Vissers uit Yerseke strandden op de kust bij Wijk aan Zee éüijpe Zeeuwse Almanak LAATSTE NIEUWS WINKELIERS IN OOSTKAPELLE TEGEN PARKEERVERBOD HET VERKEER WORDT GETELD LANGS DE ZEEUWSE WEGEN Agenda 2 F tiO V I N C I A Lbl '4 EMU. W.a E (JU.UttAN 'I WUHlNSDAG 10 jUm xaoiJ NA TWEE BANGE UREN GERED (Advertentie) Kotter Wilhelmina(WR-136) kreeg net in de schroef (Van een speciale verslaggever) Een dringend noodsein van de twintigjarige schipper A. Sin- ke uit Yerseke, van de Wie- ringer kotter „Wilhelmina", de W.R. 136, verbrak dins dagmorgen om half vijf de stilte in de ether op de nood- golf. Het houten vissersschip met drie opvarenden aan boord was in een harde bries gestrand op de kust tussen Wijk aan Zee en Castricum aan Zee en verlangde drin gend reddingboot-assistentie, daar de kotter veel water overkreeg en lek raakte. Het scheepje was in het onge rede geraakt doordat een van de twee trawlnetten in de schroei terechtkwam. De kot ter zette twee ankers uit, maar deze hielden niet door de zware branding, die er on der de kust liep. Twee uur la ter waren de drie mannen: schipper A. Sinke, zijn 23- jarige broer W. Sinke uit Yer seke en de 22-jarige matroos K. Sperling uit IJmuiden na een spectaculaire reddings actie door de motorstrand- reddingboot van Wijk aan Zee, aan land op het strand van Heemskerk. Nadat de schipper zijn melding had gedaan, kwamen twee andere kot ters in de nabijheid, maar de be manningen van deze twee scheep jes konden weinig uitrichten. Zij waren niet in staat de WR-136 te bereiken. Uit IJmuiden ging om vijf uur de motorreddingboot ..Neeltje Jacoba" naar zee en in Wijk aan Zee werd de bemanning van de motorstrandreddingboot uit de veren gehaald. Intussen lag de WR-136 in dc branding zwaar te stoten op de zandbank. Er liep nog steeds vloed, waardoor het scheepje, aat in twee meter diep water lag. steeds hogere zee- en overkreeg. De bemanning pro beerde de kotter op de wind te draaien en het scheepje op eigen kracht vlot te brengen, daar de motor nog steeds werkte. Er drong echter steeds meer water de machinekamer en het visruim binnen. De motor van de „Wilhel mina" moest om tien minuten over (Advertentie) Centrale verwarming SAWEMA N.V Nederstraaf 19 - Middelburg Tel. 01180-2962 vijven worden gestopt, daar de koelwaterpomp in plaats van wa ter, zand oppompte. Het scheepje stond wel voor driekwart vol wa ter. „Wij kunnen er niet lang meer opblij. ven", zei do schipper. „De mast staat te trillen, laat de redding boot gauw komen". De dienstdoende radiotelegrafist van Scheveningen.Radio stelde de schipper zo veol mogelijk gerust. Omstreeks twintig minuten over vijf moest de schipper melden, dat het water nu ook van bovenaf in de machinekamer binnendrong. Even later stond deze vol water. „De zeeën stromen ook in de brug. Ik sta tot mijn knieën in het wa ter", vertelde de schipper via de radio. Tegen half zes kwam de reddingboot „Neeltje Jacoba" bij de WR-136. Deze kon echter weinig uitrichten, daar dit type reddingboot niet ge schikt is voor het werk dicht onder 't stand. De opvarenden van de red dingboot trachtten een lijn over te schieten om verbinding te maken met de kotter, zodat deze dan kon worden vlotgeslecpt, maar deze po ging moest worden gestaakt. Bijna radeloos meldde de schipper even na huif zes. dat twee van de drie bemanningsleden, die niet kon den zwemmen, niet langer aan boord wilden blijven en in zee wil den springen om de wal te berei ken. Schevcningen Radio en de reddingbootbemanning drongen er op aan aan boord te blijven. Met moeite „U kunt nog altijd zwemmen Ook de eollcga-schippers van de kotters in de -buurt legden er nog eens de nadruk op. Dé schipper j van de „Wilhelmina" kon de twee mannen met moeite- tegenhouden. Daar de motorstrandreddingböot van Wijk aan Zee, die tenslotte dê red ding moest brengen, om kwart voor zes nog steeds