Slechts 34 deelnemers in tiende - wellicht laatste - Reneluxronde Groeneweg: verrassend kampioen op de weg NOAD weer terug in de hoogste afdeling TJOBA: MONSTEROVERWINNING OP BLAUW-WIT (2-30).... 00K TERNEUZEN BEDWONGEN DOOR OUD-ZEEUWS ELFTAL MAANDAG 20 JUNI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 OVERIGENS: SCHITTEREND PARCOURS Twee uitvallers; vier deelnemers reden zich naar gouden plaquette ERGENS VERLOREN in het meest verlaten gebied van de Ardennen stond zondagmorgen om tien over zeven een manne tje verwoed met een groen vlaggetje te zwaaien. Het stond daar helemaal alleen met geen zinnig wezen in de wijde omtrek. Een mannetje, verlaten in de mist, die rond de heuveltoppen en de dalen hing. Zwaaiend met zijn groene vlag op een tijdstip, zo absurd, dat men amper het besef heeft dit vast te stellen. En het was nog wel een Vlissingse heer, die honderden kilome ters had afgelegd om met die vlag te kunnen zwaaien... Eén van de controleurs van de tiende Beneluxronde van de motor- en automobielclub „Scheldegouwen" uit Middelburg. De tiende Be neluxronde, 'n toerevenement van 850 km. door Nederland, Bel gië en Luxemburg, zaterdag en zondag met 34 deelnemers ver reden, achttien auto's, veertien motoren en twee scooters. De vlaggenist-in-dc-mist symboli seerde de toewijding, waarmee de M.A.C. „Scheldegouwen" deze Beneluxronde iedere keer weer or ganiseert. Het aantal deelnemers daarentegen was een duidelijk blijk van de tanende belangstel ling voor dit toerevenement, dat dit weekend wellicht voor de laat ste keer is gehouden. De Bene de Beneluxronde. Zo niet. dan was Vorig jaar: weinig deelnemers, 56. Nu nog minder... ..Scheldegouwen" zul nog een laatste poging doen om dc ronde te laten voortbestaan. Dat viel te beluisteren uit de woorden van voorzitter J. H. L. M. Coone, die zondagavond in ..Britannia" te Vlissingen na afloop van de prijsuitreiking door burge meester mr. B. Kolft' van Vlissin gen een korte toespraak hield. „Scheldegouwen" zal een enquête houden, waaruit moet blijken of er werkelijk nog belangstelling is voor de Beneluxronde. Zoniet, dan was dit de laatste. Een mede door het geringe aantal deelnemers „rustige" ronde, met fraai weer op de eerste dag, een twee de dag met een koude, mistige mor gen en een enkel buitje in midden- België, verder weer fraai weer. Zaterdagmiddag na twee uur waren de deelnemers in Bergen op Zoom be gonnen aan de 850 kilometers, die hen door de mooiste delen van België de Kempen en de Ardennen en Lu xemburg zou voeren. Een parcours, grotendeels wars van dc hoofdwegen uitgestippeld, dat de deelnemers „dwong" het mooiste van de beide zuidelijke Beneluxlanden te zien... Weer een blijk van de toewijding van „Scheldegouwen". PECH Deze toewijding en het fraaie weer bleken echter nog niet de garantie te zijn voor een uiterst soepc-l ver lopende rit. Pech Integendeel de deelnemers werden al vrij kort na de start geconfron teerd met een ongeluk, dat zich in het begin vrij eriistig liet aanzien. Het trof de Souburgse motorrijder D. G. Brouwer, die omstreeks vier uur een ernstige val maakte op de Antwerpse Straatweg in de omge ving van Turnhout. Het voorwiel van zijn motor reed over een rond blokje hout: Brouwer