Drs. De Pous over coördinatie van loon- en prijsbeleid ZENDEN VAN KAREL DOORMAN IS EEN GEWAAGD AVONTUUR" PARLEMENT IS HALF JAAR ACHTER MET BEGROTING TECHNISCH ADVISEUR „RADIO VERONICA" GEARRESTEERD VRUDAG 10 JUNI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 VERBOND VAN PROT. CHR. WERKGEVERS VERGADERDE A. Borst Pzn. besprak problemen van beloning der ondernemingsleiding In een rede, die minister De Pons gistermorgen heeft gehouden tijdens de jaarvergadering van 't Verbond van Protestants Christelijke Werkgevers in Nederland in het Kurhaus te Seheveningen, heeft de bewindsman een na dere precisering gegeven van zijn visie op liet loon- en prijsbeleid, mede in verband met de opmerkingen, die van werkgeverszijde over de praktijk van do gedifferentieerde loonvorming zijn gemaakt. De minister stelde, dat de centraal geleide loonpolitiek het vraagstuk van de prijsstijging als gevolg van dc economische vooruitgang niet heeft kunnen oplossen. In de periode 1953-1958 stegen de kosten van levensonderhoud met 3% per jaar. Een on gereglementeerde en ongecoördineerde vrije loonpolitiek', zo ging de minister verder, kan dit vraagstuk al evenmin oplossen, omdat dan het zo gevreesde liaasje-over effect zou ontstaan, waarbij do lonen in de ver schillende bedrijfstakken zicli aan elkaar optrekken en daardoor al even zeer prijsstijgingen worden uitgelokt. De lieer De Pous was dan ook van mening dat de uiteindelijke oplossing van het vraagstuk ligt in de gecoör dineerde gedifferentieerde loonpolitiek. Over de gedifferentieerde loonvor ming zoals deze tot nu. toe is ge voerd verklaarde de minister onder meer: Wanneer men bedenkt, dat do stij ging van do produktie per arbeider in do industrie in 1958 en 1959 ten opzichte van liet voorafgaande jaar resp. 3,6 en 8,5 bedroeg en do pro duktie zich in het eerste kwartaal van 1960 ten opzichte van do over eenkomstige periode van 1959 op een niveau van ongeveer 111 a 113% bewoog, dan kan men concluderen, zonder ook maar op enigerlei wijze de zwaarte van do loonoperatie 1959- 1961 te willen geringschatten, dat uit dien hoofde een doorbreking van de stabiliteit van het prijsniveau niet gerechtvaardigd zou mogen worden geoordeeld. De minister zei o.m. dat de spelregels van de produktiviteitsgroei voor tie toekomst niet zonder enige modi ficaties behoeft te worden gehand haafd. Spreker had er begrip voor dat een consequente en continue toepas sing van de produlctiviteitsregel op den duur bepaalde nadelen met zich kan brengen. Daarbij doelde hij ih het bijzonder op het ontstaan van te ster ke differentiaties, die het evenwicht tussen de verschillende sectoren van de arbeidsmarkt zouden aantasten en die bovendien een grote achterstand voor sommige groepen zouden doen ontstaan. Over de coördinatie van de gedif ferentieerde loonpolitiek betoogde hij: „Wij staan voor de noodzaak om zowel uit sociale als uit econo mische overwegingen in een aantal bedrijfstakken zekere loonsverho gingen toe te staan die uitgaan bo ven de produkttviteit, hetgeen met prijsstijging gepaard z.?l gaan. Handhaven wij de doelstelling van stabilisatie van het totale prijsni veau, dan betekent dit onherroepe lijk, dat tegen deze prijsstijf elders in het bedrijfsleven wil zeggen in de bedrijfstakken met een gunstige productiviteits ontwikkeling prijsdalingen moe ten staan. Men kan zich bijvoor beeld voorstellen, dat een bedrijfs tak, die een loonsverhoging toe staat, welke uitgaat boven de ge middelde nationale produktiviteit, een prijsdaling dient door te voe ren, welke tenminste gelijk is aan liet bedrag, waarmee de loonsver hoging het nationale produktivi- teifsgemiddelde overtreft. Men kan aldus in het kader van de gediffe rentieerde loonvorming in bepaal de bedrijfstakken meer loonsver hoging' geven dan hetgeen macro- economisch voor de gehele volks huishouding gemiddeld verant woord worat geacht, maar dan die nen van deze extra produktiviteits- stijging in de betreffende onderne ming of bedrijfstak de