Toeristen brachten in 1959 niet minder dan 43 miljoen in Zeeland WALCHEREN VAKSCHOOL VOOR FRUITTEELT PHILIPPINE HIELD EINDLES MARKTBERICHTEN VLISSINGERS NIET IN „TEL" BIJ DE VOLKSTELLING SCHELDESTAD KAN MEER VAN VREEMDELINGEN PROFITEREN DONDERDAG 9 JUNI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DIRECTEUR V.V.V. BEREKENDE: Nijverheid en Handel hield jaarvergadering te Vlissingen De directeur van de provinciale V.V.V., de heer G. W. Oskamp, heeft gis termiddag tijdens de jaarvergadering in het Vlissingse „Britannia" van het departement Zeeland van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel, gesproken over de invloed van het vreemdelingenverkeer in Zeeland. Met name behandelde de heer Oskamp in zijn belangwekkende causerie het economisch aspect van het toerisme, waarbij hij enige op vallende getallen noemde. Hij had namelijk globaal berekend, dat in het top-jaar 1959 de toeristen in Zeeland een totaal bedrag van 43 miljoen heb ben uitgegeven, waarvan 25 miljoen door de buitenlandse toeristen. Dat is een aanzienlijke stijging vergeleken bij 1958. Het totaal was toen: 35 miljoen, waarvan 22 miljoen vreemd geld. De heer Oskamp becijferde, dat deze 25 miljoen aan deviezen in 1959 ge middeld 89 gulden per inwoner bete kenen, hetgeen ruim 59 gulden hoger is dan het landsgemiddelde. Het ge middelde per inwoner van het to taalbedrag komt voor 1959 op niet minder dan 143 gulden. Een derge lijk hoog bedrag aan inkomsten uit het toerisme is voor een dunbevolkte provincie van het grootste gewicht. Vooral de middenstand heeft hierbij groto belangen, hetgeen spreker met vele voorbeelden verduidelijkte. Hij gaf voorts diverse frappante voorbeelden van de ontwikkeling in Zeeland van het toerisme. Zo is er in Westkapelle vroeger vrijwel on bekend aan verblijfstoeristen een bloeiende „vreemdelingenindustrie" ontstaan, terwijl ook diverse andere plaatsen in Zeeland, waar vroeger geen zomergast kwam, thans jaar lijks vele gasten herbergen. Uitvoerig behandelde de heer Os kamp de perspectieven van Zeeland als toeristische provincie, daarbij vooral wijzend op de kansen tenge volge van het Deltaplan. „Ik hoor wel eens de op. .erking: wij willen niet de speelkamer wor den van de Randstad Holland. Maar zou dat nu wel zo erg zijn?" vroeg de heer Oskamp zich af. „Zwitserland is de speelkamer van Europa en de welvaart is er met sprongen omhoog gegaan. De horloge-industrie kreeg mede daardoor grote kansen." Spreker verklaarde een rotsvast ver trouwen te hebben in de ongehoord grote uitbreiding van het vreemdelin genverkeer. Maar dan zal er geld no dig zijn. De heer Oskamp zag hier een taak liggen met name voor de rijksoverheid. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 7-6; Margereta van Wilhelmsliafen; Gabbiano van Ter- neuzen: Affirmity van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 7-6: Gaaster- kerk naar Antwerpen; Margareta naar Santander. