Aanvaring veerboot voor marineraad WALCHEREN TWEE ZIERIKZEESNAARS NAAR NOORD-ITAUË VERTROKKEN MARKTBERICHTEN GOED KWALITEITSVEE OP FOKDAG IN KLOOSTERZANDE WOENSDAG 15 JUNI 1960 ftiOVlNOlA LB ZB BU W 8 B UO U K A N 7 I SCHADE MARINEVAARTUIG 50.000 Op „Prinses Beatrix" geen signalen gehoord Voor de marineraad in Den Haag herleefde dinsdag de aan varing van 9 december van het vorig jaar tussen het marine- duikvaartuig A 922 en de veer boot „Prinsese Beatrix" van de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland. In een bruisende schuimmassa, veroorzaakt door terugslaande schroeven, raakten de veerpont en het slan ke en veel lichtere marinevaar tuig elkaar in de haven van Vlis singen. De A 922 werd hierbij vrij ernstig beschadigd. Er ont stond vooral structuurscliade en het totaalbedrag dat hiermee gemoeid is, wordt geschat op ƒ50.000. Dg Marineraad, onder voorzitter schap van mr. L. van Lookcrcn Cam pagne, hoorde vijf personen die bij deze aanvaring betrokken waren ge weest. Het waren de commandant van Hr. Ms. A 922, de ltz H M. Juursema (31), zijn bootsman K. Na- gelkerke (40), de kapitein van de ..Prinses Beatrix" P. Brouwer (54), de stuurman van de veerboot J. van Haneghens (42) en de matroos stuurman L. J. Michielse (34). Na liet horen van deze getuigen, waar moe bijna vier uren heen gingen, werd het onderzoek gesloten. De raad zal over enkele weken advies uit brengen over de, maatregelen die in deze zaak genomen dienen te wor den. Misverstand De vraag waar alles om draaide was: welke signalen hebben de mensen op dc twee schepen niet de scheepshoorn gegeven, en welke signalen hebben zij gehoord. Van marinezijde waren er pertinente verklaringen thans afgelegd voor de Marineraad en eer. der tegenover de politie dat na liet binnevaren van de haven vier signalen kort na elkaar zijn gege ven. De mannen van de veerboot spraken van drie signalen. De commandant van de A 922 zei dat de veerboot nog bewegingloos in de fuik lag en dat de navigatielichten nog niet brandden, toen hij het rode havenlicht rondde. Hij zcl daarna een korte stoot op de flujt gegeven te hebben. Volgens hem maakte de veer boot zich los, toen de A 922 reeds in de haven lag. Hij achtte het onver antwoord, gezien het opkomend tij, dc haven weer uit te draaien. Hij verwachtte dat de veerboot naar stuurboord zou draalen. De veerboot gaf echter twee stoten, wat passeren laprs bakboord betekent. Daarna zag hij de ..Prinses Beatrix" recht op zich afkomen. Om niet midscheeps gegrepen te worden, liet hij de schroeven achteruit slaan. Ook de veerboot gaf volle kracht achteruit. Niettemin voer de veerboot tegen de boeg van de A 922, die net schip een slagzij van bijna 50 graden deed maken. Het schroef- water vormde een witkolkende massa, „Laat er in hemelsnaam niemand in paniek overboord springen, dacht ik, want die is on herroepelijk verloren", zo zei de commandant van de A 922. Een van de raadsheren vroeg hem waarom hij niet buitengaats had ge wacht tot de veerboot de haven nad verlaten. Commandant Juursema, thans van de A 905, zei dat het op de stroom liggen en draaien een bijzon der onprettige karwei is, en boven dien weet men nooit hoe lang men moet wachten. Hij meende dat er voldoende ruimte in dc haven is om te passeren, zoals twee ponten ook vaak doen. Niets gehoord Kapitein Brouwer van de „Prinses Beatrix" sinds" 1937 bij de maatschap pij en sinds 1947 als kapitein dag in dag uit varend op de route Vlissin- gen-Breskens, vertelde dat zijn schip dat met een trekschroef voor en een duwschroef achter is