POST BLIJFT Krappe Nederlandse zege op Suriname: 4-3 PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer VIERDE ZILVERMEEUWRIT WAS ZWARE OPGAVE VOOR VELEN (£sso) Gouden Esso Extra Motor Oil PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 6 JULI 1960 TOURNEE DOOR DE WEST BESLOTEN Kruiver legde basis voor de overwinning Het Nederlandse elftal heeft >n bet zeer moderne „Surinaame"-stadion in Paramaribo de tournee naar de West afgesloten met een moeizaam behaalde en in feite ook teleurstel lende 43 zege op de nationale ploeg van Suriname. Een zege, waarvoor de P.S.V—er Piet Kruiver, ditmaal rechtsbinnen, met drie gave doelpun ten de basis legde. Vooral in de laatste minuten was het overwicht van de enthousiast- spelende Surinaamse ploeg vaak zeer duidelijk en het toch reeds enerverende duel kreeg dan ook met een treffer van invaller Monsanto, die drie minuten voor tijd het verschil terugbracht tot één doelpunt een bijzonder boeiend slot. Nederland, met de rug tegen de muur, gaf de winst echter niet meer uit handen. De wedstrijd werd in de namiddag uren gespeeld, maar het was toch nog broeiend warm, hetgeen uiter aard een grote handicap betekende voor de Nelerlandse ploeg. Dc eerste fase van de strijd was nerveus, maar langzamerhand ont wikkelde zich, een levendige strijd, waarin Nederland een licht over wicht kreeg, dank zij de technische superioriteit en een iets betere spel opvatting. Dat resulteerde na 12 mi nuten tot een 30 voorsprong. Rechtsbuiten Swarfc kopte toen na melijk uit een hoekschop van Rij vers de bal fraai en kansloos voor doelman Berggraaf in. Suriname verweerde zich in die eerste fase vooral met opportuni- teitsvoetbal. de de volle aandacht van de Nederlandse defensie vergde en ondanks het goede spel van Cor van der Hart tot.enkele spectacu laire momenten voor het doel van Pi eters Graafland leidde. Twee mi nuten na het doelpunt van Swart had Suriname zelfs succes met één van die onstuimige aanvalsstoten, want Pieters Graafland kon een ver rassend schot niet voldoende onder controle krijgen, waarvan Chyriell onmiddellijk profiteerde (11). Nederland herstelde zich onmid dellijk. De defensie werd een hecht verdedigingsblok en op het middenveld begonnen de Ajacied Ben Muller en Jan Klaassens de voorhoede ijverig te stuwen. Het overwicht werd steeds groter en uit dat overwicht scoorde Krui ver tenslotte in de 20ste en 34ste minuut twee knappe doelpunten, die de ruststand op 13 bepaal den. Tweede helft In de tweede helft trad Nederland aan met de Surinamer Humphrey Mijnals als vervanger van Cor van der Hart, terwijl in het Surinaamse team Frankel de plaats van de ge blesseerde rechtsbuiten Marcet had ingenomen. De rust verdween uit de Nederlandse achterhoede, de half- en binnenspe- Iers, toch al vermoeid door de hitte, moesten zich meer op hun defensieve taak gaan concentreren en daardoor kreeg Suriname de kans om met grote ijver en een niet te stuiten enthousiasme het spelbeeld te wijzi gen. De strijd ging zich steeds meer afspelen op do Nederlandse helft en de Surinaamse aanvallen wer den steeds gevaarlijker: Deson danks bereikte Nederland in de 38e minuut Rijvers, gebles seerd, was toen al vervangen door Henk Groot nog een 34 voor sprong. Bij één der uitvallen na melijk kreeg Piet Kruiver de bal iu vrije positie buiten het straf schopgebied in zijn bezit en de P.S.V.