werknemers en de consument in gelijke mate te profiteren. Alleen op deze wijze is een zekere ruimte aan prijsverla gingen te verkrijgen, welke een te genwicht kan vormen tegen de met de coördinatie samenhangende prijsverhogingen. Wanneer men, denkend aan de coördinatie, deze al dus geconcretiseerde norm voor het prijsbeleid mede in de beschou wing zou betrekken en mogelijk ook de gedachten zou willen laten gaan over een institutionalisering" daarvan, dan zou dit naar 's mi nisters gevoelens ten zeerste moe ten worden toegejuicht". Met bijzonder veel waardering zei de minister te hebben kennis genomen van de uitspraak van de voorzitter van de christelijke werkgeversorganisatie dat de prijsverlagingen in het geheel van het loon- en prijsbeleid een on miskenbaar element vormen. Welt) dar tstaken De voorzitter van het verbond, de heer A. Borst Pzn, heeft „in het licht van de welvaart-als-gave enkele belang rijke vraagstukken aangesneden, ten aanzien warvan de welvaart een op- gave voor ons meebrengt". I-lij bracht in dit verband onder meer de problemen van medezeggenschap der arbeiders en van de beloning der ondernemingsleiding ter sprake. Het is wel duidelijk, aldus de heer j Borst, dat van beslissingsbevoegd heid der arbeiders geen sprake kan zijn, omdat het een doorbreking van de gezagsverhouding en een aantas- ting van de voor de onderneming es- I I sentiële ondeelbare verantwoordelijk- heid van de ondernemingsleiding zou 1 betekenen. Chaos in de onderneming, tot schade van allen die daarin sa- memverken zou slechts het gevolg 1 zijn. Dt wil niet zeggen dat im-n intussen de zaak op haar beloop zou kunnen la- j ten. In Ieder geval is het mogelijk en j ook noodzakelijk dat, met inachtne ming van liet belang van de ontlernc- I ming als geheel, aau allen die bij «le j gang van zaken rechtstreeks belang hebben zoveel mogelijk opening van i zaken wordt gegeven. Beloning De heer Borst merkte op dat voor al op de leiding van de onderne ming een grote verantwoordelijk heid rust om zulke voorwaarden te scheppen waaronder de samenwer king in de onderneming zo goed mogelijk kan gedijen. De heer Borst zeide met alle nadruk voorop te stellen dat de buitenstaan der de beloningen van commissarissen en directeuren onmogelijk kan beoor delen, omdat hem ten enenmale het inzicht ontbreekt in de betekenis en de waarde die de bijdragen van deze mensen voor de onderneming hebben. PROF. MR. W. F. DE GAAY FORTMAN: (Van onze Haagse redactie) In een voordracht over de politieke verhoudingen in de zogenaamde ont wikkelingslanden tijdens de te Sehe veningen gehouden jaarvergadering van het Verbond van protestants- christelijke werknemers, Jieeft prof. mr. W. F. de Gaay Fortman, hoog leraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, kritiek geleverd op liet zenden van Ilr. Ms. „Karei Door man" naar Ned. Nieuw-Guinea.t Betogend dat het Westen de zelfstan digheid van de ontwikkelingslanden serieus zal moeten nemen, zei de hoogleraar in dit verband van het zenden van de „KaTel Doorman" niets te begrijpen. Hij vond het een ge waagd avontuur en de a.r. hoogleraar kon helemaal niets begrijpen van de wijze, waarop de regering haar be sluit had aangekondigd. „Geen enke le Europese mogendheid en zeker Ne derland niet, kan zich een buïten- „STOMME OORLOG". Het ill Lissa bon verschijnende blad Diario de No- ticias heeft gisteren een pact van dagbladen over de hele wereld voor gesteld om voor tenminste drie jaren 'niet meer dc namen van Brigitte Bardot, Sofia Loren en Kroesjtsjew in hun kolommen op te nemen. ..De hang naar publiciteit", schreef Diario de Noticias. „wordt een ob sessie die zwaar op het mensdom drukt. Er is maar één middel om de koude oorlog te bestrijden, dat is een stomme oorlog", aldus hel blad. REPORTAGE. T.V .