Nieuwe impulsen voor industrie te Sint-Maartensdijk „CHRISTELIJKE VAKBEWEGING VOOR STEEDS GROTERE TAAK" Waar zijn onze schepen? ONBEVOOROORDEELDE STUDIE OVER TWEEDE STAALBEDRIJF ONZE KLEINTJES 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 25 JUNI I960 Vrijdag lieelt de commissie v: Bijstand uit de staten van Zee land op uitnodiging van de Eilandgemeenscliap Tholen een bezoek aan dit eiland gebracht. Dit werkbezoek spitste zich toe op een confrontatie met het Thoolse werkgelegenheidspro bleem. Bij de rondgang over het eiland die de door de waarnemend commissaris der koningin, mr. A. J. van der Weel, geleide com missie in de morgen- en mid daguren maakte, kreeg men evenwel ook een goede indruk van hetgeen Tholen zelf doet om dit probleem zoveel mogelijk te elimineren. Een dergelijke in druk liet vooral de industrie kern St.-Maarlensdijk na waar een bezoek werd gebracht aan de technische school en Priem's kledingindusterïe. Zo kon over dit laatste bedrijf wor den meegedeeld, dat er thans plan nen voor een belangrijke uitbreiding zijn. In deze kledingindustrie, gevestigd op het nieuwe, ruim twee jaar geleden St.-Maartensdijk vinden thans 50 mensen werk. Voor twee-derde deel zijn dit meisjes. Bij de uitbreiding zal echter het accent op mannelijke ar beidskrachten vallen. Een ander gun stig geluid uit St.-Maartensdijk be treft een aanvraag van de firma Muller-Franke voor de slichting van een toeleveringsbedrijf voor de bouw- nijverheid. Na afloop van de tocht over het eiland, waarbij ook de nieuwe haven van St.-Annaland en het herverkave- lingsgebied in de Poortvlietse Wei- hoelt waren bezocht, kwam de com missie met de leden van de eilandge meenschap bijeen in het gemeente huis van Tholen. WEG VERBETERING. Hier wierp mr. Van der Weel een terugblik op de tocht en hield Eilandgemeenseliapvoorzitfer, burgemeester W. J. van Doorn van Poortvliet, een' warm betoog voor de Thoolse industriële zaak. Zo deed hij een beroep op het pro vinciaal bestuur toch vooral aan dacht te willen besteden aan de slechte toestand waarin verschil- Vader stak zoon met mes tijdens ruzie lil een woning aan de Duitcrweg tc Castrïcum heeft in de nacht van don derdag op vrijdag tijdens een hoog lopende ruzie, de 57-jarige bouwvak arbeider P. D. V., zijn 23-jarige zoon, P., met een mes neergestoken. De twist ontstond door wat werk, dat de zoon wilde afmaken voor liij naar bed Êe^vader wilde dit echter niet toe staan. De woordenwisseling liep zo hoog, dat de heer V. op een gegeven moment een mes greep en daarmee zijn zoon te lijf ging. Hij bracht hem verscheidene steekwonden toe. Buren, die op het tumult waren toegesneld, waarschuwden de politie, die de man, die rustig thuis was blijven zitten, ar resteerde. De toestand van de zoon. die onmiddellijk naar hét ziekenhuis te Alkmaar was vervoerd, was giste ren redelijk. Jongen bij Wijchen door bliksem getroffen Vrijdagmiddag omstreeks kwart voor zes Is de 12-jarige Henk Gramsher, wonende te Leur bij Wijchen toen hij met de loonwerker W. Steeg onder weg naar huis achter een boerderij voor onweer schuilde, door de bliksem getroffen. Hij was op slag dood. De 34-jarig loonwerker klaagde over hoofdpijn doch behoefde zicli niet on der geneeskundige behandeling te stellen. 