Kruispunt Middelburg krijgt ruime bocht PREDIKBEURTEN WALCHEREN ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN ZATERDAG 4 JUNI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT O RIJSTROKEN VOOR ALLE WEGEN Poelendaelebrag wordt verbreed tot 18 meter Elf betonpalen van 11.50 meter leng te zijn voor de verbreding van de Poelendaelebrug te Middelburg in de grond geheid. De verbreding van de ze brug vormt een belangrijk onder deel in de verbetering van dit drukke kruispunt, waarover al het verkeer van en naar Vlissingen gaat. Deze verbeteringswerkzaamlieden, waar mee enkele tienduizenden guldens zijn gemoeid, worden door Provincia le Waterstaat en de gemeente Mid delburg uitgevoerd. Het leeuwendeel van dit werk neemt echter de Provinciale Waterstaat voor zijn rekening, omdat de Nieuwe Vlissingseweg, de Poelendaelesingel en de brug, waaraan het meeste ver beterd wordt, onder de zorg van de ze dienst vallen. In samenwerking met de gemeente heeft Prov. Water staat de verbetering van dit verkeers plein opgesteld, waarbij de vier we gen, die op dit kruispunt uitkomen: de Nieuwe Vlissingseweg, de Vlis- singse singel, de Poelendaeleweg en de Poelendaelesingel alle rijstroken krijgen, die ter hoogte van het kruis punt gescheiden worden door een verkeersheuvel. Een andere belang rijke wijziging ondergaat de Nieuwe Vlissingseweg, waar ter hoogte van de Poelendaelebrug over een lengte van ongeveer 80 meter een derde rij strook langs de waterkant is gepro jecteerd. Deze rijstrook is bestemd voor het verkeer van Vlissingen, dat rechtsafslaat naar de Poelendaele singel. Het verkeer, komende van Vlissingen en gaande in de richting van de Vlissingsesingcl of Poelen- doeleweg krijgt de middenstrook toe gewezen. De rijbaan, het meest aan de kant van de bebouwing gelegen, blijft voor het verkeer van Middel burg naar Vlissingen. Do meest ingrijpende verandering, die Prov. Waterstaat voor zijn re kening moet nemen, ondergaat de brug, waarin de bocht Nieuwe VlissingsewegPoelendaelesingel wordt gelegd. Aan de kant van de Nieuwe Vlissingseweg wordt het wegdek met liefst acht meter ver breed en aan de kant van de melk fabriek met twee, zodat de „scher pe" kantjes van de oude bocht die bijna haaks was bij de nieuwe situatie „afgeslepen" -al ien zijn. Ruim Hoe ruim de bocht wordt, blijkt wel uit de nieuwe wegdekbreedte van de brug; aan de Vlissingseweg ongeveer zestien en aan de kant van de melk fabriek tien meter. Bovendien zullen de bestaande rijwielpaden op de brug verdwijnen. Het ontwerp van deze ZEEUWSCH-VLAANDEREN AXEL Verbetering Van gemeentewege is men te Axel bezig met het verbeteren van het wegdek bij de spoorwegovergang aan de Hieuwendijk. De talrijke gebrui kers van deze intensief bereden ver keersader zullen deze verbetering van harte toejuichen, daar deze passa- e al sedert jaren in zeer slechte staat verkeerde. Het passeren van deze overgang blijft echter, doordat net over de passage een flauwe bocht ligt, gevaarlijk en opletten blijft geboden. E.H.B.O.