Zeeuwse Muziekschool in Hulst blijft PREDIKBEURTEN WALCHEREN MARKTBERICHTEN STRANDGASTEN BELEMMEREN VLISSINGSE DUINVORMING ZUID-BEVELAND ZATERDAG 25 JUNI 1960 PHOVINCIALh 'A ti b; U W la U O U K A N't RAAD SPRAK ZICH UIT: Burgemeester Lockefeer: „Een Pyrrhus-overwinning" De afdeling Hulst van de Zeeuwse muziekschool blijft gehandhaafd. Na langdurige en soms scherpe discussies heeft de raad van Hulst in de vrij dagavond gehouden vergadering, na stemming hiertoe besloten. Voorstan der waren de heren D. J. A. van de Walle. J. L. L. Boel, J. H. Stolte, C. Willemstein, P. J. Leeraert en H. L. Everaerd. De tegenstemmers waren de wethouder B. H. L. Picavet, J. D. J. Martens en C. C. van Arenthals. Wethouder P. J. Brand trok zich voor de aanvang van de stemming terug. In twee voorgaande raadsvergaderin- fen werd het voorstel tot voortzet ing van de Hulster afdeling van de Zeeuwse muziekschool verworpen. De aanleiding dat deze kwestie vrijdag avond weer in de raad* kwam, was een petitie aan de raad, waarin ver zocht werd in het belang van de kin deren en van de streek, de afdeling te doen voortbestaan. Uit de petitie bleek, dat het merendeel van de leer lingen uit Hulst afkomstig is, name lijk 111 van de 142. Bovendien stel de men, dat bij verplaatsing van de school, het dubbele van het lesgeld betaald zal moeten worden, hetgeen voor vele ouders onmogelijk is. Ook in verband met de gebrekkige verbin dingen zou de verplaatsing vele moei lijkheden opleveren. Ongeveer 130 ouders hadden de petitie ondertekend. Voor de aanvang van de vergadering was door de raadsleden Willemstein en Everaerd (voi'ige malen tegen stemmers) een voorstel bij de voorzit ter, burgemeester A. L. S. Lockefeer, ingediend om de Hulster afdeling van de Zeeuwse muziekschool tc handha ven. Voor men tot stemming overging, werden er van beide zijden harde noten gekraakt. Wethouder Brand kwam in zijn betoog tot de conclu sie, dat er ua het raadsbesluit van 6 mei nog al wat was geïnsinu eerd, j,en vooral door financieel hierbij geïnteresseerden", zo ver volgde hij. Er zou volgens hem onder meer ge zegd zijn, dat het gemeentebestuur van alle culturele uitingen gespeend was. Hij memoreerde dat bij de op richting van de afdeling reeds sprake was geweest van een bedrag van on geveer 2000 per jaar. maar thans was dit aangegroeid tot ongeveer 4000 Anderzijds was de wethouder toch blij, dat de "actie op touw was gezet. Hij stelde zelfs, dat het hem een genoegen zou zijn als bij stem ming de meerderheid zou besluiten de gevraagde subsidie toe te wijzen. Men diende echter, volgens de heer Brand wel de beslissing van G.S. hiervoor af te wachten. De heer Martens herinnerde er aan, dat het besluit tot opheffing was voortgekomen uit een overweging van zuinigheid. Ook hij meende van in sinuaties te kunnen spreken. De heer Stolte vergeleek de petitie met een verzoek van middenstanders voor openstelling van de winkels op zondag. Hij zag de Hulster afdeling als zeer waardevol voor de stad haar omgeving. Hij stelde dat dek., ten van de afdeling ongeveer 1 per inwoner zullen gaan bedragen het geen neerkomt op 5000 totaal. Hij begreep niet dat de raadsleden na het uitbrengen van hun stem inlich tingen hebben ingewonnen en toen pas hun standpunt bepaalden. Hij toon de zich zeker niet verheugd dat dit punt thans voor de derde maal in be spreking kwam. Naar zijn mening is de raad hiermee doende „zijn gezicht te verliezen". Hij meende dat, voorzover men van een overwinning kan spreken, men hier met 'n „Phyrrhus-overwinning" te doen had. Hij merkte op dat 't col lege de petitie voor kennisgeving had willen aannemen, maar dat het col lege ook maar niet zomaar zijn stand punt had bepaald. Hij vroeg zich af of de gevolgde