Driekwart van toto-opbrengst voor sport, kwart voor andere doelen Tokiose betogers vormden steeds wildere slang bij het parlement ONTVLUCHTE GEVANGENE MET POLITIEHOND ACHTERHAALD ZES COMMUNISTEN IN ALGIERS VEROORDEELD BETOGINGEN IN TOKIO DONDERDAG 16 JUNI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 Memorie van antwoord wijziging Loterijwet Regering handhaaft haar maximum voor dé' prijzen op f 25.000 (Van onze parlementaire redacteur) In de memorie van antwoord op het wetsontwerp tot wijziging van de Loterijwet, die thans bij de Tweede Kamer is ingediend, handhaaft de regering de maximumprijs, die bij voetbalprijsvragen kan worden behaald, op vijf en twintigduizend gulden. De ministers Beerman (justitie) en Cals (onderwijs, knnsten én wetenschappen), die de memorie van antwoord hebben ondertekend, zeggen echter in dit stadium van de behandeling van het wetsontwerp, niet te kunnen ingaan op de in het voorlopig verslag van de Tweede Kamer gestelde vraag of het kabinet consequenties zou verbinden aan aanvaarding van amendementen, strekkende tot verho ging van de maximumprijs. Ook handhaaft de regering de maximnminzet op één gulden, alsmede de in het ontwerp opgenomen bepaling, dat slechts aan één instelling vergunning kan worden verleend voor een pooL Bij dit laatste kan men, naar het oordeel van de regering, niet met grond een beroep doen op bestaande rechten, zoals bijvoorbeeld van de K.N.V.B. of van de Nederlandse vereniging „Caritas". Ten aanzien van de verdeling acht de memorie van antwoord het onmisbaar dat de overheid een aanwijzing geeft. Voorshands gaan de gedachten van de ministers uit naar een verhouding van 1:3. dat wil zeggen, dat driekwart deel van de netto-opbrengst bestemd kan worden voor doeleinden van sport en lichamelijke vorming en een kwart deel voor andere dan sportdoeleinden. Tegenover de bezwaren dat de prijs ten hoogste f 25.000 zou .bedragen, stellen de ministers dat geenszins vaststaat, dat bij een stelsel van meer prijzen, zij het, dat geen daar van meer dan f 25.000 beloopt, een sportprijsvraag geen aantrekkings kracht zou hebben. De bewindslieden zeggen zich niet te kunnen voorstel len dat men het biet aantrekkelijk zou vinden om een prijs van f 25.000 te verkrijgen. De maximuminzet Het maximaal in te zetten bedrag moet laag zijn, aldus de ministers, die er dan ook niet voor voelen de voor» de huidige K.N.V.B.-pool gel dende grens van f 2 per inzet over te nemen. Zou men de maximuminzet op f 2. per persoon bepalen, dan kan dit er licht toe leiden, dat in een gezin we kelijks ten minste 2 maal 2 gulden voor het deelnemen aan een sport prijsvraag aan het budget wordt onttrokken. Dit is. wanneer men denkt aan een wekelijks inkomen van f 80, niet minder dan 5 procent daar van. De ministers zouden de invloed van een dergelijk cijfer op het bud get van een gezin met twee kinde ren niet gaarne willen minimaliseren. Integendeel, zij zouden het een be denkelijk verschijnsel oordelen, wan neer een groot deel van het Neder landse volle mede als gèvolg van een wijziging van de Loterijwet, de prik kel zou krijgen, om niet minder dan 5 procent van het gezinsinkomen aan sportprijsvragen ten goede te doen komen. Eén instelling De ministers verdedigen uitvoerig de in het wetsontwerp opgenomen bepa ling, dat slechts aan één instelling vergunning kan worden verleend. Alleen reeds uit hoofde van de nood zaak van registratie van „begunsti gers", willen de ministers vasthouden aan het voorstel, dat er slechts één instelling zal zijn. De bewindslieden voegen hieraan nog het volgende toe: Zou men het met vele Kamerleden wense lijk oordelen dat de mogelijkheid wordt geopend om aan twee in stellingen een vergunning voor het aanleggen van sportprijsvragen te 'verlenen, dan zou men er van uit De deuren open (Slot van pag. 1 commissie werd opnieuw benoemd, waarbij een eerder