-examen Te Vogelwaarde werd het examen af genomen van de EHBO-cursus, welke werd gegeven onder leiding van dok ter J. du Puy. Examinator was dr. J. Caspari uit Hulst. De volgende cur sisten slaagden voor het EHBO- diploma: de dames A. Lambert; R. v. Goethem; An ambert; E. Schelfhauto; L. Lambert; N. Strobbe; E. Serra- rens; M. Verassel en B. Verassel en de heren A. de Bakker; D. de Bak ker; N. de Bakker; P. Zaman; A. Warrens; A. Schelhaut; J. Mangnus; Th. de Maat; P. v. d. Bosch; W. Jan sen; L. Hamelink en J. de Dijcker. BIERVLIET Wedvlucht De p.v. „Hoop" te Biervliet organi seerde een 3-tal wedvluchten, res pectievelijk op Mouscroen, Angou- lême en Dourdan. De inzet van deze vluchten bedroeg respectievelijk 74, 21 en 89 duiven. De uitslagen luiden als volgt: Moescroen: 1 J. Boeije, 2 en 5 J. Dingemanse, 3, 6 en 8 J. de Vos, 4 A. Naeije, 7 A. Jansen, 9 J. de Meijer, 10 H. de Ruijsschcr. Angoulême: 1. J. Boeije, 2 G. van de Veire, 3 A du Puij, 4 J. Mangnus, 5 G. v. d. Veire, 6 P. L. Mangnus, 7 M. Deveneijns; Dourdan: 1 en 7 J. Boeije, 2, 6 en 9 J. van Ee, 3 I. Ardonne, 4 J. Mangnus, 5 gebrs. du Puij, 10 J. Ducheine. SAS VAN GENT Bruinvis I-Krabben I 32 De eerste wedstrijd in de waterpolo- competitie speelde „Bruinvis I" uit Sas van Gent tegen de Brabantse te genstander. Krabben I. Het spel was nog maar enkele minuten oud, toen de ploeg uit Bergen op Zoom reeds met 20 aan de leiding ging. De Zeeuws-Vlamingen lieten zich hier door niet ontmoedigen en midvoor H. Sampon, die van A. Sampon tal rijke kansen kreeg, wist de achter stand voor de rust nog om te werken tot een gelijk spel. Na de rust speel de de vermoeidheid het team uit Sas van Gent parten. De aanvallen van De Krabben strandden echter op de hechte verdediging van Bruin vis. Bij één der Sasse aanvallen ge lukte het H. Sampon zelfs de stand op 32 te brengen, waarmee tevens het einde kwam. brugverbetering is van de hand van de technisch-ambtenaar M. A. van Dijk van Provinciale Waterstaat. Half maart is men met de werkzaam heden begonnen en op 16 juli moet de verbrede brug officieel opgeleverd worden. Er moet nog zo rond 16.000 kg staal en 70 kubieke meter beton verwerkt worden, voordat het zover is. Daarna hoopt men het andere werk zo vlug mogelijk te voltooien. De gemeente is reeds begonnen met haar aandeel: onder andere het verbeteren van de verkeerssi tuatie op de Poelendaeleweg en de Vlissingsesingel. Op de Poelendae leweg is al een verkeersheuvel ge plaatst, terwijl de bochten wat ruimer zijn gemaakt. g Voor bejaarden 1 „Randwijck" Goes rijdt weer een bus M De bejaarden in het hervorm- p de rusthuis „Randwijck" aan de noordelijke rand van Goes H kunnen thans tweemaal per H week weer gemakkelijk in de binnenstad van Goes komen. H De commissie bejaardenzorg van de hervormde gemeente ter plaatse heeft een overeen- komst met de Auto Maatschap- pij Zeeland aangegaan. Twee- maal in de week, woensdag- morgen en vrijdagmiddag zal een bus van de AJVI.Z. de be- jaarden naar het centrum van de stad vervoeren en enkele s uren later naar het tehuis te- rug brengen. Gistermiddag m maakten vrijwel alle bewoners van het tehuis het eerste bus- tochtje. In de stad werd ge- i§ zellig thee gedronken. De be- jaarden van Randwijck moes- ten hun dagelijkse busverbin- ding met de stad missen, toen bijna 2 jaar geleden de stadsdienst werd opgeheven, p li!i!iiiiiiiiiiiin'iii<m<n!!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiii!iii!niinniiii!iiiiiiii over verhouding Rome reformatie In verband met de overgang van dr. H. van der Linde naar de R.-K. Kerk, besloot de classicale vergadering van Middelburg van de Nederlands Her vormde Kerk de mogelijkheid te overwegen om een bijzondere clas sicale vergadering bijeen te roepen waarbij nader zal worden ingegaan op de verhouding Rome-Reformatie. Eindexamen Middelburgse rijkskweekschool Bij de aan de Rijkskweekschool te Middelburg gehouden eindexamen van de tweede leerkring slaagden voor de akte van onderwijzer (es De heren J. Goedhart, Vlissingen; H. Keukelaar, Wilhelminadorp; W. Kor- teweg, Vlissingen en mej. G. Geljon, Middelburg. N.C.V.B. 