Gepromoveerd op proefschrift televisie, parlement, pers en publiek schrijven PARIJS ALS DECOR VOOR EEN THRILLER VAN H. G. CLOUSOT Bestrijding van pijn belangrijk verbeterd! Chefarine 4 UITSLAGEN VAN DE TOUR DE FRANCE Waar zijn onze schepen? KLAM ut de ETHER PROVINCIALE ZEEUWSE U O U R A N '1 WOENSDAG 29 JUNI 1960 Aan do Gemeente-Universiteit is gisteren tot doctor in de Ietteren en wijsbegeerte ge- Ëromoveerd de lieer P. Gros uit 'en Haag op liet proefschrift „Televisie, parlement" pers en publiek", In deze dissertatie behan deld de heer Gros o.a. de vraag hoe Nederland in het samenspel van parlement, pers en publiek op het fenomeen televisie heeft gereageerd. Volgens hem liëeft de Nederlandse televisie in de pers een kritische houding tegenover zich gevonden, vooral bij die pers organen, die zich voorstander heb ben getoond van een nationaal omroepbestel. Bij discussie In de organen der publieke meningsvorming is geen blijk gegeven van grote erkente lijkheid jegens de omroepen. Een kijkersmening over het vraagstuk der commerciële televisie slaat uit naar de zijde van de onafhanke lijke televisie los van de Hilver- sümse omroepen, met voorkeur voor het Britse televisie-systeem, dat een stimulans wordt geacht voor betere televisie, met een uit breiding van het aantal wekelijk se zenduren, zo constateert de heer Gros In zijn proefschrift. Vrees In Hilversum, zo constateert hij verder, leeft sterk de vrees, dat door het afstoten van bepaalde taken de omroeporganisaties aan kracht en betekenis zullen verlie zen. Iedere poging om aan de te levisie-ontwikkeling in Nederland een andere richting te geven wordt door de omroeporganisaties srit, ft SEN T.V.-RUBRIEK len ook dan niet een hinderpaal zou zijn op de weg naar goede programma's. Politiek Er gaat een krachtige invloed uit op de politieke benadering van de omroepvraagstukken zowel op het terrein van de radio als van de te- visie, daar verschillende omroep verenigingen nauw gelieerd zijn met politieke partijen en het is niet aan te nemen dat aan het Nederlandse omroepbestel een wezenlijk andere basis wordt ge geven dan de huidige: vrije orga nisaties voortgekomen uit het maatschappelijk leven. Volgens de heer Gros kan nog geen afdoend antwoord worden gegeven op de vraag in hoeverre de televisie een beslissende of ongunstige invloed uitoefent op de gebrikelijke vormen van vrije tijdsbesteding. Na verloop van tijd zal de televisie, gelet op erva ringen in het buitenland, een ge ïntegreerd deel uitmaken van het maatschappelijk leven en als nieu we vorm van vrijetijdsbesteding- zijn toegevoegd aan bestaande activiteiten. Tour de France De programma's vanaf 17.00 uur hunnen worden onderbro ken- voor een rechtstreekse re portage van de Tour de France Aankomst van de ke etappe Dieppe-Caen. Om 18.20 uur wordt een herhaling gegeven. (Hilversum II). Het Nationaal Programma wordt om 22.20 uur onderbroken voor een na beschouwing over de vierde etappe. De Vlaamse omroep geeft een reportage tussen 16.00 en 17.00 uur èn om 18.45 uur volgt een herhaling. Eigen plaats De televisie neemt, zo stelt de heer Gros vast, als nieuw commu nicatiemiddel een eigen plaats in temidden van de bestaande media. De dagbladpers wordt volgens de heer Gros nauwelijks geraakt. Wel zal de pers redactioneel reke ning gaan houden met de moge lijkheden die de televisie bezit voor de nieuwsvoorziening en daarop aansluiten