PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer MAANDAG NOGMAALS DUEL TUSSEN AJAX EN FEIJENOORD Tampax bevrijdt u Laat je haar een sieraad zijn! Kleine overtredingen voor Middelburgse kantonrechter Toen klonk een stem VRIJDAG 3 JUNI 1960 PROVIN 01 ALB ZB EU W SB COURANT 19 DUBBEL PROGRAMMA 2e DIVISIE Zeven Duitse wedstrijden in de K.N.V.B.-pool Voor de na-competitie van de eredivi sie wordt ais 3e wedstrijd gespeeld Ajax-Feïjenoord. Hoewel het nog lang niet zeker is, dat de winnaar van deze competitie inderdaad Ne derland zal vertegenwoordigen in de strijd om do Europese beker, kan Ajax deze tweede pinksterdag toch demonstreren, dat het de sterkste club van Nederland is. Aan Feijen- oord overigens de eer om het tegen gestelde te bewijzen Voor de promotiecompetitie naar de eredivisie speelt op tweede pinkster dag DFC thuis tegen VSV, waarbij we de Dordtenaren de meeste kans op de zege geven, en NO AD thuis te gen Vitesse. De Arnhemmers hebben zich keurig hersteld van het slechte begin en zullen NOAD dan ook han den vol werk bezorgen. Een gelijk spel zou ons niet verwonderen. Voor het behoudt van het le divisie schap beginnen ook RBC, RCH en De Graafschap aan de beslissings competitie. Voor maandag staat op het programma RBCRCH (in Den Haag op Houtrust). In de beslissingscompetitie van de 2e divisie, die met een aantal Duitse wedstrijden de poolwedstrijden le vert, wordt een dubbel programma afgewerkt, daar de clubs zowel zater- van vele maandelijkse ongemakken Tiet eerste dat u van Tampax opvalt is het kleine formaat, want het is vele malen kleiner dan het -uitwendige verband voor sanitaire bescherming. Vervolgens beseft u dat mm u bij Tampax geen spelden büalUuüli of gordel nodig hebt - dus geen beklemmend harnasTampax wordt inwendig gedragen, volgens de methode van de dokter die het uitvond. Als u Tampax op deze manier draagt (inwendig) behoeft u niet bang te zijn voor enig ongemak cn er is natuurlijk ook geen irritatie door schaven. Boven dien hebt u geen zorgen over plooien of oneffenheden, zelfs niet bij een glad- afkledende japon of rok. Tampax is zeer eenvoudig te ge bruiken... het is gemaakt van zuivere hygiënische watten met groot absorptie vermogen, vervat in een smalle huls, welke het inbrengen vergemakkelijkt... cn het wegdoen is al even gemakkei ijk. Ontspan u fysiek en geestelijk - met Tampax. kunt Tampax zelfs niet voelen ah u het draagt. Verkrijgbaar bij apothekers, drogisten cn speciaal zaken in twee absorptiegraden. Regular f. 1,50, Super f. 1,75 per doos, met Nederlandse gebruiksaanwijzing. TAMPAX (NEDERLAND) N.Y. AMSTERDAM' dag als maandag in het veld verschij nen. Voorts wordt in Arnhem de be slissingswedstrijd gespeeld om het kampioenschap van Nederland ama teurs tussen Quick-Nijmegen en Gou da. Het programma voor tweede pink sterdag luidt aldus: EREDIVISIE AjaxFeijenoord (3). PROMOTIE EREDIVISIE DFC—VSV (1), NOAD—Vitesse (3). BESLISSING 2e DIVISIE Voor zaterdag XerxesRheden (1), VelocitasUVS (2), BaronieONA (1), Zwartemeer Zwolse Boys (3). Voor maandag RhedenVelocitas 3UVSBaro nie (1), ONAZwartemeer (2), Xer xesZwolse Boys (1). De Duitse poolwedstrijden zijn ten slotte: Borussia NKarlsruher CS (2), Hamburger SVWestfalia H (3). Werder