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 7-6: Dinteldijk van Tacoma; Antje van Zeebrugge; Prins Willem II van Rotter dam; Meres N van Las Palmas; Baltic van Rotterdam; 8-6: Achilles van Rotterdam; klemnon van Amsterdam; Pr. Fr. Hen drik van Rotterdam: Rigel van Queens- borough: Mado II van Londen; Kora van Londen: Kitty van Londen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 7-6: Amyntas naar Amsterdam; Henja naar Londen; DiogeneB naar Rotterdam; Ysel naar Le Havre; Oranje naar Bou logne; Democraat naar Portsmouth; 8-6: Helena naar Amsterdam: Catharina W naar Oslo-Terneuzen; Kerkedijk naar Rotterdam; Maartje naar Dublin; Emmy S naar Kopenhagen. Na deze causerie volgde een leven dige gedachtemvisselïng, waarbij di verse aspecten van het vreemdelin genverkeer aan de orde kwamen. Van de voorzitter, ir. J. P. Berde nis van Berlekom kwam daarbij een „cri de coeur": hij achtte liet onjuist en ongemotiveerd, dat waterwinge bieden in Zeeland zo volstrekt voor de toeristen worden afgesloten. In de Randstad Holland is men ten op zichte daarvan veel soepeler betoog de hij. De vergadering was begonnen met de behandeling van huishoudelijke za ken. Er werd hierbij besloten de contributie to verhogen met ingang van 1 januari 1961 van 12.50 op 17.50 voor leden en van 25 op j 50 voor leden-rechtspersonen. De •jaarverslagen van de secretaris, mr. G. W. Dwars, en van de pen ningmeester, de heer A. J. van Heel, werden goedgekeurd. Tot lid van het bestuur (uitbreiding) werd gekozen jhr. mr. G. C. D. Rutgers van Ro zenburg. De voorzitter wees nog op de wenselijkheid, dat ook gemeente besturen het werk van de maatschap pij steunen. Het werk van Nijver heid en Handel komt ook de ge meenten ten goede, zoals kortelings nog is komen vast te staan bij het rapport over de Mammoetwet. Er zal te dezer zake een actie worden gevoerd. Tenslotte werd nog gesproken over de activiteit van het departement in Zeeuvvsch-Vlaanderen. Er zal ge tracht worden een „onder-afdeling" te vormen, die misschien nog wel eens kan uitgroeien tot een zelfstan dig departement. Maar van door slaggevend belang is, dat de leden in Zecuwscli-Vlaanderen deze zaak zelf aanpakken. (Advertentie) Vrijdag 10 juni 1960 OFFICIËLE OPENING van café-restaurant /AUCTOR ET EMERGO" (v.li. CAFÉ „HALFWEG") Rijksweg 57 Nieuw- en Sint-Jooslaud Wij hopen door zeer goede kwaliteit en service uw vertrouwen te mogen winnen. Receptie van 15.3018.30 uur. Uw bezoek wordt zeer op prijs gesteld. Beleefd aanbevelend, NELLY EN BERTUS BROERS. MIDDELBURG Geslaagd voor examen sterksfroom-hulpmonteur De heer J. G. de Exter te Middelburg slaagde voor het examen sterk stroom-hulpmonteur van de Vereni ging tot bevordering van Electrotech- nisch vakonderwijs in Nederland. VLISSINGEN Erecomité voor feestweek harmonie „Ons Genoegen" Zeemacht-kapel Oostende werkt mee aan taptoe De koninklijke harmonie „Ons Ge noegen" te Vlissingen, die haar ze ventigjarig jubileum van 9 tot 16 ju li aanstaande met een feestweek zal vieren, heeft daarvoor een erecomité geformeerd. Hierin hebben zitting de commissa ris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de garnizoenscomman dant van Middelburg, luitenant-kolo nel Y. Meeter, de commandant ma ritieme middelen Vlissingen, kapi tein ter zee F. Bruin en kapitein ter TOENEMENDE BELANGSTELLING Voor volgende cursus reeds 68 deelnemers De fruitteelt in Zeemvsch-Vlaauderen mag zich verheugen in een steeds toenemende belangstelling, aldus ir. J. J. van Hennink directeur van de fruitteeltvakschool te Philippine, tij dens de eindle-s die gistermiddag in café Westkerke aldaar werd gehou den. Reden tot deze uitspraak vond ir. Van Hennink in liet feit dat voor de afgelopen rijf cursussen gemid deld 20 aanmeldingen waren binnen gekomen, terwijl zich voor de eerst volgende cursus nu al 68 kandidaten hadden opgegeven. „En voordat deze nieuwe cursus begint, verwachten we er zelfs nog