Bewogen discussie in Vlissingse raad over slopen noodwoningen tS.ijpe Zeeuwse Almanak BRAAKMAN KRIJGT ALLURE ALS RECREATIEGEBIED BELANGSTELLING VESTIGING IN SL0E (BINNENDIJKS) GERING Groedenaar bij Keulen verongelukt VRIJSPRAAK IN ZAAK „LANGEVIELESINGEL" TT.1 ff „I Musici" in Middelburg Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 25 JUNI 1960 B. EN W. BLIJVEN ERNSTIG STREVEN" Motie over „uiterste termijnen" van raadslid E. G. Vader verworpen: 13-5 Advertentie MET STEMVERHEFFING en geaccentueerd door vuistslagen op de groe ne tafels heeft de Vlissingse raad vrijdagavond zeer langdurig en zeer be wogen gediscussieerd over een „oud zeer": de noodwoningen aan de Singel, het Van Nispenplein en de Van de Spieghelstraat. Aanleiding was een adres van bewonenrs van het Van Nispenplein en de Van de Spieghel straat om na 15 jaar nu eindelijk de noodwoningen op te ruimen. B. en W. stelden voor de adressanten te berichten, dat de gemeente „ern stig blijft streven het probleem op te lossen, maar dat een aanzienlijke woningnood het ontruimen van deze woningen aanzienlijk bemoeilijkt". De raadsleden E. G. Vader, P. J. F. Wanst (beiden k.v.p.), ir. J. H. Krie- temeijer (a.r.), F. van Sabben, P. Bikker (c.h.) en E. T. Oosterhuis (v.v.d.) vonden dit antwoord echter opvallend vaag en zij ondertekenden een mo tie ingediend door de heer Vader waarin zonder meer „uiterste ter mijnen" werden gesteld: de noodwoningen aan de Singel moeten voor 15 juli 1960 gesloopt zijn en die aan het Van Nispenplein voor 1 januari 1961. Deze motie veroorzaakte bij B. en W. en in de fractie van de P.v.d. A. een storm van verontwaardiging. Na een bewogen debat, werd de motie met 13 tegen 5 stemmen verworpen. Vóór stemden de ondertekenaars, uitgezonderd de heer Van Sabben, die na het betoog van wethouder M. A. van Popering zijn ondertekening voor ongeldig verklaarde Overigens had de heer Van Sabben het spits van de debatten afgebeten. „Jarenlang zeggen B. en W. nu al, dat men „ernstig zal streven", maar nog altijd ontsieren drie noodwonin gen de Singel, om van het Van Nis penplein nog maar niet te spreken", zei hij. Hoewel dit raadslid begrip toonde voor de woningnood-moeilijk- heden, wenste hij nu toch een termijn gesteld te zien. Zonder veel omhaal van woorden gaf de heer E. G. Vader te ken nen. dat het geduld van vele raadsleden in deze noodwoning- affaire nu toch wel aan de uiter ste grens is gekomen. Vrijwel on- middellijk diende hij zijn motie in en hij hield voet bij stuk, toen burgemeester mr. B. fiolff betoog de, dat het usance is een motie pas na afloop van de discussie en het wederwoord van B. en W. in te dienen. Ir. Krïetemijer voegde er nog aan toe, dat het raadslid H. B. J. Knoop (v.v.d.) precies een jaar geleden (ook op 24 juni) een soortgelijke motie had willen indienen, maar toen ge zwicht was voor een vurig pleidooi van wethouder Van Popering. „On der deze druk heeft B. en W. vorig jaar bewerkstelligd, dat de Singel praktisch van noodwoningen werd vrijgemaakt", aldus dit raadslid, dat echter nu ook wel eens een definitief Advertentie) Centrale verwarming S AWE MA KV Nederilfaal 19 Middelburg - Tel. 01180-2962 einde aan deze kwestie gemaakt wil de zien. Weinig begrip Een verontwaardigde wethouder Van Popering voerde vervolgens langdu rig het woord. Hij begon met vast te stellen, dat de raadsleden, die het woord voerden, weinig begrip toon den voor de huisvestingsmoeilijkhe den in Vlissingen en zelfs achtte hij sprake van ondeskundigheid. Uitvoe rig zette hij uiteen welke moeilijk heden er zjjn om de laatste drie wo ningen op de Singel te ontruimen. „Zelfs een deurwaarder is ingescha keld, maar nu ziet het er toch nog naar uit, dat we de zaak zonder deze ingrijpende maatregelen tot een op lossing kunnen brengen", aldus deze wethouder, die tenslotte uitriep: „Neem de motie aan, maar als iemand de problemen beter kan op lossen, dan is deze wethoudersplaats ook tegelijkertijd open" De anders zo beheerste burgemees ter Kolff toonde zich ook zeer ver ontwaardigd over „het blijk van on begrip van enkele raadsleden". Hij was hierover vooral verbaasd omdat de raad in de vele debatten, die aan dit onderwerp reeds gewijd zijn, toch zeker op de hoogte is gekomen van tal van moeilijkheden die hier lig gen. Zijn woorden werden pit de P.v.d.A.