Kanaalverbreding aan de orde in Wilhelminadorp WALCHEREN Agenda ZEEUWSCH-VLAANDEREN ZUID-BEVELAND NOORD-ZEELAND Zeeuwse visserijwereld besprak instelling adviescommissie MAANDAG 27 JUNI 1960 PROVINOIALE ZEEUWSE OOUKAN 1 6 Slot Dan aap 7 I plannen onaanvaardbaar acht. De 1 H S' veertig woningen op de Oosthaven, plaats voor do nieuw te bouwen £ijk zouden door uitvoering van plan iii 1 T ulc ho* urara fuccon Hot Ir in '511 on brug reeds bepaald. De brug zou volgens de raad een veertigtal nieters ten zuiden van de bestaan de brug moeten komen. Uit ver keerstechnisch oogpunt acht de raad dit de juiste oplossing. Een en ander betekent dus, dat op v-rij korte termiju ook beslist dient te worden op welke wijze men de ka naalverbreding gaat uitvoeren, want nauw daarmee verbonden is de bouw van de nieuwe brug. Klassikale zendingsmiddag Chr. Geref. Kerken Op Zanddorp in Middelburg Onder grote belangstelling is zater dagmiddag op liet terrein achter het Zanddorp te Middelburg de klassikale zendingsmiddag gehouden van de Christ. Gereformeerde Kerken in Zeeland. Ds. A. W. Drechsler uit Vlissingen opende met gebed en Schriftlezing, waarna hij de betekenis van deze bij eenkomst uiteenzette en de vraag stelde of de zending in deze tijd geen veronderd begrip is geworden. Overal in de Aziatische en Afrikaan se gebieden ontwaakt het nationalis me en men is over het algemeen niet van het westerse Christendom ge diend. Ook in het westen zelf raakt de kerk algemeen op de achtergrond en worden de christenen beschouwd als „aandeelhouders in een kwijnende zaak", aldus spr, De Bijbel geeft ech ter een duidelijk antwoord het zen dingsbevel geldt voor alle tijden en alle volleen. Hoewel de moeilijkheden vele zijn, dient het Goddelijk zen- dingsbevel in het geloof opgevolgd te worden, vertrouwend dat God de deu ren open zal houden, zo besloot ds. Drechsler. Vervolgens spraken ds. R. Ede over het onderwerp „Zodat er het jubileumjaar cultureel bezien een zeer grote vallei zal zijn", en ds.jaar was met een programma dat D. Slagboom uit 's-Gravenzande, met op een behoorlijk peil stond. In sa- als onderwerp: „Een geopende deur i menwerking ..niet de Z.V.U. werden voor een zwakke en toch machtige i dit jaar Vijf toneelvoorstellingen kerk» gebracht, die stuk voor stuk Beide sprekers wezeu op de taak der j door het publiek gewaardeerd wer- kerk om het Evangelie van Jezus den. Christus te prediken in de gehele we- }..an de eigen avonden viel o.m. de reld. Al ziin er bergen van tefren- j „Onder de zon van Ceylon stand te overwinnen. God zal het zen- van F11'- Hustinx bijzonder in de dingswerk tot heerlijkheid brengen, smaak. Het aantal bezoekers op daar het Zijn zaak is en Zijn woord ^jna alle avonden loopt geleidelijk zal hestaan zo hptno°-dPn zii .terug. Na Kerstmis toont h pu- Voorts herinnerde men aan de eroteêen zekere ultgaansmoeheid. zeeen dle de chr Jercf zend.nf on-1het komende seizoen zullen daar- der dè Toradia s OD Celebes voor deom vier. lnPlaats van vijf toneel oorlog had en waar nu onder grote i ripnaltpmpnt^pft^et^m^eer ddan ?80 mnpiiiikhpHpn pIIppo da OpIütirp nnp-1 departement telt iets meer dan 280 I als het ware tussen het kanaal en de achter de woning aan te leggen weg gekneld worden. Ondanks de landelijke Omgeving zouden de be