-er buitte deze kans met een hard en hoog schot* prachtig uit. De onverwachte en ook onverdiende treffer prikkelde de Surinaamse for matie duidelijk. En onder stormach tige toejuichingen van de toeschou wers werd het offensief nog feller. Na 26 minuten bracht Foeaman de stand op 24. De spanning bereikte drie minuten voor tijd een climax. Wéér ontstond er een felle doelworsteling voor Pie ters Graafland. De bal werd enkele keren ingeschoten en geretourneerd, en vloog uiteindelijk van de voet van f Advertentie) Waarom Stram an Still door 't loven? Terdrijf Uw Rhenmatiseb* Pijnen! mot Eruachon Salts. U kunt alleen maar zelf ondervinden, wat Kruschen voor U kan doen, Daarom moet ge liever vandaag dan morgen met de bloedzuiverende Kru schen kuur beginnen. De aansporen de werking van Kruschen's vijf mine rale zouten op de bloedzuiverende organen, doet 't bloed krachtiger stromen, onzuiverheden worden uit gedreven langs natuurlijke weg en daarmee ook de oorzaak van uw lijden en pijn. Peeland-rally over Noord- Beveland een succes j I)e Noordbevelandse afdeling van de I I/.J.G. organiseerde zaterdagmiddag j de Peeland-rally, een puzzelrit over 1 ongeveer 75 km over het eiland. Er waren In totaal 47 deelnemers uil heel Zeeland en, deze rit is voor de organisatoren een succes geworden; Geen van de. deelnemers reed een foutloos parcours, waaruit wel blijkt, dat de rit niet gemakkelijk gemaakt was. Na afloop hebben de rijders een gezamenlijke pannenkoekenmaaltijd in hotel „De Stadswijnkelder" te Kortgene gebruikt, waarop nog een gezellige avond volgde met medewer king van „The Ambassadors". De uitslag van de rally was als volgt: 1. J. L. van Koeveringe en C. de Jager, Goes/Wolfaartsdijk, 79 strafpunten; 2. J. v. d. Velde, Nieu- werkerk, 117 strafpunten; 3. A. P. Steendijk, Kamperland, 121 strfp.: 4. B. van Gorsel,. Rilland, 125 strfp.: 5. B. v. d. Velde, Kamperland, 143 strfp.; 6. J. Blom, Colijnsplaat, 147 strfp.; 7. G. Mol, Zaamslag, 150 strfp.; S. G. de Kater, Wissenkerke, 152 strfp.; 9. Mej. M. van Maldegem, Kortgene, 158 strfp.; 10. Z. C. van Damme, Kortgene, 159 strfp. Een extra-prijs voor de verst ko mende deelnemer ging naar de heer T. R. Dijkhuis uit Luidénburg Warfhuizen. Monsanto door de ontwrichte defen sie tegen de binnenkant van de paal. De rustig en goed leidende scheids rechter Jardin uit Trinidad kende op advies van de grensrechter een doelpunt toe 34. WEGWIJZER BLEEK STRUIKELBLOK De motor- en autoclub „De Zeeu wen" organiseerde de vierde Zilver- meeuwrif over een parcours van meer dan honderd kilometer, met een snelheid die gemiddeld voor de auto's en motoren 36 en voor de bromfietsen 20 kilometer per uur was. De deelnemers ondervonden ve le moeilijkheden op een vrijwel feil loos uitgezet parcours. Het eerste traject werd over het al gemeen voortreffelijk gereden, ter wijl de prestatie van. de dag hier werd geleverd door P. Louws, die op dit gedeelte van de rit geen enkele strafpunt opliep. Het tweede traject leverde voor ongeveer 90 procent van de rij ders een onoverkomelijke moeilijk heid op in de vorm van een A.X. W.B. wegwijzer, te 's-Heer-Abts- kerke. Velen lazen daar niet de mededeling, dat men, om in Nissc te komen, na 500 meter linksaf moest. Na dit grote struikelblok kwamen ve len in tijdnood, waai'door zij contro les misten en zélfs soms niet geklas seerd konden worden. Helaas waren er ook rijders die hun aantal straf punten zagen vermeerderen door lek ke banden en een wegversperring in de vorm van een watertank wagen, die het hen op een smalle weg 10 mi nuten onmogelijk maakte te passe ren. Al met al is de vierde Zilvermeeuwrit een zware, maar zeer geslaagde wed strijd geweest. Uitslagen: .auto's: 1. J. Wattel, Mid delburg, 9 strafpunten; 2. L. Bolier, Middelburg, 13 strafp.; 3. H. Tave- nier, Vlissingen, 17 strafp.; 4. T. Ver donk, Middelburg, 21 strafp.; 5. C. P. Meyers, St.