benoemd lid werd vervangen. Het onderzoek is thans gereed en het rapport ligt op tafel. Het is duidelijk dat de „buitenwereld" er recht op heeft te weten wat er nu precies in Goes aan de hand is. Wat aeze „par lementaire enquêtecommissie" heeft geconcludeerd. De buitenwereld heeft er recht op. In feite is dat een onjuiste for- mulering, want in een democra tie bestaat ten aanzien van de over heid geen buitenwereld. Er is slechts een glazen huis. Derhalve is geheim houding in een democratische samen leving een verwerpelijk woord en een verwerpelijke zaak, zeker in dit ge val. Hier 'is in het geding de vraag of aan het dagelijks bestuur van een gemeente vertrouwen kan worden geschonken of niet. En daarover praat men niet achter gesloten deu ren. Maar afgezien van deze principiële kant: werkelijke geheimhouding is volstrekt onmogelijk. Dat blijkt nu juist in deze dagen in Goes, waar het gerucht (opnieuw) zijn rondgang is begonnen. Zo hoorden wij in deze ge meente vrij gedetailleerd vertellen wat er in het rapport zou staan en hoeveel pagina's het beslaat. Voorts dat de verhoren van de commissie op de band opgenomen uitgewerkt zijn in een afzonderlijk boekwerk, dat eventueel zou kunnen dienen ter ad structie van hogere instanties. En tenslotte verzekerde men, dat er nu reeds een contra-rapport in de maak is, dat in de wandeling al de naam „witboek" heeft gekregen. Zulke verhalen maken geheimhou ding niet alleen tot een farce, maar accentueren nog eens het ongewenste daarvan. Want dit is duidelijk: géén enkele betrokkene heeft baat bij ver zwijging van de feiten. De geruchten zijn mogelijk erger dan de realiteit. Derhdlve: de deuren wijd open. Er bestaat recht op opening van zaken! moeten gaan, dat de organisaties voor maatschappelijk werk. cul tureel en charitatief werk en voor het werk op het gebied van de gezondheidszorg, gezamenlijk haar belangen in dit opzicht in brengen in een instelling voor het organiseren van een eventuele tweede sportpool. Dan zal men echter, aldus de ministers, niet voorbij kunnen zien aan de vraag of een dusdanige samenwerking, waarvan het enige doel dus zou moeten zijn: het organiseren van sportprijsvragén in feite ook tot stand kan worden gebracht. Voor alsnog hebben de ministers niet de indruk dat een dergelijk resul taat spoedig te bereiken zou zijn. Indien dit inderdaad zo Is, zou men er, indien de mogelijkheid van twee vergunningen zou openstaan, reke ning mee moeten houden, dat sonis grote organisaties, werkzaam op de ze gebieden, wel, andere daarentegen niet aan liet opzetten van een orga nisatie voor sportprijsvragen zouden kunnen meewerken. Men komt dan evenwel voor de moeilijkheid te staan dat eerstbedoelde het debiet voor de inzameling van gelden (bij voorbeeld door middel van gewone loterijen) aanzienlijk ingekrompen zal vinden, doordat andere organisa ties wel met sportprijsvragen wer ken. Ook uit dezen hoofde moeten de ministers vasthouden aan hun voor stel om slechts de mogelijkheid te geven dat a?n één instelling een ver- De Iraëlische premier David Ben Goe- gunning wordt verleend. non brengt een officieel bezoek aan Ten aanzien van de verdeling zeg- Franse hoofdstad. Dinsdag heeft gen de ministers nog dat het aan de besprekingen gevoerd met presi- uitvoeringsvoorschriften kan worden "e"* Charles de Gaulle. overgelaten hoe binnen de aangege- Foto: r.l.n.r. premier Ben Goerion. ven verhoudingen onderverdelingen president De Gaulle, mevrouw Ben moeten worden gemaakt. Goerion en mevrouw De Gaulle. BIJ JEUGDGEVANGENIS ZUTPHEN Politiemannen in bomen op uitkijk Een jongeman, afkomstig uit Amsterdam, die de jeugdgevan genis in Zutplien wist te ont vluchten, is enige uren 11a zijn ontsnapping in de omgeving, in de z.g. „Oyenlioek" gepakt. Hij kwam uit zijn schuilplaats uit een roggeveld tevoorschijn, toen een politiehond, welke met zijn begeleider inmiddels