meer", zo vervolgde de directeur", maar helaas is het ons onmogelijk om meer dan 25 leerlin gen in één klas onder te brengen, ter wijl hot aantal beschikbare leraren slechts toereikend is voor maximaal twee klassen. Spreker gaf verder een kort overzicht over de afgelopen cursus, die hij als een goede afronding beschouwde van de studie, welke de jonge boeren no dig hebben om zich in de fruitteelt- bedrijven in te werken. Dat cok deze cursus bijzonder "lot verlopen is, had de voorzitter van de stichting „Fruit teelt proefbedrijf Zeeuwsch-Vlaande- ren", do heer A. P. E. Rammeloo, reeds in zijn openingswoord tot uiting doen komen. Het praktische gedeelte van de cindles bestond uit een drietal in leidingen door de cursisten J. L. van Hee, M. Baert en J. J. Wolfert, die respectievelijk als onderwerp hadden gekozen „De mechanisatie in do fruitteelt". „De teelt van klein fruit" en „Waarom wil ik fruitteler worden?" Uit deze inleidingen bleek duidelijk, dat de cursisten zich buiten de school tijd intensief hebben beziggehouden met de theoretische, praktische en vooral financiële - specten ,-an het fruittelersbedrijf. Philippines burge meester, J. L. van Hoek, reikte daar na de diploma's uit aan de volgende geslaagde leerlingen: F. van Aren- thals, Axel, M. Baart, Koewacht, G. E. Buijsse, Groede, A. G. Contant, Schoondijke, P. van Damme, Kruis polder, J. L. van Hee, Biervliet, G. Joossen, Lamswaarde, H. Kant, St.- Jansteen, G. van Limmen, Maldegem (B.), L. C. de Ruijter, Sluiskil, M. Rijckaerd, Watervliet (B.), B. Tho mas, Hoofdplaat, P. Volleman, Stop peldijk, H. J. van de Wielen, Kuitaart R. E. J. van dér Wielen, Kuitaart, L. J. Wiemes, Axel en J. J. Wolfert, Ossenisse. Laatstgenoemde sprak een woord van dank tot de leraren na mens de cursisten. zee J. A. Agelink van Rentergem, die deze functie tot voor kort be kleedde, dé president-directeur van de Kon. Mij. „De Schelde", de heer J. W. Hupkes, de kamerheer in bui tengewone dienst van de koningin, K. J. A. baron Collot d'Escury, de directeur van het Nederlandse Loodswezen te Vlissingen, kapitein ter zee. C. ter Poorten, de directeur van het Belgische loodswezen, de h^er M. de Clercq en de Belgische cóhsul, de hser J. E. Boonstra. Voor de laatste avond van de feest week heeft „Ons Genoegen" nog een toezegging ontvangen van de Zee macht-kapel uit Oostende, die met ongeveer 75 muzikanten, gestoken in ceremonieel tenue, de taptoe zal verzorgen. Oprichters Vlissings asiel In aansluiting op het bericht over de 75ste verjaardag van de Vlissingse dierenbeschermer, oud-politieagent A. Goethart dat wij gisteren publi ceerden dient nog vermeld, dat op richters van het Vlissingse asiel wa ren burgemeester C. A. van Woelde- ren, hoofdinspecteur van politie Bei'- kel en de heer J. Verhagen. De heer J. Melse vierde met zijn deel name aan deze traditionele wedstrijd een bijzonder jubileum. Veertig jaar lang is hij namelijk van de ringrij- derspartij. Hij heeft gedurende deze tijd heel wat ringen raak gestoken. Bestuur en leden van de ringrijders- vereniging „Souburg" boden hem een geschenk aan. O.- EN W.