Regering wil geen termijn stellen voor zelfbeschikkingsrecht Q Ouders bonden kind op stoel vast en gingen rustig zwemmen f KLANKBORD WERKGEVERS WAARSCHUWEN TEGEN VERKORTING WERKWEEK STAATKUNDIGE VORMING BEHANDELDE MAMMOETWET WOENSDAG 29 JUNI 1960 PBOV IN Ol ALB ZBBÜWSB OOÜRANT 8 BEGROTINGEN NIEUW-GUINEA AANVAARD Opleidingsmogelijkheden voor Papoea's worden steeds uitgebreid (Van onze parlementaire redacteur) Er ls geen wijziging gekomen in het standpunt van de regering om ten aanzien van de verwezenlijking van het zelfbeschikkingsrecht van de Papoea-bevolking op Nederlands Niemv-Guinea een termijn te stellen. De minister van binnenlandse zaken, mr. E. H. Toxopeus, verklaarde dins dagavond in de Eerste Kamer, dat wij door liet stellen van een termijn, waarop de socialistische senatoren bij monde van de heer H. J. de Dreu hadden aangedrongen, iets zouden doen, wat we niet mogen doen. De minister was van oordeel dat dit alleen in overleg met de bevolking van Nederlands Nieuw-Guinea kan geschieden. Wij hopen en verwachten, al dus de bewindsman, dat de opvoeding en de politieke bewustwording van de Papoea-bevolking vrij snel zal verlopen. Daartoe kunnen ook de streek- raden en de Nicuw-Guinea-raad helpen, zo zette de minister uiteen. De heer Keycrs (c.h.) verklaarde zich tegen een te snelle zelfstandig heid van Nieuw-Guinea. De vrucht moet tijd hebben om te rijpen. De A.R.-senator Algra was van oordeel, dat bij dc samenwerking met Au- tralië er rekening mee moet worden gehouden dat op Australisch Nieuw- Guinea rassendiscriminatie voor komt. De Kamer aanvaardde tenslotte de begrotingen zonder hoofdelijke stem ming. Alleen de communisten stem den tegen. Hel Wereldgebeuren Schrik De uitzending van het vliegkamp schip Hr. Ms. „Karei Doorman" naar Nieuw-Guinea kwam dinsdag op nieuw in de Eerste Kamer ter spra ke. De socialist De Dreu geloofde dat de regering en een deel van het Ne derlandse volk niet beseffen hoezeer hier met vuur wordt gespeeld. Het leek de heer De Dreu beter dat wij ons op koerswijziging in de politiek zouden beraden dan dat wij zouden rekenen op steun van bondgenoten, aldus betoogde de socialistische se nator. die do vraag stelde of de rege ring de taak die zij zich terzake van Nieuw-Guinea heeft gesteld, zo be langrijk acht dat zij bereid zou zijn er een oorlog voor te voeren. De vertegenwoordigers van de niet- socialistische fracties dachten hier anders over, al keurden de heren Derksen (k.v.p.) en Van Riel (v.v.d.) de wijze van aankondiging af. De heer Van Riel ging echter nog iete verder door op te merken dat wij alles moeten doen om te voorkomen dat er incidenten zullen ontstaan. Na de jongste ontwikkeling in Japan is het nauwelijks geoorloofd, aldus mr. Van Riel, de situatie in Azië te ver scherpen. Elke poging van Indonesië om de feitelijke situatie te verande ren moet worden afgewend, zo be toogde mr. Van Riel. Minister Toxo- peus die geloofde dat ook de fractie van de heer De Dreu ervan overtuigd is, dat de Nederlandse regering geen agressieve bedoelingen tegenover In donesië in het schild voert, betreur de het niettemin, dat opmerkingen zoals van de heer De Dreu, worden geuit. Daardoor wordt in zekere zin, aldus de bewindsman, steun ver leend aan de Indonesische bewerin gen, dat Nederland wel agressieve, bedoelingen heeft. „Jullie eigen mensen zeggen dat je zo stom doet", zal mu door de Indo nesiërs kunnen worden verklaard. Staatssecretaris mr. Th. Bot wees er op, dat de opleidingsmogelijkheden in Nieuw-Guinea steeds meer wor- iiHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM I N.A.V.O.-kracht niet verzwakt H „Tk kan het zeker begrijpen j| dat Nederland het vliegkamp- schip „Karei Doorman" naar Nieuw-Guinea heeft gestuurd", zei gisteren de bevelhebber van j§j de Amerikaanse zeestrijd- krachten admiraal Arleigh Burke op een persconferentie, II die in de Amerikaanse ambas- sade is gehouden. Admiraal Burke, die een tweedaags be- H zoek aan ons land brengt, zei ff H voorts dat hij het zenden van de „Karei Doorman" naar Nw.