MDENT De avonturen van Stikkeltje en Bruunke EICHMANN ZAL IN BEGIN VAN 1961 WORDEN BERECHT L00NC0NFLICT LEIDT TOT DUISTERNIS OP BROADWAY planners tariefvaststellers taxateurs (estimators) Moderne haarspelden 65 ct. 1,75 10 FIBBE ZOEKT GELD" Directeur-generaal van B.B.C. brengt bezoek aan Eindhoven Waar zijn onze schepen? KLANKEN uit de ETHER DINSDAG 7 JUNI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 VOORARREST VERLENGD Zenuwaanval na confrontatie met getuige De nazi-oorlogsmisdadiger Adolf Eichmann, die in Israël op zijn be rechting wacht, geeft zijn volle mede werking aan het onderzoek naar zijn verleden, zo deelde de politie-func- t-ionaris die met het onderzoek belast is, mede. Commandant Abraham Se- linger, hoofd van het politiebureau, dat inlichtingen en bewijzen verza melt vertelde op een persconferentie dat de voormalige SS-kolonel papier en potlood op zijn eigen verzoek nad gekregen om zijn levensloop neer te schrijven. Het chronologische over zicht bestrijkt reeds de eerste jaren van de oorlog toen de uitroeiing van joden en „andere ongewenste perso nen" reeds in volle gang waren zei Sov. Selinger weigerde echter te vertellen wat Eichmann zoal heeft bekend. Mevrouw Vera Eichmann en haar drie kinderen zijn, volgens inwoners van de Argentijnse stad San Fernando, donderdagavond uit hun woning ver- Francis Powers zou goed worden behandeld Volgens het Amerikaanse weekblad „News Week" zou Francis Gary Po wers, de Amerikaanse vlieger van de boven Rusland neergeschoten „U-2" in brieven aan zijn vrouw en vader hebben geschreven, dat hij goed wordt behandeld en het goed maakt. Deze brieven zonden met de gewone post zijn verzonden. Powers schreef, aldus het weekblad, dat hij wist voor spionage terecht te zullen moeten staan, maar hij gaf geen bijzonderheden omtrent het lot dat hij verwacht. Volgens ..News Week" schreef Powers aan zijn vrouw dat zij hem niet eerder dan na zijn berechting moet bezoeken. Het was op grond van dit verzoek, dat de va der van Powers van zijn plan om zijn zoon in Rusland te bezoeken, heeft af gezien. In Finland drie kampeerders vermoord De Finse politiezoekt naar een on geveer 35-jarige man, die ervan ver. dacht wordt zondagavond drie jonge kampeerders te hebben vermoord. De vierde van het gezelschap overleefde de aanslag. Zaterdagavond waren twee jongens en twee meisjes aangekomen in Esbo, ten westen van Helsinki. Zij zetten hun tent op aan het strand en zouden er de pinksterdagen doorbrengen. Zondagmiddag vond een voorbijgan ger de twee meisjes Maili Bjoekrlund (16 jaar) en Anja Maeki (15 jaar), en de jongen Seppo Boisman (18 jaar) dood in de ruïne van hun tent. De 18-jarige Nils Gustavson lag, bloedend uit vele slag- en steek wonden, dichtbij. trokken. De echtgenote van Adolf Eichmann en haar kinderen reisden weg in een vrachtauto waarop zij al hun bezittingen hadden geladen. De vrachtauto werd begeleid door enkele personenauto's waarin Duits spreken de mannen zaten, volgens ooggetui gen. Een rechter te Haifa, dr. Bach, heeft zondag het voorarrest van Eichmann met vijftien dagen ver lengd. Eichmann had niets te zeg gen toen hij voor de rechter stond die zijn ouders en vele andere fa milieleden heeft verloren door de jodenvervolgingen in de tijd van het nationaal-socialistisch© regime. Volgens de correspondent van de Londense Daily Mail in Haifa heeft Eichmann geprobeerd zelfmoord te plegen door met het hoofd tegen de muur van zijn cel te slaan. Hij kreev een zenuwaanval na een confrontatie met een getuige, die bepaalde tegen strijdige punten in de verklaringen van Eichmann had opgehelderd. De gevangenisdokter moest hem met in jecties tot bedaren brengen, aldus het blad. Inmiddels is in Jeruzalem