uit Arnhem was gehaald, zich in zijn richting bewoog. De kan sen om alsnog te ontsnappen waren trouwens zeer gering, doordat overal politiemannen en NA PROCES ACHTER GESLOTEN DEUREN Zaak van Audin wordt afzonderlijk behandeld Twee leiders van de verboden Alge rijnse communistische partij zijn woensdag in Algiers tot twintig jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens aanslagen tegen de buitenlandse vei ligheid van de staat en samengaan met misdadigers. Het zijn Ahmed Akkachc, de enige mohammedaanse beklaagde, Poul Caballcro en André Moine. Een militair tribunaal sprak voorts op grond van dezelfde aanklacht de volgende vonnissen uit: Georges Ca- togni 15 jaar, Henri Jean Sallem, be kend onder de naam Henri Alleg en in Londen geboren uit een Algerijnse vader en Engelse moeder, 10 jaar en een boete van 3600 nieuwe franken en Christian Bono 5 jaar. Twee be klaagden werden vrijgesproken. De bekendste is Alleg, de hoofdredac teur van het blad der Algerijnse com munistische partij, „Alger Republi- cain". Hij heeft een boek geschreven onder de t,itel „La Question", waarin hij beweerde tijdens zijn ondervra gingen door leden van de paratroepen te zijn geslagen en gemarteld. Het boek werd door de autoriteiten in be slag genomen, doch uittreksels ervan werden gepubliceerd in linkse week bladen in Frankrijk en andere lan den. Het proces begon maandag met stormachtige scènes, nadat de ver dedigers bezwaar hadden gemaakt tegen het verzoek van de openbai-e aanklager om' de zaak achter geslo ten deuren te behandelen. Ondanks Loemoemba in moeilijkheden Uit Leopoldstad wordt bericht, dat er naar het schijnt weinig kans bestaat dat Loemoemba zal slageu in zijn informatieve opdracht tot de vor ming van de eerste onafhankelijke Kongolese regering. Loemoemba, wiens nationale beweging bij de ver kiezingen 37 van de 137 zetels in de wetgevende vergadering behaalde en hiermede de grootste partij in Kongo is geworden, moet vanochtend rap port uitbrengen aan de Belgische mi nister-resident, de heer Gunshof van der Meersch. De grootste hinderpaal voor Loe moemba is volgens deze berichten, de houding van zijn grootste rivaal, de Abakoleider Kasavoeboe, en diens bondgenoten, die tot dusverre hebben geweigerd om een afzonderlijk ge sprek met de informateur te voeren. Troepen hebben woensdag sleu telposities bezet in Elisabethstad, de hoofdstad van Katanga, na de afkondiging op dinsdagavond van de noodtoestand in de provincie. In noordelijk Rhodesië zijn onge veer 750 Afrikaanse militairen uit hun bases vertrokken voor het houden van manoeuvres nabij de Kongolese grens. Zij worden ge steund door straalbommenwerpers en -gevechtsvliegtuigen. De ma noeuvres zullen een maand duren. het verzet der verdediging werd het verzoek ingewilligd. De zaak van een der beschuldigden, Maurice Audin, van wie officieel wordt gezegd, dat hij „voortvluchtig" is, zal afzonderlijk door een hof in Rennes worden behandeld. De vrouw van Audin en een linkse organisatie hebben verklaard, dat Audin ver moord werd bij een verhoor door parachutisten. Toen het tribunaal zich terugtrok om zich te beraden over het von nis, stonden enkele beklaagden op en riepen „Lang leve de nationale onafhankelijkheid van Algerije". bewakers van de jeugdgevange nis stonden opgesteld. Enkele politiemannen hadden zelfs een boom als uitkijkpost gekozen. De bewoners van de Ovenhoek waren gewaarschuwd fietsen en kleding stukken binnenshuis te halen om een verdere vlucht zoveel mogelijk te be moeilijken. De 25-jarige Amsterdam mer droeg n.l. alleen maar een onder broekje. Van alle andere kleren had hij zich ontdaan toen hij de vijver bij het staatsliedenkwartier was overge zwommen. Een politieman, die in het tuintje van zijn woning iu de buurt; van <Je jeugdgevangenis stond, zag plotseling dat iemand zich over de omrastering van de tuin van de inrichting