Directeur vanluchtreclamebedrijf „Trek-Air" S. voor rechtbank Loemoemba opnieuw belast met formatie Kongolese regering f KLANKBORD ZEVENDUIZEND NIEUWE T.B.C.-PATIËNTEN IN 1959 n? Kustvaarder gezonken WOENSDAG 22 JUNI 1960 PROVINCIALE) ZBBÜWBB GOO RAN T NA NEERSTORTEN VAN FOKKER-VLIEGTUIG Aan vlieger H. eens gevraagd vliegtuig in zee te laten duiken De rechtbank te Maatstrïeht is dins dagmorgen onder leiding van haar president mr. P. Paulussen, begon nen met het onderzoek 111 de zaak tegen de 42-jarige directeur van het Limburgse luchtreclamebedrijf „Trek Air", Marcel S. Op de achtergrond van de ten laste gelegde valsheid in geschrifte, po ging tot oplichting van een vliegtui genverzekeringsmaatschappij en fraude met belastingopgaven, staat het verongelukken van de jonge Trek-Air-piloot Bernhard Kleijn uit Stolwijk, die rond een uur in de mid dag van 22 januari van dit jaar op vijf mijl van de Engelse kust ten zuidoosten van Dover met de cen- motorïge Fokker van het luchtrecla mebedrijf in zee stortte. In deze zaak heeft de officier van justitie, mr. A. W. Rosinkh, niet minder dan 27 getuigen, onder wie twee vliegtuigdeskundigen gedag vaard, terwijl de verdedigers van verdachte mr. M. Tripels en jhr. mr. Li. A. M. van Sasse van Ysselt, zes tien getuigen a decharge hebben op geroepen. In de Maastrichtse rechtszaal, die een slechte akoestiek heeft, was voor deze gelegenheid een geluids installatie aangebracht. Het voor naamste punt van de dagvaar ding, welke de officier, van justi tie voorlas, betreft de tenlaste legging van het listiglijk en be- driegelijk melden door en namens de verdachte, aan de Nederlandse Luchtvaartpool N.V. te Amster dam, dat het door de verdachte voor 30.000 verzekerde vlieg tuig boven de Noordzee was ver ongelukt, terwijl volgens de dag vaarding het in zee neerkomen van het vliegtuig, bestuurd door de Trek-Air-piloot Bernhard Kleijn, conform een tevoren ge maakte afspraak met de ver dachte en derhalve met diens voor kennis heeft plaatsgevonden. Het listig en bedriegelijk doen voor komen alsof het vliegtuig verloren was gegaan door een ongeluk, het lijden van een schade van 30.000 (terwijl het vliegtuig voor 1000 Ame rikaanse dollars in Israël was ge kocht) en het stejlen van de schade claim voor het genoemde bedrag op onware gronden vormt in de dag vaarding de beschuldiging van po- ging tot oplichting. De verzekerings maatschappij was namelijk, hangen de het onderzoek, niet tot uitkering van de verzekeringssom overgegaan. Verzekering De secretaris der directie van de Ne derlandse Luchtvaartschool N.V., de heer BI. J. Caviet uit Blaricum, gaf toelichtingen op de wijze, waarop deze maatschappij de door bemidde ling van de Nederlandse Credietbank afgesloten verzekering bad aan vaard. Uitvoerig ondervroeg de president deze getuige omtrent de betekenis van de mededelingen betreffende ca- taloguswaarde en de kwalificatie „nieuw" van het te verzekeren toe stel voor de verzekeringsaangifte. Tot grote verrassing van niet-verze- keringsdeskundigen stelde de heer N. J. van Kastoren, verzekeringsin specteur der Nederlandse Crediet bank in Maastricht, dat deze opgave in het desbetreffende verzekeringsge- val met de „Trek-Air" van generlei Vermiste piloot in Oost-Duitsland Een sinds vrijdag vermiste Westduit- se piloot van een zweefvliegtuig, de 26-jarige Hans Herbert Ivoerdel, be vindt zich in Oost-Duitsland, zo is door Oostduitse autoriteiten meege deeld. Hij is tijdens een lange afstands- vlucht in oostelijke richting gewaaid en veilig geland bij Maagdenburg. De Oostduitsers hebben niets meege deeld over zijn terugkeer naar West- Duitsland. HEMELDAUW. Een moderne citrus- kweker in Israël heeft zijn voordeel gedaan met liet oudtestamentische verhaal van de „hemelse dauw" De