Patterson sloeg Zweed Johansson knock out... Kroesjtsjew wel Westen weer aan Gevecht door het gevecht beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! Chefarine,,4 Belg kreeg „koninklijke lift" TWEE UIT OBSERVATIEHUIS ONTVLUCHTE JONGENS GEPAKT Waar zijn onze schepen? PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 22 JUNI 1960 AMERIKAAN HEROVERDE WERELDTITEL Beslissing viel in vijfde ronde De Amerikaanse zwaargewicht bok ser Floyd Patterson heeft een schit terende revanche genomen op de Zweed Ingemar Johansson. Een jaar nadat hij in de derde ronde was uit gegaan op een serie rechtsen van de Zweed, heeft hij dank zij enkele ver bluffend harde linksen de rollen om gekeerd en is hij de eerste zwaarge wichtkampioen geworden die een verloren wereldtitel heeft terugge wonnen. Johanuson ging in de vijfde ronde knock out! Johansson begon als favoriet, maar hij toonde minder zelfvertrouwen dan de vorige maal. Patterson had Aan de aanvang af het initiatief, hij Avas wat zwaarder geworden het gewichtsverscliil tussen de twee was nu slechts ongeveer 2 kilo, Johans son woog 88,340 kg tegen Patterson 86,180 kg sinds juni 1959 maar bleek niets aan snelheid te hebben in geboet. Met zijn linksen trof hij al dadelijk de ogen van de Zweed en zijn gehele manier A'an bliksemsnel inkomen en met beide vuisten toestoten scheen Johansson A-an de wijs te brengen. De eerste ronde was mét groot pun- tenverschil voor de uitdager. In de tweede ronde was de titelhou der wat meer op zijn gemak en kon hij enkele harde treffers plaatsen. Volgens sommige experts won hij de tweede ronde. Maar in de derde en de viere ronde werd hij weer har- Half miljoen dollar voor beide boksers.... H De titelmatch tussen Johansson H en Patterson heeft meer dan p drie miljoen dollar opge- p bracht. De totale kaartenver- koop was 800.000 dollar. Voor H twee miljoen dollar zorgden de 500.000 boksliefhebbers die in 231 schouwburg- en bio- scoopzalen de T.V.-uitzen- ding zouden volgen, een be- drag waarvan de helft aan de p H schouwburgen en de helft aan de organisatie ten deel zou vallen. Radio-rechten, in 'de H Verenigde Staten zouden netto 170.000 dollar opbrengen, de- zelfde rechten voor Europa 100.000 dollar, en .de fïlmrecli- ten tenminste 200.000 dollar. In totaal zullen de boksers p naar verwacht wordt ieder meer dan een half miljoen dol- p lar aan de wedstrijd verdienen. iïiillliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiu^ (Nagekomen advertenties.) MOLEXWATERCOX- CERT Leger des Heils GAAT NIET DOOR. Heden ging van mij heen, mijn geliefde zorgzame vrouw CORNELIA VAN DE KETTERIJ geb. VOGEL in de ouderdom \ran 78 jaar. C. VAN DE KETTERIJ. Vlissingen, 21 juni 1960. Marinestraat 26. De teraardebestelling zal plaatsvinden op za terdag 25 juni a.s. des nam. 1 uur vanaf dé Marinestraat 26. I haaldelijk verrast door de bliksem snelle aanvallen van zijn grimmige tegenstander die zijn aanhangers 'n jaar geleden teleurgesteld had maar thans weer even vastberaden en doel treffend bokste als toen hij de ge duchte Archie Moore, wereldkampi oen halfzwaargewicht, buiten ge vecht stelde. Dc neger trof hem her haaldelijk zowel op het gelaat als te gen maag en ribben, en Johansson zag geen kans hem van repliek te dienen. De befaamde rechtse kwam niet meer in het geding. In de vijfde ronde kwam liet ein de. Uit een clinch plaatste Patter son een harde rechtse op het ge zwollen gezicht van Johansson en daarna een linkse tegen de lever. Do Zweed Avas reeds vele malen op dezelfde plaatsen geraakt. Hij liet zijn dekking zakken en moest toen onmiddellijk weer een linkse ditmaal tegen de kin, incasseren. Want Patterson, die de zege binnen zijn bereik zag, had de opening