Anders dan ande^Ü^JCABALLERO »!L1 De avonturen van Stikkeltje en Bruunke 2% qelxeimynniqe derde TERNEÜZENAAR STOND TERECHT VOOR BREDASE RECHTBANK Steradent 80 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 29 JUNI 1960 UITSPRAAK DONDERDAG A.S. Wegens het rijden ónder invloed van sterke drank Een schuifspoor van 73 meter lengte liad de politie te Bergen op Zoom op 5 mei bevrijdingsdag geconsta teerd op de Antwerpsestraatweg, na dat de groentehandelaar A. V. uit Terneuzen daar met zijn vrachtauto was omgeslagen. „Ik moest uitwijken voor een plotse ling overstekend jongetje", verklaar de V. maandagmorgen voor de Bre dase rechtbank, waarvoor hij terecht moest staan wegens het rijden onder invloed van alcoholhoudende drank. ..Dat jongetje is later nooit meer bo ven water gekomen", was het ant woord van de officier van justitie in het requisitoir. „Alleen verdachte heeft blijkbaar dat jongetje gezien, niemand anders kan hierover iets verklaren. Wel zeggen twee getuigen dat zij V. tevoren slingerend door de stad hebben zien rijden. Een soldaat is zelfs tegen een winkelpui gevlucht, bang door de auto geraakt te wor den. Een andere getuige verklaart, dat hij V. over het trottoir heeft zien rijden. Dit alles, aangevuld met de uitslag van de bloedproef 11.70 pro mille is bewijs genoeg, dat ver dachte niet in staat was naar beho ren een motorvoertuig te besturen. Dat hij maar drie biertjes zou hebben gedronken, zoals hij zelf verklaart, vind ik onaanneme lijk". Belangrijk hogere omzetten bij Alberts Middelburg Door verschillende oorzaken moet dividend gepasseerd worden Het afgelopen jaar heeft zich voor de N.V. Houthandel v/li G. Alberts J,zn. en Co. te Middelburg gunstig ontwikkeld, met dien verstande, dat de omzetten in vele houtsoorten be langrijk hoger waren dan in 1958. Hoewel ook de exploitatie-uitkomst uiteraard aanmerkelijk beter is, kan «ie directie tot haar spijt zoals wij reeds meldden geeu voorstel tot uitkering van dividend doen. Al dus blijkt uit liet jaarverslag van de directie over 1959. De oorzaken hiervan zijn, dat af schrijving op de zware investeringen der laatste jaren in vaste goederen cn bedrijfsmateriaal een gebiedende eis blijft, dat aanvulling van de re serve voor prijsdaling, waaraan het vorig jaar 300.000 is onttrokken, noodzakelijk is en dat de liquidi teitspositie van de vennootschap ver sterking behoeft. De directie is er zich van bewust, dat het weer casseren van het divi dend voor de aandeelhouders een te leurstelling is, maar het belang van de vennootschap gedoogt h.i. geen andere handelwijze. Ook in de eerste 5 maanden van 1960 bleef de omzet in bouwhout zich op hetzelfde peil van 1959 be wegen, al weerspiegelen de verkoop prijzen niet het gestegen en zeer vaste prijspeil van het naaldhout in de produktielanden. Zowel de grote re omzet als de gestegen prijzen stellen hoge eisen aan de liquiditeit. Bovendien wordt al naar mate het prijspeil stijgt het daarin aanwezige risico groter zoals het recent ver leden heeft bewezen, aldps de direc tie. Jaarlijks concours van de Zeeuwse zangersbond Het jaarlijkse zangconcours van de Zeeuwse zangersbond „Zang Ver edelt", dat onder auspiciën staat van de Federatie van Zeeuwse Zangers bonden, zal zaterdag 16 juli a.s. in Kruiningen