vernomen, dat Eichmann niet voor het begin van het volgend jaar berecht zal worden. Dat betekent dat het feite lijke vonnis pas tegen het einde van 1961 zal vallen. Minister van justitie Pinhas Rosen deelde premier Ben Goerion zondag mee dat hij zes maanden nodig heeft om de zaak tegen Eichmann voor te bereiden. De beklaagde wordt be schuldigd van het ontwerpen van het schema volgens hetwelk zes miljoen joden uitgeroeid werden. In de Argentijnse hoofdstad doen geruchten de ronde, dat over de ar restatie van Eichmann op 11 mei en zijn overbrenging naar Tel Aviv te voren overeenstemming zou hebben bestaan tussen de Argentijnse en Is raëlische regeringen. Deze zou zijn vastgelegd in een geheime clausule van het op 9 mei in Buenos Aires tussen de twee landen getekende uitleveringsverdrag. Uit Argentinië ontvoerd Argentinië hadden gevonden", deze uit landse zaken, Taboada, heeft maan dagavond op een persconferentie te Buenos Aires medegedeeld dat de Is raëlische regering heeft toegegeven dat „vrijwilligers, die de voortvluch tige Duitse oorlogsmisdadiger Eich mann na langdurige nasporingen in Agentinië hadden gevonden", dezre uit het land „hebben doen vertrekken' In een zaterdag j.l. door de Israëlische regering overhandigd antwoord op het Argentijnse verzoek om inlichtingen over de wijze, waarop Eichmann uit Argentinië is vertrokken, verklaren de autoriteiten te Tel Aviv dat deze heeft verklaard „vrijwillig" uit het land te zijn weg gegaan. Zij voegden hieraan toe hun Argentijnse ambtge noten binnenkort een fotocopie zullen toezenden van Eichmanns ver- punt terzake bekendmaken. Minister Taboada besloot met de me dedeling dat de Argentijnse regering zich thans over deze zaak beraadt. Zij zal binnen drie dagen haar stand punt terzake bekend maken. KERKNIEUWS Afscheid en intrede mej. da. M. Boer te Vlissingen Mej. da. M. de Boer zal zondag 21 augustus a.s. afscheid nemen van de doopsgezinde gemeente van Vlissin gen en de week daarop, zondag 28 augustus a.s. te Den IIp-Lands- meer en weer een week later n.l. zon dag 4 september a.s. in de Singelkerk te Amsterdam intree doen als predi kante van de doopsgezinde gemeen te van Amsterdam-Noord, gecombi neerd met die van Den Ilp-Lands- meer. Zij is beroepen in de vacature van ds. W. Veen. Mej. da. De Boer werd op 9 oktober 1907 te Amsterdam geboren. Zij be zocht eerst de h.b.s. te Bussum, deed daarna staatsexamen gymnasium A. en studeerde vervolgens verder nog aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam, waar zij in 1929 haar kandidaats- en in 1932 haar docto raal examen, theologie deed. Nadat' mej. da. De Boer deze gemeente met geworden bij de Algemene Doopsge zinde Sociëteit werd zij op 4 septem ber van het daaropvolgend jaar (1932) door wijlen dr. A. K. Kuiper uit Amsterdam ingeleid (bevestigd) als predikante van de doopsgezinde gemeente van Staveren-Molkwerum. Op 3 september 1939 verwisselde mej. ds De Boer deze gemeente met die van Vlissingen. Mej. da. De Boer was van 1957 tot het vorige jaar ongeveer twee jaar voorzitster van de Algemene Neder landse Doopsgezinde predikanten- vereniging. Thans is zij nog lid van de Raad voor kinderbescherming in de provincie Zeeland. Prof. dr. J. Th. Ubbink viert 75e verjaardag Prof. dr. J. Th. Ubbink uit Haren bij Groningen, eervol ontslagen predikant van de Nederlands hervormde kerk en oudhoogleraar aan de rijksuniversiteit te Groningen, viert vandaag (dins dag) zijn 75e verjaardag. De laatste gemeente, die hij als voorganger dien de, was Oost- en West Souburg. Hij was daar predikant van 25 juli 1926 tot 28 oktober 1929, toen hij werd be noemd tot hoogleraar aan de rijksuni- teit te Groningen. Boekbinder met mes doodgestoken (Van onze Haagse