Hotel-restaurant op dijk nabij jachthaven Kortgene Examen ZAAMSLAG VERBETERT DE FONTEIN OP PLEIN NOORD MEDEWERKERS RUILVERKAVELINGSPLANNEN ROND 's-HEER-ARENDSKERKE ONDERBREKING IN RONDWEG KOUDEKERKE DINSDAG 2S JUNI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT S DEEL VAN SCHORREN OVERGEDRAGEN Accommodatie voor de „overwintering" Voor de tweede maal lieeft de raad van Kortgene een voorstel aangeno men om een gedeelte van de schor ren ten oosten van de vezrdam aan de stichting „Benelux Jachthaven" in erfpacht over te dragen. Het gaat hier om de hoek tussen de veerdam en do Zeedijk ter grootte van 1 hec tare. aansluitend op het gedeelte schor dat reeds hij raadsbesluit van 7 maart in erfpacht werd gegeven. Het geprojecteerde hotel-restaurant zal nu op de dijk worden gebouwd. Een en ander houdt verband met de wensén der stichting de jachten in Kortgene te laten overwinteren. Het merendeel van de jachten zal dus niet na het seizoen naar Ant werpen behoeven terug te keren. Dit houat in dat voor de nodige winter- accommodatie zal moeten worden ge zorgd. De voorzitter, burgemeester A. Schuit, meende dat in de steeds terugkomende onderhoudsbeurten en herstelwerkzaamheden aan de jach ten. wellicht emplooi ligt voor ar beidskrachten uit Kortgene. Voor het eindexamen h.b.s.-B. slaag den aan het Professor Zeemanly ceum te Zierikzee de dames H. T. Argelo te Zierikzee en A. van Eldik te Noordgouwe en de heren P. Ber- man te Dreischor, J. P. Flikweert te Nieuwerkerk. M. van Langeraad te Kerkwerve. R. J. Ploeger te Echteld en B. de Ruiter te Bruinisse. Afge wezen 1 kandidaat. Aan het „Petrus Hondiuslyceum" te Terneuzen slaagden voor het eind examen h.b.s.-b de volgende kandi daten: J. den Hamer, Axel; H. Ha melink, Terneuzen; A. de Koeyer, Zaamslag; C. Kool, Sluiskil: K. de Regt, Zaamslag; C. de Smit, Bier vliet: B. Toorenman te Terneuzen en H. Wechgelaar te Sluiskil. Aan de uitgebreid technische school te Terneuzen werden dezer dagen de toelatingsexamens gehouden voor de nieuwe cursus 1960-1961. De resul taten daarvan waren als volgt: Schakelklas: aanmeldingen 36. terug getrokken 1. afgewezen 6, geslaagd 29. De geslaagden zijn: D. Boon, M. Dieleman en H. den Hamer, allen Axel, L. J. Platteschorre. Brouwers haven, H. W. Hamclijnck en J. C. Faas, Breskens, G. A. M. Heijndrikx en J. C. de Groot. Eede-Aardenburg, C. S. de Pooter. Hoek* W. M. Vinke, Hoofdplaat, P. J. P. de Bakker, Kloosterzande, B. E. M. van Poecke. Koewacht, W. C. I. Sol. Oostburg. O. Haers, Philippine, A. F. de Vos, Re- nesse, J. B. de Caluwë. Sas van Gent, G. A. Zegers, Sluiskil, C. A. Valent, Aa A. L. Verwilligen, J. J. A. Verschelden, W. E. G. Dierick en B. R. F. Snelleman allen Sint Jan steen, J. W. P. van Straten. A. Kor- stanje. J. J. de Klerk en W. Kolijn, allen Terneuzen, J. J. F. M. War rens. Vogelwaarde, R. v. d. Walle, Westdorpe en C. A. Herrebout, Zaamslag. Eerste klassen: aanmeldingen 21, toegelaten zonder examen 1. afgewe zen 4. geslaagd 16. De geslaagden zijn: J. W. de Fevter. Axel. A. J. Oosterling, Hoek. R. A. J. Boon en- A. G. Vennix, Hulst, H. F. P. v. d. Voorde, Kloosterzande, H. B. E. M. Suy, Koewacht, C. J. Schout, Oost- burg, J. E. M. Boutens en R. J. M. Noèt, Sas van Gent, A. E. Rijckaert en T. S. M. de Zoete, Sluiskil, A. J. A. J. Verschuren, J. L. P. Geensen, S. R. Simons en R. G. P. de Mul, allen Terneuzen, P. de Putter, Zaam slag. Toegelaten zonder examen: