Zuiniger beheer bij Waterleiding Mij. GOESENAAR IN OOSTENRIJK ONDERSCHEIDEN WALCHEREN „ASTROW" EN „ZUIDWESTERS" GAVEN GOEDE GYMNASTIEK MARKTBERICHTEN ZUID-BEVELAND WOENSDAG JUNI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT RAAD MEUWVLIET VRAAGT: Parkeerproblemen aan de kust De raad van Nieuwvlict, die dinsd- dagavond onder voorzitterschap van burgemeester J. C. Everaars bijeen kwam, sprak unaniem als zijn oor deel uit, dat de waterleidingmaat schappij Zeeuwsch-Vlaanderen te royaal met de gelden omspringt. Dit was de raadsleden onder meer geble ken uitde verstrekte cijfers van bouwkosten directeurswoning en ge geven personeelsfeest. Besloten werd de raad van commissarissen van deze maatschappij te verzoeken bij het doen van uitgaven in het vervolg een grotere zuinigheid te betrachten. De raad ging ook akkoord met de nieuw ontworpen regeling inzake het bouw- en woningtoezicht in W.Z. Vlaanderen. In hoofdzaak komt het hierop neer, dat de directeur geen werkzaamheden als architect mag verrichten, doch uitsluitend een advi serende, controlerende en stimuleren de taak heeft. De bezoldiging van het gemeenteper- soneel werd per 1 april 1960 aange past aan de regeling van het rijks personeel. De subsidieaanvrage van de stichting Verpleeg- en rusthuizen Midden Zee land werd afgewezen. De Ned. Ver eniging tot reumabestrijding kreeg voor 1961 haar gevraagde bijdrage uit de gemeentekas van ƒ1.per in woner. Ook de ontwikkelingscommis- sië in W. Z.-Vlaanderen kreeg haar gevraagde bijdrage van tien cent per inwoner. De legesverordening alsmede de In tercommunale I.Z-A.-regeling onder gingen een technische wijziging. Bo vendien werd akkoord gegaan met een nieuwe gemeenschappelijke re- Vergadering JV's en MV's Serooskerke en Walcheren-N. De Kring Serooskerke en de Kring Walcheren-Noord van J.V.'s en M.V.'s op gereformeerde grondslag te Grijpskerke hielden hun gecombi neerde jaarvergadering onder leiding van mej. J. Koets. Na een kort ope ningswoord, zang .en declamatie, sprak ds. J. Ytsma uit Middelburg over het onderwerp Christen zijn in woord en daad". Niet iedereen heeft een gelijk aantal talenten meegekre gen, maar ieder heeft opdracht deze te gebruiken, zo zei de predikant. Na een korte bespreking volgde het jaarverslag van de kring, waaruit bleek, dat er op de verenigingen het afgelopen jaar goed was gewerkt. Op de verenigingen van de kring was, zoals bleek uit het jaarverslag van de secretaris, wel het een en an der aan te merken. Het verdere deel van de avond vermeldde een schim menspel en het toneelstuk „Villa Bomberg", op leuke wijze naar vo ren gebracht door de verenigingen van Serooskerke. De kringvoorzitter, de heer J. Schout, sloot deze goed bezochte vergadering. Officiële publikaties Het spreekuur van de burgemeseter van Vlissingen, op heden, woensdag 22 juni, gaat niet door. geling inzake keuring van vee en vlees in de kring Groede. De begro tingen voor 1959 en 1960 werden ge wijzigd. Bij de rondvraag wees de heer A. F. Rosendaal erop, dat de verwijdering van de lindebomen in de Dorpsstraat naar rijn mening nog niet de juiste oplossing heeft gebracht in het par keerprobleem. Hij vroeg verdere ver smalling van de trottoirs en verwij dering van de inmiddels geplante lijsterbesbomen. Zijn verzoek werd afgewezen. Voorts vroeg hij enige inlichtingen omtrent de mogelijkheid van de bouw van zomerverblijven in de kuststrook. De heer J. Quaars (p.v.d.a.) vroeg in verband met het naderende badsei zoen aandacht voor het parkeerpro bleem aan de kust. Met de betrokken landeigenaren zal contact worden op genomen om te trachten voor dit doel grond ter beschikking te krijgen. Tot slot werd op een desbetreffende vraag van de heer Quaars medege deeld, dat ook de twee noodwoningen langs de zeedijk op het waterlei dingnet zullen worden aangesloten. M In het Oostenrijkse Eisenerz is dezer dagen de be- M heerder van de nutsspaarbanlc te Goes, de heer C. Meeuse on- derscheiden met de gouden me- s daille van verdienste van de Bond van Stiermarkse Muziek- verenigingen. De heer Meeuse M kreeg deze onderscheiding in verband met het vele werk, dat hij vorig jaar heeft verzet om M een week durende reis van de Berglcapelle Eisenerz naar Ne- derland o.a. Goes en Wol- faartsdijk mogelijk te ma- ken. Hij is de eerste buitenlan- der, die deze medaille ontving De heer Meeuse heeft namelijk ee| met zijn vrouw enkele dagen vakantie in Eisenerz doorge- bracht. Het hoogtepunt van H deze vakantietrip vormde de uitreiking van de onderschei- ding, hetgeen geschiedde in een met de Nederlandse driekleur versierde zaal van hotel „Aartshertog Johann". De in parade-uniform gestoken Berg- s kapelle was daarbij aanwezig. De heer Meeuse ontving de me- daille uit handen van kapel le meester Hans Kefer. De Berg- kapelle speelde het Nederland- se volkslied. De heer Meeuse H sprak een dankwoord. lllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllUllllllllllllllllllllllllllllI MIDDELBURG Benoeming diaken De lieer G. Verhoef is door de kerke- raad van wijkgemeente IV van de hervormde gemeente van Middelburg (predikant ds. M. Enker) benoemd tot diaken. Inspecteur belastingen De heer J. W. Almekinders, vroeger woonachtig te Middelburg, is met in gang van 1 juni benoemd tot inspec teur der belastingen in de gemeente Schagen (Noord-Holland). Wedvlucht De uitslag van een wedvlucht van de postduivenhoudersvereniging „De Telegraaf" te Middelburg, vanuit Noyon, is als volgt: 1 en 2 S. Kodde; 3 en 9 C. Daane; i. J. Jonkheer; 5. M. Walraven; 6. D. Hoogesteger; 7 en 10 A. Sturm; 8 A. de Bue. Er waren 120 duiven in concours, Chr. grafische bedrijfsbond koos nieuw bestuur In de maandagavond in café-restau rant „Suisse" te Middelburg gehou den jaarvergadering van de afdeling Middelburg—Vlissingen van de Ned. Christ. Grafische Bedrijfsbond werd o.a.. mededeling gedaan van de nieu we loonregeling en huurcompensatie van de dagbladbezorgers. Aangedrongen zal worden om weder 'n vertegenwoordiger van de Zeeuw se afdelingen in het hoofdbestuur op te nemen. Tot voorzitter van de afdeling werd gekozen de heer J. Willeboorase, tot secretaris de heer C. Wouters en tot penningmeester de heer J. Kasse. Voorts werden als bestuurslid geko zen de heren I. van Sorgen en J. M. Schot. De heer Willeboordse zegde de aftre dende bestuursleden, de heren M. Blok, M. Hollestelle en J. Marijs dank voor de vele jaren waarin zij hun krachten ten dienste der afde ling hebben gesteld. Onderlinge wedstrijden van Middelburgse roeiers Zaterdag werden door de onlangs op gerichte roeiafdeling Middelburg van de vereniging voor watertoerisme „Schelde" voor de eerste maal on derlinge wedstrijden gehouden, die voornamelijk ten doel hadden de vor deringen te beoordelen, die in de af- SPORTWEEK SOUBURG Vanavond zwem- en polowedstrijden In het kader van de tiende sportweek