Werkgelegenheid blijft probleem in landbouw ARKS beschuit schilder zelf met turf"/ WALCHEREN AMERIKAANS-JAPANS VEILIGHEIDSVERDRAG BEZEGELD MARKTBERICHTEN ZUID-BEVELAND WESTKAPELLES WINDMOLEN WORDT GERESTAUREERD DONDERDAG 23 JUNI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT HOOFDBESTUURSLID DEN HOLLANDER: Zomertoogdag van NCLB op Schouwen-Duiveland Het grootste probleem waarmee de landarbeiders momenteel te kampen hebben is dat van do werkgelegen heid. Rationalisatie en vooral mecha nisatie hebben er in het boerenbedrijf toe geleid dat de tendens „meer werk met minder mensen" nog steeds door werkt. De landarbeider zal derhalve fenoodzaakfc zijn werk te zoeken in e industrie. Logisch dus, dat het hoofdbestuurslid van de Nederlandse Christelijke landarbeidersbond, de heer M. D. den Hollander uit Goes, hieraan woensdag in de te Zierikzee gehouden zomerbijeenkomst van de afdeling van deze bond grote aan dacht besteedde. Logisch ook dat de heer Den Hol lander nog eens op het bekende aambeeld hamerde en industriali satie in Zeeland als eerste els stelde. Een eis, dringend vooral voor gebieden als Tholen Schouwen-Duiveland, maar ook voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen. De heer Den Hollander wees de tal rijke N.C.L.B.-leden daarbij op tal van andere eisen, die industrie en be drijfsleven aan hen zullen stellen. Ge. schoolde krachten zullen uiteraard de voorkeur genieten en tevens op e betere salariëring kunnen rekenen. Daarom vestigde het hoofdbestuurs lid de aandacht op de mogelijkheid die de rijkswerkplaatsen voor vakont wikkeling in dit opzicht te bieden hebben. Daarnaast zullen ook de landarbeiders die in het agrarisch bedrijf werkzaam blijven, scholing niét langer kunnen ontberen. Ook voor die mensen liggen er verschil lende mogelijkheden: zo herinnerde de heer Den Hollander aan do werk zaamheden van de commissie Agra risch Vakonderwijs. De zomertoogdag werd bijzonder druk bezocht. Uit alle delen van Zee land waren de landarbeiders met hun dames naar Zierikzee gekomen en in twee zalen van het „Huis van Nas sau", waar de bijeenkomst werd ge houden, zag men klederdrachten uit Zeeuwsch.Vlaanderen, Walcheren en de Bevelanden. Een te groot aantal er waren on geveer 750 mensen om in één zaal onder te brengen. Daarom hield, ter wijl de heer Den Hollander in de ene zaal zijn rede uitsprak, in de andere zaal du landelijk secretaris, de heer D. Meijer een soortgelijke causerie. Ook sprak in deze bijeenkomst nog het hoofdbestuuuslid, de heer H. van Dam uit Strijen (Z.-H.). Deze sprak een principieel woord, waarin hij het belang van de N.C.L.B. onder de loep nam. In een terugblik op de gebeurtenissen van het afgelopen jaar stipte de heer DE VERF VOOR HET SCHILDERFEEST sikkens-tjallema produkt Bruinisse krijgt gemeentemuseum De gemeenteraad van Bruinisse heeft in de woensdagavond gehouden ver gadering besloten over te gaan tot de stichting van een gemeente- en visserijmuseum. Voor deze stichting zal eeu commissie worden benoemd. Het is, zoals gemeld de bedoeling in dit museum onder te brengen die za ken die met de visserij verband hou den, onder meer een zee-aquarium. Voorts meende de raad niet te moe ten ingaan op het verzoek van de middenstandsvereniging om een vas te vakantieweek vast te