woners hun tuintjes achter de wo ning verliezen. Ook zouden volgens de raad de woningen moeilijk te be reiken zijn. Het graven van een gedeeltelijk nieuw kanaal, dat langs de bebouw de kom, dwars door de polder zou voeren, wordt eveneens onaanvaard baar genoemd. Het oude kanaal zou dan gedempt moeten worden, waar door midden in Wilhelminadorp een kale, open vlakte zou komen te lig gen. Ook het feit, dat de brug een kilometer dichter bij Goes zou ko men te liggen heeft voor Wilhelmi nadorp vele bezwaren. Het meest voor de hand liggend vond burgemeester Evers één van de plannen, die afbraak van een veer tigtal woningen tot gevolg zou heb ben. Het 5 kilometer lange kanaal zou daardoor over de gehele leagte op de gestelde breedte gebracht kun nen worden. Wel zouden voor de 40 woningen nieuwe huizen moeten wor den gebouwd, maar dat is volgens burgemeester Evers niet duurder dan het maken van een stalen damwand. Hoe het echter ook zij, een beslis sing is nog niet genomen. Maar wel staat het vast, dat Wilhelminadorp in de komende vijf jaar een grondi ge verandering zal ondergaan. Indien één der bestaande plannen voor kanaalverbreding wordt verwe zenlijkt, moeten deze lmizen in de toekomst vermoedelijk verdwijnen. (Foto P.Z.C.) K.V.P.-fractie uil Tweede Kamer bezoekt Walcheren Donderdag 30 juni en vrijdag 1 juli a.s. zal een delegatie uit de K.V.P.- fractie van de Tweede Kamer der Staten-Generaal een bezoek aan Wal cheren brengen. De delegatie beoogt zieh te informeren met betrekking tot de gemeentelijke herindeling van Walcheren en het Sloeplan. Zij be staat uit de heren A. P. G. Assman, mr. H. W. van Doorn, J. M. A. C. van Dongen, dr. M. A. M. van Heivoort en mr. N. H. L. v. d. Heuvel. Donderdag avond volgt na een maaitijd in hotel De Burg te Middelburg om 20.30 nnr een bespreking met de gemeentebe sturen van Veere en Vrouwenpolder in het stadhuis te Veere. Vrijdagmorgén om 9.30 uur is ér een bespreking met de gemeentebesturen van Domburg en Oostkapelle ter pro vinciale griffie te Middelburg. Na aankomst van 5 andere delegatiele den, n.l.: mej. G. S-. H. M. Kok en de heren dr. ir. C. J. van Meel. C. F. Kleisterlee, dr. W. L. P. M. de Kort en H. H. v. d. Zanden, begeeft hét gezelschap zich naar het Schelde- kwartïer te Vlissingen. Hier zullen inleidingen worden ge houden over het Sloeplan. Voorts staan besprekingen op het program ma met de gemeentebesturen van Vlissingen, Souburg en Middelburg en met het provinciaal bestuur. VLISSINGEN Voorjaarsvergadering Nutdepartement Vlissingen Het Nutsdepartement Vlissingen hield vrijdagavond in het Strand- hotel haar voorjaarsvergadering on der voorzitterschap van de heer N. Priester. De secretaris, de heer J. C. Verkerk, Kok uit 1 constateerde in zijn jaarverslag dat moeilijkheden alleen ds. Gelijnse nog i j^: schaars contact onderhoudt met de1 ioro iqri Toradia-chrtstenen. De kerk achter gaf iSJ^hSSSSE"»1 is ccn "BChu11- De Chr. Geref. Synode heeft nu als v/cafture» werden als one^nvadlngSAfrika 'mnar^bestuurslid gekozen mevr. L. Ka- «HirkoHnMn in' «in Lïin mcrmans-Abrahamse en de heren J. w ikkelingen in dit weielddeel maken gtumphius en J. D. de Voogd, alles nog onzeker. Bij de rondvraag werd o.m. gewezen Het slotwoord word gesproken door opJ het door de vakcentrales