slipte en kwam hard ten val op de rails en bielzen van een naast de weg gelegen spoorlijn. De Souburger kwam met het hoofd hij droeg een valhelm met de rails in aan raking. Haastig toegeschoten Bene- luxronde-deelnemers droegen Brou wer, die over pijn in de borst klaag de en wiens gezicht op verschillen de plaatsen ontveld was, een woning binnen. Toen hij weer wat op ver haal was gekomen, begon de Soubur- gor onmiddellijk zijn motor te her stellen. Zo liet men Brouwer achter. Hij zou naar Bergen op Zoom terug keren. Maar hij kwam nog iuist op tijd in de volgende controlepost in Kasterlee, in hotel „De Bonte Os"... Brouwer heeft, in het be gin met een van pijn vertrokken gezicht, de ronde uitgereden. Zondagavond nam hij opgewekt zijn plaquette en een bij de kiassements- roeven behaalde prijs in ontvangst, 'e volgende pechvogel was de ver maarde J. S. Jonker uit Den Haag, die voor de negen keer deelnam. Reeds zeven maal heeft hij op een 98 cc D.K.W. uit 1937 de Benelux ronde tot een goed einde gebracht en ook ditmaal was hij weer met zijn 23 jaar oude machientje, zo langzamer hand de mascotte van de ronde, aan de start verschenen. Maar in Assent, de derde controlepost, ging het mis. De versnellingsbak gaf de geest en ondanks de urenlange pogingen van Jonker, die met zijn clubgenoot Kohlschein het ganse machientje had gedemonteerd, was het niet meer tot leven te brengen. Het grootste deel heeft Jonker op een andere machine gereden. Alleen het laatste deel reed hij weer op het oude D.K.W.-tje, ge trokken althans door zijn teamge noot Kohlschein... De motorrijders vormden in deze tiende Beneluxronde een hechte ge meenschap, die zaterdagavond in ge sloten fonnatïe de Ardencn introk en 's nachts in de hoofdcontrolepost tevens neutralisatiecentrum Remich aan de Luxemburgs-Duitse grens arriveerde. Zo zag men ze ook weer op de terugweg, aanvankelijk in de koude mist, later in midden en laag België weer onder gunstiger omstandigheden. Op twee automobilisten na bereikten aller deelnemers op tijd de laatste hoofdcontrolepost, die in hotel-res taurant „De Caisson" te Kappele-Bie- zelinge was gesitueerd. Vandaar ver trok men zondagmidag naar Vlis singen, waar bij hotel „Britannia" de finish was. Hier werden in de latere middaguren ook klassementsproeven gehouden, waarbij als winnaar C. de Jong uit Scheveningen (auto's) en J. J. Brouwer uit Amsterdam (moto ren) uit de bus kwamen. 's Avonds reikte in „Britannia" burgemeester Kolff van Vlissingen 1 allereerst aan vier heren, die dc j Beneluxronde voor de tiende keer hadden uitgereden, een gouden I plaquette uit. Dit waren de heren dokter J. C. j Arends uit Hansweert, W. Musters j uit Kaatsheuvel, A. van Velden uit 's-Gravenzande en H. van Wieringen uit Aalsmeer. Bekers en prijzen De wisselbeker voor het land. dat met het "grootste aantal deelnemers de tocht volbrengt, kwam definitief in het bezit van dc K.N.M.V. te Den Haag (vijftien deelnemers). De Zeeuws-Vlaamso Automobiel Club (Z.E.V-A..C.) te Terneuzen won dc wisselbeker voor de club. welke met het grootste aantal leden de tocht had volbracht. De wissclbeker voor de regionale automobielsportclub ging naar de R.A.C. „Zuid" uit Til burg (7 deelnemers). De prijs voor de verstwonende Ne derlandse motor- of scooterrijder was voor K. Eosscha uit Batega (Fr.), de prijs voor de verstwonende automobi list voor G. van Wijngaarden uit Umuiden en de prijs voor de verst wonende buitenlandse automobilist was voor A. Cox uit Luik, België. Uitslag klassementsproeven auto's 1. C. de Jong, Scheveningen. 