Financiële toestand van Goese Museum nog zorgelijk WALCHEREN MUNSTEENDAM SLUIT VEERSE GAT 500 METER VERDER AF MARKTBERICHTEN JUBILARIS VAN MOSSEVELDE FEESTELIJK GEHULDIGD DONDERDAG 16 JUNI 1960 PKOVlNOlA Lib U W 8 b U O U li A NT O ALGEMENE LEDENVERGADERING Expositie over bezetting was groot succes De financiële toestand van de Vereni ging Museum voor Zuid- cn Noord- Beveland te Goes is nog altijd zor gelijk. Dat bleek uit de woorden en de cijfers van de penningmeester der vereniging, notaris M. E. J. F. van Dissel tijdens de woensdagavond in het museum gehouden algemene le denvergadering. De inkomsten bedroegen in 1959 f 513,10 en de uitgaven f i20i,50, zodat er een nadelig saldo was van f 691,40. Wei is de gemeentelijke subsidie ad f 500 over 1959 nog niet ontvangen, maar dat doet niets af aan het feit, dat het met de finan ciën jaarlijks een balanceren is op de afgrond, zoals de voorzitter van de vereniging, burgemeester H. K. Michaëlis het uitdrukte. In de afge lopen jaren heeft de vereniging zich slechts staande kunnen houden dank zij gemeentelijke subsidies en giften van derden. Ook voor 1960 is weer een belangrijk tekort geraamd. In het afgelopen jaar bezochten 838 VADERDAG DASSENDAG „PECA"-DAG HERENMODEHUIS _Qca LANGE DEJLFT 46 - TEL. 3073 MIDDELBURG Temeuzense dame werd op straat onwel en overleed Woensdagmiddag werd de 76-jarige mevrouw M. A. de R.-H. uit Terneu- zen, toen zii in de Noordstraat ter hoogte van het muziekhuis „Sonora" wandelde onwel. Zij werd een wo ning binnengedragen. Dokter Van der Griek constateerde de dood door hartverlamming. Eerste paal in de grond voor wijkgebouw Terneuzen Een kleine groep belangstellenden is getuige geweest van een hoogtepunt in de geschiedenis van de afdeling Terneuzen van het Groene Kruis. Dit was woensdagnamiddag om streeks twee uur, toen aan de Ver lengde Van Steenbergenlaan de eer ste paal in de grond werd geslagen voor liet nieuwe wijkgebouw, waarin ook het districtsconsultatiebureau voor t.b.c. wordt ondergebracht. De voorzitter, de heer H. Ribbens stelde met een druk op een knop de hijs installatie in werking, waardoor met twee forse klappen de eerste paal 'n eind de grond inging. Hiervan waren de secretaris van het Groene Kruis, de heer S. W. Henry en de heer P. Loof penningmeester, getuige, als mede de architect, de lieer Götzen uit Hilversum en de heer Baren- drecht, namens de aannemers, de fa. gebr. Christiaanssen uit Oostburg. Men hoopt het wijkgebouw medio 1961 gereed te hebben. Benoeming Tot commies ter secretarie van Poor- tugal is met ingang van 1 augustus 1960 benoemd dë heer J. Dekker te Oostkapelle, thans werkzaam als ad junct-commies A op de secretarie van Oostkapelle. betalende bezoekers het museum en 42 niet-betalende bezoekers. De eon- ciërge-rondgeleider, de heer De Back, vertrok met zijn echtgenote naar het buitenland. Tot conciërge-rondgeleid- ster is inmiddels benoemd mej.'A. J. M. Bielen. Bij de vijftiende herdenking van de bevrijding is in de hal van het mu seum een tentoonstelling gehouden over de bezetting, georganiseerd door de Oranjevereniging en oud-ille gale strijders. Deze expositie is een groot succes geworden. Er werden niet minder dan 3000 bezoekers ge noteerd, van wie er 2000 het gehele museum bezichtigden. Gezien dit