o.a. door eigen mogelijkheden uit te buiten. Het bioscoopbedrijf zal een sterk nadelige invloed van de televisie ondergaan. Wat betreft de toe komstmogelijkheden van de radio merkt de neer Gros op dat de ont- sppannin^sfunctie daai-van door de televisie is overgenomen, maar dat de geluidsomroep een grotere taak zal blijven vervullen bij het verzorgen van muzikale uitzen dingen. Indien de radio op het punt van de nieuwsvoorziening haar taak zal gaan uitbreiden lijkt zij volgens de heer Gros de wedijver met de televisie met succes te kunnen volhouden. Als gastpromotor trad op prof. dr. Sj. Groenman, hoogleraar in de sociologie aan de rijksuniversi teiten te Utrecht en Leiden. Het proefschrift van de heer Gros, die medewerker van de Onafhan kelijke Televisie Exploitatie Maat schappij (OTEM), telt 333 blad zijden. ook wanneer pogingen daartoe steunen op de sympathie van de kijkers en de léden-abonnees van de omroepver enigingen. Het verzet tegen de pogingen om te komen tot een onafhankelijke commerciële televisie-organisatie, die naast de N.T.S. en de omroep verenigingen wil opereren wordt, zo zegt de heer Gros, ingegeveii „door de vrees dat een nieuwe or ganisatie afbreuk zou doen aan kracht en betekenis van de be staande verenigingen. Vandaar een hardnekkig verzet". Van een wezenlijke band tussen omroep en publiek is volgens de heer Gros nauwelijks sprake. Die kloof is door de televisie niet ver smald. Eerder blijft ze onover brugbaar naar de mening van de heer Gros, vooral op die punten, waar de Nederlandse televisie niet voldoende aan verlangens van het kijkend publiek, dat nu eens op prestige-overwegingen. een volgende keer om geldelijke of principiële redenen van bepaalde manifestaties verstoken blijft en het publiek zoekt de schuld daar voor bij de N.T.S. en de omroe pen. De heer Gros stelt dan echter onmiddellijk vast: Mislukkingen en tegenslagen in de programma- leiding worden toegeschreven aan het stelsel terwijl het geheel niet zeker is dat bij een ander stelsel soortgelijke mislukkingen en te genslagen niet zouden voorkomen en dat het gebrek aan geldmidde- r Kay Starr in Perry Como-show orenyen en.. Nog geen vergunning voor vierde T.V.-studio "X VANDAAG T elevisie Vanavond zal de staatssecretaris van onderwijs -kunsten en weten schappen mr. Y. Scholten een toe spraak houden in verband met de verhoging van het kijkgeld. Na het ,Sportpanorama' wijdt de A.V.R.O. in haar rubriek aandacht aan de opening van het televisiecentrum van de B.B.C. in het westen van Londen. In een door Marten Toon der vervaardigde film wordt men vervolgens tot 21.45 uur gecon fronteerd met de „Paleonthologie -schakel met het verleden". In deze film, waarvoor regisseur Han van Gelder het draaiboek schreef, ziet men hoe uit niets dan een ogen schijnlijk chaotisch dooreengewor- pen legpuzzle de mens met speur zin en volharding een verloren ge- gane wereld herbouwt. Het A.V.R.O. programma wordt beslóten met een nieuwe aflevering van de Perry Como-show, waarin de populaire Amerikaanse zanger gastheer is van Kay Starr, The Wiere Brothers, Neile Adams en Steve Mc Queen. De Vlaamse televisie is op het scherm met het programma voor de vrouw. Radio In de avond wordt door de radio een nationaal programma uitge zonden ter gelegenheid van de ver jaardag van prins Bernhard. Het programma vertoont het normale stramien van dergelijke uitzen dingen. In de