had gewerkt. Hij be dacht zich geen moment eu rende achter de vluchteling aan, die een fiets wist te bemachtigen en snel wegreed. Hij haalde daarop zijn brommer en zette de achtervol ging daarmee voort. De ontsnapte verdween echter in gangen tussen de huizen en wist de vijver'te bereiken, waar hij in een roeiboot sprong. Het gelukte hem echter niet de ketting van het vaar tuigje los te krijgen, waarop hij bij nadering van zijn achtervolgers zich ontdeed van zijn kleren en in de vij ver dook. Zijn voorsprong was aan de andere zijde nog voldoende om zich in de te velde staande gewassen aan het oog te kunnen onttrekken. Enige uren heeft hij zo, nat en bijna geheel ontkleed, in de openlucht doorge bracht. In die tijd was politieverster- king aangerukt en completeerden be wakers het cordon, dat rond de ver moedelijke schuilplaats werd getrok ken. Toen de speurhond verscheen en bij liet afgezette terrein kwam, zag de vluchteling blijkbaar het hopeloze van zijn poging in en kon liij aange houden worden. (Slot van pag. 1) Moskou, Kadawaki, werd gezegd «lat de Japanse regering de poli tiek volgt van de machten die door middel van het Japans-Ame rikaanse beveiligingsverdrag Ja pan tot een soort schild van de Verenigde Staten willen maken. ..Als agressieve kringen een con flict ontketenen, zal Japan de eer ste klappen krijgen", en „het hui dige beleid kan Japan groot on heil brengen", zo dreigt de nota. Ovaties voor Ike President Eisenhower werd in Manil la herhaaldelijk door ovaties onder broken toen luj een rede tot een ge meenschappelijke vergadering van beide huizen van liet Philippijnse Congres hield. Hij vergeleek de 33 koloniale landen die zich sinds het einde van de oorlog afhankelijk van het westen hadden gemaakt, met de twaalf landen !n de Chinees-Russi sche sfeer, die met geweld van hun onafhankelijkheid waren beroofd. Eisenhower veroordeelde de commu nistische pogingen om „de eeuwige impuls van het patriottisme" te be heersen door gebruik te maken van „geweld en dreigementen, ondermij nende activiteit en omkoperij, pro paganda en valse beloften Bruidsschat bij Biak te hoog gj De streckraad Biak-Noemfoor §1 in Nederlands Nieuw-Guinea beeft dezer dagen o.a. een be- slissing genomen betreffende de bruidschat, die in deze stre- leen zeer hoog was opgelopen. Tijdens de vorige vergadering had de raad reeds besloten een onderzoek in te stellen naar de mate en de oorzaken van het feit, dat vele jonge vrouwen in 11 dit gebied ongehuwd zijn. AÏ3 y resultaat van dit onderzoek heeft de streekraad de bruids- prijs thans vastgesteld op ma- ximum f 500.of dit bedrag H in waarde aan huwelijksgoede- ren. De raad bepaalde verder dat bij overtreding van dit be- sluit geen sancties zullen wor- den toegepast. Wel werd de mo- gelijkheid van een beslissing door de landschapsrechtbank |jf lllllllllllllllillll!llllllll!ll!l!!!ll!llllllllllll!!llll|||||||||||||||||||||!lllll!lllllll|jr Ooggetuigeverslag van heftige onlusten Velen waren zeer gedisciplineerd; „rustende" groepen tussen tumult TOKIO, 15 juni. Duizenden en nogeens duizenden teenagers hebben gisteravond buisgehou den in de omgeving van bet sta tige parlementsgebouw in To kio. Tegen bet invallen van de sche mering zag ik bet beginnen. Uit de stations van de ondergrond se kwam de horde jonge studen ten de straten op, min of meer ordelijk. In de parken en op de pleinen in de omgeving van het parlementsgebouw kwamen de groepen bijeen. Daar gingen hun banieren omhoog. „Gelast Ike's reis af, was bet hoofdthema van de leuzen. Steeds langer werden de stoeten die opmarcheerden naar het parlement, soms over een afstand van twee ki lometer. De mars werd af en toe on derbroken door bcrocpsorganisators, die vanaf een hoge stoep op 'n muur hun volgelingen toespraken. Na zul ke toespraken werd do stoet opnieuw geformeerd en de mars voortgezet. Gevechten Het