stellen. Men achtte het beter dat de midden standers hun vakantie onderling re gelen. De raad nam bovendien een voorstel aan een industriereserve te vormen. Hiervoor zal men jaarlijks een bedrag van 1500 reserveren. Lahaye achtste in de Ronde van Zwitserland Woensdag is de laatste etappe van de Ronde van Zwitserland verreden. Winnaar van deze ronde werd de Zwitserse wielrenner- Alfred Ruegg. De eerste Nedei'lander was Lahaye, die achtste werd, met een achter stand van bijna vijf minuten op de winnaar. Hein Cujé verbetert record 3000 m. steeple chase Tijdens wedstrijden op de gemeente lijke sintelbaan in Breda heeft Hein Cujé van Dynamo, Middelburg, woensdag het Nederlands record op de 3000 meter steeple cliase verbe terd en gebracht op 9 min. 9.4 sec. Het oude record stond sinds 28 jnni van het vorig jaar op naam van An ton Jonkers, die in Antwerpen een tijd van 9 min. 31.3 sec. maaltte. Den Hollander nog aan dat de leden en districtsvergaderingen van de N.C.LJ3. in Zeeland steeds goed be zocht bleven. Een punt dat thans geen moeilijkhe den meer oplevert is de in het afge lopen verenïgïngsjaar afgesloten C.A.O. Bij al deze ernstige beschouwingen op de zomertoogdag liregen de land arbeiders en hun echtgenoten ook ruimschoots de gelegenheid zich te ontspannen: er was zang, declamatie, muziek en ook werd het spel „Wie weet, wie wint" beoefend. Na afloop van de bijeenkomst in het „Huis van Nassau" werd met dertien autobus, sen een rondrit gemaakt, die zich van Bruinisse tot de Westhoek van het eiland uitstrekte. Advertentie) Wig Zeeuwen eten allen Arks tracteert op de „Ruyter vruchten hagelslag". Vraag uw winkelier. VLISSINGEN E.H.B.O.-examens Bij het op dinsdag 21 juni te Vlis- singen gehouden examen E.H.B.O. in het kader van de organisatie Be scherming Bevolking, slaagden de heren: J. Hamelink, W. J. J. van Beek, C. A. v. d. Sande, P. L. Stroo, B. G. Wentink en J. W. Weug. De heer W. Verboom, lid van de be drijfszelfbescherming van de P.Z.C. te Vlissingen, slaagde eveneens voor het bovengenoemde diploma. T oelatingsexamen r.h.b.s. Vlissingen Tot de le klasse' van de r.h.b.s. tc Vlissingen werden toegelaten: Jan Buurman, Klaas van de Kette rij, Rob Viergever, Wim Florisse, Paula Karelse, Tonny Kortenbout, Appie Platteeuw, Eddy Quite, Marien van der Velden, Drikus Bos, Herman Fastenau, Henny van Hoorn, Jacques Huijzer, Han van Poelje, Peter Bo de, Liesbetli Bosselaar, Jan Boven lander, Virgie Bouff, Josien Gasille, Ronny Nastaly, Koes Parent, Marij ke de Priester, Marian Smulders, Machiel Wisse, Ans den Boer, Wout Denekamp Anne Marie Feij, Sonja Burgerhoff, Jaap Versteeg, Tilly de Kam, Judi van Oorschot, Greet je Post, Jan Wim Christiaansen, Tineke van den Ent, Anneke Geldof, Felix Huiszoon, Peter Kerkhoff, Bert Klink, Herman Pels, Sonja van Ras- sel, Frits Reijnierse, Ronny Roose, Ad Slagboom, Wim' Vader, Rudi Ver- liag'en, Ivon Zeef, Carla Maquelin, Marian Smit, Jan Talmon, Rink Verhage, Jaap Goedegebuve, Kees Meerman, Johan do Voogd, Joop Barends, Piet Blok, Rudie Buscli- fens, Ankie de Konink, Wim Nieuw- urg. Jaap van Sabben, Joke de Smit, Jaap Guérand, André de Ha mer, Rob Kats, Nelly van Keulen, Hans Segboer, Leo van der Vliet, Hans de Konink, Pim Kraan, Els Bos. Frans van Dixhoorn, Frans Veijgen, Elly Goedegebure, Janni de Keijzer, Wiete Mesman, Gerda Poort vliet, Jan de Ridder, Greta Aerts, Theo Bogers, Johan Eversdijk, Ina Vermeulen, Tilly Addink, Henk Dijk- slag, Bram Maquelin, Hans Keme- ling. Donald Beusekom. Afgewezen 13 kandidaten. 