re sultaat is het te verwachten, dat spoedig weer een expositie in het mu seum zal worden gehouden. Als schenking werd in 1959 ontvangen een aantal historische munten van de heer F. A. P. Kakebeeke, die te vens heeft aangeboden de aanwezige verzameling te beschrijven, zodat de ze beter geschikt wordt voor bezich tiging. Eveneens werd een tweetal schilderijen ontvangen van de fami lie Goemans. De bestuursleden dr. D. Barends en Jr. Oranje traden af als zodanig. Tot bestuurslid werd benoemd de heer J. Sturrm Voor de vervulling van de andere vacature zal naar een ge schikte kandidaat worden gezocht. Verlenging subsidie voor beroepskeuzevoorlichting Gedeputeerde Staten hebben naar provinciale staten een voorstel doen uitgaan om de bestaande subsidiëring van instellingen voor beroepskeuze voorlichting te verlengen met het jaar 1960. Van het bestuur van de Protestants Christelijke stichting voor school- en beroepskeuze in Zeeland was bij Ged. Staten een dringend verzoek binnen gekomen om de provinciale subsidies regeling inzake beroepskeuzevoor lichting te herzien en een hoger subr sidiebedrag vast te stellen. Op veiv zoek van Ged. Staten heeft de Stich ting Zeeland voor maatschappelijk en cultureel werk hiervan advies uit gebracht. Een belangrijke reden om een beslissing hieromtrent aan te houden ligt naar de mening van de stichting o.m. in de wenselijkheid ten principale te overwegen of de provincie ten aanzien van de indivi duele voorlichting bij de keuze van school en beroep nog een taak heeft. Gezien het individuele karakter hier van is subsidiëring eerder een taak van gemeente en rijk dan van de pro vincie te achten, aldus meent de Stichting Zeeland. Hoewel 'n hogere, subsidie de Stichting voor school- en beroepskeuze welkom zou zijn om haar werk te kunnen uitbouwen me nen Ged. Staten naar aanleiding van de door de Stichting Zeeland aange voerde motieven te moeten voorsteL len in het subsidiebedrag van 3 per feval vooralsnog geen verandering te rengen. MIDDELBURG Middelburgse bejaarden muzikaal ingehaald Dinsdagavond hebben de signaalaf- déling van „Achilles" en de muziek vereniging „Excelsior" 127 bejaarden met trórngeröffel en trompetgeschal Middelburg ingehaald. In drie auto bussen van dé „Stoomtram Walche ren" hadden de bejaarden hun jaar lijkse uitstapje gemaakt, dat hen dit maal naar Oisterwijk voerde. Des morgens om 7 uur was het gezel schap vanaf de Markt vertrokken. Na wat druilerig weer, klaarde het later op, zodat toch nog volop geno ten kon worden van de natuur. In Oisterwijk werd de maaltijd ge bruikt. 's Avonds wachtten de beide muziek korpsen de bussen aan het station op, waarna het vervolgens met mu ziek voorop door de stad naar de Markt ging, waar „Excelsior" en „Achilles" nog enkele toegiftjes ga ven. Wedvlucht Uitslag wedvluchtP.V. „De Tele graaf", Middelburg. Pt. St. Maxence 255 km, in concours 141 duiven. 1 P. Philipse; 2 C. Daane; 3, 4, 7 en 9 M. Brasser; 5 C. de Nooijer; 6 D. Hoogesteger; 8 W. Walraven; 10 M. Walraven. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 14-6:Maguda v. Rotterdam; Success v. Rotterdam; Su gar Importer v. Gent; Karesuando v. Gent; 15-6: Spaarnestroom v. Amsterdam. Vlissingen vertrokken op 14-6: Dinkel n. Fulham; Maguda n. Antwerpen; Success n. Antwerpen; Barendrecht op proefvaart Sugar Importer n. Puerto Rico; Kare suando n. Narvik. Gepasseerd naar Antwerpen op 14-6: Charis v. Hamburg: Catharina F. v. Zee- Gnt; Arnedijk v. Hamburg; 15-6: Benin- kust v. Bremen; Nore v. Amsterdam: Fivel v. Teignmoutli-Temeuzen; Beta v. London: Arensdijk v. Le Havre. Gepasseerd van Antwerpen op 14-6: Fi- ducia n. Zee; Nassauhaven n. Rotterdam; Rijnkerk n. Amsterdam: Alpherat n. Rot terdam: Abbedijk n. Houston; Goeree n. Kiel; 15-6: Fambo n. Oporto: Rigel n. Esbjerg; Hado n. Dublin; Diogenes n. Amsterdam. (Slot van pag. 1) men onberoerd was gebleven onder de hoge vloeden tijdens het begin van het weekeinde. Wanneer deze mijnsteendam het 500 meter brede gat tussen phoenix- caisson en 't Noordbevelandse dijk vak geheel heeft afgesloten, zal ook aan dc zeekant, parallel met de eerste dam, een dijk van mijn- steen worden opgeworpen. Tussen deze beide mijnsteendammen zul len duizenden tonnen zand „ge klapt" worden, waarmee dit dijk- lichaam in z'n prille vorm al een sterke, maar uiteraard nog kwets bare zeewering is geworden. Ten slotte zal dit dijkvak dan met 30.U00ton asfalt en andere grond stoffen verder worden afgewerkt. In reserve Voor dit 500 meter lange dijkvak zijn onder meer nodig: 700.000 kubieke meter zand, 150.000 ton mijnsteen, 35.000 vierkante meter zinkstuk- ken en 30.000 ton asfalt. Boven dien houdt men in het kanaal door Walcheren nop- dertien kleine een heidscaissons in reserve. Zo nodig maar ir. Wigeerts verwacht dit niet worden deze caissons inge zet bij de dichting van de laatste 80 meter van de mijnsteendam. Dat het inderdaad door de toegeno men stroomsnelheid een dichting van formaat is, mag blijken uit het feit, dat men ongeveer met de zelfde weerstanden moet werken als bij de dichting van de Zand- kreek op 4 mei van dit jaar. Overigens waren er ook bij de aan leg van de mijnsteendam reeds duizenden kubieke meters zand no dig. Deze dam wordt namelijk min of meer geleegd op een bed van zandDaartoe is er zelfs een persleiding onder water aangelegd, die het zand juist voor de steeds groeiende mijnsteendam op de bo dem spuit. Natuurlijk sleurt de stroming steeds weer een groot deel van dit zand moe, maar er blijft voor het „bed" toch nog vol doende liggen. Overigens zal de mijnsteendam niet onmiddellijk op de phoenix-caisson aansluiten. Tussen de phoenix- caisson en de groeiende dam ligt namelijk nog éen rij kleine een- heidscaissons in de lengterichting van het Veerse Gat. Op deze rij eenheidscaissons zullen de mijn steendammen dus haaks aanslui ten. De ruimte tussen phoenix- caissons en eenheidscaissons (4S meter) zal gedicht worden met twee parallellopende rijen van ie der vier eenheidscaissons. Ook de „bak" tussen deze twee rijen cais sons wordt „volgeklapt" met zand. Wanneer al dit werk gedaan is en het nieuwe 500 meter lange dijkvak dus kant en klaar is, rest er nog „slechts" een opening van 325 me ter. Volgend jaar zullen deze 325 meter met zeven doorlaatcaissons Een onverbiddelijk worden afgesloten, n gigantisch karwei dus tot slot en ook hier zullen de laatste loodjes het zwaarst wegen. Inmiddels zijn deze zeven doorlaatcaissons al In aanbouw in een enorm droogdok bi de werkliaven tussen Veere e*- Vrouwenpolder. Met hun afmetin gen (45 bij 20 bij 18) zijn deze caissons groot als een flatgebouw met vier verdiepingen. VLISSINGEN Concert „Ons Genoegen" De Koninklijke harmonie „Ons Ge noegen" te Vlissingen zal zaterdag avond aanstaande om 8 uur op de Oude Markt een concert geven. Het programma vermeldt de volgende werken: 1. Gildemars, C. J. N. Cori, 2. Noordhollandse paneeltjes, Gerard Boedijn, 3. Ouverture Romanesque, Frits Jakma. 