-fractie ondersteund met de uitroep: „Het is een hetze" De heren Van Sabben en Kriete- meijer voerden aan wel degelijk be grip te hebben voor de problemen, maar niet met alle moeilijkheden op de hoogte te zijn. „Nu al jarenlang mopperen de bewoners van de Singel en het Van Nispenplein", zei de heer Vader, „en ze doen dat niet alleen op B. en W., maar ook op de raad". Zijn betoog werd onderbroken door een interruptie uit de P.v.d.A.-frac- tie: „Rustig laten mopperen" Tenslotte maande de heer Kriete- meijer tot kalmte. „Voor het eerst in de tien jaar, dat ik in de raad zit maak ik het mee, dat er zo bewogen en met vuistslagen op de tafels, gediscussieerd wedt", voerde hij aan. Hij drong tenslotte aan op een toe zegging de woningen bijvoorbeeld binnen een half jaar op te ruimen. Maar ook aan zo'n toezegging wilde de heer Van Popering zich niet bin den. Nadat de heer Van Sabben nog had meegedeeld, dat hij inzag, dat B. en W. inderdaad voor te grote moeilijkheden zijn geplaatst en nadat hij zijn ondertekening ongeldig had verklaard, werd de motie in stem ming gebracht met het vermelde re sultaat. Zonder stemming we.rd ver volgens het voorstel van B. en W. aangenomen. (Slot van pag. 1) de heer Dees naar de punt van de „driehoek", waar deze winter en lente een jachthaven is gegraven. Volledig in „mankracht". Er is geen machine aan te pas gekomen. In het haventje, dat eigenlijk uit twee aparte delen be staat, is plaats voor rond honderd jachtjes, die kunnen meren aan 140 meter steiger. Op het hoogtepunt van het werk waren aan dit project tach tig man werkzaam. Tussen eind de cember en half mei werd niet minder dan 71.000 kubieke meter zand ver zet. Dit haventje doet nu al diensten. VAN TOT UITZENDING De datum is vastgesteld voor het ra dio-optreden van het dameskoor „Cre scendo'' uit Westdorpe. Men zal het kunnen beluisteren op 9juli om streeks twee uur in de middag. De uitzending is gewijd aan Zeeuwsen - Vlaanderen en „Crescendo" zal er en kele liederen in laten horen. GOEDE DAAD Zoals het goede padvinders betaamt hebben de verkenners van de geza menlijke padvindersgroepen te Hein- kenszand, de „Schout-bij-Nacht Doormangroep" en de „Guy de Font- gallandgroep" zaterdag weer eens een goede daad verricht. Ze deden dit onder belangstelling in het kader van padvindersjubileumviering. De goede daad bestond uit het laden en lossen van twee vrachten stenen voor de ge meente. Op zaterdag 25 juni zullen de groepen weer gezamenlijk optre den en wel onder het motto „Kom eens kijken". Want achter de Neder lands hervormde kerk zullen ze hun normale padvindersactiviteiten ver richten, waarbij ze iedereen uitnodi- gep om die te bezichtigen. OESTERS I In Yerseke is weer de jaarlijkse span nende tijd aangebroken: donderdag werden de eerste mosselschelpen als collecteurs voor oesterbroed te water gelaten. Ook de gekalkte pannen staan reeds klaar om onder de water spiegel te verdwijnen. OESTERS II Op uitnodiging van de vereniging VEBO en „Zeeuwse Oester" zullen de heren drs. Drinkaard en dr. Vlas blom van het laboratorium voor visserijonderzoek dinsdag een le zing houden in hotel Nolet te Yerseke. Drs. Drinkaard zal spre ken over „Oesters kweken zonder eb of vloed" en dr. Vlasblom zal het onderwerp „Larvencultuur op kunstmatige wijze in kweekbak- ken" behandelen. KONIXGSSCHIETEX De handboogsociëteit „De Batavie ren" te Kloetinge heeft zijn jaar lijkse koningsschieting weer gehou den. Vijf en twintig maal schoot men op de noofdvogel, die in de tweede ronde door de heer Van Sabben naar beneden werd gehaald. In