-cameraman Jim Trueblood maakte in Ionia (Mi chigan, V.S.). een reportage van de eerste dag dut mejuffrouw Viola Te- roxel als politieagente werkte. I-laar eerste optreden gold een verkeerd geparkeerde wagen. De zijne. COMPLIMENT. De verkeerspolitie van Dusseldorp stond woensdag wel even raar te kijken toen de automo bilist die zij aanhield wegens te snel rijden binnen dc bebouwde kom. de minister van verkeer van Noordrijn- Westfalen Hans Laucher bleek te zijn, .Laucher complimenteerde de politic voor haar waakzaamheid cn hij kreeg géén bonnetje. Beslag op girorekeningen „Waarheid" opgeheven De president van de rcclitblank t< Amsterdam heelt gisteren uitspraak doende in liet kort geding van de uit geefster van liet communistische dagblad „De Waarheid", de stichting Bepenak (Bevordering pers Neder landse arbeidsklasse) eiseres - contra de drie leden van liet dage lijks bestuur der E.V.C. gedaag den hét conservatoir beslag, dat de laatsten met zijn -toestemming begin mei hadden doen leggen op de rekeningen van de Bepenak bij het post-cheque- on girodienst cn de ge meente giro te Amsterdam, opgelie- ven. De president verklaarde zich onbe voegd kennis te nemen van de pri maire vordering van de Bepenak, in houdend: nietig verklaring van het beslag. De E.V.C.-bestuursleden wer den veroordeeld tot betaling van de kosten van het geding 297,80). De E.V.C., die pretendeert een uit 1950 daterende vordering een uit 1950 daterende vordering van 30.000 gld. ie hebben op de toenmalige uitgeefster van „De Waarheid".de C:V. uitgeverij pers organen, had in april voor de eerste keer op de girorekeningen beslag doen leggen. De E.V.C. was er toen niet vaii op de hoogte dat op 1 ok tober 1959 de uitgave van „De Waarheid" door do C.V., persorganen was overgedragen aan de stichting Bepenak. De stichting nam echter niet de schulden van persorganen over. In zijn uitspraak in het eerste kort geding van de Bepenak contra de drie E.V.C.-bestuurders, hief de president het beslag op de postgiro rekening op cn wees dat ten aanzien van de gemeentegiro-rekening af. De president nam aan dat dc reke ning bij de postgirodienst ten namen van de Bepenak cn niet op die van de C.V. Persorganen staat - landse politiek veroorloven onder aanroeping van Jan Pieterszoon Coen", aldus prof. De Gaay Fortman. Gegeven de concrete situatie, zoals die tussen Nederland en Indonesië bestaat, acht ik het een eis van chris telijke politiek alles te doen om die situatie te verbeteren, aldus prof. De Gaay Fortman. Tevoren had prof. De Gaay Fortman verklaard dat 't Wes ten moet proberen zich de denkwijze van de volkeren van Azië en Afrika eigen te maken. Ook zullen wij de zelfstandigheid en onafhankelijkheid van deze volkeren serieus moeten ne men. Er is nog altijd in Europa de neiging, aldus de hoogleraar, om die volkeren te vertellen hoe het moet. „Wij moeten echter keihard zijn. Ook in het verkeer met Indonesië moeten wij onrecht onrecht noemen en onze rechten op schadevergoeding voor de nationalisaties handhaven. Voor het uitspreken van schuldge voelens, afgezien of hiertoe reden is, mag het Westen zich niet lenen en dit wordt door de ontwikke lingslanden ook niet gevraagd", al dus prof. De Gaay Fortman. Brood nodig achtte de hoogleraar het, dat er tussen het Westen en de ontwik kelingslanden een samenwerking tot stand komt op economisch ge bied. Naar schatting If.000.000 werknemers in Japan hebben geprotesteerd tegen het veiligheidsverdrag tussen de Ver enigde Staten en Japan. Ongeveer 550.000 leden van de bond van spoor wegpersoneel maakten het treinver keer vrijwel onmogelijk. Onbevredigende toestanden in Alexander-kazerne Naar aanleiding van het incident in de Nieuwe Alexanderkazerne in Den Haag, waar de militairen van drie al daar gelegerde subsistentencompag- nieën op donderdag 2 juni de avond maaltijd hebben geweigerd, is een on derzoek ingesteld. Hieruit is gebleken, dat tengevolge van- verzuimen in de juiste naleving van de voor de verzorging van de militairen gestelde regelen, in enkele opzichten onbevredigende toestanden waren ontstaan. De voor die verzui men aansprakelijke functionarissen zijn ter verantwoording geroepen. Anderzijds zijn die militairen, die