast richt- te de feestredenaar vele woorden van dank en gelukwens aan het adres van de jubilerende secretaris, de heer Van Oers. Hij noemde deze animotor van de N.C.B., die de ontwikke ling van het begin af heeft mee gemaakt, een „levenskunstenaar". Samenvattend bracht de heer Lau- su tenslotte namens de verschillen de afdelingen het gehele kringbe- stuur hulde en een rij van sprekers sloot zich na de pauze bij deze feli citaties aan. Aan het begin van de middag, kort na een dankoefening in de parochie kerk van Oostburg, heette voorzit ter Cam. van Bellegem de talrijke aanwezigen hartelijk welkom. In het bijzonder de afgevaardigden van het hoofdbestuur en het provinciaal bestuur, de vertegenwoordigers van enkele gemeenten, de geestelijke ad viseurs en de autoriteiten op land bouwgebied. Opening pakhuis Voorzitter Van Bellegem onthulde daarbij, dat het aanvankelijk de be doeling was geweest het jubileum te vieren gelijktijdig met de ope ning van het nieuwe pakhuis van de C.H. in Breskens. Aangezien de bouw daarvan enige vertraging heeft ondervonden zagen de organisato ren van het zilveren jubileumfeest van deze idee bij nader inzien af. Met klinkende cijfers over de om zet illustreerde ook de heer Van Bellegem de groei van de West Zeeuws-Vlaamse Coöperatieve Han delsvereniging. Na een pauze hebben verschillende sprekers hun gelukwensen aan het op het podium van het Ledeltheater verzamelde jubilerende kringbestuur aangeboden. Onder hen waren deken C. Lievegoed, de heer A. Mat- toth, directeur van de C.H.V. te Veghel, de heer P. Vercauteren na mens het rayonbestuur Zeeland, bur gemeester J. M. A. C. van Dongen Bram van Sluis won de Ronde van Rijen Rentmeester derde en Jaap Huissoon elfde De Zeeuwse renners, die meegestre den hebben in de 140 km lange ronde van Rijen, hebben voor een uitste kende prestatie gezorgd. De Vlissïng- se renner Bram van Sluis greep de eerste plaats, Piet Rentmeester uit Yerseke werd 3e, terwijl Jaap Huis soon uit Heinkenszand op de 11e plaats eindigde. Er gingen voor deze ronde 74 cou reurs van start, onder wie 12 Belgen met hun kampioen Peter Oelibrand. Na rond 60 km sprongen enkele ren ners uit het peloton, waarna zich een kopgroepje vormde van 12 man. Hierbij bevonden zich do Zeeuwen Van Sluis en Rentmeester, verder Peter Post, Frans Knoóps, Bas Mali- paard, Sijthof, Oelibrand, Leo van der Pluym, Coone en Van der Steen Ongeveer 20 km verder probeerde een groepje onder leiding van Gerrit voorting aansluiting te krijgei met het leidende pelotonnetje, waaruit Bas Malipaard door een lekke band en Van Egmond verdwenen waren. Deze sprong gelukte echter niet, ter wijl de kopgroep onder hoog tempo de voorsprong op het peloton na 110 km tot bijna 4 minuten had opge voerd. In de sprint zegevierde Bram van Sluis voor Van der Steen en Piet Rentmeester. De uitslag luidt: 1. Bram van Sluis, Vlissingen, 3-24.18; A. v. d. Steen, Etten; 3. Piet ntmeester, Yerseke; 4. J. Coone. •dhoven; 5 Peter Oelibrand, Bel- e; 6 Peter Post, Amsterdam: 7 Frans Knoops. Koningsbosch; 8. Schalk Verhoef, Rotterdam; 9. Leo v. d. Pluym, Dussen; 10. Ab van Eg- mond, Den Haag en 11. Jaap Huis soon, Heinkenszand. van Aardenburg, de heer L. Cam maert uit Schoondijke voor de