K.A.B. eist gelijke rechten bij verdeling van welvaart! GEEN RISICOCLAUSULE MEER IN OVERHEIDSBESTELLEN AFLEIDING VERVOER NAAR BELGIË ONAANVAARDBAAR KIM. MET PRIJSWINNAARS NAAR MONTREAL GEVLOGEN DINSDAG 14 JUNI 1960 PROVINCIALE ZEETJWSE COURANT VERBONDSVERGADERING TE UTRECHT Met C.N.V. en N.V.V. zoeken naar methode om achterblijvers te helpen Teil aanzien van de loonpolitiek is onze cis niet meer, maar ook niet min- j der dan gelijke rechten om mee te dingen bij de verdeling van de wel- j vaart. Als dat gebeurt kan men er op rekenen, dat wij ons tot het uiterste zullen inspannen om mee te werken aan een gezond industrieel klimaat, waarin ieder wil bijdragen aan de vergroting van de nationale welvaart. Belangrijke beknotting van de vrijheid op loonpolitiekgebied kan nog sleehts worden geduld als ook voor andere categorieën Nederlanders dan de werknemers belangrijke beperkingen gelden. Dit verklaarde gisteren de voorzitter van de Nederlandse Katholieke Ar- i bcidersbcweging, de lieer J. A. Middelhuis bij de opening van de voor- I jaarsbondsraadsvërgadering van de K.A.B. te Utrecht. [_jet Wereldgebeuren Ju Goes is maandagmiddag de nieuwe werkplaats voor viiuder- l ulide. arbeiders officieel geopend. Vergezeld van inr. l-lli. bouwman, en andere bestuursleden van de werkplaatsmaakte staatssecretaris B. Roolvinlc van Sociale Zaken en Volksge zondheid middeneen rondgang door lid fraaie, doelmatig ingerichte gebouic. (Foto P.Z.C.) Na er op gewezen te hebben dat er langzamerhand een eind komt aan de golf van loonsverhogingen, die vorig jaar is ingezet wees hij er op dat voor de groep werknemers, die niet onder een C.A.O, vallen of onder een loonregeling één wettelijke regeling van het minimumloon, waarover de regering aan de Sociaal Economi sche Raad advies gevraagd heeft, van belang kan zijn. Een deel van de ar bei cisovereenkomsten van de werknemers die wel onder een C.A.O. vallen, maar nog niet in de welvaart stijging hebben gedeeld, is nog in behandeling bij de Stichting van de Arbeid en het College van Rijksbe middelaars. De heer Middelhuis verwacht, dat deze categorie in de naaste toekomst loonsverhoging zal krijgen. Hij deel de mee, dat K.A.B.-deskundigen met die van het N.V.V. en het C.N.V. be zig zijn op grond van de nu gereali seerde loonsverhogingen een metho de te ontwerpen, welke gebruikt zal kunnen worden om de achterblijvers op zo kort mogelijke termijn te hel- fc)e lieer Middelhuis betoonde zich overigens over de nieuwe loonpolitiek niet ontevreden, ook al zijn er naar zijn mening- nog wel feilen en gebre ken. De heer Middelhuis stelde vervolgens met nadruk, dat, wil men verder op de medewerking van de K.A.B. kun nen blijven rekenen, de arbeidersbe volking spoedig deel dient te krijgen aan de voortdurende eigendomsvor ming door de investeringen uit de winsten. T rekschuit Wij kunnen niet lijdelijk blijven toe zien, zo zei hij, dat de bezitsvorming met do trekschuit blijft gaan, terwijl er volkomen vrijheid is om in be paalde gevallen fabelachtige tantiè mes en steeds stijgende dividenden uit. te keren. Hij verklaarde, dat de werknemers bij de te. voeren loonpo litiek willen meewerken anu het voorkomen van inflatie, maar niet als alleen zij daarvoor in hun vrijhe den zouden ivorden beknot. Wij willen meewerken om te voor komen, dat de o\rerspanning van de arbeidsmarkt niet leidt tot on verantwoorde loonstijgingen, maar niet ten koste van het recht om van de gunstige omstandigheden te Srofiteren, aldus de heer Middel- uis. Een ding blijkt duidelijk, zo voeg de hij hieraan toe, namelijk dat de Nederlandse lonen onze wereldin- dustrieën in staat stellen om wins- i sten te maken, die zelfs op de bui tenlandse beurzen ieders verbazing wekken. Het wordt nu eindelijk tijd. dat er iets gebeurt, dat werkelijk zoden