0 Een Oostenrijkse expeditie van vijf man is er op 9 juni in geslaagd de top van de 7900 meter hoge Distaghil in de Karakoroem (Noord-Kasjmier) te berei ken. De zeer jeugdige bergbeklimmer Diether Marchart (20 jaar) en de 25-jari- ge Guenther Starker legden de laatste etappe af zonder van zuurstofmaskers gebruik te maken. lende wegen op het eiland verke ren. Met name die tussen Tholen en Oud-Vossemeer, Oud-Vosse- meer en St.-Annaland, Poortvliet- Sclierpenïsse en St.-Maartensdïjk- Stavenisse. Burgemeester Van Doorn noemde de verbetering een dringende eis, ook al omdat goede verbindingen uiteraard een factor van betekenis zijn bij het scheppen van een voor de industrie gunstig klimaat. Daarom ook wilde voorzitter Van Doorn nog eens on derstrepen, dat een vaste verbinding tussen het eiland en Zuid-Beveland een levensnoodzaak voor Tholen is. Bij deze gedachtenwisseling met de commissie van Bijstand, voerde ook burgemeester D. C. Bouwense van St.-Maartensdijk het woord, die zoals hij zei -elke gelegenheid zal aangrijpen om de noodzaak van de ze verbinding met Zuid-Beveland naar voren te brengen. De heer Bou wense constateerde daarbij, dat na de voltooiing van het Deltaplan zal blijken, dat Tholen maar „mager" werd bedeeld. Voor de recreatie zag de heer Bou wense vele mogelijkheden. De sport- visserij heeft reeds bezit genomen van Tholen en in de komende jaren zullen tal van plannen voor de aan. leg van zwembaden en sportvelden naar voren komen. Nadat burgemeester mr. J. J. Ver. sluijs van Oud-Vossemeer had gewe zen op de hulp, die de gemeenten nodig zullen hebben bij verbeteringen van rioleringssystemen en dergelijke, pleitte burgemeester J. van den Bos van St.-Annaland, eveneens voor een verbinding: die met de randstad Hol land. Belangrijk vooral voor de af voer van tuin- en landbouwproduk- ten. De heer Van den Bos' doelde dus op een verbinding tussen Tholen en St.-Philipsland. Als agrarisch vertegenwoordiger in de Eilandgemeenschap gaf vervol gens de heer A. J. Groenewegen uit St.-Maartensdijk de verzekering, dat de landbouw niet vijandig staat te genover de industrie, omdat ook de landbouw zal profiteren van een gun stiger economisch klimaat op Tholen. PENDELEN. De heer Dronkers, chef arbeidsbureau Tholen gaf een overzicht van het pen delen op Tholen en St.-Pliilipsland. Globaal verdienen thans ongeveer 600 mensen de kost buiten de gren zen van het rayon Tliolen-St.-Phi. lipslaml, waarvan alleen reeds in de Rotterdamse havens 300. In Bergen op Zoom en omgeving vinden reeds 150 Tholenaren werk. Momenteel biedt de herverkaveling nog werk aan een aantal mensen. Wanneer men echter de latente werkloosheid bij dit getal van 600 telt, komt men aan een tekort aan werkgelegenheid voor 900 mensen, op een mannelij- VERBINDING ZUID-BEVELAND BEPLEIT Commissie van bijstand uit Zeelands staten bracht werkbezoek aan Tholen ke beroepsbevolking, althans hef af hankelijke deel, van 3100. Tevoren had mr. Van der Weel in een resumé van liet bezoek zijn be wondering uitgesproken over het geen in Tholen tot stand wordt ge bracht. Hij constateerde daarbij, dat er grote krachten in de eigen bevol king van Tholen schuilen, waar het gaat om de opbouw van nieuwe in dustrieën. De waarnemend commis saris jhr. De Casembroot was ver hinderd verzekerde de leden van de Eilandgemeenschap, dat deze pro blemen zeker de aandacht van de sta ten zullen hebben. Het statenlid, de heer A. H. S. Stemerding, deed ten slotte de