niet in zee was, drong de schipper nogmaals op assistentie aan. „Ik sta bijna tot mijn middel in liet water", zei hijomstreeks zes uur. Het schip begon dwars te slaan. Bo vendien ging 't reddingvlot van de WR-136 in de branding verloren. Een paar boeien en zwemvesten bleven als enige redmiddelen aan boord over. Opgelucht kon de kust wacht van IJmuiden om zes uur rapporteren, dat de motorstrand reddingboot van Wijk aan Zee in de branding was gelanceerd. De ranke boot snelde buiten de bran ding in noordelijke richting om de WR-136, die steeds meer slagzij begon te maken, hulp te bieden. Om half zeven was de Wijker boot ter plaatse en begon de reddings operatie. Langzaam liet de red dingbootbemanning de sleepzalc vieren, zodat men de reddingboot door de hoge branding naar de kot. ter kon laten afzakken. Daarna was het snel voor elkaar. De drie mannen sprongen over en werden iets na half zeven op het strand van Heemskerk aan land gezet. Op de politiepost te Wijk aan Zee kregen zij een hartelijk onthaal en werden zij van droge kleren voor zien. Later keerden zij naar het strand terug om na te gaan hoe hun vaartuig kon worden gebor gen. Hierover bleek gisteravond nog geen zekerheid te bestaan. De schade- expert die de gestrande kotter heeft onderzocht, zal eerst overleg moeten plegen met de assuradeu ren. Van de Wieringer Icolter Wilhel minade W.R. 136met 'schipper A. Sinke uit Yerseke, loerden dins dagmorgen in alle vroegte noodsei nen opgevangen. Het houten vissers schip teas in een harde bries gestrand op de kust tussen ,7ijk aan Zee en Castriomn aan Zee, waar het veel water maakte. VAN TOT GRANAATJE Bij de opruimingswerkzaamheden \aii de bunkers in de Zwarte Polder te Cadzand klonk plotseling een on gewoon harde slag tussen het ru moer van de tot ontploffing gebrach te dynamietlading in het beton. Scherven vlogen in het rond, en en kele personen liepen door de vallen de stukken lichte verwondingen op. Bij nader onderzoek bleek er zich een kleine granaat tussen liet beton te hebben bevonden, die bij de oprui mingswerkzaamheden tot ontplof fing werd gebracht. EERSTE PRIJS Het dameszangkoor „Crescendo" uit Westdorpe is niet zonder succes naar Halsteren getogen om mee te doen aan het concours voor r.-k. zangverenigingen. Het koor sleep te. onder leiding van de heer.R. Pollet, met 323 punten de eerste prijs in de tweede afdeling in de wacht. AANBEVELING De man vertoonde geen spoor van nervositeit en toch kende die tandarts in Middelburg hem niet. Weshalve: hij zich verbaasde. Want de meeste nleu we patiënten namen belangrijk min der zelfverzekerd in de stoel plaats dan deze onbekende landbouwer. ..Mijn reputatie mag er blijkbaar nog steeds zijn", peinsde de tandarts en terwijl hij zich gereed maakte om de man aan een behandeling te onder werpen, vroeg hij terloops: „Hoe ben je zo aan mijn adres gekomen f". Het was vrij eenvoudig. De buurman had hem van advies gediend; die had gezegd: „Je moet naar die-en-die gaan. Die'trek ze d'r uut as suker- peën!" ..Fijne aanbeveling", dacht de tand arts en begon te trekken.... SCHADE De hevige slagregens van de laatste weken hebben in Zeeuwsch-Vlaande- ren hun sporen reeds achtergelaten. Op diverse plaatsen werd aan de ge wassen op het veld aanzienlijke scha de toegebracht. Vooral het vlas is op vele plaatsen door de regens plat geslagen, hetgeen bij het oogsten ex tra moeilijkheden en kosten met zich mee zal brengen. EEN IN TWEE Sinds kort hebben de twee molens van St.