4. Klompendans, A. Lortzing, 5. Erato-mars, Joh. C. de Wit, 6. Entree de Concours, mars, C. J. N. Cori, 7. Five minutes with Cole Porter, 8. Marching Strings, 9. American Fantasie, Fernand Ruell, 10. Imperial Echoes, Arnold Safroni. O.- EN W.-SOUBURG Souburgse sportweek met vele hoogtepunten Zwemrace over 2 km, wielerkoers en voetbal RCSVlissingen Opnieuw zal Souburg een sportweek beleven: van maandag 20 juni tot en met zaterdag 25 juni. Ditmaal lieeft het Souburgs sportcomité wel een bij zonder aantrekkelijk programma sa mengesteld. Hoogtepunten in dit pro gramma zijn onder meer: een zwem wedstrijd in het kanaal door Walche ren over twee kilometer, een wieler koers voor amateurs en onafhanke- lijken en een voetbalwedstrijd tussen RCS en Vlissingen. Maandagavond a.s. wordt de sport week officieel geopend door burge meester A. H. S. Stemerding. Ver volgens is aan de korfballers de eer gelaten om als eersten in deze sport week op te treden. Eerst is er een competitiewedstrijd te zien tussen Animo en Swift ÏI en daarna speelt Zuidwesters tegen een Walchers twaalftal. Dinsdagavond zijn er gym- nastiekdemonstraties door de ver enigingen „Astrow" en „Zuidwesters" Woensdagavond is voor de zwemmers gereserveerd. Eerst kan men een twee lilometer lange zwemrace zien en vervolgens zijn er waterpolowedstrij- den. Zwemmers en zwemsters van de Ganze uit Goes, Luctor uit M'burg, de Zeehond uit Vlissingen en SZV uit Souburg doen aan deze wedstrijden mee. Een jeugdvoetbalwedstrijd tus sen RCS en Jong Ambon (16-20 jaar) en volleybalwedstrijden tussen Zuid westers en VC Matador staan donder dagavond op 't programma. Vrijdaga vond zijn er atletiekwedstrijden, die worden verzorgd door Dynamo uit Middelburg. De slotdag zaterdag 25 juni brengt twee belangrijke evenementen, 's Middags is de traditionele wieler koers voor amateurs en onafhanke- lijlten te zien. Het wordt een race over 100 kilometer. De voetbalwed strijd tussen RCS en Vlissingen is 's avonds te beleven en ongetwijfeld zal dit weer een spannend duel wor den, want RCS heeft tegen Vlissingen al vaker voor een verrassende uitslag Carillonconcert te Veere Ten dienste van liet vreemdelingen verkeer, zal de stadsbeiaardier van Vlissingen en Veere, Piet Broerse, op het carillon van de raadhuistoren te Veere a.s. zaterdag van 2021 uur, het volgende programma uitvoeren; 1 Improvisatie, 2 Sonatine, L. v. Beethoven, 3 a) Wals; b) Air, W. A. Mozart. 