uitgerust, in 225 meter van volle kracht vooruit tot volledig stilstaan kan afremmen. Voor hij aan de stuurman, die op dè voorbrug stond, het vertreksein gaf, zag hij op de rivier een schip, dat hij voor een kustvaarder aanzag, waar schijnlijk op weg naar Antwerpen. Het was evenwel het marinevaartuig, dat kort langs het rode licht de ha ven invoer. Kapitein Brouwer vertelde dat hij, toen hij de ander binnen zag komen en niet precies begreep wat hij wilde zijn eigen snelheid verminderde. Hij zei een korte fluitstoofc te hebben ge hoord en daarna, toen een aanvaring onvermijdelijk bleek, zelf nog eens drie korte stoten te hebben gegeven. Een signaal van twee stoten had hij niet gegeven noch gehoord. Niemand van de veerdienst bleek iets van dit twee-stootsignaal te hebben verno men, hoewel er door vier personen op de A 922 zeer positieve verklaringen hierover waren afgelegd. Raad Wemeldinge benoemde lerares o.I.s. Do gemeenteraad van Wemeldinge, heeft dinsdagavond, na een korte be sloten vergadering, met algemene stemmen benoemd tot onderwijzeres aan de openbare school, mejuffrouw C. M. Broer te Goes. De benoeming gaat in per 20 juni. Mejuffrouw Broer komt in de plaats van me juffrouw Jansen. De voorzitter, burgemeester C. N. F. van Sas deelde mede dat de bouw van de zes woningwetwoningen bin nen korte tijd zijn beslag krijgt. De raad ging akkoord met net voorstel deel te nemen in het aandelenkapi taal van de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten. Bij de rondvraag vroeg de heer C. Burger of het uurwerk van de ge meentetoren niet gelijk met de res tauratie kan worden gereviseerd. De voorzitter zei, dat deze zaak reeds in behandeling is. Toelatingsexamen Petrus Hondius-lyceum Terneuzen Voor het toelatingsexamen voor de le klas h.b.s. van het Petrus Hondius Ly ceum te Terneuzen slaagden de volgen de kandidaten: H. Beun, C. E. Butler, W. van Driel, P. J. Goedings, Y. M. Jansen, D. Kroes, P. F. R. de Later, F. van der Made, A. C. Rijnberg, R. G. Visser, A de Jonge, L. F. Kayser, P. J. Moeliker, I. J. G. Taillie, allen 'te Terneuzen; A. Baart, G. A. van der Straaten, A. M. S. van Hoeve, allen te Sas. van Gent; A. C. Doornebal, H. Mieras, J J. Overdulve, P. Penne, J. P. Ruissen, P. M. Ruyten- burg, G. Stolk, F. W. Veelbehr, S. F. Geensen, J. IL Meijling, C. de Putter. A. L. Ruytenburg. H. Wieles, allen te Axel; M. J. Drabbe, A N. Schierbeek. beiden te Hoek; K. F. Haak te Zaamslag; H. A. M Borghstijn te Hulst en S. E. den Hartog te SluïskiL MIDDELBURG Eervol ontslag vpor twee leerkrachten ulo-school B. en W. van Middelburg hebben de raad een voorstel doen toekomen om mej. C. Wisse op haar verzoek ingang van 1 september a.s. met Meisjesclubs brengen lekespel in Toorenvliedt De meisjesclubs van het C.J.V. te Middelburg zullen donderdag 16 ju ni om half acht een feestavond be leggen in het openluchttheater Too renvliedt. Alle meisjes en leidsters hebben gezamenlijk een lekespel van Jan Wit ingestudeerd, namelijk „Het bos der onbezorgde dieren". Het spel is opgebouwd rond het sprookje van Sneeuwwitje en de zeven dwergen. Ds. J. Wit heeft er echter diep bij belse achtergronden in weten te leg gen. Ook stemmen de verschillende dieren wonderwel overeen met be paalde mensentypen. Bij slecht weer zal dc avond toch doorgang vinden, in de Schouwburg. eervol ontslag te verlenen als vak- onderwijzeres in de nuttige hand werken aan de openbare ulo-school aan de Dwarskaai. Dit in verband met haar huwelijk. Van de heer D. Lampe, gymnastiek leraar aan dezelfde school was ook een verzoek