-Annaland slechts één mole naar. De heer Breiis is reeds lange tijd eigenaar van de molen „De Vier Winden" waarin een elektrische maalderij is ondergebracht. Hij heeft nu ook de tweede molen, die van de heer Ivodde, overgenomen. Voor de lieer Kodde was de molen op de mo lendijk, die nog met windkracht werkte, niet meer rendabel wegens de steeds kleiner wordende varkenshou derij in Zeeland. VERBROEDERING Zondag zal het in de plaats Oostburg opmerkelijk rustiger zijn dan op an dere zondagen. Dat komt door de ver» broederingsdag met de Belgische plaats Zomergcm bij Gent. Die ver broedering manifesteert zich door een bezoek van de Oostburgse muziekver eniging „Harmonie" met drumband aan Zomergem. Bovendien trekt een stoet van 30 reclame-auto's mee naar de bevriende Belgische plaats, om er deel uit te maken van een grote re clame- on folklorestoet. Dit alles past in het kader van de Zomcrgenise zo merkermis, waarbij ook het eerste Beigië-Holland Festival zal worden gehóuden. Hieraan verlenen onder meer het jeugd-accordeonorkest uit Vlissingen, en een showband uit Ber gen op Zoom hun medewerking. In een speciaal programmaboekje heeft de Oostburgse middenstand in het verbroederingskader speciaal de aan dacht van de Belgische kooplustigen op de Oostburgse zaken gevestigd. Prentbriefkaart 42 jaar te laat Beter laat dan nooit, heeft men kennelijk bij de posterijen ge dacht, toen een meer dan veertig jaar oude prentbriefkaart onder het stempel kwam. Al meer dan vier decennia was de kaart, met een afbeelding van de Haagse hu- zarenkazerne, op weg van de re sidentie naar 't Zeeuws-Vlaamse Schoondijke. Op 5 juli 1918 werd de kaart ge stempeld in Den Haag. Op 1 juni 1960 kreeg de kaart het poststem pel Vlissingen en op 11 juni 1960 deponeerde de postbode, accuraat als altijd, de kaart op het juiste adres in de brievenbus Zending export-sigaren kan door plotselinge ïnvoerbelem- meriugen niet uitgevoerd wor den. Gedeelte wordt morgen op de Middelburgse markt verkocht tegen prijzen, die vér beneden de werkelijke waarde liggen. De verkoop van deze le klas sigaren, alsmede van een zen ding export-shag en rooktabak zal plaatsvinden in een speciale stand, die ten gerieve van het publiek kenbaar is gemaakt door rood-gele vlaggen. Raad Schoondijke stelde begroting 1960 vast De gemeenteraad van Schoondijke, die dinsdagavond in openbare verga dering bijeenkwam, heeft de begro ting voor het jaar 1960 als volgt vastgesteld: inkomsten en uitgaven gewone dienst, f 6S4.466.56, met een post onvoorzien van f 2189,60 en een tekort van f 9500. Dit tekort zal wor den aangevuld uit de saldireserve. De kapitaaldienst vertoonde aan in komsten 'n bedrag van f 1.915.401,71 en aan uitgaven f 2.287.329,32, met een tekort van f 317.927,58. Aan de schoolvereniging ..Johannes" zal een subsidie van f 3275 voor de aanschaf van een oliekachel en een filmprojector worden uitgekeerd. De Centrale van Katholieke Militaire Te huizen en het Humanistisch Thuis front zullen gedurende het tijdvak 1961-1965 een subsidie van 1 cent per inwoner ontvangen. De presentiegelden voor het bijwonen van raadsvergaderingen werden als volgt opnieuw vastgesteld: f 10. voor vergaderingen overdag, f 7.50 voor vergaderingen 's avonds "en f 5.-=— voor commissievergaderingen. De raad ging voorts akkoord met het voorstel de vloeren van de openbare school te vernieuwen en van een li- noleumdcklaag te voorzien. Tweedaags congres Chr. Textielbond te Vlissingen De Christelijke Textielbond houdt aanstaande maandag en dinsdag in „Britannia" te Vlissingen een twee daags congres. De eerste dag is de huishoudelijke vergadering en dins dag zal onder meer professor J. Wa terink het woord voeren over het „opvolgingsrecht in de middenstand". Dakspanten chr.