worden gehouden. Gast- vrouwe is de zangvereniging „Cres cendo". In totaal nemen 19 verenigingen aan het concours deel, waaronder acht tien verenigingen aangesloten hij de Zeeuwse Zangersbond. Het concours wordt gehouden op de Markt te Kruiningen. Speciaal voor het con cours zal de muziektent worden af geschermd. De wisselbeker is mo menteel in het bezit van de zangver eniging „Juliana" te Zuidzande. Collecte De jaarlijkse collecte voor het Rode Kruis te Hoek heeft een bedrag van 587,90 opgebracht. Toch viel de eis van de officier mee, daar gelet werd op de gun stige bekendheid van verdachte en diens (al was het dan niet blanco) strafblad. Zij luidde honderd gul den boete en zes maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid. Voor de raadsman stond het bewijs' van het rijden onder invloed van drank niet helemaal vast. Een ver klaring van de verbalisanten, dat zij verdachte bibberend en stotterend na het ongeval hadden aangetroffen vond pleiter nog geen bewijs voor het onder invloed zijn van sterke drank. Wie zou na zo'n ongeval niet onvast op zijn benen staan? Aangedrongen werd, zo de rechtbank het bewijs geleverd achtte, op een verdere voorwaardelijk ontzegging van de rijbevoegdheid, daar verdach te zijn rijbewijs in zijn werk niet kan missen. Momenteel moet hij met veel kunst en vliegwerk zijn klanten af rijden.. Uitspraak volgt donderdag. Jllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ Excelsior" te Kats vierl jf 25-jarig jubileum De muziekvereniging Excel- sior" fe Kats bestaat saterdag vijf en twintig jaar. Eet wordt een jubileumviering die in het m kleine Kats niet onopgemerkt voorbij zal gaan. Alle muziek- korpsen van liet eiland Noord- Beveland trekken zaterdag op naar Kats om met een grootse muzikale manifestatie aan het jubileum luipter bij te zetten. Naast Excelsior" sullen ,J2. M.M." uit Kortgene, Wilhél- M mina" en de fanfare „Soli Deo Gloriauit Colijnsplaat, ..Ons Genoegen" uit Kamperland, .Apollo" uit Wissenkerlce en de zangvereniging „Ons Ge- n noegen" uit Kats' aan de fes- tiviteiten meewerken. Het programma begint 's mid- dags om half drie in zaal Blok n waar burgemeesters en wet- houders een ontvangst zullen houden. Vanaf drie uur zullen de vrolijke klanken niet van js de lucht zijn, want dan begint §i een gezamenlijke uitvoering waarna een optocht zal voor- =i den gehouden. Later in de f| middag zal de jubilerende ver- eniging in zaal Blok felicita- ties in ontvangst nemen. In de s avonduren wordt tot 10 uur ji geconcerteerd. Daarna ver- zorgt E.M.M. van Kortgene s met de drumband een taptoe. Met een fakkeloptocht om halt elf worden de festiviteiten M afgesloten. liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini Na 15 augustus drie rondgangen Abdijspel Belangstelling verheugend: in 12 avonden 800 bezoekers Het bestuur van de stichting Verlich ting iUïddelburg heeft besloten ge durende juli en de eerste vijftien da gen van augustus het begin van de eerste rondgang van het klank- en lichtspel in de Abdij te handhaven op kwart voor negen. Aanvankelijk was men van plan in juli 3 rondgangen te houden, maar daarvan heeft men moeten afzien omdat liet om kwart voor acht nog onvoldoende donker is en daardoor het spel niet voldoende tot zijn recht zou komen. Evenals