4 Diverse Engelse volkslie deren, 5. Drie voordrachtstukjes van Ger. Hengeveld, a) Wiegeljedje; b) Spring in 't veld; c) Uit lang ver vlogen tijden, 6 Diverse Italiaanse volksliederen, 7 Thema ostinato, W. Vogel, 8 Barcarolle, v. Weber, 9 Fi nale. Zware hersenschudding na val van zolder De hoer J. K. uit Rilland-Bath heeft bij een val van een zolder een zware hersenschuding opgelopen. Bij het opruimen van de zolder struikelde hij over een kist en viel op een vier me ter lager gelegen betonnen vloer. Eerste hulp werd verleend door de arts de heer J. T. Kamps. In hét be gin leek de toestand niet zo ernstig, maar de dag na het ongeluk achtte dokter Kamps opname in het zieken huis te Goes noodzakelijk. f Advertentie) 't Is nu een goede tijd voor fijnproevers Allereerst zijn er de mal se Hollandse Nieuwe. Be roemd in heel de wereld en terecht. Ze zijn onbeschrijflijk heerlijk en nu ook voorde lig- Grijp 'm bij z'n staart. Dan is er vers gerookte paling, verfijnd van smaak. En er zijn garnalen. Heerlijke garnalen. Nu kunt U meer variatie brengen in uw menu. Nu kunt U genieten. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: W. Gijssel—Kole, d.; F. Ban ning—Dekker, z.; J. II. Rodermond—van der Leek, z.; J. PietereSchippers, z.; C. L. NieuwkoopLuitwleler, d.: E. M. Boo gaard—Steenbakker, d.; A. M. Urbanus Burger, z.; S. M. T. van der Zee—Adam, z.: A. Alexander—Soewarti, z.; P. H, GeensenSiecker, z.; E. M. StevensHeij- mans, z.; K. M. bij de Vaate—van Splun- der d..: E. Schroeversde Moet, d.; J. Weteringsvan* den Ende, z.: M. C. Va derSchreurs, z.; F. C. Vosvan Waas- bergen, d.: J. Schoegje—Heij, z.; J. C. Mehlbaum—Boogaard, z.; M. J. v. d. LindenHolla, d. Ondertrouwd: O. de Jonge. 22 jaar en N. C. de Beste, 21 jaar; W. F. Maas. 23 jaar cn M. M. Imanse, 20 jaar; E. A. Frejd, 27 jaar en H. C. Heij en, 22 jaar. Getrouwd: S. J. Roeise, 50 jaar en S. Th. Thesing, 32 jaar; E. E. A. Gutten- berg, 21 jaar cn H. van der Weijde. 19 jaar; W. B. Maasdam, 27 jaar en A. G. Bakker, 33 jaar; H. Jasperse, 23 jaar en M. A. C. van der Star. 21 jaar; J. van der Meeren, 23 jaar en M. A. A. Falhaber, 20 jaar; L. de Rijker, 21 jaar en N. Sools- ma, 20 jaar: H. F. van Goch, 27 jaar en F. M. Visser, 20 jaar: R. R. Quaegebeur, 37 jaar en M. Schout, 31 jaar: A .M. L'Herminez, 23 jaar en N. M. Macaré, 21 jaar; P. G. Kas, 23 jaar en A. J. Rouw. 21 jaar. DOMBURG. Bevallen: D. Jobse—de Visser, z. Getrouwd: J. Raaijmakers, 36 jaar en M. Boone, 33 jaar. Overleden: A. Wisse, 85 jaar, wedn. van J. Sinke. VEILING TEKNF.UZEN Per 100 stuks. Sla 3.00-3.50. Per stuk: Bloemkool A 25-35, All 18-36, B 13-22, Bil 10-14, CII 10-15, afwijkend 10-19, Groene komkommers B 25-36, C 18-21, Witte kom kommers All 0-35. Bil 22-36, C 20-22. Per bos: Selderij 26-28, Peen 40-42, Kroten 5- 13, Uien 4-12, Sjalotten 7. Per kg.: Eerste lingen I 32-39, U 24-36. Kriel 20-29, Doré I 37-41. II 26-37, Kriel 25. Bintje: 10, Andij vie 28-32, Asperges CII 1.40-1.64, Princes- sebonen 1.50-1.70, Tuinbonen 18-24, Dop erwten 25-53, Peulen 75-1.19, Rode kool 24, Savooiekool 7-12, Spitskool 17-19, barber 5-21, Tomaten A l 20, AH 94-1.02, Bil 1.10, CII 75-79, CC 15-81, Aardbeien per doosje: M. FrUhernte I 22. II 15-18, Regina I 18-26, II 12-18, afwijkend 12, Ta lisman I 18-29, II 16-23, Ydun I 25, II 15. Sengana I 20-29, II 12-21, P. Walbaum 1 30, II 18, Juspa I 20, Souvenir de Charles I 29, Aardbeien per kg. II 47-57, Kersen BI 1.15-1.24, U 70-76, Frambozen per doos je 32-39. De eerste rode kool werd aangevoerd door de heer Jos. de Rijk te Walsoorden. M. Boone te Bruinisse werd ten grave gedragen Na een rouwdienst in de kerk van de oud gereformeerde gemeente, waar van hij bijna 50 jaar diaken is ge weest, is dinsdagmiddag te Bruinisse