eerste gevecht ontstond toen een groep rechtse studenten in 'n steeg te voorschijn kwam en de betogers be gon uit te jouwen. Er volgden gevech ten. Japanse verslaggevers en foto grafen die korte ladders van alumi nium meedroegen, spoedden zich er heen. De politie verscheen; een falan- ge van sterke, zwijgende korte mannetjes. Al gauw hadden zij de aanstoker^ in jiu-jitsugrepen de straat uitgesleept. Stenen vlogen door de lucht. De nu ziedende massa kwam op mijn auto af en we moesten maken dat we uit de weg kwamen. We begonnen de si renes van de ziekenwagens te ho ren, een geluid dat de achtergrond is geworden van deze bange nacht in Tokio en ons duidelijk maakte dat er ook elders gevochten werd. Wagens in brand Ik reed naar de hoofdingang van het park rondom het parlementsgebouw. De politie had hier zestien vrachtwa gens geparkeerd met de motorkap naar het gebouw. De open achterzijde van de trucks was voorzien van een planken schot. Al spoedig was een zo'n schot vernield en hadden de jon gelui, die steeds wilder werden, zich van houten schilden voorzien terwijl anderen door de ontstane opening de wagen binnenklommen. Ik zag een witte lichtflits in het donker van de vrachtruimte. Zo stonden weldra drie auto'-s van de politie in lichterlaaie; De betogers renden, elkaar bij de handen vasthoudend, als een slang door de omliggende straten of char geerden naar openingen in het kor don van de politie. De zwijgende po litiemannen begonnen met brand slangen te werken. Duizenden pam fletten en demonstratieborden werv jimmr iiriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip 1 Frank H. Bartholomew 1 g van United Press Interna- tional geeft hiernaast een 1 1 ooggetuigenverslag van de 1 1 heftige betogingen tegen j het Japans-Amerikaanse 1 veiligheidsverdrag en te- 1 g gen Eisenhowers aan- jg 1 staande bezoek die Tokio 1 gisteren in rep en roer 1 brachten. 1 llllllllllllllllllllllllllllllllll® den een vieze massa in het water en onder het gestanxp van duizenden voeten. Loeiende ziekenauto's Veel van de demonstrerende jongeren waren merkwaardig gedisciplineerd. Soms stonden ze, in groepen van wel vijfhonderd, zwijgend en stil bijeen, wachtend op orders die ze zouden krijgen. Ze hadden dan geen aan dacht voor de indianendans om hen heen. In loeiende parades trokken de ziekenwagens van brandweer en poli tie door Tokio, gewonden opnemend waar ze gevonden waren. Een grote menigte trok naar het hoofdbureau van politie. Alle trams en alle andere verkeer moest stop pen. Het brullen en zingen van de massa kon op enkele kilometers af stand gehoord worden. Voor de hoofdingang van het gebouw werd een brand gesticht. Vermoedelijk werd een boom in brand gestoken. Er begon een gestage regen te val len. De betogers raakten doornat, maar zelfs de jongens in hemdsmou wen gaven geen krimp. En de zieken wagens bleven rijden. J Het Wereldgebeuren Geen olielampen Felix Houphouel-Boigny zal niet bijzondere belangstelling heb ben kennis genomen van de te levisierede. die de Franse president Charles de Gaulle dinsdagavond hield. Niet alleen omdat De Gaulle opnieuw de Algerijnse kwestie aan de orde stelde en zijn aanbod van een wa penstilstand en zelfbeschikikng voor de Algerijnen herhaalde, maar ook omdat de generaal met brede visie de huidige politieke ontwikkeling in Afrika schilderde. Zijdelings is de Ivoorkust, waar Houphouet-Boïgny als premier fun- geeft, evenals alle andere Afrikaanse landen betrokken bij de ontwikkeling in Algerije, en misschien is hij nu en dan achter de schermen bezig om een oplossing uit te werken, zoals hij ook de grote bestuursheivórming voor- de overzeese gebieden der- Franse Unie voorbereidde als gede legeerd minister bij premier Guy Mollet. Zouden de Algerijnse mili tante nationalisten hun wantrouwer) in de Franse politiek laten varen, nu De Gaulle hun de verzekering heeft gegeven