Perry Comoshow, die vanavond te zien is, treedt de Amerikaanse zangeres Kay Starr op. Haar eigenlijke naam is Kathryn Starks. Reeds toen ze jong was bleek het, dat ze voortreffelijk zong. Maar Kathryn, die op 21 juli 1922 in Doughterty in Oklaho ma werd geboren, wilde aan vankelijk geen zangeres wor den, liaar voorkeur ging uit naar mode-tekenen. Zij kvmm echter tot de ontdekking dat met zingen meer geld te ver dienen was dan met mode tekenen en dus werd ze zangeres. Ze had succes en trail op bij orkesten als Glenn Miller en Bob Grosby. Op een gegeven moment kreeg ze ech ter een keelaandoening en Kay Starr vreesde dat ze nooit meer zou kunnen zingen. Haar stem keerde echter terug, zij het wat dieper. Ze werkte hard en had spoedig weer de oude roem terugverworven. De rijksgoedkeuring voor de bouw van de vierde televisiestudio in het radio-centrum van Hilversum, is nog niet verleend. De Nederlandse Televisie Stichting hoopt evenwel dat spoedig een gunstige beslissing zal worden genomen, zodat in augustus met d voorbereidende bouwwerkzaamheden een begin kan worden gemaakt. Eerst wordt de decorwerkplaats gebouwd (montagesysteem), het geen ongeveer zes maanden in be slag zal nemen. Daarna komen achtereenvolgens de eerste studio, de technische ruimten en de twee de studio aan de beurt. In verband met het nijpende gebrek aan stu dioruimte dat nog zal toenemen als de te verwachten zendtijduit breiding tot 22 uur per week, op 1 oktober a.s., een feit wordt zal de decorwerkplaats voorlopig als studio worden gebruikt. De nieuwe reportage-eenheid (het zgn. treinstel) waarover de N.T.S. eind 3960 de beschikking hoopt te krij gen, zal dan voorlopig met de de- corloods worden verbonden. Deze eenheid een complete regieka mer, beeld- en geluidcontroleka mer, vier camera's en andere tech nische attributen, een materiaal wagen voor decors e.d. zal dan dienst doen als studio-inrichting. Verhuizing naar Hilversum Enige afdelingen van de Neder landse Televisie Stichting (het se cretariaat, do pers en de post sten cilkamer) zijn voorlopig onderge bracht in de gebouwen van de N. C.R.V. te Hilversum. Het gebouw, waarin zij tot voorheen werkten, moet geheel worden opgeknapt, zodat de villa in goede staat aan de toekomstige bewoners kan worden opgeleverd. Inmiddels wordt gewerkt aan een gebouw in Hilversum. Dat zal over enige weken klaar komen zodat de N.T.S. de N.C.R.V.-studio zal kun nen verlaten. Op 4 juli zal de N.C.R.V. weer uit zenden uit de eigen studio. Deze studio is belangrijk verbouwd en uitgebreid. Het is de eerste stu dio, die ingericht'is op stereofo- nisclie uitzendingen. In de tuin is een flat gebouwd, die huisvesting kan bieden aan de televisiesectie en zijn er plannen om nog twee van dergelijke flats te bouwen. Ook moeten er nog een muziek- studio en een kantine komen. En de toekomstige grote N.C.R.V.- zaal zal plaats moeten bieden aan zeshonderd mensen. FILMS IN ZEELAND „A place in the sun" in donderdagcyclus Henri-Georges Clouzot, de be faamde dialoogschrijver en re gisseur is de vervaardiger van de Franse thriller „De politie volgt bet spoor", een intrige rende misdaadfilm, die te zien is in Luxor (Vlissingeu)Het is een al wat oudere produktie, die echter nog altijd boeiend is. De geschiedenis speelt zich af te gen liet geliefde decor van het schilderachtige, oude Parijs en het ligt voor de hand, dat daar van bij de fotografie