redactie) In de nacht van de eerste op tweede linksterdag is de 67-jarige bo'kbin- Jer P. C. M. in een huis aan de Jacob Catsstraat in Den Haag met een sla gersmes doodgestoken. Het drama speelde zich af na een woordenwisse ling met een achttienjarig meisje, met wie de man, rond middernachtelijk uur, op straat kennis had gemaakt. Op de ruzie, die het tweetal over geld kreeg, schoot de echtgenoot van het meisje, de 31-jarige koopman G. N. G. toe. Hij werkte de gast de kamer uit en duwde hem vervolgens twee trappen naar het portaal af. Vlak voor de bui tendeur stak hij de boekbinder met een uitbeenmes, waarmee hij al voor de kamer van zijn vrouw op wacht had gestaan, diep in de rug. Het slachtoffer strompelde nog enige tien tallen meters weg, maar zakte in elkaar. Hij moet vrijwel onmiddellijk dood zijn geweest. De koopman en zijn vrouw namen ijlings de vlucht, maar werden in de loop van maandag in Amsterdam gearresteerd. De man heeft tegenover de oolitie toegegeven de bezoeker van zijn vrouw te hebben gestoken. Hij zal wegens doodslag worden vervolgd. De vrouw wegens medeplichtigheid daaraan. Ruzie Een ruzie tussen twee mannen is zaterdagnacht in Amsterdam met het mes beslecht. Het slachtoffer, de 30-jarige zeeman A. A. F. uit Curaao liep twee ernstige steek wonden in de maagstreek en zijn borst op. Hij is opgenomen in het Binnengasthuis. Als vermoedelijke dader is gearresteerd de 32-jarige Surinamer J. L. Omtrent de oor zaak van de ruzie tast de politie nog in het duister Mishandeld De veertigjarige smid J. G. van E. uit zeven uur zijn vroegere vriendin, het LJsselstein heeft zondag om ongeveer 33-jarige kamermeisje mej. T. H. ern stig mishandeld. Hij heeft haar met een knipmes enkele steken toegediend. De vrouw kon na behandeld te zijn in het Weesperpleinziekenhuis naar huis terugkeren. De man is gearresteerd wegens poging tot doodslag, subs, zware mishandeling. Tweeëntwintig theaters op N< York's Broadway zullen van heden hun deuren gesloten houden als g' volg van een conflict tussen de ac teurs en de theaterexploitanten over pensioen- en salariseisen van de me dewerkenden aan de toneel -en re- vuevoorstelliugen. Dit is dan de eer ste maal sinds 41 jaar en sommige theaterdirecties vrezen zelfs, dat de deuren niet voor het najaar zullen kunnen worden heropend. Er bestaat nog slechts een vleugje lioop op een regeling van het conflict, doch alles wijst er op dat een spoedige overeen stemming onwaarschijnlijk is. De acteurs en actrices eisen verho ging van het minimum salaris van 103.5 tot 115 dollar per week, terwijl de theaterdirecties een minimum van 110 dollar per week hebben aangebo den. Voorts stellen de acteurs hogere Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon HENDRIK-JAN PAUL. A. C. Knoop Van Zweeden. H. B. C. Knoop. Amsterdam, 4 juni 1960. Amsteldijk 43. Weg d'r mee ZVID-AFRIKA Bij vooraanstaande zware industrie zijn vaca tures voor: bestemd voor het mijnbedrijf, de staalindustrie, de olie- en chemische industrie en de energievoor ziening, omvattende werkzaamheden resp. betref fende technische installaties en smeltovens, wal sen en bijbehorende installaties, drukketels en warmtewisselaars, condensors en circulatiepom- pen. Gegadigden moetén tenminste 5 jaar ervaring hebben in de zware industrie. Zij die gespeciali seerd zijn in genoemde bedrijfstakken hebben de voorkeur. Kennis van de Engelse taal strekt tot aanbeveling. Salaris nader overeen.te komen. Gunstige verlof regeling. Het bedrijf heeft een ziekenfonds en een pensioenfonds. Huizen zijn beschikbaar. In de kosten van overtocht kan worden tegemoetge komen. Sollicitaties omvattende volledige bijzonderheden omtrent leeftijd, burgerlijke staat, opleiding en