aan de dijk zet, zo 'merkte de heer Middelhuis op. In een land, waar I jaarlijks door interne investeringen voor minstens 2 miljard gulden nieuw industrieel bezit wordt ge vormd, moet het, volgens hem, mo- gelijk zijn, dat ook de grote massa tot een redelijk bezit kan komen. - Thans zijn de aandelen, die het be zit van ons produktieapparaat verte genwoordigen, in handen van nog geen 10 procent der inkomentrek kers. De heer Middelhuis vroeg-zich af, waarom niet 90 procent der in komenstrekkers in dit bezit zou kun nen participeren en daardoor mede een stukje zekerheid en onafhanke lijkheid krijgen. 1\B. Gaan luchtmachten van V.S. en Engeland samenwerken? Het Britse blad „News Chronicle" hoeft melding gemaakt van plannen die op het ogenblik in Londen en Washington zouden worden uitge werkt om bommenwerpers die een waterstofbom kunnen A-ervoeren, permanent rond do Avercld te laten Alicgcn. Engeland en de V.S. willen de 200 bommemverpers van de Britse en de 3500 H-bommemverpers van de] Amerikaanse strategische luchtmacht j voortdurend heen en Aveer rond de Avereld zenden, aldus het blad. De leiding van de Britse luchtmacht moent dat dit de enige manier is om het gevaar af te wenden dat de kern bommenwerpers op de grond door raketten van de vijand vernield worden vóór zij opgestegen zijn. Volgens het blad zullen de toestellen kernwapens aan boord hebben. Deze Avapens zouden bij dc patrouillevluch- ten echter niet „scherp" worden ge steld. Dit zou pas gebeuren als de bemanningen het bevel hadden gekre gen om een kernoorolog te begin nen. De „Daily Herald" schrijft in dit ver band dat het opperbevel van de Ame rikaanse strategische luchtmacht de Britten faciliteiten zou hebben aange boden op de Amerikaanse bases in de hele wereld. De mogelijkheid van samenwerking tussen dc Britse en Amerikaanse luchtmacht is een agendapunt ge weest op clo besprekingen die de Britse minister van defensie, Harold Watkinson en zijn Amerikaanse col lega Thomas Gates kortgeleden in Londen hebben gevoerd, aldus het blad. Op het gebied van de publiekrechte lijke bedrijfsorganisatie kan, volgens de heer Middelhuis, moeilijk van zelfs maar zeer bescheiden vorderin gen worden gesproken. Hij constateerde, dat de werknemers in de grote belangrijke bedrijfstak ken \-an de vrijheid die de wet op de publiekrechtelijke bedrijfsorganisa ties laat om al of niet tot instelling van bedi'ijfsschappen over te gaan. gebruikmaken om het niet te doen. Uitvoerig ging de heer Middelhuis vervolgens in op het herderlijk schrijven A'an het hoogwaardig epis copaat A'an maart jongstleden over „De katholieke sociale organisaties in cleze tijd". Een structuurwijziging van de K.A.B. betekent-heel wat meer. dan het zomaar even wijzigen van en kele statuten of reglementen, zo zei de heer Middelhuis, hoe gaarne wij ook open Avillen staan voor her ziening en reorganisatie, men dient wel tê bedenken, dat dit nooit of te nimmer ten koste kan gaan A'an Avat na moeizame strijd werd be reikt, de K.A.B. is bereid andere groeperingen de hun in de organi satie toekomende plaats te geven, maar dan zal dat, volgens de heer Middelhuis, een versterking van het geheel moeten betekenen. De heer Middelhuis meent, dat het Aoor do hand ligt, dat de K.A.B. met betrekking tot dc niemve \-orm van haar beAveging teA-ens rekening houdt met de bij het N.V.V. en bet C.N.V. reeds gevormde structuren en de ver dere ontAvikkeling daarvan. Ilij voegde hieraan toe, dat liet reke ning houden met N.V.V. en C.N.V. uiteraard niet kan betekenen, dat de K.A.B. precies hetzelfde zou moeten doen. Gratie gevraagd voor Meewis Goudswaard De twee verdedigers van de Neder lander Meewis Goudswaard, die A'oor de .staatsveiligheidsraad in Cairo te recht staat wegens spionage voor Is raël en tegen Avie de doodstraf