„Jumelage" St-Hilaire - Zierikzee in monument gesymboliseerd ZEEHENGELWEDSTRIJDEN OP TH0LENGOEDE VANGSTEN DE MEIDOORNBLOESEM GEURT IN ZEELANDS TUIN SPORT EN WEDSTRIJDEN 8 PROVINCIALE) ZE) EU W S E) COURANT DINSDAG 7 JUNI i960 ONTHULLING BIJ SPORT ONT MOET ING Sportlieden brachten tijdens de pinksterdagen bezoek aan Frankrijk IN DE FRANSE tweelingstad hebben Zierikzee en St.-Hilaire du Harcouëfc zondagmiddag de verbroedering op symbolische wijze vastgelegd. Een granieten zuil van ongeveer twee meter hoog met de wapens van de beide steden en het jaartal 1955, waarin de „jumelage" werd „geboren" zal de bewoners van deze Normandische plaats voortaan dagelijks herinneren aan de on derlinge verbondenheid. Midden tussen de bevolking van St- Hilaire en in het bijzijn van een Zierikzeese sportdelegatie heeft burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester dit gedenkteken onthuld. Voor de tweede maal brachten de Zierikzeese sportlieden een bezoek aan St.-Hilaire. De onthulling van het monument vormde ongetwijfeld het hoogtepunt van de ontmoeting, die zich tijdens de pinksterdagen bij een temperatuur van boven 30 graden C. afspeelde. Vijl uur vrijdagmorgen vertrokken de 42 Zierikzeese sportmensen naar Frankrijk. Na een tocht van ongeveer 17 uur in de bus bereikte het gezel schap St.-Hilaire, waar 't een har telijke ontvangst werd bereid. Burge meester C. Chevai was de tolk van de bevolking van deze 5000 inwoners tel lende stad, toen hij de gasten in het gemeentehuis met een hartelijk toe spraakje welkom heette. Namens de gasten, de elftallen van ..Zierikzee" en Mevo met echtgenoten en verloofden, beantwoordde de voor zitter van de sportraad, dr. J. C. Röhner, deze hartelijke speech. Als een van de gunstige omstandigheden van de vrij lange reis naar de Franse tweelingstad noemde dr. Röhner de mogelijkheid voor de reiziger om zich bijna driekwart dag op net bezoek voor te bereiden Zaterdag zette de ontmoeting van drie dagen in met een uitstapje naar de badplaatsen Canqale en St-Malo. in Bretagne; waar de gasten bijzonder hebben genoten, 's Avonds was tr het eerste sportcontact, dat bestond uit een tafeltenniswedstrijd tegen Union Sportief St-Hilaire. die met een 10-0 overwinning voor de Fransen eindig de. Ontwerp monument De eerste pinksterdag begon met een wijdingsdienst in de rooms-katholieke en de protestantse kerk. In laatstge noemde dienst ging voor de koopvaar- dijpredikant uit Rouaan, ds. Van den Burg. Voor de zeelieden werd een col lecte gehouden. Na de beide kerkdiensten verzamelde het gezelschap zich rondom het mo nument. dat ter ere van de verbroede ring is opgericht. Burgemeester Che vai vertelde een en ander over het ont werp van de zuil, die met een beplan ting is omzoomd en tegen de achter grond van een bassin met water is geplaatst. De burgemeester onderstreepte duidelijk, dat hiermee twee ty pisch Nederlandse aantrekkelijk heden zijn weergegeven; de zee en de bloemen. Burgemeester Dijck meester, die de omhulling verricht te door het wegtrekken van de Ne derlandse. driekleur zei, dat in de regel een gedenkteken wordt op gericht, wanneer een belangrijke Schuur afgebrand te 's-Gravenpolder In de nacht van vrijdag op zaterdag is te 's-Gravenpolder een houten schuur achter de woning van de heer II. C. J. Nieuwdorp in de Raadhuis straat geheel door brand verwoest. Daarbij gingen enkele fietsen, een elektrische wasmachine enz. verloren. De belendende percelen liepen even eens enige schade op. Diverse ruiten sneuvelden. De brandweer, die spoedig ter plaat se was, bestreed het vuur met twee stralen op de waterleiding en een straal op de put hoek Raadhuisstr.