113 strafpunten; 2. W. Musters, Kaats heuvel, 116 strafpunten: 3. J. de Ruijter, Vlissingen, 148 strafpunten; 4. J. P. de Laat, Ulvenhout.,168 straf punten: 5. C. J. Kuyper, Ouwerkerk 169 strafpunten, 6. J. Risseeuw-Roos- sendaal, Zuidzande 173 strafpunten, 7. A. C. C. Staal, Breda, 184 straf punten, 8 mej. G. P. de Jonge Cad- zand 229 strafpunten, 9. A. E. Wol- fert. Hoek (Terneuzen) 231 straf punten, 10 Abr. v. Velden, 's-Graven zande, 235 strafpunten, 11. I-I. v. Wie- ringen, Aalsmeer, 250 strafpunten 12 mevr. E. Schoute, Amsterdam. 254 strafpunten. 13. G. v. Wijngaarden, IJmuiden, 309 strafpunten. Uitslag klassementsproeven motoren: 1. J. J. Brouwer. Amsterdam, 43 strafpunten, 2 P. P. Moerman Rotter dam 67 strafpunten3. J. W. Kohl schein. Den Haag. 71 strafpunten; 4 J. H. Wertz. Grathem (D.) 77 straf punten; 5 N. Plugge, Voorburg SI strafpunten; 6 B. Korver, Amster dam, 88 strafpunten; 7 J. S. Jonker Den Haag 89 strafpunten, 8 D. G. Brouwer, Souburg. 145 strafpunten. Feijenoord-Ajax 4-2 In de laatste wedstrijd voor de na- competitie tussen de drie hoogst-ge- klasseerde teams van de ere-divisie behaalde Feijcnoord zaterdagavond in het stadion te Rotterdam een 42 zege op Ajax. De eindstand van de na-competitie werd door dit resultaat; Feijenoord 4 3 1 0 7 207 P.S'.V. 112 1 4 8—12 Ajax 4 0 13 1 5—14 Nog geen uitspraak over uitbreiding K.N.V.B.-toto Het bestuur van de Koninklijke Ne- derlandsche Voetbalbond deelt ons mede. dat aan het voornemen om uitbreiding te geven aan de K.N.V.B.- voetbaltoto. door leden van andere i sportbonden via een KN.V.B.-lidmaat- I schap te laten toetreden, nog geen j gevolg kan worden gegeven, zolang de minister van justitie, die dezer da gen een desbetreffend verzoek heeft ontvangen, zich nog niet heeft uitge sproken over deze aangelegenheid. De Souburgse motorrijder D. G. Brou wer was de grote pechvogel in de tiende Beneluxronde. Reeds lcorl na de start kwam hij in de omge ving van Turnhout ten val. Zelf repareerde hij zijn machine (foto) en tot ieders verrassing zou hij de ronde stipt uitrijden (Foto P.Z.C.). INCIDENTEN IN DORDRECHT Vertegenwoordigers op de bres voor „Zonneveld" Geen revanche voor de Walcherse voetballers De vertegenwoordigers uit Walcheren, die vrijdag in Goes tegen him collega's uit Zuid-Beyeland speelden:, hebben hun revanche, vooi' de vorige week in Middelburg geleden 43 nederlaag, niet gekregen. Het zag er voor de rust wel naar uit, want nadat doelman Snel op het nippertje onheil had kun nen voorkomen, schoot A. v. d. Bulck kort daarop hard en onhoudbaar de bal in het Goese net (01). Nog voor de rust vergrootte J. Reinders deze voorsprong tot 02. Na de hervatting echter begonnen de Bevelanders ener giek het heiligdom van keeper De Vin te belegeren en met 2 treffers, vlak achter elkaar, bracht J. Foudraine de balans nog in evenwicht (22). Voor de wedstrijd begon maakte een lange stoet