Zeeuwse volkstellers vier dagen op stap Veilig kopen! vnm' 388,- GARANTIE WALCHEREN MARKTBERICHTEN IN TERNEUZEN WIERPEN „ONl"- LEDEN JUBILEUMHENGEL UIT DJAKARTA ZONDER FIETSTAXI'S ZUID-BEVELAND VRIJDAG 3 JUNI 1960 PROVINCIALE) Z, bi hl U W 8 Ei COURANT MET AKTENTAS EN PEN Bijna iedereen wist waarvoor men kwam DE AKTENTAS stevig onder de arm gekneld en de pen losjes in hun zak zijn ze van huis tot huis gegaan: de dames en he ren, die waren ingeschakeld bij de dertiende volkstelling. Vier dagen lang hebben ze van 's morgens tot 's avonds stad en land afgelopen. Geen huis werd vergeten. Geen Zeeuw bleef on geteld. Wij hebben donderdag morgen in één van de stads wijken van Goes een jonge „teller", een man, die in het da gelijks leven belastingambte naar is, op zijn tocht vergezeld. Het is bekend, waarom het hier gaat. Doel van do volkstelling is een inzicht te krijgen in de groei en de samenstelling van de bevol king. Gebruik makend van de ver gelijkende cijfers van db volkstel ling van 1947 kan men dan tot allerlei conclusies komen. Conclu sies, die de leek misschien weinig zeggen, maar de statistici des te meer. Dank zij de moderne communicatie middelen televisie, radio en krant al op de hoogte van de volkstelling. waren de meeste mensen tevoren al op de hoogte van de volkstelling. „Het is frappant, dat haast iedereen wist, waarvoor ik kwam", vertelde ons de „teller" P. Duinkerke uit Goes, met wie wij enkele uren op stap zijn geweest. „Mevrouw, ik kom voor de volkstel ling". „Oh, kom dan maar even bin nen, meneer", klonk het meestal. Slechts een enkele keer vroeg een bewoner „wat voor fraais" dat nu wel was. „Een volkstelling? Wat moeten ze daar mee meneer?..." De heer Duinkerke stond natuurlijk met zijn antwoord klaar. De tellers wa ren tevoren goed geïnstrueerd, ook die van Goes! Belasting? Iedereen bleek direct bereid zijn medewerking te geven. Waarom ook niet? Alleen die vraag over het in komen. „Ze willen nog al veel weten, meneer, 't Is toch niet voor de belas ting?" hoorden wij herhaaldelijk met een ondertoon van angst in de stem vragen. De heer Duinkerke kon de vragenstellers gerust stellen. Trouwens, wat de betrokkene 'ver diende. moest niet opgetekend wor den. Er was een speling gehouden van ongeveer 30 a 40. Men ap- r bij de erkende rifnnj vakhandel met volledige garantie van De Technische Unie. volkomen geruisloost met TECHNISCHE UNIE- Radioschip Veronica voert geen Panamese vlag meer Het radioschip „Veronica" voert met ingang van donderdag niet meer de Panamese vlag, doch die van „eeu ander land", zo deelde de heer H. Os wald donderdagochtend mede. „Wij hebben een nieuwe registratie". Van welk land deze vlag is wilde hij niet bekend maken „om niet opnieuw moeilijkheden te veroorzaken". Eni ge dagen geleden liet de heer Oswald echter weten dat zij aanbiedingen voor een vlag van verschillende Zvfid- amerikaanse landen hadden voor het geval de Panamese vlag niet meer zou mogen worden gevoerd. Zoals bekend is het schip vorige weck uit het Panamese koopvaardij register geschrapt en mag derhalve de vlag van dit land niet meer voeren. Per aangetekende brief is de heer Oswald door de Panamese consul-generaal te Rotterdam inmiddels nu ook officieel van dit besluit van de Panamese re gering op de hoogte gesteld. Volgens het Panamese zeerecht, al dus de heer Oswald, lean men van de ze beslissing bij de rechter in beroep gaan. Zo lang net schip geen