ge zien en er méteen gebruik vange maakt. De Zweed ging neer en wacht te, met een knie op net canvas, tot de scheidsrechter tot ,.aeht" geteld had. Toen kwam hij overeind maai bij was niet geheel hersteld en had vrijwel geen verweer tegen Patter son die, snel als een panter, zijn aan val A'oortzette. Een geweldig harde en prachtig getimede linkse trof de kaak, en dat betekende droomland ■voor-de Zweed, en roem voor Patter son aan wie gelukt is wat noch Joe Louis, noch Dempscy, noch Jeffries, noch Jim Corbett noch aan enige andere vermaarde zwaargewicht kampioen in het verleden gelukt was: het terugwinnen van de eenmaal ver loren wereldtitel. Hij werd door de 45.000 toeschouwers minutenlang toegejuicht, terwijl de Zweed, met Ader dokters om zich heen, languit op het canvas lag. Terwijl hij zich In de ring over de gevelde Johansson boog zeïde Patter son dat hij de Zweed desgewenst bin nen 90 dagen in ceil revancheAved- strijd zou ontmoeten. Hij herhaalde die verklaring later in zijn kleedka mer. In antwoord op vragen zeide hij dat de rechtse Aan Johansson hem inderdaad hard had getroffen in de tweede ronde en dat hij er last van had. gehad,, „maar niet zoveel last als sommigen dachten". Ingemar Johansson zal een paar da gen rust moeten houden, maar verder is hij volkomen in orde.' Dat ver klaarde dinsdag de arts van de Zweed dr. Gosta Karlsson. Geruchten dat Johansson zeer ziek zou zijn en dat hij 't spraakvermogen had verloren werden door de dokter ten stelligste ontkend. Deze telefotö van een felle slagen- wisseling tussen Johansson (links) en Pattersonwerd genomen kort voordat de laatste met een enorme linkse hoek op de kin Johansson voor vijf minuten uitsloeg. Advertentie) Op een dinsdagmiddag achter geslo ten deuren gehouden zitting van het derde partijcongres van de Roemeen se communisten in Boekarest, heeft premier Kroesjtsjew A-an de Sowjet- Unie gezegd, dat de vredelievende krachten in de wereld groeien. Volgens een door het officiële Roe meense persbureau Agerpres ver strekt uittreksel van Kroesjtsjew's toespraak, veroordeelde de Russische premier de „imperialistische agres sieve kringen die zich verzetten te gen vreedzame coëxistentie". Kroesjtsjew zei dat oorlog in onze dagen niet onvermijdelijk is. Het mislukken van de topconferentie was volgens Kroesjtsjew geen onge lukje. „Bepaalde heren hebben hun verstand verloren" toen zij gingen beseffen dat de opmars van het com munisme niet te stuiten was. En „zelfs zij die wellicht niet een oorlog wensen te ontketenen, zouden uit angst wel eens op de verkeerde knop kunnen drukken" zo meende hij. Drie-partijen-overleg over Nw.-Guinea voorgesteld Australië, Nederland en Indonesië zouden een overeenkomst van drie partijen moeten tekenen om de vre de ia Nieuw-Guinea te bewaren tot de bevolking in staat is zelf over haar lot te beslissen, zo heeft Ar thur Calwall, leider van de Labour- oppositie in het Australisch parle ment, dinsdag in Darwin verklaard. Hij zei, dat zulk een overeenkomst zou moeten verwijzen naar Neder lands Nieuw-Guinea, het Australi sche beheerschapsgebied en Papua. Tegen journalisten zei hij: „Wij ge loven niet in Indonesisch kolonialis me of iets anders. Wij geloven dat deze mensen in staat moeten zijn over hun eigen toekomst te beslissen te zeggen of zij een zelfbesturen- de dominion wensen, toetreding tot een Melanesische federatie of een samengaan met Australië of een an der land". 99 Heden overleed, zacht en kalm, na een gedul dig gedragen lijden, mijn geliefde vrouw, onze lieve moeder, be huwd- en grootmoeder, JANNA TIMMERMAN", geb. Braamse, in de ouderdom van 73 jaar. G. M. Timmerman. W. J. Timmerman. J. Timmerman Rijn. Den Haag: S. C. Timmerman. Haarlem: C. G. van Wendel de Joode Timmerman. J. A. van Wendel de Joode. Goes: F. H. Timmerman. C. M. Timmerman- Liplijn. H. J. 