betrokkenen, dr. Samuel Duvdevani had zich reeds lang afgevraagd hoe hij zijn kwijnendijde citrusbomen zou moeten behandelen, tot dat op 'n goe de dat, bij 't bijbellezen, zijn aan dacht viel op 'n passage in hoofdstuk zes „Richteren", waaraan wordt be schreven hoe Gideon God vraagt dauw uit de hemel te zenden om een schaapsvacht te doordrenken. Hij ging dauw analyseren en slaagde er in een synthetische variant daarvan samen tè stellen waarmede hij zijn bomen besproeide, die spoedig weer opleefden. Komkommers die met der gelijke „hemeldauw" waren behan deld, weiden de helft groter dan op de gewone wijze besproeide. betekenis was, omdat uiteindelijk de werkelijke schade zou worden ver goed, waarbij liet van ondergeschikt en zeker niet van wezenlijk belang was, hoe hoog het te verzekeren goed getaxeerd was. De heer Van Kasteren heeft zeer uitvoerig betoogd, dat er geen spra ke was van een zogenaamd vast taxaat, maar van een verzekerd be drag, waarbij de verzekering de wer kelijke schade vergoedt. Getuige voegde hieraan toe, dat hij nog vóór hij verdachte na het vlieg tuigongeluk boven de Noordzee had gesproken reeds ten gunste van ver dachte aan de verzekering bericht had gegeven van het ongeluk. Hiermede had de verdediging een niet onaanzienlijk succes in haar standpunt, dat de verzekering door de aangfite van haar cliënt schade zou hebben ondervonden. Trouwens, terwijl het onderzoek aan de gang was, heeft de Lucht vaartpool nog de verzekeringspo lis doorgezonden aan de heer S. Wending Een geheel andere wending kreeg de zaak, toen als getuige de 35-jarige vlieger K. Hecknmnn uit Kerkrade werd gehoord. Deze is een tijdlang als piloot bij „Trek-Air" in dienst geweest. Hij bevestigde thans voor de rechtbank zijn verklaringen aan de rijkspolitie, dat hij in mei 1959 van verdachte een voorstel kreeg om een in Israël te kopen „Fokker" van Tel Aviv naar Europa te vliegen, maar het toestel in zee te laten dui ken op zodanige manier, dat hij zich zelf in veiligheid zou kunnen stellen. Verdachte had hem hiervoor een be loning van 10.000 in het vooruit zicht gesteld, omdat hij hot vliegtuig behoorlijk hoog zou laten verzeke ren. Verdachte S. ontkende ten stelligste ooit over iets dergelijks met getuige Heckmann te hebben gesproken. De rechtbank heeft aan het einde van de eerste zittingsdag bepaald, dat de door de verdediging ge vraagde gesplitste behandeling van de dagvaarding, waarbij de belastingfraude apart zou kunnen worden behandeld, diende te wor den afgewezen. Daartoe zag de rechtbank geen aanleiding. Vandaag wordt de zitting hervat. In ieder geval vrijdag, en mogelijk ook zaterdag, zal de behandeling voortduren. GUERRILLAOORLOG BEGONNEN Geen aanleiding tot voorbarig optimisme De voorzitter van de Koninklijke Ne derlandse Centrale Vereniging tot Bestrijding der Tuberculose, dr. BI. R. Heynsius van den Berg, heeft dinsdag in Utrecht bij de opening van de algemene vergadering van deze organisatie gezegd, dat de tu-f berculosesterfte in Nederland vorig jaar opnieuw een daling te zien heeft gegeven. Er deden zich 3,6 sterfge vallen voor per 100.000 inwoners, te gen 4,3 in 1958. Volgens de heer Heynsius van den Berg is het Neder landse een der laagste, zo niet liet allerlaagste tubérculosesterftecijl'er ter wereld. Volgens hem heeft het sterftecijfer voor tuberculose in de westelijke we reld opgehouden een getrouwe graad meter te zijn van de stand van liet gehele tuberculoseprobleem, nu zo veel minder tuberculosepatiënten aan hun ziekte sterven dan vroeger. Een betere graadmeter op dit ge bied noemde hij het aantal nieuwe gevallen dat per jaar optreedt. Hij voegde hieraan toe, dat ook hierin wel enige daling te be speuren valt, doch dat deze daling zes of acht jaar geleden veel ster ker was dan in de laatste