oprich- ds. S. van der Molen uit Middelburg. t£n van spaarbanken. Do vraag werd gesteld of er geen overleg mogelijk is. Verder deelde de voor zitter mede, dat samenwerking met andere verenigingen op cultureel gebied ernstig overwogen wordt. GAPINGE N.C.V.B. was bijeen B. en W. van 's-Hecr-Arcndskerke j Te Gapinge hield de N.C.V.B. haar hebben bezwaren tegen de voorgeno- maandelijkse vergadering onder lei- men grenswijziging met Goes. In i ding van de presidente, mevrouw principe kunnen 15. en W. akkoord Pauwe-Langebeke. Spreker van die gaan met de afstand van een beperkt avond was ds. A. Postma uit Kam- Bezwaar 's-H,-Arendskerke tegen grenswüz'«:ng Voorstel van B. en W.: geen 140, maar 75 ha aan Goes grondgebied, maar tegen deze grens wijziging rijst het bezwaar dat het oen te groot gebied omvat. Het kan, aldus het college, moeilijk staande worden gehouden, dat het voor dc ontwikkeling van de stad Goes nood- Collecte zakelijk is om het grondgebied uit te TT Tr breiden met 140 ha voor bouwter- De lijstcóllecte voor „Het^ Hooge perland over het onderwerp gebedsleven van een christen", wél ke lezing met grote belangstelling werd gevolgd. rein ongeschikte „poelgronden". De *aad, die dinsdagavond bijeen komt, wordt voorgesteld in te stem men met een grenswijziging die on geveer 75 ha grondgebied beslaat. De raad zal verder beslissen omtrent het aangaan van een ltasgeldloning van 100.000,de overname van twee wegen door het waterschap, de aankoop van een oud pand te Nieuw- dorp in het te saneren gebied en de beschikbaarstelling van een onder- houdskrediet voor de gemeeuteto- rens. Voorts wordt door "het school bestuur van de chr. school te Nieuw- dorp de officiële aanvraag voor een nieuwe school gedaan, waarop 's raads medewerking wordt verzocht. Reeds in een vroeger stadium is deze in principe toegezegd. De P.Z.E.M. heeft medewerking ge vraagd ten behoeve van de aanslui ting van 7 onrendabele percelen aan de Meerkoetweg (Schengepolder). De raad wordt voorgesteld een krediet van 1890,beschikbaar te stellen. Land" heeft in Gapinge e leverd. >.70 opge- NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Raad vergader! De raad van Nieuw- en St.-Joosland komt dinsdagavond in openbare ver gadering bijeen. De volgende punten staan op de agenda ontslaga. vrage van het hoofd der o.l. school voor ziening in bovenstaande vacature vaststelling vergoeding christelijke school over 1959 aanvrage optie op bouwgrondbijdragen voor aanslui ting op elektriciteitsnet in onrenda bele gebieden aanvragen om premie voor woningverbetering en overname In eigendom van de oude rijksweg. N.C.V.B. op reis De afdeling Nieuw- en St.-Joosland der N.C.V.B. maakte haar jaarlijks uitstapje met 44 leden naar Den Haag en Scneveningen. DOMBURG Vergadering N.C.V.B. De afdeling Domburg van de N. C. V. B. hield haar vergadering in „Re- hoboth" aldaar, onder leiding van mevrouw L. Jellema van Dijk. Ds. J. van Vlies uit Domburg sprak deze avond over het onderwerp „Zon dagviering." Reis ouden van dagen Dezer dagen maakten de ouden van dagen uit Domburg een uitstapje naar de Efteling. Deze tocht werd mogelijk gemaakt door de medewer king van vele particulieren, aange zien met een autobus en enkele parti culiere wagens de tocht gemaakt werd. Ook de burgemeester maakte