- if Guinea eigenlijk als geen ver- H zwakking van de NAVO be- schouwt. „Schepen hebben toch motoren om tc varen". Als het nodig mocht zijn is het schip snel genoeg terug. De vrijheid Z" van de zee is uitermate belang- f§ H rijk. Nederland moet zijn schc- pen daarheen kunnen sturen, n waar hij wil". H De bevelhebber van de Amerl- n =s kaanse zeestrijdkrachten zei H dat naar zijn mening de door ff H atoomkracht aangedreven on- m derzeeboten een van de belang- rijkste onderdelen van de zee- M macht zijn. „We hebben niet veel bases no- =s dig", aldus admiraal Burke. „Toen we in de laatste oorlog tegen Japan vochten hadden =e we ook weinig bases. Maar. zo zei hij in antwoord op een des- betreffende vraag, „wij zijn wel geïnteresseerd in bases H over de gehele wereld, dus ook eventueel in een. basis in Hollandia op Nieuw-Guinea". s llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllÉ PARKIET. Een inspecteur van po litie te Cairo kreeg dezer dagen drie mensen bij zich, die allen voor gaven eigenaar te zijn van dezelf de parkiet. Het beest was uit de kamer van een hunner weggelopen door een conciërge gevangen en verkocht aan de derde man. De eerste ontdekte zijn eigendom ten huize van de derde en ér volgde een politiezaak je. Inspecteur Adel Zidan zat er even mee. Toen liet hij de parkiet binnen brengen. Hij verzocht de drie klagers de een na de ander het diertje te roepen. De eerste twee hadden geen succes met hun lokroep, maar toen Ahmad Gad. een piloot in de Egyp tische luchtmacht, zei: „Kom hier, Kokoe", vloog de parkiet naar hem toe en ging op zijn schouder zitten. „Neem hem maar mee", zei de in specteur tegen de vlieger, „scheer je weg" zei hij tegen de twee anderen. den uitgebreid. Ook worden Tcgel- matig vorderingen gemaakt op het gebied van de land- en bosbouw. Vroeger moest hout worden inge voerd, thans is or houtexport. Op vrijwel elk gebied worden activitei ten ontwikkeld. Ook mr. Bot meende dat het wei nig nut heeft steeds de kwestie van een mogelijke internationale regeling ter sprake te brengen. De legering is van oordeel, dat het ogenblik is gekomen om thans aan de politieke opvoeding van de Pa poea-bevolking te werken. Neder land zal de Papoea's een concreet toekomstbeeld moeten bieden, maar voor de verwezenlijking daarvan acht de regering ook in Nederland een constructieve sa menwerking geboden. Minister Toxopeus gaf nog te ken nen, dit in antwoord op een desbe treffende vraag van de heer De Dreu, dat als de Papoea-bevolking langs normale weg te kennen zou geven voorkeur te hebben voor aan sluiting bij Indonesië, de regering dit verlangen niet als een subversie ve activiteit zou beschouwen. Mr. Van Riel zag In internationale contacten over de kwestie Nieuw- Guinea meer heil, dan in het bren gen van de zaak voor het forum van de Ver. Naties. De situatie in de V.N. is op het ogenblik zo dat een groot aantal volkeren meer aan de Indone siërs dan aan de Papoea's denken. 70 miljoen Indonesiërs zijn voor hen belangrijker dan 700.000 Papoea's. „GEEN PRIKKEL TOT HARDER WERKEN" Produktieverlies en hogere kosten het gevolg (Van onze Haagse redactie) In zijn orgaan „De onderneming" waarschuwt het Centraal Sociaal Werkgevers-verbond tegen het op te ruime schaal invoeren van dc ar beidstijdverkorting. Het stelt dat ar beidstijdverkorting bij een gelijkblij vend personeelsbestand en overigens gelijkblijvende omstandigheden een produktieverlies betekent en wijst erop, dat het verlies tengevolge van het uitvallen van één procent A an de produktio vrijwel steeds groter is clan het verlies tengevolge van een loonsverhoging van één procent. Als middelen om produktieverlaging te voorkomen noemt het verbond het inschakelen van meer arbeids krachten of het verhogen van de pro- duktïviteit. Het inschakelen van meer personeel wijst" men overigens van de hand als gevolg van het