auto's met het muziekgezelschap „Euphonia" voorop en het pijper- corps „Excelsior" er achter een korte ï'oute door de stad naar het sportveld, waar Excelsior ook in de rust een nummertje ten beste gaf. De vertegen woordigers bleken na afloop hun zweetdruppeltjes niet voor niets te hebben gelaten, want na de trekking van de verloting die t.g.v. deze liefda- digheidswedgtrijd werd gehouden kon e.en bedrag van niet minder dan 1' 630,worden overgedragen aan het comité: „Sport steunt Zonneveld". De heer C. Westerweel dankte inzonder heid de heren C. Munnikhof en Th. Fokke voor de fantastische wijze, waarop zij een en ander hadden geor ganiseerd. Politie moest veld ontruimen NOAD bereikte zondag door een over winning op DFC de eredivisie, maar zonder moeilijkheden is de voor de Tilburgers zo glorieus geëindigde wedstrijd niet verlopen. De ongeregeldheden hadden hun oor sprong bij het tweede doelpunt van NOAD, waarbij de speler, die scoorde, volgens het publiek de bal met de hand zou hebben meegenomen. De stemming onder de toeschouwers bleef hierna onrustig en toen ongeveer tien minuten voor het einde drie spelers rechtsback Bos en spil Los (beiden DFC) en linksbuiten Louer (NOAD) na een botsing bleven liggen, ont laadde de spanning zich. Een groot gedeelte van de toe schouwers, geïrriteerd door het feit, dat scheidsrechter Van Male aan vankelijk liet doorspelen, kwam het veld op en slechts dank z,i.j het kordate ingrijpen van de politie, die onder andere de arbiter veilig naar liet clubhuis bracht, kon erger voorkomen. Pas nadat de voorzitter van DFC het Voor de negende maal verscheen in de Beneluxronde de motorrijder J. S. Jonker uit Den Haag aan de start. Voor de achtste maal zou hij pogen de ronde op een 2S jaar oud 98 cc ma chientje uit te rijden. Maar in Assent begaf de versnellingsbak het. En het verwoede sleutelen van Jonker zou niet meer baten Foto P.Z.C.J. publiek per microfoon tot kalmte had gemaand, kon de ontmoeting ge ruime '.ijd later worden hei-vat. De stand (NOAD leidde met 32) onder ging in de slotfase geen wijziging meer, zodat de Tilburgers volgend seizoen in de hoogste afdeling van het betaald voetbal zullen uitkomen. NOAD 6 4 119 147 Vitesse 6 2 3 1 7 57 DFC 6 2 1 3 5 13 - 9 VSV 6 1 1 4 3 6—15 KORFBALCOMPETITIE Spanning in de tweede klas blijft volop Dat Tjoba I in de Zeeuwse korlbal- conipetitie inderdaad over een scherp scliot beschikt, bleek zaterdag weer een duidelijk. Ondanks de hitte pro duceerden de groen-witten doelpun ten aan de lópende hand. De Blauw- Wit-körf werd namelijk dertigmaal doorboord, waartegenover de thuis club slechts twee. treffers kon plaat sen. Deze score is meteen een record in deze competitie. Elto I bood tegen Animo hevige te genstand, maar kon niet verhinde ren, dat dc gasten de puntjes mee haar huis riamen. Het werd 4-5, waardoor Elto nog maar steeds twee puntjes bezit. Olympni voldeed aan de verwachtingen en verloor van Swift II (10-4). De ploeg staat nog steeds op de laatste plaats en wacht op het eerste puntje. In 2A verraste Vedo I door Animo thuis met 4-6 te verslaan. Ondo I haalde zijn vierde gelijke spel. dit maal tegen Swift HI (4-4). Hier mee zal Vopo het meest gebaat zijn_ Zelf won dit team namelijk