BPirmasens (1), FC Köln Tasmania B (1), Sportfreunde S Wormatia W (2). FSV Frankfurt— Rot Weiss O. (3), Jahn RVFB Stuttgart (2). De pooldeelnemers moeten er bij het invullen van de Duitse wed strijden rekening mee houden, dat de eerste vier wedstrijden gelden voor het Duitse kampioenschap, die tussen Sportfreunde en Wormatia praktisch onmogelijk onbeslist kan eindigen omdat bij gelijke stand deze wedstrijd voor het bekerkam pioenschap van ZW-Duitsland met maximaal 30 minuten verlengd wordt, en dat de laatste twee ont moetingen vriendschappelijk ge speeld worden. Uitslagen zomeravondvoetbal Rayon Goes: D.A.F. S.C.-Typo's 1-0, Gem. werken-De Zon 0-2. Rayon Middelburg: Brandweer- Kraaien 5-2, Combinatie-V.S.V. 0-1, Blauw Wit-Broek Boys 5-0. Rayon Sas van Gent: Sasse Boys- C.B.S. 4-3, C.N.A.-S.V.G. 3-5. Rayon Vlissingen, afdeling I: P.V.S. -P.Z.E.M. 2-2, Uiterton-G.P.C; 1-4,P. Z.E.M.-S.B.L.V. 2-2, Coal-gebr. v. d. Berg. 1-7. Afdeling II: VA..W. H-P.V.S. H 3-3, G.P.C. n-S.S.V.V. 2-7, B.V.V.-V.A.W. IH 11-1, S.S.V.V.-Watervpgels II 3- 1, gebr. v. d. Berg H-G.P.C. n 0-4. Rayon Terneuzen: Scheepswerf-Co- mevrib 1-1, Advendo-Waterstaat n 5- 0. Advendo-Spadella 5-2, P.T.T.-H.K. C. 0-5, Mistrappers-Comeyrib 2-0. Rayon Zierikzee: Neptunus-C.W.S. 2- 5, Prov. Waterstaat-Zierikzee vet. 2- 1, Kon. Zeelandia-Herverkaveling 0- 5, P.Z.E.M.-Drukk. L. O. 7-0, Nep- tunus-Zierikzee vet. 0-5, Prov. Wa- terstaat-C.W.S. 4-0. AihfitunltBi POLYCOLOR*kTeurshampoo doet het haar echt goed, wast het vo «naakt schoon en geeft het desgewenst «en nieuwe modetint Tube voor 2 wassingen f.195 (Keustu't 20 tinten). POLY-CLA1R maaktow fiaarzonder blonderen «een nuance lichter (tube 12.65} Pieker niet over dof haar, waar geen glans en geen gloed in zit Doe er iets aan, doe het zelf, was het thuis met POLYCOLOR-kleur- shampoo. Zonder je natuur lijke haarkleur te veranderen geef je het haar een mooiere, warmere tint, geef je jezelf nieuwe schoonheid, 't Kost geen moeite, doe het direct I Polycolor uw haar: 't hoort bij uw make-up STOPPENACHTERLICHT50 KM Geen 2 kinderen meer „achter" op bromfiets De Middelburgse kantonrechter, mr, •J. J. Moolenburgh, kreeg woensdag een aantal verkeersovertredingen te behandelen, waarbij weggebruikers kleine fouten hadden gemaakt. Z< kunnen evenwel belangrijke gevol gen hebben, terwijl ze toch met enige oplettendheid voorkomen kunnen worden. Sinds oktober van het vorige jaar mag niet meer dan één zoon of dochter op het zitje van de brom fiets meegenomen worden. Toen de Grijpskerkse wachtmeester op 7 mei j.l. mevrouw E. S.L. uit Middel burg aanhield omdat vóór en achter één van haar spruiten op de brom fiets zetelde, was zij dus in overtre ding. Mevrouw S. deelde de kanton, rechter mee, dat zij niet op de hoogte was van deze nieuwe maatregel. „We zijn er bijzonder door gedu peerd", verklaarde zij. „en met ons vele andere ouders". Maar een over treding blijft het, zodat de kanton rechter een boete oplegde van f 4, zijnde de helft van de eis van de of ficier van justitie, mr. T. Lebret. Niet stoppen op de kruising Heren- racht-Volderijfaagte te Middelburg, stekende een overtreding van de 4 juni Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER uur nieter uur meter uur meter uur meter