haven aandoet (waar de vlagpapieren moe ten worden ingeleverd bij de Pana mese vertegenwoordiger) kunnen wij volgens onze Panamese advocaat, ons gerechtigd beschouwen tot het voe ren van de Panamese vlag. precieerde dat allerwege, zo bleek ons. Niet iedereen was overtuigd van het nut van de volkstelling. „Alle maal flauwekul", hoorden we een paar huismoeders zeggen. „Maar het zal wel ergens goed voor zijn", werd er dan meestal gelaten aan toege voegd. De wijk van de heer Duinkerke bevond zich in Goes-West. Niet minder dan 69 huisgezinnen had hij te bezoeken. „Prettig werk", was zijn commentaar. Er was misschien één nadeel aan verbon den. Als de heer Duinkerke naar kantoor gaat, weet hij 's morgens hoe laat hij 's avonds weer thuis is. Niet echter als volksteller. Een paar avonden is het later dan ne gen uur geworden. „Dat moet je op de koop toe uemen", meende hij. Moeilijke opgave Het invullen van de diverse formu lieren bleek niet eenvoudig. Op de meeste adressen, waar de heer Duin kerke donderdagmorgen kwam, moest hij bijspringen. Zo ontmoetten wij bijvoorbeeld een vrouw, die ver geten was, dat zo „echtgenote" en „gehuwd" was. Althans op de volks- telformulieren. Geen nood echter. De teller zorgde er wel voor dat de zaak in orde kwam. Het was trouwens opmerkelijk, dat op de meeste adres sen, waar wij kwamen, de formulie ren gedeeltelijk waren ingevuld. In Goes waren er liefst zeventig tel lers: gemeente-ambtenaren, belas tingambtenaren, personeelsleden van de keuringsdienst van waren, van de bedrijfsvereniging voor agrarische bedrijven en gepensioneerden. Een groot aantal lijkt liet, maar om de gegevens van 15.000 Goesenaren (Advertentie) Hollandse Nieuwe, dit jaar lekkerder dan ooit en door de grote aanvoer voordeli ger dan vorige jaren. Geniet er van.... grijp hem bij zijn staart. De fijnproever weet het iets fijners dan gerookte paling bestaat niet. Koop ze nu. En.... bij de nieuwe aardap pelen zoute vis. Een traktatie. QEL222J ,8EILAMYPARK 44 "vÜSSINGEN te noteren, beslist niet teveel. Maan dag en dinsdag werden de formulie ren „uitgezet" en werd in eerste in stantie de nodige toelichting gege ven; woensdag en donderdag werden de ingevulde papieren opgehaald. Na onze tocht van enkele uren met een „teller" zijn we tot de conclusie gekomen dat de bevolking over het algemeen sympathiek tegenover de volkstelling stond, hoewel niet ieder een hot nut ervan inzag. Voor een ingewijde mochten de vragen dau gemakkelijk te beantwoorden zijn, velen hadden er nog moeilijkheden mee. De tellers werden wijwei over al vriendelijk ontvangen en menig kopje koffie werd onder een gezellig babbeltje gedronken. De volkstelling 1960 is weer achter de rug. De Goese teller P. Duinker ke in het dagelijkse leven belas- singambtenaar neemt bij mevrouw J. Govers de ingevulde formulieren in ontvangst. (Foto P.Z.C.). MIDDELBURG Oorlogsgravenstichting haalde 6000e bezoeker niet Op laatste avond in Middelburg Op haar tournee door Nederland heeft de Oorlogsgravenstichting de 6000e bezoeker net gemist Twee endertig avonden had de stichting in verschillende plaatsen in Nederland georganiseerd, waarvan donderdag avond de laatste in het „Schutters hof" te Middelburg werd gegeven. De 6000e bezoeker, die men hier ver wachtte, kwam echter niet opdagen, zodat' directeur P. W. de Hertogh jr van de Oorlogsgravenstichting de voor deze bezoeker speciaal gemaak te hcrinneringsplaquette tot