gang van zaken wel de gunstigste was. Hij vond de opzet van de school verkeerd en de leraren te hoog gesalarieerd. Zijns inziens zijn er wel andere wegen óm muziek onderwijs te volgen Hij kon zich dan ook niet aan de indruk onttrekken dat hier bepaalde sentimenten werken. Tenslotte werd het voorstel Willem- stein-Everaerd in stemming gebracht. De publieke tribune was bij deze zit ting tot op de laatste plaats gevuld. Wielerkoers op laatste dag Souburgse sportweek Vandaag, de laatste dag van de Sou burgse sportweek, zal een wieler koers voor amateurs en onafhankelij- ken van 6tart gaan. Aan dit belang, rijke evenement in de sportweek zul len prominente renners als Piet van As, Vos, Idema, Zoet en Schrauwe deelnemen. De koers gaat over 100 kilonieter, die in 70 ronden zal wor den verreden. Om zeven uur in de avond zal de voetbalwedstrijd R.C.S.Vlissingen worden gespeeld, waarna tot besluit van de sportweek de Souburgse mu ziekvereniging „Vlijt en Volharding" en de Vlissingse drumband „Oranje- Nassau", onder vrolijke klanken door het dorp zullen marcheren. Donderdagavond werd in het kader van de sportweek een aantrekkelijke voetbalwedstrijd gespeeld tussen een jeugdelftal van R.C.S. en een elftal van Ambon jeugd. De Ambonspelers bleken zowel in snelheid als in techniek de meerde ren van de R.C.S.-ploeg. Toch was het R.C.S. dat het eerste doelpunt scoorde. Na ongeveer 25 minuten kwam de gelijkmaker, en voor de rust werd de stand op 21 gebraeht. De Ambon-ploeg won tenslotte met 31 en ontving de zilveren beker. De hierna gespeelde volleybalwed strijd „Matador" en „Zuidwesters" eindigde in een 31 overwinning voor „Matador". Matador won de eerste, tweede en vierde set (15-8, 15- 7, 15-7) en verloor de derde met 15- 13. Het overwinnende team ontving uit handen van de voorzitter de lau wertak. Een vertoning" Burgemeester Lockefeer vond hetgeen thans aan do orde was gesteld, oi zijn zachtst gezegd „een vertoning11 Uitreiking diploma's Handelsavondschool Goes Vrijdagavond werden in de clir. ulo school aan de Westwal te Goes diplo ma's aan de geslaagden van de Mid delbare handelsavondschool uitge reikt. Alle 16 cursisten slaagden. De voorzitter van het bestuur, de heer A. J. van Heel, opende de bijeenkomst met een woord van welkom aan dc genodigden, onder wie de wethouder J. J. van Melle. Hij feliciteerde de cursisten met het behaalde resultaat en sprak de hoop uit, dat velen onder hen ook deel zullen nemen aan de vervolgcursus, welke dit jaar zeer waarschijnlijk zal worden begonnen. De directeur der school, de heer L. C. Velthuizen bracht naast de gelukwen sen aan de geslaagden, dank aan dc commissie van gecommitteerden, waarvan voorzitter B. Meijers aan wezig was. Hierna reikte hij de diplo ma's uit. Na de uitreiking sprak de heer Van Mello namens het gemeentebestuur. Hij wees de geslaagden erop, dat men in het leven nooit is uitgeleerd. „Ook ik moet nog dagelijks mijn kennis uitbreiden en zelfs krijg je dan nog wel eens een puntenhjstje", aldus spreker. Namens het gemeentebestuur bood hij de geslaagden met de hoog ste puntenlijst, mej. v. d. Dries en de heer v. d. Vrie een boekenbon aan. Achtereenvolgens voerden nog het woord de heer J. Germing namens de Kamer van Koophandel en de Com missie van Toezicht op het middel baar onderwijs, de heer A. Korstanje, rijksmiddenstandsconsulent. de heer B. Meijers, voorzitter commissie dor gecommitteerden. Namens de ge slaagden sprak dhr. H. J. M. Telgen kamp een woord van dank. Hij bood alle leraren een rokertje aan. De geslaagden zijn: P. L. Boonman. Ovezande; J. H. A. v. Burgeler. Kruiningen; C. J. Buisrog- ge, Goes; T. P. Dagevos, Kloetinge; J. v. d. Dries, 's Heer Arendskerke; C. N. Eversdijk, Kapelle; A. J. Fier- loos. Goes; A. J. Harthoorn, 