dat. ook voorstanders van afscheiding kunnen deelnemen aan de campagnes die aan het referen dum over Algerijes toekomst voor afgaan? Zou hij grotere kansen op een staken van het vuren zien, nu De Gaulle de leiders van de Alge rijnse nationalisten heeft uitgeno digd. „gezamenlijk naar een eervol einde van de gevechten te zoeken, een regeling te treffen voor de be stemming der wapens en de toekomst van de strijders te verzekeren", dus hunzelf een stom toekent bij de le gering van de „Vrede der Dapperen" En zal in die kring de mening over heersen, dat De Gaulle in Frankrijk instemming voor zijn plannen kan x-erkrijgen, ondanks de tot nu toe niet verbloemde tegenzin van kolo niale ultra's, verscheidene officieren en rechts georiënteex-de partijen? Dit zijn de vragen, waarover Houphouet-Boigny zeker met andere Afrikaanse regeerders van gedachten zal wisselen. Maar aangezien het-hemd nader is dan de rok, zal Houphouet toch voorna melijk hebben gelet op De Gaulles woorden over de algemene ontwikke ling in het wereiddeel dat hij vroe ger als arts, en sinds 1940 als poli tiek bedrijvend cacao- en koffie planter, heeft gediend. De Gaulle zei dat de huidige ont wikkeling in de Frans-Afrikaanse gemeenschap onvermijdelijk is in een tijdsgewricht, dat overal in de we reld het einde ziet aanbreken van de koloniale overheersing, doch ook een positief goed betekent in de worden de wereld, waarin elk volk, dat vroe ger van Frankrijk afhankelijk was. verlangt om over zijn eigen lot en toekomst te kunnen beschikken. „Het is begrijpelijk", aldus De Gaulle, „dat sommigen met heimwee terugden ken aan de tijd van het vroegere Franse imperium, maar dit heimwee staat gelijk ni&t het heimwee naai de goede oude tijd met de petroleum lampen en de zeiltijd, die eveneens tot het verleden behoren". Zulke woorden worden in het huidige Afrika op prijs gesteld en zij kunnen ertoe bijdragen, dat mannen als Houphouet-Boigny. die in 1951 nog met de leus „Smijt de Fransen in zee" bloedige onlusten aan de Ivoor kust leidde, hun best zullen doen om zowel economisch als cultureel nut tige betrekkingen met Frankrijk te bevorderen, wélke wettelijke vorm daaraan dan ook wordt gegeven. Juist over die vormgeving zijn de laatste tijd moeilijkheden gerezen tussen de Ivoorkust. Volta, Niger- land en Dahomey enerzijds en Frank rijk anderzijds. De autoriteiten van deze landen spraken de wens uit. niet zoals de Malifedei-atie en Mada gascar eerder verlangden onaf hankelijk te worden als lid van de Franse gemeenschap, maar eerst vol ledige onafhankelijkheid te verkrij gen en pas te beginnen met delibe reren over eventuele „samenwerking" met de Franse gemeenschap nadat zij lid van de Verenigde Naties zijn geworden. Frankrijks premier Debré barstte eerst in woede uit. toen hij van dit voornemen der door Houp houet-Boigny aangevoerde neger- staatslieden van de vier betrokken landen hoorde, maar men neemt aan dat de brief die president De Gaulle hun onlangs schreef, volledige ge noegdoening schonk. Houphouet-Boigny, die sinds zijn Franse ministerschappen (1956-1959). als „gematigd" te boek staat, was klaarblijkelijk bevreesd, aan invloed te verliezen in de „concurrentiestrijd" met zulke radicale personages als Sé- kou Touré. de regeringsleider in Gui nee. dat de Franse gemeenschap ge heel heeft 'verlaten. Zijn „radicale" afscheidingsvoorstellen kunnen uit die „concurrentie" zijn voortgevloeid. Het is echter niet waarschijnlijk, dat Houphouets Ivoorkust ook buiten die gemeenschap zal blijven staan na eerst deze maand „voor de vorm" er mee te breken. De Gaulles woorden over de ontwikkeling in Afrika vor men een nieuw bewijs, dat de Vijfde Republiek voor zover het aan hem ligt niet werkt met de petroleum lampen uit de „goede oude tijd". FELIX HOUPHOUET-BOIGNY «r-Yihdt begrip bij De Gaulle^

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 5