is ge- eist, hebben maandag voor Gouds- Avaard gratie gevraagd ol' een mil dere straf op grond van het feit, dat hij als kroongetuige is opgetreden en de autoriteiten heeft geholpen door liun een volledige lijst van agenten te geven, AA-elke liecft geleid tot de arrestatie van de Italiaan Di Pietro. Als andere argumenten voerden de verdedigers aan de hoge leeftijd van Goudswaard, zijn armoedige omstan digheden en het l'eit dat hij heeft bekend voor Israël te hebben ge werkt. De door hem aan Israël ver strekte inlichtingen hadden generlei militaire betekenis, aldus de verdedi gers, die nog opmerkten, dat Gouds waard Israël heeft bedrogen door veel geld aan te nemen en daarvoor niets terug- te doen. Du zaak wordt vandaag voortgezet. Slordig beleid met een atoomreactor in Brazilië Zeker honderd studenten aan het chemisch Instituut van Recife, de hoofdstad Aan de Braziliaanse staat Pernambuco, hebben verscheidene dagen met een pas door liet' instituut vei'Avorven atoomreactor gewerkt zonder dat de nodige voorzorgs maatregelen tegen straling AAaren genomen. Na dc ontdekking Aan het gevaar is de reactor geïsoleerd. Het gebouw Avaar hij stond is ontruimd. Voorts is gebleken dat de reactor naar het instituut is gebracht op oen gewone vrachtauto, Avaarmee la ter levensmiddelen zijn vervoerd. Men vreest dat een deel van de bevolking dientengevolge radio-actief besmet is. MEDEDELING VAN MINISTER VAN AARTSEN Voorbeeld verkeer en waterstaat gevolgd De regering zal voortaan, als zij op dracht geeft voor het uitvoeren van bouwwerken, in de bestekken niet de risicoclausule met betrek- I king tot wijzigingen in lonen en so- I ciale lasten opnemen. De minister Aan volkshuisvesting en bouwnijverheid, mr. J. Aan Aartsen, heeft dit gistermiddag naiuens de re- j gering in een tweetal bijeenkomsten meegedeeld aan vertegenwoordigers van het bomvbedrijf. j De aannemersvertegemvoordigurs hebben van de mededeling der rcgc- j ring kennis genomen en toegezegd hiermee rekening te. zuilen houden. ONTAARDING. In Ravenna in Ita lië is het huwelijk ingezegend van Annamaria Mussolini, de 31-jarige dochter van wijlen de Ducc, en de 26-jarige jazz-musicus Giuseppe Negri. De plechtigheid in de byzan tijnse basiliek uit de zesde eeuw Sant' Apollinare in classo,' werd door '100 gasten bijgewoond, waaronder een zestal afgevaardigden van de Mo- vimento Sociale. Italiano, een neo- fascistische partij. De vuder A'an de bruid noemde jazz, broodwinning van zijn schoonzoon, in zijn glorietijd een verschijnsel van Amerikaanse ontaarding. MR. DR. VAN DER MAN DELE: Voorwaarden voor een Schelde-Rijn-verbinding In de gistermiddag gehouden verga dering van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Rotterdam heeft de voorzitter, mr. dr. K. I'. van der Mandele, gesproken over liet vraagstuk van de Sehclde-Rijnver- hinding. Ook al is de Kamer, zei hij, verlangend een oud Nederlands-Bel gisch geschil mede te helpen oprui men, zij zou toch nimmer een oplos sing kunnen accepteren, die slechts hierin zou bestaan, dat vervoer van de Nederlandse naar de Belgische haven zou worden afgeleid. De heer Van der Mandele stelde er echter te vens prijs op te verklaren, dat hij liet volste vèrtTouwen heeft in de Neder landse onderhandelaars. „Wij zijn ervan overtuigd dat ook bij hen de stellige opvatting leeft, dat geen oplossing van het onderhavige vraagstuk mogelijk is zonder dat België van alel concurrentieversto rende kunstmatige beïnvloeding van de Belgische zeehavens afstand heeft gedaan". Ook wanneer dit laatste het geval zou zijn, zou niet iedere oplos sing voor de verbinding tussen de Schelde en de Rijn voor Rotetrdam aanvaardbaar wezen. Ook in dat ge val zou de bevrediging van Belgische wensen moeten worden afgewogen tegen het geA'aar dat door zeer kost bare