hun weliswaar gerechtvaardigde grieven op een onder de militaire verhoudingen onjuiste wijze tot ui ting hebben gebracht, daarvoor ge corrigeerd. Dit is medegedeeld door de 1 egervoorlichtingsdienst. ONGEWENSTE TOESTAND Kamers ondergraven eigen positie (Van onze parlementaire redacteur.) De Eerst Kamer is dit jaar bijzonder laat met de afsluiting van de behan deling van de Rijksbegroting voor 1960, dus voor het lopende jaar. Zij moet nog haar goedkeuring hechten aan de begroting van liet kabinet van de vice-minister-president, die tevens verantwoordelijk is voor de begro ting van Suriname en de Nederlandse Antillen -beide begrotingen zijn in ééu wetsontwerp opgenomen en aan de begroting van Verkeer on Wa terstaat. De openbare beraadslagingen over de begroting van het kabinet van de. vice-minister-president, welke begroting' reeds op 17 maart j.l. door de Tweede Kamer goedge keurd werd, zijn niet voor het eind van juni te verwachten. De be handeling van de begroting van Verkeer en Waterstaat zal pas op 5 juli a.s. geschieden. De Twee de Kamer keurde deze begroting goed op 23 februari j.l. Dat wil dus zeggen, dat de Eerste Kamer vier en een halve maand nodig heeft om het voorbeeld van „haar zuster aan de overzijde van het Haagse Binnenhof" te volgen. Dit tempo ls wel bijzonder traag. In 1959 gaf de Tweede Kamer haar fiat aan de begroting van Verkeer en Waterstaat op 4 fe bruari. De Eerste Kamer volgde op 12 mei 19o9. TERGENDE TRAAGHEID. In dat jaar kon men de Eerste Ka mer al moeilijk van overijling be schuldigen tussen het tijdstip van goedkeuring van de begroting van Verkeer en Waterstaat in de Eerste en in de Tweede Kamer lag ruim drie maanden in 1960 gaat het helemaal een slakkegangetje. Weliswaar voorziet de wet in zulle een „verlate" begrotingsbehandeling, maar deze gang van zaken heeft een bedenkelijke zijde. De Kamers ondergraven lain eigen positie. Zij geven vrijwillig een deel van hun begrotirigsrecht, van hun controle op de rijksuitgaven en op het beleid van de regering prijs. De toestand die zo ontstond is eigen lijk onaanvaardbaar cn in brede kring leeft liet verlangen dat daar aan een eind wordt gemaakt. Dat zou o.a. kunnen door de rijksbegroting uitsluitend door de Tweede Kanier te laten behandelen en niet meer door do Eerste Kamer en de Tweede Ka mer te verplichten de behandeling te bcindigcu vóór 1 januari, volgende op do indiening van de begroting, of uiterlijk drie maanden daarna. Kappers moeten hogere prijzen intrekken (Van onze Haagse redactie). De minister van economische zaken, drs. J. W. de Pous, heeft de kappers bonden verzocht er bij hun leden op aan te dringen do verhoging van do tarieven, soms wel met tien of vijf tien procent, waartoe kappers in verschillende plaatsen zijn overge gaan, zo spoedig mogelijk in te trek ken. Deze tariefsverhoging is inge voerd zonder enig overleg of zonder voorafgaande vergunning van het de partement van economische zaken, hetgeen in strijd is met de afspraak, die de minister destijds met de ver tegenwoordigers van liet bedrijfsle ven heeft gemaakt. De vier Nederlandse kappersorgani saties.' hebben een circuiaire aan hun leden doen uitgaan, waarin het ver zoek van de minister is overgebracht. Daarin zeggen de kappbrsbonden, dat indien de prijsverhogingen blijven voortgaan, de 'kappers niet uan een maximum-prijzenbeschikking kunnen ontkomen. De minister heeft zich wel bereid verklaard met de bonden te over leggen op welke manier en in hoe verre de kappers in hun tarieven een compensatie zullen mogen verwerken voor de voorgenomen afschaffing van het fooienstelsel. De minister heeft de bonden ech ter laten weten, dat dit overleg alleen dan mogelijk zal zijn wan neer de oude prijzen voorlopig blijven gehandhaafd. „Volmaakte rust in Belgisch Kongo" De toestand in Belgisch Kongo wij zigt zich van uur tot uur en alles staat in het teken van de vorming van de eerste regering. Er heerst ech ter volmaakte rust, ook in die gebie den waar zich de laatste