0.- EN W.-SOUBURG Wedvlucht De p.v. „De Luchtbode" te Souburg nam het 125 duiven deel .ean een wedvlucht vanuit St. Denis. De eer ste prijzen werden als volgt behaald: 1. J. Witte, 2. L. Braet, 3. L. Mari- nusse, 4. C. Meulmeester, 5 en 7. J. P. van de Wart, 6. A. Peters, 8. C. H. de Poorter, 9. A. van de Weele, 10. J. Meulmeester. Officiële publikatie MIDDELBURG. TEGENGAAN VERSPILLING DRINKWATER. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat zij op grond van het bepaalde in artikel 10 bis van de Algemene Politieverordening dier gemeen te besloten hebben, zulks in verband met de beperkte mogelijkheid van de wa- teraanvoer, een verbod uit te vaardigen, ingaande 20 juni 1960 en eindigende 1 ok tober 1960 a. tot het gebruiken van leidingwater voor het reinigen van stoepen en straten: b. tot het gebruiken van leidingwater voor tuinbesproeiing op de volgende da gen en uren: maandag, vrijdag en zater dag de gehele dag: dinsdag, woensdag, donderdag en zondag van 020 en van 23 —24 uur. Dit verbod geldt niet voor tuinderijen en bloemisterijen. Middelburg, 21 juni 1960. MIDDELBURG Ontwerpen partiële herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak der gemeente Middelburg Het hoofd van het gemeentebestuur van Middelburg maakt bekend, dat vanaf 24 juni tot en met 21 juli 1960 voor een ieder ter gemeente-secretarie (kamer 20) ter inzage liggen twee ontwerpen voor partiële herziening van het uitbreidings plan in hoofdzaak met de daarbfj be horende bebouwingsvoorschriften. De partiële herziening betreft het gebied ten zuidwesten van de Seisweg en ten zuiden van het kanaal door Walcheren. Gedurende dit tijdvak kunnen door be langhebbenden bezwaren bij de gemeen- 'tèraad worden ingediend. Middelburg, 22 juni I960. LAATSTE NIEUWS Kisji treedt af Het veilighcidsverdrag tussen de Ver enigde Staten en Japan, is hedenoch tend bezegeld. De Amerikaanse am bassadeur in Tokio, Douglas Mac- Arthur jr. en de Japanse minister van buitenlandse zaken Aiichiro Fujiya ma, hebben de ratificatie-oorkonden uitgewisseld. Dit geschiedde in de ambtswoning van de minister te Tokio. De am bassadeur was slechts een uur van te voren op de hoogte gesteld van het gebeuren, en alle voorbereidingen hadden plaats in het diepste geheim. De Japanse premier Kisji heeft he denochtend, nauwelijks enkele minu ten nadat het veiligheidsverdrag met de Verenigde Staten van kracht was geworden, het voornemen te kennen gegeven af te treden. Kisji heeft niet medegedeeld wanneer hij zijn functie wil neerleggen. Examens Aan de christelijke kweekschool te Middelburg werd de onderwijzersakte (tweede leerkring) behaald door de dames I. Homburg, M. Homburg en N. Homburg te Vlissingen; H. van Donk, F. de Ronde, N. de Ronde en K. W. Schouls te Goes; E. C. van Ka mer, M. E. Nonnekes en G. G. P. van Til te Middelburg; D. J. Scheffelaar en M. K. van Soelen te Bergen op Zoom; C. M. Karman te Coliir plaat; C. Laban te Tholen; G. L. J. Leenders te Zeist: B. van Oost te Wilhelmina- dorp; P. M. Aarnoutse te Kloetinge; J. C. Franse te St.