de heer M. Boone ter aarde besteld. De rouwdienst werd geleid door ds. W. Gebraad uit St. Philipsland, die sprak over Prediker 9 vers 5. Aan de froeve werd het woord gevoerd door ugemeester L. de Jonge van St. Phi lipsland, een vriend van de overlede ne. Hij memoreerde de verdiensten van de heer Boone als lid van het Burgerlijk Armbestuur. Verder spra ken ds. Gebraad en de heer Harme ien te Den Haag, de architect van het kerkgebouw. Hij wees op de liefde, die de heer Boone voor dit kerkje had gehad. De heer Harmeien sprak namens de familie een woord van dank voor de belangstelling. Officiële publikatie VLISSINGEN. DRANKWET. VERZOEK VERLOF B. B. en W. van Vlissingen. gelet op artikel 45 der drankwet, doen te weten, dat bij hen is ingekomen een verzoek van de heer Berend Schuur, wonende te Vlissingen om een verlof tot de verkoop uitslui tend van alcoholvrije drank (verlof B) voor de beneden-voorlokaliteit van het perceel Walstraat 72 en dat van 16 Juni 1960 af gedurende twee weken tegen het verlenen van het gevraagde verlof schrif telijke bezwaren kunnen worden inge diend bij burgemeester en wethouders voornoemd. Vlissingen, 15 juni 1960. VEERTIG JAAR VOOR DE KLAS Dank van katholiek Terneuzen en kanaalzone HET VEERTIG jarig ambtsjubileum van de onderwijzer J. M. Mossevelde te Terneuzen is woensdagmorgen voor velen aanleiding geweest hem dankbaarheid te tonen voor het vele werk wat hij gedurende veertig jaar voor katholiek Terneuzen en de ku- naalzone heeft gedaan. Nadat in de parochiekerk een heilige mis van dankbaarheid was opgedragen, werd de heer Van Mossevelde met zijn fa milie ontvangen in een feestelijk ver sierd parochiehuis. Het hoofd van de r.-k. uloschool te1" Terneuzen, de heer J. Verwil- ghen noemde de jubilaris na veer tig jaar voor de klas te hebben ge staan nog zeer vitaal. Nadat de heer Van Mossevelde een jaar te Hulst en een jaar in Dïdam onder wijs aan de openbare lagere school had gegeven kwam hij naar Terneuzen en was tien jaar lang onderwijzer aan de katholieke la gere school. In 1932 volgde zijn benoeming tot onderwijzer aan de r.-k. ulo, nadat hij zijn hoofdakte behaalde en Frans cn Engels had gestudeerd. Het was voor al over die eerste moeilijke jaren van de rooms-katholieke ulo, dat de heer Verwilghen uitweidde. Aan klasloka len was er toen 40 vierkante meter ruimte en mede door de grote steun van de heer Van Mossevelde is de school belangrijk uitgegroeid. Vooral hierom bracht de heer Verwilghen de In een feestelijk versierd parochie huis te Terneuzen maakten velen woensdagmorgen van de gelegenheid gebruik om de onderwijzer J. M. van Mosselvelde flinks) met zijn veertig jarig jubileum te feliciteren en hem hun dankbaarheid te tonen voor wat hij gedurende die tijd voor katholiek Terneuzen en de kanaalzone heeft gedaan. Foto P.Z.C.) jubilaris mede namens de collega's zijn hulde en feliciteerde hem ook na mens de inspecteur, mr. L. G. Wolf. Pastoor Van Campen noemde de heer Van Mossevelde een eerlijk en een voudig mens, die vooral vanuit zijn godsdienstige overtuiging de vor ming van de jeugd behartigt. Voor alles wat de jubilaris in het belang van parochie en kanaalzone heeft gedaan, bracht hij hem hartelijk dank. De heer Van Mossevelde ont ving een geschenk onder couvert. De heer