's Heer Arendskerke; P. M. Heijbocr, Hein- kenszand; J. E. Kole, Goes; K. J. La- port, Goes; J. de Mol, Baarland; J. C. Overbeeke, Goes; P. C. Snoep, Kortgene; H. J. M. Telgenkamp, J Goes; Q. v. d. Vrie, Biezehnge. Gemeentepersoneei voetbalde Een elftal samengesteld uit bet ge meente- en onderwijzen personeel heeft in de laatste dagen tweemaal de strijd op het voetbalveld aange bonden. Eerst were, gespeeld in Mid delburg tegen het elftal van de per soneelsvereniging van de Provinciale Griffie. De gemeenteambtenaren dol ven toen met 2-0 het onderspit.- Na afloop der wedstrijd waren ze te gast in de- Statenzaal. Ook de nieuwe pro vinciale Griffie werd nog bezichtigd. De tweede wedstrijd van de gemeen telijke elf eindigde in een grote ne derlaag. Hoewel gezegd dient te wor den, dat de 8-2 uitsla*» bijzonder ge flatteerd was. Het was het jonge elf tal van de afd. Biervliet van de R.K. J.B. die de gemeenteambtenaren en onderwijzers deze grote nederlaag toebracht. Wedvluchten De postduivenhoudersverenïging ..Zeelandia" te Middelburg hield de zer dagen een wedvlucht vanuit St. Denis over een afstand van 300 km. De eerste tien prijzen werden be haald door: 1 J. van Belzen; 2, 4, 8 en 9 P. van Sabben; 3 J. C. F. Jobse; 5 C. de Graaf; 6 M. Vader; 7 en 10 L. de Voogd. Bij de gehouden wedvlucht vanuit St. Vincent werden de prijzen be haald door: 1 cn 3 L. de Voogd; 2 J. van Belzen. KOUDEKERKE Jubileum afdeling ouden van dagen De afdeling Koudekerke van de Al gemene Bond van Ouden van Dagen vierde dezer dagen haar tienjarig bestaan. De feestelijke bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van de jubilerende afdeling, de heer Joziasse, die een terugblik gaf op de afgelopen periode. Hierna boden de heren E. D. van Putten, namens de afdeling- Vlissingen, en Goeman van de afdeling Middelburg hun gelukwensen aan. Ook werd nog het woord gevoerd door dc rayonvoor zitter. Het feestprogramma werd verzorgd door de Vlissingse Klavar Muziekvereniging, de heer Talmon en de kleine Dorus. Een en ander viel zeer in de smaak. O.- EN W.-SOUBURG Raad vergadert Op de agenda voor de woensdagmid dag te houden vergadering van de raad van Souburg staat onder meer een voorstel tot bouwrijp maken van gronden in het uitbreidingsplan „Na gelenburg". Verder zijn er voorstellen tot het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de aankoop van sportartikelen voor de school met de bijbel, tot wijziging inzake het ga- rantiebesluït voor ae lening van de stichting „Het Gezondheidscentrum" en tot wijziging van de Intercommu nale I.Z.A.-Regeling Zeeland. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: D. van Meelvan Krieken, z.; M. K. Hyraan—Briens, d.; P. C. Eckhardt de Bree, d.; G. Dapper—-Heres. z.; KL C. van Rijswijk—van Belzen, d.: P. M. van Leeuwenvan Luijk, d.; G. H. v. d. Sande Heeres. z.a; J. N. van LoonJongepier, z.; M. M. PeijpersProvoost, d,; C. Kie- boomDupker, z.; A. J. MeierEelonan, z.: A. E. Harderten Cate. d.: J. M. M. JansenHagenaars, z.; A. SoolsmaMin- heere, z.; A. C. M. Hagenaarsvan de Watering, z.; F. M. KëgelerBoucherie, z.; J. Lenstra—de Waardt, z. Ondertrouwd: L. Wiersma, 24 jaar en J. W. de Leeuwen, 24 jaar: C. P. Helwes, 23 jaar en A. Kagclielland, 30 jaar: J. C. van Denderen, 22 jaar en K. M. Provoost, 21 jaar; J. Aclimed, 28 jaar en R. Mochi- doen, 20 jaar. Getrouwd: M. M. L. van den Dool, 24 jaar en J. E. Bogerd, 22 jaar; C. Crielaard. 24 jaar en L. Louwerse, 25 jaar; L. J. Her mes, 31 jaar en E. J. Griep, 17 jaar; J. E. E. Makahena, 29 jaar en H. M. Wattïmu- rij, 29 jaar; A. E. Schoop, 22 jaar en F. H. Jilleba, 24 jaar; N. C. van Kleef, 24 jaar en J. Vogel; O. de Jong. 22 jaar en N. C. de Beste, 21 jaar. Overleden: P. J. Rieteco. 