nap -{- nap nap ne 9.15 9.37 10.07 10.29 10.39 1.53 1.71 1.28 1.48 21.39 22.04 22.26 22.42 23.07 1.43 1.61 1.77 1.07 1.29 2.56 3.15 3.44 3.35 3.44 1.02 1.54 1.72 15.24 15.45 16.13 16.15 16.21 1.36 1.53 1.66 1.1S 1.32 Middelburgse chef A. K. Op de bromfiets had hij op 6 mei het stop bord én de stopstreep genegeerd. Mr. Moolenburgh wees hem er op, dat te allen tijde gestopt moet worden, ook al ontdekt men geen naderend ver keer. K. zag zijn fout nu beboet met f 10. De eis van de officier van justitie was f 15. Niet stoppen op de kruising Vrou- wenpolderseweg-Dorpsdijk te Vrou wenpolder betekende eveneens een bekeuring voor de Middelburgse tim merman L. S. Tot zija verdediging zei hij het stopbord niet te hebben gezien wegens de begroeiing. Mr. Moolenburgh achtte dit een term om de zaak aan te houden en een onder zoek te laten instellen. Zonder achterlicht reed mevrouw H. A. M.-van L. op 7 mei, fietsend over de ventweg van de Nieuwe Vlissing- se weg te Souburg. Het kostte haar een boete van f 4. Geert 50, maar 30 Met 50 km snelheid reed de Vlissing- se scholier O. B. diezelfde dag brom_ mend over de Boulevard Bankert. Hij moest daarvoor gisteren f 15 betalen. Richting aangeven. Dat vergat de Middelburger M. J. H. op 11 mei te Veere. Deze wielrijder werd veroor deeld tot een bcete van f 4 conform. De tuinder W. J. uit Serooskerke reed op 29 maart in de Noord- poortstraat te Middelburg niet zijn jeep en aanhangwagen uit een file weg op het moment, dat er een bestelauto van de bakker W. v. d. B. naderde. Volgens J. reed hij niet, toen de bakker hem wilde passeren. Volgens Van de B. reea de tuinder weg op het mo ment, dat hij ging passeren. Er was een aanrijding ontstaan, waardoor de bakkersauto bescha digd was voor f 92.50. Mr. Moo lenburgh achtte J. schuldig en veroordeelde hem tot een boete van f 20 (de eis was f 30) en be taling van de civiele vordering. Op de Keizersdijk te Goes hoorden twee dames, mevrouw Van L. en mevrouw T., op een gegeven moment een schurend geluid. Zij keken om en zagen een auto uit een parkeer plaats wegrijden. Bij deze manoeu vre schuurde deze auto langs een andere daar geparkeerd staande wa gen. Daar de bestuurder zonder zich op één of andere wijze kenbaar te maken wegreed, schreef mevrouw Van L. het nummer van de auto op. Geen aanrijding Deswegen stond woensdag de be stuurder, de heer P. uit Middelburg terecht. Maar hij ontkende een aan rijding met de andere auto veroor zaakt te hebben. Zijn verdediger, mr. P. C. Adriaanse, vond dat de verha len van de getuigen nogal met veel fantasie doorkruid waren en achtte het overtuigend en wettig bewijs niet geleverd. De kantonrechter ver oordeelde P. echter tot een boete van f 12.50. De Vlissinger A. P. had zijn televi siekijkgeld niet betaald. Hij ver klaarde verkeerde voorlichting van zijn handelaar gekregen te hebben. Hij werd beboet met f 7.50. Een van de chauffeurs van de expe diteur W. uit Middelburg had te lange rijtijden gemaakt. De eis was f 40, het vonnis f 25. Uit louter baldadigheid had de Goese fruitkwekersknecht M. G. op 23 april op de Oude Vismarkt een flesje bier op de straatstenen stukgegooid, terwijl er twee politieagenten nader den. Waarom hij dat nu precies ge daan had, wist hij niet te verklaren. Mr. Moolenburgh veroordeelde hem tot een boete van f 20. De Middelburgse caféhouder A. v. d. V. had zijn personenauto geparkeerd onder een lantaarnpaal in de Wijn gaardstraat te Yerseke. Die lantaarn ging-evenwel 's nachts uit. Dat wist Van de V. niet, vertelde hij. „Maar de lichtmast is toch voorzien van een witte band ten teken, dat hij geen nachtbrander is", verklaarde de Kantonrechter, die een boete oplegde van f 3. 