R. R. Boeting te Walsoorden. Tijdens maandag te Goes gehouden examens behaalden het diploma mulo-A: de dames: H. A. de Jongh, Middelburg; W. A. Ekkenbus, Bres kens; L. Y. Fondse, Middelburg; D. M. Geuze, Middelburg en de heren: H. J. Coppoolse, St. Laurens; C. de Vlieger, Middelburg; D. Minnaard, Yerseke. Het diploma B behaalden: mej. M. E. Verwijs, Yerseke en de heren: W. J. Botting. St. Laurens: P. van Keulen, Middelburg, C. M. Versluijs, Wissenkerke; B. L. Bosdijk, Middel burg: A. J. Sturm, Vrouwenpolder; M. J. Pluijmers. Middelburg; W. M. A. Wilbrink, Zierikzee; A. C. Nieuwenhuize, Yerseke; J. M. Kiviet. Yerseke; C. J. Smol ders, Middelburg: M. A. Verrijzer, Middelburg; H. Fasol. Renesse; R. Goosens, Vlissingen; J. v. d. Werf horst, Middelburg; C. de Ridder, Terneuzen; W. A. Verburg, Terneu zen; M. J. de Vos, Terneuzen. Vijf B-kandidaten werden afgewe zen. Aan de christelijke kweekschool te Middelburg werd de akte_Nuttige Handwerken behaald door de dames: H. van Donk, F. de Ronde, N. de Ronde en K. W. Schouls te Goes; E. C. van Kamer, M. E. Nonnekes en G. G. P. van Til te Middelburg; M. Homburg te Vlissingen; C. M. Karman te Colijnsplaat; C. Laban te Tholen; B. van Oost te Wilhel- minadorp; J. C. Franse te Gapinge; E. C. de Kam te Geleen; G. L. J. Leenders te Zeist; J. de Nood te Vee- re en M. K. van Soelcn te Bergen op Zoom. Twee kandidaten werden afgewezen. Tijdens de op 24 juni 1960 door de Stichting vakexamens schoonheids verzorging le Den Haag afgenomen examens, slaagde voor de diploma's manicure en assistente schoonheids- verzorging, mevrouw E. T. Schilders- Platte euw te Temeuzen. De heren M. v. d. Hoek en M. D. Anemaet uit Scherpenisse slaagden voor het kruideniersvakdiploma. Het onderwijs werd genoten bij de Pitt- manschool to Goes. In dezelfde vergadering kwam een schrijven van G. S. ter tafel waarin gesteld is dat het raadsbesluit van 7 maart inzake de overdracht van erfpacht aan de stichting „Benelux- Jachthaven" en het opgedragen werk aan de West-Nederland N.V., de aannemerscombinatie die de haven zal aanleggen, ingaande 17 juni voor ten hoogste twee maanden is ver daagd. De heer A. Welleman betreurde de ze gang van zaken, „terwijl men -om recreatiegebieden schreeuwt." De voorzitter vestigde er de aandacht op, dat de zaak was G. S. betreft zo goed als rond is. De bezwaren, zo zei hij. komen vooral van de zijde van Rijkswaterstaat, die bezwaren tegen het Veere Gat als zeilgebied heeft. Rechtsgeding 'De raad ging akkoord met het voorstel om een rechtsgeding te voeren met de firma Smit te Haarlem. De voorzitter lichtte toe. dat de firma Smit niet ge negen is de schade te vergoeden, ontstaan aan de haven Kortgene bij het vervoer van grond door de firma voor de werken te Kats. De schade zou door de firma na af loop van de werkzaamheden worden vergoed. Toen de firma Smit tot de ontdekking kwam, dat de verzeke ring van oordeel was dat de schade niet kon worden uitgekeerd, bleek de firma plotseling niet meer gene gen tot betalen. B. en W. zouden met de heer Smit te Rotterdam een onderhoud over de zaak hebben, maar de heer Smit verscheen niet, hoewel hij de ontmoe ting niet had afgezegd. Veel verzet van enkele raadsleden ontmoette het voorstel om de slich ting voor huisvesting en verzorging A an bejaarden „Pensionlehuis Noord- Beveland" te Kortgene te garaftde- ren de tijdige betaling van rente en aflossing van de door haar aan