zui velfabriek te LJzendijke, de heer C. Sturtewaegen namens de afdeling Eede van de N.CJ3., de heer Eug. van Campen, directeur van de C. H.V. in Hulst en ir. J. Haenen, de rijkslandbouwconsulent voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Per auto begaven de aanwezigen zich na afloop hiervan naar Aarden- burg, waar het bestuur op de El- derschans later op de middag reci pieerde. Na een gezamenlijke maal tijd werd het feest daar in de avond uren op een gezellige wijze voort- Verbetering van weg Goes- Hoedekenskerke Het college van Gedeputeerde Sta ten van Zeeland heeft, met betrek king tot de verbetering van het tra cé van de provinciale weg Goes-Hoe- dekenskerke besloten: over te gaan tot verbetering van de twee gevaarlijke bochten bij „Alber- tinahoeve"; het tracé van genoemde weg in be ginsel als volgt vast te stellen: boer derij „Blaemskinderen", Goese straatweg, Dorpsstraat gemeente 's-Graven polder, uitbreidingsplan (ten westen van de Bosse Weide) en vervolgens naar de Molendijk en de Lenshoekdijk; over te gaan tot de aanleg van rij wielpaden langs de bestaande weg. Bovenstaand beslnit bleek uit de in gekomen stukken, tijdens de algeme ne vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Het bestuur van deze Kamer sprak de hoop nit dat nu spoedig met deze werken zal worden begonnen. Benoemingen aan lagere technische school Aan de lagere technische school te Oostburg is met ingang van 29 aug. 1960 benoemd als leraar metaalbe- werken de heer J. P. M. Goulooze te Utrecht. Per gelijke datum is aan dezelfde school benoemd als leraar bouwkunde de heer M. de Boks te Brouwershaven. Examens IN MIDDELBURG Van „Trekpaard", „Hippos" en tuigpaardenfokkerij Het grote terrein achter het voorma lig militair hospitaal te Middelburg was dinsdagmorgen weer de plaats voor de jaarlijkse paardenkeuringen van de afdeling Zeeland van de ko ninklijke vereniging „Het Nederland se Trekpaard". Tegelijkertijd met deze „Trekpaard"-kenringen werden, zoals gewoonlijk, ook de keuringen van „Hippos", de vereniging van Walcherse paardenfokkers, gehou den, alsmede de warmbloed-premie, keuringen, uitgaande van de vereni ging tot bevordering van de land. bouwtuigpaardenfokkerij. Deze laat ste premiekeuring werd voor de eer- Opvoering „Openluchtspe lers" dinsdag uitgesteld Vanwege het slechte weer kon de opvoering van „Don Quichot op de Bruiloft van Kamacho" door de Open luchtspelers in het openluchttheater „Toorenvliedt" te Middelburg gister avond niet doorgaan. Bij goede weersomstandigheden hoopt men de opvoering vanavond en morgenavond té kunnen doen plaatsvinden. De kaarten voor de eerste voorstel» ling, die van dinsdagavond, zijn zo wel voor de voorstelling van vanavond als voor die van donderdagavond geldig. Muzikale wandeling van „Achilles" en „Excelsior" De signaalafdeling van „Achilles" en de muziekvereniging „Excelsior" te Middelburg maken donderdagavond a.s. een muzikale wandeling waarbij de volgende route gevolgd wordt: Vertrek 8 uur Concertzaal, Singel straat, Spanjaardstraat, Balans, K. Burg, Bachten Steene, L. Noordstr., Markt, Vlasmarkt, Beddewijkstraat, Langeviele. Domburgs Schuitvlot, Vlissingsesingel, N. Vlissingseweg, Piet Heinstraat. Dorus