in juni zullen dus in juli de rondgangen om kwart voor negen en kwart voor tien beginnen. Dit geldt ook voor de eerste 15 dagen in au gustus. Na de vijftiende wordt met drie rondgangen gestart, waarvan de eerste om kwart voor acht begint. De belangstelling voor het spel is verheugend. De eerste 12 avonden werden bezocht door ruim 800 bezoe kers, hetgeen betekent dat in deze aanloopperiode reeds 75 van de maximale bezetting werd behaald. De reacties van het publiek getuigen van grote waardering. Over het al gemeen blijkt, dat de bezoekers bij zonder geïmponeerd zijn door het spel. Eerste steen voor openbare school te Burgh gelegd Aan de Duinweg te Burgh legde mej. A. J. A. Hartog dinsdag de eerste steen voor de bouw van de openbare lagere school. Mej. Hartog is reeds vanaf 1 januari 1924 als on derwijzeres aan de school verbonden. Bij deze plechtigheid waren o.a. aan wezig de architect, de heer D. Beije uit Veere, raadsleden en wethouders uit Burgh, de opzichter van de cen trale dienst, de heer Z. Rozeboom, de leerlingen van de tegenwoordige openbare school te Burgh en enkele ouders van de leerlingen. Nadat burgemeester jhr. A. van Cit- ters in 'n korte toespraak enkele bij zonderheden over de bouw van de school had gemomoreerd. ging me juffrouw Hartog over tot de steen legging. In de binnenmuur van de school zal nog een herinneringssteen met een inscriptie worden aangebracht. De zoon van de hoofdaannemer, de heer M. Bom, bood mejuffrouw Hartog als herinnering aan deze plechtige ge beurtenis een troffeltje aan. Burgemeester Van Citters sprak de wens uit. dat deze plechtige steen legging de basis zou zijn voor goed onderwijs in de toekomst, in een moderne school. Mejuffrouw Hartog dankte tot slot burgemeester en wethouders voor het feit, dat aan haar de eer te beurt was gevallen om de eerste steen voor de nieuwe school aan te brengen. De leerlingen kregen voor deze fees telijke gelegenheid een vrije middag. Yerseke koopt grond aan voor saneringsplan Polen Raad besprak enkele ontsluitingsmogelijkheden Het saneringsplan Polen en de ont sluiting daarvan is dinsdagvond on derwerp van gesprek geweest In de raad van Yerseke. De gemeente dient daarvoor in eerste instantie de be schikking to krijgen over een aantal perceeltjes grond van de heren F. van Hekke en W. Goeman. Deze heb ben zich bereid verklaard medewer king te verlenen en de raadsleden besloten dan ook tot aankoop over te gaan. Hiermee zijn bedragen ge moeid van respectievelijk f 405 en 4300. Eveneens in het kader van deze sa nering werden de woningen Polen 4, 25 en Damstraat 173 en 175 aange kocht tezamen voor 8950,Voor de financiering van het plan kregen B. en W. mandaat verdere stappen te doen. Voor uitbreiding van zijn bedrijf in de Buureripolder werd aan de heer Jac. Dagevos 102 m2 grond verkocht. Aan de kleuterschool „Eben Haë- zer" kende de raad nog een gebou wenvergoeding toe over de periode 1 januari tot 18 maart 1959. Aan het begin van de vergadering had burgemeester A. C. Willemseu meegedeeld,, dat de hervormde kerk akkoord gaat met de aankoop van de voormalige hervormde school. Op voorstel van B. en W. ging do raad over tot aankoop, van enkele strookjes grond in verschillende stra ten. Bij de rondvraag merkte de heer J. de Koeijer (a.r.) op, dat een verkeer stelling op de Bollenpolderweg heeft uitgewezen, dat deze weg een van de drukste verkeersaders uit de om geving is. Er bestaat derhalve ge gronde reden tot aanleg van een rij wielpad onder aan de dijk. Hij gaf B. en W. in overweging hiertoe de benodigde stappen te doen. atfUDS0tffS&&% Uizcmdüi ffgetfc 4iga>ien! Amsterdamse wisselmarkt contante prijzen. Londen 10.57%10.577/s> Ne\v Vork 3.76U—3.77 A, Montreal 3.84%— 3.84IS, Parijs 76.90—76.95, Brussel 7.56%—'7.56%. Frankfort 90.39%— 90.4-1%. Stockholm 73.06%—73.11%, Zürich 87.38%—37.43%, Milaan 60.72%60.77%., Kopenhagen 54.68 54.73, Oslo 52.3052.85, Wenen 14.5414.55, Lissabon 13.17:% 13.19%. v\»vvvvwvvvvvvvv*vw*\\v Advertentie nu ook in handige tabletten gemakkelijk altijd de juiste dosis Steradent reinigt en desinfecteert- f 1,25 AMSTERDAMSE BEURS Reactiena koer stijgingen beursoverzicht. Cc beurs spreekt algemeen van een ge zonde technische reactie. Nadat er maan dag al lets van het koerspeil was afge gaan, zetten de verliezen zich dinsdag in versterkte omvang voort. Het zwakkere verloop van Wallstreet en het ontbreken van buitenlandse kooplust zijn hiervan de voornaamste oorzaken. Aan de andere kant is het begrijpelijk dat het publiek tot winstnemingen overgaat. Vooral de laatste factor legde gewicht in de schaal bij de voortzetting van de reactie, die hier en daar vrij scherpe omvang aan nam, maar overigens niet al te tragisch werd opgevat gezien de uitzonderlijke koersstijgingen die het Damrak de laat ste weken vooral heeft laten zien. De druk die uitging van de wïnstnemingen deed voor de internationale fondsen over de gehele linie verliezen ontstaan, die voor A.K.U. neerkwamen op twiqtig pun ten, voor Philips, Unilever en Hoogovens op dertig punten elk. Olies werden beneden New Yorkse pariteit verhan deld op circa f 142.50 hetgeen neerkwam op een verlies van vier gulden of van twintig punten volgens de oude koersbe rekening. Ook In de overige boeken was de animo niet groot en was de invloed van de koersreactle merkbaar. Vooral Delimaat- schappij werd bierdoor sterk getroffen. Dit fonds moest zich een koersverlies van ruim vijf gulden laten welgevallen en zakte in van f 191 tot f 186. Ook Amster dam Rubber en H.V.A. waren zwak gedis poneerd. De scheepvaart kon moeilijk meekomen, al werden hier geen opzien barende koersdalingen geleden. Er wor den nog diverse claims ter beurze ver handeld: claims Vlisco, waarvoor dinsdag de inschrijving is. werden geadviseerd op f 1-150. Dc claims Menko werden vernomen op f 150 tot f 160. Vandaag doet weer een nieuwe claim zijn intrede want dan Nederland 1943 (3%) 86% S7 Nederland 1955 (3%) 8874 88% Nederland 1947 (3%) 3 93% 93A Nederland 1937 3 90% Dollarlening 1947 3 92% b. 92% Investeringseert. 3 96% 96% Nederland 1962-64 3 97% 97% Ned. Indië 1937 3 97% 97':, 6 pet. Woningbouwlening '57 109% 109% Nat. Handelsbank 161% 160 Ned, Handelmij. 