1494. In de straten van New York kwam het ver keer tot stilstand. Voor de ramen en op de daken der enorme wolkenkrabbers dromden de mensen bijeen. Iedereen staarde omhoog naar het blauwe uitspansel, waar dat geheimzinnige ge zoem nog steeds aangroeide en zij die even tevoren nog spottend gelachen hadden, voelden zich opeens minder zeker. Het vreemde geluid werd werkelijk angstaanja gendhet vervulde de atmosfeer en het ganse ei land Manhattan leek erdoor te trillen op zijn grondvesten. Maar nog immer was er niets te zien, waardoor de hei-komst van dat ongewone geluid verklaard kon worden. En toenopeens ging er een golf van opwin ding door de menigte, want zij die scherpe ogen hadden, wezen steeds meer naar de hemel en tenslotte zag iedereen hetAls een school glanzende vissen daalden tientallen discus-vor- mige voorwerpen neer over de enorme huizen zee van de wereldstad. „Vliegende schotels! Het zijn vliegende schotels!" riep iemand met overslaande stem. In stomme verbazing staar den de mensen naar het fantastische schouw spel en zij die nooit in het bestaan van zulke dingen geloofd hadden, konden alleen maar sprakeloos het hoofd schudden. India wil centrales voor kernenergie bouwen India hoopt in de komende 15 jaar minstens 20 kernenergiecentrales te bouwen ten einde te kunnen voorzien in de groeiende vraag naar elektrici teit in dit land. De winning van kern energie wordt door Indische deskun digen als de enige oplossing be schouwd voor het energievraagstuk van India. Het grootste deel van de aangetoon de kolenreserves bevindt zich in het midden en noordoosten van het land. Het vervoer van deze kolen naar an dere delen van het land voor de op wekking van energie is zeer kost baar. Anderzijds beschikt India over rui me reserves aan mineralen nodig bij de opwekking van kernenergie, ver wacht wordt dat tegen 1975 minstens 25 proeent van de in India tc ver- wacnten vraag naar energie zal wor den gedekt door kernenergiecentra les. Plannen voor de bouw van een eerste centrale tussen Bombay en Ahmedabad, waarvan de kosten on geveer 340 miljoen gulden bedragen, worden voorbereid. Deze centrale zal natuurlijk uranium als brandstof ge bruiken. Engeland, Frankrijk, de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie hebben reeds belangstelling voor de plannen van India getoond en Britse firma's trachten het contract voor de bouw van de eerste kerncentrale te bemachtigen. De Indische commissie voor kern energie heeft er bij de Indische rege ring op aangedrongen gedurende het .n {f ïmmM t. I rt n <-3 <-1 t- i *1 1 flC1 VlQ_ giecentrales. De regering heeft ech ter tot de bouw van slechts één cen trale besloten wegens gebrek aan f Advertentie) FEUILLETON LILIAN AYE „Enderlein?" vroeg dr. Winter, ter wijl hij de stethoscoop afzette en op borg. „Hijheeft