periode. In 1959 viel ten opzichte van 1958 in enkele gebieden zelfs een stijging van het aantal ziekte gevallen waar te nemen. In totaal werden in dat jaar hij de consultatiebureaus 7317 nieuwe ge vallen van actieve tuberculose inge schreven, 64.49 per 100.000 inwoners. In 195S was dit gemidedlde 64,34. „Het lijkt erop, dat wij in onze veld slag ccn stuk terrein hebben gewon- Protesten op het Binnenhof afgegeven Vele honderden linksgeoriënteerden uit vele delen van het land hebben jisteren gepoogd en masse een pro est tegen do voorgenomen verzwaar de bewapening en bezetting van Nieuw-Guüiea en de toelit van do „Karei Doorman" af te geven. De Haagse politie ving de betogers echter op en verzamelde ze in een rustige groep, die bij ongeveer zes tegelijk tot liet gebouw van de Twee- do Kamer werden toegelaten om hun grieven kenbaar te maken. Voor zo ver bekend werden zij alleen ont vangen door het Tweede Kamerlid 'Paul de Groot. Van een betoging was tussen half acht en half negen ~een sprake. Tijdens de aanweztg- leid van de protesterenden was het Binnenhof voor alle verkeer herme tisch afgesloten. Zij bleven aan ce ^oort bij de Hofsingel staan en moch- :en alleen bij toerbeurt het Binnen hof en het gebouw van do Tweede Kamer betreden. Willem van der Veer, acteur, overleden Op 72-jarige leeftijd is dinsdagmor gen in het St.-Elisabethgastliuis in Haarlem de acteur en regïseur Wil lem van der Veer uit Aerdenhout overleden. Hij is in Eindhoven geboren en be zocht de h.b.s. in Haarlem Nadat hij de Amsterdamse toneelschool doorlo pen had, debuteerde de heer Van dei- Veer bij de gebroeders van Lier in het „Grand Theatre" in de Amster damse Amstel,straat. Twee jaar lang speealde hij figurantenrollen en was daarna verbonden aan de Nederland se Toneelvereniging. Van der Veer speelde vele rollen in stukken van Herman Heijermans en van Ibsen. Hij maakte met eigen ge zelschappen toernees door Oost- en West-Inaië, waarvoor hij Louis Bouwmeester, Jan van Ees en ande ren engageerde. Ook is hij met een gezelscnap naar Sumatra, Java en Bali geweest. Ook als filmacteur verwierf hij bekendheid. nen, do.ch dat de tuberculose zich gedurende de laatste vier jaar in Ne derland weinig of niet verder heeft laten terugdringen aldus dr. Heyn sius van den Berg". Juist het aantal nieuwoptredende ge vallen geeft de laatste tijd. volgens hem, geenszins aanleiding tot voor barig optimisme. Hij zei, dat de tu berculose in de rij van besmettelijke ziekten wellicht de listigste is. Bo vendien is zij na de Tweede Wereld oorlog van gezicht veranderd. De ziekte verschuilt zicli tlians graag in mensen die weinig of geen klach ten hebben en er goed nitzien. Zij is eëti guerilla-oorlog begonnen en dat deze nog uitstekende kansen biedt aan do t.b.c., blijkt volgens hem wel uit de „school-epidemieën". Poolse stad Poznarn in ban van wilde beren De Poolse stad Poznam heeft bezoek gehad van een horde wilde beren, die doordrongen tot in het postkantoor en het |l park in de binnenstad. Vol- gens ooggetuigen waren het een slulc of vijftien. Verschei- dene kwamen tot bij het cen- trade postkantoorvlak bij het voornaamste hotel van de stad waar juist een aantal delega- ties vertoefde voor het bij H wonen van de internationale jaarbeurs. Een van de logae beesten brak zelfs door een H raam en drong het postkan- M toor binnen. De klanten raak- ten er in paniek totdat een po- liüeagent erin slaagde de in- M dring er dood te schieten. Een tweede beer werd door een ugent geveld in de hoofdstraat. Andere beesten huppelden H door de parken. De politie or- M Üj ganiseerde een klopjacht om §f ze te verdrijven. iliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiw Het Wereldgebeuren Eerste Kamer verwerpt ontwerp archiefwet (Van onze parlementaire redacteur) Do