zijn te leurstelling niet hoefde uit te pak ken Slechts een gering aantal mensen was naar het „Schuttershof" geko men om te luisteren naar een inlei ding van directeur De Hertogh over het veelomvattende werk van de Oor logsgravenstichting. Aan de hand van kaarten bracht de directeur ver slag uit over de zorg van de stichting voor het Nederlandse oorlogsgraf, waar 'ook ter wereld. Zo sprak de heer De Hertogh over de erevelden in Nederland met 15.000 graven; In donesië met 20.000; Engeland, waar 500 Nederlanders begraven zijn; Frankrijk met 200; Oslo waar de Nederlandse oorlogsslachtoffers uit Noorwegen, Zweden en Finland een laatste rustplaats gekregen hebben; Oostenrijk met 144 graven, Duits land met plus minus 12.000 verspreid liggende graven, van de overige 130.000 concentratiekampslachtoffers zijn de stoffelijke resten nimmer meer gevonden en Birma en Thailand met 2800 Nederlandse graven. Over verschillende erevelden werden kleu rendia's vertoond, waarna tot besluit van de avond een film over het werk van de Oorlogsgravenstichting volg de. Veilig verkeersdiploma's voor 357 scholieren Het bestuur van de vereniging voor veilig verkeer te Middelburg en om streken heeft donderdag aan 357 leer lingen van alle hoofdstedelijke lagere scholen het jeugdverkeersdiploma uit gereikt. Vijf leerlingen hadden het examen „met lof" afgelegd, zodat zij in het bezit kwamen van het beken de veilig verkeersspeldje. Na de pink stervakantie komen de Waleherse dorpsscholen aan de beurt. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen om trent de volgende in het tijdvak van 28 mei tot en met 1 juni als gevon den aangegeven voorwerpen: verschillende huis- en andere sleu tels, portemonnees met en zonder in houd, wanten en handschoenen, brui ne portefeuille, belichtingsmeter van fototoestel, sigarenaansteker, zak compost, tas met fles en motorhand schoenen, zakje met zonnehril, munt biljet, Engelse sleutel, speelgoedau to, doos met pakken zeeppoeder, zil veren ringetje, witte sportbrock, zwart jasje, wit rijwielpompje. Indien voorwerpen bij particulieren worden afgehaald wordt men ver zocht daarvan kennis te geven aan het politiebureau. WESTKAPELLE Ouden van dagen op reis naar België Dinsdag hebben 33 ouden van dagen van Westkapelle genoten van een reis via Breskens naar de Belgische kust. Ook werd een bezoek gebracht aan de tunnel en havenwerken te Antwer pen. Via Bei-gen op Zoom arriveerde men om kwart over tien 's avonds te Westkapelle. Dit reisje werd aange boden door de plaatselijke afdeling van de Bond van Plattelandsvrouwen, hierdoor in staat gesteld door een ge houden collecte. E.V.O.-chauffeursexamens in Zeeland Onder auspiciën van de Contactcom missie chauffeurs vakbekwaamheid (C.C.V.) hield de Algemene Verla ders- en Eigen Vervoerders Organi satie (E.V.O.) afdeling Zeeland de zer dagen in de Ambachtsschool te Goes voor de dertiende achtereenvol- fende maal haar jaarlijkse chauf- eursexamen voor net zilveren B-di ploma. Er werd geëxamineerd in drie vak ken: het autotechnische, het verkeers technische en het commerciële en ad ministratieve gedeelte. Aan het examen namen 9 kandidaten deel. Hiervan slaagden 5 kandidaten en werden er 4 afgewezen. De ge slaagde kandidaten kunnen eerst het diploma krijgen, wanneer zij van hun werkgever een bewijs van één jaar schadevrij rijden hebben over- _>e namen van de geslaagde kandi daten zijn: E. Blankenstijn, Nisse; J. C. Gelok, Middelburg; L. Kloet en J. J. M Kouijzer, beide Zierikzee; L. J. Nijsse, Goes. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 1 juni. Andijvie 33—38. bloemkool 1 a 53—74, n a 30—C7. I b 30—41, II b 24—32. C 10—31, D 14—10, bospeen I, export 32— 52. II 21—27. waspeen I a 32—52. II a 15- 40, sjalotten 17—22, vr. aardappelen, gr. 51—50. poter 52—57, kriel 52. spitskool 29—31. sla I 4.60—11.20, II 3.00—7.20, sloor sla 12—21, spinazie I 36—38, II 19—27. kro ten bos 17—35, selderij 3G. rabarber 15 —18. dubb. bonen 3 40—3.50, tomaten, combinatie I A 9.10, B 8.60. C 9.50. CC 8.20, combinatie II A 9.00, B 8.60, C 8.60. Aardbeien I a 75—89, II a 3972, rode bessen 1.07, VEILING „KAPELLE-BIEZELINGE EN OMGEVING» 2 juni. Kruisbessen 6374. VEILING „KRABBENDIJKE EN OMSTREKEN» 2 Juni, Kruisbessen I 62—79 p. kg. Aard beien per doos: Regina I 0773: II 30—63: Mach. Früernte I 68—83: II 48—67: afw, 34. „ONTSPANNING NA INSPANNING" Ideaal weertje, goede vangst en veel pret! De populaire hengelaarsvereniging „Ontspanning Na Inspanning" (O.N. I.) uit Terneuzen en omstreken be stond donderdag 15 jaar. En wat kun je in zo'n geval als rechtgeaard sport man en aan het prille begin van het visseizoen beter organiseren dan een hengelconcours„Neem maar een snipperdag", had voorzitter C. J. v. d. Broek zijn talijrijke leden geadviseerd. Welnu, tachtig man nen, vrouwen en junioren-leden hadden fabriek, kantoor, huishouden en school in de steek gelaten om aan dit jubileumconcours deel te nemen. Reeds ver voor acht uur stonden zi] aan de hoge graskant van de oos telijke Rijkswaterleiding, in de scha duw van de watertoren met een stra lend zomerzonnetje aan de oostelij ke kim, geen vleugje wind en een prachtig panorama op de achter grondIdeaal hengelweer dus! Dg voorzitter van het Centraal Ne- VLISSINGEN Zondagavondsamenkomsten De van de Gereformeerde en Christe lijk Gereformeerde Kerk te Vliscin- gen uitgaande zondagavondsamen komsten op het Bellamypark zullen aanstaande zondag eerste pink sterdag weer beginnen. Medewer king zal worden verleend door een koor en een blaassextet. Als spre kers zullen optreden ds. G. J. Pon tier, en ds. A. W. Drechsler. Oogst van de straat De commissaris van politie te Vlis- singen maakt bekend dat de volgen de gevonden voorwerpen aan zijn bureau zijn gedeponeerd: diverse sleutels, diverse tassen, kin- derbril, beursje, portemonnee, bal, kraan, zakdoek, Dallpoint, kinder schoentjes en een kindertasje. Inlichtingen zijn te verkrijgen over: een rekenliniaal, broche, jongensjas je, lap stof, knipbeurs, sleutels, zak mes, directoire, aktentas, geluiddem per, rozenkrans, bal, damestas, zwem broek, handtasje, boxer, regenjas, glacéhandschoen, witte handschoe nen, kinderschoen. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Veekeuring te Nieuwland Dezer dagen werd te Nieuw- en Sint- Joosland de jaarlijkse rundveekeu ring gehouden. De uitslagen waren als volgt: le kalfkoeien: la. Henny van Jos. J. Markusse, (medaille kring Wal cheren van de Z.L.M.)lb. Lettie van W. v. d. Sluijs; lc. Lieske van Jac. Francke; ld. Hieltje's Grenadine 4 van W. Meliefste; 2a. Tannie van G. Heyboer; 2b. Emma van P. de Vis ser; 2c. Erna van Jac. Francke; 2d. Anna 5 van C. P. Reijnhoudt. 2e kalfkoeien: la. Paula van W. v, d. Sluijs, (medaille Eiland Walche ren; lb. Margriet van W. Meliefste, (medaille kring Walcheren van de C.B.TH.); 2a. Hielkje's Grenadine 3 van W. Meliefste; ?b. Doortjes Len tesvan C. P. Reijnhoudt; 2c. Zwaan tje 3 van P. de Visser. 