-Laurens, 23 strafp.; 6. Chr. Janse, Souburg..33 strafp.; 7. P. Tilroe, Vlissingen, 33 strafp.; 8. J. Huissen, Borssele, 33 strafp.; 9. B. v. d. Linden. Vlissingen, 33 strafp.; 10. I-I. v. d. Dreu, Vlissingen, 35 strafp.; 11. J. v, d. Kreeke, Middelburg, 39 I Advertentie j Bescherm uw motor als hij loopt en als hij stilstaat ^VVWWWWWWVWVW^VN Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Londen 10.58-6—10.59?!, New Vork 3.77—3.77',i, Montreal 3.84,«3.34 Parijs 76.95',;—77.00',2, Brussel 7.57 —7.571;. Frankfort 90.44—90.49, Stockholm 73.10%—73.15','2, Zürich 37.361/2—87.41',;. Milaan 60.76',; 60.81',;. Kopenhagen 54.74%54.79% Oslo 52.37—52.92, Wenen 14.55— j 14,56. Lissabon 13.19—13.20', 2. VVVVVVVVV>A^\\WVVVVWVV MET ESS O BENT U BETER UIT! PREMIELENTN G EN. Amsterdam 1951 83% 84 Breda 1954 80 Eindhoven 1954 80 Enschede 1954 78% Den Haag 1952 I 87 87 Den Haag 1952 11 87 Roterdam 1952 II 88% Rotterdam 1957 98% 93 Utrecht 1952 88 b. 90 Amsterdam 1956 I 79% 78-% Amsterdam 1956 II 95% 94% Amsterdam 1956 III 94% 93% Amsterdam '33 (C. cn A.) 103% 103 b. Dordrecht 1956 78% Alkmaar 1956 80% 81% Zuïd-IIolland 1957 92% 92% strafp.; 12. H. Geldof. Serooskerke, 56 strafp.; 13. J. dc Ruyter, Vlissin gen, 63 strafp.; 14. J. Vader, Vlissin gen, 91 strafp.; 15. A. de Ruyscher. Vlissingen, 115 strafp. Motoren: 1. J. de Visser, Seroosker ke, 12 strafp,; 2. A. Wouters, Rit- them, .13 strafp.; 3. S. Jongepier, Se rooskerke, 21 strafp.; 4, J. Geldof, Sint-Laurens, 36 strafp.: 5. P. de Roeiers. Middelburg. 83 strafp.; 6. W. van Karnebeek, Goes. 137 strafp.; 7. J. J. Crucq, Arnemuiden, 193 strafp.; S. C. Meyers. Serooskerke. 214 strafp.; 9. J. van Wezel, Middelburg, 217 strfp.; 10. C. Sinke, Serooskerke, 226 str.p.;: ll. Van Nimwegen, Nieuw- land, 276 strafp.; 12. B. Weststrate,- Kattendijke, 276 strafp.; 13. P. Louws, Serooskerke, 279 strafp.; '14. J. P, Meyers, 283 strafp.; 15. J. Kot kamp, Middelburg, 2S6 strafp. Bromfietsen: 1, L. Joosse. Middel burg, 14 strafp.; 2. D. G. Murre, Sou burg. 14 strafp.: 3. J. Arnoldus, Mid delburg, 16 srafp.; J- Lalkens. Drie wegen, 17 strafp.: 5. P. Dobbelaar, Borssele, 20 strafp.; 6. C. Dingeman, Koudekerke, 16 strafp.: 7. W. Floris- se, Vlissingen, 47 strafp.; 8. M. P. Mol, Driewegen. 60 strafp.; 9. A. N. van Baren, Middelburg* 73 strafp.; 10. H. Koster,. Vlissingen, 84 strafp.; 11. J. Michielsen, Vlissingen, 133 strafp. f Advertentie) FijnFAAM fantastisch AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Markt licht in reactie BEURSOVERZICHT. Terwijl van de buitenlandse beprzen wei nig invloed uitging op het Damrak (de Westduitse markten waren lager, Londen was onzeker gestemd), en terwijl de koer sen uit Wallstreet ontbraken aangezien New York maandag gesloten is gebleven, liet Amsterdam dinsdagmiddag ln het officiële verkeer een lichte reactie zien. Erg tragisch werd deze houding van de markt hier niet opgevat, te meer daar in het licht van de zeer grote koersstijgin gen der.laatste maanden,' nu en dan een correctie op dit koersnïveau vanzelfspre kend en gezond wordt geacht. Overi gens had tie reactie dinsdagmiddag op zichzelf nog maar weinig te betekenen: en kwam zij eigenlijk het hevigst aan voor aandelen A.K.U., die een verlies boekten van twaalf punten. Philips liep terug van 1225 tot 1216 rpaar Unilever wist zich goed tè handhaven hetgeen" te danken'was aan steun van Westduitse ko