-Laurens; E. C. de Kam te Geleen; J. de Nood te Veere en B. \1de Waal te Oosterland en de heren C. J. B. Boender, C. Jonliheer en J. Willeboordse te Middelburg; W. F. Burger en C. M. Markusse tc Ka- pelle; J. Noot en J. Jorritsma te Vlis singen; P. Dieleman te Axel; W. Hack te Zierikzee; D. Kloosterman te Wol- faartsdijk; J. de Kok te Nieuwdorp; C. J. van der Beek te Oud-Vossemeer; P. van Elven te Wissenkerke; A. M. Leenhouts te Oostburg; J. M. Verburg te Goes; M. G. Verhelst te Zaamslag en I. Kole te Waarde. Van de 42 kandidaten moesten er 3 worden afgewezen. Bij de woensdag gehouden examens aan de gemeentelijke opleidingsschool voor Kleuterleidsters te Middelburg slaagden voor de akte hoofdleidster bij het kleuteronderwijs de dames E. J. v. d. Broeke, Sas van Gent; J. Cats- hoek, Zierikzee; W. J. Davidse, Dom- M. Geschiere, Vlij Jonge, Kruiningen. Afgewezen: twee kandidaten. Voor het examen tandarts-assistente slaagde mej. M. J. v. d. Heil te Goes. De heer M. de Ronde te Bruinisse en mevrouw Bolle-Deurloo te Bruinisse slaagden voor het examen vakbe kwaamheid kruidenier. Advertentie VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 21 juni. Andijvie 7—18, bloemkool 1 A —37, II A 12—32, I B 13—14, II B 10—12, C 14, komkommers A 22—30. B 17—24, bos- pc-en I 1934, n 14, waspeen I A 1830, n A 11—23, sjalotten 14—30, vr. aardap pelen. grote 26—34, poters 25—29, kriel 23—28, aardbeien I 24—54, II 15—36, I 86— 1.38, II 47—1.09, zonder dop I 75—76. II 60 —64, sla I 3.00—6.00, II 313-3.50, spina zie 4049, spitskool 8—11, kroten 810, selderij 5. peterselie 27, rabarber 1116, pc-.telein 19—22, tuinbonen 20—24, dubb. bonen 1.42—1.63, snijbonen 1.02—1.30, peu len 1.08, doperwten 3948, kroten 2436, perziken 1537. rode bessen I 37—64, II 46—48, I 1.24—1.86, II 1.65, frambozen 1.09, Golden Japan 1.79—2.04, Jung Blood 79— 1.07, frambozen 2840, Frankenthaler I 3.603.70. Combinatie II tomaten A 7.00, B 6.50, C 6.80. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM 22 Juni. Aanvoer 10.000 kg. AA extra 2.30—2.40. AA I 1,70—2.00. A extra 2.20 —2.35. A I 1.40—1.70. B extra 2.20—2.30. B I 1,34—1.40. C extra 1.40—1,45. C I 0.60 D I 0.30—0.31, E I 0.46—0.70. E II 0.30, F I 0.71—0.80 stek 0.20. VEILING KRABBENDUKE 22 Juni. Industrie-aardbeien. Jucunda I 71 II 62. Juspa I 61. Aardbeien per doos: Juspa I 17. II 13. Talisman 25—30, II 16— 24. Senga Seng. II 14—21, Regina II 12—14. Ymond II 17. Aardbeien per kg: Talisman n 5681. Senga Sengana II 5272. Regi na II 46. Mad. Moutot II 4655, Mach. Fr. II 4517. Rode bessen per doos. Prolific I 48, Jhr. v. Tets I 41—46, II 32—31. VEILING THOLEN 22 juni. Doré bonken 31,00. gew. 22,06 22,90. Poters 15.5015,70. Eerstelingen bonken 34,00. Gewone 21,10—21,90. Po ters 15, Kriel 8,64. Aanvoer 20 ton. VEILING ST. ANNALAND Doré gew. 22,90—23,90. Drielingen 16.14 —20,00. Kriel 10,20—11,00. Bonken 30,50. Aanvoer 72 ton. VEILING BERGEN OP ZOOM Eiernoteringen van de Coop. Wouwsche Melkinrichting Bergen op Zoom, ingaan de donderdag 23 juni. Prijsklasse 0 18 cent, I 17 cent: II 16 cent; III 15 cent, IV 14 cent; V 13 cent; VI 11 cent; VII 10 cent. WEMELDINGE Concert Zaterdagavond concyteerde O.K.K. onder leiding van de'dirigent de heer A. v. d. Cingel op de muziektent aan de Dorpsstraat. De