Rijkersstr., Banckertplein, Langevieleweg, Karei Doormanplein, De Ruyterstr., Oude Koudekerkseweg, Burg. Dregmans- straat, Zanddorp, Breeweg, Konin- ginnelaan, Nachtegaalstr.. Oude Kou dekerkseweg, Burgerweidestr., Lan gevieleweg, Karei Doormanplein, Nae- reboutstr., Langevielesingel, Zandstr., Langeviele, Pottenmarkt, Markt, L. Delft, K. Delft, Dam, Molstraat, Sin gelstraat. VROUWENPOLDER Ringrijderi| Twaalf rijders namen zaterdag deel aan de jaarlijkse ringrijderij te Vrou wenpolder. De uitslag van deze wed strijd is: 1. P. de Visser, 18 ringen; 2. A. de Visser (18) 3. C. de Bruijn (17) 4. A. P. de Visser (17; 5. J. Geerse (15); 6. W. de Bruijn (14); 7. A. de Visser (14); 8. W. Duvekot (14); 9. A. Wattel, (12); 10. J. Koster (11); 11. J. de Bruijn (10); 12. M. Lou- werse (9). De beker van de burgemeester, de heer A. de Kam, was voor A. P. de Visser, de beker van de heer Van Eenennaam voor P. de Visser, van de heer Wiegel voor C. de Bruijn. van de heer Jac. Duvekot voor W. Duve kot, van de heer J. v. d. Berge voor J. Koster, van het personeel voor A. Wattel. De standaard van de heer J. v. d. Berge werd gewonnen door C. de Bruijn. De extra prijs was voor A. P. de Visser en C. de Bruijn won de pollepel. AAGTEKERKE Zangvereniging maakte een busreis De leden der zangvereniging te Aag- tekerke maakten enkele dagen gele den een bustocht naar Hoog-EIten. Hierbij werd ook een bezoek gebracht aan Nijmegen en Arnhem. Een zeer voldaan gezelschap keerde 's avonds laat huiswaarts. ste maal gecombineerd met de twee andere keuringen gehouden. Traditiegetrouw hadden de Walcher se landbouwers weer voor een grote aanvoer gezorgd, die, ondanks de stromende regen gedurende 't groot ste deel van de morgen, nog een flinke belangstelling trok. De Walcherse „Trekpaard"-leden hadden m totaal ruim 130 dieren aangevoerd, die door de jury voor de provinciale merriekeuringen, be staande uit de heren A- J- E. Tem merman, R. J. Scheele, A. J. Termo- te, A. Serrarens, A. L. C. Brooij- mans, Iz. de Buck en J. J. Cappon, aan een nauwkeurig onderzoek wer. den onderworpen. In totaal werden er achttien le prijzen en 32 2e prij zen toegekend, zodat het peil van de gekeurde Walcherse merriën zich uitstekend handhaafde in vergelij king met vorige jaren. Bij de wamibloedkeuringen, waar bij onderscheid werd gemaakt tus sen het Groningse en Gelderse type, werden rond 30 paarden aangevoerd, waaraan tien eerste prijzen en elf tweede prijzen toegekend konden worden, een uitstekend resultaat dus. De Groningers sleepten daarvan 4 eerste prijzen in de wacht, tegen de Gelderse typen drie. (Op do uitslagen komen wij nader terug) Officiële publikatie VLISSINGEN. Sluiten baden in verband met te houden Scheldebekerzwemwcdstrljd. Burgemeester en wethouders van Vlissin gen brengen ter algemene kennis: dat de baden aan de badplaats der ge meente op zaterdag 9 Juli I960 van 12 uur af tot na de afloop van de Scheldebeker- zwemwedstrijd gesloten zullen zijn. ter wijl na eerstgenoemd tijdstip geen der bader(sters) zich meer in het water of op het badstrand mag bevinden. Het bad- strand zal worden gereserveerd voor hen, die het verloop van de wedstrijd vanaf het strand willen gadeslaan. De toegangsprijs, inclusief het recht van gebruik van een strandstoel (voor zover beschikbaar) gedurende de wedstrijd is vastgesteld op f 0.40 perd persoon, voor kinderen tot 14 jaar f 0.20. Vlissingen, 4 juli 1960. Voor het m.u.l.o.