pers. Kon. Olie was wderom een paar dubbeltjes benden maandag maar viel overigens betrekkelijk mee. Ook voor Hoogovens was de markt niet slecht. De ze certificaten bleven niet ver van de 800 verwijderd. In de overige afdelingen was de handel bijzonder rustig." Men durfdeweinig te ondernemen en gaf-er de voorkeur aan de Amerikaanse openingskoersen af te wachten. Cultures bleven op prijs uitge zonderd Deli Maatschappij die een gul den inboette. De scheepvaart liet nauwe lijks enige afwijking van dc vorige koer sen zien. Nederlandse staatsfondsen nau welijks prijshoudend, ten dele onder in vloed van de aangekondigde uitgifte van obligaties zowel door dc Bank voor Ncderlandsche Gemeenten 100 min.) en de K.L.M. (f 50 min.). Van dc vele claims zijn nog overgeble ven op het ogenblik de claimbewijzen Veenendaalsche Stoomspinnerij, die gead viseerd werden op f 20,50. Maandag zijn 1521. Vergeten waren op eens alle beslommeringen der laatste dagen. Wie dacht er nog aan tumul tueuze UNO-vergaderingen of aan lastige journalisten Als een gladde aal gleed Charley vlak over de bo demtegels van het basin. Hij zette alles op alles 0111 aan piloot Storms grijp grage handen te ontkomen, hoewel hij uit ondervinding wist dat hij tegen die blondgelokte reus geen schijn van kans had. Even beroerde een hand zijn en kel en met een soort pa- niekgevoel trapte hij de bodem onder zich weg met een soort ontspannen veer naar de oppervlakte te schieten. Een tweetal rustig rondzwemmende jongedames werd hevig ver schrikt door 't plotselinge opduiken van een men. Het bedrijfsnieuws luidde betrekke lijk gunstig en zowel de tussentijdse me dedeling van de Zeeuwsche Confectie Fa brieken als het verslag van de Borsumïj en de grote Russische order voor de V.M. F. maakten een uitstekende indruk. Prolongatie 3% procent. 4 juli juli Nederland 1959 (4V.) 98j£ 98% gb. Nederland 1951 (3',;,) 96& 96% Nederland' 1948 (3% 87 87 Nederland 1955 (3',<) 88/,1 88,'j Nederland 1947 (3%) 3 Nederland 1937 3 Dollarlening 1947 3 Investeringscert. 3 Nederland 1962-64 3 Ned. Indië 1937 3 97 6 pet. Woningbouwlening '57' 10913 109}| Nat. Handelsbank Ned. Handelmij. Alg. Kunstzijde Unie Berghs' en Jurgens 93 |j 97 9711 294 290 gb. 555 gb. 545 290Vi 290 gb. 938 931 800 793 605 598 gb. 1221 gb. 1214 980 gb. 981 209% 209% Calvé-Delft Hoogovens n.r. Ned. Kabelfabriek Philips Unilever Wïlton-Feijenoord Billiton Kon. Petroleum Mij. Amsterdam Rubber Holland Amerika Lijn Kon. Pa Welvaart Rotterdamse Lloyd Scheepvaart Unie K.N.S.M. Stv. Mij. Nedcruand Ver. H.V.A. Mij. N.V. Deli Mij. Bank van Ned. Gem. 4% Bank van Ned. Gem. 5-1958 Van Berkcis Patent Albert Heijn Centrale Suiker Kon. Mij. De Schelde N.B. Intern. Nickel American Motors Anaconda Bethlehem Steel General Motors Kennecott New York Central Republic Steel Shell Oil Conip.' Tide Water U.S. Steel Nat.. Can. Corp. A.N.P.-C.B.S. BEURSINDICES. 473 141 5'/.gl. 4 gb- 139% 146% Kb. 140% 183', 2 183,30 166 166 gb. 166 gb. 189% 188 96,V 103% 103% 331 338 gb. 1-7 5-7 Intern, concerns Industrie Scheepvaart Banken Cultures, enz. Algemeen 629.71 635.59 631.37 318.98 323.74 323.68 162.20 162.86 162.42 201.87 202.52 202.19 149.72 150.62 150.S4 421.20 425.24 423.21 roodharig zeemonster. Hun ontsteltenis ver keerde echter spoedig in. vrolijke interesóe, toen zij in dat briesend en snuivend gedierte hun goede vriend Charley herkenden. Onmid dellijk wilden zij een praatje aanknopen met die amusante hartenveroveraar, maar Charley scheen niet veel tijd te hebben, want hij klau terde op de kant alsof de