Klanken uit de ether Dolf van der Linden weer druk aan het werk in Hilversum VANDAAG Pipo de Clown neemt vakantie AUDREY HEPBURN DOET DOLLE DINGEN IN „FUNNY FACE" Vier middelen die betrouwbaarzijn! Chefarine 4 i COÖPERATIE WIL TWEEDE T.V.-PROGRAMMA VERZORGEN 8 PROV IN O I A LB ZEEUWSE OOU R A NT WOENSDAG 8 JUNI 1960 Dolf van der Linden is weer hard aan het werken, thans niet in Tel Aviv, maar in Hilversum. Zeven weken heeft het Metropole-orkest het zonder zijn dirigent moeten doen, daar hij in die weken in Is raël vertoefde voor het formeren van een orkest. Onlangs hebben we het radio-gesprek, dat met Dolf van der Linden werd gevoerd, gepubliceerd. Toen vertelde hij dat er hard werd gewerkt, de musici waren bereid om regelmatig een uurtje aan te plakken. Thans bevestigde hij het nog eens: „Ja het zijn harde we ken geworden en van Israël heb ben wij niet veel gezien. Daar was geen tijd voor". Dolf van der Lin den vertelde zoals destijds in het radiogesprek, wat voor bijzondere moeilijkheden zich voordeden. „Door het ontbreken van een stu dio, moesten we naar een recrea tiezaal in het medisch centrum. Mussen hadden daar in de zaal hun nesten gebouwd. We wilden ze niet verjagen, maar het was wel lastig bij het maken van ra dio-opnamen". Daar waren ook de taalmoeilijkheden. Met veel goede wil werd dat opgelost. Het resul taat van dat alles is, dat het eer ste orkest voor lichte muziek in Israël speelt. Ongeveer anderhal ve week geleden hebben de luiste raars in Israël dit orkest, dat de naam „Kol Israël Light Orches tra" heeft, kunnen horen. Een vaste dirigent heeft het jonge orkest nog niet. Er moet nog een keuze worden gedaan uit zes kan didaten. Dolf van der Linden ver wacht bijvoorbeeld veel Aan de jonge Ads Mon, die thans nog in militaire dienst is. Over enige we ken zal hij naar Nederland komen, om hier veel te leren. Dat het werk van Dolf van der Linden in Israël zeer werd ge waardeerd, bleek wel toen hij met zijn vrouw afscheid nam. Het echtpaar werd overstelpt met ge schenken en het gehele orkest was op het vliegveld aanwezig om hen vaarwel te zeggen. Dat vaarwel zal niet voorgoed zijn. „We staan je slechts twee maanden aan de radio in Nederland af en dan moet je weer terugkomen", zo is aan Dolf van der Linden gezegd, die benoemd is tot cre-lid van de ..Union for Musicians of Israël". En Van der Linden is vast van plan weer eens terug te gaan. Maar wanneer weet hij nog niet precies. Voorlopig echter is het aanpakken geblazen bij het Me tropole-orkest, een orkest dat ook hij zelf geformeerd heeft. Men zou kunnen zeggen dat Dolf van der Linden steeds tussen de notenbal ken heeft geleefd. Zijn vader lmd in Vlanrdingen een muziekhandel. Nauwelijks was hij drie jaar of hij leerde reeds trom melen, op een speelgoedtrommel weliswaar maar het ging, enige jaren later werd het een viool, ver volgens leerde hij pianospelen. In 1936 kwam hij bij het orkest Do Decibels als pianist en als arran geur. Misschien was het wel daar. om dat hij opdracht kreeg het Metropole-orkest te formeren. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK Zeventig uur sport van Olympische Spelen Zoals bekend zal de N.T.S. samen werken met de Vlaamse televisie voor het brengen van reportages van de Olympische Spelen te Ko ine. Er zal uiteraard extra aan dacht worden besteed aan evene menten, waaraan Nederlanders en Belgen deelnemen. Zo mogelijk zal men ongeveer 70 uur sport nieuws uit llome op het scherm brengen. De meeste uitzendingen vinden 's middags en 's avonds plaats, directe reportages zowel als filmopnamen. Sporadisch zal de N.T.S. in de ochtenduren beeldversiagen van deze vierjaarlijkse sportgebeurte nis brengen. De samenwerking met de Vlaamse televisie zal bij de reportages van bokswedstrijden worden verbroken. Zoals bekend zendt de Nederlandse televisie geen reportages van bokswedstrij den uit. Aan atletiek wordt met 12.45 uur zendtijd de meeste aandacht