suggestie alle leden van de provinciale staten van de Thoolse provinciale staten van de Thoolse cumentatie op de hoogte te brengen. Deense robbenjagers door Noor gered De-zes opvarenden van de Deense robbenjager „Mild", een 42-ton me tend scheepje dat sinds donderdag in moeilijkheden verkeerde, zijn vrijdag ochtend gered. Do Noorse robbenja ger „Signalliorn" heeft lien aan boord genomen. Donderdagmorgen vroeg liep de „Mi- ki" in de wateren tussen Groenland en IJsland vast. Het kruiende ijs dreigde het scheepje te verpletteren en de zes opvarenden moesten zich op het ijs,in veiligheid stellen. Kapitein Under- bjerg had maar de gelegenheid om één noodsignaal -uit te zenden. Dit signaal werd opgevangen door een radiostation aan de kust van Groen land. Vliegtuigen van de Deense kust wacht en de Amerikaanse luchtmacht begonnen spoedig met de opsporings werkzaamheden Donderdagavond laat werden de zes Denen door de opvarenden van een Noorse robbenjager ontdekt. Het duurde toen nog vier uur eer de „Sig nalhorn" de „Miki" had bereikt. SECRETARIS C.N.V.: Jaren 1957, 1958 en 1959 niet onverdeeld gunstig De christelijke vakbeweging kan zich niet meer beperken tot haar eigen uitgesproken vakorganisatori- sche problematiek. Haar werk heeft daarvoor teveel onderscheiden aspec ten gekrégen en is in de samenle ving als geheel reeds te sterk ge ïntegreerd. Aldus de secretaris van het Christelijk Nationaal Vakverbond, de lieer C. van Nierop, in het jaar verslag 19581959 van het C.N.V. In het verslag wordt herinnerd aan de voorlopige afronding van een drie tal werkstukken: het rapport over de vijfdaagse werkweek, het sociaal- ethische gedeelte van een rapport over de structuur en de rechtsvorm van de onderneming en het ontwerp van een rapport over het vraagstuk van de zondag en van de zondagsar- beid. Een ontwikkeling die het C.N.V. in de loop van de twee voorbije jaren een reden tot grote verheuging heeft ge geven, was die naar een meer gedif ferentieerde loonpolitiek. Wat verkre gen werd, was in eerste aanleg nog niet zo erg veel meer dan de moge lijkheid van differentiatie in een ove rigens vrij strak gebonden blijvende loonvorming, zo senrijft de heer Van Nierop, maar de starheid van een ten volle door de overheid geleide: loonpolitiek is doorbroken. Het ledental van de bij liet C.N. V. aangesloten organisaties steeg van 218.658 op 1 januari 1958 tot 218.992 op 1 januari 1960. Grote invloed op het ledental had de af schrijving van de Nederlandse Vereniging van Christelijke Han delsreizigers en Handelsagenten met 854 leden. Volgens de heer Van Nierop, zijn door bepaalde omstandigheden, zoals de bestedingsbeperking, de huurver hoging en de werkloosheid 1957, 1958 en 1959 niet de beste na-oorlogse ja- ren geweest. Hij vermeldt echter, dat gebleken is, dat de teruggang het C. N.V. later en minder zwaar heeft ge troffen dan de K.A.B. en het N.V.V. Het jaarverslag zegt voorts, dat de verdere ontwikkeling» naar de be- drijfsgetaksgewijze organisatie in de verslagjaren vrijwel geen voortgang vertoonde. De arbeid van „Werkende Jeugd", de jongerenorganisatie van het C.N.V., is weer uitgebreid. Ten aanzien van de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie vermeldt het jaar verslag, dat het C.N.V. de voorkeur blijft geven aan de instelling van be drijfsorganen op basis van vrijwillig heid. Deze voorkeur kan echter, vol gens de heer Van Nierop, slechts blij- van bestaan zolang zij niet stuk breekt op het harde onwillige ver zet van de "werkgeversminderheden, die zich tegen de vorming van P.B.