PHILIPS PIA COLOMBO WON ZILVEREN BOKAAL VANDAAG Samenwerking tussen N.T.S. en Vlaamse televisie te Rome DANNY KAYE BLAAST CORNET kobaltstaafje gestaakt IN „THE FIVE PENNIES" „Hak zo gedacht" ontharing depilan SPECIALE VLIEGTUIGEN HALEN VLUCHTELINGEN UIT BERLIJN ZATERDAG 4 JUNI 1960 PZOVIXO1ALB ZBBWWSB OOUB'AXT „Muziek kent geen grenzen" is de naam van een internationale radioprogrammareeks, waaraan Nederland dit seizoen voor de eer ste maal heeft deelgenomen en die- op woensdag f8 mei in een groot se slotavond in liet Knrhaus te Scheveningen, waarvan op de avond van tweede pinksterdag- door de A.V.R.O. opnamen worden uitgezonden, liaar bekroning vond. „Muziek kent geen grenzen" zou, gezien haar grote populariteit binnen en buiten de grenzen van het eigen land, ook het motto kun nen zijn van Mieke Telkamp, die oji de slotavond met Jos Clebers „Golden circle song" ons land ver- t ogen woordigde. Voor haar was het niet de eerste keer, dat zij aan „Muziek kent geen grenzen", deelnam. Want toen in 1958 onder deze titel te Zagreb een groot internationaal programma werd gegeven, zong zij daar met begeleiding van een Joego-Slavisch radiö-dansorkest een liedje,, dat. evenals de overige inzendingen door niet minder dan 25 stations over de gehele wereld' werd verspreid. Sinds 1952 zingt zij regelmatig voor de A.V.R.O. Mieke Telkamps artistiek contact met het buiten land dateert van juli 1955, toen zij tijdens een vakantie met haai man in Bad Boekelo een telegra fisch verzoek uit Hamburg ont ving om direct een grammofoon- platenopname te komen maken met het in Nederland vooral door zijn voortreffelijke tangovertol kingen bekende orkest van Alfred V.l.n.r.: Pia. Colombo, orkestlei der Jos Cleber en de omroep- ster van radio Monte Carlo Ann de la Valette. Hauser. In september van hetzelf de jaar zagen de Duitse kijkers haar in een televisie-uitzending vanaf een grote tentoonstelling te Dusseldorp en een week later zong zij voor de microfoons van de Westdeutsche en Süddeutsche Rundfunk. Tal van malen is zij sedertdien in Duitsland met groot succes opgetreden voor de radio en de televisie als ook in zalen. Ivo Kobïc, de Joego-Slavïsche zan ger richtte op achttienjarige leef tijd op het door hem bezochte, gymnasium een orkestje op, waar in lüj zelf viool speelde en maak te daarnaast deel uit van het schoolkoor. Onmiddellijk na de bevrijding van zijn land trad hij op als zanger voor radio-Zagreb en begon toen aan het conser vatorium van de voormalige hoofdstad van Joego-SIavië con trabas, saxofoon, klarinet, fluit en zang te studeren. Op liet conservatorium richtte hij in 1947 een septet op, waarmede hij ook nu nog ieder jaar geduren de de zomermaanden in de voor aanstaande hotels van Opatia speelt. Hij heeft in Duitsland ge zongen, trad op in de Perry Como- show, in de Dick Clark Show en hij heeft ruim twee maanden een eigen show gebracht in de belang rijkste nachtclubs van New York, Philadelphia; Boston, Baltimore en Washington. De Zwitserse zanger .To Roland heet eigenlijk Roland Bonardelli. Dat hij in de lichte muziek is ge gaan gebeurde aanvankelijk tegen do wil van zijn ouders. Toen hij namelijk aan bet conservatorium in zijn geboorteplaats piano en zan gstudeerde wilde hij een ama teur dansorkest oprichten. Zijn ouders verboden hem dit en jo werd een serieus student aan bet Grand College de Genève. Het bloed kroop evenwel waar het niet kon gaan en in 1945 trad Jo Ro land toe tot het orkest van Artie Peyer, waarmede Jiij als bassist en zanger in vele delen van Euro pa optrad, onder andere te Noord- wijk en Amsterdam. In 1952 ontmoette Jo Roland het hoofd van de afdeling Lichte Mu ziek van Radio-Genève, Louis Rey, die hem op een desbetreffende vraag antwoordde dat zijn omroep geen behoefte had aan een jazz- zanger, maar wel aan mensen, die zich toelegden op het brengen van goede chansons. Deze opmerking nam Jo Roland ter harte en mede dank zij vele wijze lessen van Louis Rey maakte lüj snel vorde ringen. Het is geen geheim meer dat de daarmee alle toekomstmogelijklie- den van het blad T.V. zijn verdwe- RADIO- EN T.V.