Eerste Kamer heeft dinsdag met 28 stemmen tegen en 17 stemmen vóór het ontwerp voor een nieuwe archief wet verworpen. De week, die de se naat had gekregen voor nieuw be raad, heeft weinig wijziging ia de standpunten kunnen brengen. De meerderheid der senatoren bleef over wegend bezwaar hebben tegen arti kel 4 van het ontwerp, dat ieder ver plicht archiefbescheiden, die behoren te berusten onder een overheidsor gaan, af te geven aan dat overheids orgaan of aan de algemene rijksar- ting van bet eigendomsrecht, cliivaris. Blen zag hierin een aantas- In verband hiermee richtte de kritiek zich ook tegen artikel 39 van het ont werp, dat hem of haar, die weigert te voldoen aan de verplichting archief bescheiden van na 16 november 1S13 af te geven, bedreigt met een geld boete van ten hoogste drieduizend gulden. De staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr. Y. Seholten, die het ontwerp dat in no vember 1956 door minister Cals was ingediend, verdedigde, leed bij de dinsdag gehouden replieken, nadat de Eerste Kamer vorige week al in eer ste instantie haar kritiek had ge spuid, een nederlaag, die echter be trekkelijk nog meeviel. In ieder geval smaakte mr. Scholten het genoegen de socialist mr. Cammelbeeek van het nut van het wétsontwerp te over tuigen. Overigens moet aan deze verwerping geen politieke betekenis worden toe gekend. De scheidslijn tussen vóór- en tegenstanders liep door de partij en heen. Wel kreeg mr. Scholten de meeste steun van de P.v.d.A.-fractie, maar ook vijf K.V.P.-senatoren kozen voor liet wetsontwerp. #Twee Hongaarse soldaten zijn in uni form de Oostenrijkse, grens overgevlucht en hebben de Oostenrijkse autoriteiten om politiek asiel verzocht. Eén van hen was gewapend en heeft zijn wapens aan de Oostenrijkse grenswacht overgegeven, aldus is uit Wenen gemeld. Op weg naar de Tweede Kamer ont moette de fo'graaf dinsdag een groepje charmante gezinsverzorg- sters-in-opleiding, die uit Leiden ge komen waren om het geleerde over staatsinrichting in de praktijk mee te maken: in de Tweede Kamer zélf. Om vooral toch maar een goede plaats op de publieke tribune te krij gen, waren zij ruimschoots op tijd bij het parlementsgebouio aanwezig. Dode en vermiste op „Uranus" na aanvaring In het Kïelcrkanaal fs in de nacht van maandag op dinsdag het 500 Ion metende Nederlandse kustvaar tuig „Uranus" van de, rederij N.V. Kustvaart Unie te Groningen, na éten aanvaring met het eveneens Ne derlandse schip „Themis" van de K. X.S.M. in Amsterdam, gezonken. De hotsing heeft waarschijnlijk twee mensenlevens geëist. De echtgenote van de kapitein van de „Uranus" stierf aan de opgelopen verwondin gen en een ander bemanningslid wordt nog vermist. De „Uranus", die uit westelijke richting kwam heeft na de botsing een draai gemaakt van 180 graden en is onmiddellijk gezonken. Alle scheepvaart op het kanaal kwam vier uur lang stil te liggen en tot donderdagmiddag zul len slechts schepen met een diepgang van minder dan 3.10 meter de plaats van de ramp kunnen passeren. Slechts de mast van de „Uranus" steekt nog boven water uit. Een olie- laag bedekt het water. De bergings werkzaamheden zijn dadelijk begon nen. Duikers hebben het schip on derzocht, maar het vermiste beman ningslid niet kunnen vinden. De oor zaak van de botsing is nog niet vast gesteld. De „Themis" is op eigen kracht door kunnen varen en is in de haven Rendsburg binnengelopen. NA NEDERLAAG VOOR KASAVOEBOE Saldo verlies kruitdamp in Tokio is al- thans voorlopig een tikkeltje opgetrokken en het slagveld is te overzien, In Amerikaanse gouverne mentskringen tracht meri dc gerust stellende indruk te wekken, dat het allemaal nogal is meegevallen. Goed. Elsenhower heeft Tokio afgezegd op verzoek van gastheer Kisji, maar ver der was er toch