- organen keren omdat zij aan de ar beid geen plaats en geen medezeggen schap in economische aangelegenhe den wensen te geven. AGAMEMNON 2 LAARDERKERK LANGKOEAS 25 1 ARENDSKERK 3 ORANJE NASSAU ORANJEFONTEIN 2 ORANJESTAD KORENDIJK AGAMEMNON 2 VIERSEYLLOYD 2 DONGtOIJK Nederlandse in Frankrijk door bliksem gedood De 23-jarige studente Petronella Ja- coba Bruins uit Amsterdam is donder dag nabij Palavas aan de Franse Mid dellandse zeekust ten zuiden van Montpellicr door de bliksem getroffen cn ter plaatse, overleden. Zij maakte met een vriendin een strandwandeling. De vriendin, die ook getroffen werd, neeft geen schadelijke gevolgen ondervonden. Elders in Frankrijk heeft de bliksem nog drte doden geëist. Het onweer ging op vele plaatsen ge paard met windhozen en zware regen val. In Vichy cn Clermont Fcrrand zijn vele kelders overstroomd. Krachtmeting Zeeuws en westelijk amateurvoetbal Het ziet er wel naar uit, dat de wed strijd tussen het Zeeuws en het Am sterdams K.N.V.B.-elftal, die vandaag (zaterdag) om half zeven op hot ge meentelijk sportterrein in Goes zal worden gespeeld, een aardige kracht meting zal vormen tussen het Zeeuw se en het Westelijke amateurvoetbal. Uit de aard der zaak is over de kracht van ljet Amsterdams voetbal elftal niet zo heel veel bekend, maar dat geldt in zekere mate ook voor het Zeeuws elftal, omdat de competi tie al weer een- tijdje achter de rug is en men dus over de huidige vorm der gekozen spelers minder goed ge ïnformeerd is dan tijdens het sei zoen. Ook de samenstellers van het elftal hebben ongetwijfeld met deze moei lijkheid rekening moeten houden en men heeft zich dan ook kennelijk niet aan experimenten gewaagd, al is de verkiezing van de Zcelandiaan Van Bruggen op de voor hem vreem de linksachterplaats o.i. wel een be wijs. dat goede achterspelers momen teel dun gezaaid zijn m Zeeland. Afgaande op de resultaten in voor gaande wedstrijden van het Zeeuwse elftal tegen op papier vaak veel ster kere tegenstanders, waarbij de mees te spelers vaak ver boven hun club- vorm uitgroeiden, nemen wij aan. dat ook de Amsterdamse amateurs, die bijna alle in een hogere klas uit komen dan. hun Zeeuwse tegenstan ders. in Goes op felle tegenstand zul len stuiten. De wedstrijd zal worden geleid door scheidsrechter van Pctcgem. daarbij geassisteerd door de heren Groen en Wissel. AFSPRAAK TUSSEN DRIE PARTNERS: Expansie basisindustrie stimuleert verwerkers Naar de directie van de Konink lijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. in de bedrijfscourant „De Grijper" opmerkt, hebben de drie part ners in de gezamenlijke studie van Staatsmijnen, Nederlandse Kabel Fabrieken en Hoogovens met betrekking tot de mogelijk heid der vestiging in Neder land \an een nieuw geïnte greerd ijzer- en staalbedrijf afgesproken, dat het onderwerp geheel open zal worden bena derd met behoud van ieders vrijheid van handelen. Met dit initiatief wordt, volgens de di rectie van hoogovens, beoogd, dit voor ons land belangrijke onderwerp in industriële kring K.L.M. in Mexico Besprekingen van Volgens het Franse persbureau A.F. F. is er een conflict ontstaan tussen de K.L.M. en de Mexicaanse lucht