-RUBRIEK nen. Misset moge zijn beslissingen Toekomst weekblad T.V. duister De toekomst van het radio-televi- sïo „Weekblad T.V." is onzeker geworden. Misset's uitgeversbe drijf heeft besloten liet blad van 1 juli af niet meer te drukken. Aan gezien Misset niet alleen drukker is, maar tevens de uitgever van het blad, de N.V. Explicator een meerderheidsbelang heeft, lijkt daarmee over het lot van het blad T.V. beslist. De publikatïe van liet blad TV is een zeer kostbare zaak geweest, en de uitgever heeft er grote bedra gen op moeten toeleggen om de strijd tegen de omroepverenigin gen te kunnen volhouden. Aan die bereidheid tot het fourneren van gelden a fonds perdu is thans dui delijk een einde gekomen bij Mis set. De vraag is daarmee echter nog niet geheel beantwoord of Franse cliansonnïère Pia Colombo op de grote internationale slot avond „Muziek kent geen gren zen" met „Milord" van Moustako en Marguerite Monnot de zilveren bokaal die door de samenwerken de omroeporganisaties beschik baar was gesteld, heeft gewonnen. Het is evenmin een geheim, waar om zij het heeft gewonnen: wier persoonlijkheid omgekeerd even redig is aan haar tengere gestal te, zong een goed chanson goed. Aanvankelijk volgde zij een op leiding tot danseres, waarna zij zich aan de Cours Simon, tot wel ke oud-leerlingen ook Michel Mor gan en Edwige Feuillières beho ren. in de kunst van de komedie verdiepte. Zoals zovele Franse ac teurs beproefde ook zij na haar opleiding haar geluk bij het caba ret, waar een vriend haar er op merkzaam opmaakte, dat zij een goede zangstem had. Zijn gelijk werd kort daarna zo overtuigend bewezen dat Pia Colombo de laat ste drie jaren niet anders dan als chansonnière is opgetreden. Advertentie T elevisie Op de avond voor Pinksteren brengt de V.P.R.O.-televisie het eerste deel van een serie over Oost en West. Dat wordt gevolgd door een internationale mode show, waarin creaties worden ge toond uit een aantal Europese modehuizen. Om 21.10 uur presen teert Simon van Colem de oude draaidoos. Tot slot van de avond kan men kijken naar het optreden van Maya Bouwma. Dit gedeelte van het televisieprogramma wordt overgenomen door de Vlaamse te levisie. Op de eerste pinksterdag wordt om 9.55 uur begonnen met een Eurovisie-uitzending vanuit de Domkerk te Ratzeburg, waar een oecumenische pinksterdienst wordt gehouden. De dienst wordt ingeleid door ds. J. A. van Nieu- wenhuyzen. Om 11.00 uur kan men getuige zijn van een mis, die wordt opgedragen in de kerk van de paters Jezuïeten te Leu ven. In de middag om 17.00 uur zendt de I.K.O.R. een program, ma uit onder de titel „Des Hei- lands tuin". Voorganger is ds. F. Oberman, hervormd predikant te Rotterdam. Het spel „Des Ilei- lands tuin" van Martinus Nijhoff wordt uitgevoerd door de spel- groep Martinus. Om 18.25 uur volgt een recht streekse reportage uit Boedapest van de tweede helft van de inter land voetbalwedstrijd Hongarije Schotland. In de avond vertoont de A.V.R.O. weer een aflevering van de serie „Met Armand en Mi- chaela Denis naar Azië". Om 20.45 uur volgt dan „Een kwartje per seconde". Dit wordt weer overgenomen door de Vlaamse T.V. Op tweede pinksterdag kan men om 16.30 uur kijken naar wed strijden op het circuit te Zand- voort om de Grand Prix 1960. Om 20.00 uur vertoont de