gro te tekort aan arbeidskrachten op de arbeidsmarkt. Bovendien is het C.S.W.V. van mening, dat de pro- duktiekosten erdoor zullen stijgen. Harder werken is volgens het werk geversverbond mogelijk, maar veel zal daarbij van de bereidheid van de werknemer afhangen, zodat mén het raadzaam acht de ondernemingsra den in te schakelen. BEROEPSONDERWIJS SUMMIER BEHANDELD Bezwaren tegen planprocedure oprichting bijzondere scholen Een door het bestuur van 't centrum voor staatkundige vorming ingestelde commissie heeft rapport uitgebracht over „enkele belangrijke vragen, wel ke het ontwerp van wet tot regeling van het voortgezet onderwijs doet stellen". De commissie spreekt de wens uit, dat aan de besturen der ge meentelijke en der bijzondere scho len de volledige vrijheid wordt ge laten om ten hoogste een bij do wet gesteld aantal lessen to bestemmen voor het onderwijs in andere onver plichte vakken dan die welke in het ontwerp worden genoemd, uiteraard onder voorwaarde dat deze lessen ge heel volgens het systeem van liet ontwerp voor bekostiging uit 's rijks kus in aanmerking komen. Naar de mening van de commissie gaat de minister bij zijn streven om aan het onderwijs een grotere vrij heid van inrichting te verlenen in één opzicht veel te ver. Met een les- sentabel schrapt hij ook e'en leer plan uit de wetgeving. Ernstige bezwaren heeft de commis sie tegen de door de minister voor gestelde planprocedure voor de op lichting van bijzondere scholen, in- zoverre in het ontwerp geen enkele aanwijzing wordt aangetroffen in zake de wijze waarop de minister de hem verleende bevoegdheden zal gebruiken. De stichting van scholen voor v.g.l.o. en u.l.o. wordt thans beheerst door objectieve normen, die in de lager onderwijswet 1920 zijn vastgelegd. Tegen het prijsgeven van dit stelsel van objectieve nor men voor scholen voor v.g.l.o. en u.l.o. kunnen, aldus de commissie, ernstige bezwaren worden aange voerd. In het licht van het geheel van het ontwerp acht de commissie deze bezwaren evenwel niet onover komelijk. Als een door het ontwerp gebrachte verbetering ziet zij daar bij het feit, dat voor de stichting en de bekostiging van bijzondere scho len voor elk der soorten van voort gezet onderwijs geheel dezelfde nor men zullen gelden als ten aanzien van openbare scholen. Het ls in de eerste plaats op grond van de wen selijkheid van een gelijke wetgeving op dit stuk voor alle scholen Interim-regeling ziektekosten 1960 De minister van binnenlandse zaken heeft aan de gemeentebesturen ge schreven dat aangaande een „inte rim-regeling ziektekosten ambtena ren" het bedrag van de maandelijkse tegemoetkoming dit jaar zal worden bepaald op f 10,20 voor gehuwden en f5,10 voor ongehuwden. Overigens zal de regeling voor 1960 gelijklui dend zijn aan die voor 1959. van voortgezet onderwijs, dat dc commissie meende het stelsel van do planprocedure ook voor het v.g.l.o. en het u.l.o. dit is voor het zelf standige lavo en mavo volgens het ontwerp te kunnen aanvaarden. In de lijn van liet streven naar gro tere vrijheid van de inrichting van het onderwijs past naar de mening van de commissie, dat in het ontwerp een plaats wordt ingeruimd voor ge meentelijke inspecteurs bij het bij zonder lager onderwijs. Bij de bestudering van het ontwerp en de memorie van toelichting valt het op, dat het beroepsonderwijs vergeleken met andere vormen van onderwijs wel zeer summier en soms onevenwichtig wordt behandeld. De commissie zou wettelijk willen zien vastgelegd, wanneer van lager, van middelbaar en van hoger be roepsonderwijs moet worden gespro ken. In de voorgestelde planprocedure vindt de commissie zeker niet een voldoende grondslag voor een goede ontwikkeling van het confessionele beroepsonderwijs. Niet duidelijk is voorts, hoe de mi nister denkt deze planprocedure toe te passen ten aanzien van de nieu we vormen van beroepsonderwijs waarvoor landelijk slechts enkele scholen nodig zijn. Ook niet duidelijk