niet veel meer aan het handje dan wat agitatie door stu denten. voornamelijk geleid door com munistische heethoofden. Ziehier de samenvatting van de officiële versie. Het is een lezing, die in eerste aanleg wel acceptabel klinkt. De relletjes in Tokio waren immers inderdaad een voorbeeld van dc aloude communisti sche gevechtstaktielc. Zij wordt toe gepast volgens een beproefd patroon: gebruik maken van bepaalde situaties en stemmingen in een lar 1 en daarbij leiding geven aan de daaroor ontsta ne oppositie. Aldus kunnen de com munisten een macht uitoefenen daarbij schone leuzen gebruikend die ver en ver uitgaat boven de in vloed, die zij op grond van stemmen verhoudingen bezitten. Als op die ma nier eenmaal de massa in beweging is gekomen, dan kan men er zeker van zijn. dat de in deze methodiek voortreffelijk geschoolde communis ten doeleinden weten te verwezenlij ken, die langs normale weg voor hen eenvoudig onbereikbaar zouden zijrt! De officiële Amerikaanse lezing die overigens ook die van premier Kisji is klinkt dus redelijk. Maar toch schort er iets aan: zij gaat voor bij aan het onmiskenbare feit. dat de agitatoren gebruik konden maken van een duidelijk aanwezige anti-Ameri kaanse stemming. En dat is nu een factor, die waarlijk niet vergeten mag worden. Deze vaststelling noopt tot het op maken van een vage balans der Amerikaanse politiek van de laat ste tijd. Helaas is het een balans, die een saldo-verlies toont. Het is begon nen met het U-2 avontuur: de Ver enigde Staten probeerden hier haastig van de nood een deugd te maken door een volledige erkenning van de feiten enerzijds, maar daaraan anderzijds aan de vooravond van de Parijse top conferentie de conclusie te verbinden, dat nu het bewijs van de noodzakelijk heid van gemeenschappelijke lucht- inspecties gebleken was. Dit argu ment sloeg niet bepaald aan. Integen deel, de Russen buitten de U-2 voor treffelijk uit om de topconferentie te doen mislukken en om de met Ameri ka verbonden landen te intimideren, j In Noorwegen deed de regering direct al schrikachtig en de publieke opinie in Japan Steunpunt voor dc Ameri- I kaanse defensie reageerde al even min prettig. Maar het is niet alleen de U-2. die in deze beschouwing moet worden be trokken. Daar is voorts de houding van de Verenigde Staten jegens Pe- i king, die zelfs door de beste bondge noten van Washington niet helemaal wordt gerespecteerd. „Waarom de realiteit van het Rode China niet aan vaard en waarom doorgetobt met de toeh ook niet bepaald gelukkige Tsjang Kai Tsjek?" zo wordt gerede neerd. In Japan zijn er uiteraard al evenzeer aanhangers van deze op vatting. Voorts komen dan op de ba lans te staan de avonturen van Syng- man Rhee in Korea, aanvankelijk ge steund door de V.S., maar tenslotte een onhoudbare figuur. Inderdaad, van Aziatisch standpunt uit vooral is het een politiek met een groot defieiet. En dat nu geeft een neiging tot onrust in een land, dat hoe dan ook zich zal herinneren hoe de V.S. Hiroshima en Nagasaki als wapenfeit in hun vaandel hebben en dat nu met 'n militair pact met Ame rika wordt verbonden. Bij dit alles moet tenslotte worden gevoegd de labiele binnenlandse situ atie. Het Parijse „Le Monde" durfde het in dit verband zelfs aan een paral lel te trekken met Ankara en Seoel, waar de oppositie tenslotte aan de macht kwam. Dit alles nu overziende moet men toe geven: de agitatoren van Moskou en Peking hadden de wind wel heel erg mee. En de oorzaken daarvan zijn misschien héél wat erger dan de agi tatie zelf! Peking en Moskou, zij zijn nu de lachende derde en de lachende vierde in dit spel. Het is te ho pen, dat de Amerikanen over de hui dige toestand maar niet te luchthartig heen leven. Zij mogen zich wel eens realiseren juist in deze dagen van de