Souburg verzorgden dinsdagavond de Souburgse gymnastiekvereniging „Astrow" en „Zuidwesters" gymnas- tiekdemonstraties op het sportterrein. Het demonstratieprogramma werd geopend met het optreden van de meisjes en de jongens van „Astrow" die in een vlot tempo een aantal vrije oefeningen, een springkastoefe- nig op de lange mat uitvoerden, nig op de lage mat uitvoerde. Onder de bekwame leiding van me vrouw C. Hendrikx, mejuffrouw T. Joziasse en de heer A Beyer le verde de jeugd van „Astrow ver dienstelijk werk. Na dezé geslaagde „Astrow"-demon- straties was het de beurt aan de jeugd van de „Zuidwesters". Onder leiding van mejuffrouw M. Goverse, mejuffrouw R. Joosse en de heer II. M. Haring demonstreerden de kleu ters, de meisjes en de jongens aar dige vrije oefeningen en goed werk met de evenwichtsbalk, de bok en de brug. De dames en de heren van „Astrow" verzorgden goede ritmische vrije oefeningen en toonden aardige varia, ties bij het ringzwaaien. De „Astrow"-heren lieten goed werk aan de rekstok zien en dames en he ren werkten goed samen bij een de monstratie op de lange mat. Voor het laatste gedeelte van dit succesvolle gymnastiekprogramma verschenen de jongens en de dames van de „Zuidwesters" nog eens op de "grasmat. Met de springkast, de ringen, de brug en op de lange mat verrichtten ook zij goede prestaties. De dames besloten daarna met een correct uit gevoerde originele ritmische oefe ning. Vanavond wordt de Sóübürgse sport week voortgezet met twee kilome ter zwemwedstrijden voor dames en heren, die om 7.15 uur beginnen. Hierna zullen twee dames en twee herenteams een waterpolowedstrijd spelen. Aan de twee kïlometerwedstrijden nemen deel: de dames Broer en Van Oost van „Ganze" uit Goes; Voogd en Kringmans van „Luctör" uit Mid delburg en F. Daalhuizen, R. Visser, J. Jasperse en C. de Rijke van S.Z.V. uit Souburg. Voorts de heren Jumelet en Slaat van „Ganze"; P. Rotte en Vervooren van „Luctor" en Wage naar, Van Klinken, Van der Steen en Van Male van S.Z.V. gelopen maanden door de opgeleide roeiers werden gemaakt. Aangezien de afdeling helaas (nog) niet over 2 dezelfde boottypen be schiet, konden geen wedstrijden in het shelroèien worden gehouden, zo dat ditmaal werd beoordeeld welke ploegen de beste prestaties in het stijlroeien konden leveren. De meer gevorderden roeiden in een overnaad- se vier, de overigen in een bredere Maasvier. Geconstateerd kon worden, dat het roeipeil de korte opleidingstijd in aanmerking genomen zeer zeker tot tevredenheid mocht stemmen. Winnaars werden: Overnaadse vier: R. J. H. van IJssel (bg), D. Janse, H. C. van Capelle, P. de Nooyer (sl.), mej. C. Michielsen (st.) Maasvier: M. ter Bals (bg), G. J. van Wiggen, R. van Amerongen, J. Stol (si.), H. J. ter Bals (st.) Deze roeimiddag werd bijgewoond door een bijzonder enthousiaste scha re deelnemers en belangstellende ou ders der jeugdleden, die tevens ge tuige waren van een novum op het gebied der roeïsport, n.l. het ring steken te water, waarmede een goede Zeeuwse gewoonte in een wat onge bruikelijke vorm in ere werd gehou. den. Op het einde van de middag ver scheen als extra verrassing een prachtige overnaadse skif ten tone, ie, welke zojuist was aangevoerd, Deze sltif, die voor de tijd van 6 maanden door de Nederl. Roeibond ter beschikking van de roeiafdeling Middelburg is gesteld, werd zonder dralen door enige in dit speciale on derdeel bekwame leden