307 2'J9 Alg. Kunstzijde Unie 290% gb. Bergbs' en Jurgens 289% Calvé-Dell't 938 924 Hoogovens n.r. 815 785 f Advertentie J CONSTANTE KWALITEIT begint de elaimhandel Veenendaalsche Stoomspinnerij. De emissie Vlisco, waar voor dinsdag de inschrijving is betreft een bedrag van f 5 min. nominaal tegen 100 pet. Op de staatsfondsenmarkt werd druk gesproken over de nieuwe lening van de Bank voor Nederlandsche Ge meenten tegen 99% pet. Op 7 juli is de inschrijving. Ter beurze had men met deze voorwaarden reeds volledig Tekening gehouden. Van enige drukkende invloed die hiervan op de Nederlandse staatspa pieren zou uitgaan, viel niets te be speuren. Prolongatie 3% procent. Nederland 1959 27 juni 28 juni Ned. Kabclfabrick Philips Unilever Wilton-Fejjenoord Billiton Kon. Petroleum Mij. Amsterdam Rubber Holland Amerika Lijn Kon. Fnketvaart Rotterdamse Lloyd Scheepvaart Unie 582 gb. 553 gb. 1232 gb. 1191 gb. 149 142.80 118% 115 gb. 140% 139 gb. 54. Ouwe Pint de tovernaar pakt l ces er mee!" zegt hij. van achter zijn troon een fles Won- I „Hoeveel moeten we op Jaspers ro- dergroei en geeft hem aan Stikkel- dondendron doen" vraagt Stikkel tje. „Alstublieft, jongelui, veel sue- 1 tje. „Niet teveel en niet te weinig" is het raadselachtige antwoord. niet te weinig?" Bruunke weet het Ze hollen de berg af. Stikkeltje met ook niet. „We hebben de flës, dat is de fles onder zijn arm. Hij moppert dc hoofdzaak" zegt hij opgewekt. „Hoeveel zou dat zijn: niet teveel en I Stv. Mij. Nederland 169% gb. 167 K.N.S.M. 182% Ver. H.V.A. Mij. N.V. 166% gb. 165'.. Deli Mij. 191.10 184.50 Bank van Ned. Gem 5-195S 102% 103% Van Berkels Patent 23 gb. 322 gl. Albert Heijn 445 Centrale Suiker 375 365 Kon. Mij. De Schelde N.B. 299 290 Intern. Nickel 109% 109% American Motors 203% 22,'t Anaconda 50% 50,', Bethlehem Steel 47 45,* General Motors 44 Kennccott 79j>« 77' 4 Pennsylvania 13% b. Republic Steel 64% 63% Shell Oil Comp. 70 70% Tide Water 19% 19% U.S. Steel 82 78% I'REMIELENINGEN. Breda 1954 78% Eindhoven 1954 78% 78 Enschede 1954 77% Den Haag 1952 T 85 Den Haag 1952 11 85 86% Rotterdam 1952 1 87 86'/. Rotterdam 1952 11 86% Rotterdam 1057 96% 97 Utrecht 1952 89% 88 Amsterdaïn 1956 i 78 79 'A' Amsterdam 1956 11 94% Amsterdam 1956 Hl 94 93 Dordrecht 1956 73% Alkmaar 1956 79 b 79 A Zuid-Holland 1957 92% 82% A.N.P.-C.B.S. BEURS INDICES. 24-6 27-6 28-6 Intern, concerns 653.03 642.75 623.84 Industrie 327.07 323.30 317.70 Scheepvaart 102.64 163.08 161.32 Banken 203.17 202,85 202.52 Cultures, enz. 118.25 147.80 148.03 j Algemeen 433.96 428.17 417.80 FEUILLETON Als 't Inderdaad zo was, dacht ze, dat een deel van haar leven plotseling de finitief tot 't verleden behoorde, be gon nu een ander, vrij wat moeilij ker gedeelte. Hoe zou ze het verdra gen, David hier weken, misschien zelfs maanden, aan het werk te zien, ja zelfs met hem samen te werken, 'dag na dag. week na week? Naar hem te moeten luisteren, dus telkens zijn stem te horen, soms zijn hand aan te raken! Zou, vroeg ze zich af, die taak haar op de duur niet te machtig wordeneen taak die ze im mers moest verrichten met wanhoop in haar hart! Ze begon doelloos op de vensterruit te trommelen en liet na een poosje haar voorhoofd tegen het koele glas rusten, in de hoop, dat ze op die manier 't heftig kloppen van haar slapen kon stuiten. Op dit ogenblik voelde ze zich eenzamer dan ooit te voren en onwillekeurig ging haar verlangen uit naar haar overleden vader. Hij had altijd, in welke situ atie ook. geweten wat hem te doen stond; altijd had ze zich tot hem ge wend, vol' vertrouwen in" zijn be kwaamheid om haar kleine moei lijkheden. Wat zou hij