duivel zelve hem op de hielen zatHij was échter een fractie van 'n seconde te laat FEUILLETON qel\e\my\\\\'\qe derde Jane Alan En toch wilde je me slechts enkele ogenblikken geleden wijsmaken, dat een nieuwe dokter en een stuk of wat extra-ziekenbezoeken je in een soort waterval hadden veranderd. Vind je zelf niet, dat het een beetje onwaar schijnlijk klinkt?" Als bij ingeving legde Carol haar handen op Frank's arm en noopte hem zo, kalm naast haar voort te wandelen. „Onwaarschijnlijk misschien, maar toch volkomen waar", zei ze op luch tige toon. „Je moet je niet zo laten betoveren door de stralenkrans a la Florence Nightingale, die jij om mijn hoofd wilt zien, terwijl je ver geet, dat ik een heel gewone, nor male vrouw tussen andere vrouwen ben, Frank. Ik ben moe, zowel gees telijk als lichamelijk en wanneer de epidemie en de ziekte van de oude dokter me niet weerhielden, zou ik op vakantie aandringen. Laat ons er niet verder over praten, liefste vertel me liever wat je vandaag hebt uitgevoerd". „Zeg eens, Carol mag je die nieu we dokter soms niet Carol haalde diep adem ze durfde haar metgezel niet in de ogen te zien. „Hem niet mógen herhaalde ze een beetje al te nadrukkelijk. „O, jawel... waarom vraag je dat „Och, ik dacht maar zo", zei hij peinzend, terwijl hij een trekje aan zijn pijp deed. „Ik zou veeleer heb ben verondersteld, dat hij meer in je smaak viel dan je het laat voorko men. Ik vind hem een buitengewoon aardige kerel, die met hart en ziel bij zijn werk is. Gisteravond is hij bij ons op bezoek geweest". „Dat heeft hij me niet verteld". Frank keek haar met een wat raad selachtige glimlach aan. „Waarom zou hij ook Wanneer jij kindlief, mij zo duideliik laat blijken dat je niet op hem gesteld bent, kun jc moeilijk verwachten, dat Chapman je houding tegenover hem over 't hoofd ziet, nietwaar Prue en ik mogen hem dolgraag hij is tot na middernacht blijven pra ten". ..Waaróver blijven praten Carol besefte zelf, dat ze zich dwaas aanstelde, terwijl de toon waarop ze die vraag deed Frank totaal van zijn stuk bracht. „Maar lieve hemel, Carol hoe wil- je, dat ik me dat alles herinner 'zei hij zacht verwijtend. „We heb ben gepraat over zijn werk, over het mijne en dat van Prue over Lon den, over Keston Cross, over honden, katten, kippen en mensen Ik geloof dat we zelfs het erge moeilijke on derwerp vrouwen even aanroerden, maar dat weet ik niet zeker, hoor Intussen heeft David me één ding verteld, dat me nogal verbaasde. Blijkbaar heeft hij jou als kind ge kend". „O, ja... heb ik je dat nooit ver teld vroeg ze zó onbevangen mo gelijk. „Neen". Ze zocht wanhopig naai- een uitweg om het gesprek een minder gevaar lijke wending te geven. Wat zou Da vid nog meer hebben meegedeeld in het naar alle schijn nogal vertrou welijke gesprek over zijn vroegere" leven Had hij hun een nauwkeu rige beschrijving gegeven van het roodharige kind, dat luchtkastelen had gebouwd, opdat hij die met een genadeloos handgebaar wreed en on herroepelijk zou vernielen O. zc 1 haatte zichzelf voor zulke gedach ten, maar ze lieten zich niet verja gen, kwetsten opnieuw haar reeds Vroeger zo beledigde tróts, wekten zelfs in arren moede de gedachte bij haar op, David, zijn loslippigheid be taald te zetten. „Zeker, we hebben elkaar vroeger gekend", hernam ze bedaard, ,,'t'Is natuurlijk allemaal ah heel lang ge leden. Ik had alles daarover verge ten, .tot ik hem onlangs terugzag... en met hem was dat ongetwijfeld evenzo". „Blijkbaar niet, want hij heeft me een nogal grappig verhaal over jou gedaan"; merkte