ervaring, vergezeld van een recente pasfoto en af schriften van diploma's en getuigschriften onder letter I.BI. aan Nijgh Van Ditmar, Advertentie bureau, Noordeinde 49, Den Haag. Parelmoer Hout op hypotheek vanaf 4% of op andere objecten. Wij hebben altijd een aantrek kelijke aanbieding voor U. L. A. van Opstal en Zoon, Makelaarskantoor Jacoba van Beierenstraat 1 te Goes, telefoon 2584. De P.Z.C. is het meest gelezen dagblad ïsioeneisen dan de directies willen vil li gen. De burgemeester van New ork, Wagner, heeft in de toestand aanleiding gezien te overwegen een commissie van onderzoek in te stellen een idee waartegen de directies be zwaar maken. Niettemin zei burge meester Wagner te menen dat dit de enige mogelijkheid voor het vinden van een snelle oplossing zal zijn. In tussen zal Broadway met zijn geslo ten theaterdeuren en gedoofde recla- melichten een somber beeld bieden. Kroesjtsjew en Tsjou- en-Lai naar Cuba De correspondent van de „New York Times" meldt uit Havanna, dat de Cubaanse regering van plan is com munistisch China te erkennen en een handelsakkoord met Peking te sluiten. Voorts zouden de Cubaanse autoritei ten de Chinese premier, Tsjou en-Lai, hebben uitgenodigd Cuba te bezoeken. De erkenning van China wordt voor 26 juni, de zevende verjaardag van Castro's revolutie, verwacht. Men ge looft op Cuba dat premier Kroesjtsjew van de Sowjet-Unie op 26 juli zijn aangekondigde bezoek aan Cuba zal brengen. Mogelijk zou dan ook Tsjou en-Lai komen. Wat het handelsak koord met China aangaat gelooft men dat daarbij een half miljoen ton Cu baanse suiker door China zal worden gekocht. Cuba zal dit jaar reeds 130.000 ton suiker aan China leveren. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK oren, 3ien en.... schrijven De directeur-generaal van de B.B.C,, H. C. Greene, die in de jaren 1940- 1945 oorlogscorrespondent was, zal deze maand in Nederland en Frank, rijk een herïnneringsplaat onthullen. Die platen zijn aangebracht in twee gebouwen, van waaruit tijdens de opmars van de geallieerden belang rijke radio-uitzendingen plaats had den. Greene zal daartoe op 19 juni in het veertiende eeuwse kasteel Creully zijn en twee dagen later brengt hij een bezoek aan Eindhoven. Enige dagen na de eerste landingen in Normandië werd een kamer van het kasteel Creully veranderd in een „studio". Ongetwijfeld zullen er nog luisteraars zijn, die een uitzending hebben beluisterd via de BJ3.C. van Frank Gillard, waarin hij een be schrijving gaf van de studio en de werkzaamheden, die er werden ver richt. Gillard vertelde de luisteraars dat de kamer smalle vensters had, een laag plafond en een versleten vloer. Daar kwamen steeds de cor respondenten om hun berichten over de geallieerde legers over de gehele wereld te verzenden. In dit kasteel zijn twee plaquetten aangebracht, een in de hal en een in de voormalige studio. De tekst, die er op voorkomt is in het Engels en in het Frans. De herinnerings plaat in de studio wordt omgeven door twee foto's van Montgomery en een van De Gaulle Montgomery hield in het kasteel Creully de eerste pers conferentie na de landingen in Nor mandië en De Gaulle bracht aan dit plaatsje een bezoek, terwijl de ka nonnen nog stonden opgesteld. Bij de Borman met Nederlands paspoort in Peru? Volgens de in Lima verschijnende „La Prensa" verblijft de vroegere plaats vervanger van Hitier, Martin Bor- mann, in Peru op een Nederlands pas poort. De chef van de Peruaanse poli tie, Augusto Rodriguez, heeft ver klaard dat Israëlische agenten zullen worden gearresteerd wanneer zij pro beren Bormann te ontvoeren. Wanneer de Peruaanse politie Bormann vindt zal zij hem aan Interpol uitleveren. De Toronto Globe and Mail zal zijn kantoren ln