tot ontslag binnenge komen in verband met de uitbrei ding van het aantal door hem te geven lessen, in zijn hoofdbetrekking aan de Chr. Kweekschool te Mid delburg. B. en W. adviseren de raad de heer Lampe het gevraagde ont slag met ingang van 1 september eervol te verlenen. Middelburgse zevenkampdag Aan de jaarlijkse „zevenkampdag", die de M.V. A.V. Middelburg zondag heeft gehouden, werd door niet min der dan 139 Middelburg-leden deel genomen. In de morgenuren kwamen 10 veteranen tegen elkaar uit, waar van A. Vinke met 218% punten eerste werd, gevolgd door J. P. Groenewe- gen met 205 en J. Jongepier met 198% punten. Bij de senioren ging W. de Vos, die vorig jaar nog de eerste prijs bij de A-junioren in de wacht sleepte, met de erepalm strijken. Hij kwam tot een totaal /an 282%, gevolgd door beker houder Albert Vogel met 271 punten waardoor deze laatpte dus zijn beker moest afstaan. P. Lindenberg werd derde met 258 punten, gevolgd door J. Bostelaar (257%); A. Schoenma kers (253%) en B. Carol (253). Des middags toonde L. Villee zich na spannende strijd met J. Meulmeester juist punt sterker. De uitslag was hier: 1. L. Villee (252), 2. J. Meulmeester (251% 3. J. Debrauwer (248), 4. A. Caljouw (232), 5. C. de Kevser (230%en 6. F. Knol (229). A. Delnotte behaalde de eerste prijs bij de B-junioren met 246% punten. J. Castenmiller werd 2e (235) gevolgd door P. Waverijn (205%), F. Simonse (204%), W. Boon (199) en A. v. d. Heyden (196%). De pupillen leverden eveneens bijzon der spannende strijd, In dc groep van 10 12 jaar was de uitslag 1. J. Priester 208), 2. K. Coppejans (207% en 3. P. v. d. Broek (195%). In de groep van 8 10 jaar was de uitslag 1. J. van Tongeren (156%), 2. R. Bek (156) en 3. Y. Zijlstra (153). Na afloop reikte de heer S. Simonse, voorzitter van Middelburg de prijzen uit. Het geheel verliep vlot en zeer geanimeerd. GRIJPSKERKE Dc in de gemeente Grijpskerke ge houden collecte ten behoove van Si- mavi bracht op 254,50. In de loop van dinsdag middag zijn twee Zie- rikzeeënaars met een bijzondere missie in zuidelijke richting ver trokken: de gemeente ontvanger G. J. Dijk stra en de kunstschil der J. Jongschaap, die op uitnodiging van de Raad der Europese Ge meenten te Parijs een twaalfdaagse reis naar Italië maken, waar zij de provincies Turijn en Piemont in Noord-ïtalië zullen bezoeken. In totaal werden voor een dergelijke trip vier mensen uit Zierikzee geïnviteerd. De twee andere gelukkigen, die uit verschillende kan didaten voor deze trips worden gekozen, zijn de heren H. Ribbens, restaurateur van „Mon- dragon" in Zierikzee en C. de Vos, reclame-me dewerker van de Ko ninklijke „Zcelandia" te Zierikzee. Deze beide heren .naken hun Itali aanse reis pas in sep tember Voor dergelijke bezoeken aan Noord- Itaüë zijn uit verschil lende Westeuropese landen veertig mensen uitgenodigd. Het is dus wel opmerkelijk, dat Zierikzee hierin met vier van zijn» inwoners vertegenwoordigd is. Volgens burgemeester F. Th. Dijckmcester, aan wie de Raad der Europese Gemeenten de uitnodiging richtte, heeft Zierikzee dit te danken aan het feit, dat het reeds andere buitenlandse contacten met St. Hilaire in Frankrijk onder houdt. Doel van de trips is, dat de deelne mers kennis maken met dit gedeelte van Europa, dat uitmunt door ijn industrie, cul tuur en toeristische aantrekkelijkheid. Geslaagden aan de „De Ruyterschool" Aan de school voor zeevaart te Vlis- singen, de „De Ruyterschool", slaag den gedurende de maand mei de vol gende leerlingen voor hun examens: W. L. Kuyer, M. M. L. van den Dool