werken niets anders zou worden bereikt dan dat vervoer van de Ne derlandse naar de Belgische zeeha vens door overheidsingrijpen zou worden afgeleid. Ook het feit dat de overslag in de Antwerpse havens ge schiedt* door gemeentelijke instellin gen wier kosten niet door de inkom sten worden gedekt, is een probleem dat om een oplossing vraagt als men daarbij bedenkt dat in Rotterdam de overslag' plaatsvindt door particulie re ondernemingen die geen overheids steun ontvangen, akius spreker. Proces in Algiers tegen communisten Achter gesloten deuren is dinsdag te Algiers een proces begonnen tegen tien leden van de in Algerije verbo den communistische partij, die be schuldigd AAorden Aan een samenzAve- ritig tegen de staatsveiligheid. De verdachten zijn onder andere Maurice Audin, professor in de wis kunde, die bij verstek berecht wordt. Zijn vrouw heeft verklaard dat Audin na zijn arrestatie, ongeveer drie jaar geleden, door martelingen om het le ven is gebracht door zijn ondervra gers. Een andere verdachte is Henri Salem- Alleg, de schrijver van het in Frank rijk clandestien uitgegeven en in Ne derland ook vertaalde boek: „Het A'erhoor", waarin de ondervragings methoden van de Franse autoriteiten in Algerije worden beschreven. Sa- lem-Alleg schreef zijn boek in een Franse gevangenis en het manu script werd naar buiten gesmokkeld. Deze beide, alsmede de overige ver- j dachten, worden verschillende feiten ten laste gelegd, zoals lidmaatschap van de communistische partij en on dermijning van de buitenlandse vei ligheid A'an Frankrijk. Het tribunaal heeft besloten Lot be handeling achter gesloten deuren. Tegen deze beslissing tekende de verdediging protest aan. De verde digers verklaarden het verloop van het proces te zullen bekendmaken en daarvoor de verantwoordelijkheid te willen dragen. Paratyphus in Bussum en Naarden In Naaiden heben zich vijf geval len A'oorgedaan van paratyfus, ver moedelijk tengevolge van het eten A'an groenten, die in open water is ge wassen. De groentenveilïng Naarden- Bussum is gelegen aan de Bussumer vaart, waarvan het water nogal vuil is. Vermoedelijk hebben groentehan delaren groenten in deze vaart ge wassen. Ook in Bussum zijn 19 ge vallen van paratyfus geconstateerd. De ziektegevallen zijn niet van ern stige aard. Hut ministerie van verkeer en waterstaat heeft al eerder beslo- 'ten, de risicoclausule voor wijzi gingen in lonen en sociale lasten niet meer in zijn bestekken op te nemen. Nu zijn dus ook de andere ministeries, die bouwopdrachten verstrekken, gevolgd. Zoals men zich zal herinneren heeft I bouwprijzen doorberekenen van de j verhogingen \'an Ionen en sociale las- j ten geleid tot de bouwstakïng in i maart van dit jaar. Aan de staking kwam een einde toen de regering op j 21 maart een prijzenbeschikkïng uit- I vaardigde, die ten doel had doorbe- rekening van-de loonkostenstijging ingevolge de nieuwe c,a,o. te voorko men, De prijsverhogende werking van de risicoclausulc werd daardoor tenietgedaan, zonder dat de aanne mers zelf die clausule uit hun con- tracten hadden geschrapt. Partijen tekenden toen alsnog de cao., die geacht werd. op 1 maait te zijn inge gaan. Extra vliegtuigen voor vervoer Belgen uit Kongo Een vloot van zeven vliegtuigen is maandagochtend uit Brussel naar Belgisch Kongo vertrokken om ge zinnen op te halen van Belgen, die er de voorkeur aan geven vrouw en kinderen voor de overdracht van de fcouvereïniteït op 30 juni a.s. naar het vaderland terug te sturen. Onder de zeven Sabenatoestellen zijn drie Boeing-707 straalverkeersA'liegtuigen. Zij hadden vrijwel geen passagiers aan boord voor de uitreis. Voor de normale lijnvliegtuigen tus sen Kongo en Brussel zijn alle plaat sen tot oktober besproken. In totaal zullen in de komende dagen boven dien 80 vliegtuigen extra