gretig ge bruik is gemaakt. De fotografie is overigens uitstekend in deze film, waarin Louis Jouvet, Si- mone Renant, Bernard Blier en Suzy Delair de hoofdrollen ver vullen. Het is allemaal zeer Frans. De decors van Max Douy, de kostuums van Jacques Fath en de muziek van Fran cis Lopez voor zover niet uitge voerd door het zigeunerorkest van Paul Toscana werken er allemaal aan mee die indruk te versterken. Die Franse sfeer heerst in het millieu, waarin de moord wordt gepleegd en komt ook tot uiting, wanneer na de misdaad het opsporingsapparaat van de „Quai des Orfèvres" in werking treedt. Een doortastend energieke in specteur Antoine neemt de zaak op zich en ontwart het mysterie. Een geheel andere geheimzinnigheid hangt over „Timboektoe", Electro (Middelburg). „Timboektoe" speelt in de tweede wereldoorlog, is gesitueerd in de Franse Soedan en de sfeer in deze film bestaat dan ook geheel bij de gratie van de decorbouwers, die voor een exotische achtergrond zorg den. De intrige is een altijd boeiende spionagegescniedenis met als hoofd personen een aantal zeer karakteris tieke figuren als o.a. een Amerikaanse wapenhandelaar (Victor Mature), 'n Franse legioenscommandant (George Dolenz) en een Arabische leider (Leo nard Mudle). Al met al 'n spannende historie, waarmee men zich uitste kend amuseert. Julien Duvivier's befaamde „Af spraak met Marie Octobre", ken nelijk geïnspireerd op Agatha Christie's „Tien kleine negertjes", draait in City (Middelburg). We bespraken deze verzetsfilm al eer der. Marie Octobre is de eigenares van een modezaak (in Parijs na tuurlijk) en bovendien de gast vrouw van een gevariëerd gezel schap dat ze liëeft uitgenodigd voor een verblijf op haar kasteel. Waarom wordt al spoedig duidé* lijk: Mario Octobre zoekt een ver rader, die zich in het gezelschap moet bevinden. Een spannend onderzoek, gepaaid gaande met een boeiend conflict tus sen de gasten volgt. Danielle Dar- rieux speelt zeer overtuigend, de titel rol. Bekende medespelendën zijn voorts Bernard Blier, Paul Meurisse, Sege Reggiani en Lino Ventura. Grand (Goes) vertoont „De hel van Noord-Afrika" oorspronkelijke titel „Ice Cold In Alex" de film over de avonturen van een kleine groep geallieerden in een van Duitse soldaten krioelende woestijn, die we vorige week bespraken. De Elvis Preslcy-fans komen aan hun trekken in Alhambra (Vlisin- gen), waar „King Creole" gedraaid wordt, de bekende rolprent met rock 'n roll als hoofdschotel en daarnaast - om do spanning er in te houden een beetje bandieterij, waarbij Elvis een heldhaftige rol «peelt. DONDERDAGCYCLUS „A place in the sun", Alhambra (Vlis- singen) berust op een zeer simpel, maar uiterst dramatisch verhaal, dat een frappante gelijkenis vertoont met het boze jongemannenwerk „Room at the top". In beide films gaat het over een jongeman, die hogerop wil en alsof hem dat al niet voor ge noeg moeilijkheden stelt ook nog verliefd wordt op twee meisjes. Mont gomery Clift speelt de rol van een rijke oom in deze film, de meisjesrol- len worden vervuld door Elizabeth Taylor en Shelley Winters. De figuur van de jongeman ziet men uitgebeeld door Keefe Brasselle, een vrij onbe kende ster aan het Hollywoodfirma- ment. Europees-Japanse betrekkingen voornamelijk op het gebied van de liefde vormen het onderwerp van „Verboden liefde", de film, die oor spronkelijk gelanceerd werd onder de heel wat poëtischer titel „De wind kan niet leven". Het is 'n oorlogsge schiedenis, die zich in weinig onder scheidt van de tientallen oorlogs films, welke eerder werden gemaakt. Het spel van Yoko Tani geeft er evenwel een fijn en exotisch tintje aan, dat de oorspronkelijke poëti sche titel enigszins rechtvaardigt. Te zien in Grand (Goes). Vier werkelijk bebouwbare middelen helpen elkaar en... doen wonderenI Men heeft ontdekt, dat bepaalde combi* naties van geneesmiddelen een bijzonder weldadig effect hebben. Ofschoon de werking van elk middel afzonderlijk bekend was, bleek zulk een combinatie krachtiger ie werken dan kon worden verwacht. Eén der bestanddelen zorgt dat - niettegenstaande de krachtige werking ook de zwakste maag niet van streek raakt. Chefarine „4" is dan ook hèt middel bij uitstek tegen pijnen en griep. m Tegen pijnen en oriop. Gejehilrtwof de geyoelioele nuag, want die wordt hoiohermd door het bestanddeel Chelarox. 20 labl. i 0.00. Voordelige gezinsverpakking 100 labl. 13.60 Optreden mogelijk tegen draagbare radiotoestellen Per dienstorder hebben de Westduitse Spoorwegen be- §5 I| kendgemaakt dat de conduc- f§ teurs ten volle gemachtigd s zijn op te treden tegen het gebruik van draagbare radio- n toestellen in de trein. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllli Teraardebestelling van prof. Van der Pot Vandaag wordt op de begraafpaats Nieuw Eyk en Duynen' in Den Haag de zondag overleden prof. mr. dr. C. W. van der Pot, oud-rector-magnifi- cus van do rijksuniversiteit te Gro ningen, ter aarde besteld. Prof. Van der Pot is 80 jaar gewor den. Na zijn aftreden als hoogle raar bleef hij actief en hield hij zich onder meer bezig met de nieuwe hogeronderwljswet. Prof. Van der Pot doceerde aan de rijksuniversi teit van Groningen staatsrecht, ad ministratief recht, staathuishoudkun dige geschiedenis en volkenrecht. Hij was eredoctor van de universiteit van Leuven en drager van diverse onderscheidingen. Nieuwe lening Bank Nederlandsche Gemeenten Do N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten deelt mede dat zij voor nemens is over te gaan tot de uit gifte van een 4% pet 25-jarige obli gatielening groot 100 min tot de koers van 99 pet. De lening zal worden afgelost in 25 gelijke jaar lijkse termijnen aanvangende in 1961 Vervroegde extra aflossing is ge durende de eerste tien jaar van de looptijd niet toegestaan, daarna is zij in do jaren 1970 tot en met 1974 alleen vervroegd aflosbaar tot de koers van 101% pet en geduren de de verdere looptijd der lening tot de koers van 101 pet. De lening is verdeeld in coupures van 1000 en 500. Datum van inschrijving is donderdag 7 juli 1960 en datum van storting maandag 1 augustus 1960. Ook aan deze lening zal weer een schuldregister worden verbonden. De opbrengst der lening is bestemd voor de financiering van kapitaalsuitgaven van gemeenten en eventueel van andere publiekrechte lijke of semi-publiekrechtelijke licha men. Hot prospectus zal donderdag verschijnen. De uitslag van de derde etappe van de' Ronde van Frankrijk een rit over 209 km van Duinkerken naar Dieppe is: 1. DefiUippis (It.) 5.01.35 (met bonificatie 5-00.35)2. Cazala (Fr.-Nat.) 5.0155 (met bonificatie 5.01.05); 3. Groussard (Fr.-W.) z.t.; 4. Vlot (Parijs-N.) 5.01.38; 5. Picot (Fr.-W.) 5.01.42; 6. Jaroszewicz (Did.) 5.04.41 7. Darrigade (Fr.) 5.04.42 8. DE ROO (Ned.) z.t.; 9. Baffl (It.) z.t.; 10. Sabbadin (It.) z.t.; 12. Brittain (G.