voorgeroeid. Al met al een zeer geslaagd roeifes- tijn, dat hopelijk een aanwijzing is voor bestendiging van de groei en bloei van deze jonge sportorganisa tie, die reeds thans meer dan 140 leden telt. VLISSINGEN Nieuwe kleuterschool Tenminste 30 kleuters komen in aan merking om onderwijs te ontvangen aan een nieuw te stichten openbare kleuterschool in het stadsdeel van VMssingien, dat wordt begrensd door de Aagje Dekenstraat,,Coosje Busken- straat, Boulevard, Singel en Van Dis- hoeckstraat. Dit blijkt ,uit de verkla ringen, die de afdelingen van de Ne derlandse onderwijzersvereniging en van de vereniging voor Volksonder wijs hebben overgelegd bij hun ge zamenlijk adires aan B. en W. van Vlissingen, zo spoedig mogelijk tot de stichting van een kleuterschool over te gaan. De raad wordt dan ook voor gesteld in beginsel hiertoe te beslui ten. MELISKERKE Raad vergadert De raad van Meliskerke, die donder dagavond bijeenkomt, zal o.m. spre ken over een uurwerkinstallatie, wij zerplaten en verlichting en luidinstal- latie in verband met de restauratie van de toren. Op de acht punten tel lende agenda voor deze vergadering staat verder nog een bespreking over het schrob- en sproeiverbod in ver band met de schaarste van drikwa- ter. Daarnaast staan enkele begro tingswijzigingen op het programma. KOUDEKERKE Zomerfeest V.C.B. Zaterdag 25 juni houdt de vereniging Culturele Be'langen Lammerenburg in Koudekerke haar zomerfeest op het terrein in de Zuidbeek- seweg. Het programma bestaat uit ringrijderij te paard om de wis selbeker der V.C.B. alsmede kinder spelen en diverse attractie's; onder meer ook stoelendans te paard, 's Avonds concerteert de harmonie „Voorwaarts" uit Koudekerke in de geïllumineerde speeltuin. Herindeling Schouwen-Duiveland niet voor reces in Tweede Kamer? (Van onze parlementaire redacteur). Het staat nog niet vast dat het wetsontwerp tot gemeentelijke herindeling van het eiland Schouwen-Duiveland vóór het zomerreces in de Tweede Kamer behandeld zal worden. In de dinsdag gehouden vergadering deelde de heer Beernink van de C.H. mee, dat de vaste commissie van binnenlandse zaken zich des avonds zou beraden of het eindverslag over het wetsontwerp kan worden uitge bracht. In verband hiermee verzocht hij de voorzitter om in de Kamerver gadering van vandaag, woensdag 22 juni, de leden te laten beslissen ol het wetsontwerp vóór het zomerreces op de agenda zal worden geplaatst. De dood op de weg Maandagavond om half zeven is de achttienjarige bromfietsrijder, J. J. Bertissen, op de Nieuwe Weg te Wy- chen in botsing gekomen met de 47- jarige bromfietser H. G. van de Brink, spoorwegwachter, die met zijn echtgenote op de duo, uit tegenover gestelde richting kwam. De jonge man werd daarbij ernstig gewond en overleed tijdens het vervoer per am bulance naar het ziekenhuis te Nij megen. Salariëring kosters laat te wensen over Onder grote belangstelling van de zijde der leden heeft de Protestants- Christelijke Vereniging van Kosters in Nederland dinsdag in Apeldoorn haar tiende algemene jaarvergade ring gehouden. Voorzitter P. de Vries uit Leeuwar den zei in zijn openingswoord, dat de kosters, wat betreft de salariëring nog veelal onder de vergeten groepen vallen. Dit geldt zeker voor 75 pro cent van de kosters. Slechts hier en daar zijn verbeteringen in de sala rissen te bespeuren. Spreker hoopte, dat de koster als kerkelijk medewer ker zal worden