vluchten maken om Belgen tc repatriëren. Dit jaar 75 miljoen meer aan garantie voor boeren? (Van onze Haagse redactie) In bevoegde kringen te Den Haag verwacht men, dat er dit jaar zeker 75 miljoen gulden meer aan garantie- uitkeringen aan do veehouders nodig zal zijn dan aanvankelijk AA-erd ge raamd. Dit betekent, dat het totaal aan garantie-uitkeringen uit liet landboiiAA'-egalïsatiefomls komt op 275 miljoen gulden. Minister Marïj- non zal, naar mag worden aangeno men, hiervan binnenkort officieel me dedeling doen aan de ÏAveede Kamer. Deze ongunstige ontwikkeling is een gevolg van de slechte situatie op de zuivelmarkt. Als deze situatie niet verbetert, bestaat de kans, dat de overheid nog meer geld zal moeten toeleggen. Zekerheid hieromtrent heeft men echter eerst op het eind van het melkprijsjaar, dat is in no vember. Foto's in tumult James Campbell Hagerty is er de man niet naar. zich uit het velu te laten slaan en dus ook niet om zich uit .Japan te laten wcgbelogen. Als perschef van president Eisenho wer kan hij het als zijn vak beschou- Aven. voor ..moeilijke" menigten te staan: bijeenkomsten A'an journalis ten die elkaar in het stellen van las tige vragen de loef afsteken. Toen dc cadillac van de Amerikaanse ambassadeur. Douglas MacArthur II. vrijdag bij Hagerty's aankomst in Tokio door een betogende menigte Japanners werd ingesloten en met stenen bekogeld, waarbij geen vra gen werden gesteld maar anti-Ame rikaanse leuzen werden geroepen, was dal voor hem dus misschien een verschil in graad. Hij zag in zijn vervelende ervaring guèn aanleiding, du president i zijn reis naar Tokio te ontraden. Gis- turen heeft Hagerty, na met Eisen- I hower te hebben geluncht op de eer ste pleisterplaats van diens reis naar het Verre Oosten. Anchorage in Alas- ka. dan ook gezegd, dat Eisenhowers i bezoek aan Japan „zonder enige twij fel" zal doorgaan. Misschien heeft Hagerty. om zijn verhaal zo realistisch mogelijk Aveer te geven, gisteren aan de j lunch met president Eisenhower dc foto's laten zien, die hij in het Tokio- se tumult uit dc cadillac maakte. Tijdens het „beleg" van de wagen, dat veertig minuten duurde voordat de bevrijdende helikopter op het gras tapijt kwam, heeft de perschef zich, fotograferend on aantekeningen ma kend, zo koelbloedig gedragen dat hij de indruk gaf tc menen, niet zelf het doelwit van de demonstranten maar j een slechts zijdelings bij het geval I betrokken waarnemer te zijn. Ln ze- j kere zin Avas dat dan ook het geval. Hagerty, die in 1943 zijn journalistie ke baan bij ..The New York Times" voor de politiek verwisselde en in i 1953 Eisenhowers perssecretaris werd, heeft weliswaar te Washington I veel in de melk te brokken, maar hij I „maakt" de Amerikaanse politiële niet. I De leiding van do betogers tegen het I gewijzigde Amerikaanse veiligheids- verdrag tussen Japan cn de Verenig de Staten, had dan ook eerder de op zet, om via Hagerty dc grote Uncle Sam de voeten dwars te zetten. Tege lijk was hun gegooi en geschreeuw gericht tegen de eigen premier Noe- boesoeke Kisji, die een groot voor stander is van een voortzetting van de veiligheids-verhouding met de Verenigde Staten. Kisji wijst bij zijn verdediging op de lossere band met Amerika, die dit A'erdrag inhoudt. Indien het niet wordt geratificeerd, zo schreef „The New York-Times" daarover gisteren, blijft het oude \-an 1951 van kracht en dat staat niet alleen Amerikaanse bases en strijd krachten toe onder voorwaarden die voor Japan minder gunstig zijn. maar voorziet bovendien in Amerikaanse bijstand - op verzoek van de Japanse legering bij het neerslaan van binnenlandse ongeregeldheden op grote schaal, welke op instigatie of door tussenkomst: van een buiten landse mogendheid of mogendheden zijn veroorzaakt. De socialisten die al hun 125 