de elfde was het de heer Foudraine en in de dertiende de heer Van de Berge die de vogel in het stof deed bijten. In de laatste ronde maakte de heer Fou draine aan alle onzekerheid een einde door met een machtig schot de vogel voor de tweede maal naar beneden te halen. Hij mag zich nu „Koning van de handboogsociëteit op de staan de wip" noemen. ZILVER Broeder Bernardo (A. H. Schouten) to Hulst, onderwijzer aan de Willi- brordusschool herdenkt woensdag het feit 25 jaar in het onderwijzersvak te zijn. Hij zal, recipiëren in het Broe derhuis aan do Lange Bellingstraat. Broeder Bernardo heeft niet alleen op het terrein van het onderwijs zijn sporen verdient: de voetbalvereniging Hulst is zonder hem niet denkbaar, in welk verband hij diverse sportda gen organiseerde. KLAP Er is een film met het befaamde duo Abbott en Costello, getiteld „Moeder wat 'n klap". Daar moesten we don derdagnacht rond één uur sterk aan denken. Want een Iclap was. het, die in en rond Vlissingen op dat tijdstip te horen was. Mensen? wat een klap. Aanvankelijk dachten we aan de bo venburen in de mening, dat het echtpaar door het bed was gezakt. Maar daar wa3 de klap bij nader in zien te hard voor. Op de lcrant hoor den we laterdat èr ergens een mijn was opgevistdie in het Sloe tot ont ploffing zou worden gébracht. Dat moet die klap geweest zijnmeende En die veronderstelling toas juist, zo bleek later. Het was een hele opluch ting voor ons. Want we bleven bang voor dat bed van de buren f in in ui ui ui 10 TABLETTEN IDYSMALGINM HI m HI. Ill III SPECIAAL tegen menstruatie-pijnen |J P.Z.C. publiceert na elke etappe Tour-uitslagen In verschillende plaatsen in Zeeland zal de Provinciale :r Zeeuwse Courant tijdens de Tour de France onmiddellijk na afloop van iedere etappe de H uitslagen van deze ronde pu- p bliceren op speciale bulletins, p H Deze bulletins zullen in de vol- jg gende plaatsen opgehangen p wordenMiddelburg (kantoor p P.Z.C.Vlissingen (sigaren- p magazijn Ter Meulen en siga- p renmagazijn „Het Rookertje"), p H Goes (café Nationaaal), Ter- p neuzen (café Bellevue), Zie- rikzee (kantoor P.Z.C.)Axel (café-restaurant Het Wapen van Zeeland), Oostburg (café M Victorie) en Yerseke (Oele's p Cafetaria). Illllllllllll!llllllllll|llllllllllllllllllll||llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Nog steeds onderhandeling over Carras-schepen Geen discriminatie van Nederlandse reders Nog altijd is slecht één van de zoge naamde Carras-schepen verkocht. On derhandelingen over de verkoop van de overige schepen duren nog steeds voort. Dit deelt minister Korthals mee in zijn memorie van antwoord bij de begroting van het departement voor verkeer en waterstaat. Verdere mededelingen kan de minister over deze affaire in het huidige sta dium niet doen. De vraag was gesteld of het waar is, dat een of meer van deze schepen aan Nederlandse reders te koop zijn aangeboden tegen hogere prijzen en minder gunstige voorwaar den. Als antwoord moge dienen, al dus de minister, dat aanvankelijk van de zijde der Nederlandse reders uit drukkelijk was verklaard, dat geen belangstelling bestond voor het prijs niveau, waarvoor het schip uiteinde- Tijk werd verkocht. De onderhandelin gen over de verkoop van dit schip waren reeds in augustus begonnen. De definitieve verkoop is echter veel later tot stand gekomen. Bij de on derhandelingen over de verkoop van de overige schepen is van discrimina tie ten nadele van Nederlandse reders evenmin sprake geweest. MEMORIE VAN ANTWOORD: Aanstaande zondag zal de Ro.val Sailing Club Gent officieel de nieu we thuishaven in gebruik nemen. Dat zal gepaard gaan met het hou den van zeilwedstrijden. Tussen het jachthaventje en de Mid denweg ligt het zwembad. Geen bad, dat kan wedijveren mét een. modern zwembad in de grote steden, maar daar zal het plezier van de zwemmers niet minder om zijn. Het kinderbad, veertig nieter lang en twintig meter breed, is vijftig cm