presidentsverkiezingen, dat het hier gaat om de toekomst van de vrije wereld. Het lijkt helaas wel eens alsof men dat daarginds toch onvoldoende beseft: met de buitenlandse politiek van de V.S. wordt zo nu en dan nogal slordig omgesprongen. James Reston formuleerde het onlangs scherp: „In West-Europa krijgt men zo langza merhand het gevoel, dat de macht van Amerika in de wereld een te ernstige zaak is om haar alleen aan de Ame rikanen over te laten Bereid tot samenwerking met zijn tegenstanders l)e Belgische minister-resident voor Kongo, Gansliof van der Meersch, lieeft dinsdagmiddag Patrice Loemoemba opnieuw be last met de formatie van een Kongolese regering. Dit geschied de, nadat Kasavoeboe hierin niet was geslaagd en diens partij in de Kongolese kamer van afgevaardigden een nederlaag leed. Een lid van Loemoemba's Kongolese Nationale Beweging werd met 74 van de 133 stemmen tot voorzitter van de Kamer geko zen. Er waren vier leden niet aanwezig. Vorige weck werd Loeinoeniba Aan zijn formatie-opdracht ontheven, om dat do door hem AToorgestelde rege ring niet over A'oldoende steun in de vol ks\rertegenwoordiging kon be schikken. Thans is zijn aanhang in de kamer voldoende om Loemoemba tot staatshoofd te doen A'erkiezen. Aanvankelijk was er sprake van, dat Kasavoeboe en Loemoemba een com promis hadden gesloten, waarbij zou zijn bepaald, dat Kasavoeboe staats hoofd en Loemoemba premier zou worden. Beide leiders konden echter niet tot overeenstemming geraken. Nadat Loemoemba zijn opdracht had aanvaard, verklaarde hij bereid te zijn met Kasavoeboe samen te wer ken en een nationale unieregering te vormen. „Onze houding tegenoter België hlijft ongewijzigd", zei hij ver. der. „Wij blijven een A'riend- schapsverdrng wensen. Dit geldt ook voor andere vrije landen. Iedereen kan hier naar binnen om ons te helpen bij de opbouw A an onze jonge staat." „Wij willen een klimaat van vrede en vertrouwen scheppen en onze on afhankelijkheidsdag niet vieren te. midden van explosies A'an traangas- bommen. Het is onze bedoeling for mele verdragen met België te sluiten van vriendschap en economische, we tenschappelijke en andersoortige sa menwerking. Wij wensen dat alle Europese bewoners van Kongo zicli hier thuis A'oelcn. Ik dring er bij de Belgische vrouwen en kinderen die weggegaan zijn, op aan terug te ke ren. Ik stel mij garant voor hun veiligheid". „Ons regeringsprogram zal beschei den zijn. Er zullen geen wonderen gebeuren. Wij hopen dat de Europe se inwoners ons op loyale Avijze zul len steunen. Binnen enkele jaren ho pen we een welvarend Verenigd Kon go te hebben". Uitnodiging Tot slot nodigde hij ook koning Boudewijn uit. „Wij zullen koning Boudewijn verwelkomen op de onnf- liankelijkheidsfeesten en met hem alcl grote Belgen die hebben meege werkt aan de geboorte van onze na tie". Verwacht wordt dan ook, dat Loe moemba bij zijn/ verdere formatie- pogingen enkele portefeuilles zal aan bieden aan het ..kartel", dat kortge leden in het leven is geroepen tegen hem, nadat de verkiezingsoverwin. ning van de Kongolese Nationale Be weging bekend was geworden. De spoorwegen ïn Noord-Rliodesia hebben voor zondag een speciale trein A'an de Kongo naar Ndola ingelegd, waarin reeds 200 Europeanen voor hnn ATOtnveu en kinderen plaatsen hebben gereserveerd. EArentueel zul. len meer extra treinen worden inge legd om Europese gezinnen af te A ocren uit do Kongo. J MAO TOEHb .....lachende vierde. Burgemeester Groningen door hartaanval getroffen De burgemeester van Groningen, de heer J. Tuin, heeft dinsdagmorgen op weg naar een excursie van de N.V. Gront. Mij., nabij Zwolle een hartaan val gekregen. Hij is opgenomen in het Sophia-zïekenhuis te Zwolle. Hij verkeerde niet in levensgevaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3