'Timmerman. En kleinkinderen. Goes, 21 juni 1960. Fr. den Hollandcrl. i. De begrafenis zal plaatsvinden op vrij dag 24 juni op de alge mene begraafplaats te Goes. Vertrek van het sterfhuis om 2 uur. Gelegenheid tot condo leren na de begrafenis in de aula. Terwijl Ingemar Johanssan zich de afgelopen nacht in New York nog mentaal stond te trainen voor zijn titelgevecht tegen Floyd Patter son, werden aan het ziekenhuis A-an Oestersund in Noord-Zweden reeds Ader gewonden afgeleverd en was de politie druk in de weer met het arresteren van mensen, die tengevolge van het titelge vecht zelf aan het vechten waren geslagen. Dit staaltje van vergaande solidari teit met Zwedens vechter no. 1 werd vertoond in een kampeerge legenheid. Voorzien van grote voorraden aquavit (het Scandina vische equivalent voor jenever) wachtte daar een groot gezelschap op de roemruchte daden van Jo hansson in-New York. Enkelen voelden zich geroepen te de monstreren hoe hun landgenoot Patterson te lijf zou moeten gaan en zij deden dit zo realistisch, dat de anderen naar messen, stenen, stokken en aquavitflessen grepen om zich te verdedigen Het werd een gevecht waarbij dat in New York niet in de schaudw kon staan. Een drie maanden oude ba by werd bijna door een grote kei vermorzeld. Vrouwen vluchtten krijsend het bos in. De dokter van het ziekenhuis in Oes tersund en de politie hebben pas in de loop van de ochtend gehoord, hoe het met Johansson in New York was afgelopen. Bij pijn, griep ol „landerig" gevoel zorgt een enkel laolel dat U weer met plezier Uw werk kunt doen t 20 labl. I, O.BO.Voordetige gezinsverpakking 100 tabl. 1.3.50 Walvisvaart onderhandelt over verkoop „Bloemendael" Naar aanleiding van hieromtrent cir culerende berichten heeft de directie van de Nederlandse Maatschappij voor de Walvisvaart N.V. in Amster dam medegedeeld, dat onderhandelin gen over de verkoop van het m.t. „Bloemendael" naar het buitenland in een vergevorderd stadium zijn. 9 Als gevolg van een botsing tussen een vrachtauto en een autobus zijn in bet oostelijk deel van Londen 20 personen gewond en naar een ziekenhuis overge bracht, nl. de twee chauffeurs en 24 passagiers. De voertuigen Averden zwaar beschadigd. Benelux-Unieverdrag werd goedgekeurd Nadat vier ministers cn twee staats secretarissen dinsdagaA'ond een woord ten gunste van do Beneiux-sa- menwerking Iiadden gesproken, heeft de Eerste Kamer zonder hoofdelijke stemming het Benelux-unïe-verdrag goedgekeurd. Tegenover de lichte kritiek over de langzame voortgang van de totstand-, koming van de Benelux economische unie, die dinsdagmiddag door enkele senatoren werd geuit, stelde do mi nister van buitenlandse zaken mr. Luns dat zij die geloven zich niet haasten. Drs.De Pous, de minister' van economische zaken, legde er de nadruk op dat het handelsverkeer in de Beneluxlanden in vergelijking tot voor de oorlog met 225 procent is ge stegen. Van de totale Nederlandse export gaat 15 procent naar België en Luxemburg, terwijl 21 procent van de uitvoer van België-Luxem- burg naar Nederland gaat. Van de Nederlandse industriële uit voer ging in 1957 17 procent naar België-Luxemburg. 24 procent naar drie grote E.E.G.