- Schoolstraat. Na een half uur had men het vuur bedwongen. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Missie kreeg vergunning voor cijfer-toto (Van onze Haagse redactie) De stichting „Centraal Missiecom- missariaat" lieeft op dezelfde dag, dat de minister van justitie, mr. A. C. W. Beerman, vergunning verleende aan „Humanitas" voor de letter-toto Rolot, toestemming ontvangen voor een loterij, die eveneens volgens het Duitse lotto-systeem werkt, maar dan met cijfers. Volgens een woordvoerder van liet departement van justitie werden beide loterij-aanvragen de minister tegelijkertijd voorgelegd en de be windsman wilde daarom geen onder scheid maken. Beide loterijpen moeten op bevel van de minister op 31 oktober zijn afge werkt. Aan de procureurs-generaal is medegedeeld, dat deze loterijen als uitzonderingsgeval moeten worden beschouwd. In tegenstelling met de letter-toto Rolot van Humanitas werkt de mis sie-toto met genummerde loten, waarop een cijfercombinatie moet worden aangeduid. Het aantal loten is beperkt, namelijk vijf series van 300.000, dit in tegenstelling tot de Rolot. waar de uitgifte en de inzen ding twintig weken lang onbeperkt is. Een ander verschil met Rolot is dat als bij de missieloterij geen win nende combinatie wordt aangetrof fen, het lotnummer zal beslissen. gebeurtenis is afgedaan. Een on geschreven wet, waarvan men hier nadrukkelijk is afgeweken. „Het monument zal een aansporing be tekenen om verder te gaan", aldus burgemeester Dijckmeester, „en zal getuigen dat de jumelage leeft". Ook dr. Röhner sprak bij deze onthul ling een enkel woord. Hi'j stelde onder meer. dat sportuitwisselingen als de ze belangrijk zijn voor het vestigen van de verbroedering. Burgemeester Chevai van St.-Hilaire legde tenslotte aan de voet van het gedenkteken een kans. Kranslegging Zondagmiddag werd de voetbalwed strijd tussen Zierikzee en St.-Hilaire gespeeld, die voor de rust vrij gelijk opging. Met een 1-1 stand kwam de pauze, maar daarna was „het woord" aan de gastheren, die er tenslotte met een 5-2 voorsprong een eind aan maakten. Tweede pinksterdag leidde de tocht 's morgens naar liet dorpje 'Perigny, waar de Zierikzeese sportraad een krans legde bij het graf van de vorig jaar om het leven gekomen speler van St.-Hilaire Henry Lucas. Een gebaar, dat bijzonder op prijs werd gesteld door de Franse gastheren. De volgende sportmanifestatie, speel de zich 's middags af, toen St.VHilaire. tegen Mevo in het krijt kwam. Ook ditmaal ging liet spel gelijk op tot de rust (1-1), waarna St.-Hilaire de Zie rikzeese club tenslotte met een 3-1 overwinning aan haar zijde het veld uitstuurde. Natuurlijk alles in het vriendschappe lijke, want meer de onderlinge ver bondenheid door middel van aè sport dan de verschillende sportontmoetin- gen binnen de witte lijnen zelf en de daaraan verbonden rivaliteit was het afgelopen weekend van belang... Om vijf uur vanmorgen zijn de Zie- rïkzeeënaars weer in de bus gestapt voor de terugreis naar Schouwen, waar zij rond half tien vanavond zul len arriveren. GUNSTIG VISWEER „Strijenvissers" wonnen eigen lustrumwedstrijd De visrijke wateren rond Tholen wa ren tweede pinksterdag trekpleisters van ongeveer 500 sportvissers, deel nemers van twee zeehengelwedstrij- den, één aan Tolens zuidkust, ge organiseerd door de „Strijenvissers" uit Poortvliet en één aan de noord kant van het eiland, waarvan de or ganisatie bij „De Zeebaars" uit Scherpenisse berustte. Zowel de wed strijd bij Strijenham de eerste lustrumwedstrijd van de „Strijen vissers" als die te St.