haar vandaag wel hebben aangeraden? Moedeloos leunde ze tegen het ven ster, terwijl tranen langs haar wan gen stroomden. Wat zou hij haar kunnen aanraden, hij of iemand an ders? Wat was, hoe dan ook, hel. probleem, dat ze moest oplossen? Als de oude Chcsters ermee akkoord ging. zou David in het dorp zijn praktijk komen waarnemen en haar mening daarbij noch gevraagd, noch opgevolgd worden, dus waar begon dat probleem eigenlijk? Haar eigen werk was nu eenmaal hier en ner gens anders, zelfs al zou ze willen vertrekken, zou haar moeder weige ren, Little Hanton vaarwel te zeggen en derhalve was daar geen sprake van. Indien David bleef en zij moest blijven wat kon ze dan feitelijk uitrichten Onwillekeurig glimlachte ze, in het besef, dat ze de kwestie rustig en zakelijk had bekeken, precies als haar vader, zo hij nog i" leven was geweest, dat zou hebben gedaan. Die gedachte "schonk haar zekere troost, bijna alsof hij naast haar had ge staan om haar gerust te stellen. In stinctmatig rechtte ze haar schou ders en werd haar blik rustiger. De situatie lag er nu eenmaal toe en moest waardig, verstandig onder 'l oog worden gezien. David had dui delijk laten blijken, dat het verleden niets voor hem betekendeen zij had dit feit te aanvaarden, zich te gedragen alsof dat verleden nooit had bestaan of juister: alsof het geen enkele band tussen David en haar had gesmeed! Ze hadden beiden de voorgeschreven koers gevolgd, hadden op de maatschappelijke lad der de gewenste sport bereikt maar die ladder alleen beklommen en zouden, als ze nog hoger wilden, het alleen blijven doen. Reden voor paniek en wanhoop stak daar niet in - ze konden elkaar slechts har telijk toewuiven, vriendelijke groe ten wisselen en verder ieder zijns weegs gaan. Goed beschouwd, was het immers doodeenvoudig, niet waar Toen enkele ogenblikken later dc huishoudster haar kwam roepen, was Carol in staat glimlachend te luisteren naar het enigszins opge wonden, met fluisterstem gedane re laas van de zenuwachtige vrouw, dat haar zelfs een tikje amuseerde. „Hij behoort niet bij ons mensen, zuster, dat weet U evengoed als ik, durf ik zeggen!", zei mevrouw Vic- kers verontwaardigd. „Die man heeft allerlei rare ideeën. O. ik be grijp het wel, hij heeft me daareven verteld dat hij regelrecht uit een ziekenhuis uit Londen komt. Nu, ik gun die lui graag aan wie er op ge steld zijn, maar ik houd het bij de oude dokter hij begrijpt ons soort mensen en dat doet dit heerschap niet. Als U 't mij vraagt geloof ik nooit dat iemand graag in de handen van die jongeman zou vallen". „Zouden we de dokter niet een kans geven om te tonen wat hij waard is, voor we een oordeel uitspreken?", vroeg Carol heel vriendelijk, met moeite huar ontstemming over de onredelijke kritiek uit de mond van ccn gewoonlijk uiterst kalme vrouw verkroppend. „In elk geval is er geen sprake van, dat dokter Chesters weggaat. Dok ter Chapman is hier immers slechts tijdelijk, zoals U weet", kent hem goed, nietwaar zuster Carol schrok en zag tot haar ontstel tenis dat de scherpe oude ogen haar vorsend tianstaarden, Met een zuur glimlachje en tamelijk brutaal vroeg de huishoudster verder: „tJ zou toch een vreemdeling zeker niet „David" hoornen', is 't wel zuster? Ik begrijp, dat U hem al vroeger hebt