Frank vriendelijk op. „In elk geval moeten we, als hij de volgende keer komt. een partijtje van vier zien te maken, Carol. Prue opperde het plan, dat we allemaal samen naar die danspartij zouden gaan. Hoe denk jij daarover „Allemaal samen vroeg ze op scherpe toon. „Je bedoelt, dat jij er heen wilt Maar ik dacht, ik meende..." Indien Carol hom op dit ogenblik had aangekeken, zou zc hebben be merkt, hoezeer 'haar gcdachtenloos uitgesproken woorden hem verdriet hadden gedaan. „Je dacht, dat ik niet zou gaan?" voltooide hij bedaard de zin; maar met iets verbitterds in zijn stem. „En daar had je. gelijk in, kindlief. Je kunt deze verandering van plan aan de eigen zachte invloed toeschrij ven, zoals die lieve Prudence doet. Ze brengt me steeds weer aan 't ver sland, hoeveel ik aan jou te danken heb en de brave ziel heeft nog gelijk ook. Daarom... daarom maakte ik me zo ongerust toen het scheen alsof je gevoelens voor mij veranderd wa ren, zie je?" De gedachte, dat David tegenover anderen had gelachen om haar kleine jarenlang geheim gehouden liefdes historie, die hem even heilig had moeten zijn als haarzelf, kwelde Ca rol zozeer, dat zé midden op de weg bleef staan en hartstochtelijk uitriep: „Dan kun je nu die onrust van jc af zetten, Frank! Ik ben niet de soort vrouw, die van mening veranderd als de wind uit een andere hoek waait, hoor je! Ik heb gezegd, dat ik met je wil trouwen en dat meen ik vandaag evenzeer als toen ik het je beloofde". Een ogenblik bleef hij klaarblijkelijk door die onverwachte uitbarsting verrast, haar zwijgend aanstaren. Toen slaakte hij. een onsamenhangen de kreet, sloeg de armen om haar heen en bedekte haai' gezicht met. kussen. Ditmaal verweerde Carol zich niet, aanvaardde evenmin gelaten zijn omhelzing, maar probeerde die zo goed mogélijk te beantwoorden. Hij had dit immers dubbel en dwars verdiend, de goeierd! O, ja, ze had hem lief, ze hield van hem; ze kon dat dwaze, kinderachtige gedoe uit een bijna grijs verleden gemakkelijk uit haar herinnering bannen nu ze immers de echte, mooie liefde had leren kennen. Liefde, gepaard met achting, want Frank was wel een do zijn mannen als David waard; hij was vriendelijk, vol attenties; hij wilde liefhebben en liefde ontvangen. Frank zou elk liefdeblijk van haar kant dankbaar en ernstig aanvaarden en haar in ruil daarvoor met heel zijn hart zijn toegewijd, een toewij ding die nooit zou aflaten of veran deren. Frank zou haar eindelijk de ware, duurzame liefde zoals die tussen haar ouders had bestaan, schenken. In zijn hóede zou ze veilig heid... en volslagen rust vinden. Zonder nog veel te zeggen, wandel den ze naar Carols huis. Ze begreep, dat haar ongewone reactie op zijn liefkozingen Frank had verrast en ontroerd en dat besef schonk haar een soort kalme tevredenheid. Ten slotte had ze nu, tot zekere hoogte, hem voor zijn vriendelijkheid en edelmoedigheid beloond en blijkbaar voelde hijzelf Iets dergelijks, want toen zc voor haar woning afscheid namen, kuste hij haar nipt. „Goedennacht, Carol", zei hij slechts, bijna fluisterend. „En... wel bedankt. Misschien weet je zelf niet,- kindlief, hoeveel je vanavond voor mij gedaan hebt en misschien zul je het nooit weten, maar ik vergeet het nimmer. Neen, ik ga niet mee naar binnen, het is te laat en ik wil nu liever naar huis om nog eens rustig over alles na te denken. Kan ik Prue zeg gen, dat je met ons naar die danspar tij gaat? Ik verlang dat iedereen ziet, hoe gelukkig ik hen, begrijp jc!" (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 12