publieke belang stelling was matig, terwijl het weer toch geen hinderpaal kon zijn. KORTGENE Oriënteringsrit Vanwege de afdeling Noord-Beve land van de Landbouwjongerenge- meenschap op Noord-Beveland zal een oriënteringsrit met motorvoer tuigen worden gehouden over een afstand van ongeveer 73 km, op za terdag 2 juli a.s. Start en finish vin den plaats in de Voorstraat, te Kort- gene. RAAD VERGADERDE Wethouder P. Uevense (cJi.u.) heeft woensdagavond in de raad van Westkapelle met een lyrisch betoog een Jans gebroken voor de restauratie van do enige windmolen in het dorp. Hij vond algehele bijval bij wethou der W. Gabriëlse (p.v.d.a.). Beiden achtten het wenselijk de vervallen molen als historisch monument in ere te houden. De raad had unaniem grote waardering voor het restauratievoorstel van B. en W. De kosten die de gemeente bijdraagt, zullen ongeveer 8500 belopen. ten zonder toestemming van B. en W., het zicli bevinden in een strand tent tussen een uur na' zonsonder gang en een uur voor zonsopkomst. Verder mag men niet meer met mo torrijtuigen op het stand komen en is het graven van „hinderlijke" kui len verboden. De raad nam een verordening aan, waardoor de gemeente voldoende zekerheid ifrijgt dat do exploita tie van het uitbreidingsplan „Joos- sesweg" aan goede eisen voldoet. Dit uitbreidingsplan werd in hoofdzaak en in onderdelen vast gesteld. Besloten werd tot aanschaf Aan een frankeermachine voor do verzending van poststukken. Door een wijziging in de verordening op de Winkelsluitingswet mogen de zaken thans in de periode van 15 ju ni tot 15 september tot 7 uur 's avonds geopend zijn. De opstallen van het voormalig am- bonezenkamp, waaraan de bestem ming van pluimfokkerij werd gege ven. werd in erfpacht uitgegeven aan de heren J. Lievense en D. Huibregt- se. Het Koningin Wilhelminafonds krijgt een subsidie van een cent per inwoner en de stichting „Verpleeg- en Rusthuizen Midden-Zeeland ont vangt een bijdrage van 10. „In ere houden als historisch monument" Hoewel de windmolen niet meer als zodanig wordt gebruikt, is het wel de bedoeling dat hij volledig „ingespannen" blijft. De bijdrage zal verleend worden in de vorm van een renteloos voorschot, dat bij verkoop' van do molen moet worden terugbetaald. Het voorstel van de meerderheid van B. en W. om de subsidie voor de mu ziekvereniging van 300 op 800 te brengen, ging niet zonder meer onder de hamer door. Vooral de heer P. K. van Rooijen (c.h.u.) kon deze „grote sprong" maar matig bekoren. Ook de heren P. Lievense (c.h.u.) en J. de Visser (s.g.p.) stonden wat huive rig tegenover deze stap. Tenslotte werd het voorstel aanvaard, met de stemmen van deze drie heren tegen. „Strandverordening" In verband met het toenemend toe risme werd de raad een aantal voor stellen voorgelegd met betrekking tot het strandleven. Zo werd verbo den het drijven op luchtbedden en dergelijke bij afgaand water en oos telijke wind, het plaatsen van ten- Muziekuitvoering Aanstaande zaterdagavond om acht uur geeft de harmonie „Euphonia" te Goes een concert op de Grote Markt. W etenschappelijke Belangen stelde nieuw program vast De vereniging voor Algemene We tenschappelijke Belangen te Goes maakte dinsdagavond tijdens een al gemene vergadering In „Centraal" onder voorzitterschap van de