J. van der Sneppen, lid van de oudercommissie dankte de jubilaiis namens de ouders en de oud-leerlin gen. Ook mevrouw Van Mossevelde be trok hij in zijn huldiging. Geschenken werden voorts aangebo den door de heer Maas, namens de collega's, Johnny Abbinlt. Irene van der Sneppen en Lqes de Hulsters, na mens de leerlingen. De schoolband zorgde voor de ipuzikale omlijsting van deze feestelijke morgen. Ter receptie verschenen vele collega's en oud-leerlingen, terwijl een groot aantal schriftelijke gelukwensen en bloemen werden binnengebracht. VEILING UOTTERDAII 14 Juni. Andijvie 15—21: Bloemkool I A 17—14, n A 13—29. I B 17, II B 12; Kon> kommers A 16-25. B 15—18, C 10: Bos- peen exp. I 15—35, II 10—14: Waspeen I A 27—38, n A 21—24; Sjalotten 15—25; Vr. aardappelen grote 2734, poters 25 32, kriel 23—28; Aardbeien I A 27—36, II A 16—28; Rode bessen 26—44. per kg 122—131: Aardbeien I 88—143, II 61—118; Spitskool 6—11; Kroten 21—27; Sla 1 3},10; Spinazje I 23—33, II 13; Kroten II 8—15; Peterselie 7—16: Selderij 6—10; Rabarber 4—10; Postelein 13—16: Tuin- bonen 28r-34; Dubb. bonen 170179; Snijbonen 88145; Peulen 4097; Combi natie I: Tomaten A 6.50, B 6,40, C 6,20, CC 3,80; Combinatie II: Tomaten A 6,50. B 6,30—6,50. C 5,60, CC 3,70; Doperwten 4151; Perziken 12—26; Pruimen 512, per kg 89—168. VEILING KRABBKNDIJKE 15 juni. Industrie-aardbeien: Jucunda I 81, II 72, afw. 46: Aardbeien per doos: Regina I 18—23, II 12—18: Mach. Frü- hernte I 2122. II 14—17; Senga Sengana I 22—28, U 12—18: Talisman I 18—28, II 19; Deuts Evern. II 16; Jucunda II 13; Ymond I 23, II 13; Aardbeien per kg: Regina II 4661; Mad. Moutot II 54: Mach. Frühernte II 47—56; Juspa I 6365, afw. 49; Senga Sengana II 58. 15 Juni. Bospeen 10-40, Waspeen 13-28, Sla 3-3'/», Bloemkool 10-40, Komkommers 8-27, Tomaten 45-1.19, Erwten 11-35, Peulen 50- 1.03, Tuinbonen 23-31, Stamboon dubbele princessen 1.49-1.82, Postelein 18-38. Savooie kool 7, Rabarber 4-11, Radijs 5-7, Rode kool 42, Kas snijbonen 1.20-1.70, Krombekken 63, Bos kroten 11-15, Spitskool 5-6, Aardappe len 12-33, Aardbeien 45-1.38, Kersen 71-1.30, Kaspruim 6-18, Kasperzik 10-47, Frambo zen 60-2 20. 15 juni. Aanvoer 11.000 kg. AA extra 2.40, AA I 1.80, A extra 2.00-2.10, A I 1-70-1.75. B extra 1.65-1.70, B I 1.20, C extra 1.00, C I 0.70-0.75, D I 0.50-0.55, E 1 0-50, E H 0.35- 0.40, F I 1.05-1.20, Stek 0,40-0.45. VISMIJN VEERE 15 juni. Exportgarnalen, aanvoer 1294 kg. 2.83r3.83, Handelsgarnalen, aanvoer 73 kg. 3.24-3.29, Schar, aanvoer 242 kg. 29-45, Bot aanvoer 286 kg. 16-20, Wijting, aanvoer 64 kg. 16-21, Tong, aanvoer 230 kg. 1.52- 2.80, Rog, aanvoer 17 kg. 20-31, Paling, aanvoer 9 kg. 1.74?2.90, Griet, aanvoer l kg. 1.11, Tarbot, aanvoer 3 kg. 1,71, Kreeft aanvoer 1 kg. 3.11, Visiever, aanvoer 2 kg. 6.02, Doorgedraaide vis, aanvoer 1006 kg. V.V.Z.B. GOES 15 juni. Export en Industrieveiling. Kruis bessen. export 82-92, Jucunda I 82. II 67, Regina I 84, II 67. Mad. Moutot I 78. II 54. Mach. Frühernte I 74, IX 67, Sengana I 74, H 67, Diverse aardbeien, afw. 45. Aard beien per doos: Mach. Frühernte I 17-22, II 13-16, Regina I 18-25, IX 14-20. afw. 13-15, D.Evem II 13, Sengana I 22-30, H 16, Talis man I 24-35, H 15-21, Mad. Moutot I 19, II 16, Jucunda I 18. Aardbeien per kg. met dop: Mach. Frühernte II 