-landen en 33 Een leraar \-an het instituut voor doofstommen en blinden in Brussel heeft het afgelopen weekeinde mét koning Boudewijn in diens auto boterhammen gegeten. De 25-jarige Johan Berens had van de Belgische vorst een lift gekregen, toen deze bij een verkeerslicht dicht bij de school moest stoppen. De koning, die in een „populaire auto van Duits fabrikaat, Avaarvan er in België vele duizenden op de weg zijn" reed, hoorde dat zijn lifter naar Turnhout moest en bood aan hem naar huis te brengen. Nauwelijks had de jonge leraar in de auto plaatsgenomen of hij stelde tot zijn verrassing vast, dat in koninklijk gezelschap verkeerde. Tot Antwerpen ging'het gesprek over het werk op het instituut. Daar stopte de koning-voor een bakkerij en informeerde of Johan Berens soms ook honger had. Hij gaf hem een biljet van 1000 frank en drukte hem op het hart niet in de winkel te zeggen, dat de inkopen voor de koning bestemd waren. De leraar kwam terug met vier broodjes, die de Belgische vorst, na te hebben opgemerkt „geen grote eter" te zijn, broederlijk deelde. In Turnhout was de koning daarna nog een klein half uur de gast van het gezin van de leraar. Gevraagd naar zijn indrukken zei Johan Berens later: „De koning is een edel mens, vol christelijke' idealen". NAA^AA<VVVVVVV\AWVVW^AVSAA/vwvvsaaaaa/VWW/S^^ Erfenis van Blonde Dolly is aanvaard Zonder discussie en hoofdelijke stem ming hebben Provinciale Stalen van Noord-Holland dinsdag liet AToorstel A-an Gedeputeerde Staten aangenomen tot het aanvaarden van de nalaten, schap A-an nievromv S. A. J. Nie- inaus (blonde Dolly), die op 31 ok tober 1959 in Den Haag is overleden onder het A'ooreclit A-an boedelbe- schrijving, ton behoeve A'an bet pro vinciaal ziekenhuis nabij Santpoort. Bij testament van 3 juni 1958 heeft de erflaatster de provincie Noord- Holland voor de helft van haar nala tenschap en de Vereniging Het Ne derlands Kankerinstituut te Amster dam voor de andere helft tot haar erfgenamen benoemd. Aan de erfstel ling heeft mevrouw Nlemans het ver zoek verbonden dat haar moeder, die in het provinciaal ziekenhuis te Sant poort wordt verpleegd, dc best mo gelijke verzorging zal worden gege ven. Het Nederlands Kankerinstituut heeft het andere deel van de nalaten schap, eveneens onder het voorercht van boedelbeschrijving, aanvaard. Wereldrecord 100 meter tot 10 sec. precies verbeterd De Duitser Armin Hary, Europees kamipoen 100 meter, verbeterde dins dagavond tijdens internationale at letiekwedstrijden in Zürich het we reldrecord op de korste sprintafstand de 100 meter tot 10 sec. precies. Het oude record stond met 10.1 sec. op naam van vijf atleten, namelijk de Amerikanen Willie Williams, Ira Murchison, Leamon King, Ray Nor- Honderdzestien kinderen uit brandend gebouw gered Brandweerlieden, agenten en burgers hebben maandag met zeer veel moei te 116 kinderen uit een brandend weeshuis in Chattanooga, in de Ame rikaanse staat Tennessee kunnen redden. Het weeshuis, een gebouw A'an drie verdiepingen, brandde ge heel uit. Twee jongens van zeventien jaar, die zondag jl. uit een Haags observatie huis zijn ontvlucht, zijn aangehou den en zullen worden OA'ergegeven aan do politie in Voorburg. In die gemeente hebben zij nl, een scooter gestolen, Avaarmee zij naar Rotter dam zijn gereden. Aan een agent, die maandagavond hun papieren wilde controleren, ver telde een hunner deze niet bij zich te hebben gestoken. Daarop vroeg de agent het kentekennummer van de scooter en toen zij dit niet konden opgeven, besloot de politieman de jongens mee naar een bureau te ne men. Eerst gingen ze met hem mee, maar opeens weigerden zij hem verder te Anderhalf jaar voor stelende hoofdambtenaar De rechtbank te Zwolle heeft dinsdag de 45-jarige G. L., die zich heeft schuldig gemaakt aan een groot aan tal tapijtdiefstallen, veroordeeld tot één jaar en zes maanden gevangenis straf met aftrek en A'oorwaardelijke terbeschikkingstelling met een proeftijd van drie jaar. Verder zal hij zich moeten gedragen naar de aanwijzingen van de vereni ging, die zich met het toezicht en de eventuele behandeling