aangemerkt. Hoofdbestuurslid E. J. Alberts wees er op dat 'n kerk eigenlijk een conti, nu-bedrijf is. Het is beslist geen uit zondering als de koster 70 tot 80 uur per week moet werken. Spreker toonde zich verheugd over het feit. dat sommige kerkbesturen rekening houden met de richtlijnen van de vereniging inzake de salariëring, maar over het algemeen is van een en ander nog weinig te bespeuren, meende hij. Voorzitter De Vries was niet meer herkiesbaar. In zijn plaats werd ge kozen de heer E. J. Alberts. Belgische.kidnappers" in de val gelopen Blijkbaar geïnspireerd door de ont voering van het zoontje van de Fran se idustrieel Peugeot hebben drie werkloze Gentenaren deze week ge tracht een vader van vier kinderen 150.000 Belgisch franken af te persen. Zij hadden gedreigd, dat het met twee kinderen „slecht zou aflopen" indien de vader niet het bedrag van 11.250 gulden zou verstrekken. De politie werd gewaarschuwd. De vader ging in op het voorstel, dat het geld in rijn winkel zou worden afge haald. De man, die het pakje kwam afhalen, werd gearresteerd. De eigen lijke daders bleken twee werklozen te zijn, die spoedig bekenden. De af haler van het geld zou 2000 frank voor zijn opdracht krijgen. Het is nog niet bekend in hoeverre hij ver der bij de zaak is betrokken. VEILING S1NT-ANN ALAND. 21 juni. Doré bonben 29.94. Doré gewone 22.GJ—25. Drielingen 21.09—21.57. Aanvoer 95 ton. Kriel 16.01—16.50. VISMIJN VEERE. 21 juni. Aangevoerd: 1566 kg exportgar nalen 2—3.49: 77 kg handelsgarnalen 2.38 —2.47: 396 kg schar 16—29: 147 kg bot 16; 76 kg wijting 16—14; 538 kg tong 118— 198; 18 kg rog 16—25: 14 kg paling 1.53— 2.13: 7 kg ongesorteerde vis 43—90; 1 kg kreeft 5.50; 1844 kg doorgedraaide vis. V.V.Z.B. GOES. 21 juni. Export- en industrieveiling. Kruisbessen exp. 43. Jucunda 1 80, II 72. Regina I 85, H 68. Sengana 1 92, II 68. Mad. Moutot I 85, n 78. Mach. Frtlhernte I 68, II 68. Div. aardbeien afw. 45. Fram bozen in kratten I 7888, II 73. Frambo- ze" voor de ind. D. Aardbeien in doosjes van 2].'2 ons: Regina I 2428, II 1518, afw. 3214. Sengana I 22—27, H 16—21. Talisman I 28—38, II 20—26. Mad. Moutot II 21. Red Gauntlet I 41. Aardbeien met dop per kg: Mach. Frühernte II 57. Re gina I 72, n 52—64. Sengana I 71—75. II 5356. Talisman I 7593, n 5764, afw. 48. Mad. Moutot I 86—92, II 62—78. Rode bessen per doos I 52—61, II 2843, ld. per kg II 80—120. Frambozen ln doosjes I 23— 2V, II 21—24. Kersen: Éarley Rivers I 168 —173, II 139—145, HI 100. Vr. van Werden II 150—155. Meikersen U 103—104. Hollan ders II 138. Markiezen U 152155. Br. Bruine H 148. VEILING „KRABBENDÏJKE EN OMSTREKEN". 21 juni. Industrie-aardbeien: Jucunda I 79, II 72. Aardbeien per doos: Juspa I 21, II 16. Senga Sengana I 20—25, n 15—21. Talisman I 24—32, H 13—24. Regina H 12 —16. Mach. Fr. I 18—19, H 14—16. Aard beien per bg: Senga Sengana I 81—84, II 52—62, afw. 45. Talisman I 83, H 56—71. Regina II 45—52, afw. 45. Mach. Fr. H 45 —52. Mad. Moutot H 55—62. Rode bes sen per doos: Jhr. v. Tets I 5666, H 42— 58. Profilic I 60—61. EIERNOTERING GOES. Bericht van handelaren: kïppeëieren 10 cent; eendeëieren 7 cent; ganzeëieren 20 cent. GROEP SCHERPENISSE. Doré bonken 30.51. Doré gewone 21.40 21.58. Drielingen 19.02. Aanvoer 40 ton. Kriel 19.02. BEURSBERICHT MARKT GOES. 21 juni. Hooi. De prijs van lucemehool, geperst uit de ruiter bedroeg f 97.50— f 102.50 per ton, terwijl voor weidehooi f 80f 85 per ton