niet* 13-4 van Atlas. TOP komt er echter steeds beter in en behaalde ditmaal een 8-2 zege op Elto II. De stand is hier: TOP 10-16, VOPO 7-11; Ondo 9-10; Swift III 7-9: Ani mo II 7-7; Vedo I 9-7; Elto lï 7-4; Atlas 8-0. In 2B deed ook Tjoba II haai- best, het werd bij de Poel namelijk een 1-33 overwinning, waardoor zij in deze'klasse koploper werden. Ook de concurrenten wonnen ccbter, Zee- landia versloeg thuis Volharding (5-2) en Luctor won van Togo (12-0) De stand luidt: Tjoba II 8-15; Zee- landia 9-15; Luctor 9-15; Vitesse 8-8; Volharding 9-S: De Poel 9-7; WKV 8-4; Togo II 6-0; Scampolo 6-0. In 3A won Zuidwesters II weer, zo dat ze met Tjoba I en Swiit A de ploegen zijn, die nog zonder verlies- punten werken. De .Souburgers won nen thuis met 8-3 van Stormvogels. AKC won met duidelijke cijfers van Vedo. Swift ging bij DOS met 14-4 reddeloos ten onder. In 3B won Tjoba III van Olympia II. Zeelandia maakte een slechte beurt in Krabbendijke door met 5-1 van VIOS II te verliezen. De stand is hier aan dc kop: Luctor II S-14, VIOS II 6-10; Zeelandia H 7-10. In de avondcompetitie bleef de span ning volop, omdat Swift IV en KVL met 4-4 gelijkspeelden. Animo en Zuidwesters wonnen respectievelijk van Vedo Hl (1-6) en Onda II (3-5) De uitslasen zijn: I: Elto IAnimo 4-5; BI. Wit I-Tjoba I 2-30; Olvmpia I-Swift II 4-10; 2a: Vopo I-Atlas 13-4 Animo H-Vedo I 4-6; Top-Elto n 8-2 Ondo I-Swift 5 4-4: 2b: Zeelandia I- Volh. 5-2; De Poel- Tjoba II 1-13: Luctor I-Togo H 12-0; 3a: Dos 55- Swift VI 14-4; AKC-Vedo II 10-4: Zuidw. H-Stormv. 8-3; 3b; Tjoba III- Olympia II 6-2: Vios Il-Zeelandia H 5-1: Adspiranten: A: Elto A-Animo A 1-4; Tjoba-Swift'A 1-11: B: Atlas A-Sw. Vlug 4-0; Ondo A-Zuidw. A 7-3; Swift Vlug-Swift Snel 0-11; C: Luctor A-De Poel 5-0: Zeelandia- Vitesse 6-0; D: Dos 55-Sw. Lenig 10-1 Animo D-Stormv. 1-19: Animo C- Animo D 4-0; Animo C-Swift ]Lenïg 6-0; E: Vopo-Zuïdw B 6-1; Ondo B- Noad 6-1; F: Vios A-Elto B 0-0; Olympia-Luctor B 7-0; Avondklas: Vedo III-Animo IV 1-6; Ondo II- Zuidw. III 3-5; Swift 1V-KVL 2-2. Scheldebeker zwemwedstrijd dit jaar op 9 juli Traditiegetrouw zal ook dit jnar weer dc Scheldebeker zwemwedstrijd gehouden worden. Het evenement is bejaald op de negende juli om tien minuten voor twee. De finish is voor Boulevard Evcrtsen in Vlissingen. Weer promotie-degradatie in betaald voetbal? Tijdens de buitengewone algemene bondsvergadering van de K.N.V.B. die zaterdag in Amsterdam is gehouden, is een voorstel aanvaard dat het sec- tiebestuur van het betaalde voetbal het recht geeft desgewenst promo tie- en degradatiewedstrijden vast te stellen. VOOR „SPORT STEUNT ZONNEVELD" „Oudjes" leidden tijdens, rust met 2-0 Het is ook Terneuzen niet gelukt liet ell'tal van oud-Zeeuws elftalspelérs, dat zaterdag als tegenpartij fungeer de en dat nog niet eens in zija sterk ste formatie kon verschijnen, onder de knie te krijgen. Vooral voor de rust demonstreerden de veteianen een groot technisch en tactisch overwicht en de 0—2 rust stand. verkregen doox; twee voor doel man Doorns onhoudbare treffers van midvoor Van der Sluis, was geenszins geflatteerd.'Na de rust gaf Terneu zen wat beter partij en Meeusen, die overigens tegen spil Barten niet zo heel veel had in te