-SOUBURG Serenade Vanavond (donderdag) om 8 uur zal de muziekvereniging „Vlijt en Vol harding" te Souburg haar dirigent de heer Wallenburg een serenade bren gen. Dit in verband met de onlangs behaalde eerste prijs in de hoogste ere-afdeling op het concours te Kou- dekerkc. Uitslagen van de ringrijderij Souburg De uitslagen van de ringrijderij, die derde pinksterdag in Souburg werd ehouden, luiden als volgt: M. Janse 31 ringen; 2. A. W. Bak ker 25 r.; 3. P. de Visser 25 r.; 4. Jan Melse 24 r.; 5. M. Filius 24 r.; 6. J. Hogesteger 20 r.; 7. J. Joziasse 20 r.; 8. Jp. Koole 18 r.; 9. W. ZUID-BEVELAND GOES Bromfietser reed op wielrijdster Op de J. A. v. .d Goeskade te Goes ontstond een aanrijding tussen de bromfietsers I. P. G. en de wielrijd ster S. K. Het ongeval gebeurde, doordat G. links door de bocht reed. Mevrouw K. kwam te vallen en werd naar ziekenhuis St.-Joanna vervoerd. Enkele uren later mocht ze huis waarts keren. Geslaagd Voor het dameskappervak is te Bre da geslaagd: mej. les Kempe te Goes. HEINKENSZAND Vergadering N.C.V.B. De afdeling Heinkenszand van de Nederlandse Christen Vrouwenbond hield dezer dagen haar maandelijkse vergadering in het gebouw „Mara- natha" aldaar. De vergadering stond onder leiding van de presidente, mevrouw W. Amesz-Franken. Na de behandeling van de huishoudelijke zaken sprak ds. Van der Slik uit Wemeldinge over Israël. Examens Bij het te Ovezande gehouden ver- keersexamen (praktisch gedeelte) slaagden alle 8 deelnemende leerlin gen der protestants christelijke school te Hoedekenskerke. Belgische loods viel van touwladder De 44-jarige Belgische loods R. B. slipte in de nacht van maandag op dinsdag op de rede van Vlissingen van een touwladder, die tegen net Engels schip „City of Lions" was op gehangen. Hij kwam daarbij van 'n hoogte van ongeveer 9 meter in de loodsboot te vallen. Met een aantal gebroken ribben en een gescheurd bekken moest de loods in het zieken huis „St.-Joseph" worden opgeno men. schaart 17 r.; 10. R. Geljon 17 11. F. de Witte 16 r.; 12. J. van Ee- nennaam 16 r.; 13. K. Janse 16 r.; 14. Jp. Melse 15 r.; 15. T. Bosselaar 15 r.; 16. W. Bakker 13 r.; 17. D. v. Eijkeren 12 r.; 18. J. Barendsen 12 r.; 19. J. Ovaa 10 r.t 20. B. v. d. Kreeke 7 r.; 21. C. Hogesteger 6 r.; 22. C. Joziasse 6 r. Bekers werden gewonnen door M. Janse. J. Melse, K. Geljon en M. Fi lius. De meeste volgringen (13) had M. Janse. De pollepel was dit j&ar voor W. Bosschaart. Geslaagd Voor het examen van de Algemene Stenografen Bond te Utrecht, dat za terdag 28 mei in Souburg werd ge houden, slaagden de volgende kandi daten voor het diploma machine- schrijven A.: A. C. Bijl, J. M. Cee- len, J. Jorritsma, W. J. de Kok, K. M. van Liere, J. Mohamad Sjah, G. I. Timmerman en W. J. Vermeulen al len te Vlissingen. A. M. M. Arens, A. P. Fondse, C. M. Hubregtse, L de Smit, allen te Souburg. T. L. H. Chang, K. A. Delfsma, W. van He- mert, J. C. Hubregtse, J. E. C. van der Kuijl, Y. M. Mazure, J. D. Potte- boom, H. E. Reneman, W. J. de Schipper, A. E. van Selms, allen te Middelburg, W. Coppoolse, Grijps- kerke, J. P. Harpe, Meliskerke, J M. H. den Hollander, E. Y. E. Ri chard, Oostkapelle; W. van Nieuwen- huijzen, N.- en St.-Joosland; P. Rey- nierse, A. Wattel, te Serooskerke, J. A. Roth, St. Laurens, P. C. Suur- mond, Gapinge. EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom, ingaan de donderdag 9 juni 1960. Prijsklas O 16 cent; I 15 cent; II 14 cent; III 13 cent; IV 12 cent. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM 8 junL Aanvoer 18.500 kg. AA extra 2,00 '76, AA I 1.60—1.65, A extra 1.95—2.15 A I 1.50—1.60, B extra 1.90—2.10, B I 1.40 —1.45, C extra 1.55—1.65, C I 1.30. D I 0.85 —050, E I 0.20-0.60, E Q 055—0.30. F I 1.00—1.10. stek 0.300.55. VEILING KRABBENDI-JKE Aardbeien per doos Senga Sengana I 25— 32 II 13—24. Mach. Frtih. I 25—30, II 12— 23, afw. 12—14. Reglna I 25—29, II 12—27 afw. 12. Talisman I 74—32. D. Evern. II 20. Aardbeien per kg. Regina I 91—92. NOORD ZEELAND Vogelwacht Schouwen hield excursiedag Er bestond zaterdag slechts gerin ge belangstelling voor de jaarlijkse excursiedag van de vogelwacht „Schouwen-Duiveland" naar diverse broedgebieden op het eiland. De tocht ging vanaf Burgh via Koudekerke, en de Kerkwerfse en Cauwersinlagen naar Zierikzee. In Ouweriterk had den de dwergsterns de bijzondere aandacht. De deelnemers maakten in Schuddebeurs kennis met „Riekje", de reiger, die al bijna een jaar bij de heer Moelijker verblijft. 's Avonds genoten de belangstellen den in hotel „Het Wapen van Burgh" van enkele films, gepresenteerd door de leden van de Belgische vogel wacht uit West-Vlaanderen, „De Wielewaal". De heer A. Pecqeu uit leper gaf een toelichting bij de ver toonde films. De leiding van deze excursiedag berustte bij de voorzitter van „Schouwen-Duiveland", de heer J. P. C. Boot. Hengelconcours „Zeebaars" te Scherpënisse Op Tweede Pinksterdag heeft „De Zeebaars" uit Scherpenisse een hen gelconcours georganiseerd. De prijs uitreiking, 's avonds in het dorps huis te St. Annaland, werd opgeluis terd door een jeugdorkest uit dit fhoolse dorp en met zoals gemeld uit iBergen op Zoom. LEZERS SCHRIJVEN Heel blok flats werd vergeten „Geen huisje werd overgeslagen, geen Zeeuw bleef ongeteld", aldus kon men lezen in de krant van vrij dag j.l. in een artikel over de volks telling. Als men dit zo leest krijgt men wel diep respect voor onze volkstellers want in gedachten ziet men hele grote polders met eenzame huisjes, die toch niet aan de aan. dacht zijn ontgaan. Evenmin als huisjes die ergens „achteraf" een zaam tegen een wakende of slapende dijk aanleunen. Alle daarin aanwezige Zeeuwen wer den nauwkeurig geteld, tenminste volgens bovengenoemd artikel. Mis schien geldt dit echt weJ voor die eenzame huisjes. In onze goede stad Vlissingen, waar nergens plaats is voor eenzame huis jes doet men het „grootscheepser" Op de Schuitvaartgracht (toch een tamelijk bekende straat) ziet men kans een geheel blok flats (Schuit vaartgracht 277 tot en met 389) een voudig te vergeten en zodoende aan merkelijk meer dan één Zeeuw bui ten „tel" te zetten. Vlissingen, 8 juni 1960. Eén die niet geteld werd. JAARVERGADERING VLISSINGSE V.V.V. Zomershowboat blijft varen De toevloed van het Duitse toerisme is een nieuw financieel winstpunt. Welke plaats heeft Vlissingen in toeristisch Walcheren en hoe ltan een bezoek aan deze stad nog meer worden geanimeerd? Deze conclusie en vraag kwamen woensdagavond naar voren uit het betoog van de di recteur van de provinciale V.V.V., de heer G. W. Oskamp, in de jaarver gadering van de Vlissingse V.V.V. die in Britannia werd gehouden. De heer Oskamp wees op de stijginj van het toeristisch bezoek in de af gelopen jaren. In het vorig jaar werd door de toeristen in Zeeland een be drag van 25.000.000 ingebracht. Volgens de directeur van de provin ciale V.V.V. profiteert Vlissingen tweeledig van de toeristenstroom, namelijk van de toeristen die het eiland Walcheren bezoeken en van tijd tot tijd een uitstapje naar de Scheldestad maken, en zij die zich van meet af aan op Vlissingen rich ten. Spreker prees de activiteiten van het „Vlissings Actiefonds", waardoor voor