de tocht mee. Bij de gemeentegrens werden de reizigers ingehaald door de muziekvereniging „Apollo" en óp de markt dansten jong en oud daar na op de muziek van „Holland ju belt". De heer P. Passenier dankte op geestige wijze daarna namens de ouden van dagen voor het organise ren van deze tocht. SINT.LAURENS Vergadering N.C.V.B. De afdeling Sint Laurens van de N. C.V.B. vergaderde voor de laatste maal in dit seizoen onder leiding van de presidente mevr. D, H. Baas- Kemp. In deze bijeenkomst sprak mevr. Veldman van Colijnsplaat over: „Mijn naaste en ik." Mevr. BaasKemp werd herkozen als pre sidente en als nieuw bestuurslid werd geïnstalleerd mevr. Vermaire- Vader. Terneuzen Luxór: Vróuwen verdwij nen, 20 uur, 18 jaar. Oostliurg Ledeltheater: De reis om de wereld in 80 dagen. 20 uur, 14 jaar. s van Gent Olympla: De vallei de zon, 20 uur. Zlerlkzec Concertzaalbioscoop: taan", 18 j., 20 uur. Haamstede Bioscoop Bom: „Êen kwam terug", 14 j., 20 uur. SLUIS Beweslereedeweg afgesloten De Bewestereedeweg, die een door verbinding vormt tussen Aardenburg en Sluis is thans voor alle verkeer afgesloten. De weg wordt door het waterschap „Het Vriie van Sluis" geasfalteerd en zal zeker voor drie maanden voor alle verkeer worden gesloten. Handboogschietingen Door de handboogmaatschappij „Sint Sebastiaan" uit Aardenburg werden een drietal schietingen georganiseerd, waarvoor grote belangstelling was. Bij de schieting op de liggende wip in hotel ,,'s Lands Welvaren" werd de hoogvogel geschoten door A. Root- saert uit Middelburg (België); de 1ste zijvógel door O. Onghena te St. Kruis en de 2e zijvogel door E. Gijzeis te Aardenburg. De meeste vogels wer den geschoten door J. Herwegh, die daarmede de beker bemachtigde. Bij de schieting op de staande wip op de gaaipersweióe aan de Heeren- dreef was de hoogvogel voor A. Die- ricx, de eerste zij'vogel voor P. Lip pens, de tweede zijvogel voor H. van Iwaarden, allen te Aardenburg; de le kal voor Ed. van Winsbergen, Eede en de 2e kal voor J. de Rijcke, Aar- öenburg. In café Belga werd tenslotte een schie ting gehouden op de liggende wip. Dè hoogvogel was voor P. Lippens, Aardenburg, de le zijvogel vc or Ed. van Winsbergen, Eede, de 2e zijvogel voor P. Doens, Biervliet, terwijl de meeste vogels werden geschoten door Iz. Puyenbroek. Aardenburg. welke daarmede dè uitgeloofde beker be machtigde. TERNEUZEN Wegverbetering Het gedeelte van de provinciale weg AxelTerneuzen, vanaf de buurt schap „Zwaantje" tot de zoge naamde „St. Annastraat" (gem. Terneuzen), wordt momenteel van een nieuwe asfaltlaag voorzien. Ook de nog steeds enigzins gevaarlijke met steen bestrate weggedeelten nabij Driewegen, worden thans ge asfalteerd, hetgeen voor het inten sieve verkeer op deze belangrijke verbindingsweg een grote verbete ring betekent. Benoeming Tot onderwijzeres aan de openbare lagere „Zuidland"-school te Terneuzen. wérd benoemd mej. E. Reichmann te Naarden. Zendingscollecte Dè „pinksterzèndingscollecte" welke werd gehouden in de Nederlands hervormde kerk tè Terneuzen, leverde een totaal be drag op groot f 1.026.06. ZUIDZANDE Raad vergadert De gemeenteraad van Zuidzande zal woensdagavond in openbare verga dering bijeenkomen. In deze verga dering zal ónder meer ter tafel ko men een voorstel van burgemeester