kon worden genoteerd. Vlas. Er werden percelen vlas verkocht voor f 1500f 1800 per ha, met alle werk voor rekening van koper. Eieren. Voor de eieren kan een prijs wor den gemaakt van f 1.72—f 1.76 per kg. GOES Bevordering Dé heer I. W. van Leersum, ad junctcommies le klas van 's Rijks belastingen te Goes, is bevorderd tot commies-titulair ter Inspectie Be lastingen te Goes. Uitslagen tenniswedstrijden Zoals maandag reeds gemeld werd heeft de tennisclub ,,'t Halve Maan tje" uit Goes zich in de tweede klas kunnen handhaven door Bastion Ba selaar II met 62 te verslaan. De gedetailleerde uitslagen luiden: J. StaringP. de Haas 75. 57, 6 8: A. de GraafF. Schlingemann 62, 6i; mej. M. Princemej. M. Freeve 4^—6, 26; mej. C. Kriele mevr. Z. Schuringa 06, 36; J. Staring, A. de GraafP. de Haas, F. de Haas 16, 36; mej. M. Prince, mej. C. Krielemevr. Z. Schuringa, M. Freeve 06, 62, 46; mej. M. Prince, J. Staringmej. I. Waltez, P. de Haas 36, 64, 06; mej. C. Kriele, A. de Graafmej. E. de Haas K. de Blaey 6—1, 6—1. YERSEKE Benoeming De heer A. Sandee Azn. uit Yer- seke is benoemd tot assistent la borant aan het Hydro-biologisch In stituut te Yerseke. Schoolvoetbal Zaterdag werden op het sportterrein aan de Marijkelaan te Yerseke schoolvoetbalwedstrijden gespeeld om de beker die beschikbaar was festeld door boekhandel Van der 'eijl. Deze wedstrijd, die volgens traditie gespeeld worden op ko ninginnedag konden dit jaar op ge noemde dag geen doorgang vinden. De eerste wedstrijd ging tussen de Prinses Beatrixschool II en Ka- keldans, na een spannende strijd met 10 gewonnen door de Prinses Beatrixschool. Door het niet opko men van de hervormde school kon de wedstrijd Beatrixschool I tegen de hervormde school I niet door gaan. Hiervoor werd een wedstrijd gespeeld tussen de beide elftallen van de Beatrixschool. Winnaar hiervan werd het 2e elftal met 2 0 en kwam hierdoor in het bezit van de beker. HOEDEKENSKERKE N.C.V.B. op reis De afdeling Hoedekenskerke van de bond heeft een uitstapje gemaakt naar Rotterdam, waar de „Flo- riade" werd bezocht. Na nog wat winkelen keerden de vrouwen vol daan huiswaarts. Schoolreis De kinderen van de protestants christelijke school te Hoedekens kerke maakten hun jaarlijkse schoolreis. Via Scheveningen werd „Madurodam" met een bezoek ver eerd. Na de middag reed men naar de „Floriade" om 's avonds, na nog een speeltuin te hebben bezocht, in Bergen op Zoom, vermoeid na een lange dag met veel plezier, naar huis te komen. KAPELLE Orgelconcert door Feike Asma Uitgaande van de stichting orgel centrum werd maandagavond in de Nederlandse hervormde kerk te Ka pelle het eerste van een serie van vijf orgelconcerten gegeven. Als or ganist trad op de heer Feike Asma, die het concert opende met een fan tasie over Psalm 23 van Jan Zwart. Vervolgens speelde Asma „Sinfonia in d moll" en Choral vorspiel: „Al- lein Gott in der Höh' sei Ehr" van J. S. Bach en Adagio-Allegro in D.dur van G. F. Handel. Vervolgens bracht de concertgever ten gehore: a. Ga votte van W. Boyce en b. A. Trum pet Menuet van A. Hollins en Sonate über den Choral: „wer nur den lie- ben Gott laszt walten", bestaande uit: a. Toccata; b. Andante en c. Al legro van W. Volckmar. Na tenslotte vertolkt te hebben a. Carillon van S. de Lange; b. Marche héroique van Frits Tollig; c. Andante religioso van S. Landman en Toccata uit Sym- phonie V van Ch. M. Widor besloot Asma met een koraalfinale