tijd de meeste incidenten liehhen voorge- daan. Dit verklaarde de Belgische minister voor algemene Kongolese zaken, de heer Ganshof van der Meersch, don derdagochtend bij zijn aankomst in Brussel uit Lcopoldstad. Hij zal in Brussel rapport uitbrengen aan het kabinet-over de algemene toestand in Kongo, drie weken voor de proclama tie van de onafhankelijkheid. Regeling voor beperking van kredieten op komst Tijdens de rede die hij gisteren in; het Kurhaus te Seheveningen hield voor liet "Verbond van I'rot. Clir. Werkgevers in Nederland heeft mi nister drs. J. \V. <le Pous meege deeld dat de Nederlandse Bank een regeling uitwerkt waarbij uitzetting van kredieten door banken in de particuliere sector aan bepaalde grenzen zal worden gebonden. In 6800 van de 8050 Italiaanse ge meenten wonen circa 30 miljoen van de 33.5 miljoen Italiaanse kiezers. De vorige gemeenteraadsverkiezingen in deze gemeenten zijn in 1956 gehouden. Het Wereldgebeuren Hart van Afrika Vóór 30 juni. wanneer de onaf hankelijkheid zal worden ge proclameerd. moet in dc Bel gische Kongo nog heel wat geregeld worden. Het moeilijkste karwei is wel dc vorming van een regering. De geboorteweeën van die regering begonnen zich woensdag te verto nen, toen enkele leiders van regio nale groeperingen dreigden, eigen provinciale regeringen in een fede raal. Kongo te stichten. Het zwaarst weegt dat dreigement ongetwijfeld in ncder-Kongo. waar de Bakongo- stam droomt van een Bakongo- koninkrijk, zo machtig als het „pre- koloniale". dat zich uitstrekte tot in de gebieden die nu als de Franse Kongo en als Portugees Angola be kend staan. Joseph kasavoeboe, van wie wordt beweerd dat zijn grootva der een Chinese immigrant was, wordt door dc Bakongo's als oen on gekroonde koning vereerd. Het drei gement stak op in zijn hoofdstad, Leopokistad. toen gebleken was dat de leider van de Kongolese Nationale Beweging, Patrice Loemoemba, Ka- savocboo's grote concurrent op het toneel van de onafhankelijkheids strijd, met niet minder dan 37 van de 137 zetels uit de bussen van de onlangs gehouden verkiezingen voor de Nationale Vergadering was geko men. Loemoemba kon meer stemmen behalen dan Kasavoeboe (wiens „koningschap" over de Bakon go's bij de verkiezingen werd be vestigd) doordat zijn partij haar ac tiviteit niet beperkt tot het woon gebied van een bepaalde stam. Op grond van de steun, die hij klaarblij kelijk op ruime schaal heeft gekre gen in grote delen van de Kongo (die viermaal de oppervlakte van Frank rijk beslaan) is Loemoemba vorige week plotseling bijzonder veeleisend geworden. Hij meende, in aanmer king te moeten komen zowel voor het presidentschap als voor het pre mierschap; zag zich dus al in de rol van een Kongolese Eisenhower. Door te dreigen met de stichting van een afzonderlijke (federaal met an dere gebieden in Kongo verenigde) Bakongo-staat heeft Kasavoeboe daartegenover laten blijken, dat men net belang van de stamverbanden in de Kongo niet mag onderschatten. Zou men hun „koning" op grond van alleen maar tie „landelijke" verkie zingsuitslag uitsluiten van de moge lijkheid, een der twee hoogste posi ties in het land te bekleden, dan zou dat de trotse Bakongo's zeker tegen de borst stuiten. Misschien dat Loemoemba nu inbindt Hij zal rekening moeten houden niet alleen met de persoonlijke invloed van Kasavoeboe, maar ook met liet geografische belang van diens Ne- der-Kongo. Deze strekt zich uit van Leopoldville tot de zee. Alle Kon golese havens behoren ertoe, zij om vat een groot deel van de agrarische rijkdommen van het land en het deel van de Kongorivier waaraan men de grootse Inga-waterkrachtcentrale wil bouwen voor industrie en mijn- bouwontwikkeling, een project dat een miljard gulden kost. Als „hart van Afrika" trekt de Kongo deze dagen levendige belangstelling in andere gebie den op dat continent, vooral van de blanken in de Centraal-Afrikaanso Federatie, in Kenya en in Zuid- Afrika, drie gebieden waar nog een blanke minderheid over een zwarte