beloofd, dat hij komen zou toen hij hier was, heeft hij me dat gezegd; waarom komt hij nu niet?" klonk het nauwelijks hoor baar. „Hij komt dadelijk", zei Robert. Toen hij met de hoofdverpleegster de kamer verliet, zei hij tot haar: „Laat U meneer Enderlein waarschu wen; het loopt af". „En toch moet ik weten waar dat re cept vandaan kwam", dacht hij vol bitterheid. Toen in het huis waar Enderlein woonde de telefoonbei ging, kwam er niet dadelijk antwoord; eerst na liet derde of vierde gerinkel werd de deur van het dakkamertje haastig opengerukt en kwam Enderlein slor dig gekleed en zonder das de trap afrennen. „Enderlein", hijgde hij in het toestel. „U spreekt met het Sofia-ziekenhuis, meneer Enderlein", zei hoofdver pleegster Inge, die er na een ogen blik stilte op liet volgen: „U moet maar dadelijk komen, meneer". Enderlein werd zo wit als een doek en knipperde met de ogen. Hij deed zijn mond open, maar sloot die weer zonder iets te hebben gezegd. Toen hing hij de telefoon weer op de haak, staarde even wezenloos naar de kies- schijf en draaide vervolgens het nummer van de taxicentrale: „Wilt U dadelijk een auto naar Harveste- huderweg 23 sturen?" Toen hij enkele ogenblikken later per taxi moeizaam door het verkeer slin gerde, bleef hij onafgebroken naar één en hetzelfde punt turen, doods bang voor het ogenblik, waarop de werkelijkheid zich aan hem zou open baren De ontbijtzaal in de „Vier Jahreszei- ten" was slechts matig bezet, maar .Max en Emily Saalheim waren pre sent. Zij beiden hadden nog nooit, als ze tenminste niet ziek waren, in bed ontbeten, ofschoon ze het zich best hadden kunnen veroorloven. Het echtpaar Saalheim had er eenvoudig nooit aan gedacht. „Weet je, Emily", zei Max Saalheim, terwijl hij de zaal eens doorkeek, op gewekt tot zijn wederhelft, ik denk er vaak aan, dat we samen toch zo goed overweg kunnen". Mevrouw Saalheim zag haar man verwonderd aan: „Hoe bedoel je dat?' vroeg ze een beetje aarzelend. Ik bedoel, dat ik me nooit met een andere vrouw heb bemoeid. „Is dat soms een bekentenis?" klonk het glimlachend. „Neen, maar een liefdesverklaring aan jouw adres. Ik heb nooit behoef te aan iemand anders gehad en jij ook niet! Of wel soms?" Emily schudde het hoofd. „Natuur lijk niet", antwoordde ze, „hoe kom je in vredesnaam op die idee?" „Och, eigenaardig genoeg dacht ik daar juist aan de Winters. Hoe laat verwachten ze ons eigenlijk van avond?" „Om zeven uur. Maar nu moet je me toch eens zeggen, waarom je zo aan de Winters dacht. Je gelooft toch niet dat Robert Max Saalheim verslikte zich bijna in zijn ei. Hij kreeg het met veel moeite door zijn keelgat en begon toen daverend te lachen. Hij lachte tot de tranen hem over de 'wangen rolden, zodat enkele gasten keken „Lieve help", bracht hij er eindelijk uit, „stel je voor, Robert, die van het pad der deugd zou afwijken! Zoiets grappigs heb ik nog nooit gehoord!" „Waar praat je dan over?" vroeg Emily Saalheim niet begrijpend. „Ik dacht er alleen aan, dat Robert weinig tijd voor zijn vrouw over heeft. Buitengewoon weinig": „Wat wil je daarmee zeggen?" vroeg Emily, lichtelijk van haar stuk ge bracht. Toen antwoordde Max op voor haar, dio geen echtelijke narigheid kende, nogal orakelachtige manier: „Een