60 jaar, e. van N. de Putter; P. A. A. Pleijte, 60 jaar, e. van J. P. de Jonge: T. Scholte. 35 jaar. e. van H. Brouwer: C. Vogel, 78 jaar, e, van C. van de Ketterij. Zilveren onderwijsjubileum Maandag 2J»juni a.s. herdenkt Broe der Arthur te Hulst het feit, dat hij 25 jaar geleden zijn onderwijzersakte behaalde. Na eerst werkzaam te zijn geweest bij het g.l.o., werd hij op 1 september 1941 benoemd als onderwijzer aan de school voor b.l.o. in Hulst. Vijf jaar later volgde zijn benoeming als hoofd aan dezelfde school. Het is dan ook vanzelfsprekend, dat aan deze school het zilveren onderwijzersjubileum van Broeder Arthur gevierd zal wor den. Daartoe zal op 25 juni a.s. des middags een besloten bijeenkomst worden gehouden, waarna de ouders van de leerlingen en een deputatie van de oud-leerlingen worden ver wacht. Maandag 27 juni volgt dan het schoolfeest voor de kinderen Woensdag d.a.v. zal er des middags gelegenheid zijn om Broeder Arthur te feliciteren in het Broederhuis aan de Lange Bellingstraat. EIERVE1LING Z.-U. EILANDEN Hieronder doen wij U de prijzen toeko men, welke worden uitbetaald voor de eieren, geveild op donderdag 24 Juni. Soort per 100 at, oo 20.00, o 14,10, 1 13,30. 2 12.80, 3 12.30. 4 11,10, 5 9,30, 6 7.80, C.80, 2 soort 11,GO. Kneus-eieren 7.90. Bloed-eieren 7,50, Hen 2 soort 8,50. Hen kneus 6,70, Eend-eieren 10,70. Kalkoen eieren 18,00. VEILING KRABBEND1JKE 24 Juni. Industrieaardbelen Jucunda i 8688, II 78, afw. 45. Aardbeien per doos Talisman I 4046, II 21—37. Senga Senga- na II 16—31, Juspa II 21, Regina tl 29. Aardbeien per kg; Talisman 62—109. Senga Sengana II 6087, Jjispa I 74. Rode bessen per doos: Prolific I 45, II 19—24, Jhr. v. Tets I 43—18, II 28—42. BETERE TOEGANG NOLLESTRAND Financiële medewerking voor revanchetoernooi „De duinvorming voor de nieuwe Nol. ledijb wordt ernstig belemmerd door het gedrag van de strandbezoekers", zo hadden B, en W. van Vlissingen de raad in een prae-adyies laten weten. Zij stelden de raad daarom gister avond voor een krediet van 2300 gul. den te verlenen voor het aanbrengen van een trap op de hoek van de oude en de nieuwe Nolledijk. De heren F. G. Smit (p.v.d.a.), E. G. Vader (k.v.p.), E. T. Ooster huis (v.v.d.), H. van Rooi jen (c.h.) en P. Bikker (c.h.) zagen deze trap echter niet als een remedie om het publiek „gezinnen en paartjes" uit de duinen te we ren. De heer Oosterhuis deed de suggestie een strandwaeht aan te stellen. Na uitvoerige discussies besloten B. en W. het voorstel aan te houden. Voordat B. en VV. het voorstel op nieuw zullen indienen, zal men twee problemen bezien: le. verbeterde toe gang tot het Nollestrand en 2e. af sluiting van de duinen voor het pu bliek. Aan 't zomershowcomité werd 'n ga rantiestelling van 2000 gulden ver leend voor de ,,show-boot"-tochten op de Westerschelde met een hoot van de Provinciale Stoombootdiensten. Aan de V.C. Vlissingen werd de ge vraagde financiële medewerking voor het revanche-toernooi verleend: een subside gelijk aan het verschuldigde bedrag van vermakelijkheidsbelas ting en terreinhuur en een krediet voor een prijs, (ëèn replica van de wisselprijs). De dames L.. J. A., van Vugt en J. J. Sanderse werden bërioemd tot on derwijzeres in vaste dienst aan de „Bouwen Ewoutschool". De heer J. J. Kam werd benoemd tot leraar aan de gemeentelijke u.t.s. Voor de herziening van de wederop bouw Breèwaterstrnat werd e.en kre diet van 3500 gulden verleend. B. en W. deelden desgevraagd mee nog niet te weten hoe de situatie precies zal worden. Hierover moet 't rapport van de stedebouwkundige afgewacht worden. Wethouder C. J. Gillissen Verschage zegde op een vraag van de heer F. van Sabben (e.h.) nog toe pogingen in het werk te stellen