-Annaland trok 250 deelnemers, zodat de vissen aan deze tweede pinksterdag geen al te beste herinneringen zullen heb ben De sportvissers daarentegen wel, want het was uitstekend visweertje, de vis wilde goed bijten en vrijwel niemand behoefde de kleinst moge-: lijke vangst aan de jury te mélden. De „Strijenvissers" wonnen hun .eigen lustrumconcours door met 3800 pun ten de eerste plaats bij dé verenigin gen te bezetten en zo kon burge meester W. J. van Doom van Poort vliet. die in het veilinggebouw te Tholen de prijzen uitreikte, de jubi lerende vereniging een tweevoudig proficiat te wensen. De heer A. Ver aart uit Stampersgat werd eerste prijswinnaar in het individuele klas sement. Hij boekte 1606 punten en mocht van burgemeester Van Doorn de in verband met het lustrum van de „Strijenvissers" voor deze wed strijd door de commissaris der ko ningin beschikbaar gestelde medaille in ontvangst nemen. In zijn felicita tietoespraak bracht de heer Van Doorn hulde aan de heer J. Jurgens uit Bergen op Zoom de stimulator van de viswedstrijden te Strijenham en de heer A. Laban uit Tholen, de secretaris van de „Strijenvissers". Het concours van „De Zeebaars" werd gewonnen door de vereniging „Vlaardingen" uit de plaats van die naam. „De Zeebaars" zelf bezette de tweede plaats. De heer K. de Vries uit Goes was met 3810 punten hij Scheepvaartbeweging Kanaal Zuid-Beveland kanaal van Zuid-Bevcland 7368 sche pen. die een inhoud hadden van 3.715.53S ton. Van deze schepen wa ren 4947 schepen van 2.668.271 ton jeladen en 2421 schepen van 1.047.267 ton waren ledig. Hiervan waren onder meer 4455 ge laden motorschepen van 2.044.137 ton en 1510 ledige van 77.928 ton en 484 geladen sleepschepen van 618.985 ton en 210 ledige van 249.130 ton. Verder passeerden er 651 sleepboten en 24 coasters van welke laatste er 8 geladen en 16 ledig waren. Tot de Rijnvaart behoorden 866 geladen mo torschepen van 489.672 ton en 148 ledige van 131.077 ton en 205 gela den sleepschepen van 235.486 ton en 9 ledige van 10.289 ton naar België. Daarnaast 716 geladen motorschepen van 481.750 ton en 53 ledige van 25.271 ton en 133 geladen sleepsche pen van 173.570 ton en 1 ledige van _328 ton van België. Er passeerden 2582 geladen motor schepen van 1.161.482 ton en 468 le dige van 274.659 ton en 294 geladen sleepschepen van 396.007 ton en 53 ledige van 47.160 ton naar België. Van België kwamen 1873 geladen motorschepen van 882.655 ton en 1050 ledige van 504.269 ton en 190 geladen sleepschepen van 222.978 ton en 157 ledige van 201.970 ton van België. In nationaliteiten waren de schepen verdeeld in 4292 Nederlandse, 2191 Belgische. 253 Duitse, 328 Franse. 274 Zwitserse, 19 Luxemburgse, 10 Oostenrijke en 1 Deense. Er passeerden in mei 293 schepen minder dan in de maand april. ving een rog van 3 kg de persoon lijke eerste prijswinnaar. Van deze wedstrijden werden de prijzen in het dorpshuis van St.