diep. Het is afgebakend met planken, zodat dc kinderen zich nooit te ver kunnen wagen. Voor geoefenden is er even eens een zwembad, dat 1.20 meter diep is. En de beste zwemmers kunnen natuurlijk, voor eigen verantwoording wel te verstaan, over de kreek uit zwermen. In de onmiddellijke nabij heid van het bad wordt momenteel een kleedgelegenheid gebouwd in bun galow-vorm, bestaande uit drie ge bouwen van elk zeven cabines. Over vier weken is dit project gereed. Vlak bij de middenweg zijn enkele parkeerterreinen in aanleg. Eén daar van krijgt een oppervlakte van een halve hectare, zodat daar straks vele tientallen auto's geparkeerd kunnen worden. Dit alles is echter nog maar een begin. „Toch zit er aardig schot in", zegt burgemeester A. F. Hans- sens van Hoek. Als wellicht nog dit jaar met de bouw van een ho tel en de bouw van 70 bungalows kan worden begonnen, is men al een heel eind op de goede weg. Het betrokken gebied is reeds op de waterleiding aangesloten en op korte termijn komt er ook elektri citeit. Dat betekent dus een zórg minder. Op- het ogenblik is dwars door het gebied in de richting van het jacht haventje een drie meter brede weg in aanleg. De fundering is reeds gereed gekomen. De weg voert langs het grootste kampeerterrein voor cara vans en langs jonge aanplant. Vele hectaren van het 56 ha grote gebied zijn reeds ingeplant! met allerlei soor ten bomen en struiken, die in hoofd zaak het middelste deel van het ter rein beslaan. Zo langzamerhand kri jgt 't recreatiegebied de Braakman allu re! Belangrijke investeringen nog niet verantwoord Er moet een duidelijk onderscheid worden gemaakt tussen het binnen dijks gedeelte en het buitendijks ge deelte van het Sloeplan, zo voert mi nister Korthals nog weer eens aan in zijn memorie van antwoord bij de be groting van verkeer en waterstaat. Hij snijdt dit onderwerp aan in ver band met de verbetering van de in frastructuur in do buitenprovincies. Omdat de zorg voor wegen, kanalen en havens praktisch geheel in han den is van de overh?id, heeft die over heid tot taak op deze onderwerpen zoveel mogelijk mee te werken aan de ontplooiing van het bedrijfsleven. Financiële factoren kunnen echter 'n grens stellen. De vestiging in het buitendijkse ge deelte van bedrijven zal vermoede lijk nog in de loop van dit jaar kun nen geschieden. Voor het binnendijk gedeelte wordt voorshands gewacht op voldoende belangstelling, voordat 'dit gedeelte voor dit doel in gereed heid wordt gebracht. Dit betekent niet. dat daarmee zal worden ge wacht tot de gegadigden voor alle I terreinen bekend zijn. Momentcel is de daadwerkelijke belangstelling nog gering. De mi nister acht het dan ook niet ver antwoord hier reeds belangrijke investeringen te doen. Niettemin wordt om hier stimulerend te werken overwogen de afsluit dijk, die in het kmler van de Del tawet niet van eerste urgentie is, vervroegd uit te voeren. De modelproeven voor het Sloe plan maken goede voortgang, maar zijn nog niet geheel getfeed. Wat de bodemonderzoekingen betreft is door de Geologische Stichting ondertussen een rapport uitgebracht. Het onderzoek van het laboratorium oor Grondme chanica duurt echter nog voort. Overigens wijst de minister er nog In betrekkelijk korte tijd is „in handkracht" de aanleg van een jachthaventje in de oostelijke Braak mankreek uitgevoerd. Arbeiders leg gen de laatste hand aan het opschil deren en het afwerken van, de aan legsteigers. (Foto P.Z.C.) Botsing tussen twee vrachtwagens Donderdagnacht is in de omgeving van Keulen een met hout geladen vrachtwagen van dc fa. W. A. du Bois te Breskens in botsing gekomen met een andere wage/t. De 43-jarige chauffeur M. C. Teugeman uit Groe- de is daarbij op slag gedood. De Breskense vractauto, die op weg was naar Italië, werd op dat mo ment bestuurd dooi- de Breskense chauffeur P. C,, terwijl zijn collega Teugeman in de slaapcabine lag te rusten. Het ongeluk schijnt te zijn ontstaan, toen de