-examen A slaagden te Bergen op Zoom de dames: J. J. Schot, J. L. Tichem J. Otte- vanger, A. Antons en de heer A. C. Prince uit Tholen; de dames M. J. van Oosten en C. Krijger en de heren L. A. Lobbezoo A. A. Lemoen en W. Kriekaard uit Krabbendijke; mej. J. H. H. Wis se uit St.-Philipsland en M. Krijn sen uit Rilland-Bath. Voor het m.uJ.o-examen B slaagde de heer H. W. v. d. Schaaf uit St. Maartensdijk. Met behaalden ook het midden standsdiploma. Voor het eindexamen h.b.s.-A van de r.-k. h.b.s. „St. Eloy" te Oostburg slaagden dinsdag de dames: Louk Groosman te Sluis en Greet Rodts te Oostburg en de heren Ronnie Barbé te Philippine en Johan Martens te Uzendijke. Een kandidaat moest worden afgewezen. Tot de eerste klas van het Christelijk Lyceum voor Zeeland te Goes zijn met ingang van 1 september 1960 toegelaten 88 nieuwe leerlingen t.w.: Goes: Paula Ambachtsheer, Piet de Bruijne, Hans Daudeij, Lenny Duve kot, Lies Egter van Wissenkerke, Han van Eijk, Jannie Flipse, Tonny Heijboer, Adri op 't Hof, Wim Hout man, Riet Jansen. Jan Joziasse, Ad Kil, Koos Koole, Piet Luteijn, Bert van der Male. Kees Maljaars, Mies Metselaar, Heieen Oudkerk, Ad Par- mentier, Arnold Renting, Teun Ros, Johan van Sabben, Wim van Schaik, Sjaak Schipper, Erna Schreuder, Kees Sinke, Ineke Sinke, Willy Sta ke, Jossy de Smit, Arie Sturm, Sjoerd Tamminga, Marjan Torbijn, Wim Ventevogel. Ko Vleugel, Jan Willem Vleugel, Jelly van der Wal, Marjolein Wassenaar, Annemieke van der Wel. Anna Jacobapolder: Nanny de Jager. Baarland: Theo neder. Biezelinge: Evert Butler, ter Haar, Esther Scheele, Coba Slab- bekoorn, Maatje Slabbekoorn, Bors- sele: Ad Dominicus, Rie van den En- de, Ina Weststrate. Colijnsplaat: Kc Karman. 's-Gravenpolder: Annie van den Bos. 's-Heer-Abtskerke: Adje van den Bos. 's-Heer-Arendskerke: Frans Pieters. 's-Heer-Hendrikskin- deren: Jaap van den Berge. Yerseke: Stieneke Stomp. Kapelle: Ad Kole, Rinie Sinke, Quinten Wisse, Saarke Wondcrgcm. Kloetinge: Isabel Ge- buis, Adrie de Regt, Sander Schim- melpenninck van der Oye. Krabben dijke: Wieb Cnossen, Thoke van Doorn, Maks van Harn, Steef van Harn, Ria Nieuwenhuijse, Rinus Pie per I, Rinus Pieper II. Kruiningen: Ko Jille, Ria Minnaar, Lewedorp: Ni co Dekker, Joost den Herder. Rilland Bath: Peter Koole, Lau Moerman, Arma Verschuure, Riek van Vrees wijk. Souburg: Piet Boon. Waarde: Peter Jobse. Wemeldinge: Jos van Elsacker, Yvonne Slik, Wissenkerke: Piet den Boer. Edward Meulenberg, Eske Scheele. Wolfjhaartsdijk: Gerrie van de Kreeke. Zierikzee: Triest de Jonge, Letty Koevoets, Marijke de Man. Aan het Kon. Vlaams Muziekconser vatorium te Antwerpen wist mej. T. v. Es te Axel een eerste prijs (met lof) te behalen op alt-viool. Helen Soesman uit Domburg slaag de voor het elementary examen van de Royal Academy of Dancing te Londen, dat haar op 18 juni te Haar lem werd afgenomen. Zij was leer linge van de balletschool van Nel Roos. Wedstrijden voor Zeeuwse lawntennistitel te Terneuzen De districtskampioenschappen voor Zeeland van de Koninklijke Neder landse