-Annaland uitge reikt, muzikaal opgeluisterd door een jeugdorkest uit Bergen op Zoom. Loco-burgemeester G. Goedegebure uit St.-Annaland en de heer C. Priem, voorzitter van „De Zeebaars", reik ten de prijzen uit. Daarbij waren ook vier bekers, waarvan de eerste door K. de Vries gewonnen werd. Een aardige bijzondei'heid is nog, dat de derde beker naar de jongste deelne mer ging, de vijfjarige Willempje Quaak uit St.-Annaland. District Zeeland van het Nut bijeen Afgevaardigden aangewezen in Stichting Cultuurspreiding Het district Zeeland van de Maat schappij tot Nut van het Algemeen hield te Goes 'n vergadering. Namens het hoofdbestuur werd deze bijeen komst bijijgewoond door de heer A. Baggelaar uit Amsterdam, algemeen adjunct van het Nut. Burgemeester A. A. Schuit uit Kortgene, provinciaal voorzitter, gaf een uitvoerige uiteen zetting over de totstandkoming van de stichting Cultuurspreiding Zee land. Namens liet Nut werden in het be stuur van deze stichting aangewe zen de heren A. A. Schuit uit Kort gene eu ds. L. Blom uit Aarden burg. Besloten werd nog in oktober van dit jaar een middag tè beleggen, waar het boek „Vorming" besprolten wordt. Dit boek werd uitgegeven bij de herden king van het 175-jarig bestaan van de maatschappij. Voor het slagen van de ze bijeenkomst werd samenwerking nodig geacht met de Bond van Platte landsvrouwen. Het dagelijks bestuur werd gemachtigd hiervoor de nodige contacten te leggen. Tijdens de pinksterdagen zijn tussen Voïendain en Monnikendam duizen den Colodadokevers aan de kust ge spoeld. Mét hulp van de schooljeugd is wen direct begonnen deze invasie onschadelijk te waken. In luttele tijd meerden reeds duizenden kevers ge vangen. Op de foto: een overzicht van de „slag" bij Volendam. Aanrijdingen in Zeeland tijdens pinksterweekend Tijdens het afgelopen weekend heb ben zich in Zeeland een aantal aanrij dingen voorgedaan. Op het kruispunt Burgemeester van Woelderenlaan Président Rooseveltlaan te Vlissin<_ ontstond een botsing tussen een perso nenauto. bestuurd door L. uit West- kapelle en een personenwagen, be stuurd door P. uit Middelburg. Eerst genoemde verleende geen voorrang. Beide wagens botsten met een harde klap. op elkaar en werden zo zwaar beschadigd, dat zij moesten worden weggesleept. Twee inzittenden van de Middelburgse auto werden gewond. Een van hen, de bestuurder, moest met een hersenschudding in het zie kenhuis „Bétihesda" worden opgeno men. De andere kon na verbonden te zijn, huiswaarts keren. Zaterdagnamiddag ontstond op de Ro tonde te Schoondijke een aanrijding, toen de scooterrijder G. uit Viissingen een. voor hem rijdende personenauto, bestuurd door mevrouw M. uit IJzen- dijke wilde inhalen, bij welke manoeu vre de scooter tegen de auto reed. De gevolgen beperkten zich tot ma teriële schade. Ernstiger waren de gevolgen, toen zondag op de Dam te Schoondijke dé automobilist Ten H. uït deze gemeen te geen voorrang verleende aan de bromfietser v. d. W. uit Nieuwvliet. De bromfietser kwam te vallen en liep daarbij een sleutelbeenbreuk op. Dokter Folmer verleende eerste hulp. Maandagmiddag om vijf uur ontstond in een slecht overzichtelijke bocht van de weg te Othene bij Zaamslag een botsing tussen een personenauto, bestuurd door V. uit Terneuzen en een bromfiets, bestuurd door C. de W., eveneens uit Terneuzen. De heer de W. liep daarbij een hersenschudding en een gebroken