en A. Groenenberg behaalden het A- diploma voor scheepswerktuigkunde. L. Janse behaalde het diploma scheepswerktuigkunde B1; J. Oova behaalde het diploma scheepswerk tuigkunde B 2; K. Sanders verkreeg net diploma scheepswerktuigkunde C 1. E. C. M. Jansen en A. F. de Bert slaagden voor het examen voor 3de stuurman G.H.V.; L. J. Pennaerts slaagde voor het examen voor 2de stuurman G.H.V. Voor het examen voor 1ste stuurman G.H.V. slaagden H. H. Hacken en J. W. Vissers. Openbare leeszaal en bibliotheek In de maand mei heeft de openbare lees zaal en bibliotheek te Vlissingen uitge leend: 2779 romans, 248 romans in vreem de talen en 937 studieboeken. In de jeugdleeszaal 2804 boeken (totaal 6763). De tijdschriften- en krantenzaal werd be zocht door 433 mannen en 164 vrouwen. De jeugdleeszaal door 171 meisjes en 117 jongens (totaal 885). Het boekenbezit van de openbare lees zaal werd uitgebreid met dc volgende nieuwe werken: Van Aerde, Fraude; Van Assumburg, De tweede vrouw; Böll, Eng is de poort; Christie, En het einde is de dood; Daisne, Zes domino's voor vrouwen: Van Gulik, Nagels in Ning-Tsjo; Haasse, Cider voor arme mensen; Jones, Het pistool; De Lannoy, Madame Royale, de prinses in de sehauduw. dL 2; Marugg, Weekend pelgrimage: Mitford, Linda, of de ach tervolging der liefde; Van Noordwij k- Coljjn, Spin in de morgen: Pavese, Bal lingen; Pratolini. Een wijk in Florence: Schwarz-Bart, de laatste der rechtvaar digen; Slaughter, Dokter en zwart ivoor; Traven, De brug in het oerwoud: Visser, De valstrik, Wagenaar, Vlucht naar de zon; Dc Bom, The house in Vienna: Linklater. The merry muse: Scholl, Die welsse Rose; Shute, Landfall; Spring, All the day long; Wieclierl, Der Totenwald: Brandt Corstius en Jonekheere, De Li teratuur van de Nederlanden in de mo derne tijd; Braque, Braque; Bottineau, Spain, Brumsteede, Film: Edersheim-Le- venbach. Theodor Herzei, profeet van de staat Israël; Entrop. Schelpen vinden en herkennen: Frentz, Kano's, klippen en ra vijnen: Jesse en Romijn, De Franse Ri- vièra; Kluwers zakboek sociale verze kering: Koning. Bevrijding van Neder land; Majoie. Paradijs achter de Pyre neeën; Meesters der Ierse vertelkunst; Schildt, De droomreis; Van Vlierden, Gerard Walsohap; Wagemans, Op jacht naar nieuws: Weet je nog wel de jaren derj-ig?, .Werkman, Tunhels. ZOUTELANDE Reis ouden van dagen Dezer dagen hebben dc ouden van da gen te Zoutelande hun jaarlijkse bus reis gemaakt. Ditmaal ging het naar Antwerpen, met een speciaal bezoek aan de Zoo. Bij hun thuiskomst wer den de oudjes onthaald op een vrolijk concert door de plaatselijke muziek vereniging „Luctor et Emergo" De hèer J. Wisse sprak namens de deel nemers een_dankwoord, waarin hij zich in het bijzonder richtte tot het comité van organisatie. ARNEMUIDEN Inzameling Rode Kruis De inzameling ten bate van het Ne- derlandsche Roode Kruis heeft te Arnemuiden een bedrag van f 1008,75 opgebracht, hetgeen 148,3 procent is van het streefbedrag. DOMBURG Collecten Te Domburgwerd voor het Neder- landsche Röódé Kruis f275 opge haald. O.- EN W.-SOUBURG Wedvlucht Zondag heeft de postduivenvereniging „De Luchtbode" te Souburg deelgeno men aan- een concours vanuit Port St. Maxence. De eerste tien prijzen werden als volgt behaald: 1. J. Witte: 2. L. Mari- nusse; 3. L. Braet: 4. J. F. Andriesse; 5. W. F. H. Korff; 6. S. Spruijt; 7. J. v. Spaandonck: 8. D. V. Eijkeren; 9. en 10. C. de Poorter. Officiële publikatie VLISSINGEN. Spreekuur wethouder Volkshuisvesting. De wethouder van Volkshuisvesting te Vlissingen maakt bekend, dat hij ver hinderd is spreekuur te houden op don derdag 16 juni als. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: G. E. Mes-Hehnich, z.; A. M. Wattel-de Bruijn, d,: A. H. Koster-Bim- mel, z.; IL Minekus-Zoutendijk, z.: J. Ge- luk-Cijsouw, z.; G. Sinke-Lijk. d. Ondertrouwd: R. D. Dirven, 25 j. en J. Gillissen, 20 j. Getrouwd: J. van Bijlevelt, 20 j. en J. W. Jnosse, 23 j.; J. A. Ramp. 27 j. en M. S. Pieterse, 22 j.; A. van Vlijmen, 24 j. en J. van der Klooster. 22 j. Overleden: A. C, Vercruysse. 70 j.. wed. v. P. Wieme; J. Maquelin, 79 j.; S. Jozias- se, 69 j.. wed. v. W. Ovaa; J. Provoost, 66 j., wedn. v. RL Bastiaanse: M. Swane- veld, 93 j.. wed. v. T. Hofijzer; P. Bruijooge, 69 j., wedn. v. M. Geschiere. VEILINGVERENIGING „KRABBENDIJKE EN OMSTREKEN" 14 juni. Industrie-aardbeien: Jucuda I 84, II 75, afw. 45, Mach. Früliemte I en II 67, Regina 1 en II 67. Aardbeien per doos: Evem II 10-22. Mach. Frühemte I 26-28, II 14-24, afw 16-17. Senga Sengana I 29-33, II 15-27. Regina I 28-32, II 14-28. afw. 12, Ta lisman I 29-37, II 22-26, Juspa I 27. II 2' Aardbeien per kg: Senga Sengana I 1.07, II II 87, Talisman I 86-1.14, II 66-92, Juspa I 1.03-1.05. II 53-61. Mach. Frühemte II 50-, 86. Regina n 53-89. Mad. Moutót II 66. ZUID-BEVELAND YERSEKE Damesvoetbal voor liefdadigheid Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 14-6: Rio v. Antwerpen; Dinkel v. Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 13-6: Gretchen von Allworden n. St. Valery sur Somme: Gabbiano n. Norfolk: 14-6: Rio n. Shore- ham; Koningsberg n. London. Gepascerd naar Antwerpen op 13-6: Alge v. Par Gent; Nassauhavcn v. Gothenburg ZwiJndrecht v. Norfolk: Woltersum v. Hamburg; 14-6: Angcja v. Goole; Eagle v. London. Gepasseerd van Antwerpen op 13-6: Gaasterlcerk n. Rotterdam: Kamperdijk n. Rotterdam; Anja n. Helsinki; Rex n. zee-Gent; Mithras n. Rotterdam; Adrians n. London; Beta n. London; Madjoe n, Sweden; Markab n. Helsinki; 14-6: Hebe Nobel n. London; Hunter n. London; Flardinga n. Faversham; Mentor n. Rot terdam; Venus n. Southampton: Henny T, n. Kopenhagen; Nederland n. Odense; Jurjen de Vries n. Aarhus-Gent: Ceres n. Hamburg. werden op het sport terrein aan de Marijkelaan te Yerse- ke twee voetbalwedstrijden gespeeld tusen 2 dames, en 2 herenelftallen. De eerste wedstrijd ging tussen de herenelftallen, samengesteld uit be woners van de Ten Houtenstraat en van de plaatselijke winkeliers, welke door de Ten Houtenstraat werd ge wonnen met 32. De dameselftallen werden gevormd uit de sportvereniging Neptunes en korfbalvereniging Volharding. Voor de rust wist Volharding te scoren, 10, doch na de,rust wist Neptunus met een penalty de gelijkmaker te scoren. Hoewel de dames van beide ploegen nog hardnekkige pogingen deden om de overwinning uit het vuur te slepen, kwam er in de stand geen verandering. De grootste overwinning van deze avond was voor de organisator, de heer A. de Vey, die zijn werk zag beloond met een bruto-opbrengst van f301,56, bestemd voor het Blinden geleidehondenfonds te Amsterdam. Door middel van een geluidsinstalla tie werd het publiek op de hoogte ge houden van net verloop der wedstrij den. Boerenleenbank „Goes" In de maand mei werd in de spaar bank van de Coöperatieve Boeren leenbank (Raiffeisenbank) „Goes", gevestigd te 's-Heer - Arendskerke 380.619,48 gestort. De spaarders namen op 375.717,97, zodat een spaaroverschot resulteert van 4.901,51. Het tegoed van de gezamenlijke spaarders bedraagt bijna 11% mil joen gulden. In 1960 werden tot nu toe 123 nieu we spaarboekjes uitgereikt. DRIEWEGEN