57-60, afw, 52-54, Regina I 63-75, II 50-60, afw. 4548, Senga na II 51-58, Talisman I 70, II 55-60, Mad. Moutot I 73-87, II 57-79, afw. 46-54, Jucunda II 65, Juspa II 55-56, Druiven I 3.80-3.90, Earley Rivers I 1.33-1.38, II 1.09-1.15, HI 80, Frambozen per doos I 47, II 42-45. Groen ten: per stuk: Bloemkool AI 22-23, An 20-21, BI 12-19, Bil 11-16, Cl 10-14, afw. 10-15. Kropsla I 3, Komkommers A 21-33, B 23-28, C 20-25. per bos: Wortelen I 32-40, II 24, Kroten 8-14, Selderij 7. Per kg.: Tomaten A 98-1.00, B 67, Rabarber 3-7, Waspeen 35, Spinazie 26-36, Peulen 90-1.40, Postelein 28-31, Groene sav. kool 9-12, Tuinbonen 37-38, Dubb. pr. bonen 1.70-2.30, Dorperwten 51- 60, Spitskool 12-14, Zeekraal 66-74. Oude aardappelen 7-8, Vr.-aardappelen grote 24- 32, Drielingen 23-26, Kriel 16-21. VEILING „KAPELI.E-BIEZELINQE EN OMGEVING" 15 juni I960. Kruisbessen 63-71, Aardbeien zonder dop industrie: Regina I 90-85, IX 76, Mach. Frühernte I 82, II 74, Sengana I 88, II 74, Juspa I 71, H 45. Jucunda I 79, II 71, Madame Moutot I 73, II 71, Diversen af ijkend 45. Aardbeien per doos van 2!.'i ons: Regina I 20-27. II 12-21. Mach. Früh ernte I 21-25, II 14-18, Talisman I 28-41, II 15-26, Sengana I 24-32, II 14-18, Juspa I 21-24, II 17-19. Madame Moutot I 18-21, II 16, Madame Lefeber I 18-19, II 12-16, Red Gauntlet I 36-42, II 16-28, Cambridge Vi gour I 32-35, D.Evem II 13-16, Merton Prin cess I 36. Jucunda I 21. II 15-17, Aardbeien per kg.: II 59-81, afw. 45-61. Frambozen per doos van 2!A ons: Malling Promise I 40-61, II 30-12, Kersen: Earley Rivers I 1.02-1.11, II 62-87. ill 54 alles per kg. Rode bessen per doos van 2Vs ons: Jhr. van Tets I 58, Aardappelen nieuw I 27-30, II 24-26, Drielin gen 18-23, Kriel 12-19. Aardappelen oud I 10-12. IX 10. Groenten: Kropsla 3, Bloem kool 13-38, Boskroten 11-17, Bospeen 42, Ra barber 812-91*1, Sjalotten 8!ï-9, Spitskool 11- 14, Radijs V-'z. Savooiekool 13. AARDAPPELVEILING SINT-ANNALAND Dore gewone 31,60 31,83; Drielingen 24,20, 24,49; Kriel 19,51, 21,81. AFDELING SCRERPENISSE Doré gewone 32,03; Drielingen 23,— Kriel 18,01. Aanvoer 5 ton. COÖPERATIEVE VEILINGVERENIGING „WALCHEREN" G.A. - MIDDELBURG 15 juni. Aardappelen. Aardappelen, grote 28-31, Drieling 22-27, Kriel 20-22. Aanvoer aardappelen 14 ton. Fruit: Aardbeien doosjes: 20-33, per kg. 78-1.19, Perziken per stuk 6-43, Rode bes sen per doos 40-50, Kersen per kg. 1.30, Druiven per kg. 4.04-4.10, Tomaten A per kg. 1.00-1.06, B 1.04-1.06, C 98. Groenten: Bloemkool 4 stuks per kist 10-37, 6 stuks per bist 10-30, 8 stuks per kist 10-12, 10 stuks per bist 10-12, Andijvie 7-31. Sla 3- 5, Spitskool 5-6, Tuinbonen 24-36, Doperw ten 57-71, Rabarber 5-9, Spinazie 17-50, Postelein 20-38, Kas snijbonen 1.40-1.51. Dubbele bonen 1.50-2.11, Waspeen 10-43, Bos kroten 7-15, Bospeen 10-30, Komkom mers A per stuk 20-37, B 13-25, C 10-21, Asperges 1.81-2.48, Rodekool 17. De eerste rode kool werd aangevoerd door de heer L. Joziasse en Zn., Dorps- straal 45, Serooskerke. BERGEN OP ZOOM EIERNOTERINGEN Eiernoterlngen van de Coop. Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom. Ingaan de donderdag 16 Juni 1960. Prijsklasse 0. 16 cent, idem I 15 cent, idem II 14 cent, idem III 13 cent, idem IV 12 cent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3