is, hoe de minister in het kader van de planprocedure zal handelen met name met bedrijfsscholen van grote bedrijven. Het verbond wijst er verder op, dat men zich wel dient te reali seren, dat de bereidheid tot har der en intensiever 'werken sterk wordt bevorderd door de huidige en waarschijnlijk slechts tijdelij ke attractie van de vrije zater dag. Zodra de vijfdagenweck op grote schaal zal zijn ingevoerd, zal de prikkel tot harder werken vermoede lijk verdwijnen. Het verbond zegt daarom dat de produktiviteitsstijging in de meeste gevallen zal moeten worden verkregen door verhoging van het rendement van de arbeid. Overigens meent men dat een en an der niet mogelijk zal zijn zonder ex tra investeringen. Het verbond con cludeert dat bij het verkorten van de arbeidstijd aan een zekere infla toire invloed, althans op langere termijn gezien, niet ontkomen kan worden. Doodstraf geëist tegen Indonesische vlieger Tegen de Indonesische militaire vlie ger Al-Maukar, die op 9 maart van uit een vliegtuig het paleis van pre sident Soekarno heeft beschoten en vervolgens slachtoffers maakte bij een beschieting van de vissersplaats Tjilingtjing bij Tandjong Priok, heeft de auditeur-militair bij de krijgsraad van de luchtmacht te Djakarta, dinsdag de doodstraf ge- eist. Het proces zal op 5 juli wor den voortgezet. Foto: Maulcur voor zijn rechters. Baby omgekomen bij brand Een baby van ruim twee maanden, Ineke Majoor, is dinsdagochtend om het leven gekomen bij een brand, die gewoed heeft op de zolderverdieping van een woning aan dé Kleine Kat tenburgerstraat op de Amsterdamse eilanden. Om vijf minuten voor half één \vas de .vader, de 21-jarige kok -V. D. Majoor, die met zijn gezin op de eerste etage inwoont', nog naar de zolder gegaan waar zijn dochtertje op liet kamertje aan de achterzijde sliep. Alles was toen rustig. De man ging naar het Victoria Hotel om zijn vrouw, die daar werkt, af le halen. Korte tijd na zijn vertrek, tegen kwart voor één, brak de brand uit. Tegenover de politie verklaarde de man, dat hij op de zolder niet heeft gerookt. De 19-jarige Nel Swart, die met haar 15-jarig zusje en 23-jarige broer ook op de zolderverdieping aan de voor zijde slaapt, werd wakker door de rook. Zij wekte de anderen en allen konden via de> trap ontkomen. De be nedenbuurman heeft nog door de deur van het kamertje waar de baby sliep, in te trappen gepoogd naar binnen te dringen om de kleine te redden. De dichte rook en de vlammen thaak- ten het echter onmogelijk. Toen de brandweer, die met drie stralen het vuur binnen een half uur bedwongen had. het kamertje be trad, vond zij het verkoolde lijkje. De zolderverdieping brandde geheel uit. De politie stelt een onderzoek in naar dc oorzaak van deze tragische brand. Eisenhower bevoegd om suikerinvoer te beperken De Iaiulbouwcummissie uit liet Ame rikaanse huis van afgevaardigden heeft haar goedkeuring gehecht aan liet wetsontwerp dat president Eisenhower de bevoegdheid geeft de import van suiker uit Cuba te be- perken. Deurwaarderstarieven worden opgetrokken (Van onze parlementaire redacteur) De minister Aan justitie, mr. Beer man, heeft dinsdag van de Tweede Kamer zijn zin gekregen. Zij nam zonder hoofdelijke stemming het AvetsontAverp aan tot Avijziging van liet tarief van de justitiekosten in burgerlijke zaken. Reden tot juichen had' de bewinds- man echter allerminst, want tegelij- kertij'd verscheen een motie ter ta fel, ondertekend door prof. Oud A'an de V.V.D. en vijf andere leden van j de vaste commissie van justitie uit de Kamer, waarin hem geATaagd wordt meteen maar Aveer een be- I langrijk deel A'an de nieuAve regeling j in te slikken. Vandaag zal o\-er de motie worden gestemd. Het wetsontwerp wijzigt de deur- Avaardevstarieven dat wil zeggen: het past de verouderde tariéven aan de eisen van de tegenwoordige tijd j aan en het A'ervangt het stelsel, waarbij de partijen in een burgerlijk i rechtsgeding afzonderlijk te betalen hebben