-B.); 17. Christian (Int. ploeg); 18. Nenoinl (It.); 19. Wim v. Est (Ncd.)20. Frledrich (Did.); 23. Streh- ler (Zw.-Lux.); 25. Damen (Ned.) 31. Van den Borgli (Ncd.) 32. Graczyk (Fr.); 33. Planckaert (Belg.); 40. Simpson (G.-B.); 42. Riviere (Fr.); 44. Baldini (It.); 50. Pambianco (It.); 53. Geldermans (Ned.); 56. Piet van Est (Ncd.); 57. Anglade (Fr.); 65. Brankart (Belg.); 77. Adriaenssens (Belg.); 79. Janssens (België); 85. Massig- nan (It.); 90. Niesten (Ncd.): 92. Kersten (Ned.); 98. Lorono (Sp.). allen in dezelfde tijd als Darrigade; 5.04.42. Het algemeen klassement na de derde etap pe luidt als volgt: 1. Groussard (Fr.-W.) 13 uur 45 min. 8 sec. 2. Nencinl (It.) 13.45.33, op 25 sec.; 3. Simp son (G.-B.) 13.46,55, op 47 sec.; 4. Anglade (Fr.) 13.46.04, op 56 sec.; 5. Wim van Est (Ned.) 13.46.24, op 1 min. 16 soo.; 6. Adri aenssens (Belg.) 13.46.57, op 1.49; 7. Rtvlere (Fr.) 13.47.05, op 1.57; 8. Plankaert (Belg.) 13.47.28, op 2.20; 9. Van den Borgh (Ncd.) 13.47.55, op 2.47; 10. Pambianco (It.) DORDRECHT 37 718 Rio d* Janalro. OU IVENDRECHT 27 v. Now York. I 27 50 I Port llmon Curacao. HOLENOR ECHT 28 Curafao IVOORKUST 27 150 m. w. 38 v. Sydne ARCNDSKERK 3 STANVAC MALACCA PRO DONDERDAG 30 JUNI. HILVERSUM I 402 m 746 kc/ï. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV KRO: 7.00 NWS. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst, 9.40 School radio. 10.00 (NCRV): Gram. 10.30 Morgen dienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok nood klok. 12.03 Gram. 12.25 Wij van het land, praatje. 12.35 Land- en tuinbouw- meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.35 Lichte muz. NCRV: 14.00 Bondsdag v. d. Bond van Chr. Geref. Vrouwenverenigin gen. 14.45 Gram. 15.00 Gram. 15.35 Vocaal ens. en solist. 16.00 Bijbeloverdenkïng. 16.20 Viool en piano. 16.45 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Streekuitz. 18.00 Lichte muz. 13.15 Gram. 18.25 Mannenkoor. 18.50 So ciaal perspectief, lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Lichte muz. 19.30 Radio krant. 19.50 Pol. lozing. 20.00 Gevar. pro- gr. 21.15 Gram. 21,50 Lichte muz. 22.00 Periodieken parade. 22.10 Gram. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenklng. 23.00 Orgclconc. 23.25 Platennieuws. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 in 1007 Uc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym, voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Tussen de wal en het schip, praatje. 11.15 Viool en piano. 11.35 Gram. 11.45 Zwarte mensen in Dakar, lezing. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 12.33 Lichte muz. 12.54 Mars- muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Dansmuz. 13.55 Beursber. 14.00 Zang recital. 14.30 Voordr. 15.00 Kamermuz. 15.30 Voordr. 15.45 Gram. en rep. Tour de Trance. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.50 Regeringsuïtz.: Politieke bewust wording in de afdeling Geelvinkbaai van Noord Niouw-Guniea, d. drs. H. Veld kamp. resident in Nederl. Nieuw-Guinea. 18.00 Nws. 18.15 Tour de France. 18.25 Lichte muz. 18.45 Journ. 19.00 Lichte muz. 19.30 Pianorecital. 19.45 Gesproken brief. 19.50 Rep. Wimbledon. 20.00 Nws. 20.05 Radio-l'ilharm. ork. en solist. (20.4521.15 Act. en rep.) 21.35 Hammondorgel en viool. 22.20 Tour de France, 22.30 Nws., beursber. en SOS-ber. 22.45 Gram. 23.10 Dagboek van een grootvader, hoorspel. 