3e kalfkoeien: la. Mona van W. v. d. Sluijs, (beker van Meulenberg); lb. Bertha 24 van P. de Visser; lc. Koos van G. Heijboer, (lauwertak van firma van Eenennaam, beste koe eigen fok); ld. Hieltje's Grenadine 2 van W. Meliefste; 2a. Bontje van G. Meijboer; 2b. Come van C. P. Reijn houdt; 2c. Emma van W. v. d. Sluijs: 2d. Cora van P. de Visser. 4e kalfkoeien: le prijs: Trees van W. v. d. Sluijs, (medaille molenaar Huge). Oudere koeien: la. Bertha van Jos. J. Markusse, (medaille melkfabriek); lb. Criska van W. v. d. Sluijs; lc. Ju lia van P. de Visser; ld. Moortje van G. Heijboer; 2a. Nellie van G. Heij boer. Woensdag en donder dag zijn meer dun 75.000 betja's niet in de straten van Djakar ta verschenen. Tallozen van de 3.5 miljoen in woners wachtten ver geefs, terwijl enkele betja's die zich wel bui ten vertoonden, voor bijreden of een bedrag van vijf keer de nor male prijs vroegen. De huidige situatie vloeit voort uit een in- tructie van de militaire commandant, waarbij de betja's ieder een eigen werkterrein krij gen en de prijs wordt vastgesteld op een roe- piah per kilometer. Voorheen werd onge veer twee roepiah per kilometer gevraagd. De betja-bestuurders had den tot 1 juni tijd ge kregen him voertuigen te beschilderen met de verschillende voorstel lingen en namen (anti corruptie, Sabrina, Do nald Duck, 1 mei) in de voorgeschreven zone- kleuren. Zij mogen nu slechts in de eigen zo ne rijden en moeten een vergunning heb ben, die slechts na een proef kan worden ver leend. De woordvoerder van het militaire comman do verklaarde, dat er geen sprake is van een staking, maar dat de betja-bestuurdérs niet tijdig aan de voorge schreven bepalingen konden voldoen. derlands Hengelvcrbond, de heer J. N. de Wit, was er speciaal voor uit Voorburg gekomen. En bovendien werd er nog flink wat gevangen al liep dat per hengelaar wel erg uit een. Sommige controleurs liepen van het kastje-naar-de-muur terwijl an deren rustig hun aandacht konden wijden aan hun eigen „simmetje". De palingen die gevangen werden moenten er over het algemeen wel zijn. Hetgeen de pret nog aanzien lijk verhoogde. Eén visser was cr zelfs, die in de twee wedstrijd-uren zes boven- en drie ondermaatse visjes wist te ver schalken. Uiteraard de eerste prijs voor hem. One-man show.... In de avonduren kwamen de O. NJ.-leden opnieuw bijeen in het clubgebouw „La Belle Vue". Nu met hun dames. Na de opening en prijsuitreiking door de heer Van den Broek, verzorgde de Dor- tenaar Nico Schoolenberg een ge varieerde one-man-show. Er was nog een aardige verloting, en het feest werd in de kleine uurtjes besloten met een geanimeerd „vissersbal" op muziek van de Axelse band van DoLf Schoot. De 19 prijswinnaars van het hen gelconcours waren: 1 R. Willemsen 360 p.; "2 L. Willem- sen 291; 3 K. Donze 198; 4 J. Meeu- sen 183; 5 J. Verberkmoes 175; 6 A. Kouijzer 135; 7 F. Hamelink 134; 8 C. v. d. Hooft 134; 9 J. Ollebek 130; 10 P. M. de Waal 129; 11 J. Hame link 126; 12 F. Koole 125; 13 W. Riemens 125; 14 J. Heijdens 124; 15 J. Faas 122; 16 F. v. d. Hooft 119; 17 M. Stokman 118; 18 C. Tissink 118 en 19 C. v. d. Hooft 118 punten. VEERE Afloop verkoping Mr. P. W. Meylink, notaris te Mid delburg heeft te Veere publiek ver kocht: 1. het huis en boomgaard Veerse- weg B 82 te Veere, groot 14.60 are. Koper A. P. Kasse te Veere voor 7500,2. het