voor een getuigenverhoor, I voor een pleidooi, voor afschriften van interlocutoire vonnissen, of eind vonnissen. A'oor kopieën van een pro- I 'cesverbaal A'an enquête, door een vastrecht voor het aanhangig riiakén van burgerlijke rechtsgedingen, i Tegen de wijziging van de deur- waarderstarieven hadden de leden, die over het wetsontwerp het woord voerden dat waren de heren Kra nenburg (p.v.d.a.), Van Rijckevorsel (k.v.p.), v. d. Veen (v.v.d.), Meulink (a.r.) en jkvr. WtteAvaal van Stoet- Avegen (c.h.) geen bezwaar. Maar A-an het 'vastrecht moesten zij niets hebben. Er bestaat geen rechtsgrond voor, zeiden ze. Men kent het ook niet in straf- en belastingzaken. Jeugd langer op school in liet schooljaar 1958-1959 genoten 83 procent A'an de 14-jarige jongens. 62 procent van de 15-jarige en 48 procent van de 16-jarige volledig onderwijs. Voor de meisjes zijn de OAerecnkomstige cijfers 78 procent (14 jaar), 45 procent (15 jaar) en 26. procent (16 jaar). Deze percentages liggen 5 k 10 procent hoger dan die voor bet schooljaar 1955-195G. Aldus blijkt uit een publikatie A-an het Centraal Bureau voor de statistiek „De Ne- derlandse jeugd en haar ondeiwijs, 1958-1959". Bovendien volgde 6 pro cent van de 14-jarige jongens parti eel onderwijs, alsmede 11 procent van de 15-jarige en 14 procent van de 16-jarige meisjes: 3 procent, 7 procent en 9 procent. In totaal ontvingen in 1958-1959 2.871.000 jeugdige personen volledig of partieel onderwijs, particuliere ongesubsidieerde opleidingen niet meegerekend. POLITIE STELT ONDERZOEK IN Buren namen vader onderhanden Het ziet er naar uit, dat liet' voor de vader Aan het. vierjarig jouge- tje Jantje van V. te Utrecht, dat zondag j.I. aan een stoel vastge houden moest thuisblijven, ter\A'ijl de ouders gingen zwemmen, niet zal blijven bij het pak slaag, dat de verbolgen buren hem bij zijn thuiskomst toedienden. Justitie en kinderpolitie te Utrecht heraden zich thans over eventuele tegen de ouders te nemen maatregelen. Er wordt een diepgaand onder zoek ingesteld naar het gedrag van de ouders. De ouders van Jantje van V. uit de Oranjestraat in Avïjk C te Utrecht waren zondag gaan zwemmen. Het vierjarig kind, waarvan de ouders zeggen, dat het zeer lastig is, was op een stoel vastgebonden en op een overloop gezet. De handjes wer den op de rug \-astgebonden, de armpjes en beentjes waren aan leuning en poten van de stoel vastgemaakt met paktouw en als of dit nog niet genoeg was, liad men het kind met een ceintuur om het middel aan de leuning van de stoel vastgegespt. Op de over loop was het smoorheet. De buren, die het kind erbarme lijk hoorden huilen, hebben zich na enige tijd toegang tot de wo ning verschaft, het kind bevrijd en het naar het politiebureau ge bracht. De politie heeft het kind bij de grootmoeder een beter on derdak bezorgd. Toen de ouders drie uren later van het zwemmen thuiskwamen, werden zij opge- Avacht door de verbolgen buren. De vader ging zich beklagen bij de politie. Toen hij van het politie bureau terugkwam, zijn de buren hem te lijf gegaan en hebben hem nogal toegetakeld. Thans wacht hem hoogstwaar schijnlijk nog een jervolging van justitionele zijde terwijl het niet omraarschïjnlijk is, dat ook de voogdijraad een onderzoek zal in stellen naar deze zaak. De heer Valeriaan Zorln is een beminnelijke (Russische) man van 58 jaar. Als zijn grijzend haar niet precies zijn leeftijd vertel de, dan zou men hem kijkend naar zijn fris-blozend gelaat en zijn brede, krachtige schouders mis schien wel tien jaar minder geven. Hij is het type van een leraar aan een middelbare school, maar dan een vlotte en actieve Ieraar, zoals elke scholier zichzelf er een dozijn zou toewensen. Een man met charme ...een man met gevoel, een man, die dwars tussen heel vervelende dis cussies en dreigementen door aller vriendelijkst kan causeren over mu ziek en over gedichten. Die discussies en dreigementen van Zorin hebben de laatste ja ren