te gane geldlening van 650.000, dan wel, indien de stichting de no dige gelden niet lean verkrijgen, te besluiten een geldlening aan te gaan van f 650.000,welke geldlening zal worden doorgeleend aan deze stich ting. Mevrouw IJ. JanssenSijtema ver klaarde, na zich te hebben georiën teerd, dat de kosten van het plan voor de bouw van het bejaardente huis totaal 9 ton waarvan 2.5 ton uit rampenfondsgelden te hoog waren. Zij meende dat de be jaarden de daaruit voortvloeiende verblijfkosten niet kunnen betalen. De voorzitter gaf een overzicht van de exploitatie-begroting, en ook de heer Welleman meende, dat de kos ten voor de bejaarden te hoog zou den zijn. Na uitvoerige discussie ging het voorstel van de heer A. Marcusse om de lening te garande ren tot een bedrag van 550.000 in stemming'. Dit werd met zeven tegen drie stemmen aangenomen. De raad stond voorts geruime tijd stil bij het voorstel afwijzend te beschik ken op een verzoek om subsidie ten behoeve van het godsdienstonderwijs aan de lagere scholen te Kortgene, Colijnsplaat en Kats. B. en W. voer den aan dat het godsdienstonderwijs aan deze scholen alleen gegeven wordt door de Nederlands Hervormde Kerk, terwijl toch ook kinderen van andere gezindten deze scholen bezoe ken. Ook met het oog op het feit dat in slechts weinig andere gemeenten deze subsidie wordt verleend, en on danks het feit dat het college het ge ven van godsdienstonderwijs noodza kelijk acht, meende het niet tot sub sidiëring over te kunnen gaan. Ook dit voorstel werd met zeven tegen drie stemmen aangenomen. Officiële opening zwembad te Hulst Naar wij vernemen, zal zaterdag 2 juli a.s. de officiële opening plaats vinden van het gemeentelijk zwem bad te Hulst. Onmiddellijk na deze opening zal het zwembad dan voor het publiek worden opengesteld. Collecte De collecte ten bate van „Sonne- vanck" en „Zonnegloren" bracht te Zoutelande f 159,50 op. De collecte voor de A.V.O. heeft te Yerseke een bedrag opgebracht van 88,84. RAAD VERGADERDE Oude school wordt gymnastieklokaal De raad van Zaamslag heeft zich maandagmiddag verdiept in de teke ning van het plan tot verbetering van de fontein op het plein Noord. Do vij ver zal 51 bij 11 meter worden. De kosten hiervoor bedragen 3:000, Het college gaf zijn goedkeuring aan liet voorstel van B. en W. Zaamslag zal niet in beroep gaan voor behoud van het achtste leerjaar. Het raadscollege nam dit besluit naar aanleiding van een schrijven van de staatssecretaris van o. k. en w.. waar in handhaving van het achtste leer jaar aan de o.l.s. werd "afgewezen. B. en W. hebben in overweging ge nomen om aan de oude o.l.s. de be stemming te geven van gymnastiek lokaal voor de diverse scholen. De raad verleende machtiging aan het college om hiervoor verdere plan nen uit te werken. Tevens zal wor den getracht de bij de school beho rende woning te verbouwen tot poli tiebureau en dienstwoning. Do heer L. F. Florussen (p.v.d.a.) zag de school liever in gebruik voor to neeluitvoeringen en vergaderingen. Burgemeester H. D. Trimpe ver klaarde. dat dit niet de bedoeling is, omdat Zaamslag aan dergelijke zaken geen dringende behoefte meer heeft. Tot lid van het algemeen burgerlijk armbestuur werd benoemd de heer H. de Feijter. Het verzoek van de chris- Landelijke demonstratie graszaadstoppelbewerking Donderdag zal te IJzcndijke op het bedrijf van de heer C. M. Quaak een landelijke demonstratie met werktui gen voor de graszaadstoppelbewer king plaatsvinden. De demonstratie begint des namid dags om 1 uur en wordt georgani seerd door de landelijke studieclub in Zeeuwscii.Vlaanderen. de rijksland- bouwvoorlichtingsdienst voor Zw.