om de Urker vissersvloot naar Vlissingen te halen. „Omdat de handel in Vlissingen ech ter ontbreekt in tegenstelling tot Breskens is het echter uiterst moeilijk', deelde hij mee. Officiële publikatie VLISSINGEN. wethouder van volkshuisvesting en bouwnijverheid van Vlissingen is afwe zig van 27 juni—9 juli '60. OVEZANDE Raad komt bijeen De raad van Ovezande, die woensdag avond bijeenkomt, z 1 zich moeten uitspreken over een voorstel van b. en w. om voor de christelijke school een bijdrage te verlenen in de aan schaf van een kachel. Het schoolbe stuur had verzocht om een bijdrage voor twee kachels. De agenda ver meldt voorts een wijziging in de ge meenschappelijke regeling van het Instituut Ziektekostenv orziening Ambtenaren in Zeeland. Ook staat op de agenda de vaststelling van rle vergoeding over 1959 van de r.k. school en prot. chr. school. KAMPERLAND Vergadering N.C.V.B. Dinsdagavond hield de afdeling Kam perland van de Nederlandse Chr. Vrouwen Bond haar maandelijkse bij eenkomst in het verenigingsgebouw „Renata" Na een openingswoord van mevrouw KlapBrül, trad als spreekster op mevrouw Jonge jan de Groot uit Enschede, die het onder werp behandelde over „De christelijke roman in het algemeen". Na de pau ze werden de verslagen van dc bonds dag besproken. DRIEWEGEN Veilig Verkeersdag In samenwerking met het gemeente bestuur van Driewegen gaf de Ver eniging voor Veilig-Verkeer woens dag een filmvoorstelling, 's Mid dags voor de jeugd en 's avonds voor de volwassenen. Tijdens de avond voorstelling werd het welkomstwoord uitgesproken door burgemeester D, Lodder, die het weinige publiek weet aan het mooie weer. Er werden deze avond enige films vertoond over het verlenen van voorrang en dergelijke, gevolgd door een kleurenfilm over wijnfeesten. Walcheren ZONDAG 26 JUNI 1960 Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman. Domburg 10 en 2.30 ds. Dondorp. Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot. Grijpskerke 10 en 2.30 dienst. Koude kerke 9.30 en 2.30 drs. Elshout. Me- liskerke 9.30 en 2.30 ds. Van Heesen. Middelburg, Hofpleinkerk 9.30 ds. Van Til, 2.30 ds. Boonstra, 5 ds. Yts- ma Noorderkerk 9.30 ds. Boonstra, 5 ds. Van Til 't Zand 8.45 ds. Yts- ma. Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bohlmeijer. Oostkapelle 10 en 2.30 ds. De Groot. Serooskerke 10 en 2.30 ds. Van Wouwe. St.-Laurens 10 en 2.30 drs. Van Ulden. Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 ds. Homburg. Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. v. d. Wal. Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. v. d. Bom. Geref. Kerk (art. 31). Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Faber. Vrouwenpol der 9.30 en 2.30 ds. Zomer. Vlissin gen 9 en 4.30 ds. Trimp. Zoutelande 10.45 en 2.30 ds. Faber. Geref. Gemeente. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 lecsdienst. Arnemuiden 9.30, 2 en G lecsdienst. Meliskerke 9.30, 2.30 en de heer Lichtenberg. Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Hage. Oostkapelle 10 en 2.30 leesdienst. Vlissingen 9.30, 2.30 7en 6.30 leesdienst. Westkanelle 9.30. 2 en 6 leesdienst. Zoutelande 10, 2.30 en 7 leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen. Vlissingen 9.30 en 5 ds. Drechsler. Ver. van Vrijz. Hervormden en Re- monstr. Kring. Middelburg (Tooren- vliedt) 10.30 ds. Van Houte (jeugdd.). Evang. Luth, Gemeente. Middelburg 9 ds. Ten Rouwelaar. Vlissingen 10.30 ds. Ten Rouwelaar. Doopsgezinde Gemeente. Vlissingen I 11 ds. Van Beek (Landdag). Herst. Apost. Zendiugsgeni. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.301 dienst. ZATERDAG 25 JULI Adventisten. Vlissingen 9.15 Bijbel studie, 10.15 ds. De Ruiter Middel burg 10 Bijbelstudie, 11 dhr. Mennes. Interkerkelijk Avondgebed. Vlissin gen (Engelse Kerk) 7.30-8 uur. Evang. op G.G. Arnemuiden 7.30 ds. Grisnigt. ZONDAG 26 JUNI Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. v. d. Wind; Ar nemuiden 10 en 2.30 ds. Jorissen Biggekerke 9.30 ds. v. Duyne, 2 ds. Odé; Domburg 10 en 7 ds. v. Vliet; Grijpskerke 10 en 7 ds. Wapenaar; Kleverskerke 10 ds. Haitjema; Kou dekerke 9 en 10.45 ds. Durkstra, 7 Vliss.str. ds. Nennie; 't Zandt 10.15 ds. v. d. Schoot, 10.15 jeugdk., 7 ds. Bartlema; Meliskerke 2.30 ds. v. Dul- lemen; Middelburg Nieuwe Kerk 10.30 ds. v. Woerden, 7 ds. Enker; Nieuw- en St.-Joosland 10 ds. v. Haarlem (H.D.), 2.30 ds. Kok; Sou burg 9.30 ds. Bartlema, 11 ds. De Stoppelaar (O.D.), 7 ds. De Stoppe laar (jeugdd.); Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Richard; Ritthem 10 ds. Nennie, 2.30 ds. v. d. Schoot; Seroos kerke 10 ds. v. d. Wind; 2.30 ds. Theunissen; -St.-Laurens 10 ds. Kok, 7 ds. v. Haarlem; Veere 2 ds. v. Vliet; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Kloosterman, 5 ds. Kwast; En gelse Kerk 9.30 kerk voor jongeren; Johanneskerk 9.30 ds. Metting v. Rijn, 7 ds. Kwast; Havendorp 10 ds. Kwas.t; Westkapelle 9.30 ds. Oost hoek, 2.30 ds. De Boer; Zoutelande 9.30 ds. v. Dullemen (H.D.), 7 ds. v. Dullemen (jeugdd.). Eglise Walione. Middelburg 10.30 Pasteur Berthoud. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter C. R. Frumau, Herst.' Apost. Zendingskerk. Vlissïn- groenmarkt 17. tel. 2635: apohteek W. K. - Ji 1 HnmmMpn TYTri rl.-T CQ tol OI - Tnicr.:,-, gen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 heili gingssamenkomst, 7 opera. sk. 8 verloss. sk. brg. Berendsen. Vlissin gen 10 heiligingssamenkomst. Evang. op G.G. Vlissingen (kazerne Willem III) 10 en 5 ds. Grisnigt. Herv. Evang. Westkapelle 9.45 ver enigingsgebouw. Hummelen, Markt 69. tel. 2134; Vlissin gen: dokter Du Fossé, Koudekerkseweg 78a, tel. 2525: apotheek D. H. v. d. Kleine Mulder, Singel 0, tel. 2730; Serooskerke, Veere en Oostkapelle: dokter J. Ooster- hoff. Markt A 155, Veere, tel. 01181—271: Westkapelle. Zoutelande en Koudekerke: dokter H. Frima, Duinweg 59. Zoutelan de, tel. 0 1186—282. klantenobligaties Alb. Heijn Een herziening van het door Albert Heijn N.V. ingevoerde systeem van klantenobligatïes, die in 1959 van 16 tot 24 miljoen gulden opliepen, is nog niet actueel. Dit is donderdag op de algemene vergadering van aan deelhouders van Albert Heyn N.V, te Zaandam medegedeeld door de president-commissaris prof. mr. M. G. Verrijn Stuart. Deze noemde het spaarsysteem een onverdeeld succes terwijl de popula riteit ervan nog steeds toeneemt. Prof. Verrijn Stuart zeide dit in ver band met een vraag van de heer G. v, d. Werff uit Amsterdam of het dividend voor de aandeelhouders (voorgesteld was twaalf procent) wellicht opzettelijk laag gehouden was om de rentelast niet te vergro ten, nu de rentevoet van de klanten-, obligaties is gekoppeld aan het divi dendpercentage. De president-commissaris ontkende dat het dividend opzettelijk laag ge houden is. Hij kon zich voorstellen dat de aandeelhouders zich enigszins teleurgesteld voelden maar wees er op dat een conservatieve dividend politiek nodig is omdat de verbou wing van de bedieningswinkels naar de zelfbedieningswinkels en super markets enorme bedragen vergt. Voor deze verbouwing en de bouw van een distributiecentrum in Zaan dam zal in 1960 een bedrag van f 17 miljoen nodig zijn. Het belangrijkste deel hiervan moet geput worden uit de klantenobligaties. Wereldreis-record voor Amerikaanse H De 22-jarige Amerikaanse Sue H Snyder is erin geslaagd het re- kord voor een wereldreis met geregelde luchtroutes op 62 H uur en 50 minuten te brengen fi en mag zish daarom wereld- kampioene noemen; voor de g damesklasse dan altijd. Het wereldkampioenschap rond- p vlucht dames stond op 72 uur. p Voor de heren staat het op 51 uur en J/5 minuten. Juffrouw Snyder is schoon? f§ heidskoningin van een jaar- beurs te Carpentersville in de s staat Florida. Teneinde die H beurs wat publiciteit te geven liet men de studente in ijlter,i- y p po de wereld rond reizen met k§ enkele overstapjes op vliegt",ü- s 90» van verschillende maai- p schappijen. liiiillllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIililllllllllJIIIII!!!!:!:'11:;^');!!!!)