Nederland se Televisie Stichting „Serenade uit Wenen". Dit is een telerecor- ding van de uitzending van de Oostenrijke en Beierse uitzending-. Om 21.15 kan men kijken naar Artiestencircus. Enige weken ge leden vond te Parijs het 30e Gala de 1' Union des artiestes plaats, een circusvoorstelling ten behoe ve van 'n charitatief doel, waaraan een aantal grote Franse artiesten van toneel, cabaret en film mede werkten met een door hen inge studeerd cnumsmuecr. rien en studeerd circusnummer. Tot slot van de avond volgt dan „Sport in beeld". Radio DE VARA zendt zaterdagavond weer een aflevering in de serie „Hooggeëerd Publiek" uit, waar in ditmaal aandacht wordt ge- vraagd voor Appie de Booy. De K.R.O. laat luisteren naar het oorspronkelijk luisterspel in vier delen door Klaas Smelik: Het hoofdkwartier van Zijne Majes teit. Op eerste pinksterdag zendt de K.R.O. een pinksterbidstonde uit, waaraan gelovigen in zeven ka. thedralen in Europa deelnemen. De gehele uitzending zal worden overgenomen door het N.I.R. te Brussel en Paiïs Inter. In elk der deelnemende kathedralen zal het gehele programma kunnen wor den gevolgd. Deze kathedralen zijn Utrecht, Munster, Eding- burgh, Salzburg, Napels, Oslo en Bordeaux. De A.V.R.O. laat op maandagavond om 20.05 uur de opnamen horen van „Muziek kent geen grenzen" en de N.C.R.V. zendt onder dé titel „Kom Heil'ge Geest vervult mij gans" pinkster liederen uit, die worden gezongen door kinderen van de Hofdijck- en de Koningin Julianascliool te Oegstgeest. hebben genomen voor zijn eigen bijdrage, de heer Horsting, direc teur van N.V. Explicator houdt klaarblijkelijk nog rekening met de mogelijkheid van een voortzet ting. De heer Horsting deelde ons in ieder geval mede: „Er is geen sprake van, dat T.V. wordt opgehe ven. Er zijn wel moeilijkheden, nu de N.V. Misset de drukwerkorder per 1 juli aan ons heeft terugge ven". Volgens de heer Horsting' zou de oorzaak daarvan slechts zijn, dat Misset deze order niet meer aankan, vooral ook, omdat de kopij steeds op het laatste ogen blik komt. Wij zijn nu op zoek naar een andere drukker. Waar al le drukkerijen overvol zitten, zal het zeker niet gemakkelijk zijn, deze voor 1 juli te vinden. Ik ga nu onmiddellijk hiervoor op pad. De uitgave van TV gaat inmiddels normaal door. U zult dan ook in het eerstvolgende nummer van het blad geen letter vinden over ophef fing van het blad. Dit zou pas an ders worden, indien het niet zou lukken voor 1 juli bij een drukker onderdak te komen".1- Intussen gaven leden van de redac tie van T.V. ons te kennen dat zij inderdaad bericht hebben gekregen dat de uitgever zelf dat is dus iets anders dan de drukker red.) er mee stopt. Verder commentaar wil de men van die kant niet geven. A»VWVVVVVVVWVVVVVVVVVV» orenyew ew sc/mjveu pe. Voor de N.T.S. zal dit zijn Sie- be van der Zee. De Nederlandse Televisiestichting en de Vlaamse Televisie hebben een organisatieplan opgesteld om vrijwel dagelijks rechtstreeks uit zendingen en filmopnamen to pre senteren van de Olympische spe len te Rome. Dit onder voorwaarde dat de besprekingen te Rome over de televisierechten met succes zul len worden bekroond. De N.T.S. en dë Vlaamse Televisie hebben daarvoor een gecombineer de televisiestaf samengesteld, die bestaat uit" 13 mensen, namelijk 8 Nederlanders en 5 Belgen. De alge hele leiding v.an deze televisfeope- ratie als ook de verantwoordelijk heid berust bij twee chefs d' equi- Zij worden bijgestaan door de pro ducer en een chef redacteur. Deze functies worden bezet door Jean Smits en Jan Cottaar. Daarnaast is een Vlaming als verbindingsoffi cier met de Italiaanse T.V. aange wezen. Niet minder dan zes commentato ren zullen de verschillende