- Vlaanderen, het Instituut voor Land bouwtechniek en Rationalisatie te Wageningen, de commissie Rationali satie en Mechanisatie van het Pro vinciaal Onderzoekcentrum voor Zeeuwsch-Vlaanderen, het rijksland- bouwconsulentschap voor landbouw werktuigen en het Landbouwschap. Er zullen 12 freesmachines worden f edemonstreerd. die zowel in de leng- e als in de breedte hun percelen moeten bewerken. Vooraf vindt een beoordeling' plaats. Daarnaast worden andere werkmethoden gedemon streerd voor de bewerking van de graszaadstoppel, onder andere de triltandcultivator en de schijveneggc. Na afloop van de demonstratie zal een nabeschouwing van de werktui gen worden gegeven. Vergoedingsprijs voor bramen Het Centraal Bureau van Tuinbouw veilingen heeft met ingang van 27 juni de vergoedingsprijs voor bra men gesteld op 32 cent en niet zoals wij gisteren abusievelijk vermeldden op 40 cent. telijke kleuterschool om een bijdrage voor de bouw van een nieuwe school werd aanvaard. Medewerking De raad verleende medewerking het verzoek van de vereniging voor Christelijk Volksonderwijs met be trekking tot de bouw van een rijwiel- bergplaats, een spreekkamer voor het hoofd der school, toiletten, een Ieer- middelenbergploats en vervanging van de schoolbanken door tafeltjes en stoeltjes en dergelijke. Zaamslag zal overgaan tot de aan schaf van een frankeermachine voor de verzending van de dienstpost. Ver der zulen de wijzerplaten van de toren in de toekomst verlicht worden. Bij de rondvraag vestigde dc heer Florussen er de aandacht op, dat Zaamslags enige recreatiegebied aan de Westerschelde thans voor een groot deel verboden terrein is gewor den. B. en W. zullen overleg plegen met de pachter, die dit gebied voor het pubhek heeft afgesloten. De heer J. van Cadzand (c.h.) informeerde naar de aanleg van een speelplaats voor de jeugd. De voorzitter zegde toe, dat in het uitbreidingsplan Pol derstraat een speelterrein komt. Inkom stenver meerdering Financiële instelling biedt aan hen die hun inkomen wensen te vergroten een blijvende, ruime bijverdienste. Het .betreft hier geen colportage doch het thuis bezoeken van relaties. Wij zoeken hiertoe die beschikken over goede omgangsvormen en propagandistische eigenschappen. Sollicitaties le richten onder no. 3037 aan het bureau P.Z.C., Middelburg. Middelburg en Goes bij nieuw rentambt Hulst Met ingang van 1 juli zullen de af delingen Middelburg cn Goes, die thans deel uitmaken van het rent ambt kroondomein Roosendaal Tholen—GoesMiddelburg worden toegevoegd aan het rentambt Hulst. Het beheer van het op deze manier nieuw gevormde rentambt Hulst MiddelburgGoes zal worden opge dragen aan K. J. A. Baron Couot d'Escur te Kloosterzande. De opzichterswerkzaamheden in het ambt zullen met ingang van*l juli worden verricht door de heer C. P. Schelfhout te Kloosterzande. Krïngwedstrijd Walcherse brandweren te Souburg Bedrijfsploeg van Schelde en korps Middelburg winnaars Twaalf Walcherse brandweerploegen hebben het afgelopen weekeinde deel genomen aan de kringwedstrijden, die in Souburg gehouden zijn. In totaal waren het 4 ploegen van de bedrijfs- brandweren en acht vrijwillige korp sen Aan de verschillende Walcherse