sleutelbeen op. Zijn echtgenote en 1-jarig zoontje, die op de bromfiets meereden konden later eveneens uit Terneuzen. De heer De W. werd naar het Julianaziekenhuis te Terneuzen overgebracht. Op de avond van de tweede pinkster dag werd mevrouw A. v. d. P. uit Kruiningen, toen zij bij de oprit van d>e Vlakebrug in de richting van het dorp reed door een achteropkomende bromfiets aangereden. De bestuurder daarvan, P. v. d. V. uit Yerseke, ver keerde onder invloed. De twee doch tertjes van mevrouw Van der P., die op de fiets meereden, kwamen evenals zijzelf te vallen. Ook de bromfiets- berijder maakte een val. EEN LUST VOOR HET OOG Langs weilanden minder gewild Vanouds werd Walcheren Zee-, lands tuin genoemd door de ruim honderd buitenplaatsen met hun prachtige plantages. Na het slopen der meeste bui tens op het eind der achttien de en het begin der negentiende eeuw waren het de boerderijen omringd door bomen die de schoonheid van Walcheren handhaafden. Maar nog meer werd die gemanifesteerd in de meimaand door dé bloeiende meidoorn. Als men voor do inundutie op een vluchtberg stond, was het een ver rukkelijk gezicht overal lanes de slootkanten der weiden gehele rijen bloeiende meidoorns als bruidsboeket ten te zien. Het was dit Walcheren, waaraan de dichter Jan Campert zijn „Lofzang van Walcheren" wijdde, waarin "Bij o.a. zei: „Nimmer treft men zulk een land ais Walcheren in mei". In een andere versregel noemde hij Walcheren: „Gods lief sten tuin met zijn meidoornhagen in bloei". De plattelandsbevolking van Walcheren zegt, dat een fraai meidoorn laar ook een goed koren jaar is. En toch wilden de boeren na de drooglegging geen mei doorns in hun weiland hebben. De doorns beslaan nutteloos to veel grond cn hun hout heeft seen waarde. Er ziin geen bakovens meer of haarden, waarin doorn hout werd rrestookt. Daarentegen geeft ecu doornhaag het vee be schutting tegen regen en wind. Wasberen heeft thans toch zijn oude glorie herwonnen. Zo staan de mei doornstruiken od de kanaaldijk in volle bloei. In de brede bermen der wegen staan overal bloeiende mei doorns, die oog en neus verrukken, Vaak. willen de" meiisen de natuur in hun wo.onkamer brengen en snijden ze bloeiende meitakken af. Voor zij goed en wel thuis zijn, ziin de bloe men watverwelkt en worden weg- -geworpen. De heer G. Büddé heeft eens ziin misnoegen óver zo'n wan daad uitgebroken in zijn gedicht: „De meidoorn bloeid". Daarin zegt hij: Haar bloemen vond ik o" de grond ze lag verwelkt ter zij, en zelve stond ze ruw verwond, er ging 'n mens voorbij. Moge de wetenschaD, dat het afsnij den van bloeiende meidoomtakken thans strafbaar is. de mens weerhou den zulks te doen. B. J. de Melj fan Kleeft verbeterde hoogspringrecord van 1936 De 22-jarige blondo Rotterdammer Harry van Kier ff verbeterde tweede pinksterdag tijdens internationale atletiekwedstrijden in het gemeente lijk sportpark te Zwolle een van de oudste Nederlandse records. Harry van Kleeff. die verleden jaar door een voetblessure een lange pe riode werd uitgeschakeld kwam bij het hoogspringen tot 1.96 meter en bleef daarmede anderhalve centime ter boven het Nederlands record van Jan Brasser, een verrichting die da teerde van 17 mei 1936. Hij toonde met deze prestatie de beste hoog springer van liet ogenblik te zijn, en de K.N.A.U. zal ongetwijfeld een plaatsje voor hem inruimen in de landenploeg, die volgende week te Frechen tegen West-Duitsland uit komt. Van Kleeff wipte over 1.85. 