be steed. Direct gevolgd door zwem men, waterpolo en schoonsprin- gen met 12 uren. De algehele lei ding van deze televsie-operaties berust bij twee chefs d'equipe. Voor de N.T.S. zal dit Siebe van der Zee zijn. ^{oren, yen en.... sc/irijvcM T eleuisie Vanavond zal PI Scheffer in de rubriek „Pas geperst" van de N.C. R.V. weer artiesten van de gram mofoonplaat introduceren. In de serie Disneyland is ditmaal aan de beurt liet verhaal over Stormy, een „volbloed" „in het koninkrijk der paarden". Over de schadelijk heid van tabak is de titel van een verhaal van Anton P. Tsjechow, dat wordt voorgedragen door Pe ter Oosthoek, winnaar van het Concours voor jonge tonelisten 1960. In „Studio B" wordt ditmaal aandacht besteed aan de zomer- tentoonstelling van het rijksmu seum te Amsterdam: „Gedrukt in Nederland, vijf eeuwen letter, beeld en band" en de Indiase dan ser Ram Gopal. De avondwijding staat onder lei ding van ds. J. Happee en wordt gehouden in het Luthers Buiten centrum „Kasteel Hoekelum" te Bennekom. De Vlaamse televisie presenteert de film „Jij en ik" flch und du), een komedie van Alfred Woiden- mann. Radio De VARA Iaat om 20.05 uur luis teren naar operette-melodieën, dat wordt gevolgd door het hoorspel „Ballet der Bedriegers" (derde deel). In het programma van de N.C.R.V. verzorgt het Radiofil- harmonisch orkest een concert on der leiding van Bernard Haitink. Om 21.50 uur wordt een gesprek gehouden tussen wereldberoemde pianisten Arthur Rubinstein, Ru dolf Firkusny, Nikita Magaloff en Robert Casadesus. Daarna zingt Harry Belafonte spirituals. „Après-midi" De A.V.R.O. begint op donderdag 9 juni onder de titel „Après-midi" een reeks van vijf zomerprogram- ma's, samengesteld door Ype Hö- weler en Emile Kellenaers. De programma's worden tussen vier en vijf uur uitgezonden. Het eerste programma: „Hij en zij met vakantie" bestaat uit een aantal lichte muziekstukjes, die evenwel niet behoren tot het zo genaamde populaire amusement. Ype Höweler koos een Divertisse ment van Jacques Ibert, „Spel in het bos", een Deens werkje van Jorgen Jerslid en een suite over Zwitserse volksliederen van Rolf Liebermann. Als gesproken inter mezzo hoort men in alle vijf pro gramma's „Vei-makelijke scènes uit het huwelijksleven van Poulot en Michetta", vijf korte hoorspe len geschreven door Jean Marsus, een Frans schrijvende Belgische blijspeldiehteres. Het eerste hoor spel „Eerste etappe Bazel" wordt gevolgd door „Bridge en judo", „Het aangiftebiljet", „Een avond je uit" en „Étude nr. 3 van Cho pin weigenoemd Intimité". Het wordt gespeeld door Eva Janssen en Paul van der Lek. Vandaag zullen vele kinderen weer naar de avonturen van Pipo de clown kijken. Thans is liet feest op Arumba. Pipo en Mammaloe zijn weer bij hun dochtertje Petra. Maar wat er allemaal op Arumba zal gaan. gebeuren zullen we niet vertellen. Eddie zal er wel blijvenFelicio zal het wel naar zijn zin hebben en met de zeerovers staat het er niet best voor. Maar met dit optreden lcomt er een voorlopig einde aan het verhaal van Pipo de clown: Maar, beste kinderenweest gerust. Zij komen terug, Pipo en Mammaloe met Petra. In de herfst beginnen de nieuwe avonturen. DONDERDAG 9 JUNI. HILVERSUM I 402 m 7-16 ke/s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zie ken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Lichte muz. 12.25 Wij van het land. 12.33 Land- en tuinbouw- meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13,00 Nws. 13.13 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.40 Lichte muz. NCRV: 14.00 Gram. 14.25 Lichte muz. 15.00 Metropole ork. 15.40 Vocaal ens. 10.00 Verkenningen in de bij bel. 16.20 Kamermuz. 16.55 Gram. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Lichte muz. 18.15 Sportrubr. 18.30 Koorzang. 18.50 Sociaal perspectief, praatje. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Blaasork. 19.30 Radiokrant, 19.50 Pol. lezing. 20.00 Gevar. progr. 