-geref. kerk Zierikzee worden versterkt Na de sluiting van de christelijk ge reformeerde kerk te Zierikzee heeft het kerkbestuur onmiddellijk maat regelen genomen teneinde weer zo spoedig mogelijk diensten in het ge bouw te kunnen houden. Het ziet er naar uit, dat dit reeds over enkele weken het geval zal zijn. Het grootste gevaar leveren namelijk de dakspanten op, die niet langer be trouwbaar zijn. Voor «de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoe zicht was dit de belangrijkste reden B. en W. van Zierikzee te adviseren, de kerk te sluiten. Bij .wijze van noodmaatregel zullen deze spanten thans met trekankers worden verste vigd. De materialen voor deze ver sterkingen zijn reeds besteld en zul len volgende week arriveren. Aanbesteding 8 woningen in Sint-Maartensdijk De raad van Sint-Maartensdijk heeft dinsdagavond goedkeuring gehecht aan het voorstel van B. en W. om acht woningwetwoningen aan de Vier-meistraat in plan „West" onder hands aan te besteden aan de plaat selijke firma A. MullerFranke, voor een bedrag van f 89.884. Hierbij zijn inbegrepen de kosten voor leveren en heien van 54 palen. Tevens werd be sloten bij het rijk voorschotten en bijdragen voor bouw- en grondkos- ten voor deze woningen aan te vra gen. MIIIIIIIIIIIIIIIIM Rijksarchief in Zeeland In de ogen van Mr. Van Riel H van de V.V.D. mankeert er in het algemeen nog al wat aan de Nederlandse archieven, zo H bleek tijdens de behandeling van de nieuwe archiefwet in cle Eerste Kamer. Veel belangrijke stukken zijn niet meer aanwe- zig of niet te vinden en heel H veel wat gemist zou kunnen worden, wordt bewaard. De s staatssecretaris van o. k. en w. is daarop niet ingegaan. Wel deelde hij mee, .dat behal» ve dat er sprake is van een H nieuw archiefgebouvv in Arn- hem, ook besprekingen worden H gevoerd over eventuele gebou- wen in Leeuwarden. Zwolle, Noord-Brabant en Middelburg. (Noot redaetiè: Voor wat be- treft de bouw in Middelburg H gaat het hier om het braaklig- gende terrein hoek Balans-St. f§ Pictersstraat bij de Abdij. Het huidige rijksarchief is geves- tigcl in de zogenaamde Kanun- nikenwoning van de Abdij, H maar deze huisvesting is onvol- doende, terwijl deze woning bo- vendien gerestaureerd moet worden). lIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllM GEMEENTERAAD VERGADERDE In beroep tegen een besluit van dé raad Tijdens dc raadsvergadering, die dinsdagavond te Oostkapelle werd gehouden, deelde de voorzitter, bur gemeester F. G. Sprenger mee, dat een groep winkeliers in beroep is ge gaan tegen liet raadsbesluit om gedu rende de maanden juni tot en met augustus een parkeerverbod voor een gedeelte van dc Dorpsstraat in te voeren. Zij vrezen, dat, dit schadelijk zal zijn voor hun zaken. De x-aad, die deze kwestie nogmaals uitvoerig be sprak, handhaafde echter zijn stand punt, dat de huidige toestand ontoe- laatbaay is. De heer A. Don (p.v.d.a.) wenste de presentiegelden van het raads- college aan te passen aan de hui dige normen en van f 5 op f 10 te brengen. Zijn voorstel werd echter met 3 tegen vier stemmen verworpen. Voor stemden de heren A. Don (p.v.d.a), S. Roelse (p.v.d. a.) en J. de Visser (s.g.p.). Het voorstel om afwijzend te be schikken op een subsidieverzoek van (Slot van pag. 1 riscerde verkeer, belangrijk is toege nomen. Tussen Middelburg en Grijpskerke werden op 11 mei 752 motorvoertui- §en geteld tussen 7 en 21 yur. Van erooskerke naar Middelburg reden tussen 6 en 24 uur 789 voertuigen, maar van 1 tot 21 uur 724, zodat de Seisweg nog iets drukker was dan de Noordweg. Wat kunnen de statistici en de water staats- en waterschapsmannen nu uit deze cijfers opmaken? Onder meer, dat voor de meer dan 4000 auto's, die nu per dag over de Nieuwe Vlissip- seweg rijden, 'n verdubbelde rijbaan stellig geen luxe zou zijnNu er evenwel geen plaats is voor een bre» dere rijbaan, zal de nieuwe weg Vlis» singen-Nieuwland hier zo spoedig mogelijk het verkeer moeten opvan gen. Wegen en fietspaden Voorts lean deze telling wellicht een oplossing brengen voor het vraag stuk hoe groot de nieuwe veerboot Kats-Zierikzee in 1965 moet zijn. Ook zouden de resultaten v$n invloed kunnen zijn voor de eventuele aanleg van een fietspad van Riland naar Bath. Mede on basis van de resulta ten van de tellingen van 1955 Is langs de weg 's-Heer-ArendskerkeHein- kenszand een