Schoolreis De kinderen van de openbare lagere school te Driewegen hebben nun jaarlijkse schoolreis gemaakt. De tocht ging via miniatuur Walcheren, de vuurtoren van Westkapelle en de Deltawerken naar het strand. On danks het slechte weer hebben de deelnemers een bijzonder prettige dag gehad. WEMELDINGE Excursie Het personeel van de coöperatieve aan- en verkoopfabriek G.A. te We meldinge maakte dezer dagen een excursie naar de E.N.C.K. in Vlaar- dingen. Na een interessante rond gang door het fabrieksgebouw werd een bezoek gebracht aan Rotterdam, waar men de Floriade en de Euro mast bezichtigde. Vrije evangelische vrouwen bezochten ontmoetingsdag De vrije evangelische vrouwenbond te Wemeldinge bezocht dezer dagen de ontmoetingsdag te Oosterbeek. 's Morgens beluisterde men een toe spraak van dra. B. Ruijs over „Ber lijn." Zij vertelde over haar werk zaamheden daar en belichtte ook het vluchtelingenprobleem. In de mid daguren maakte men een tocht door de stad of onder gidsgeleide een wandeling. Daarna voerde mevrouw Karelse uit Goes het woord. Welpen geïnstalleerd Zaterdagnamiddag werden in „De Vierbannen" van de padvinders, de eerste welpen van de Vierbannen- groep, geïnstalleerd. De installatie van tien welpen-werd verricht door de akela, de heer W. Dorst, geassisteerd door akela H. Wandel In het kort gaf de leider de aanwe zigen een uiteenzetting van het doel van de padvinderij en in het bijzon der van de taak van de te installe ren welpen. Hierna kregen de nieuwe welpen de pet. das en onderscheidingstekens en 't installatiediploma. Felicitatiewoor den werden vervolgens gesproken door akela Dorst en de heer De Buysse. De heer Dorst sprak tenslotte een woord van dank. HOEDEKENSKERKE Collecte De busjescollecte voor de Hemava heeft in Hoedekenskerke gedurende de eerste zes maanden van 1960 41,38 opgebracht. KRABBENDIJKE Collecte De colecte ten bate van het Neder- landsche Roode Kruis heeft te Krab- bendijke f721,30 opgebracht. VEEMARKT ROTTERDAM 14 juni. Aanvoer in toiaa' 4224: Week- totaal 6663; Vette koeien en ossen 300: Gebraiksvee 701; Vette kalveren 1150; Graskalveren 100; Nuchtere kalveren 753; Varkens 5: Lopers 10; Biggen 43; Paar den 124; Veulens 3; Schapen of lammeren Weide-zuiglammeren 832; Bokken of gei ten 23. N Prijs ln cents per kg le kw. 2e kw. 3e kw. Vette koeien 290-320 265-285 250-260 "ette kalveren 250-275 220-250 200-220 Slachtpaarden 230 200 190 Prijs ln guldens per stuk le kw. 2e kw. 3e kw. Graskalveren 420 360 260 N-'chtere kalveren 66 56 52 Lopers (lev. gew.) 78 70 60 Biggen 48 40 36 Schapen 100 90 70 Weide-zuiglammeren 70 60 50 Kalfkoeien 1270 1100 900 Melkkoeien :270 1100 900 Vare koeien 880 780 670 Vaarzen 930 700 600 Pinken 580 500 400 Vette koeien: aanvoer matig, handel flauw: Vette kalveren: aanvoer groot, handel kalm, prijzen lager, prima's boven notering; Graskalveren: aanvoer iets meer, handel redelijk, prijzen *als vorige week; Nuchtere kalveren: aanvoer iets korter, handel tamelijk, prijzen wat stij ver in prijs: Biggen lopers, aanvoer iets meer, handel stroef, prijzen iets gedrukt in prijs: Slachtpaarden: aanvoer ruimer, handel stug. prijzen niet hoger; Schapen: aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen even lager; Weide-zuiglammeren; aan voer aanmerkelijk, handel tamelijk, prij zen ruim prijshoudend: Kalfkoeien: aan voer redelijk, handel lui, prijzen iets gedrukt in prijs: Vare koeien: aanvoer kort, handel slepend, prijzen onveran derd; Vaarzen: aanvoer gewoon, handel traag, prijzen prijshoudend; Pinken: idem. VEILING ZUID-nOLL. EILANDEN. 