dorpen, die elkaar de A'ier beschikbaar gestelde medailles betwistten. Bij de bedrijfsbrandweren was het de ploeg van De Schelde uit Vlissingen, die de le prijs behaalde. Voor de vrij- willige korpsen ging het Middelburgse team met de eer strijken. Na de wed strijd verzamelden alle deelnemers zich in „De Zwaan", waar burgemees ter A. H. S. Stemerding van Souburg de uitslag van de wedstrijd bekend maakte en de prijzen uitreikte. Die uitslag luidde dan als volgt: Be drijfsbrandweren: 1. Schelde I; 2. The Vitrite Works, Middelburg; 3. Schelde II; 4. P.T.T., Middelburg. Vrijwillige brandweren: 1. Middelburg; 2. Sou burg; 3. Domburg; 4. Arnemuiden; 5. Sint-Laurens; 6. Koudekerke; 7. Nieuwland en 8. Westkapelle. Gecombineerd met deze wedstrijd werden groepsvaardigheidsproeven voor de B.B.-brandweer afgenomen. Hiervoor slaagden van het korps Ar nemuiden: Chi'. Bliek, B. Bliek, J. J. Beije. C. F. Moerland en W. Meul- meester; van Domburg: C. Laanen, A. Maranus Jz. en C. de Visser; van Koudekerke: A. Joziasse, J. C. Wage naar en J. Vreeke; van Middelburg: C. Adriaanse, J. Antheunisse, J. C. Dooms, J. de Fouw, B. de Pater en A. Provoost; van Souburg: Chr. Janse, G. Molhoek. J. Castel. J. de Keijzer, A. Aran Nieualand, C. Cebregts, J. Huissen, K. Zuidema en M. J. Zuidema ën van Sint-Laurens: C. van Slooten, P. Willemse, C. Willemse, L. Gidionse, A. Gylionse en W. Huibregtse. Ds. E. Jansen 25 jaar werkzaam als predikant Donderdag zal het vijfentwintig jaar zijn geleden, dat ds. E. Jansen uit Goes werd bevestigd als predikant in de Gereformeerde Kerken in Neder land» Ds, Jansen Averd op 10 mei 1909 in de gereformeerde pastorie van Bu- rum in de burgerlijke gemeente Kol- lumerland en Nieuwkruïsland in Friesland geboren. Hij bezocht eerst het christelijk lyceum te Haarlem en studeerde daarna verder nog aan de theologische hogeschool te Kampen, waar nij in 1934 zijn kandidaatsexa men deed. Nadat de heer Jansen in juli 1934 door de classis Almelo was beroepbaar verklaard in de Gerefor meerde Kerken in Nederland werd hij op 30 juni van het daaropvolgend jaar (1935) door zijn vader, wijlen ds. Joh. Jansen uit Veenwouden, toen nog predikant te Wierden, bevestigd als predikant van de Gereformeerde Kerk van Anna Paulowna. Daarna diende de jubilaris verder nog de Ge reformeerde Kerken Aran Uithuizen 1947 tot 1951: Berlikum in de classis Leeuwarden 1951 tot 1954 en bijpa vier jaar die van Aduavd in de clas sis Groningen. Op 1 juni 1958 werd ds. Jansen door zijn plaatselijke col lega, ds. C. Stam uit Goes, bevestigd als predikant van de Gereformeerde Kerk van Goes. Ds. Jansen zal don derdagavond 30 juni a.s. om half acht in de Oosterkerk te Goes recipiëren. Verder ligt het in zijn bedoeling om zondag 30 juli a.s. te Goes een her denkingsrede uit te spreken. BESPREKING MET EIGENAREN Voorbereidingen zullen worden voortgezet Zal de enkele jaren geleden op ba sis Aan A-rijwilligheid tot stand geko men ruilA'erkaveling op zeer beschei den schaal in de gemeente 's-Heer- Arendskerke, destijds een novum A'oor Zeeland thans een „groot vervolg" krijgen door de vrijwillige ruilverkaveling van de Ankevere- en 's Heer Arendskerkepolder? Om in dit stadium van de ontwikkeling hierop een be\estigend antAvoord te geAen zou Aoorbarig klinken, maar niettemin zijn er kansen dat voor dit gebied in de gemeente 's-Heer- Arendskerke binnenkort A'oor grond gebruikers en -eigenaren grole A'er- anderingen op til zijn. De plaatselijke Z.L.M.