't Zand droeg f 1000 voor de actie 4 x Z.N. af! De afdeling 't Zand van de N.C.V.B. hield haar maandelijkse vergadering. Het was ditmaal een gezellige avond die nog in het teken van de actie 4 maal Z.N. stond. Na de gebruike lijke opening wisselde het bestuur van plaats en kreeg mevrouw Hoog als presidente van het actiecomité de leiding. Zij redigeerde een geani meerde verkoop van restanten van de in mei gehouden bazaar alsmede een kleine verloting, waardoor het fraaie bedrag van precies 1000 gul den naar Hilversum opgestuurd kon worden. Mevrouw Hoog bracht de dames hartelijk dank voor deze suc cesvolle medewerking. Hierna vertoonde zij een filmstrip over de gouden koets, waarbij zij voor een duidelijke toelichting zorg droeg. Mevrouw De Jong-Bikker had de leiding van een „spraakwaterval", waaraan drie dames deelnamen. De volgende vergadering wordt gehou den op 29 juni, waarop de heer M. Allewijn te Goes zal spreken over het onderwerp „School en beroeps keuze". Burgerlijke stand KOUDEKERKE. Getrouwd: C. F. van Vliet, 24 jaar en T. Hollebrandse, 22 jaar. Overleden: J. Moerland, 82 jaar, e. van H. J. van Zuien; J. de Groote, 84 jaar, e. van M. J. la Gasse. VEERE. Bevallen: M. Dingemansede Visser, z.; Ondertrouwd: R. Willemsen, 29 jaar en Ch. Marteijn, 24 jaar. Getrouwd: J. Dekker, 30 jaar en J. Roe ting, 27 jaar: C. de Kraker, 25 jaar en J. S. Roeting. 23 jaar: K. W. v. d. Grui- ter, 22 jaar en J. E. Schout, 21 jaar. GRIJPSKERKE. Bevallen: J. FranckeGescliïere, z.; E. M. VosLouwerse, z. BIGGEKERKE. Bevallen: M. J. WijkhuijsKoets, z.; P. van MaldegemJanse, d. Vaar- en oefenprogramma van marine Hefc vaar- en oefenprogramma van de marine voor juni luidt als volgt: smaldeel 1, bestaande uit Hr. Ms. kruiser „De Kuyter" (als vlagge- schip), Hr. Ms. jager „Gelderland" Hr. Ms. jager „Overijssel", Hr. Ms. jager „Utrecht" en Hr. Ms. onderzee boot „Walrus", staat ter beschikking van de opleidingen. Uitgezonderd Hr. Ms. „De Ruyter", welke bodem' deze maand voor on derhoud opleidingen en examens in de thuishaven Den Helder blijft, zul len Hr. Ms. „Gelderland", Hr. Ms. Overijssel" en Hr. Ms. „Walrus' vanaf 8 juni a.s. oefenen in Het Ka naal, in welke periode een operatio neel bezoek zal worden gebracht aan Torbay en Portland. Hr. Ms. Utrecht is aan het invaren en opwerken in de Noordzee en in Het Kanaal. Ook dit schip zal een operationeel bezoek aan Portland brengen. Smaldeel 5, bestaande uit Hr. Ms. vliegkainscnip „Karei Doorman' (als vlaggeschip), Hr. Ms. jager „Limburg" en Hr. Ms. jager „Gro ningen" is thans op vlagvertoonreis naar Nederlands Nieuw-Guinea. Hr. Ms. fregat „De Bitter" maakt thans een kruisreis met adelborsten. In deze maand zullen door dit schip Nice, Oporto (Portugal) en Rouaan worden bezocht. Hr. Ms. fregat „Panter" houdt als visserij-politiekruiser toezicht op het naleven van de internationale visse rijbepalingen in de Noordzee. Ook het patrouillevaartuig Hr. Ms. „Had- da" heeft een dergelijke visserij-po litietaak in de Zeeuwse wateren. Dit schip oefent met het patrouillevaar tuig Hr. Ms. „Balder" vanuit Den Helder en Vlissingen. Hr. Ms. fregat „Van Amstel" be vindt zich in de Caraïbische wateren en is ter beschikking van de com mandant zeemacht in de Nederlandse Antillen. Drie mijnenveegsquadrons oefenen op de Noordzee. De academie voor taal- en letterkunde van de V.A.R. heeft besloten, het Ara bische schrift te vereenvoudigen. ZO zul len de letters voortaan, ongeacht hun plaats