ontmoet en misschien kunt U me dus wat ge ruststellen ik bedoel of hij wer kelijk ergens voor deugt!" Dat was Carol's geduld op een ai te zware proef gesteld. „Dokter Chap man zou zeker niet zijn tegenwoor dige functie bekleden als hij nergens toe deugde", antwoordde ze kribbig. „Zullen wc nu maar naar boven gaan?" „U behoeft niet boos te wordeiUhoor zuster!" merkte de vrouw, eveneens wat humeurig, op. „Ik bedoelde er niets kwaads mee". „Dat heb ik ook niet gezegd", zei Carol, haar de trap op volgend. Zwijgend liepen ze verder, tot de huis houdster na een vlugge blik op Carols nu heel kalme gezicht te hebben ge worpen, de deur van dokter Chester's kamer opende, zijn bezoekster aan kondigde en zonder verder iets te zeggen, weer naar berieden toog. Ca rol trad het vertrek binnen, waar ze tot haar onredelijke teleurteling. geen spoor van David ontwaarde. De oude dokter Chesters, plat in bed liggend, begroette haar met een wat knorrige glimlach en zei kwasi boos: „Die Harris is gek; dat heb ik altijd beweerd en nu weet ik het zeker. Ga zitten, zuster, ik zal U niet lang op houden. Ik wil alleen de verschillende ziektegevallen even met U doorlopen zodat we die nieuweling wat op treek kunnen helpen. Bevalt hij U? Carol staarde de oude man onthutst aan, zo dat hij onwillekeurig de wenkbrauwen fronste. „Nu zeg op: bevalt hij U of bevalt hij U niet?" vroeg hij onge duldig. „Lieve hemel, kind, wat scheelt, je in vredesnaam? Je ziet el even beroerd uit als dat van de vorige week overgeschoten stuk pudding. Ben je vannacht soms ergens heengeroe pen?" Vol ontzetting besefte ze, dat haar ogen zich opnieuw met tranen vul den. Dokter Chesters zag haar stom verbaasd aan en liet zich een minder parlementair woord ontglippen, „Wel. alle riep hij boos, „wat scheelt iedereen toch" vanmorgen-? Eerst had je die jonge vent met zijn gedoe alsot hij op eieren liep en niet wist of hij koinen of gaan zou, dan Sarah zo nijdig als een spin en nu jij, die een deuntje gaat huilen omdat ik je met je rare fezicht durf te pla gen! Nu, heb ik er genoeg van hier" - - frommelde onder zijn kussen cn haalde een schone zakdoek van enorme afmetingen te voorchijn „snuit je neus, kind. Ik kan een vrouw niet zien schreien.... het komt er niet op aan hoe oud ze is! Zeg eens, wat scheelt er eigenlijk aan? is die vent soms niet in de smaak van het wijk- zustertje gevallen Carol snoot gehoorzaam haar neus en was dankbaar voor de zakdoek, die haar verradelijk blosje voor de scher pe ogen van de oucle man verborg. „O, hij is ongetwijfeld een heel be kwaam medicus," antwoordde ze ont wijkend. „Anders had U hem toch ze ker niet laten komen?" „Ik heb hem .niet laten komen hij werd me voorgesteld", klonk het kort af. „Ik denk, dat je bevooroordeeld bent en even bekrompen als Sarah.... die hem ook niet mag, enkel en alleen omdat hij toevallig een paar moderne opvattingen inzake ons vak heeft, al thans volgens haar. Nu. waarom zou hij niet? 't Wordt hoog tijd, dat er hier in deze uithoek wat frisse ideeën komen. Ik ben jaren achterop geraakt en dat wéten ZO best deze jonge man zal geen nonsens verkopen, wat ik uitstekend vind. Welnu", vroeg hij, haar een tikje uitdagend aanziende, heb ik geen gelijk?" (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 12