vaartmaatschappij „Aerovias Guest" over de uitvoering van diensten op ten op de lijn MexicoCurasao ofwel vermindert ofwel staakt en tevens haar aantal vluchten op de lijn Cu racao—-Caracas (Venezuela) vermin dert. Volgens bij de K.L.M. in Den Haag ingewonnen berichten is haar offici eel niets bekend over enig conflict. Voor zover bij de K.L.M. bekend, al dus haar voorlopig commentaar, voe ren de vertegenwoordiger van deze maatschappij in Mexico de heer Wil liam de Mier, en de directie van „Ae rovias Guest" besprekingen over de praktische uitvoering van de sinds 1953 tussen Mexico en Nederland be staande luchtvaartovereenkomst. Bij de K.L.M. twijfelt men er niet aan of de diensten op het traject Mexico Curasao zullen worden voortgezet. De K.L.M. acht het niet uitgesloten dat, zoals A.F.P. heeft bericht, rech ten op tussen Mexico en Curasao ge legen landingsplaatsen onderwerp van bespreking uitmaken. Het ministerie van buitenlandse za ken heeft desgevraagd meegedeeld dat de luchtvaartbetrekkingen tussen Mexico en Nederland steeds uitste kend zijn geweest. Het is het mini sterie niet bekend dat er moeilijkhe den zijn gerezen. Tina Onassis gescheiden Mevrouw Tina Onassis, de eehtgeuo- to van de Griekse selieepsniagnaat, heel't begin deze maand in do staat Alabana een echtscheiding van haar muil gekregen, na een huwelijk van dertien jaar dat in september vorig jaar ontspoorde op Maria Callas. Zowel Onassis als de operazangeres hebben steeds ontkend dat er sprake was van een romance tussen hen maar vooral toen de sopraan echt scheiding verkreeg van haar echtge noot de industrieel Batista Meneghi- ni, werden de geruchten over een ro- monce sterker. De beide kinderen van het echtpaar, een zoon van elf jaai-, Alexander ge heten. en een dochter van negen jaar. Christina, zijn toegewezen aan de vader. Mevrouw Onassis, erfgename van baai- vaders fortuin, heeft geen eis ingediend terzake van alimentatie door Artistoteles Onassis. op onbevooroordeelde wijze te benaderen. In een aanvullende economische be schouwing over het staalproject „Europoort" bij Rotterdam schrijft de heer W. C. Kroft ec. drs. in „Eco- nomisch-Statistische Berichten" van deze week: „Wij menen dat het ar gument dat uitbreiding van de ba sisindustrie stimulerend werkt op de verwerkende industrie, op zijn minst, houdbaar is in het geval dat beide industrieën reeds een zekere graad vam ontwikkeling hebben bereikt. Deze conclusie kan naar onze mening getrokken worden, ook al erkent men dat andere factoren van invloed zijn geweest op de structuur van de Ne derlandse verwerkende industrie. Fit de kamerdebatten blijkt duide lijk dat zowel de regering als een aantal kamerleden van mening was, dat uitbreiding van onze basisindustrie gunstige gevolgen zal hebben voor de verwerkende metaalindustrie. Naast do chemi- mische nijverheid zal de metaal industrie een zeer belangrijk aan deel van de toekomstige werkge legenheid voor liaar rekening moe ten nemen. Het feit, dat er een belangrijke in voer bestaat van niet-platte walsen j- produkten duidt erop, dat er in Ne derland reeds een verwerkende indus trie van deze soort produkteri aanwe zig is. Bij een verbeterde grondstof- l'enbasis zullen gunstiger groeimo gelijkheden voor deze industrie ont staan. Dit zal niet alleen de werkge legenheid ten goede komen, maar ook op lange termijn een gunstige