1.88, 1.91 bij zijn eerste poging, had drie sprongen nodig voor de 1.94 meter. Weer ging de lat twee centimeter omhoog. Bij de eerste sprong faalde hij, maar na de tweede aanloop zeil de Van Kleeff feilloos over de lat. Knol werd 2e met 1.88% en Nummer dor 3e met 1.83% meter. Op de 100 meter zorgde Marius Bos (V. en L.) voor een verrassing door zijn club genoot Hans Smit te verslaan. Bei den kregen dezelfde tijd toegewezen, namelijk 10,9 sec. RCS trof sterke Engelse club en verloor met 8-2 RCS heeft tegen een bijzonder sterk spelende Engelse ploeg, FC Dagen ham uit Londen, weinig in te bren gen gehad maar de Souburgers heb ben hier heel wat van kunnen leren. In alle onderdelen van het spel wa ren de Engelsen superieur en voor al voor de rust werden de doel punten aan de lopende band geprodu ceerd. Alle 7 gemaakte doelpunten kwamen van de Engelsen want bij de stand 60 maakten ze het te- genpunt zelf 1-=6). Na de rust gaf RCS heel wat beter partij en in zonderheid de achterhoede had beter zicht op de aanvalstactiek der be zoekers. Toch werd het 17 maar toen kon Van Eenennaam uit een strafschop de achterstand tot 27 verkleinen. Met een achtste treffer brachten de Londenaars de eindstand op 28. De RCS-jeugd werd door een Engelse jeugdploeg met 31 verslagen, Hulster biljarter militair kampioen van Nederland Tijdens de wedstrijd cn om het mili tair biljartkampiocnsclmp van Ne derland heeft Theo Platjouw uit Lamswaarde (lid van de Hulsterse biljartclub „H.B.C.") de titel voor zich opgeëist. Platjouw won alle gespeelde wed strijden (cadre) en behaalde de hoog ste serie eveneens en het hoogste algemeen gemiddelde. NAC HEEFT maandag te Breda een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld te gen Fortuna DUsseldorf. Dc Bredanaars wonnen met 3—1. De ruststand was 00. DE RUSSIN' Elvira Osolina heeft za terdag tijdens de internationale atletiek- kampioenschappen van Roemenië, die in Boekarest worden gehouden het wereld record speerwerpen verbeterd en ge bracht op 59.55 m. Het oude record stond met een worp van 57.92 m reeds op haar naam. Badgast redde meisje van verdrinking in Schelde Kordaat optreden van oen Belgische badgast heel't zondagmiddag een elf jarig meisje uit Lokeren van verdrin- ;ing in de Westerschelde nabiji de Eendracht onder Zaamslag gered. Het meisje was bij afgaand tij met een rubberband in zee gegaan en raakte daarbij in moeilijkheden. Het meisje, dat veel water had binnenge kregen, wevd voor medische hulp naar het Julianaziekenhuis te Terneu zen overgebracht. Jaarvergadering federatie rijwielpadverenigingen De algemene ledenvergadering van de Federatie van Neck rlandsche Rijwiel padverenigingen, wordt vrijdag a.s. in café-restaurant „Britannia* te Viissingen gehouden.. De agenda van deze jaarvergadering bevat onder meer een korte uiteenzetting door de rijwielpadvereniging ..Walcheren" over de werkwijze en de groei van de ze vereniging. Dotto won voor 2e maal „Dauphiné Libéré" Nederlander Enthoven in laatste rit ernstig gewond Jean Dotto is voor do tweede keer in zijn wielercarrière winnaar ge worden va u dc „Dauphiné Libéré", die ditmaal wel zeer onbarmhartig was voor de coureurs. Zijn eerste triomf behaalde de Fransman in 1952. Dotto dankt zijn eindzege aan zijn voortreffelijke prestaties in de ber gen. De