brengeii, slaagde erin doelman Versluys tweemaal te laten vissen. Vlak voor liet einde leek toclx de zege nog naar dé oiidjès te zullen gaan toen Van Rijswijk op het ver laten doel sclxoot, maar Lauret kon nog juist de bal op de doellijn ach terhalen, zodat met een 22 pon tenverdeling bet einde kwam. De opbrengst voor „Sport steunt Zon neveld", bedroeg f 190,75. Schoondijke-R.C.S. 3-4 In Sclioondijke werd voor hetzelfde doel de traditionele wedstrijd Schoon- dijkeRCS gespeeld. Het was een aantrekkelijk partijtje voetbal, waar in Van Eenennaam en Van den Berge (2 x) voor een 03 ruststand zorg den. Na de hervatting verkleinde De Munck de achterstand tot 13. maar Van den Berge bracht de stand daar na op 14. In de laatste fase van de wedstrijd slaagde Meyer erin door 2 Schoondijkc-doelpunten de nederlaag tot het kleinst mogelijke verschil te beperken (34).-Hier werd de kas van „Sport steunt Zonneveld" f 150 rijker. Jaap Huisson tweede in Ronde van Made De Hagenaar Joop van der Putten is zondag winnaar geworden Van de „Ronde van Made" voor professionals en onafhankelijken, die dit jaar voor de zeventiende keer werd georgani seerd. Van der Putten reed de 120 km in 2 uur 57 minuten en 18 secon den en finishte met een voorsprong van één ronde (ca. 3 km) op het pelo ton, waarvan de Zeeuw Jaap Huissoon de eindsprint won. De Hagenaar for ceerde de winst halverwege de koers. Er waren 12.000 toeschouwers. Henk Visser sprong 7,75 meter in Berkeley Henk Visser heeft vrijdag in Berke ley (Californië) tijdens de universi taire kampioenschappen, de eerste van de drie grote Amerikaanse se lectiewedstrijden voor de Olympische Spelen bij het verspringen 7,75 me ter gehaald. De Amsterdammer ver richtte deze prestatie met een gebles seerde dijbeenspier. Het speerwerpen werd gewonnen door Bil] Aley met een worp van 80,51 m. Daias Long stootte de kogel 18,52 m. Tom Ro binson en Paul Winder liepen de 100 meter in 10.3 sec. en Winder kwam daarna op de 200 meter nog eens tot een tijd van 20,8 sec. Ernie Cunliffe -won zijn serie 80 meter in 1 min. 48,4 sec. Dock Cochran tenslotte kwam bij het discuswerpen tot 57,39 nieter. Verstraete al in begin uit de strijd.... (Van onze sportredacteur). Een onuitstaanbare demarrage vau Diek Groeneweg uit de Hoeksewaard pas voor het tweede jaar amateur, nauwelijks een kilometer voor de finish gelanceerd, vau de Hunzerug af de diepte voor de Tarzanboeht in op het circuit van Zandvoort, was goed voor dc felbegeerde Nederland se aniateurtitel op de weg. Een kam pioenschap, dat voor de 20-jarige coureur uit Nuniansdorp do weg ef fende naar de wereldkampioenschap pen in Oost-Duitsla nd en do Olym pische Spelen in Rome. Tien kanshebbers waren in die laat ste ronde van de 42, die afgelegd moesten worden, overgebleven. Tien van de 312 amateurs, die gistermid dag boordevol goede voornemens wa ren aangetreden voor de traditionele afvalslag in de Zandvoortse duinen. Een paar honderd kanslozen waren reeds voor dc helft van de cours (176 km in totaal) van het gevechts terrein verdwenen. Sterken, die men in de eindnil- slag eervolle klasseringen toe dacht, eveneens. Kéné Lotz uit liet Limburgse, Emiel Verstraete uit Zeeland, Gerrit Wesseling, de kersverse