van hem zelf waarvan „Wij loven U, o God, wij prijzen uwe naam" de toehoor ders meezongen. De belangstelling voor het concert was groot. Het eerstvolgende concert zal gehou den worden op zaterdag 16 juli. Als organist zal dan optreden Stoffel van Viegen. Medewerking verleend dan voorts Dé van Oenen. Verkoop huis In hotel „De Zwaan" te Kapelle werd maandagmorgen door notaris J. C. Kram publiek verkocht het woonhuis met schuurtje aan <3e Julianastraat 22, groot 3 a. 85 ca. Hoogste inschrijver was de heer Jac. de Jonge te Biezelinge voor de som van 7250,Koper werd de heer W. Bliek uit Veere voor 7925, DRIEWEGEN Oriënteringsrit van „De zingende bougie" Zaterdag hield de motor-, auto- en bromfietsclub „De zingende bougie" te Driewegen een oriënteringsrit voor auto's, motoren en bromfietsen. Een groot aantai deelnemers en deel neemsters verschenen aan de start, 's Avonds werden in het café van de heer J. van de Guchte te Driewegen de winnaars bekend gemaakt en de prijzen uitgereikt. De uitslagen voor auto's en motoren luiden als volgt: Voor leden: 1. C. Nieuwenhuijze, Nisse 57 strafpunten; 2. C. van Ba len, Heinkenszand 62; 3. C. de Vis ser, Ellewoutsdijk 64; 4. C. M. Stout- hamer, Ellewoutsdijk 105. Nïet-leden: 1. J. de Visser, Seroos kerke (W.): 2. J. Verhage, Wol- phaartsdijk: 3. K. Faasse, Souburg; 4. J. v. d. Krêeke, Middelburg. Bromfietsen. Voor leden: 1. M. van Sabben, Driewegen 18 strafpunten; 2. Mej. M. Bakker, Ovezande 20; 3. A. M. Vermeule, Ovezande 21; 4. J. Welleman, Borssele 24; 5. J. van Koeveringe, Borssele 28. Niet-leden: 1. Mevrouw Goeree-Ka- relse, Driewegen. AARDAPPELVEILING TIIOLEN. 21 Juni. Doré gewoon 23 0423.81. Doré grof 36. Poters 19.02—20.02 Eerstelingen gewoon 23.14—23.23, grof 34.Poters 19. Kriel 14.80. Aanvoer 70 ton. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM. 21 juni. Aanvoer 12.400 kg. AA extra 2.24—2.35, AA I 1.84—1.96. B extra 2.15— 2.34, A I 1.52—1.C4. B extra 2.17—2.28. B I 1.37—1.38, C extra 1.39—1.43, C I 71—72, D I 40—42. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 21 juni. Aanvoer 'n totaal 3517. Week- totaal 5653. Vette koeien en ossen 300: gebruiksvee 655: vette kalveren 965. gras- kalveren 100: nuchtere kalveren 529. var kens 4. lopers 10: biggen 16: paarden 66: veulens 8: schapen of lammeren 105: wei- de/zuiglammeren 736; bokken of geiten 23. Prijs jn cents per kg. le kw. 2e kw. 3ek w. Vette koeien 290—320 265—285 250—260 Vette kalveren 260—290 230—260 210—230 Slachtpaarden 240 200 l'JO le 2e 3e kwaliteit Graskalveren 440 360 2G0 Nuchtere kalveren 70 60 54 Exportvarkens lopers 78 70 60 Biggen 48 40 36 Schapen 110 90 70 We de/zuiglammeren 80 60 50 Kalfkoeien 1270 1100 900 Melkkoeien 1270 1100 900 Vare koeien 880 780 670 Vaarzen 930 700 600 Pinken 580 500 400 Vette koeien aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen onveranderd: vette kalveren aanvoer korter, handel goed. prijzen wat hoger, enige prima exports boven notering: graskalveren aanvoer als vorige week, handel kalm. goed prijshou dend; nuchtere kalveren aanvoer kleiner, handel redelijk, prijzen stijgend; export varkens aanvoer lopers klein, handel flauw, prijzen als vorige week: biggen aanvoer klein, handel flauw, prijzen als vorige week: slachtpaarden aanvoer min der, handel kalm, eerste kwaliteit prijs houdend, verder onveranderd: schapen aanvoer iets kleiner, handel goed, ruim prijshoudend: weide/zuiglammeren