in een woord, steeds dezelfde vorm hebben, terwijl het voorts verplicht wordt, alle hulptekens, die min of meer de rol van klinkers vervullen, en thans syste matisch worden weggelaten, a8n te bren gen. VLISSINGEN VAN ONZE ADVERTEERDERS Café Metropole gemoderniseerd Do heer F, M. Röttjers toonde vrij dagmiddag het Vlissingse publiek het resultaat van de „gedaantever wisseling", die zijn café „Metropole" in de Walstraat de laatste maanden lieeft ondergaan. De zaak is gemoderniseerd en ver ruimd. De nieuwe bar staat in het midden van de linker zijmuur. Door deze verandering is een ruimte van 20 vierkante meter gewonnen. De achtergevel van de zaal wordt gedragen door een zware ijzeren balk, die ondersteund wordt door twee kolommen, „bekleed" met fraaie Solnhofer natuursteen. Een aardige variatie hier zijn twee in gemetselde kleurrijke bierpullen. Het geheel is uitgevoerd in lichte tinten, die een prettige indruk ge ven. De heer Röttjers heeft de uit breiding zelf ontworpen en voor een groot deel ook zelf uitgevoerd. De zaak had vrijdag een extra feestelijk tintje door de verschillende bloem stukken, die deze opening fleur bij zetten. Officiële publikaties GEMEENTE MIDDELBURG. OPHALEN HUISVUIL. B. en W. van Middelburg maken be kend, dat op 2e en 3e pinsterdag (6 en 7 juni a.s.) geen huisvuil zal worden op gehaald. Op donderdag 9 juni a.s. en vrijdag 10 juni n s. zal epn extra wagen rijden voor het ophalen van het vuil. Middelburg, 3 juni I960. GOES Gekostumeerd slotfeest Evenals andere jaren organiseert de Hervormde Jeugdraad als slot van het winterwerk een gekostumeerd feest. Dit keer in historische stijl met als motto ..Een reünie van Ou den van jaren". Aan dit feest werken mee „The Stardustband" en „The Cheerio's", terwijl een kapel van jongeren ook feestklanken zal doen horen. Verder zal o.a. het spel „Hoe de schout zichzelf aan de schand paal bracht" van Hella Haase speeld worden. Dit slotfestijn zal za terdag 11 juni in „het Schuttershof" worden gehouden. Zangdienst in Jeugdkerk Eerste pinksterdag om 10 uur wordt in de jeugdkerk van de Hervormde Gemeente in „de Prins van Oranje" een zangdienst gehouden, waarin ook liederen in modern ritme gezon gen zullen worden. Wika D. E. Hiensch zal deze dienst leiden met als onderwerp van de prediking: „Enthousiaste jongeren". KAPELLE Uitreiking planten Al sedert jaren organiseert de ver eniging „Floralia" te Kapelle in september een bloemententoonstel ling. Aan deze tentoonstelling doen ook mee de leerlingen van de lagere scholen uit Kapelle en Biezelinge. Aan de kinderen worden al vroeg potplanten uitgereikt, waarna ze zelf voor de opkweek moeten zorgen. De zer dagen had de uitreiking weer plaats. Niet minder dan 450 planten zijn aan de scholieren uitgedeeld. „Floralia" heeft de laatste jaren aan deze inzendingen ook een schoolwed- strijd verbonden, met als inzet een wisselbeker. Vorig jaar werd de be ker gewonnen door de openbare la gere school te Kapelle. Verkoping Donderdagmorgen werd in hotel „De Zwaan" te Kapelle door notaris J. C. Kram ten verzoeke van mevrouw A. de Kunder te Kapelle publiek ver kocht het woonhuis met schuur en erf, Dreef 10. Hoogste inschrijver en tevens koper werd de heer D. Ganscman te Kapelle vaor de som van f 8888. KLOETINGE Concerten Hedenavond zaterdag om ze ven uur zullen de muziekverenigingen „Ons Genoegen" uit Nisse, „Euterpe" uit Heinkenszand en „Excelsior" uit Kloetinge om beurten een concert geven in de muziektent op 't Markt- veld te Kloetinge. Zondag tussen twaalf en één