lawntennisbond zullen dit jaar worden gespeeld van 7 tot en met 10 juli op de banen van de tennisclub „Animo" aan de Nassaustraat te Ter- neuzen. Een groot aantal inschrijvin gen is reeds binnengekomen, waar onder die van de kampioenen van het vorig jaar, de heer C. van der Peijl uit Terneuzen en mejuffrouw R. van der Hage uit Domburg, die dus him titel zullen verdedigen. Behalve he ren. en damesenkelspel zal er ook om de titels in het heren dubbel-, dames- dubbel en het gemengd dubbel wor den gespeeld. Advertenttej Hoewel de tijden niet daverend wa ren zonder overdekte baden zullen de Zeeuwen zich nooit naar aanne melijke nationale tijden kunnen op trekken hebben de leden van het Middelburgse Luctor tijdens hun on derlinge wedstrijden voor enkele spannende nummers gezorgd. Toch bleek, dat bijvoorbeeld uit Bennie Philipse een sprinter van formaat kan groeien, want op de 25 meter vrije slag voor jongens tot 13 jaar roffelde hij de baan af in 17.3 sec. Bij de meisjes léverden Wilma Kra mer en Lia Jasperse een felle srijd om de eerste plaats, die Wilma met een armlengte won... Nog spannen der ging het toe op de 50 meter schoolslag voor meisjes tot 18 jaar. Rinke Seybel en Magda Visser gaven elkaar daarbij geen duimbreed toe met het gevolg, dat ze in dezelfde tijd finishten. Theo Vervoorn had op de 50 meter vlinderslag de handen vol aan Bram Volwerk en het ver schil werd hier slechts 0.4 sec. Even zo was dit het geval bij de 100 meter schoolslag heren, waar Piet Roclse 0.3 sec. vóór bleef op A. v. d. Wal. De militaire dienst blijkt evenmin Jan Dirkse goed te doen, want op zijn favoriete nummer, de sprint, moest hij zijn meerdere erkennen in Piet Rotte, die tot een redelijke 1.07.8 kwam. Op de 400 meter was het Bram Volwerk, die zelfs meters op Dirkse voor bleef, terwijl ook Theo Vervoorn nog voor de Zeeuwse kam- pioen eindigde. De estafettes werden gewonnen door Annie Comelisse en door Piet Rotte. De uitslagen zijn: 25 meter vrije slag meisjes tot 13 jaar: 2 Wilma Kramer 19.4, 2 Lia Jasperse 19.6, 3 Anneke Rotte 21.7; id. jongens: 1 Bennie Phi lipse 17.3, 2 Henk Nagelhout 22.*—, 3 Peter Keulemans 22.8; 100 meter rugslag dames: 1 Tjitske Dolf tag 1.48.9, 2 Annie Camper 1.49.4; idem heren: 1 Piet Rotte 1.21.2, 2 Jan Dirkse 1.35.3; 50 meer schoolslag meisjes tot 18 jaar: 1 Rinke Seybel 46.5, 2 Magda Visser 46.5, 3 Paula Moens 49.8; id, jongens: 1 Piet Roel- se 41.—, 2 A. v. d. Wal 41.6, 3 Ab Booij 44.4; 50 meter vlinderslag da mes: 1 Ella de Visser 49.5, 2 Mar griet Kingmans 50.4, 3 Diny Francke 50.5; id. heren: Theo Vervoorn 36.9, 2 Bram Volwerk 37.3, 3 Lodewijk Bouwense 50.2; 50 meter rugslag meisjes tot 18 jaar: 1 Ina Stadhou ders 47.3, 2 Tjitske Dolfing 51.5, Hanny Mondeel 51.7; ia. jongens. Theo Vervoorn 38.2. 2 Ab Booij 39.2, 3 A. v. d. Wal 41.6; 100 meter school slag dames: 1 Annie Cornelisse 1.39.2. 2 Rinke Seybel 1.45.9. 3 Paula Moens 1.51.id. heren: 1 Piet Roel- se 1.34.9, 2 A. v. d. Wal 1.35.2, 3 Ab Booij 1.42.1. 100 meter vrije slag dames: 1 Mar griet Kingmans 1.25.2 Ella de Visser 1.30.2, 3 Ina Stadhouders 1.36.9; id. heren: 1 Piet Rotte 1.07.8, 2 Jan Dirkse 1.08.6. 