Peking sluiten omdat de Chi nese autoriteiten hebben geweigerd het visum van de hoofdcorrespondent, Frede rick Nossal, te verlengen. Nossal wordt de enige correspondent van een westelij ke krant in Peking genoemd. De Chine se autoriteiten beschuldigden Nossal van het geven van onjuist berichten maar noemden geen voorbeelden. Chili weer door aardbeving getroffen De provincie Magellan, in het zniden van Chili, is in de nacht van zondag op maandag door een aardbeving op geschrokken. Het epicentrum van de beving lag in Puerto Eden, op het schiedeiland Mouth. Volgens de eer ste berichten nebben zich geen per soonlijke ongevallen voorgedaan en werd slechts geringe schade aange richt. De provincie Magellan heeft een op pervlakte van 135.000 vierkante kilo meter en een bevolking van 67.000 zielen. De hoofdstad is Punta Arenas, de meest zuidelijk gelegen plaats van het Zuidamerikaanse continent. MCKftUMOIJK 3 ORANJESTAD 4 V ASTRID NAESS 4 Klelork. 2IESSENKERK 3 s MAASHAVEN 3 V. Praal Abidjan. MARON 3 v. Po. Caball MERSEYLLOVD 3 Djibouti. MERWELLOTD 3 V. Tandjong Manl. MOORDRECHT 3 V. Montreal. NAESS TIGES 4 V. DER NEO. 3 SOESTDIJK 4 v. Philadelphia STATENDAM 3 v 0 to Hobart WOENSDRECHT p Poulsborouoh. ZEELAND 4 v. H Overgang naar maandloon P.T.T.-personeel krijgt extra weekloon Om de overschakeling van week- "i maandloon, die op 1 augustus ingaat te vergemakkelijken, heeft de direc tieraad van de P.T.T. besloten aan het betrokken personeel in de tweede helft van augustus één weekloon ex tra uit te keren. Het systeem dat zal worden toege past, houdt in, dat op 5 augustus het loon over de maand augustus wordt uitbetaald en dat elke volgende maand de uitbetalingsdatum een of twee dagen wordt opgeschoven tot de definitieve uitbetalingsdatum is bereikt. De definitieve datum van uit betaling zal worden gesteld op een dag tussen de 20ste en de 24ste van de maand. Op deze wijze zal eind 1961 de definitieve uitbetalingsdatum zijn bereikt. Voor de huidige maand- loners zal de betaling van 1 augustus af ook worden gesteld op een da tum, liggende tussen de 20ste en de 243te van de maand. 36. „Wat donker" roept Stikkeltje „Ik zie de punt van m'n .eigen neu niet eens!" De vis plaagt: „Daarvoo ben je ook niet hier, je wilt tóch een zeepbel zien?" Hoera, hier is het weer licht" juicht (tikkeltje en kijkt meteen goed uit. ,Daar drijft-ie Bruunke, jouw kant uit!" waarschuwt hij. „Ik zag hem al, ik zal hem even pakken!" roept Bruunke zich bukkend. Daar heb je Dikkie Dribbel, de veld wachter. „Hé, daar, wat vis je daar uit het water?" vraagt hij streng. „Een doodgewone zeepbel" zegt Bruunke. Maar Dikkie Dribbel zegt: „Helemaal niet gewoon, want hij blijft heel. Dat is geen zuivere kof fie, vriendjes!" plechtigheid van het onthullen zal ook aanwezig zijn Maurice Schu mann, die als de „stem van De Gaulle" vanuit Creully de Fransen heeft toegesproken, die zich aan do andere kant van de frontlinie bevon- den. Vervolgens reist Greene naar Ne derland om ook in Eindhoven tegen woordig te zijn bij het onthullen van de plaquette door de burgemeester van deze Brabantse stad. Gedurende de winter in het jaar 1944 was daar de studio voor de correspondenten van de diverse omroepstations onder gebracht in een hotel, r neringsplaat is t VANDAAG T elevisie Radio Vandaag begint de Nederlandse tele visie om 12.00 uur uit te zenden. Dan zal een reportage worden gegeven uit de Prins Bemhardhal te Utrecht, waar de nationale manifestatie wordt •ehouden van de M-brigade van de JNICEF. Deze uitzending duurt tot 33.15 uur. Om 13.45 uur komt de N.T.S. weer op het scherm om de reportage over deze bijeenkomst voort te zetten. In de avond wordt om 19.30 uur in ternationaal agrarisch nieuws gege