23.00 Avond overdenking. 23.15 Orgelmuz. 23.45 Gram. 23.55—24-00 Nws. HILVERSUM II 298 m 1007 bc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Tussen de wal cn het schip, praatje. 11.15 Gram. 12.00 Gram. 12.30 Land- cn tuinbouwmeded. 12.33 Jazzmuz, 12.50 Uit het bedrijfsleven, lezing. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13,25 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Pianoduo. 14.30 Voor de vrouw. 15.00 Trombone en piano. 15.30 Gram. 16.00 Gevar. progr. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muz. 18.00 Nws. 18.15 Milit. ork. 18.45 Journ. 19.00 Orgel en zang. 19.30 Dansmuz. 19.45 Ge sproken brief, 19.50 Sportpraatje. 20.00 Nws. 20,05 Capriccio, opera. 22.30 Nws., beursber. van New York en SOS-ber. 22.43 Zang en gitaar. 23.00 Sportact. 23.10 Gr. 23.55—24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Journaal cn weeroverzlcht. VARA: 20.20 De wereld van vandaag. 20 30 Docum. rep, 21.00 T.V.-speL VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 16.30—17.13 Eurovisie: overn. v, de Ita liaanse T.V.: aankomst ronde van Italië in Milaan. 19.00 Voor de Jeugd. 19.30 Nws., act., weerber. en Journ. 20.00 Debat. 20.30 Scheepvaartkron. 21.00 Film. 21.30 Eurovisie: Rechtstr. uitz. vanuit Brussel: optreden van de prijswinnaar van de Kou. Elisabethwedstr. I960. 22.15 T.V.- rally. 22.45 Nws. cn journaal. Overweg open, wachter sliep (Van onze correspondent) Dank zij de oplettendheid van een treinmachinist zijn er dinsdagochtend geen ongelukken gebeurd toen een lege militaire trein de nict-gesloten overweg in de Brinklaan te Apel doorn naderde. De machinist zag na melijk dat de bonten open waren en stopte de trein. Hij trof de overweg wachter slapend aan. Toen hij de man had gewekt, bleek dat deze zich niet lekker had gevoeld en even was gaan zitten. Dat was fa taal. want hij viel in slaap. De wach ter heeft, na van de schrik bekomen te zijn, de bomen alsnog gesloten, zo dat de trein met drie minuten vertra ging in de richting Amersfoort kon vertrekken. De N.S. stellen een onderzoek in. FRANS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 16.30 Eurovisie: aankomst ronde van Italië te Milaan. 17,1518.15 Voor de jeugd. 19.00 Voor de rijpere jeugd. 19.45 Jeugtlkron. 20.00 Journ. 20.35 Quiz 21J Eurovisie: optreden van de prijswinnaar van de Kon. Elisabethwedstrijd. 1" 22.15 Journaal. Minister De Pous: Tarieven nutsbedrijven zo mogelijk verlagen In dc Tweede Kamer heeft bij de behandeling van de gasnota de heer Nederhorst (arb.) de veronderstelling geuit, dat van regeringszijde per cir- cnlaire de. provinciale cn gemeente besturen zou zijn geraden of aange spoord niet over te gaan tot verla ging van de tarieven van openbare nutsbedrijven. Minister Dc Pous heeft dit toen te gengesproken. Er was wellicht misverstand gerezen doordat uit een eerste circulaire be treffende de richtlijnen van het be oordelen van aanvragen om* subjec tieve verhogingen van de uitkering uit het gemeentefonds meer is ge lezen dan daarin stond. Thans heeft de minister van binnen landse zaken in'een vervolgcirculaire aan de colleges van Gedeputeerde Staten betreffende de heffing van gemeentelijke belastingen in ver band met, de toekenning van subjec tieve verhogingen van de uitkeringen uit liet gemeentefonds teneinde de mogelijkheid van misverstand uit te sluiten, nadere mededelingen gedaan omtrent het standpunt ter zake van de tarieven der openbare nutsbe drijven. Daarbij is te kennen gegeven, dat verhoging van deze tarieven in het algemeen niet strookt met het prijs beleid van de regering en dat in tegendeel, zelfs indien verlaging van de kosten van grondstoffen een mogelijkheid zou openen tot verla ging der tarieven, een dergelijke verlaging, in overeenstemming met de regels van het prijsbeleid der regering, zeer gewenst wordt ge acht. Tijdens zwemmen verdronken Dinsdagmiddag zijn bij het zwemmen in de Zanderij, nabij de Ruigenhoek