belast. De eis luidde één jaar en negen maanden met aftrek en voorwaardelijke ter- beschikkingsteling, met een proeftijd van drie jaar, L., die technisch hoofdambtenaar was bij de elektriciteitsmaatschappij „IJsselcentrale" te Zwolle koos de Veluwe als terrein voor zijn nachte lijke strooptochten. Hij had het voor al voorzien op eenzaam staande vila's, waar hij, als de bewoners sliepen, binnendrong. f Advertentie) $i2<mdesi tj&eie 4i$cOi&n! vergezellen. De duo-passagiér ging er vandoor, de ander raakte slaags met de agent. Gelukkig voor do agent kreeg hij spoedig assistentie van enige collega's, omdat het pu bliek de zijde van de jongen koos. Nummer twee kwam ook -niet ver. Hij werd in Schiedam aangehou den. WATERLAND I KLOOSTERDIJK I MOLENKERK 2 DORDRECHT 30 t. POLYPHEMUS 30 v CALTEX PERNIS i OROOTEKERK 30 v. Mar*«ille OOSTKERK 30 I ROTTERDAM procent naar de rest van de wereld, ton en Charles Tidwell. Abidjan. VASUM 25 SI BEROET 170 r Kort geding over amoureuze tragedie (Van onze correspondent). „Kan de rechter iemand veroordelen zich te onthouden van amoureus contact met d© echtgenote A'an ie mand anders, wanneer deze laatste door do affaire zijn gezondheidstoe stand benadeeld ziet cn de Arrees koestert op de duur zijn zelbehèer- sïng te A'erlïezen met alle geA'olgen vandien V' Dit is een probleem, waarvoor de vi ce-president van de Leeuwarder rechtbank, mr. H. J. van-Maanen, zich gesteld ziet. Een kort geding tussen twee inwoners van IJlst werd daarover maandagmiddag gevoerd. De eiser is een smid-handelaar, de fedaagde partij is een kantoorhou- er. De smid eist, dat de kantoor houder met een dwangsom van hon derd gulden bij elke overtreding zal worden veroordeeld zich te onthou den van elk amoureus contact met zijn vrouw, en zal worden veroor deeld in de kosten van het geding. De eiser voert aan, dat gedaagde sedert geruime tijd bezig is liefdes betrekkingen aan te knopen met ei sers echtgenote, bezig is deze lief desbetrekkingen te onderhouden en dat hij zelfs meermalen buiten goed vinden en voorkennis van de smid met diens echtgenote per auto en op andere wijze tezamen uitstapjes heeft gemaakt en rendez-vous met de echtgenote van de smid heeft ge had. De president wenste zich eerst te heraden voor hij mogelijk be sloot het gewenste nadere getui genverhoor, dat dan op 1 juli zou plaats vinden te doen hou den. Tweede Kamer verwerpt motie over studiekosten De Tweede Kamer heeft dinsdag de A-oor het pinksterreces door dr. Tans A-an de l'.v.d.A. ingediende motie ver worpen, waarin aan de regering ver zocht wordt een wettelijke regeling te ontAverpen voor de toekenning A'an studiekosten aan jongelui, die door liet met goed gevolg afleggen \an het toelatingsexamen tot de uni versiteit blijk gegeven hebben, dat zij geschikt zijn voor de studie aan de universiteit en wier ouders of ver zorgers niet in staat zijn die kos ten geheel to betalen. Volgens de motie mag de financiële draagkracht, van de ouders dus geen criterium zijn voor do mogelijkheid van universitaire studie voor een jongeman of een jongevrouw die overigens aan de voorwaarden om tot de universiteit te worden toegela ten voldoet. Vóór de motie stemmen 41 leden (p.v.d.a. en p.s.p.) en ertegen 78 le den. - Joop S. eist smartegeld (Van onze speciale verslaggever). Joop S. die zes weken geleden door het Amsterdamse gerechtshof werd vrijgesproken van moord op zijn vrouw „Maeore Josje", heeft dinsdag voor ditzelfde hof middels zijn ad vocaat mr. J. Th. Keune een eis in gediend tot schadevergoeding voor het jaar dat hij in voorlopige hech tenis heeft gezeten. Ook dit keer werd het hof gepresideerd door mr. J. Sprey.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 6