een sfeervolle ver lichting in de binnenstad was ge zorgd. De heer Oskamp kon voorts mee delen dat de zomershowboat ook dit seizoen weer gaat varen. Hoe wel de meeste activiteiten van de Vlissingse Zomershow voorlopig in de ijskast zijn geborgen zal dit evenement toch niet op het zomer- programma ontbreken. De heer Oskamp wees nog even op de grote rol die het Veerse binnen meer in de toekomst zal spelen. Vol gens zijn prognose zal dit een be- Irag van 3.500.000 per jaar in de provincie Zeeland brengen'. Eerder op de avond had de voorzit ter, de heer N. Priester, in zijn ope ningswoord reeds gewezen op het gunstige seizoen 1959. Hij hoopte, dat ook 1960 dezelfde gunstige ont wikkeling laat zien en dat een ver- betering van de boulevard op korte termijn tot stand zal komen. Aanwinsten Oolc de secretaris, de heer Ad. Mets, sprak in zijn jaarverslag van het mooie seizoen van het vorig jaar. Als aanwinsten noemde hij de bouw van hotel Britannia, het tegelpad over de duinen naar Koudekerke en de boottochten over de Schelde. Daarentegen sprak hij zijn bezorgd heid uit over ae „verpaupering" van de binnenstad, en het gebrek ruimte in de kuststrook. De penningmeester, de heer F. v. d. Velde jr., liet in zijn jaarverslag een pessimistisch geluid horen. Hoewel vele mensen in het seizoen inkom sten genieten door woonruimte te verhuren, menen zij dat het niet meer nodig is om nog contributie aan de V.V.V. te betalen. Volgens de penningmeester zouden de financiële toestand en de mogelijkheden van de vereniging ruimer worden als de subsidie zou worden verbeterd. Hij zei dat het hem speet, dat de Vlissingse folder in het Nederlands en in het Duits moest worden uitge geven. Hij hoopte echter dat men spoedig kon komen tot de uitgave van een Engels-Franse folder. De aftredende bestuursleden, de he ren E. T. Oosterhuis en P. Vente- vogel, werden bij acclamatie her kozen. Naar aanleiding van de causerie van de heer Oskamp, en in de rondvraag merkte de heer C. v. d. Made op dat het zoeken van een ligplaats voor zeejachten, zodat die dicht bij de stad kunnen komen, niet ongunstig zou zijn. Hij suggereerde in dit ver band een ligplaats bij de voormalige Zeehondenwerf. Hij drong voorts aan op verbetering van het aanzien van de Vlissingse binnenstad. De heer Metz sprak zijn bezorgdheid uit over het toenemende lawaai van bromfietsen op de boulevard. VEILING MIDDELBURG 8 juni. Aardappels. Groten 5365. Drie lingen 55—63. Kriel 48—63. Fruit Aardbeien per doos 23—34. Aard beien per kg 1,00—1,23. Kasbeasen per doos 8083 Kasperziken per stuk 32. Tomaten A 1,26, B 1,22—1,28, C 1,18. Groenten. Bloemkool 4 at. p. kist 14—23, 6 st, p. kist 1023. 8 st. p kist 10—15, 10 st. p. kist 10—12. Sla 3—6. Spinazie 7—40 'dijvie 7—19, Spitskool 6'/2—12. Savooie kool 6—15. Postelein 5—29. Rabarber 6— 18. Asperges 1.52—2,61. Kassnjjbonen 2.12 —2,25, Dubb. Prinsessen 2.29—2,63, Bos- kroten 4—21. Bospeen 44—65, Waspeen 34—70, Tuinbonen 41—51. Peulen 2,76— 2.99. Komkommers A 3645, B 3043, C 20—36. Heden werden de eerste kasperziken aangevoerd door dhr. R. Joosse, Oude Dijk 10, Nw. en St. Joosland en de eerste peulen door dhr. P. Polderman, Middelb. str. 35, Souburg. Zaterdag 11 juni a.s. aardbelenveillng, aanvoer tot half 10, 's morgens. Vervol gens dinsdags, donderdags- en zaterdags morgens aardbeienveiling, aanvoer tot half 10. VISMIJN VEEEE Exportgamalen 1504 3.57—4.73, schar 410 2141, bot 509 1623, wijting 99 1621, tong 124 1.40—2.72, rog 10 16—32, griet 16 1.05—155. paling 22 1.22—1.36» zalm 1 5.75. Doorgedraaide vis 18 kg. VEILING ZU1D-HOLL. EILANDEN. 