^ Engeland overweegt toetreding tot Euratom Engeland overweegt zich bij Eura- LpJï< en do K.S.G. aan te sluiten, als onderdeel van een regeling op lange termijn tussen de Euromarkt en het kleine vrijhandelsgebicd. Dit is door de Britse minister van staat in het ministerie van handel. E. J. Errol vrijdag verteld op een pers conferentie in Bonn, nadat hij een be spreking had gehad met de Westduit- se minister van economische zaken Ludwig Et-hard. Errol zeide dat Engeland niet voor nemens is tot de Euromarkt toe te treden. De schikking voor lange ter mijn en lidmaatschap van Euratom en de K.S.G. overwegend, heeft En geland nauwe samenwerking met zijn deelgenoten in het kleine vrij- handelsgebied (E.F.T.A.). Errol ont. kende dat Engeland herziening van zijn agrarische beleid overweegt om betere economische relaties met de Euromarkt te krijgen. Wat de schik king voor lange termijn betreft, staat Engeland een permanente organisatie voor ogen, welke een koppeling is tussen de Euromarkt en E.F.T.A., en niet een serie overeenkomsten welke ten doel heeft separate moeilijkheden op te ruimen. Errol wenste geen bijzonderheden over zijn gesprek met Erhard te ge ven. VEILING MIDDELBURG 24 Juni. Aardappels, aanvoer 50 ion. Bon ken 28—29. groten 18—21, drieling 14—16, kriel 10—13. Fruit. Frambozen per doos 20—31, Aardbeien per do»s 2243. per kg 86—1.59, Rode bessen per doos 28—16. per kg 1,34—1,57. Kaspruimen per kg 1.14— 1,20. per 6tuk 8—20. Perziken per stuk 4—46. Kersen per kg 90—1,51. Franken- thaler per kg 4.60. Tomaten A per kg. 1,01—1.29, B 1,02—1.25, C 81—1,15. Groenten: Asperges 2.092.53, Bloemkool 3 st.p.kisl 30—10. 4 st.p.klst 13—33, 6 et.p. kist 12—26, 8 6t.p.kist 12—22, 10 st.p.kist 10—14. Komkommers A >5—28. B 14—24 C 12—21. Sla 3—7. Postelln 12—33, Andij vie 7—18, Tuinbonen 10—18. Savooiekool 5_7, Spitskool 5—9. Rabarber 4—8, Rode kool 16—18, Zilveruien f.9—70, Bospeen i: -30. Boskroten 3—9. Waspeen 17—40, Dubbele Princessen 1,28—1.52. Doppers 27 —54, Snijbonen 71—1,38, Saxa 1.28. De eerste kaspruimen werden aange voerd door fa- De Boks, Nadorstweg 43, Middelburg. Volgende week geen aard beienveiling meer op tussendag^n. VEILING GOES 24 juni. Export- en Industrieveiling. Ju cunda I 83—36. II 77. Regina I 86—83. II 73. Mad. Moulot l 77—93, II 64—81, Sengana I 90, II 73, Mach. FrUhernte II 59. Frambozen in kratten I 8490, II 73, Frambozen v. d. Ind. D Aardbeien per k_ met dop: Regina II 62—103. Sengana if 67, Talisman I 107, II 68—91, Mad. Mou lot I 112, II 71—101. Aardbeien per doos v_o 2i/2 ons: Regina II 21—25. Sengana I 30—31. II 26—33. Talisman I 29—51. II 2734. Rode bessen per doos I 32—38. II 23—32, per kg. I 108—110. II 65—102, Fram bozen per dons I 2528. II 2224. Prui men: June Blood per stuk: 813. Aan voerder van de eerste pruimen was de heer Th. J. Stevens te 's-Heerenhoek. Kersen: Markiezen I 156—161, II 135138, Hollanders I 160, II 145—146, Br. Bruine I 152, II 95—125, Vr. van Werden I 154, Suiberkersen II 75. Zoete Morellen II 101. Groeten per stuk: Bloemkool A I 27—23, AU 15—22, B I 20—21, B II 13—17, afw. 10—19, Kropsla I 3—5, II 3—4. Komkom mers A 24—37, B 28—29. C 20—25. Per bos: Kroten S—11, Wortelen 