3 Theo Vervoorn 1.16.4; 50 meter vrije slag meisjes tot 18 jaar: 1 Margriet Kingmans 37.4, 2 Ella de Visser 39.8, 3 Ina Stadhou ders 40.7; id. jongens: 1 Bram Vol werk 31.1, 2 W. van Kruiningen 32.1, 3 Theo Vervoorn 32.75 maal 50 me ter wiselslag estafette dames: 1 An nie Cornelisse 2.42 5, 2 Ina Stadhou ders 2.58.2, 3 Annie Camper 3.07. id. heren: 1 Piet Rotte 2.19.6, 2 Ah Booij 2.22.9, 3 Jan Dirkse 2.28.4; 400 meter vrije slag dames: 1 Margriet Kingmans 6.40.7, 2 Ella de Visser 7.05.8, 3 Ina Stadhouders 7.40.1; id. heren: 1 Bram Volwerk 5.53.4, 2 Theo Vervoorn 6.09.5, 3 Jan Dirkse 6.17.5. Over 100.000 kilometer gerekend, kosten elke 100 kilometer muziek u minder dan een kwart cent per kilometer. Voor even 200 gulden maakt een Philips autoradio luisterrijk een eind aan eenzaamheid en eindeloze kilometers. Eentonigheid wordt vervangen door veeltonigheid! Een greep uit de vele automerken: toestel N 3X 94 V inbouwpakket antenne luidspreker voor ƒ233.50 Mercedes Auto Union 1000 ƒ219.50 215.50 Chevrolet 59-60 ƒ230.50 Renault Dauphine ƒ221.50 Citroen 2CV 231.- Citroen ID-DS ƒ243.- ƒ223.50 Volkswagen 53-57 ƒ214.- ƒ229.50 Volkswagen 58-59-60 Hillman ƒ229.- Volvo ƒ213.50 Een der fraaie modellen: type N3X94 V Mede door de snelle uitbreiding van het autopark overtreft de vraag naar Philips autoradio momenteel de produktie. Het is dus mogelijk dat u even op uw toestel moet wachten. VISMIJN VEERE 5 juli. Exportgamalen, aanvoer 1666 kg. 3.124.49; schar, aanvoer 14 kg, 28—34 bot, aanvoer 175 kg, 1622; tong, aanvoer 38 kg. 1,894,00; rog, aanvoer 21 kg, 21- 32; paling, aanvoer 7 kg. 1,80—2,29; wijting aanvoer 26 kg, 19—21; doorgedraaide vis 27 EIÉRNOTERING GOES Bericht van handelaren: kippeëieren 7 cent. ganzeëieren 20 cent. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 4 juli.Aardappelen, grote 17—26, poters 1117, kriel 411, andijvie 7—13, bloem kool I A 25—58, II A 1142, I B 21, II E 10, dubb. bonen I 1.43—1.57, II 1.30—1.37 snijbonen I 1.61—1.77, O 10.01—1.48, tuin bonen 10—16, komkommers A 20—23, B F 19. 9—12, kroten 6—9, spitskool 7—11 waspeen I A 18—21, II A 1415, bospeen 22—29, doperwten 31—41, uien met lof 22 —23, sla I 3.00—7.40, rabarber 10—15, rode kool 12—33, gele kool 18, Tomaten: c binatie I A 4.10, I B 4.10. I C 4.10, I CC 3.20, combinatie H A 3.90, II B 4.10, H C 3.80. H CC 3.30. Jecunda H A 92—1.47, zonder dop I 80—SI, idem n 74—76, Talis man 24—37, I A 1.81—2.02. U A 88—1.65. Beauty 1.02—1.30. June Blood M 7—1.28. Golden Japan 1.57—1.65, Ontario 1.41— 2.07, rode bessen 27—39, I A 92—1.14, II A 65—91, perziken A 1840. E 12—18, C 7—12 VEILING „KAPELLE-BIEZELINGE EN OMGEVING" 5 juli. Frambozen in kratten I 92,70—96.20, II 87,70—89,20, rode bessen A 100, I 80.35— 99,70, II 76,90, III 69, zwarte bessen I 2,45. II 2,18, aardbeien zonder dop: Jucunda I -II 91, mad. moutot I-II 65, Kersen: mar kiezen I 1,461,52, II 1,36, morellen I 1.19— 1,40. II 1.081,23, Hl 24-50, varikse zwarte I 1,29, III 35, inspect, löhnis I 1,34—1.40. II 96. III 46. meikersen II 1.08—1.14. klerken 1,37, vr. v. Werden II 96, Wllhelminakers I 120. aardbeien met dop per kg.: II 1,07— 122 per doos, talisman I 48—62, II 2844, iuspa n 33. rode bessen per doos T 23—31 II 19—21. kruisbessen per kg. I 59—74. H 54— 58, witte bessen I 60. loganbessen per doos I 35, dubb. princ, bonen