onder de gemeente Noordwijkerhout, de 20-jarige H. Hulzebos uit Gulpen en de 16-jarige J. H. Muijzers uit Wijlre verdronken. De jongens lo geerden bij kennissen in Noordwij kerhout. Zij konden niet zwemmen. (Advertentie) PIJPTABAK Zachte, geurige baai-tabak, een uitgezochte melange van de fijnste (jé overzeese tabakssoortenCv FILMS IN ZEELAND Anna Magnani in „Ontembare hartstocht" De vlotte en vrolijke Audrey Hepburn, heeft, hoewel ze al heel wat jaartjes in Hollywood werkt, altijd nog iets on-Ameri- kaans over zich, wat in de film „Funny Face" des te opvallen der is, daar deze komedie voor namelijk in Parijs speelt. Fred Astaire is op en op de toerist in de lichtstad, maar Audrey Hep burn past in de luchtige sfeer van de Franse hoofdstad, waar de dolle dingen, die het scenario van „Funny Face" haar voor schrijven, niet alleen maar dwaas lijken, maar aandoen als de natuurlijke reactie van een jong meisje, dat in een omge ving geplaatst wordt, waar zij zich onmiddellijk thuis voelt. De uitgelaten Jo, zoals miss Hepburn in „Funny Face" heet, lijkt in het Pa- rij se stadium van de film nog maar weinig op het rustige verkoopstertje in de stoffige, zij het tevens bijzon der schilderachtige, New Yorkse boekwinkel, waar we haar aan het begin van de rolprent ontmoeten. Jo wordt ontdekt door de fotograaf van Maggie Prescott. de hoofdredactrice van een modeblad, een dame, die voor meer dan honderd procent Ameri kaans is, niet alleen in haar uiterlijk, maar ook in haar gevoel voor effi ciency en voor show. Het rose kantoor van Maggie Prescott (Kay Thompson) is een fraai staaltje van decorbouw, waartegen de toe schouwer onwillekeurig met de ogen knippert. Tegen deze kleurige achter grond en in Parijs speelt zich de ge schiedenis af van het verkoopstertje Jo en de modefotograaf Dick Avery (Fred Astaixe). Stanley Donen gaf de film enigszins de vorm van de musical (hoewel met weinig muziek) met scènes, waarin de handelingen van de spelers als het ware gestyleerd zijn. Audrey's frisse spel voorkomt daarbij vaak een ver starring. Buitengewoon ongedwongen zijn trouwens ook de opnamen in ar tistiek Parijs, waar Jo een ontmoeting heeft met Emile Flostre, professor in het Emphaticalisme. De rol van de professor wordt gespeeld door Mi chel Auclair, die zich daarvoor een baardje heeft laten aanmeten. Fred Astraire fotografeert niet alleen, hij danst ook voor en me tAudey Hep burn. ..Funny Face" is al met al een zeer vrolijke komedie, die te zien is in Grand (Goes). „Ontembare hartstocht" is een Amerikaanse rolprent, die het vuur en het tempo van een Italiaans werk bezit, niet in het minst door het geïnspireerde spel van de hoofdrolspeelster, Anna Magnani. George Cukor, de regissenr van dit uitstekende werk, plaatste tegen over de Italiaanse actrice twee uit nemende spelers, namelijk Antho ny Quinn en Anthony Franciosa en met dit drietal maakte hij een film, die meer bevat dan clc goedkope ti tel doet vermoeden. „Ontembare hartstocht" is het ver haal van een Italiaans emigranten- gezin, dat zich in de staat Nevada in de Verenigde Staten een goed bestaan heeft weten op te bouwen op een prima renderende schapenfarm Wan neer de vrouw van Gino, de eigenaar van de boerderij (Anthony Quinn) sterft, gaat hij als echte Italiaan naar zijn geboorteland om met de zuster van zijn overleden vrouw te trouwen. Het jonge meisje (Anna Magnani) komt naar Nevada en met haar komst begint het verhaal pas echt. want Gino blijkt dan een rivaal in de Lief de te hebben. Het relaas van deze ri valiteit bezit de geladen sfeer, die vele van Tennessee Williams' verha len kenmerkt. Anna Magnani speelt haar rol overtuigend. Anthony Quinn zet 'n trouwhartige farmer voor ons neer en Anthony Franciosa speelt vlot dc jeugdige rivaal. Dolores Hart vervult een klein rolletje in deze film, die voor Anna Magnani een Zilveren Beer van het Berlijns festival ople verde, Tc zien in ALhambra (Vlissin- gen). „M