en wethouders tot vaststelling van de eindwijziging der begroting voor 1959; wijziging van de gemeenschap pelijke regeling betreffende het bouw- en woningtoezicht; wijziging van de regeling ziektekosten voor ambtenaren, terwijl voorts zal wor den gesproken over een wijziging van het uitbreidingsplan der ge meente. WESTDORPE Reis ouden van dagen Woensdag gingen dè bejaarden van Westdorpe op stap. De reis ging via Breskensvlissingen naar de Del tawerken in Vrouwenpolder. Een bezoek werd gebracht aan de Delta werken in Veere (Veersegat) en vervolgens ging de tocht over Züid- Beveland, waar in Yerseke de oes terputten werden bekeken, over KruiningenPerkpolder weer terug naar Westdorpe. In Westdorpe stonden de muzikanten van „Eikels worden Bomen" reeds gereed toen de bussen in het dorp aankwamen. De burgemeester die de reis had mee- f emaakt, sprak een woord van dank ot het feestcomité. De heer G. v. Geetsum dankte na mens de bejaarden. VOGELWAARDE Raadslid benoemd In de vacature L, G. Hermans, werd tot nieuw lid van de gemeenteraad van Vo gelwaarde benoemd, de heer A. Boeding. OOSTBURG Overplaatsing De heer A. de Leeuw, assistent bij 's Rijks Belastingen te Arnhem, is per 16 juni 1960 overgeplaatst naar de Inspectie der Directe Belastingen te Oóstburg en aldaar werkzaam als deurwaarder bij het kantoor van de rijksontvanger. Marktberichten VEILING BERGEN OP ZOOM. 24 juni. Andijvie 20—23: bloemkool 10—40; bospeen 1329; waspeen 1039: sla 35: tuinbonen 10—15; erwten 6—53: peulen C3 —82: Btamboon dubbele prinsessen 1.26 1.72: kroten 728: komkommers 934; to maten 20—1.16: spitkool 5—3: rabarber 4— 12: rode kool 15—27; snijbonen 1.381.63: savoole kool 47; aardappelen 12—36; aardbeien 45—1.48; kersen 54—1.39; fram bozen 5581: rode bessen 47—1.51: kruis bes 46—51; kasperzik 10—32; kaspruïm 2—17. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM. 24 juni. Aanvoer 10.000 kg. AA extra 2.25 —2.85: AA I 2.10—2.00: A extra 2.50—2.65; A I 1.80—1.85; B extra 2.40—2.50; B I 1.50 —1.60: C extra 1.60-^1.70; C I 0.80: D I 0.35—0.45: E I 0.40—0.50: E II 0.30—0.40: F I 0.65; stek 0.20. VEILING GOES. 25 juni. Export- en industrieveiling. Ju- cunda I 84, II 68. Regina I 81. Madame Mout. I 88. Frambozen in kratten I 78- 80. H 69. Frambozen v. d. industrie D. Aardbeien per kg. met dop: Regina I 91, II 85. Senga Sengana II 71—82. afw. 53. Talisman II 80—85. Madatne Mout. I 112, II 06—100. Aardbeien per doos van 250 gram: Regina II 28. Sengana II 30. Talisman I 3336, II 30. Madame Mout. n 31. Rode bessen per doos I 29^32, II 2027. id. per kg I 89, II 30—70. Frambozen per doos I 19—20. Kersen: Markiezen I 130—146, II 90—125. Hóllanders II 127132. Brusselse Bruine n 95—125. Plattelandsvrouwen De afdeling Zuid-Beveland-west van de Bond van Plattelandsvrouwen hield een vergadering in „de Prins van Oranje" te Goes. De belangstel ling bleek iets minder dan tijdens de vergaderingen in de winter. In deze bijeenkomst hield de heer K. Pels, arts-spycholoog te Utrecht, een le zing over het onderwerp-: „Beroeps keuze". KRUININGEN Collecte De collecte voor de A.V.O. heeft te Krui ningen opgebracht f 173.60. WOLPHAARTSDIJK Publieke verkoping Vrijdagmiddag werd in café Osse- waafde te Wolfaartsdijk door notaris M. S. Frantzen ten verzoeke van de familie