mens zoekt steeds naar wat hij of zij niet heeft!" Op hetzelfde ogenblik zei de telefo niste van de telefooncentrale tot Ste- fanie, die had opgebeld: „Zeker me vrouw, ik zal U met mister Harrison verbinden". Een ogenblik later nam Donald in kamer 17 de hoorn van de haak. „Hallo, U spreekt met Harrison". „Donald", zei Stefanie precies als vo rige dagen. „Ja, liefste?" „Goed geslapen?" „Als een marmot", loog Donald op een toon, die overtuigend klonk. Hoe meer de scheiding dichterbij kwam, hoe meer ze trachtten over alledaagsheden te praten, alsof ze op die manier alle andere gedachten op de achtergrond hielden. Het was als of ze zulke telefoongesprekken al jaar en dag met elkaar hadden, pre cies dezelfde, die andere verliefden samen voeren en zonder dat de een de ander vertelde wat ze doormaak ten in de vele uren van alleenzijn. Ieder van hen wilde tot elke prijs vermijden dat de ander nog meer verdriet zou hebben. Op dit ogenblik pijnigde Donald zijn hersens met de vraag, hoe hij Stefa nie moest zeggen, dat hij zijn hotel niet kon verlaten. Na de ontvangst van Alans telegram mocht hij het ri sico niet nemen, al wist hij. dat zijn vliegreis eerst tegen de avond of in de nacht zou beginnen. De medede ling, dat hij zich gereed moest hou den, betekende eenvoudig: „Nu opge past, niet meer van je post gaan!". Tenslotte zei hij zo luchtig mogelijk: „Hoor eens, liefste, ik kan vandaag helaas niet uitgaan; ik moet in het hotel blijven". „Kun je helemaal niet weg?" „Neen". „Dan ben ik om half twaalf in de hall". „Wil jij hierheen komen?" „Ja" „Maar", zei Donald dringend, zonder rekening te houden met eigen gevoe lens, „ze mogen je niet met mij in de hall zien. Deze stad is evenals ande- ro steden een dorp als het op gerod del e~ 'c lots -n -i niot dat je om mij in opspraak raakt". „Maar we hebben zo weinig tïjd, Do nald". Toen Donald zich naar de hall begaf was het pas half tien. De twee uur, die hij nog op Stefanis komst moest wachten, leken hem ein deloos. Dé taxi met Enderlein baande zich steeds moeilijker een weg door het stadsgewoel. Om deze tijd van de dag werd het gaandeweg drukker en bleken de straten, die in vroeger ja ren ruimschoots het autoverkeer had den kunnen verwerken, niet tegen de tegenwoordige toevloed meer be stand. Enderlein zat roerloos op de achter bank. Hij, anders zo keurig en ver zorgd, zag er nu slordig en verwaar loosd uit. Haast en angst hadden hem letterlijk uit zijn huis gejaagd en zelfs zijn schoenen gewoonlijk zo helder glimmend, waren niet ge poetst. Eindelijk toch reed de taxi de poort van het ziekenhuis binnen. De chauf feur zette de taximeter af en Ender lein moest ruim vier mark voor de betrekkelijk korte rit betalen. Bij het uitstappen viel zijn stok op de grond en terwijl hij zich met bevende hand bukte om die op te rapen, steeg hem het bloed naar het hoofd. Hij wankel de even en toen alsof de bloedstroom hem tot nieuw leven had gewekt, be greep hij in eens, waarom hij nu voor dit grote stenen gebouw stond om te horen dat hij tot eenzaamheid was veroordeeld. Een paniekstemming maakte zich van hem meester. Zijn gezicht daar even nog zonder enige uitdrukking, was verwrongen van angst. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 11