meerderheid regeert. De blanken in die gebieden vragen zich af, hoe het experiment van de zeer snelle onaf- hankelijk-wording van Kongo zal verlopen. Zouden de tegenstellingen lussen de negers leiden tot een of andere vorm van burgeroorlog, dan zou dat in dio drie gebieden voedsel geven aan de vertogen, dat met .blank leiderschap' de belangen van de Afrikanen niet minder dan die van de blanken zijn gediend. De wijze waarop straks de Belgische minderheid in Kongo zal worden behandeld, beschouwt men daar bovendien als een toetssteen voor de verdraagzaamheid van de ne gers. Bij zijn beoordeling zal men niet mogen vergeten, dat het Eel- gische bewind, bij alle inspan ningen voor de opbouw van een mo derne economie en van moderne ste den niet in politieke scholing van de Afrikanen heeft voorzien. Men vindt er geen doeltreffende politieke instellingen, geen ervaren politici, geen nationale politieke organisaties, geen oudere geroutineerde Afrikaan se bestuursambtenai*en, en slechts ongeveer een half dozijn Kongolezen met een universitaire" graad. On danks al deze verzachtende omstan digheden zullen echter ontelbare Ar gusogen op de Kongo gericht blijven. En uit de ontwikkeling daar worden wellicht verreikende conclusies ge- tvokken. Het is te wensen, dat de onervaren Kongolese politici, bij alle zorgen die zij aan hun hoofd hebben, zich ook van die omstandigheid be wust zijn. Ongedekte cheques afgegeven (Van een onzer redacteuren) Op last van de officier van justitie in Amsterdam, mr. R. L. Heukels, is dinsdagmorgen de lieer O. gear resteerd, de man die zich grote be kendheid heeft verworven nis verte genwoordiger van Radio Veronica in Nederland. Aanleiding tot deze arres tatie is «Ie verdenking, dat hij in Duitsland met ongedekte cheques aankopen zou hebben gedaan, onder andere van radio- cn t.v.-toestellen, voor een nieuwe to openen zaak. Een Duitse leverancier heeft aangifte gedaan dat de cheques ongedekt wa ren en op grond daarvan heeft de ar restatie plaats gevonden. Een andere aanleiding tot de arrestatie is de ver denking dat de heer O. goederen zou hebben ontrokken aan zijn faillise- ment, onder andere een meetappara tuur. Of hij die goederen gekocht heeft, voordat hij failliet gegaan is, of dat liet tijdens zijn faillissement ge beurd is, is niet bekend. Mr. Heukels die het proces verbaal nog' niet bin nen heeft, kan daarom nog geen nade re informaties verstrekken. Wel be vestigde hij het bericht van de arres tatie. Verklaard wordt dat deze zaak volkomen los staat van radio Veronica Los van het onderzoek yan de Amster damse justitie terzake van fraude te gen de" heer O. heeft «le Lichtcn- steinse maatschappij, die het zend- sehip Veronica voor do Nederlandse kust exploiteert, de heer N. C. Jur gens uit Loosdrecht tot generaal agent voor Nederland van deze maat schappij aangesteld. De heer Jurgens verklaarde ons dat de heer O. tot nog toe ten onrechte als zodanig was beti teld. Sinds de VRON werd opgeheven, waarvan de heer O. technisch direc teur was, was de heer O. niet meer dan technisch adviseur van Veronica. De zendermaatschappij staat dan ook verre van de persoonlijke moeilijkhe den waarin de heer O. op dit ogenblik is gewikkeld, aldus de heer Jurgens. die ons yoorfs mededeelde), dat het korte geding voorlopig is uitgesteld dat mr. dr. K. W. P. Klaassen namens Veronica aanhangig maakte tegen de P.T.T. en dat vrijdag a.s. zou dienen voor de president van de Haagse rechtbank. Aanleiding tot dit uitstel is dat minister Korthals le kennen heeft gegeven dat telefoonverbinding via Seheveningen radio met het zend- schip mogelijk is ten behoeve van de veiligheid van het schip en de beman ning. Of er commerciële gesprekken zullen kunnen worden gevoerd heeft de minister nog in studie. De leiding van de Veronica wenst de ontwikke ling hiervan af te wachten alvorens bepaalde maatregelen te treffen. DE (NOG BELGISCHE) KONGO a-valfc Afrika's hart uiteen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 5