huis en tuin Veer- seweg B 83 te Veere, groot 2.60 are. Koper A. C. Melis te Sint-Laurens voor 1800,3. het huis en tuin Veerseweg B 84 te Veere, groot 2.00 are. Koper J. Geschlere te Veere voor 1550,4. het huls en erf Kapel- lestraat A 49 te Veere, groot 95ca. Koper J. A. A. Mol te Veere voor 1111,—. ZOUTELANDE Ned. Chr. Vrouwen Bond Dezer dagen hield de Ned. Chr. Vrou wen Bond te Zoutelande haar maan delijkse vergadering onder leiding van de presidente, mevrouw P. de Kok-Verhage. Spreekster voor deze avond was mej. A. Boudeling te Mid delburg, over het onderwerp: „Gast vrijheid". KOUDEKERKE Concert „Voorwaarts" De muziekvereniging „Voorwaarts" te Koudekerke geeft zaterdagavond om acht uur 'n concert op de muziek tent. Zondagmiddag van 12 tot 1 verzorgt het gezelschap een concert van gewijde muziek. Officiële publikaties De gemeentesecretarie en de kantoren van de gemeentelijke diensten zullen op 7 juni I960 <3e pinksterdag), voor zover de dienst dit toelaat, gesloten zijn. Het Bureau Burgerlijke Stand, zal echter allen voor het doen van aangiften van geboorte en overlijden, geopend zijn van 9—9.30 uur. Middelburg, 31 mei 1960. SEROOSKERKE (W.l Bevallen: C. Moelker—den Herder, z.: T. C. Filiusde Kam, d.: C. LouwerseHou terman, d.: J. van Haveren—Boone, d. Knapen stalen portemonnee in kleedlokaal sportpark Deze week heeft de rijkspolitie te Zierikzee twee jonge knapen uit deze stad aan de tand moeten voelen in verband met de diefstal van een Eortemonnee in het kleedlokaal in et sportpark Bannink. De jeugdige Zierikzeeënaars werden na een vlotte bekentenis in vrijheid gesteld. Zij ontvreemdden de portemonnee waar ruim tien gulden inzat, en die aan bet vijftienjarige Zierikzcese meisje J. S. toebehoorde, jongstleden zater dagmiddag tijdens het jeugdkorfbal- toernooi. EIERVEIL1NG S.B.E. Aanvoer 810.256 stuks. Handel matig. Eieren van 41—60 gram 7.34—11.23; van 60—66 gram 11.18—11.52; eendeëieren van 02—74 gram 10.61—12.65. Alles per 100 stuks. EIERMARKT. Aanvoer 1.600.000 stuks, handel matig. Prijzen eieren van 59—G5 gram van 11.50 12.25. Algemene prijs 11.90 per 100 stuks. Kiloprijs 1.93. basis 61 \'i gram. Eieren van 40-52 gram 7.50—10.50. V.V.Z.B. GOES 2 Juni. Kruisbessen 61—€3, aardbeien per kg afw. 160: aardbeien per doos I 80—83, II 58—68. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM 2 juni. Aanvoer 12.000 kg AA extra 2.75 —2.85; AAI 2.50—2,60; A extra 2.75—2.80; AI 2.60; B extra 2.65—2.70; BI 2.30—2.40: C extra 2.20—2,25; C I 1.90—2.00: D I 0.85 —0.90: E I 0.95—1.00; E TI 0.70: F I 1.95; stek 0.77. EIERVEILING JARNEVELD. Coöperatieve Veluwse Eierveiling Bame- veld—Ede. Aanvoer 312.400 stuks. Han del in kleine eieren vlug in grotere kalm. Eieren van 3540 gram 6.07—6.86: idem van 40—50 gr. 7.05—10.01: 50—60 gram 10.18—11.60, van 60—68 gram 11.74—12. Alles per 100 stuks. GOES Leerlingenuitvoering Zeeuwse Muziekschool De Zeeuwse muziek- en balletschool afdeling Goes gaf donderdagavond in „De Prins van Oranje" een geslaagde leerlingenuitvocring. Eeu groot aan tal ouders en andere belangstellenden had zich in de zaal verzameld om ge tuige te zijn van deze uitstekende uitvoering. De prestaties van de jon gelui lagen op een hoog niveau. Met enkele woorden opende de direc teur van de Zeeuwse muziek- en bal letschool, de heer H. Stam, de bij eenkomst. Hij memoreerde, dat de school met deze uitvoering haar eer ste lustrum vierde. Tevens mocht