ven. Om 20.20 uur kan men kijken naar Mick Micheyl, een bekende Franse chansonnière. Haar eerste liefde was voor de schilderkunst. Haar ambities zouden echter in een andere richting gaan. Zij begon te zingen enzij deed het goed. De schilderkunst heeft zij nog steeds niet vergeten, maar haar chansons zijn belangrijker geworden. In deze film ziet en hoort men Mick Micheyl met haar bekende chanson „Un amin de Paris" Daarna kan men „ijken naar „Lach en vergeet" met in de hoofdrollen David Niven en Vera Ellen. De Vlaamse televisie geeit een western. Het Promenade-orkest geeft in het programma van de A.V.R.O. een Italiaans operaconcert (19.05 uur) en om 20.05 uur kan men luis teren naar „Kleurrijke klanken". De K.R.O. laat luisteren naar het vierde en laatste deel van „Voorspel van een revolutie". bracht, die eindigt nieuws van het front werd 1 dag in vele talen uitgezonden". WOENSDAG 8 JUNI. HILVERSUM I 402 m 74$ kc/s. 7.00—24-00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.35 Wa- terst. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Radio Filharm. ork. 11.45 Gram. 12.00 Clavecimbelreci- tal. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gitaarensemble. 12 53 Gram en act. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad, lezing. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 14.00 Bond van Mannenver. op Ger. grondslag. 14.45 Gr. 15.30 Liederen. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Het spectrum van het christelijk organisatie- en ver enigingsleven, lezing. 13.00 Gram. 18.15 Boekbespr. 18.30 R.V.U.: Evolutie, door ds. C. J. H. van den Broek. Tweede le zing. 19.00 Nws» en weerber. 19.10 Piano recital. 19.30 Radiokrant. 19.50 Amus. muz. 20.15 Radio Filharm. ork. en piano 21.05 Hersenen zonder ziel lezing. 21.20 Oude muz. 21.50 De grote vier van het kla vier, gesprek (H). 22,20 Gram. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 ZaalsportuitsL 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Platennieuws, 23.55—24,00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 ni 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw, 0.10 Gram. VPRO: 10.00 Zo zijn ze. lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 11.30 Cabaretprogr. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinbouw meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Dansmuz. 13.45 Gesproken portret 14.00 Volksliedjes en dansjes. 14.15 Kamerork. 14.50 Gram. 15.00 Voor de Jeugd. 17.00 Hammondorgelspel. 17.15 Vakantietips. 17.50 Regeringsuitz.: Jeugduitz.: De brievenbus gaat open. Corresp.club o.l.v. Regina Zwart. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Promenade-ork. en koor. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Polit. praatje. 19.20 Gram. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Ope- rettemuz. 21.05 Ballet der Bedriegers, hoorsp. 21.55 Kamermuz. 22.20 Act 22.30 Nws. 22.40 Amus. muz. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 23.15 Gram. 23.35 Gram. 23.55—24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMS IA. 1 Jeugdprogramma. VARA: 17.00 NTS: 17.30 Intern, jeugdjoum. 20.00 Jour naal en weeroverzicht» NCRV: 20.20 Pas geperst. 20.50 Dlsney- film. 21.15 Voordr. 21.40 Kunstrubriek. 22.05 Avondwijding. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 19.00 Lekenmoraal en filosofie. 19.30 Nws. act. en Joum. 20.00 Voor de vrouw. 20.30 Speelfilm. 22.00 T.V.-rebus. 23.00 Nws. en journaal FRANS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 17.00—18.00 Voor de jeugd. 19.00 T.V.-spel. 19.30 Sport v. d. jeugd. 20.00 Journaal. 20.30 Rep. 21.25 Comedie. 21.50 Film. 22.10 Lectuur voor allen. 22.50 Journaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 5