takken van sport becommentariëren. Voor Nederland zijn dit de heren Frits de Ruite, Piet Mulder en Aad van Leeuwen. Tenslotte staat de Ne derlandse filmploeg bestaande uit cameraman en geluidstechnicus dagelijks ter beschikking voor filmopnamen. PRIJSVERLAGING lichtgewicht snel- en stoomstrijker NU 34.S0 NU 57.S0 Met dc unieke, snel-reagerende wanntcregelaar (elke stof de juiste, constante strijktempera- ,tuur). Andere voordelen: lage, gestroomlijnde kap, koelblij- vend handvat, lichtgewicht zool- plaat, controlelampjc.y Maakt invochten nagenoeg overbodig. Heeft zelfregelcndc stoomdruk. Voor droog- cn stoomstrijken: twee in écn! Eveneens met snel-reagercndc warmteregclaar. j^PHiup^ PHILIPS voor huishoudelijke apparaten FILMS IN ZEELAND Onderzoek naar vermist Japans avontuur van Jerry Lewis „The five pennies" van Mclvilla Sha- velson, Grand (Goes) is evenals de befaamde „Glenn "Miller Story" het relaas van een rijk geschakeerd mu zikantenleven. Red Nichols, de man om wie het in deze rolprent gaat, was een van de blanke pioniers van de Dixieland-jazz, die in de twintiger jaren een grote naam had in de Ver enigde Staten. Louis Armstrong vvas zijn voorbeeld en deze vitale trom pettist was het oolr, die Nichols een 1 comeback bezorgde, nadat hij lange tijd niet meer had gemusiceerd. Waarom Nichols op een gegeven mo ment zijn cornet neerlegde en fa brieksarbeider werd, komt men alle maal te weten in deze film. waarin Danny Kay de hoofdrol speelt. Kaye stelt ons Nichols voor als een rasmu sicus met groot gevoel voor humor, een artist in hart en nieren. Toch ontbreekt ook de ernst niet. De perio de van louter plezier komt abrupt tot een eind, wanneer het dochtertje van Nichols ernstig ziek wordt. Kaye weet deze tragische verandering in Nichols leven op treffende en over tuigende wijze tot uiting te brengen in zijn creatie van een geheel andere Nichols, die zijn cornet van de Gol den Gatebrug laat vallen, en met mu siceren stopt. Barbara Bel Geddes is de vrouw van Nichols. Susan Gordon en Tuesday Weld spelen de rol van Red's doch tertje, Dorothy, respectievelijk ze; en veertienjarige leeftijd. Louis Arrr strong heeft eveneens een belangrijk aandeel in de film; hij speelt zich zelf, hetgeen deze showfiguur geen moeite kost. Een andere befaamde komiek kan men zien in „The Geisha Boys", Alhambra (Vlissingen). Jerry Le wis ontpopt zich in deze 'leuke film als een goochelaar, zij het een zeer onhandige, die alleen dank zij de hulp van een wit ko nijntje, op de planken weet te blij ven. Ook in het gewone leven is inr. Wooley een figuur, die altijd pech heeft.... tot hij in Japan te recht komt. Juist door zijn onhan digheid komt hij daar in contact met de lieftallige Kimi Sikita (Nobu McCarthy) en wint hij de vriendschap van de zesjarige wees Mitsuo Watanabo (Robert Hirano). Electro (Middelburg) vertoont „Ope- Het Nijmeegs Studentencabaret „Ha 'k zo gedacht", dat reeds eer der in het televisieprogramma van de K.R.O. is opgetreden zal vrijdag 10 juni opnieuw voor de cameras komen. Dit keer worden gedeelten gespeeld, van „To be", samenge steld door Joop Mittelmeyer. Voor af zendt dë K.R.O.