23.40 Gram. 23.55—24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Journ. en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Der WildBchÜtz, opera. 22.30 Dagsluiting. NTS: Evtl. filmverslag Ronde van Frank rijk. VLAAMS-BELG. T.V-PROGRAMMA. FRANS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 17.00—18.00 Voor de jeugd. 19.00 Voor de rijpere jeugd. 19.45 Jeugdkron. 20.00 Journ. 20.35 Quiz. 21.35 Kruistocht door Europa. 22.00 Show. 22.25 Journaal. GAA3TERKERK 28 V HELICON 28 V LEOPOLDSKERK LOENERKERK 2 SCHELDELLOYD 28 PR. WILLEM V Antwtrpon. RIDDERKERK 3 SOCSTOIJK 2 AAGTEKERK p. 27 Blnrta I CALTEX DELFT 28 t« RotUrdan PEPERKUST 21 Oueiiant. RIOOERKERK i OF LIBERTY 3 I 9t H N«rdanh 13.43.41, op 3.33; 11. Mahe (Fr.) 13.49.02, op 3.54; 13 Baldini (It.) 13.4923, op 4.15; "14. Strehler (Zw.-Lux.) 13.4920, op 4.22; 15. Brankart (Belg.) 13.49.35, op 427; 18. Bol- zan (Zw.-Lux.) 13.49.53. op 4.45; 22. Darri gade (Fr.) 13.50.21; 30. Damen (Ned.) 1351.19; 32. Gcidcrmnns (Ncd.) 135155; 34. Graczyk (Fr.) 13.51.33; 42. Piet van Est (Ned.) 13.52.35; 60. Hoevenaers (Belg.) 13.54.46; 71. DefilippiS (It.) 13.57.08; 82. Lo rono (Sp.) 13.59.26; 86. Niesten (Xed.) 13.59.43; 90. De Roo (Ncd.) 14.00.45; 97. Kersten (Ncd.) 14.02.46. Vijf coureurs delen na de derde etappe met elk tien punten de eerste plaats in het puntenklassement. Om uit te maken wie van hen vandaag in de groene trui mag rijden heeft de jury de plaatsen, die zij in de eerste drio ritten bezetten, bij elkaar opgeteld Zodoende zal Nencini (57 punten) de groene trui dragen. In het klassement wordt hij gevolgd door Riviere (108), Defi- lippis (190), Schepens (194) en Prlvat (296). De Spanjaard Del Moro en Wierucki (Zw.) gaven dinsdag op. Het ploegenklassemont van de derde etappe was als volgt: 1. Frankrijk West (Grous sard, Picot en Galnoho) 15 uur 7 min. 59 sec.; 2. Italië (Defillppis, Baffl en Sabbadin (15.09.59); 3. Frankrijk (Cazala, Darrigade en Graczyk) 15.10.29; 4. Parijs-Noord-Oost 1 15.11.02; 6. Duitsland 15.14.05; 6. ex aequo GrOOt-Brittannlë. Nederland (Dc Roo, Van den Borgh, Gcidcrmnns), België, Centraal Midden-Frankrijk, Oost-Zuid-Oost. Intern, ploeg, Spanje en Zw.-Lux., allen 15.14.06. Het algemeeen ploegenklassement luidt als volgt: 1. Frankrijk 41,13.10; 2. Italië 41.18.53; 3. België 41.19.17; 4. Frankrijk West 4150.47; 5. Nederland 4151.41; 6. Zw.-Lux. 4158.03: 7. Groot-Brlttannië 41.28.47; 8. Parijs-Noord 41.29.38; 9. Oost-Zuid-Oost 4159 52; 10. Duitsland 41.30 52; 11. Centraal-Midden- Frankrijk 41.31.01; 12. Spanje 41.35.09; 13. Internationale ploeg 41.40.01. De prijs voor de onfortuinlijkste renner werd in de derde rit toegekend aan Jos Hoevenaers (België). Do premie voor de strijdlustlgste renner was voor Joseph Groussard, die door zijn jacht op de gele trui de grote animator van de etappe was. HIJ kreeg van de jour nalisten 417 punten. Op Vlot, die na hem volgde, werden slechts 193 stemmen uit gebracht. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Heden overleed plotse ling tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde echtgenote, moeder, zuster, be huwdzuster en tante MAGDALENA OOSTERLING, geb. Van Haneghem, op do leeftij'd van 57 jaar. H. J. Oosterling. Sjaak. Breskens, 28 juni 1960. Julianastraat 14. De teraardebestelling zal plaats hebben op vrijdag 1 juli a.s. des namiddags 1.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 8