heer B. van de Berg, haar winterprogram- ma hekend. Wederom heeft het be stuur van deze vereniging zich alle moeite getroost haar leden in het komende seizoen te laten genieten van een serie avonden, die tezamen een programma vertegenwoordigen, dat „elk wat wils" zal bieden. Op 7 oktober komt dr. C. W. Ouwe hand, die als volkenkundige verbon den is aan het ministerie van O. K. en W., vertellen over „Boeiend Ja pan, land van tegenstellingen." De ze voordracht zal worden toegelicht met kleurendia's en films. Mevrouw Ouwehand, van geboorte Japanse, zal des middags voor de damesleden een thee-ceremonie in oorspronkelij ke Japanse trant laten zien. Voor wat dit laatste punt betreft, wordt nog een nadere bevestiging ver wacht van het echtpaar Ouwehand. Dr. Entrop zal op 21 november als zeebioloog een deskundige toelich ting geven op de bijzondere diepzee film „In de Stille-oceaan", terwijl op 24 januari de voordrachtskunstena- resse Aafje Top naar Goes komt. Het concert van het Zeeuws Kamer orkest met Klaas de Kook (clarinet) als soloist is op 23 februari gesteld. „Indianen in Noord-Amerika" is de titel van de voordracht, die Lucie Schouten aan de hand van films op 14 maart zal houden. Gezien de faam van deze spreekster zal deze avond een waardig sluitstuk vormen van dit uitgebreide en leerrijke program ma. Tijdens deze vergadering maakte de penningmeester, de heer J. H. Ver baken, in zijn jaarverslag melding van de financiële toestand. Het ba tig saldo bedroeg 94,93 alhoewel nog 225 te belaten is, en 400 over de jaren 19581959 aan ge meentesubsidie te vorderen is. De secretaris, de heer J. C. Scheffer, zei, dat in het afgelopen seizoen de be langstelling voor de grote avonden bijzonder goed was. Ook het bezoek aan de opera te Antwerpen had de bijzondere belangstelling van de le den. De aftredende bestuursleden, de heren B. v. d. Berg. voorzitter en ir. J. Versteeg, werden bij acclamatie herkozen. Tweede varkensfokdag voor O. Z.-VIaanderen Donderdag 30 juni a.s. zullen de fok kers van het Nederlands Landvarken in O. Zeeuwsch-Vlaanderen elkaar op sportieve wijze in Sint-Jansteen bekampen op de tweede varkensfok dag. Dergelijke ontmoetingen geven de fokker meer en nieuwere inzichten in de te volgen fokrichting. Daar naast geeft een varkensfokdag een overzicht van de stand van de fokke rij en beoogt de uitwisseling van fokmateriaal. Evenals op de eerste fokdag wordt ook tijdens deze fokdag een beoorde lingswedstrijd gehouden. De bezoe kers worden hierdoor sterker bij de keuring betrokken en komen on getwijfeld door uitwisseling van ge dachten tot een ruimer inzicht van het meest gewenste type varken. Wedvluchten De postduivenhoudersvereniging „De Scheldeduif" uit Krabbendijke nam deel aan een vluoht vanuit St. Denis en een vlucht vanuit St. Vincent. De uitslagen van deze vluchten zijn als volgt: C. Clement 1, 4, 5 en 12; M. Moerland 2 en 3; M. Blaauwkamer 6; P. v. d. Dorpel 7 en 8; W. van Dongen 9; L. Paauwe 10; W. Krijn- sen 11. Snelheid le duif 915 m per minuut, laatste duif 861 m per minuut. Vlucht vanuit St. Vincent, afstand 957 km. C. Clement 1 en 6; J. Min- naard 2; M. Mïnnaard 3; L. Paauwe 4; J. v. d. Vrede 5. Snelheid le duif 852 m per minuut, laatste duif 466 m per minuut. De uitslag van de wedvluchten van