13 juin. Andijvie 1224, bloemkool I A 15 —44. H A 11—30, I B 13—18, II B 10—12. C 10. komkommers A 21—24. B 15—18, C 11, bospeen export I 2247. H 12—23, was- peen I A 29—43, n A 17—34, sjalotten 10— 13, vr. aardappelen grote 3642, poters 32—37, kriel 26—35, aardbeien I A 22—51, II A 1734, rode bessen 41, aardbeien I 1.131.68. II 791.42, spitskool 518, kro ten 41—48. sla I 3.00—3.60, spinazie I 24— 36. II 27, radijs 11, kroten 12—18, peterse lie 9, selderij 15, rabarber 58. postelein 1823, tuinbonen 28—44, dubb. bonen 1.59 —1.80, snijbonen 1.471.67, peulen 90. Combinatie I tomaten A 8 50—8.60, B 8.30, C 8.30, CC 6.90, combinatie H tomaten A 8.50, B 8.10, C 8.10, perziken 1323. EIERNOTERING GOES Bericht van handelaren: kippeëieren 9J&, eendeëieren 7, ganzeëleren 20 cent. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM 14 juni. Aanvoer 9000 kg. AA extra 2.25— 2.40, AA I 2.05, A extra 2.15—2.30. A I 1.90; B extra 2.00—2.20. B I 1.30. C extra 1.25—1.30, C I 0.85—0.90, D I 0.55—0.60, E I 0.55—0.60, E II 0.30—0.40, F I 1.00— 1,15, stek 0.35—0.36. VEILING BERGEN OP ZOOM 14 Juni. Aardbeien 0.45—Ó.93: Frambozen 1.90; Kersen 0.80—1.05. MINDER AANVOER DAN ANDERS Kampioenskoe en reserve - van dezelfde eigenaar Het puikje van het rundvee uit Kloos- terzande en Vogelwaarde stond dins dagmiddag op het landgoed van H. A. A. baron Collot d'Escury loeiend te wachten op een waardering: En deze bleef niet lang uit: in vlot tempo en nog net voordat een zware on weersbui zich ontlastte. deed de jury, bestaande uit de rijksveeteelt- consulent, ir. VV. L. Harmsen cn de heren M. Kleinepier uit Middelburg en A. Verhage uit Schoondijke haar keu- i'ingswerk. De jaarlijkse fokveedag trok dit maal minder aanvoer en belangstel ling dan anders, maar de kwaliteit werd er niet minder om. Een stevi ge „Bcrtha H" van M. Vinke ging aan het eind van de middag met de kampioensrozet de ring uit. Dezelf de boer mocht nog een erkenning mee naar huis nemen. Een medaille die hij had behaald met „Berths 9", de reserve-kampioene van deze tra ditionele keuring in het Oost Zeeuws-Vlaamse Tand. Do jury was trouwens best tevreden over de dertig aangevoerde dieren. De criteria voor beoordeling, zoals ex terieur, toilet, stevig onderstel en goe de bovenbouw werd en alle zodanig gehonoreerd, dat een bijzonder hoog percentage eerste prijzen uit de bus kwam. Met name in de groepen-serie toonden de veestallen ui' Kloosterzan- de en Vogelwaarde zeer uniforme en hoog aangeslagen collecties. Hier zag de jury van de Provinciale Commissie voor Verbetering van het Rundvee zich soms zelfs voor puzzels geplaatst. Tenslotte werd de wisselbeker toege kend aan de heer A. Verschueren. De volledige uitslagen van de dinsdag middag gehouden keuring zijn als volgt: Uitslagen Koeien, eenmaal gekalfd: la. Doutje Cathalijnhof, eig. A. Verschueren: lb Elza 8, eig. B. verschueren: 1c Wil- lemkc, eig. J. eVrschuercn; ld Grietje 2, eig. A. Mannaert; 2a Willemke 4, eig. wed. M. Dey. Koeien, tweemaal gekalfd: la Bertha 8, eig. A. Kuiper; lb Elza 6 van Ca thalijnhof, eig. A. Verschueren; lc Willemke 48 van Cathalijnhof, eig. A. Verschueren; ld Wiepke, eig. R. van Waters-hoot; le Melbe, eig. J. Ver schueren. Koeien, driemaal gekalfd: la Bertha 11, eig. L. Vinke; lb Elz- 2, eig. C. van Waterschoot; lc Juliana 3, eig. E. Markusse; ld Aio, eig. kinderen Kuypers; 2a Ozimga. eig. R. van Wa terschoot. Koeien, viermaal gekalfd: la Bertha 9, eig. L. Vinke; lb Bertha 7, eig. kin deren Kuypers: lc Corrie, eig. J. Ver schueren; ld Sikkema, eig. J. Dees; 