zetels in de rijksdag uit protest tegen de aanvaarding van het verdrag hebben verlaten, vormen een minder heid: Kisji's liberaal-democratische regeringspartij telt bijna 300 afge vaardigden, en dan zijn er nog 40 dis sidente socialisten achtergebleven. WelisAvaar klonk ook binnen de libe raal-democratische partij kritiek op dc wijze, waai'op Kisji „bij verras sing het verdrag in een zitting van de rijksdag aan de orde stelde, maar deze partij is niet over deze zaak •uiteengevallen en men mag aanne men dat zij de bevolkingsgroep ver tegenwoordigt die zo niet enthousiast vópr, dan toch wel verzoend is met de aanwezigheid van Amerikaanse bases in bet iand, gezien de span ningen tussen oost en west. De oppo sitie maakt zich daarentegen tot tolk van het in Japan veld Avinnende neu- cnige door atoombommen getroffen land algemeen is. Dat de band met Amerika juist een oorlog zou kunnen voorkomen, komt bij de leiders dei- betogers. waartoe de radicale staf A'an de ultralinkse studenten-organi satie behoort, niet op. Maar zij willen onderscheid maken Lussen de ene en de andere bezoe- kei-, en zoals de voorzitter van de oppositiepartij. Inejiro Asanoema, gisteren beloofde gewelddadighe den trachten te voorkomen bij Eisen howers komst'. Toch zal men niet zonder spanning- de nieuwe reis (laatste grote presi dentiële) van Eisenhower volgen. Het klimaat zal in Japan niet te verge- lijken zijn met de hartelijke en alge mene warmte die hem vorig jaar in Zuid-Azië ten deel viel. Als de risico's niet al te groot zijn en Amerika's prestige bij thuisblijven zwaarder zou Avorden getroffen, heeft hij ge lijk dat hij het door Hagerty ver kende pad gaat, om, zoals hij in zijn afscheidsboodschap tot de Amerika nen zei, het internationale begrip te verbeteren. Vandaag terug met „Canadezen" De K.L.M. beeft de DC-S maandag officieel in gebruik genomen op de route van Amsterdam naar Montreal in Canada. Teneinde de ze eerste vlucht een feestelijk ka rakter te verlenen, heeft de maat schappij enige tijd geleden een prijsvraag uitgeschreven A-oor ouders A-an emigranten, die. door een aantal vragen betreffende de DC-S te beantwoorden; een r eis naar hun geëmigreerde kinderen konden \-erdienen. Toen het toestel gisteren opsteeg van de Amsterdamse luchthaven stonden \-ele familieleden de tien gelukkige winnaars van de prijs vraag na te wuiven. Vijf dames en vijf heren, allen naaste familiele den van emigranten, bevonden zicii onder de passagiers. Om kwart voor zes plaatselijke tijd dezelfde middag zou bet toestel landen op het vliegveld A-ari Mon treal, waar hun kinderen aanwe zig zouden zijn om hen te-verwei- kómen. - j Er heerste onder de gelukkigen een zenuwachtige stemming voor het vertrek. De meesten van hen had den nog nooit gevlogen en voor velen betekende de ontmoeting een weerzien sinds vele jaren. Bin nen acht uur zou de DC-8 hen naar deze ontmoeting toebrengen. De 62-jarige tuinder Piet Muile boom uit Oudkarpsel bij Alkmaar had zijn vrouw maar reeds op eigen-kosten vooruit gestuurd en maakte de reis nu met zijn 21- jarige zoon Henk, die liet prijs vraagformulier bad ingevuld. Tan zijn 13 kinderen waren er 5 ge- emigreerd.. Een-Avas-er weer te ruggekomen, daar hij in Canada niet kon wennen, maar de 4 ande ren, drie zoons en een dochter, hebben er zich een goed bestaan verworven.. Vandaag om negen uur Avordt de straalreus weer op Schiphol te rugverwacht, dan met een aantal Canadese prijswinnaars aan boord. Ook dit zullen allemaal Nederlan- dors zijn, die naar Canada zijn geëmigreerd, en nu dus de ltans hebben gekregen „even" naar huis te wippen. De gelukkigen mogen zelf bepalen hoe lang hun verblijf in Canada, resp. in Nederland zal duren. - JAMES HAGERTY b-v-sïgarelje tijdens beleg...

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3