aan voer even korter, handel kalm, goed prijs houdend: kalfkoeien en melkkoeien aan voer gewoon, handel til prijshoudend: vare koeien aanvoer matig, handel stroef, hoger in prijs: vaarzen en pinken aanvoer kort, handel lui, prijzen ongewijzigd. VEILING ZUID-HOLE. EILANDEN" 20 juni. Andijvie 815, bloemkool I A 17 —39, II A 10—31. I B 10—12. H B 13. kom kommers A 2734. B 2226, C 15, bospeen I 1832, II 12—19, waspeen 1 A 11—33, II A 1516. sjalotten 21, aardappelen, grote 34 56, poters 3452, kriel 2839, sla I 3.00 5.50, H 3.003.10, spinazie 1535, kroten 3 11, spitskool 611, selderij 4, peterselie 6—13, rabarber 10—14, postelein 18—22, tuinbonen 20—26, dubb. bonen 1.49—1,63, snijbonen 10.8—1.42, peulen 1.03—1.22, doperwten 45—50, kroten I 41, idem (Mod- jo's) 28, Combinatie I tomaten A 6.80, B 6.60, C 6,60: combinatie H tomaten A 6.70, B 6.30, C 6,50. Aardbeien I 23—56, II .23—38, 1 911.53, II 5B-rl.ll, zonder dop I A 7884, idem II 66, rode bessen I 55—62, pruimen 66—1,36, frambozen 36—37, per ziken 19—28. VEILING „KAPELLE-BIEZEL1NGE EN OMGEVING". 21 juni. Frambozen in kratten: I 84, II 64. Aardbeien z. dop industrie: Regina I 81.90-86.20, II 69. Mach. Frilhemte I 69. H 69. Sengana I 92, H 82. Jucunda I 80, II 73. Mad. Moutot I 82, H 78. Juspa I 71, H 52. Talisman I 53. Diversen afw. 45. Aardbeien për doos: Regina I 20—26. II 12—20. Talisman I 28—40. II 16—24. Sen gana I 24—28, II 12—19. Juspa I 21—27, H 12—16. Red Gountled I 38—42, n 22. Cam bridge V. I 28. n 21—23. Mad. Moutot I 21, H 1516. Mad. Lefebre II 13. Siletz I 27. Frambozen p. doos I 18—23, U 15—16. Rode bessen p. doos: J. v. Tets I 59—65, II 50—59, p. kg II 160. Kersen: Earlcy Ri vers I 125—137, II 109—114, ni 62—79. Vr. V. Werden I 115—123, III 59—61. Markie zen I 126—129, II 117, III 60—65. Vroege Zwarte I 115. Meikersen I 100, II 86. Aard beien per kg: I 148, H 52—66, afw. 45-43. WAARDE Gemeenferaad vergader! Donderdagavond om half acht zal de gemeenteraad van Waarde in open bare vergadering bijeenkomen. Enke le belangrijke agendapunten voor de ze raadsvergadering zijn: De behan deling van net verzoek van het be stuur van het Dorpshuis om de ver bouwing van het bestaande Dorps-" huis en de kleuterschool te financie ren; vaststelling van een verorde ning tot verplichte winkelsluiting op dinsdagmiddag. 's-GRAVENPOLDER Reis ouden van dagen Het ligt in de bedoeling ook dit jaar weer een reis voor de bejaarden uit 's-Gravenpolder te organiseren. Het organisatie-comité heeft besloten op zaterdag, 9 juli a.s. op stap te gaan. De reis zal leiden via de Wouwse Plantage, Roosendaal en Breda, ter wijl in Waalwijk „De Eftelïng" zal- worden bezocht. Via de Langstraat zal men de terugtocht aanvaarden. Wemeldinge-Arnemuiden 1-6 Voor de nederlaagwedstrijden voet balde Wemeldinge zaterdag tegen Ar- nemujden. Al direct bleek, dat het voor Wemeldinge een zware wedstrijd zoii worden. Na enkele minuten was reeds het eerste doelpunt tegen We meldinge gescoord. De gehele wed strijd was het Arnemuiden, dat het beste spel tc zien gaf. Vooral de ach terhoede van Arnemuiden speelde een prima partij. Arnemuiden won deze wedstrijd dan ook met 1-6. De eer van Wemeldinge werd gered door een prachtige kop bal van Houtekamerr Arnemuiden staat thans het hoogst voor de beker in afwachting wat de militaire elftal len uit Woensdrecht en-Ossendrecht nog presteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 15