invloed hebben op de positie van on ze betalingsbalans". Uit de beschouwingen is voldoende gebleken zo vervolgt de heer Kroft, dat naast de toeneming van de pro- duktiemogelijkheden voor platte pro- dukten een nog grotere toeneming van die voor profielstaai valt te ver wachten. Tot slot van een onlangs gehouden vergadering van de nieuw gekozen ondernemingsraad van de Koninklij ke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. en aangesloten bedrijven heeft ir. P. van Delden, lid der directie, blijkens „De Grijper", enkele mededelingen gedaan over de algemene gang van zaken in de be drijven. De gehele fabriek werkt volbelast en de markt voor de voornaamste produkten, ijzer, staal, stikstof en ce ment vertoont geen aanwijzingen dat er in de naaste toekomst een vermin dering van de activiteit valt te ver wachten. Het ziet er op het ogen blik naar uit, dat bet lioge peil van bedrijvigheid der laatste jaren nog" zal blijven voortbestaan. De bouwwerkzaamheden voor de ver- schilleiylo grote uitbreidingen verlo pen naar wens en verwacht mag worden dat de opgestelde tijdsche ma's zullen kunnen worden aange houden. (Nagekomen advertenties.) AFWEZIG vanaf maandag 27 juni t.m. maandag 18 juli wegens militaire dienst, M. J. DE BRUIN, chirurg. Met diepe droefheid geef ik kennis van het plotseling overlijden door een noodlottig on geval in Duitsland, van mijn lieve man MAURICE C. TEUGEMAN op de leeftijd van '13 jaar. Wed. T. Tcugemaii- de Feijter. Grocde. 23 juni 1960. Kruisdijk O 378. Begrafenis lieden, za terdag, des middags half drie vertrek van Kruisdijk O 178. God nam heden tot Zich onze lieve man, vader, behuwdvader en grootvader MARINES CORNELLS VAN DEN EXDE. Uit aller naam, Mevrouw C. F. van den Endedc Buck. Middelburg, 23 juni I960.- Punt 13. De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 27 juni 1960, op de algemene begraafplaats tc Mid delburg. Vertrek vanaf het sterfhuis om 14. uur. Liever geen bezoek. 25 cent per regel met een minimum van l,2ö. Max. S regels. „Brieven bur. v. d. blad" 25 cent meer. Giro no. 359300 P.Z.C., Middelburg. „KLEINTJES" vóór 9 uur v.m. opgegeven aan onze kantoren verschijnen in het volgend ochtend nummer. Plaatsing uitsluitend bij vooruitbetaling. Voor goede betrouwb. liuw.be- midd., geheimh serieus, cou lant ook de boerenst., uw kan toor ..METROPA", Mntbenes- serl. 458 B. telef. 50163. Rot terdam. Gratis inl. in blanco couvert. CORRESPONDENTIE ONTSPANNING Zaterdag 25 juni Shell/Baljuw oriënteringsrit voor brommers, scooters, motoren cn auto's. In schrijving Garage DE BALJUW N.V.. Vllssingen. v.a. 1830 u. Start 1!» u. Inschr.geld f 1.50, Finish Strandhotel. HUWELIJK Serieuze huwelijksbemidde). kantoren onder vrouwel, lei ding, Nederlands Bemiddelings centrum. HoofdadminlstraUe postbus 6037, Amsterdam, Ont vangkantoor Tilburg. Nieuwe Bosseweg 92. zat, en dinsd. 2-3 Hollandse. Duitse. Zwitserse, dames, lieren, wensen brief wisseling m. Hollandse vriend, (innen) Inlichtingen gratis WERELDKOERIER. Box 6057, Rotterdam, telef. 33300. Vriend(inn)en wellicht uw le venspartner door Corresp,- club „CONTACT". Box EJ 140, Leiden. Vraag gratis folder met dankbetuigingen. Plaats eens een „KLEINTJE" in de P.Z.C. KENNISMAKING Wedn. boerenst. zoekt kennis making met jonge vrouw ol' wed., Ift. plm. 50 jr. Br. no. 671. bur. P.Z.C., Middelburg. DIVERSEN Zichtzondingcn Pontiac horlo ges vanaf f 49.50. Tel. 0 1150- 2284. VAN DE REE, Nieuwstr. 