een Btad zoekt zijn moor denaar", dc overbekende misdaad film van Fritz Lang,, die in het City Theater (Middelburg) vertoond wordt, is ondanks het feit, dat dc laatste jaren tientallen goede films in dit genre werden vervaardigd, in de smaak gebleven. Waarschijnlijk dank zij het sobere gegeven en de uitstekende regie van Fritz Lang, die van goedkope effecten en sensationele show wei nig hebben moet. Peter Lorre maak te bovendien van de hoofdrol een ware glansrol. In Electro (Middelburg) kan men gaan zien hoe de welgevormde Belin da Lee in de „Genadeloze Jungle" is geraakt, hoe het haar in een oerwond met bij elkaar gesleepte wilde dieren vergaat en hoe zij in haar moeilijkhe den wordt bijgestaan door een hele rij stoere mannen, die geen enkel ge vaar schuwen. Onnodig te vermelden, dat Belinda spannende momenten be leeft. De natuur is fraai en bij de op namen heeft men dat dankbaar uitge buit. Tenslotte Luxor (Vlïssingen), dat zeer lichte kost voorschotelt met ais be langrijkste ingrediënten de, misschien weinig fijne, maar niettemin koste lijke humor van Abbott en Costello. „We zien ze rennen" is de titel van dit produkt, waarin zij heerlijke din gen doen, die volkomen in strijd zijn met de zakelijkheid van onze nuch tere maatschappij. t Advertentie) Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen I De vier geneesmiddelen van Chefarine „4" worden in de hele wereld op grote schaal gebruikt. Ze hebben hun vol komen betrouwbaarheid wel zeer af doende bewezen. Stuk voor stuk hebben zij millioenen mensen baat gebracht Tezamen in één tablet verenigd werken zij nog beter en helpen vaak waar andere middelen falen. Chefarine „4" is een middel tegen pijnen en griep, dat Uw vertrouwen inderdaad waard is. Ttgen pijnen en griep. 6etchiU voor de gevoeligste masg, wam die wordt Peienermd door hel beslenddeel Chefaroi. 20 tibt. 0.80. Voordelige gtimuef pakking 100 labt. 13.50 ONAFHANKELIJK VAN HUIDIG OMROEPBESTEL Kosten moeten worden bestreden uit reclame In Amsterdam is on 30 mei opgericht do stichting „Co-T.V.", die een plan heeft gelanceerd voor do verzorging van een tweede televisie-programma, onafhankelijk van het bestaande om roepbestel. De stichting heeft als doel om. als blijkt dat het Nederlandse volk dit plan in voldoende mate on dersteunt, zo spoedig mogelijk te ko men tot de oprichting van de „Coöpe ratieve vereniging Co-T.V." met uit gesloten aansprakelijkheid. Volgens het plan van de stichting kan het tweede T.V.-programma worden gefinancierd uit de opbrengst van de verkoop van ten hoogste tien procent van do totale zendtijd aan adverteerders. Indien er voldoende bestaan. iera- - opgericht en zal een zendmachtiging worden aan gevraagd. Deze mededelingen werden gisteren gedaan tijdens een in het I:C:C:-pa- viljoen in Amsterdam gehouden pers conferentie van de stichting „Co- T.V." Namens de stichting waren aanwezig dc in de stichtingsakte ge noemde bestuursleden, t.w. de heren P. A. G. dc Ruwe (voorzitter), Ch. P. M. de Vilder (secretaris), G, J. van den Brink (penningmeester) en L. B. E. Thung (lid). Het vijfde be stuurslid, de heer Wim lbo, was we gens verblijf in het buitenland afwe. Z'S- De stichting heeft becijferd, dat een tweede T.V.-programma financieel niet mogelijk is op basis van de in komsten aan kijkgelden. Via het inschrijven van begunstigers (tegen betaling van een gulden) wil het bestuur van do stichting thans nagaan of haar plan wordt onder steund. Aan do hand van dezo reacties zal worden nagegaan of de oprichting van de coöperatieve vereniging zin heeft. Statutair is vastgesteld, dat el ke Nederlander in het kapitaal van de vereniging kan deelnemen tot ten hoogste f 1000. Ken eventuele winst uitkering zal nooit meer bedragen dun 8 per jaar per aandeel. In het plan wordt nadrukkelijk vast gesteld, dat de programma's het eer ste en voornaamste doel in de hele

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 8