-afdeling heeft het initiatief opgevat om de eigena ren van de gronden in de polders An- kevere en (Nieuw) 's.Heer-Arends- kerke van gedachten te wisselen over de opzet van een ruilverkaveling. In verband hiermede is zaterdagmiddag in het verenigingsgebouw te 's-Heer- Arendskerke onder voorzitterschap van de heer Jacs. P. Lindenbergh een informatieve bespreking gehouden, waarbij deskundigen tekst en uitleg hebben gegeven. De heer Lindenbergh. voorzitter van de afdeling der Z.L.M., gaf eerst een toelichting op de motieven die het bestuur van de afdeling hadden be wogen om dit plan naar voren te schuiven. Spreker somde Afschillen de voordelen op die de ruilverkave ling biedt, vooral met het oog op een goede bedrijfsvoering, die door toe passing van mechanisatie enz. steeds grotere eisen stelt; ook aan de ligging en de vorm van de kavels. De heer Lindenbergh verheelde niet dat er een groot beroep op de gemeen schapszin zal moeten worden gedaan. Het gebied dat verkaveld zal Avorden, beslaat een oppervlakte van 270 ha. bouw- en weiland alsmede enkele boomgaarden. Niet minder' dan 89 eigenaren zijn bij deze plannen be trokken. Ir. W. A. v. d. Werf, hoofdinspecteur van de Nederlandse Heide Maat schappij hield daarna een belang wekkend betoog over de procedure voor de ruilverkaveling. Deze spreker wees er op dat men in Zeeland op het gebied van de her verkaveling en ruilverkaveling wel zijn deel heeft gekregen, doch hier is steeds sprake van een wettelijke ver kaveling. Gerekend kan worden dat de proce dure voor een vrijwillige ruilverka veling binnen korte tijd verwezen lijkt kan worden én met een rijks subsidie van naar schatting 50 Marinierskapel voor taptoe naar Axel De Marinierskapel komt op donder dag 21 juli naar Axel voor de tap toe, die op het Szydlowskiplein Avordt uitgevoerd. Verder wordt aan dit ge beuren medewerking verleend door het tamboers- en pijperkorps van de marine en een exercitiepcloton van de mariniers. Evenwel moet voordat een plan kan worden opgemaakt door de belang hebbenden een waarborgfonds ge vormd worden, waarvoor een storting van f 20.per ha. wordt gevraagd. Gaat het plan definitief door. dan wordt de waarborg terugbetaald. De heer Van der Werf herinnerde er aan, dat ook de medewerking van de pach ters een rol speelt om het plan te kunnen verwezenlijken. Er zal rekening tnee gehouden moeten Avorden, dat ieders wen sen niet ten A-olle kunnen Avorden vervuld, maar de collecti\-e A'er- antwoordelijkheid zal de doorslag moeten geven. Naar A-oorlopige ruime raming zullen de kosten on- geA'eer f 600.per ha. bedragen, hetgeen neerkomt op een ruilver. kavelingsrente van f 15.per ha. per jaar. Ir. R. J. Koopmans van de Ned. Hei de Maatschappij verklaarde in zijn causerie, dat ae ruilverkaveling geen ideale, maar wel een verbetering van de bestaande toestand met zich zal brengen. Aan de hand van praktijk gevallen verduidelijkte deze spreker zijn betoog. Speciaal ging hij in op het probleem van de meerdere kos ten. Gelet op de bruto-onkosten die elke ha. jaarlijks vraagt (f 1300 f 1400) noemde deze spreker een be drag van f 15.niet van doorslag- Sevende betekenis. ok voor de nieuwe bedrijfssystemen waarbij het aantal gewassen soms beperkt wordt tot 5 of 3 per jaar, is de verkaveling \-an grote betekenis. Evenzo indien de ontwikkeling A-an deze streek meer gaat in de richting