fietspad aangelegd. Te vens is het de bedoeling om in de toekomst een tclpunt te vestigen op of in de omgeving van do nieuwe dam door het Vccr.sc Gat. De resulta ten hiervan zijn welieht zodanig, dat het rijk een tweede rijbaan naast de provinciale weg noodzakelijk acht. Recreatie Op 10 juli a.s., zullen uitgaande van de P.P.D. telingen worden gehouden om een indruk te krijgen van het recreatieverkeer. Deze tellingen gel den speciaul voor do kuststreek van Zeeland en Zuid- en Noord-Holland enhet achterland van deze streek. De tellingen in het achterland zullen geschieden door rijks» en provinciale waterstaat. Behalve de registratie van het verkeer zal ook een teling worden gehouden van de bezetting der voertuigen. In Zeeland zi.jp er 5 „tolstations"; in de omgeving van Cadzand, Brcskens. Koudekerkc, Aagtokorke en liet Schouwsc Sorooskerke. In overleg met de burgemeesters van verschil lende gemeenten zal de P.P.D. waar schijnlijk met medewerking van de Zeeuwse scholieren tellingen verrich ten bij de strandovergangen. Daarbij zal een aantal strandbezoekers ge vraagd worden waar ze vandaan ko men, hoe lang ze aan de kust vakan tie houden enz. het centrum voor Katholieke Militai re Tehuizen ontlokte enige discussie. Besloten werd deze zaak aan te hou den. Voor de aanschaf van twee schrijfmachines ten behoeve van de reval'idatie-afdeling van „Zonneveld", werd een krediet gevoteerd. Tenslotte werd uitvoerig van gedach ten gewisseld over enkele wijzigingen in het uitbreidingsplan. De voorzitter merkte hierbij onder meer op, dat indien men Oostkapelle tot een aan trekkelijke hadplaats wil maken met aanlokkelijke bouwterreinen, men hiervoor ook het benodigde kapitaal moet willen verstrekken. Mosselseizoen staat weer voor de deur Hoewel de Waddenzee officieel nog niet gesloten is voor de mosselzaad- visserij, zijn de meeste schepen deze week toch niet meer naar het'noor den vertrokken. Zo krijgt de mosselvissersvloot enige tijd gelegenheid om de vaartuigen weer wat op te knappen, want, zo als gemeld, begint 4 juli het mos» selseizoen. Niet alle vissers zullen direct aan dc levering kunnen deelnemen, omdat de groei niet op alle plaatsen even goed is of was. De moeste kwekers zullen dan ook in juli nog niet over mosselen be schikken, die aan de daavoor gestel de leveringseisen voldoen. Maar verwacht wordt' dat de mosse len, die op de Oosterschelde zijn ge kweekt wel aan de eisen zullen be- antwooi'den en ook pver het vleesge wicht is men wel optimistisch. Hier is, evenals bij de schelpgrootte, veel verschil in welk deel van de Zeeuwse wateren dc percelen gelegen zijn. Dat er leverbare mosselen zijn, staat wel vast. Hoe groot dc hoeveelheid is waarover men kan beschikken, is echter nog een vraag. In de komende maanden kan do natuur hierin mee- of tegenwerken. Jaarverslag 1959 Provinciale V.V.V. Thans is verschenen het jaarverslag 1959 van de provinciale V.V.V. Het is een gestencild hoekje van tien pa gina's waarin een overzicht woi'dt gegeven van het wel en wee der'ver eniging in het afgelopen jaar. Oók in dit verslag blijkt, dat 1959 een uitzonderlijk gunstig' jaar is ge weest voor het toerisme in Zeeland. Het verslag eindigt met het ver trouwen uit te spreken in de toeris tische ontwikkeling van de provincie Zeeland. KUNST Albert de Klerk speelde in Middelburg NIEUWE KERK. De bezoekers van het orgelconcert, dat de Haarlemse organist Albert de Klerk gisteravond in de Nieuwe Kerk van Middelburg gaf, konden kennis maken met een merkwaardige novi teit: een onbekend preludium, trio en fuga in Bes van Johann Sebastian Bach. Dit werk werd ontdekt in hand schrift overigens niet van de com ponist zelf in het Britse Museum en wordt thans door De Klerk in Ne derland geïntroduceerd. Van deze in troductie nu had Middelburg de pri meur. Discussie over de vraag of Bach dit werk werkelijk wel zelf