Breskense auto wil de uitwijken voor een stilstaande wa gen. Bij deze manoeuvre moet de Ne derlandse auto met een tegenligger in botsing zijn gekomen. T. werd op slag gedood, terwijl de chauffeur C. een shock opliep en verder ongedeerd bleef. weer eens op, dat het Sloe niet de enige reële mogelijkheid is om de ge bieden rondom het Noordzeekanaal en de Nieuwe Waterweg te ontlasten. Ook de Kanaalzone in Zeeuwsch- Vlaanderen en eventueel het Kreek- rakplan in Noord-Brabant kunnen dat doen, alsmede andere Nederland se zeehavens. Terzake van een verbeterde Schelde- Rijnverbinding deelt de minister mee, dat er geen andere toezeggingen aan België zijn gedaan dan dat Neder land zich bereid heeft verklaard op nieuw in overleg te treden over deze aangelegenheid. De eerste ontmoe ting van beide delegaties heeft in middels plaatsgevonden. Het ligt niet in de bedoeling de wa terstaatswerken In westelijk Noord- Brabant in verband met het vraag stuk van de Schelde-Rijnverbinding te stagneren. Uitspraak rechtbank te Middelburg De rechtbank te Middelburg lieeft vrijdagmorgen uitspraak de zaak „Lanj ngevielesingel", die voor de Middelburgse kantonrechter behandeld te zijn enkele weken gele den in hoger beroep voor de recht bank diende. Conform de vordering van de officier van justitie sprak dc rechtbank de betrokkene bij deze zaak, de Vlissinger J. V., vrij. In augustus van het vorig jaar was V. als bestuurder van een auto dwars door een hek en een tuintje aan de Langevielesingel te Middelburg ge reden. Tijdens de behandeling voor de kantonrechter legde de officier de Vlissinger twee overtredingen ten laste: het in gevaar brengen van de veiligheid op de weg en het rijden zonder geldig rijbewijs. Op de kan tonrechterzitting betoogde V. echter dat niet hij. maar de vertegenwoor diger H. J. L. uit Vlissingen, de eige naar van de auto, de verantwoording had als chauffeur, die hem (V.) leer de autorijden. Onderweg had L. de verdachte ook steeds aanwijzingen gegeven. Daar er tijdens de fatale rit sprake was van onder toezicht rijden, vroeg de officier vernietiging van het von nis van de kantonrechter. Deze had V. namelijk veroordeeld tot twee boeten van f 50.en f 25.De kan tonrechter achtte V. wel schuldig, daar over het lesgeven in het proces verbaal met geen woord gerept was. De matroos C. G. W. uit Middelburg, die in Hansweert een tafelkleed en een fiets had weggenomen, werd con form veroordeeld tot een onvoor waardelijke gevangenisstraf van 6 maanden, met aftrek, alsmede de voorwaardelijke terbeschikkingstel ling van de regering, met een proef tijd van 3 jaar. Tot slot werd het vonnis tegen de Middelburgse koopman J. P., die te gen de boete van f 12.van de kan tonrechter wegens overtreding van de arbeidswet in beroep gekomen was, bevestigd. jSk ,1 I "'1 r WWÊi-di KUNST Holland Festival, Burgerzaal Stadhuis. Het Italiaanse kamermuziekgezel schap „I Musici" besloot gisteravond zijn concert in de Middelburgse Bur gerzaal met Mozart: Divertimento in groot. Een beter slot kon men zich velhaast niet voorstellen. Want reeds bij de eerste tonen van dit Diverti mento keerde men terug tot ware verhoudingen, tot dimensies die men in het begin van de avond als groter en ruimer had ervaren. Pergolesi en Bonporti, Giordani en Vivaldi, zie daar de namen van de componisten, die vóór Mozart waren uitgevoerd. Men had er in stille bewondering naar geluisterd, soms twijfelend voor wie die bewondering het meeste gold: voor de componist en zijn muziek, of voor de uitvoerders. De laatsten speelden in elk geval magnifiek, waarbij duidelijk werd dat deze vir tuose musici zich wel bijzonder nauw gezet hadden verdiept in de partitu ren. Elk nootje was bekeken, elke frase doordacht, elk onderdeel bestu deerd, totdat de structuur van deze oude werken voor hen geen enkel ge heim meer had. Zo was in een minu tieuze voorbereiding aldus kwam vast te staan elke compositie stuk je bij beetje