7 juni. Andijvie II 18-35. bloemkool I A 13—40, II A 10—25; I B 11—16, II B 10— 14, komkommers A 29—43, B 14—33, C 15—25, bospeen export I 53—70, II 10-1-28 waspeen I A 25—17. II A 13-27. sjalotten I 6—23, aardappelen grote 37—43, poters 36 411 kriel 24—38, aardbeien I A 2362, II A 22—54, rode bessen I A 47—56. aard- A 84-1.57, n A 80-1.47, sla I 3.80—8.20 II 3.00, 6pinaz!e I 31—35, n 13— 25, radijs 56, kroten I 13—30, II 1.05 pe terselie 3—18. selderij 2—3, rabarber' 10— 20, postelein 2537, tuinbonen I 4063 ?U, o«le„ b0nen 1'70-2-10- kassnijbonen JPeu,en 1 L3°-18°. spitskool i 11—18. doperwten 70, combinatie H to maten A 6.70. B 630-6.50, C 6.60, CC 4.00 pruimen H A 9. perziken 21-60. VEILING BERGEN OP ZOOM juni. Bloemkool 10—29. Sla 3—41/, Bospeen 21-—43. Waspeen 24—43. Erwten 47-57. Peulen 17-61. Tuinbonen 32-39. Komkommers 16-37. Tomaten 70—1.32. Postelein 15—34. Rabarber 18—31 Radijs 5—7 Savooiekool 7-15. Spitskool 9-15. Boskroten 16—17. Spinazie 10—23. Aard appelen 44—75. Aardbeien 45—97. Kas- pruim U.26. VEILING GOES Kruisbessen per doos: Regina I 2S35 n 14—28, afw. 13-17. Mach. Frühemté I JtX O 1?-26' I5~19- SengTnl I r Dl Evern 1 2328, H 18-19. Bowa 25—32 JuSpa 1 25~27' 11 23. Talisman I Aardbeien per kg met dop: Regina I i?"86' U 62—74, afw. 56—66. Mach. Frilhernte I 73—81, II 56—75. Groenten per stuk: Bloemkool A I 30, A II 21—26, B I 12—23, B II 12—18, C I 10- 11, afw. 17—19. Kropsla I 5—6, II 5. Komkommers A 36—43, B 28—34, C 23. Per bos: Wortelen I 35—39. II 31. Radijs 13. Kroten 15-27. Uien 7-8. Sjalotten 6. Per kg: Spinazie I 27—33. Rabarber I 2—26, II 7—12. Peulen 170—190. Poste lein 17—21. Spitskool 21 -23. Groene sav. kool 22. Vr. aardappelen grote 52—53. drielingen 47. Tomaten A 110, B I0O—llO, bonken 80. Druiven 370. VEILING KAPELLE 8 Juni. Kruisbessen 15—1.12. Aardbeien zonder dop industrie: Regina I 79. II 67 Mach. Früh. I 79. II 67. Juspa I 54-75.' Kersen per doos van 2& ons: Early Ri vers II 44, Aardbeien per doos 2y, ons: Regina I 24—33, II 12—26, Mach. "Früh. I 24—31, II 14—25, Sengana I 24—30. II 13—22. .Tuspa I 24—29, II 14—25, Talis man I 24—32, II 21—24, Red Gauntlet I 28. Cambridge Vigour I 29, Mad. Lefebre I 21—83, II 14—19. Dutch Evern I 19—26, II 12—18. Aardbeien per kg. I 53—83, II 45—52, afw. 45. Aardappelen oud 5^—12. nieuw I 60. drielingen 59. kriel 19. Groen ten: Kropsla 5. Bloemkool 12—32. Bospeen 48. Rabarber 17—21. Peulen 57—60, Asper ges 1.88. Postelein 23. VEILING TERNEUZEN Sla I 3—6.50, II 36, bloemkool A 30—35, A2 15—29, B2 11—19, afw. 10—19, groene komkommers B 36—41, C 23—33, uitte komkommers B 40-46, C 23—33, selderij 19—22, peen 17—39, krotei 21—37, uien 12—18, sjalotten 16—18, radijs 9, aard appelen Eerstelingen I 52—53, II 41—52, III 44—15, Dorè I 50, II 42—43, lil 33— prlnsesschonen 2,27—2.60, spitskool 14— 20, peulen 91—138, savooiekool 7—21, ra barber 2326, tomaten A 1.221.26, B 1.05, C 1J51.18, CC 96, tuinbonen 10— 21, asperges B 1.00—1.60 B2 1.24—1.52, afw. 221.02, aardbeien per kg B2 91 100, pei doosje Regina 19—29, II 12—20, afw. 12, Frühemter 1 20—28, II 13—18, Sengana I 17—28, n 12—14, Iruspa I 17— 25, II 12, Talisman I 20—28, II 13—17, tVaulbanm I 23, kersen per kg 91100.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 15