de postduivenhoudersvereniging „De Zeeuw" te Goes van St. Vincent en St. Denis uit, waren: 1 en 3 Jac. Bal; 2 De Witte-Balvers; 4 C. J. Kuzee; 5 gebr. Capello; 6 Nic. de Nooijer. De uitslag van de vlucht op St. De- nis luidt: 1, 5 en 13 Jac. Goedbloed; 2, 12 en 16 W. Jacobusse; 3, 4, 11 en 18 C. J. Kuzee; 6 en 10 M. van Hekken; 7 en 19 P. C. Voois; 8 A. de Coninck; 9 Fr. Voois; 14, 15 en 17 De Witte-Balvers; 20 J. van Hek ken. WOLPHAARTSDIJK Raad vergadert De raad van Wolphaartsdijk komt maandagmiddag a.s. ïn openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan onder meer voorstellen tot aansluiting van 2 onrendabele gebie den op het elektriciteitsnet, tot res tauratie van het Hoge Huis, tot vast stelling van een kampeerverorde- ning en tot verkoop van grond aan de Instelling voor Maatschappelijke Zorg en de P.Z.E.M. Tenslotte is er een voorstel tot ontslag van een amb tenaar en de benoeming van een nieuwe functionaris. GEERSDIJK N.C.V.B. vergadering afdeling van de N.C.V.B. te Geersdijk kwam in vergadering bij een onder leiding van haar presiden te mevrouw E. Kastelein-Heystek. De heer Kolk sprak op deze avond over het onderwerp: „De kinderbe scherming in Nederland". VEILING SCHERPENISSB Doré gewone 22,79—22.99. Drielingen 16,20 —16,60. Kriel 8,50. Bonken 18.50. VEILING ST. MAARTENSDIJK Doré I 22.41—23.10. II 18.50—20.50. Bon ken 29.83. Drielingen 18.60—17.90. Kriel 14,50—14.15. Aanvoer 2630 kisten. 22 Juni. Doré I 23.51—22.36. Doré II 20.01 —21,50. Bonken 31.75—30 51. Drielingen 18.00—15.30. Kriel 8,70—6.30. Aanvoer 1400 kisten. VISMIJN VEFRE Exportgarnalen 1407 kg 2.97—3.55. Han- f'elsgamalen 31 kg 2,38. Scharren 224 kg 16-41, Bot 239 kg 16, Wijting 56 kg 16, Tong 355 kg 1,13—2,24. Rog 4 kg 16—21, Griet 1 kg 97, Paling 4 kg 1,89. Doorge draaid 1698 kg. VEILING BERGEN OP ZOOM 22 juni. Andijvie 8—20. Bloemkool 10<8. Bospeen 28—39. Waspeen 27—4S. Sla 3— 515. Tuinbonen 1519. Erwten 672. Peu len 4292. Stamboon dubbele prineessen 1.151.37. Komkommers 2241. Tomaten 39—49. Spitskool 9—12. Spinazie 1.15—1.37 Komkommers 2241. Tomaten 3949. Spitskool 9—12 Spinazie 26. Boskroten 8—17. Rode kool 24—36. Postelein 22—31 Savooiekool 39. Snijbonen 1.011.56. Ra barber 414. Aardappelen 1231. Aard beien 45—1.18. Kersen 511.36. Frambo zen 77—1,30. Kasperzik 1546. Kaspruirn 2—11. Rode bessen 67—1.68. VEILING TERNEUZEN Per 100 st. Sla 34, Per stuk. Bloemkool A 35—40. A II 24—41, B 27—30, B II 15— 22, C II 12—16. afw. 12—27. Groene kom kommers B 28—32 C 34, C II 24—26, Wit te komkommer B 3536, C 24. Per bos: Selderij 14—15, Peen 13—33, Kroten 4—9, Uien 11—23, Peterselie 6, Per kilo: Aard appelen. Eerstelingen bonken 3335, I 2027 II 1219, Kriel 39. Doré bonken 30—33, I 19—27, II 12—16. Kriel 3—5, An dijvie 915. Princessebonen 1.491.59. Rode kool 20—23, Spitskool 14—16. Peu len 821,15. Savooie kool 714, Rabarber 4—14, Tomaten A 99—1,15, B 1,06, C 82— 95, CC 690—68, Kriel 4315. Tuinbonen 13—22, Asperges B II 7884 Doppers 42— 53, afw. 40. Aardbeien per doosje Juspa I 22—24, II 16—21, Talisman I 25—37, It 18—22, Regina I 21—33, II 14—24. Sengana I 19—29, II 12—17, Jucunda I 24, II 22— 24. M. Frühernte I 24, II 12. Rode bessen per doosje I 3345. Frambozen per doos je I 18—24, II 17—16. Per kilo Aardbeien 45—73. Kersen B 130—112. VEILING MIDDELBURG 23 Juni. Aardappelen, aanvoer 40 ton. Eerstelingen bonken 32—33, groten 22—24, driel. 