hij een opgaande lijn constateren in het spelpeil van de leerlingen. En inder daad bewees de uitvoering dit ten volle. Bijzonder aardig ving het uitgebreide programma aan met het optreden van een groot aantal zeer jeugdige scholieren. Zij zongen een keur van alleraardigste liedjes. Aukje Tam- minga liet daarop aan de vleugel de Prelude en fuga in a.kl.t. van J. S. Bach horen. „Sonatine" was een pia novertolking van Duska Flu en Éet- ty Jonker. Ook het spel van Stoffel Gunst uit de pianoklasse van de heer A. Kousemaker in „Claire de lune" van Cl. Debussy oogstte een dank baar applaus. Overigens gold het niet alleen mu ziek in deze uitvoering. „De Reis om de wereld" en „De Berggeest" waren elegante balletstukken, voor het voet licht gebracht door de balletklassen van mevr. C. Lijnis-Huffenreuter, die mede door het pianospel van Gé Audenaerdt bijzonder charmant aan deden. Vermelding verdienen ook Do- ra Schakel en Yvonne Siebels door hun interpretatie van G. Ph. Tele- mann's „Sonate". Het samenspel van Frank Kousemaker en Stoffel Gunst in de sonate voor hobo en piano van C. Saint Saëns trok eveneens de vol le aandacht van de aanwezigen; een gul applaus beloonde ook hun werk. Hadden alleen Goesenaren het pro gramma voor de pauze verzorgd, daarna traden ook leerlingen uit Walcheren, Zuid-Beveland en West- Zeeuwsch-Vlaanderen op. Het mu ziekstuk „Vijf Bagatellen" van H. Stam gespeeld door de orkestklas onder leiding van de heer Fr. Olivier toonde op ondubbelzinnige wijze wat samenspel aan 'effect vermag. Noord-Beveland ingedeeld bij classis Goes Particuliere synode Gereformeerde Kerken De particuliere Synode van de Geref. Kerken in Zeeland vergaderde woens dag onder voorzitterschap van ds. A. G. v. d. Stoel in de Westerkerk te Goes. Na opening door dé samenroe pende kerk van Goes werd een uitge breide agenda afgewerkt. Vooral trok de aandacht de samenvoeging van de kerken van Noord-Beveland, tot nu toe behorende tot de classis Zierikzee, bij 'de classis Goes. Deze zaak kreeg op de Synode haar defi nitieve bekrachtiging, nadat de beide classis tot overeenstemming waren gekomen. De vraag van de classis Tholen en van het hoofdbestuur van de Zeeuwse C.B.T.B. om een gemeen schappelijke datum van de bid- en dankdagen te bevorderen, werd uit voerig besproken. De Synode sprak als haar mening uit. dat zij geen mo gelijkheid ziet een uniforme regeling voor geheel Zeeland te treffen. De gebruikelijke jaarrapporten werden uitgebracht. De Synode besloot dc geestelijke verzorging van de werk kampen in verband' met het Delta plan te steunen. Nadat de herbenoe ming van verschillende deputaat- schappen was gepasseerd, werd de vergadering besloten. KAPELLE Bromfietsers stichten club: „De Scheldebrommer" Op een daartoe onder leiding van de heer M. Gelok in hotel „De Zwaan" tc Kapelle gehouden vergadering is dezer dagen opgericht de bromfiets club „De Scheldebrommer". Staande de vergadering gaven zich zestien le den op. Het bestuur werd als volgt gekozen: voorzitter, M. Gelok, se cretaris, M. C. Slootmaker, penning meester E. Sinke en commissarissen C. Gijzel en J. v. d. Maas. Op zater dag 11 juni zal de eerste puzzelrit verreden worden in de omgeving van Kapelle-Bïezelinge en Schorc. Het ligt voorts in de bedoeling deze zomer nog meer wedstrijden te hou den, alsmede ook in clubverband ge- zelligheidsritten tc organiseren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 15