2326. Sel derij 13. Uien 38. Per kg: Rabarber 2. Peulen 100—120. Postelein 26. Waspeen 18—t30. Dubb. pr. bonen 150—180, Tuinbo nen 1618. Doperwten 1525. Groene sav. kool 4—7. Vr, aardappelen bonken 24, grote 17—21. drielingen 14—16, kriel 11—12. VEILING TERNEUZEN Per 100 st. in centen: Sla 38, Per stuk in centen Bloemkool A 3955. A U 25— 51, B 36, B II 15—35, C 10—13, afw. 10— 39, Gr. Komkommers A 32, B 2428, C 1624, Witte Komkommers A 2931, B 22—30. C 15—25, C II 13. Per bos In cen ten: Selderij 9—16. Peen I 27—30, II 11— 17. Kroten 48, Uien 9—18. Peterselie 5. Per kilo: Aardappelen: Doré B 28. I 20 23, U 12—14. Rode Eerstelingen I 21, II 13. Eerstelingen bonken 3034. I 1922, II 12—18, kriel 3—9. Andijvie I 7—13. Princ. bonen 142—164. Spitskool 5—12. Peulen 70115. Sav. kool 7—21. Rabarber 9—15. Tomaten A II 93—110, B 106. C 70 92. CC 51—63. Tuinbonen 10—16. As perges afw. 92—106. Doppers 22—40. Fruit: Aardbeien per doosje Talisman I 27—47. II 20—30, Regina I 30—32, II 20— afw. 12. Sengana I 2611. II 12—25. Idun I 36 I 25—26. M. FrUhernte I 29, I 15, afw. 12. Jucunda I 33, M. Moutot II 26 —28. Souvenir de Charles I 3844. Fram bozen per doos I 2022. II 14. Rode bes sen per doos I 33—33. II 17—30 Per kg. Ro e bessen: I 118—124, 11 92—100. Ker sen B U 120—130. Aardbeien II 48—89. afw. 50. VEILING KAPELLE 24 juni. Frambozen in kratten per kg I 82,8083,50. II 75. Aardbeien zonder dop- Regina I Sa, U 7G. Jucunda I 88. II 00, Mad. Moutot I 82, 11 77. Sengana I 97, II 73. Juspa 1 76, U 51, Mach. FrUhernte II 74, Talisman 1 71, Div. afw. rassen 45. Aardbeien per doos: Talisman 1 41— 50, II 20—38, Sengana I 3841, U 24—30. Red. Gautlet I 43-^49. U 21—37, Juspa I 33—40. II 20—28, Regina I 36. II 21-26, Cambridge Vigour II 34—35? I 45. Mad. Moutot II 19, Soltwedel 1 39. Aardbeien per kg. I 162, II 60—116, afw. 45—53. Kersen: Early Rivers II 60—68, UI 51, Markiezen I 150—165. II 74—115, III 66. Hollanders I 144158, 98, Vroege van Werden I 136—156, II 70—81, Meikersen I' 97"-93, Suikerkers II 57. I 103—95. Insp. Löhnis I 158, Elton II 49, Rode bessen per doos Jhr. v. Tets I 36-^15. II 20—34. Prolific I 33—42. II 19—27. per kg. II 119. Kasperziken per stuk I A 27. I 19. II 12—14. Ill 7. Nieuwe aardappelen 1 17—19, bonken 23—24, drielingen 13—15, II 16—13, kriel O'.i—13. afw. 4Vj—8«/a. Goenten: Kropsla 3—6. Bloemkool 15—44. Doperwten 37—70. Rabarber 11. Bossel- derij S—11. Peterselie Dubb. prïnees- sebonen 157—171, Boskroten 5—6. Spits kool 5—5'A, Tuinbonen 23. VEILING THOLEN Doré bonken 24—27, gew. 24.75—24.90. Blok ri 13—22,08, Poters 15.70—16. Eer stelingen bonken 28, gew 23.32. Poters 15, Kriel 8,188,25. Aanvoer 67 ton. VISMIJN VEERE Uxportgarnalen 1130 kg 2.50—5.18. Schar 30 kg 27—30. Wijting 29 kg 16—13, Tong 126 bg 1.19—2.11. Rog 4 kg 16. Doorge draaide vis 1065 kg. VEILING Z.-H. EILANDEN 23 Juni. Andijvie 7—13 p. kg. Aardappe len grote 20—26, poters 16—20, kriel 10— 16, Bloemkool I A 29—47 p. st.. II A 27— 33. I B 2526. II B. Dubb. bonen 1.40 l.r5 p.kg., Doperwten 30—68. Komkom mers A 26—33 p.st. B 21—28. C 16. Bos peen p 17—29 p.bos. II 11—12. Rabarber 8—16 p.kg,, Kroten 5—9 p.bos. Kroten ex port 23—30. Snijbonen 861.10, Peterse lie 4—13 p.bos. Spitskool 5—y p.kg. Sla I 3,00-^3,40 p.st,, II 3.00—3.40. Sjalotten 18— p.kg.. Selderij 4—3 p.bos, Tuinbonen 15—19 p.kg., Jucunda 1 A 1,11, II A 4G— zonder dop 66-S1. Talisman 17—19 p. doos. I A 1.09—1.40 p.kg.. II A 65—1,27. Beauty 1.03—1.15, Perziken A 25—35 p.st.! B 19—20, C 12. Rode bessen 37—53 p.doos. Rode bessen 1.19—1.54 per kg. Frambozen 2335 p.doos. A(l,<ertri,t\e ZonrtagK<tl<-nsi Taxi's, Middi-iiiuri: VAN UOESEI.AAR, tel. 2ISS. TRIO TAX, lelcf. 260.0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 15