uur zal „Exceisior" een concert geven van gewijde muziek in de muziektent. WEMELDINGE Zwemvereniging opgericht Donderdagavond werd in hotel Smits te Wemeldinge een zwemvereniging opgericht, die de beschikking zal hebben over het strand aan de hoek Nieuwendijk aldaar. Voorlopig zal het werkend comité als bestuur voor de vereniging fungeren. Het defini tieve bestuur zal in de volgende ver gadering gekozen worden. De vereniging telt thans reeds 25 leden. De heer J. Dagevos besprak tijdens de vergadering de plannen voor het komend seizoen. Men zal trachten kleedhokjes te plaatsen en een springplank te maken. Hedenmiddag (zaterdag) speelt de plaatselijkee voetbalvereniging „Het Kanaal" een wedstrijd tegen „Scar let Pimpernel" op het sportveld aan de Bonzijweg. De opbrengst van de ze voetbalwedstrijd is bestemd voor de pas opgerichte zwemvereniging. Coöp. Boefenleenbank Bij de Coöp. Boerenleenbank te We meldinge werd in de maand mei aan spaargelden ingelegd tot een bedrag van 7-.930.35 en terugbetaald f 61.730,18. Het saldo aan het eind der maand bedroeg f 2.868.447,50. Er werden 3 nieuwe boekjes uitgereikt. Rijkspostspaarbank Bij de rijkspostspaarbank te Wemel dinge werd in de maand mei aan spaargelden gelegd tot een bedrar van f 15.651,80 en terugbetaal! f 9.592,72. In dezelfde periode werden 3 nieuwe boekjes uitgereikt. WOLPHAARTSDIJK Orgelconcert Maandagavond werd in de sfeervolle ned. herv. kerk te Wolphaartsdijk voor het eerst een orgelconcert gege ven uitgaande van de Stichting Or gelcentrum. Voor ongeveer 150 perso nen, van wie verschillende uit omlig gende dorpen, liet Feike Asma op het in 1901 gebouwde mooie van Dam- orgel zijn capaciteiten blijken. Met werken van J. Zwart, Handel, Men delssohn, Boëlmann en Landsman hebben de orgelliefhebbers een uur lang van Asma's spel kunnen genie ten. Vooral de levendige Suite Gothi- Ïue van Boëlmann en het rustige .ndante van Landsman vielen in de smaak. Het ligt in de bedoeling in 1961 weer een dergelijk concert te or ganiseren. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG. 3 juni. Nieuwe aardappelen: grote 5160, drieling 50—54, kriel 43—54. Totaal aan voer aardappelen 5 ton. Fruit: Aardbeien doosjes I 8095, II 5G79. Aardbeien 4cg 229. Tomaten A 141—149. Groenten: Bloemkool 4 per kist 5468, 6 per kist 39—63, 8 per kist 27—14. 10 per kist 12—26. Komkommers A 5104. B 4256, C 24 49. Sla 3—13. Andijvie 10—28. Spinazie r31. Postelein 2639. Rabarber 412. Prei 5366. Boskroten 2144. Bospeen 26 33. Waspeen 2032. Spitskool 1018. Savooiekool 2426. Dubb. prinsessenbo- nen 2.96—3.08. Doperwten 1.151.22. Tuin bonen 8794. Asperges 2.753.13. Snijbo nen 2.91. De eerste snijbonen werden aangevoerd door de heer C. de Rijke, Middelburgse straat 100, Souburg. Resultaten veekeuring te Gapinge Voor de veekeuring in Gapinge wer den 36 koeien, 3 vaarzen en 2 stieren aangevoerd. De resultaten van deze keuring luiden ais volgt: Stieren: le prijs: Hendrikjes W. A. van de stierenvereniging en Yetse, id. le kalfkoeien: la Juliana 9 van B. Arendse (medaille kring Walcheren), lb Erna 64 van B. Arendse, lc Alida 6 van J. Looise, ld Boerinne van M. Goedbloed en zn., 2a Corrie 2 van B. Arendse, 2b Julia van J. Franke, 2c Mina van J, Franke, 2d Jacoba 10 van J. Rauwe, 2e Trui 3 van J. Moens, 2f Miep van A. Wondergem; 3a Riehtje 16 van W. Louwerse, 3b Emma 5 van J. Pauwe, 3c Alida van B. Arendse. 2e kalfkoeien: la Annie van Goedbloed en Zn (medaille Eiland Walcheren), lb Daniea van W. Lou werse, lc 28 van W. Louwerse, 2a Jacoba 9 van J. Looise, 2b Mieneke van J. Joosse, 2c De Goese 8 van B. Arendse, 2d Antje 21 van B. Arendsè. 