2a Jantje, eig. R. van Waterschoot. Oudere koeien: la Grietje, eig. A. Mannaert; lb Bertha, kinderen Kuy pers; lc Martha, eig. A. Mannaert; ld Gerda, eig. A. Mannaert. Vaarzen: 1. R. van Waterschoot; 2. A. Verschueren; 3. A. Verschueren; 4. J. Verschueren en 5. A. de Bakker. Groepen: la'A. Verschueren; lb R. van Waterschoot; lc tweede inzending van A. Verschueren; ld J. Verschue ren; 2a kinderen Kuypers; 2b A. Man naert en 3a L. Vink. VISMIJN VEERE 14 Juni. Export garnalen aanvoer 1404 kg, 3.35-4.39 Schar, aanvoer 74 kg. 46-58. Bot, aanvoer 217 kg, 16-36, Wijting, aanvoer 90 kg, 18-38. Tong, aanvoer 239 kg, 1.35-3.25. Rog, aanvoer 27 kg. 16-30. Paling, aanvoer 20 kg. 1.22-42, Griet, aanvoer 5 kg. 64-121. Kreeft, aanvoer 1 kg. 7.88, doorgedraaide vis 90 kg. VEILING SINT-ANNALAND 14 Juni. Eigenheimers bonken 33. drielin gen 23—22,94; Doré gewone 30.86—30.97, kriel 20.19-r-22.67. Aanvoer 811 kisten. De eerste vroege aardappelen werden aangevoerd door de telers A. J. Boogaard P. Scherpenisse Czn., C. Goedegebure, P. van Dijke, P. Elenbaas, C. van der Griek, wed. T. Bruijnzeel, L. J Goedegebure, J. L Goedegebure. A. A. Goedegebure, A. van Luijk, L. J. van Popering, A. van der Reest. NL den Engelsman, C. J. den Boer, J. Snoep-Van Dijke, L. A. Giljam e P. J. van de Reepe. VEILING SCHERPENISSE. 14 Juni. Doré gewone f 30.50. drielingen 22.50, kriel 20. Aanvoer 135 kisten. V.V.Z.B. GOES Export en Industrieveiling. Kruisbessen, export 83-95, Regina 1 91. II 74. Jucunda I 87, II 63, Mad Moutot I 89. II 63, Mach Frühemte I 79, II 63, Diverse aardbeien afw. 45 Aardbeien per doos; Mach. Früh emte I 20-24, II 18-22, Regina I 28-32. II 14-28, afw 13-16, D.Evern II 19-21, Sengana I 22-30, II 21-22, Talisman I 26-34. II 19-27, Mad. Moutot I 25-26, II 20, Jucunda I 22, II 21, Juspa I 22-23, Red. Gauntlet I 25-35'. Aardbeien per kg. met dop: Mach. Früh emte I) 71-72. afw 52-60, Regina I 74-82, II 65-79 afw. 51-57, D-Evem II 67. Seneana II 64-69 Talisman II 70-77. Mad. Moutot I 91-97, I 79 87. afw 53-60. Jucunda I 76-81, II 62, Juspa 1 79, II 61. Kersen: Earley Ri vers per kg. I 150, II 00-1.40. Frambozen per doos I 52-60. Aanvoerder van de eerste frambozen was de heer St. van Oosteu. te Goes. BEURSBERICHT MARKT GOES 14 Juni. Hooi. Lucemehooi, geperst uit de ruiter werd verkocht voor 97.50-102.50 per ton, terwij) voor weidehooi 80.00-85.00 per ton kon worden genoteerd. Vlas. Gezien de weersomstandigheden wa» de belangstelling voor de nieuwe vlasoogst nog niet groot. Er werd vlas verkocht voor f 1500—1 1700 per ha. waarbij alle werk voor rekening van koper komt. Eieren. Voor de eieren kan een prijs van 1.62—1.66 per kg worden gemaakt. VEILING „KAPELLE-BIEZEUNGE EN OMGEVING" 14 juni: Kruisbessen 82-1.08. Aardbeien zon der dop Industrie: Regina I 83-80. II 72. Mach. Frühemte I 78, II 66. Sengana I 94. II 71. Juspa I 76, II 56. Jucunda I 83-84, II 72, Mad Moutot I 59. II 54, diverse, afw. 45. Aardbeien per doos: Regina I 22-30. II 14-23, Mach. Frühemte 1 20-24, II 14-22, Ta lisman 1 27-36. II 17-28. Sengana I 25-30. II 16-24. Juspa I 18-26. II 17-21. Red Gountled I 31-34, II 22-26, Cambridge I 31, Mad. Mou tot I 22 II 16-18. Mad Lefebre I 19-21. II 14-16, D.Evem I 19-22. II 16-17. IJmond I 31, II 17. Merton Prlnc I 31. Aardbeien per kg. I 81-1.06. II 54-80. afw. 45-53. Kersen: Early Rivers I per doos 28-31. per kg. I 1.05- 1.33, II 86-1.04 Frambozen per doos; Mai ling Prorn. I 74-87, II 53-70, Rode Bessen per doos Jobkh. v. Tets I 69.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 15