van de tuinbouw, kan beperking van het aantal percelen belangrijk zijn. Aan het eind van de vergadering, die door ongeveer de helft Aan de eigena ren werd bezocht, kon de voortzet ting van de voorbereidingen de alge mene instemming verwerven. (Nagekomen ad\'Crtenties.) H 1 •n punt Avordt dc nieuwe brede rondweg door Koudekerke, die eerst kortgeleden Averd aangelegd, plotseling on derbroken. Op dat punt, in 't Kortewcegje, Avordt het; verkeer door de rood- avitte borden opzij ge dwongen. Daar moeten de vele auto's die met na me tijdens de week einden passeren, het bre- do wegdek verlaten en zich door een flessehals wringen. In die onderbreking van de weg staat het sla- gersbedrijf van de heer P. Wisse. Een bedrijf dat al jaren meedraait en dat nog niet heeft plaatsge maakt voor de nieuwe rondweg. Reden: er be staat nog geen overeen stemming over een door alle partijen aanvaardba re?. schadeloosstelling. Met de aanleg van de weg moest haast worden gemaakt. Voor 1 janua ri moest de provinciale waterstaat met de aan leg zijn begonnen wilde men de herverkavelings- bijdrage in de aanleg nog kunnen incasseren. Op dezelfde korte termijn kon men echter niet tot een akkoord komen om trent de schadeloosstel ling voor het bedrijf van de heer Wisse. Het gaat om een woon huis, een winkel met slachtplaats, varkenshok ken, een bergruimte en een kookhok. Vóór dit bescheiden complex houdt het nieuwe trottoir op achter het complex gaat het verder. „Dat trottoir komt dwars dooi de kamer te liggen, de weg zal door de goot van do slachtplaats lopen", vertellen de heer Wisse en zijn echtgenote. Dat de vreemde en gevaarlij ke A-erkeerssituatie ter plaatse is ontstaan be treuren ze in hoge mate. Vorig jaar september kwam men met 't echt paar Wisse over de prijs praten. Een prijs die voor hen echter moeilijk te aanvaarden bleek. De heer Wisse liet zich advi seren en kwam zelf met een financieel voorstel, waarover men nu tot een minnelijke schikking probeert te komen. De laatste bespreking met Gedeputeerde Staten ge ven het echtpaar Wisse goede hoop dat^pen en ander op aanvaardbare wijze tot een oplossing zal komen. „Ik verwacht het zelfs al op korte ter mijn", meent de heer Wisse. Heden overleed, nog Arij onA'erwacht, onze lieve moeder, behuwd- en" grootmoeder MARIA WILHELMINA VISSERS geboren Wisse, in de ouderdom van 78 jaar. 's-Gravenhage: J. Vissers R. Vissers- v. d. Gugten Eindhoven J. C. Vissers M. E. Vissers- Bickelmeijer Lenny Goes, 27 juni 1960. Huize „Ran'dwijck". Geen bloemen. De begrafenis zal plaatsvinden op vrij dag 1 juli 1960 op de algemene begraaf plaats te Goes. Ver trek Huize Randwijck te 14.00 uur. Heden overleed te Sluis in het tehuis „Rozen- oord" de Keer JACOBUS BRAKMAN Az., in de ouderdom van ruim 78 jaar. De begrafenis zal plaatsvinden op don derdag 30 juni a.s. op de algemene begraaf plaats te Groede. Vertrek van „Rozen- oord" om 2 uur. De executeur testa mentair. Sluis, 27 juni 1960." Heden overleed In het bejaardentehuis „Po mona"' te Kapelle onze geliefde moeder, be huwd- en grootmoeder KR LENA EVERTSE, wed. Aan A. Fokker, in de ouderdom van 87 jaar en bijna 3 maan den. Marseilles, Zuid-Afrika D. C. Fokker W. P. Fokker- Mallekoote Vanderbylpark, Zuid-Afrika A. C. Fokker C. Fokkcr-Viljoen Bloemfontein, Zuid-Afrika D. W. Fokker Kapelle, 27 juni 1960. Postadres: Ooststraat 9, Kapelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 13