Xoordhollandsc kam pioen en winnaar van Olympia's tour door Nederland, nog een Limburgse favoriet Fons Steuten, zij allen zochten heel stilletjes het rennerskwartier weer op. Ab Sluis was er ook niet bij in de eindfase en Kees Lute uit Castri- cum, de held van Praag, Warschau, Berlijn en Olympia's tour, haakte twee ronden voor het einde af, geen nut meer ziende in de achtervolging met Lex van Kreuningen, Boy Coe- liorst en Jo Rademakers van de kop groep van tien, dlc dertig sceonden voor hen uit ijlde op weg naar een glorieus slot. Tiens kanshebbers, waarvan er zich vijf in de negentiende ronde, na on geveer tachtig kilometer gemeld had den. Nadrukkelijk hadden ze toen reeds hun troeven op tafel gelegd: Bert Zoet, vorig jaar kampioen van de nieuwelingen en nu reeds stout moedig op groot avontuur uit, Jan Hermes, Jan Koolhof. Mik Snijder, de geroutineerde, en Dik Groeneweg. Zij vergrootten uitstekend samen werkend hun voorsprong tot veertig seconden en maakten van. dit kam pioenschap een uitermate boeiend duel dat de toets van elke kritiek kon doorstaan. Het werd een prachtige strijd, want het peloton liet het er niet hij zitten, steeds meer brokkelde de saart af, steeds meer drongen de kans hebbers naar voren. In liet hart van de \ijf dapperen heerste toch de angst. De augst dat niemand de gelederen zou komen versterken en dat met liet einde in zicht het i'eljagende peloton in zijn geheel op de kopgroep zou neerstrij ken, Gelukkig voor hen kwam het zover niet. Er kwam versterking. Vijftig kilometer voor het einde, be kroonden Frans Balvert, Jan Hugens, de Limburgse treinloper en Jac. van der Klundcrt met enkele matige pe- daaltrappen hun fraaie rush uit het peloton met de kopgroep. Acht man voorop en nu ineens een groep met allure. Ook Kees de Jong uit West- Graftdijk en Belgische Nederlander Leo Sebregts voegden zich nog bij de kopgroep. Voor de insiders was de strijd eigen lijk al gestreden. Er vielen slechts twee namen: Leo Sebregts en v. d. Klundert. Eén van deze twee zou ge kroond worden tot Nederlands kam pioen. Een enkele dacht ook aan het felle nieuwellngetje Bert Zoet, Die had ook sprint in de benen. Maar niemand had Dick Groeneweg in de rekening. Misschien de negen overi gen In de kopgroep ook niet. Want plotseling demarreerde Diek Groeneweg ongeveer een kilonie ter voor de finish en voordat één der andere renners aan een sprieu- ze ontsnapping dacht waren zij reeds kansloos. De volledige uitslag van de wedstrijd om het amateurkampioenschap van Nederland op de weg was: 1. en kam pioen Dick Groeneweg (Nunians dorp) 176.106 km in 4 uur 13 min. 4 sec.; 2. Leon Seberts (Nylen, Bel gië) op 6 sec.; 3. Van de Klundert (de Heen) z. t.; 4. Jan Hugens (Am- stenaade) z. t.; 5. Kees de Jonge (West Graftdijk) z. t.; 6. Mik Snij der (Halfweg) z. t.; 7. Frans Eel- vert (Amsterdam) z. t.; 8. Zoet (Sas- senheim) z. t.; 9. Joop Hermes (Ber- kel) en 33 sec.; 10. Lex van Kreu ningen (Utrecht) op 49 sec.; 11. Ra demakers (Utrecht) z. t.; 12. Coe- horst (Tilburg) z. t.: 13. Koolhof (Amsterdam) z. t.; 14. Coen Visser (Santpoort) op 3 min. 17 sec.; 35. Jan Janssen (Nootdorp) z. t.: 16 Joop Hopman .(Egmond a. d. Hoef i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 5