voornamelijk betrekking gehad op de ontwapening en de we reldvrede eu daarmee is de Wester se wereld niet zo gelukkig geweest. Dat was die wereld voordien ook al niet met de uitlatingen en de daden van de heer Zorin, maar toen bepaal de hij zich hoofdzakelijk tot Midden- europese activiteiten en die kon men met enige goede wil nog als „lokale affaires" zien. Met de wereldvrede en de ontwape- ning ligt het helaas anders, dat zijn i geen lokale affaires. A 1 verscheidene jaren leeft de 1 x wereld in angst en vrees voor- het uitbreken van een atoomoorlog. Avaarbij de vernietiging van mensen en materiaal ongekend-grotc vormen zou aannemen. En al heel lang heeft de Westerse wereld zichzelf moed en berusting bijgebracht door te zeggen: zolang ernog gepraat wordt tussen Oost en West is er geen gevaar ...laat ze maar praten!!! Welnu, dat praten ls thans afgelo pen en het was de taak van Vale- j riaan Zorin uiteraard in opdracht van het Kremlin om daaraan deze week in Genève een einde te maken. Wij zullen hier niet opsommen hoe veel maal er sedert 1945 tussen Oost en West gepraat is over ontwape ning en Avereldvredc. Dat zou een nogal dorre opsomming Avorden. De laatste jaren echter werd er constant gepraat. Eerst in Londen en daar na in Genève en steeds met de heer Valeriaan Zorin. Dat is thans ten einde. Is de Avereld er nu slechter aan toe? Is de atoomoorlog één of meer stappen dichterbij geko men? Ach, nee, zo somber liggen de za ken niet. maar vervelend is het stopzetten van de ontwapeningsbe sprekingen wel. Vervelend omdat de Amerikanen bij de Geneefse bespre kingen juist met een nieuwe serie ontwapeningsvoorstellen wilden ko men en de Russen niet eens kennis wilden nemen A-an die nieuwe voor stellen. Vervelend ook, omdat de Russen op zo'n duidelijke manier be zig zijn de westerse mogendheden en in het bijzonder de Amerikanen sla- gén in het gelaat te geven. Zij spelen een vftj grof diploma tiek spel, dat in westerse lan den. alleen maar een onaan gename indruk maakt maar dat in Oosterse en Afrikaanse landen on getwijfeld een zeker succes heeft. Zij niaken de Amerikanen belache lijk en ze ondermijnen tegelijk het respect A-oor de regeringen Aan de andere Westerse landen. De Amerikaanse pers is dan ook hevig ontstemd over het stopzet ten van de besprekingen in GenèA'e. De „New York Times" schreef dins dag dat Kroesjtsjew een nieuwe slag aan de wereldvrede heeft toege diend door de conferentie te doen springen. Hij heeft aan de Verenig de Staten een „oorvijg" willen ge ven. Het blad merkt op, dat er een groot verschil bestaat tussen de woorden en de daden van Kroesjt sjew, die nog kortgeleden in Boeka rest zijn politiek van \-reedzame co- existentie heeft beA-estigd. De „New York Times" besluit dat de Westelijke landen meer dan ooit de gelederen moeten sluiten. De „New York Herald Tribune" schrijft dat het Russische besluit be\A'ijst dat Rusland doet A\-at Rood China Avil. Ook dit blad wijst op de tegenstel lingen tussen de woorden en daden van KroesjtsjeAV en is van oordeel dat zijn daden in werkelijkheid zijn aangepast aan wat communistisch China wil. De door Kroesjtsjew in zijn debat met Peking behaalde successen zijn slechts successen met AA'oorden. Zijn politiek is in OA-ereenstemming met die Aan de onbuigzame Stalinisten, die Mao omringen, aldus de Herald Tribune. De pers in andere Westerse landen laat soortgelijke geluiden horen. Zij getuigen van diepe teleurstelling, maar verwacht wordt dat te eniger tijd de besprekingen toch weer her vat zullen worden. Beminnelijke Zorin liet de (Westerse) wereld schrikken. De Westduitse parlementaire begro tingscommissie heelt haar fiat gegeven aan de ins tel Ling van een tweede post A'an staatssecretaris A-an buitenlandse za ken. Deze functie 2al worden bekleed door dr. Karl Cast ens, tot dusA-er hooM van de afdeling „West 2" van het nd- niatsrl® van buitenlands® Rake»,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 5