14. Terneuzen. Te koop: alle soorten sloopma teriaal als deuren, ramen, bal ken, baddings, ribben, planken, panlatten, enz. enz. Gebr. DE WITTE. tel. 340. Weatkapelle. Wasmachines dir. v. d. fabriek. Zeer zware uitvoering, geheel geëmailleerd, luxe uitv. f 149. Ook op alb. Fabr.agent voor geheel Zeeland alleen: Nieuw- straat 28. tel. 2410, Temeuzen, Maaglijders! De uitkomst voor U zijn de echte Amerikaanse C-R maagtabletten. Met C-R maagtabletten kunt U weer normaal eten! Importeur: LOUIS RIETBERGEN. C.V.. Korenaarstr. 35 3-b-c. Rotter dam^}. Brandverzekering op Bcurs- polï/ van vlas (zowel op het land als in schuren) sluiten wij roods v.a. 3.50 per mille per 12 mnd. Ook concurrerende premies voor vlasfabrieken. J V. d. VELDE, assurantiën, M. v. Coehoorngracht 25. Vllss. Doublé damespolshorloges in moderne asymmetrische model len met bandjes in alle kleu ren. Horloges, goud eh zilver. D. LIEVENSE. L. Vorststr. 87. Goes. Loop niet niet pijn!, voeten. Vergr. 1' l. Verbr.. knobbels inz. t 0.75. Schoenrep. kl. in 30 u. L. DE PAGTER.. Walst raat 105. Vlissingen. Typt U zelfs uw stencils? Wij draaien ze voor U af. Voor be- j stencllwerk stencilinr. J. A. WESTSTRATE, Rouaanse Kaai 21. tel. 2453. Middelburg. Wasmachinefabriek heelt enige lichtbeschadlgde wasmachines gloednieuw in. garantie, f 125 cn t 145. Centrifuges v.a. f 145 j Vraag demonstratie: Postbusj 24. Zwijndrecht, Geen verpl. eigen risico. Auto 'erz. dekking f 250.000 cat. .vaarde tot f 9000. Premie p. jaar 71.50. No-claimkorting I na 1 j reeds 20 pet. Ass.kant. WESTERWEEL. Zusterstraat- 4. Middelburg, telef. 3276. j Zoekt U een. pr. gebr. radio voor weinig geld? Wegens ver huizing radicale opruiming m. 125 pet. korting en garantie. RA DIO BAREMAN. Goes. Zuid- vlietstr. 13. telef. 0 1100—2320. (Gebr. grammoloonpl. tijd. 10 1 st. vdor 1' 2.50). Een extra geurig kopje koffie 'schenkt U uit een Melittafilier- pol. 'T JANTJE VAN ALLES hoeft ze in alle maten en kleu ren. Filterzakjes v.a. 1 0.60 per pakje. K. Noordstr. 1115. Middelburg, telef. 3733. Dames laat uw bontmantel nu repareren. Wij bewaren de mantel gedurende de zomer gratis. Bontwerkerij KUYPER, tel. 4270. Korte Noordstraat 16. Middelburg, Wildebra8-poppenl Sterke pop pen!! 'T JANTJE VAN ALLES heeft de nieuwe Wildebras-pop 42 cm lang, slechts f 4.75, met kambaar baar v.a. f 3,25, wil debras-schoentjes v.a. f 0.75. K. Noordstr. 11—15, M'burg, Te). 3733. Voor uw kousenreparatie naar: ..HET POHSELEINHUIS". Lan- gevlele 65, Middelburg. Uw adres voor in- en verkoop of taxatie van uw onroerende goederen in WILLEMSE's ma kelaarskantoor. Telef. 0 1184 3526. Vlissingen ol' 0 1130—3294. Middelburg. Krakei aardappelrooiers voor onbeschadigde knollen, in één cn tweerijen, voorraad- of zak- kenrooiers. Fa. W. DE SCHRIJ VER. Middelburg, telef. 2279, Wij hebben steeds belangstel ling voor uw overtollige boe- kenvoorraad. Wij kopen ook bi bliotheken op. Ook op weten schappelijk gebted. Boekhandel VAN BENTHEM fc JUTTING, Lange Delft 64, Middelburg. H.H. tuinders: tegen zeer gun stige prijs af te geven eenseha- rige schaafrploeg voor achter frees. Freeswerktuig met kap 50 cm. voor Agrla frees. Fa. VV. DE SCHRIJVER. Middel burg. telef. 2279. Zie verder pag. 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 20