strijd is voortdurend fel ge weest, zelfs in de laatste etappe, waarin Dotto nog ernstig bedreigd werd door een aanval van zijn con currenten. Maar hij sloeg deze met brio af en finishte tenslotte gelijk met zijn grootste rivaal, Mastrotto, die étappe-winnaar werd. Slechts o4 renners bereikten Greno ble, onder hen waren twee Neder landers, Kool en Van der Borst, die beiden meer dan twee uur achter stand hadden in de algemene rang schikking. Dick Enthoven, onze beste vertegenwoordiger en kandidaat voor de tour-ploeg, werd op enkele kilo meters voor Grenoble door een ern stige val uitgeschakeld. Het trieste slot kwam voor hem enkele kilometers vóór de mon daine wintersportplaats. Tijdens dc afdaling van de Saint-Dizier slipte bij namelijk en vloog in volle vaart tegen een muur. Ent hoven werd niet tamelijk ernstige hoofdwonden en een gebroken sleutelbeen opgenomen in het zie kenhuis van Grenoble. Enthoven stond maandagmorgen op de 20ste plaats in de algemene rang schikking met een achterstand van bijna 39 minuten. Anquetil blijft leiden, in Ronde van Italië De Fransman Anquetil is tijdens het Sinbsterweekeindc leider gebleven in e Ronde van Italië. Zondag werd de Italiaan Bruni winnaar van de 19o rit van Treviso naar Triest over een afstand vun 147 kilometer. Hij won de eindsprint van een groep van 16 renners, bij wie Rik van Looy, Bal- dini, Baffi en Nencini. Het peloton met o.a. Wim van Est had een achterstand van 38 seconden. Michel Stolker werd 93e op 4 min. 37 sec. De Ier Seamus Elliott werd maandag winnaar van Triest naar Belluno (240 km) met ruim een minuut voorsprong op het peloton met alle favorieten en de •Nederlanders Van Est en Stolker. In het algemeen klassement heeft Anouelil als belangrijkste concur renten: Nencini (op 3.02), Hoeve- naars (op 4.19). Ronchini (op 5.49) en Gaul (op 7.32). Gouden bondsfeest van KNCGV in Coevorden Het Kon. Ned. Chr. Gymnastiekver- bond heeft ter afsluiting van de vie ring van zijn vijftigjarig bestaan in Coevorden een bondsdag gehouden, waaraan ruim 10.000 leden van het verbond hebben deelgenomen. De be volking van Coevorden was er maan dag door verdubbeld. In de morgen uren werden de verenigingswedstrij den gehouden, waarna des middags een vijf kilometer lange stoet turn sters en turners voor de marswed strijd door Coevorden is getrokken. Daarna vonden op het grote sportvel dencomplex in Coevorden demonstra ties plaats. Eerste prijzen werden tijdens de ver enigingswedstrijden voor dames be haald door C.J.O. uit Leeuwaden, Advendo uit Den Haag, K. en V. uit Groningen, S.G. uit Grootegast en V. en K. uit Hudzum (Leeuwarden). Bij de grondgymnastiek lieren gingen de eeste prijzen naar C.J.O. uit Leeu warden, A.C.G.V. uit Arnhem en K. en V. uit Dinxperlo. Eerste prijzen bij de wedstrijden dia mes eerste graad gingen naar Adven do uit Den Haag, C.J.O. uit Leeuwar den, Advendo uit Berlcel, Die Hagihe uit Den Haag en Fratermitais uit Utrecht. Van de groepen heren eerste graad wonnen een eerste prijs Advendo uit Den Haag en K. en V. uit Zaandam. Bij de marswedstrijden kregen 30 verenigingen een prijs. A's hoogste eindigde Advendo uit Den Haag, die de beker van burgemeester van Emmen verwierf. Op de tweede plaats eindigde S.S.S. uit Winschoten, die winnaar werd van de beker van het Noordergewest van het K.N.G.V.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 4