I 1,24—1.45, XI 1,11 —1,30. „KRABBENDIJKE VEILINGVERENIGING EN OMSTREKEN" 5 juli. Industrie-aardbeien: jucunda I 92, II 89, afw. 45. zwarte bessen I 2.44, aardbeien per doos: talisman II 24—38, afw. 25. aard beien per kg.: talisman II 69—85, sengi sengana II 72. rode bessen per doos: jhr van Tets I 27—29, II 17—22. rode bessen per kg.: jhr. van Tets II 68. prolific II 13—23, prolific II 55—77, dubb. princ. bonen I 1.19—125, U 1,16. BEURSBERICHT MARKT GOES Hooi. De prijs voor lucemehool, geperst uit de ruiter bedroeg 95.00100,— per ton. Vlas. Vlas werd verkocht voor 1500—1.800 V.V.Z.B. GOES 5 juli. Export- en Industrieveiling, per kg.: jucunda I en II 95, afw. 48, madame mou tot I en II 7690, frambozen in krat I 94 1.00. II 88—90, frambozen in krat, los I 58, H 58, afw. 15d, rode bessen II exp. 84—86, II industrie 73,40—76 20. zwarte bessen I 2,49, H 2,37, aardbeien met dop, per kg: ta lisman II 97—1,07, afw. 75—86, madame moutot II 1,09-1,26, afw. 80—86, rode bessen per kg.: 1 77—83, II 66—76, kruisbessen, per kg: I 78—86, II 64—70, fruit per doos van 250 gram: talisman I 42—53, II 31—41, madame moutot II 32, rode bessen I 23—24, 1116—23, framb. I 28—30, II 24—26, kersen: markie zen I 1,61—1.77, varikse zwarte I 121, zoete morellen I 1.05—123. II 95—1,02, insp. Löh nis I 1,43—1,49, II 85—126. klerken I 1,70, II 94, perziken, per stuk: II 8. dubb. princesse- bonen I 1.35—156. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 5 juli. Aanvoer ln totaal 3374. Weektotaal 5575. Vette koeien en ossen 280; gebruiks- vee 720 vette kalveren 840: graskalveren 146; nuchtere kalveren 392; varkens 12; lopers 70: biggen 38; paarden 86: veulens 17; schapen of lammeren 732; bokken of geiten 41. Prijs in cents per kg. le kw. 2e kw. 3e kw. Vette koeien 290—320 255—275 245—255 Vette kalveren 270—790 240—260 220—240 Slachtpaarden 230 200 190 Prijs in guldens per stuk. •v le 2e 3e Graskalveren Nuchtere kalveren Exportvarkens lopers Biggen Schapen Lammeren Kalfkoeicn Melkkoeien 1'are koeier. Vaarzen Pinken 110 90 70 85 65 55 1260 1100 900 1260 1100 900 880 780 670 930 700 600 580 500 400 Vette koeien aanvoer gewoon, handel traag, prijzen vooral niet hoger; vette kalveren aanvoer aanmerkelijk kleiner, handel vlot, prijzen hoger, prima's boven notering; graskalveren aanvoer even meer, handel stil, prijzen vooral niet ho- nuchtere kalveren aanvoer korter, handel goed, prijzen even stijver: export- varkens aanvoer lopers iets minder, han del kalm. prijzen als vorige week; biggen aanvoer iets minder, handel kalm. prij zen als vorige week; slachtpaarden aan roer als vorige week. handel traag, prij- :en ongewijzigd: schapen aan%-oer iels ruimer, handel redelijk, schapen niet ge heel prijshoudend: lammeren aanveer iets ruimer, handel redelijk, prijzen lammeren iets stijver; kalfkoeien en melkkoeier aan voer matig, handel lui. prijzen iets ge drukt; vare koeien aanvoer als vorige per na., met alle werk voor rekening van week, handel slepend, prijzen met moei- koper. te te handhaven: vaarzen en pinken aan- Eieren. Voor de eieren kan een prijs van voer gewoon, handel traag, prijzen on- 1,96—2,00 per kg. worden verkregen. 1 veranderd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3