heeft geschreven lijkt ons overbodig: het ademt zo volstrekt en totaal de geest van deze grote componist, het is zo geheel in het Bach-idioom ge schreven, dat wel geen twijfel moge lijk is. Met name het trio maakte een buitengewoon boeiende indruk. De Klerk had voor een weloverwogen programma gezorgd: Marchand, Scarlatti, Bach, Franck en Langlais, ziedaar de chronologische opbouw van dit concei't. En het wei'd uitste kend uitgevoerd: de organist paart gedegen beheersing van het instru ment aan een grote muzikaliteit. Wie zijn composities kent zal wellicht ge dacht hebben aan een grote affini teit jegens de Franse oi'gelschool, maar zo die al bestaat, gisteravond was zij zeker niet dominerend. Beter nog deze negatieve formulering om te zetten in een positieve: Scarlatti en Bach viïiden in Albert de Klerk een even waaidige, een even muzi kale vertolker als Franck en Lan glais. Van deze laatste componist hoorde men „Chant de peine" en „Chant de joïe", muziek met een improvisatori sche jnslag, harmonisch modern ge tint, maar au fond een logische voortzetting van de negentiende eeuwse Franse orgelschool. Boven dien is de melodiek nogal simpel. Het publiek voor deze fraaie orgel avond was niet zeer talrijk. Het vol gende concert wordt gegeven op 19 juli: de organist van het Nieuwe Kerk-orgel, Jan Rijn, treedt dan als concertgever op. B. en W. vragen raad krediet van 1,2 miljoen Voor uitvoering werken in kader infra-structuur Het college van B. en W. van Goes vraagt do raad kredieten van f 838.000 en f 360.000 voor het uit voeren van enkele werken ter verbe tering van de infra structuur. Zo als bekend heeft Goes toestemming gekregen van de minister van eco nomische zaken deze werken uit te voeren. Het betreft het uitdiepen van havens en kanaal met bijbehorende voorzie ningen aan de brug te Wilhelmina- dovp. Dit werk is begroot op f 838.000. Voorts zal een toegangs weg naar het haventerrein worden aangelegd, die is geraamd op f 450.000. In de kosten van het eerst genoemde project krijgt Goes van economische zaken een subsidie van 85 hetgeen neerkomt op f 712.300. Ten «laste van de gemeente blijft f 125.700 of 15 De aanleg van de toegangsweg zal worden verricht in het kader van de aanvullende werkgelegenheid, zodat in verband met het aantal „mamve- ken" het bedrag ad f 450.000 kan worden verlaagd met een geschat percentage van 20 of met f 90.000. Van het resterende bedrag ad f 360.000 zal 85 komen voor reke ning van economische zaken en 15 voor de gemeente Goes, respectie velijk dus f 306.000 en f 54.000. Voor uitvoering van de werken vra gen B. en W. thans kredieten aan de raad. Eveneens wordt een voorberei dingskrediet, groot f 25.000 gevraagd voor de noodzakelijke voorbereidin gen van verschillende werken in de komende jaren. Examens Voor de akte L.O. slaagde te de heer Joh. Marteïjn, IJzendijke. Aan hot conservatorium te Rotter dam slaagde mej. C. B. Kousemaker te Goes voor de vakken solfège, al gemene muziekleer, harmonie en contrapunt. Te Breda slaagde voor het dames- kappersvakexamen mej. Riet Evers- dijk uit 's-Heer-Arendskerlce. Te Breda slaagde voor het diploma dameskapster mej. M. C. Schinkel te Vlissingen. VANDAAG Middclliurg-lilectro: De hartstocht en de Razernij: 20 uur, 18 Jaar. Miniatuur Wulcheren; Molenwater, geopend van 0-18 uur. City;, de laatste oever (CFA); 20 uur, 1<1 jaar. Abdij: klank- ep lichtspel, rondgan gen om 20.45 en 2.1.45 uur. 't Trefpunt: kinderl'ilmvoorptelling; 14.30 uur; voor jeugd vanaf 14 jaar 10.30 uur. Vlissingcn-Luxor: De held van Java; 20 uur, 14 jaar. Alhambra: Slaapkamergeheimpjes: 20 uur, 14 Juur. Hoofdsportterrein Irislaan: „six- aside" voetbaltoernooi; 18.45 uur. Goes-Grand: The big country; 20 uur, 14 ja ai'. Museum: ledenvergadering ver. „Mu seum voor Zuid- en Noord-Beveland" 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2