Bareman publiek verkocht het woonhuis met tuin in Nazareth, groot 12,43 are. Hoogste inschrijver was de heer J. van Loo te Wol faartsdijk, die voor dit bedrag te vens koper werd. KLOETINGE Bijeenkomst N.C.V.B. Voor de afdeling Kloetihge van de N.C.V.B. sprak de heer T. J. Kolk, directeur van de Stichting Kinder- zorg te Middelburg over: „Het ver waarloosde kind". Zijn boeiende cau serie werd met gróte aandacht ge volgd. Dit was tevens de laatste ver gadering van deze afdeling vóór het seizoen 1959/1960. Men is voorne mens het niéuwe seizoen te beginnen met een vergadering op woensdag 7 september. Deze vergadering zal een huishoudelijk karakter dragen. Verkeersdiploma's uitgereikt,. Dezer dagen reikte burgemeester Röell van Haamstede in een bui tengewone zitting van B. en W. ten geméentehuize de verkeersdiploma's uit aan de kinderen die vorige week voor dit verkeersexamen slaagden. De hoofden van de betrokken scho len, de heren S. de Haas en J. v. d. Leer waren mede aanwezig, evenals de Wachtmeesters 1ste klas der rijks politie. D. E. Mooij en P. Goud zwaard.' Burgemeester Röell reikte met een toepasselijk woord het be haalde diploma uit "en hoopte dat de kinderen er veel profijt van zullen hebben. Aan 7 leerlingen reikte hij een speciale trofee uit, nl. het ver zilverde speldje voor het uitvoeren van een foutloos examen. OOSTERLAND Geslaagd Bij de te Bergen op Zoom gehouden examens o.m. voor het Kruideniers- vakdiploma slaagde mevr. J. Geel hoed-Boot uit Öosterland. Reis Chr. Vrouwenvereniging De jaarlijkse reis van de christelijke vrouwenvereniging „Martha" uit Öosterland zal plaats hebben op dinsdag 28 juni a.s. Doel van de reis is de mooie omgeving van Zeist, waar tevens een bezoek zal worden gebracht aan de wereldberoemde Evangelische Broedergemeente, de Hernhutters, waar ook verteld zal worden over de arbeid in Suriname De terugtocht zal gaan over Gorkum, vanwaar men zal overvaren om een kijkje te nemen in het eenuwenoudc slót Loevestein. Gevraagd voor zo spoedig mogelijk liulpmonteur le of 2e monteur magazij nbediende (Hiervoor evt. iemand die enkel licht werk mag doen). GARAGE VERVAET OFF. SIMCA-DEALER PROVINOIALE WEG BIERVLIET TEL. 400 ZONNEMAIRE Raad vergadert De gemeenteraad van Zonnemaire komt vanavond óm half acht bijeen. Naast dè waarneming van de functie van hoofdleidster aan de kleuter school en het eervol ontslag van de huidige leidster, mejuffrouw D. Ber- revoets, vermeldt de agenda onder meer een voorstel tot realiseren van de bouw van twéé woningwetwonin gen. THOLEN Aangenomen het beroep naar Wijk bij Heusden J. den Hoed te Tholen. OUDELANDE Veilig-Verkeerdag In Oudelande hield het Verbond, van Veilig Verkeer een geslaagde Veilig Verkeersdag. 's Middags reed de propaganda- en instructiëauto dooi de gemeente en gaf waar nodig aan wijzingen aan de weggebruikers. Des middags werd een filmvoorstel ling voor de jeugd gegeven terwijl des avonds een propaganda avond werd belegd. Wethouder Buteijn opende deze avond. Hij wees daarbij op de noodzaak van een goede ver- keersvoorlichting. Hierna werd een uitstekend filmprogramma geboden. Beide keren was er een goede be langstelling. BORSSELE Schoolreisje Dezer dagen maakten de laagste klassen van de o.l.s. te Borssele een schoolreisje. In de morgenuren bracht men een bezoek aan de dierentuin te Tilburg, terwijl 's middags „De Efte ling" te Kaatsheuvel het doel van de tocht was. Op de terugreis werd te Bergen op Zoomeen speeltuin be zocht. 