samengevoegd tot één geheel. En het resultaat was fenome naal: deze speelse klanken, door de componisten niettemin onderworpen aan een dwingende motoriek, werden onder de handen van „I Musici" tot briljant klinkende muziek, waar men ademloos naar luisterde. Maar Mozart had nog niet gespro ken. Heel wijs hadden deze eminente twaalf hem tot slot bewaard. En toen zijn werk weerklonk, werd het plot seling héél duidelijk: hij was de grootste en men moest onwillekeurig denken aan een regel uit een lied van Schuman: „Er der herrlichste von allen". Welk een onvergelijkelijke muziek heeft deze Salzburgse groot meester geschreven en hoe ver ook liet hij zijn voorgangers van gister avond achter zich. Inderdaad, men keerde dank zij Mozart terug tot de juiste verhoudingen cn men begreep, dat ondanks alle historiserende ten densen van onze dagen, de tijd tóch het juiste oordeel heeft gesproken. Mozart was geniaal, was van alle tij den en spreekt tot alle tijden, de an deren waren groot en om hen nu nog te laten spreken moet men tot de grootmeesters van het podium beho ren. De leden van „I Musici" behoren tot - deze grootmeesters. Wij zinspeelden hierboven al op de intelligentie, waarmee zij deze oude muziek benaderen, een in telligentie die gepaard gaat aan een weergaloze beheersing van het in strument. Een voorbeeld van dit in telligente musiceren: er was geen clavecimbel aanwezig, maar een mo derne vleugel; een anarchronisme, in derdaad, maar Maria Teresa Garatti speelde op deze moderne vleugel zo beheerst en met een zo kleine toon, dat dit anarchronisme vrijwel niet opviel. Daarmee hebben wij tevens de kern van dit musiceren geraakt: al les is hier ondergeschikt aan het en semble-spel en solistenwerk is er niet bii. Zelfs in die werken, waarin zoals het heet „een solist op treedt" is de eis van homogeniteit van de groep overheersend. Een prachtig voorbeeld daarvan vormde het Concerto in C voor 1 piano en strijkorkest van Giordani. gespeeld door Maria Garatti.. De grote ver diensten van haar interpretatie wa ren niet gelegen in ae solistische eigenschappen van deze pianiste hoewel zij ontegenzeggelijk aanwe zig waren maar in haar ensemble- spel. Eenzelfde opmerking kan wor den gemaakt over de violisten Ro berto Michelucci en Felix Ayo (Bon- porti en Vivaldi). Het is te begrijpen, dat deze emi nente groep van twaalf een ongeken de geestdrift ontketende bij het pu bliek. Vooral na Mozart, wiens Di vertimento grandioos werd gespeeld, kwam er geen einde aan de ovaties. Ovaties waarvoor het gezelschap dankte met toegift (Vivaldi). Voor de dames waren er bloemen. Dit unieke concert kwam tot stand dank zij samenwerking tussen de ge meente Middelburg en de Z.V.U. en het werd gegeven in het kader van het Holland Festival. Dc Burgerzaal was geheel bezet. de K. AA\\\\VWV\\NWAVVVVW Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 4, 5, 8, 9, 10 en 11. VANDAAG. Middelburg Electro: Tiger Bay, 19 en 21.15 uur. 14 jaar: City: Slaapkamer geheimpjes, 20 uur. 18 jaar; Miniatuur Walcheren, Molenwater, geopend van 9—18 uur: Kunstmuseum: opening Jubileumtentoonstelling Reimond Kim- pe, 15 uur: Terrein Zanddorp: zen dingsmiddag chr. geref. kerken. Vlissingen Luxor: Do Indische graf tempel, 19 en 21 uur,. 18 Jaar: Alham- bra: Tarzan en zijn vijanden, 19 en 21 uur, 14 Jaar. Goes Grand: Ferry to Hongkong, 19 en 21 uur. 14 jaar: Schuttershof: ge varieerde avond pUpcrkorps „Excel sior". 20 uur. MORGEN. Middelburg Electro: Tiger Bay, 15.-30, 19 en 21.15 uur, 14 jaar: City: Slaapka mergeheimpjes. 14.30 en 20 uur, 18 Jaar; Miniatuur Walcheren. Molenwa ter. geopend 9—18 uur; Sportterrein: zevenhandbaltoernooi E.M.M. Vlissingen Luxor: De Indische graf tempel, 15.19 en 21 uur, 18 jaar; Al- hambra: Tarzan en zijn vijanden, 15, 19 en 21 uur, 14 jaar. Goes Grand: Ferry to Hongkong. 19 en 21 uur, 14 Jaar. De hel van Noord- Afrika. 15 uur, 14 Jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2