2e Grada Adema van Wattel en Juulthe 3 van A. Wattel. 3e kalfkoeien: De Goede 7 van B. Arendse, lb Juliana 8 van B. Arend se, lc Pi«tje 2 van C. Wattel, ld Ma rie 7 van M. Goedbloed en Zn, le Pietje van C. Wattel. 4e kalfkoeien: la Moor 2 van Arendse, Tb Doortje 3 van A. de Nooijer, 2a Miep 6 van A. Wonder gem, 2b Pietje van C. Wattel. Oudere koeien: la Antje 17 van B. Arendse (medaille melkfederatie), lb Corrie van J. Louwerse, lc Juliana 37 van W. Louwerse, 2a Pietje 6 van C. Wattel, 2b Grada van C. Wattel. Vaarzen: 1 Zwartje van M. Goed bloed en Zn., 2 Corrie 3 van J. Lou werse en 3 Thea's Verwachting van M. Goedbloed en Zn. Eindexamen aan m.m.s. „St.-Eloy" - Oostburg Voor het donderdag en vrijdag af genomen eindexamen middelbare meisjesschool aan de r.-k. h.b.s. „St.- Eloy" te Oostburg slaagden de da mes Antoinette Cammaert te Hoofd plaat, Trudi Geurtz te Oostburg, He- lène Govaert te Groede, Louki Groos- man te IJzendijke en Ria van de Wijnckel te Eede. Geen der kandi daten werd afgewezen. Noorwegen verlengt invoer aardbeien Noorwegen zal de periode waarin verse aardbeien onder meer ook uit Nederland mogen worden ingevoerd, verlengen tot en met 15 juni. ZATERDAG 4 JUNI Adventisten: Middelburg 10 Bijbel studie, 11 ds. De Raad; Vlissingen: 9.15 ds. De Raad; 10.15 Bijbelstudie. ZONDAG 5 JUNI lste PINKSTERDAG Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verwey. Domburg 10 en 7 ds. v. Vliet. Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wapenaar. Kleverskerke 9 ds. Wier inga. Koudekerke 9 ds. Hoff man, 10.45 ds. Hoffman, 7 Vliss.st. ds. Durkstra. 't Zandt 10.15 ds. Durk- stra, 7 ds. v. Dullemen. Middelburg, Nieuwe Kerk 9 ds. Aalders, 10.30 ds. v. Woerden (H.D.), 7 ds. Verwey; Engelse Kerk 10 wilca Ten Zijthoff; Koorkerk 10 ds. v. Houte. 't Zand 10.15 dienst. 6 juni Nieuwe Kerk 10 ds. Enker. Nieuw- en St.-Joosland 10 en 2.30 ds. v. Haarlem. Souburg 9.30 en 11 ds. v. Duyne (H.D.), 7.30 pink- sterzangdienst. Oostkapelle 10 ds. Ri chard. 7 gezinsdienst. Ritthem 10 en 2.30 ds. Nennie. Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind. Veere 10.30 ds. Wieringa, 7 ds. Ten Rouwelaar. Vlis singen, St.-Jacobskerk 10 ds. Kwast en ds. Kloosterman, 5 ds. Rothfusz; Engelse Kerk 6 juni 9.30 ds. Kloos terman; Johanneskerk 9 ds. v. d. Schoot, 10.30 ds. Rothfusz en ds. v. d. Schoot, 7 ds. v. d. Schoot; Haven dorp 10 ds. Metting v. Rijn; Bejaar dentehuis 7 ds. Kloosterman. West- kapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek, 7 ds. Oosthoek. Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. v. Dullemen. Eglise Wallonne. Middelburg 6 juni 10.30 pasteur Berthoud. Volle Evang. Kapel. Vliss. (Vrou- wenstr. 5) 10 dienst. Zondag 5 juni. Gereformeerde Kerk Arnemuiden: 10 en 2.30 ds. Poelman. Domburg: 10 ds. v. d. Bom. 2.30 ds. Dondorp. Gapinge: 9.30 ds. Boot. 2 ds. Streefkerk. Grijpskerke: 10 en 2.30 Drs. Vlaardingerbroek. Koudekerke: 9.30 en 2.30 Drs. Elshout. Meliskerke: 9.30 en 2.30 ds. van Heesen. Middel burg: Hofpleinkerk 10 ds. v. Til, 2.30 ds IJtsma, 5 ds. Boonstra. Noorder- kerk: 10 ds. IJtsma, 5 ds. v. Til. Con certzaal: 10 ds. Boonstra. Gaöthuis- kerk 7.30 ds. IJtsma. Oost- en West- Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bohlmeijer. Oostkapelle: 10 en 2.30 ds. de root Serooskerke 10 en 2.30 ds van Wou- we. St. Laurens 10 en 2.30 Drs. van Ulden. Veere 10 ds. Srteefkerk, 2.30 ds Boot. Vlissingen: 9.30 en 5 Drs. Verschoor. Vrouwenpolder: 10 en 2.30 ds. v. d. Wal. Westkapelle: 9.30 Dondorp, 2.30 ds. Bom. Gereformeerde Kerk (Art. 31) Souburg: 9.30 ds. Douma. Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Trimp. Vlissingen: 4.30 ds. Douma. Vrouwenpolder: 9.30 en 2.30 ds. v. Beveren. Zoutelande. 10.45 en 2.30 ds Trimp. Aagtekerke: 9.30 en 2 en 6 leesd. Ar nemuiden: 9.30 en 2 en 6 leesd. Melis kerke: 9.30 en 2 en 6.30 leesd. Middel burg: 9.30 en 2 en 6.30 ds. Hage, 6 juni 9.30 ds. Hage. Oostkapelle: 10 en 2.30 leesd. Vlissingen: 9.30 en 2.30 en 6.30 leesd. Westkapelle: 9.30 en 2 en 6 leesd. Zoutelande: 10 en 2.30 en 7 leesd. 6 juni 10 leesd. Chr. Geref. Kerk Middelburg: 9.30en 3 ds. v. d. Molen, 6 juni 9.30 ds. v. d. Molen. Vlissingen: 9.30 en 5 ds. Drechsler. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring Middelburg: 10 ds. v. d. Houte, Vlissin gen: 11 ds. van Beek. Evang. Luth. Gemeente Middelburg: 9 ds. ten Rouwelaar. Vlissingen: 10.30 ds. ten Rouwelaar. Doopsgezinde Gemeente Middelburg: 10.30 mej. Dr. Bakker. Vlissingen: 10 ds. Jacobszoon. Hersteld Apostolische Zendingsgem. Vlissingen: (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apostolische Zendingskerk Vlissingen: (Kasteelstr.) 10, 5 dienst. Leger Des Heils Middelburg: 10 Heil. sk., 7.30 Verloss. Evang. op G.G. Vlissingen: 10 en 5 dhr. Janse. 6 juni dhr. Janse. (Kazerne Willem 3). Herv. Evang. Westkapelle: (Ver. Geb.) 9.45 en 14.45 dhr. Faasen. VEILING ZUID-HOLL» EILANDEN. 2 Juni. Andijvie 22—35, bloemkool I a 52— II a 28—59, I b 30—58. II b 1G—40. C 1"—33, komkommers 5060, B 40—40, C 35, bospeen I export 3357, II 12—24, waspeen I a 45—61. II a 20—38. sjalotten 19—31, vr. aardappelen gr. 4554, poter 43—53, kriel 45—54, spitskool 23—33. sla 1 4.10—12.30. n 3.00—3.30. stoofsla 10—10. spinazie I 33—52. II 28—32. radijs 5-14. kroter. 23—37, peterselie 20—25, selderij 7 •12, rabarber 13—21, postelein 23—35, tuinbonen 1.06. spereiebonen 3.303.70, peulen 2.50—2 60. aardbeien I a 73—1.01. II a 71—82. aardbeien 2.50. rode bessen 1.07—1.09. Golden Del. kl. II 1.06—1.19, Jo nathan kl. I 1.10—1.24. El ER VEILIN G ZUID-IIOLL. EILANDEN. 2 Juni. Aanvoer 71.000 stuks. Sortering I. 60ort 00 prijs per 100 stuks 19.60; 0 13.30—13.70. 1 12.30—12.30, 2 11.70-12.10, 3 II.60—11.90, 4 11.00—11.20, 5 10.20—10.40, 6 8.20—8.40, 7 7.30—7.60. V.V.Z.B. GOES. 3 juni. Kruisbessen exp. 93, ind. 56. Aard beien per doos I 5885. II 5067, afw. 42. Groenten: Per stuk: Bloemkool A I 72— 88, A H 67, B I 57—67. C I 31—<-5. afw. 39. Kropsla I 7—13, II 612. C I 46. Komkommers A 6167, B 5862, C 49. Per bos: Wortelen 27—46. Selderij 1—16. Kroten 24—37. Uien 16—19. Per kg: Spi nazie I 42—46, II 24—27. Rabarber I 25— 29. Peulen 370400. Postelein 45—50. Groe ne sav. kool 36. Spitskool 25. Lamsoren 42—47. VEILING „KAPELLE-BIEZELINGE EN OMEVING". 3 juni. Kruisbessen 118. Aardbeien per doos: Regina I 6387. II 4166. Mach. Frllhernte I 6G—78. II 56—66. D. Evem I 51—77, II 31—54. Sengana I 69. Juspa I 61—68, 55 II. Mad. Lefebre I 46—62, II 1—2li. Radijs 5. VEILING „KRABBENDIJKE EN OMSTREKEN". 3 juni. Aardbeien: Mach. Frühernte I 79 8". II 53—84, afw. 22—30. Regina I 72—81. II 4475, afw. 33. Juspa I 6869, II 49 77 .Dutsch Even» II 67. VEILING TERNEUZEN. 