13—22, kriel 16—20. Doré groten 21 —24. drieling 16—17. Barima groten 20— 22. Fruit. Aardbeien kg 90—1.54. doos 18 39. Kersen kg 1,411,49. Frambozen doos 28—33, Rode bessen doos 2317, kg 1.30. Druiven: Frankenthaler 4,31 p. kg. Per- zi ken per Btuk 740, Pruimen per stuk 14—17. Tomaten A 1,16—1.23, B 1.16—1,17 C 1,12—1,15. Groenten. Asperges 1.08—2.07 Boskroten 511. Bospeen 1932, Waspeen 2034, Dubbele Princes. 1.411.70. Snij bonen 741,47. Doppers 3249, Zilveruien kg 07, Peulen 1,19—1,37. Spinazie 33—49. Tuinbonen 14—21, Postelein 3146. Bloemkool 4 st.p.kist 20—37, 6 st.p.kist 12—27, 8 st.p.kist 10—18, 10 st.p.kist 10— 12. Komkommers A 28—34, B 22—30, C 18 24. Sla 38, Rabarber 49. Andijvie 1431, Rodekool 19, Savooiekool 56, Spitskool 59. VEILING GOES 22 juni. Export- en industrieveiling. Kruisbessen 30—32, Jucunda I 68, II 53, Regina I 73, II 45—51, Mad. Moutot I 71. II 66, Sengana I 84, II 65, Mach. Frühern te I 65, II 48. Frambozen in kratten I 84, II 7374. Frambozen voor de Ind. D. A -ibeien per kg met dop: Mach. Frü hernte I 63, Regina I 80. II 5563, Sen gana I 70, II 50—60. Talisman II 67—82, Mad. Moutot I 82—95. II 64—81. Aard beien per doos van 2',5 ons: Regina I 23—24, II 16—20. Sengana 1 21—29, II 15— 18, Talisman I 20—36. H 14—21. Mad. Mou tot I 25, II 1520. Frambozen per doos I 2326, II 1920. Rode bessen per doos I 3460. II 2543. Rode bessen per kg II 102115. Kersen: Earley Rivers II 130 Markiezen I 166, Hollanders I 164—169, Meikersen I 100, III 52, Br. Bruine II 147 Groenten per stuk: Bloemkool A I 2231. A II 17—21, B I 12—22. B II 15—19. afw. 1013. Kropsla I 35, II 3. Komkommers A 29—31. B 25—26. C 21—23. Per bos: Kroten 6—12, Wortelen l 18—23, II 10. Per kg: Tomaten A 95—98, B 88—92. bonken 63. Rabarber 10. Peulen 95—130. Postelein 2425. Dubb. pr. bonen 160— 210. Tuinbonen 23—26. Doperwten 2740. Waspeen 2128. Groene sav. kool 7—9. Aardappelen grote 25—27, drielingen 20 —24, kriel 16—19. VEILING KAPELLE 22 Juni. Frambozen in kratten per kg 1 85—86.10 II 7672, Aardbeien zonder dop Regina I 78.20, II 61. Jucunda 1 656y. II 5661, Madame Moutot I 73. II 69. Sen gana I 90. II 64, Juspa I 62. II 46. Mach. Frühernte I en II 63. Talisman I 66. II 47, Diversen afw. 46. Aardbeien per doos Regina I 22—26, II 17—20. Talisman I 30 —41, II 17—27, Sengana I 26—30, II 21—25 Juspa I 27, II 21. Red Gautlet I 2944. II 28. Cambridge Vigour I 25, Merton Prin cess I 34—35. Gorella I 33. Siletz I 25. Madame Moutot II 18. Soltwedel U 22. Aardbeien per kg I 150—152, II 61—67. afw. 4551. Kersen: Early Rivers I 135—143, II 83— 127. Ill 77. Markiezen I 139—142. II 90. Hollanders I 134—136. II 111, Meikersen II 89-97, III 30, Vroege van Werder I 13,8140, II 87—111. Rode bessen per doos: Jhr. van Tets I 52 —64, II 37—49, Prolific I 50—56, II 31—49, Frambozen per doos: Mailing Promise I 20, II 15. Kasperziken I A 28. I 20, II 11 per stuk. Aardappelen nieuw I 22—27, II 20—23, bonken 31. drielingen 16—18, kriel 10—16, Aardappelen oud I 8, II 3!i 5 Ji. Groenten: Kropsla 5. Waspeen 22, Bloemkool 1833. Boskroten 69:,i. Dop erwten 4043, Zilveruien 49. Uien 15. Spitskool 815.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3