's-GRAVENFOLDER Raad komt bijeen De gemeenteraad van 's-Gravenpol- der komt in vergadering bijeen op donderdag 30 juni a.s. om 8.30 uur. Behandeld zullen worden de verlen ging van de kasgeldlening van 20.000 met de N.V. Bank voor Ne derlandse gemeenten te 's Gravenha- ge; wijziging van de gemeenschap pelijke regeling IZA-Zeeland; vast stelling huurverhoging van drie mid denstandswoningen aan de Raadhuis straat en een aantal wijzigingen van de gemeentebegroting 1959. WEMELDINGE Reisvereniging bezoekt bierbrouwerij De reisvereniging van „De buurt Bierweg" uit Wemeldinge bezocht dezer dagen een bierbrouwerij. Ook bezocht men Rotterdam en Amster dam, terwijl men vervolgens een trip door het Gooi maakte. In de kleine uurtjes keerde het gezelschap huis waarts. Benoeming Tot tijdelijke onderwijzeres aan de school voor schipperskinderen te We-, meldinge is benoemd mejuffrouw H. van Donk te Goès. „Zevibel" krijgt binnen een maand uitsluitsel Vertegenwoordigers van vissersver- enigingen uit Arnemuïden, Zierikzee, Tholen, Bruinisse en Yerseke hebben zaterdagmiddag in de „Oesterbeurs" te Yerseke op uitnodiging van de Zevibel een gesprek gehad over de mogelijkheid en de wenselijkheid van de oprichting van een commissie, die zal moeten adviseren aan de com missie voor artikel 8 van de Delta wet. In deze commissie, onder voor zitterschap van ir. G. A. Maris, heeft geen enkele belanghebbende zitting, terwijl beslissingen worden genomen over Zeeuwse visserijbelangen, in 't bijzonder schadeloosstelling en ver goeding. De vergadering van zaterdagmid dag, die werd gepresideerd door de voorzitter van Zevibel, burgemeester A. L. S. Lockèfeér van Hulst, was vooralsnog niet zónder meer over tuigd van het nut van een dergelijke commissie. De betrokken verenigin gen zullen niet hun leden deze kwes tie bespreken en Zevibel schriftelijk van het resultaat der besprekingen op de hoogte stéllen. Dé mogelijk heid om een commissie uit het be drijfsleven te benoemen hangt dus af van het standpunt, dat de vere nigingen innemen. In de vergadering werd zaterdag middag gesteld, dat men toch nóg al tijd beschikt over de Commissie van Dertien, clie eventueel iets kan ónder- némen. Het initiatief om te komen tot de oprichting van een commissie is genomen door de Zevibel. Betoogd werd, dat als het initiatief genomen zou zijn door de minister of ir. Ma- ris, dit toch ook wel enig verschil zou hebben uitgemaakt. Zoals d; za ken er thans voorstaan bleken niet alle vertegenwoordigers van de vere nigingen ten volle overtuigd van het nut van een dergelijke commissie. Nagekomen advertentie. Heden overleed zacht en kalm, onze lieve zorgzame vrouw, moe ier, behuwd-, groot- en ivergrootmoeder SUSANNA PIETERNELLA VAN DER HARST, geb. Leijnse, in de ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam: Chr. W. van der Harst Vlissingen, 25 juni 1960 Glacisstraat 130 Condoleantie-adres Nieuwstraat 34 De teraardebestelling zal plaatsvinden op dinsdag 28 juni a.s. des namiddags 2 uur. vanaf Nieuwstraat 34. Liever geen bezoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3