3 juni. Per 100 stuks: Sla 1 8.5014.10, II 610.40. Per stuk: Bloemkool A 5168, A II 33-66, B 30—41, B II 21—39, C II 12 —23, afw. 1040. Groene Komkommers B 40—56, C 32—38. Witte komkommers A 51—56, B 46—48, C 39—50. Per bos: Sel derij 18—22. Peen I 40—46. II 31—33. Uien I 16—20. Sjalotten 6—13. Peterselie 3. Radijs 6—7. Per kilogram: Aardappelen Eerstelingen I 68. II 51—52, kriel 5160. Bintjes I 9. Spitskool 19—23. Peulen 2.25 —2.42. Savooiekool I 1622, II 715. Ra barber 30—31. Spinazie II 36. Tomaten A 1.31. B 1.31. C 1.22—1.27, CC 94. Asperges B I 2.30—2.60. B II 1.82—1.30, C II 1.40— 1.68. afw. 11.58. Aardbeien per doosje van 2 ons: Regina I 59—72, II 4462, afw. 39—45. M. Frühernte I 61—69, E 47—56. Kersen per kg: B 1.26—1.40. De eerste kersen werden aangevoerd door de teler E. d'Hont te Hulst, Door diverse telers werden de eerste vroege aardappelen aangevoerd. GROENTE- EN FRUITVEILING BERGEN OP ZOOM. 3 juni. Bloemkool 1081, Sla 3ll'/i. Spi nazie 27—34. Radijs 3—16. Komkommers 14—61. Bospeen 1050. Waspeen 2r—52. rabarber 5—14. Postelein 53. Tuinbonen 72—84. Peulen 70—1.60. Erwten 80—1.10. Spitskool 1821. Savooiekool 1724. Aardappelen 28—32. Tomaten 1.09—1.24. Aardbeien 802.50. Kersen 70—2.50. Kas- pruim 3—23. Kasperzïk 1045. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM. 3 juni. Aanvoer 17.000 kg. AA extra 2.90 —3.00. AA I 2.60. A extra 2.80-2.90, A I 2.05—2.35, B extra 2.50—2.60. B I 1.85—1.90, C extra 1.95—2.00, C I 1.75—1.80, D I 90— 95. E I 95—1.00, E E 50—60, F I 1.80, stek 55—60. VISMIJN BRESKENS. Aangevoerd 22—28 mei: 857 kg bot: 239 kg schar: 3178 kg tong; 13 kg rog; 6 kg kabeljauw: 1927 kg wijting; 5 kg griet: 3974 kg exportgarnalen 5323 kg onver kochte bot. VISMIJN VEERE. 3 Juni. Aangevoerd: 612 kg exportgarna len 3.76—5.24: 24 kg schar 25: 129 kg tong 1.39—2.58: 5 kg rog 16: 21 kg paling 1.50— 3.21: 1 kg visiever 66: 574 kg doorgedraai de vis. PINKSTER DIENST ARTSEN. Middelburg: le pinksterdag dokter C. F. Frumau. Groenmarkt 17, tel. 2625: 2c pinksterdag dokter W. Feikema. Dam 30, tel. 2993; Apotheek: W. IC. van Humme- len, Markt 69. tel. 2134 (beide dagen dienst). Westkapelle, Zoutelande en Koudekerke, beide dagen dokter H. Fri- ma te Zoutelande, tel. 0 1186282; Vlis singen: le pinksterdag dokter M. J. A. Bil, Singel 88, tel. 3619; 2e pinksterdag dokter G. J. de Greef, Julianalaan 63, tel. 21212: apotheek D. H. v. d. Kleine Mulder. Singel 9. tel. 2730, beide dagen dienst: Serooskerke. Veere en Oostkapel le: beide dagen dokter J. Oosterlioff, Markt A 155, Veere, tel. 0118127L Telegrammen van koningin en koning Koningin Juliana heeft het volgende telegram gezonden aan koning Bou- dewijn „Zeer getroffen en ontroerd door de buitengewoon warme en hartelijke ontvangst van U en het Belgische volk, die gij mijn dochter en mij hebt bereid, betuig ik Uwe Majesteit mijn diepgevoelde dank. Ik ben overtuigd, dat de nauwe banden tussen onze beide volken versterkt en verinnigd zijn gedurende deze voor mij onver getelijke dagen". Juliana. Koning Boudewijn heeft het volgen de telegram aan H.IW. de Koningin gezonden: „Ilc dank U voor de vriendelijke woorden die gij mij hebt willen toe sturen. Het bezoek dat Uwe Majesteit en H.K.H. prinses Beatrix aan mijn land hebben gebracht, laat in het ge moed van de Belgen de kostbare her innering achter aan de eenvoud en de welwillendheid waarmee Uwe Ma jesteit en H.K.H. de gevoelens van eerbied en genegenheiddie hun wer den betoond, hebben beantwoord. Ik ben er ten stelligste van overtuigd dat het bezoek van Uwe Majesteit in zeer ruime mate ertoe heeft bijge dragen de band der wederzijdse ge voelens tussen onze vorstenhuizen en onze beide volken te verstevigen". Boudewijn. Advertentie Zondagsdienst Taxi's, Middelburg TRIO TAX, telef. 2600. BLANKER, telef. 2865.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3