-tëlevisie een „Buitenlands overzicht" uit vër- zorgd door H. J. Neuman. De fiim- reeks „Strijd tegen het onrecht" wordt deze avond voortgezet met de tweede aflevering „De Treviso- dam". ratie Amsterdam", de Avonturen film. die in het hart van Amsterdam werd opgenomen met Eva Bartok en Peter Finch in de voornaamste rol len. De couleur locale is aardig ge troffen. De geijkte opnamen van Am sterdams stadsschoon ontbreken niet en ook hoort men de typische klan ken van een draaiorgel. Het verhaal zelf is louter fantasie, maar het is onderhoudend genoeg. Kory Calhoun en Colleen Miller ontmoeten elkaar in „Vier despe rado's, Luxor (Vlissingen) onder zeer enerverende omstandigheden, zoals we die in een wild-west film kunnen verwachten. Maar 't recht zegeviert en de bandieten worden genadeloos behandeld. Vrolijk en feestelijk gaat het toe in City theater (Middelburg), waar Conny Froboess haar nieuwste suc cessen zingt in „Hopla, Conny". Alexander Gildo staat haar ter zijde. „De noodlottige reis" een detective film, wordt vooraf vertoond. Modern, snel en mild, veilig en reukloos: van Hamol uit Zwitserland tube 1.50-2.95 Alle betrokken instanties hebben liet onderzoek naar het staafje Kobalt, dat op 27 april in het Goudse diaco- nessenhuïs „De Wijk" werd vermist, gestaakt. Het gehele ziekenhui? is doorzocht en alle sporen werden gevolgd. Het resultaat bleef evenwel uit. Aanvan kelijk bestond het plan om de twee Goudse vuilnisbelten met behulp van een bulldozer om te halen en nauw gezet te doorzoeken, omdat het ver-' moeden bestond (en nog bestaat), dat het kobalt daar terecht was ge komen. Aangezien dit evenwel een bedrag van 2000 gulden zou vergen, heeft men er van afgezien en het zoeken gestaakt. Directeur emigratiediensl naar E.E.G. en Euratom (Van onze Haagse redactie) De directeur van de Nederlandse emigratiedienst, mr. J. A. U. M. van Grevenstein, zal binnenkort worden benoetnd tot vertegenwoordiger van de minister van sociale zaken en volksgezondheid in de rang van am bassaderaad bij de permanente Ne derlandse delegatie bij de EJË.G. te Brussel, aldus vernemen wij uit be voegde kringen te Den Haag. Mr. van Grevenstein, die 42 jaar is, trad in 1951 als referendaris in dienst van het departement van so ciale zaken. Toen op 1 juli 1953 de Nederlandse emigratiedienst werd opgericht, werd mr. van Grevenstein directeur van deze dienst. Hij was ook plaatsvervangend regeringscom missaris voor de emigratie. In Japan zijn negen linkse studenten gearresteerd, die de liand hebben gehad in betogingen voor de ambtswoning van premier Kisji, welke tot wanordelijkhe den hebben geleid. De betogingen waren bedoeld als protest tegen het Japans- Amerikaanse vleiligheidsverdrag, dat ia de Rijksdag in behandeling is. STROOM HOUDT AAN Invloed van mislukte topconferentie (Van een speciale correspondent) Nu het mislukken van de Parijse top conferentie ïs de vluchtelingenstroom uit Oost-Dnitsland weer aanzienlijk gezwollen. Teneinde do overvolle Ber- lijnse opnamekampen te ontlasten en de procedure van de spoedopname der vluchtelingen te bespoedigen, heeft men kortgeleden enkele vlieg tuigen ingezet, die dagelijks onge veer .100 vluchtelingen overbrengen naar Uelzen en Giessen. Daar vindt dan de procedure plaats, die voorheen in Berlijn geschiedde. Zou de massavlucht nog langer aan houden, dan overweegt men, nog meer vliegtuigen voor deze transpor ten in te zetten. In maart werden 12.535 voormalige bewoners van Midden-Duitsland op genomen in de Westduitse Bondsre publiek. In april waren het er 14.442 en in mei zullen het er zeker rond 20.000 zijn. Daarbij kwamen in maart nog 2108 en in april 2048 offi ciële immigranten. Deze ontwikke ling heeft tot gevolg gehad, dat do Bondsrepubliek een reeds begonnen reorganisatie van de vluchtelingen kampen aanzienlijk bespoedigt. De berichten van alle vluchtelingen- instanties langs het IJzeren Gordijn zijn eensluidend: de agressieve uitla tingen van de vertegenwoordigers van het Kremlin veroorzaken een on-1 middellijke stijging van het vluchten lingental, geheel afgezien nog van de maatregelen o.a. de totale op heffing van de kleine boeren en middenstand van de machtheb bers in de D.D.R.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 17