O Jk mfcwrnm mliir dan lekker! Gerard Wesseling triomfeerde na felle slag in Olympia's Tour CETALAC De avonturen van Stikkeltie en Bruunke limonade 50 Chefariae 4 EERSTE PAAL GESLAGEN MIDDELBURGSE WERKPLAATS PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 1 JUNI 1960 Attie-Tfritie AwW' WH grotegezinsfles «WSXCW/JKWWXOKWXWWWX'K'IC'MCC'JX':*?. H S M aimSilSS S:ï:WSmSi ct 7. f 1 citroen frambozen sinaasappel limonade x champagnepils - cider let op de handige beugelsluiting I Vruchten- limonade ct 'AWffiwlwivK'. RAPPE VAN DE KLUNDERT WON LAATSTE ETAPPE Cees Lute bitter ontgoocheld (Van onze sportredacteur) Voor Cees Lute uit Castricum is Olympia's Tour 1960 gisteren in de laatste etappe een bittere ontgoocheling geworden. Iu Winterswijk was liij 's middags nog glorieus in oranje leiders trui van start gegaan, maar 's avonds stapte hij in Amster dam van zijn fiets met een grimmig gezicht en met de stel lige wetenschap, dat een ander en niet hij winnaar van deze tour voor amateurs was gewor den. Die ander was de twintig jarige Gerard Wesseling uit Halfweg, die koelbloedig en strijdlustig een traditie vernie tigdeDe traditie namelijk, dat de laatste rit een monoto ne, weinig enerverende wandel etappe zou zijn. Advertentie) Verf met gemak en. van Ceta Bever Panamese regering trok vlag van Veronica in Het tegendeel werd waar: in deze toch al opwindende Olympia's Tour werd in de laatste rit nog feller slag geleverd dan in de vijf voor- Saande. Tenslotte ging de 22-jarige rabander Jac. van de Klundert als snelste in Amsterdam over de eind streep, maar Gerard Weseling was toch de renner, die als de grote tri omfator deze slag overleefde en die 's avonds in het Amsterdamse Oos terpark gehuldigd werd als Olym pia's winnaar. Ongetwijfeld heeft deze machine bankwerker uit Halfweg de verras sende eindzege voornamelijk aan eigen verdiensten te danken, maar hij zou het in die laatste etappe toch heel wat moeilijker hebben ge had als de ongedisciplineerde ploeg- makkers van Cees Lute aan deze renner uit Castricum meer steun -hadden verleend. Erger nog: in die laatste etappe werd Lute zonder meer door zijn eigen ploegmakkers verraden en in de steek gelaten. Basis nederlaag Bij Westendorp, nauwelijks 25 km na de start, werd de basis voor de dramatische nederlaag van Lute al gelegd. Reeds eerder was de Rotterdammer Rob van Smirren weer eens alleen wegge sprongen. Dat leek een ai te hachelijke onderneming, maar na 25 km zagen zeven andere ren ners er toch perspectief in. Koolhof, Van Schil, Hindriks, Sehu- ling, De Waard, Liebrechts en ook Joop Hopman, de ploegmakker van Lute, raasden naar de vluchtelingen toe. Voor Hopman was het een dwa ze onderneming, want alleen zou hij toch niet in staat zijn deze groep af te remmen. Maar bij Doetinchem werd de zaak nog merkwaardiger. Reeds na 35 km was een bijzonder sterke kopgroep geformeerd, 'n kop groep van 19 man geformeerd zon der Lute maar met zijn grootste concurrent Wesseling. Inmiddels was er in het peloton weer iets on begrijpelijks gebeurd. De Vries, So laio, Jansen, Ribbelink, Koehorst en Lotz waren ontvlucht en met dit zestal was Jan Rademakers, ook 'n ploeggenoot van Lute weggespron gen. Opnieuw dus een renner die Lute aan zijn lot overliet. Dat werd de man uit Castricum echter te erg en samen met Lex van Kreuningen uit Utrecht ging hij nu zelf tot de aanval over. Een machtige tempo- De Panamese regering heeft de „Ve- 1°°P bracht hem bij de groep, ronica" uit het Panamese koopvaar- dijregister doen schrappen en sedert zaterdag is daardoor aan het schip het recht ontnomen om de vlag van dit land te voeren. Dit heeft de Pa namese consul-generaal te Rotter dam, Gilberto Calderon maandag middag telefonisch medegedeeld aan de generaal-agent van de „Veronica" te Amsterdam, de heer H. Oswald. Op 19 mei had de Panamese regering telegrafisch aan deze consul-generaal medegedeeld, dat de „Veronica" on middellijk haar uitzendingen moest staken omdat deze illegaal zijn. De Panamese regering beriep zich bij het geven van deze order (die door de „Veronica" niet werd opgevolgd) op de door haar ondertekende radio conventie van Atlantic City van 1947. Het commentaar van de heer Oswald op deze telefonische mededeling was dat het registratiedocument van de „Veronica" afgegeven is door de Pa namese consul-generaal in Londen. Deze is. aldus de heer Oswald, de chef van de Panamese consuls-gene raal in West-Europa en hij alleen kan dit document intrekken. Hij deelde nog mede. dat voor het geval inderdaad de vlag zal worden afgenomen de „Veronica" verschil lende aanbiedingen van andere Zuid- Amerikaanse landen voor een vlag heeft. Tenslotte merkte de heer Os wald nog op dat de „Veronica" ge woon doorgaat met haar uitzendin gen. Politie te Londen in gevecht met jongelui Een concert van Chris Barber's jazz band in het Victoriapark in Oost- Londen is maandagavond uitgelopen op een gevecht tussen de politie en 2500 jongelui. Zeven agenten werden gewond, zestien jongelui werden ge arresteerd. De politie had gehoord, dat het concert zou worden bijge woond door met elkaar in vijand schap levende jeugdbendes. Een ben de zou dg bedoeling hebben herrie te schoppen. Toen er dan tijdens het concert en kele kleine schermutselingen onder de toehoorders begonnen, greep de politie dadelijk in, met het gevolg, dat zij de gehele menigte tegen zich kreeg, toen zij een jongeman wilde arresteren. Hysterisch gillende meis jes moedigden de jonge ridders aan, terwijl zij ten strijde trokken met stoelen en flessen. De politie sloeg erop los met gummiknuppels en kreeg versterking. Het vechten hield anderhalf uur aan. De politie zuiver de het park tenslotte met honden. Raadselachtig Aanvankelijk scheen de achtervol ging te zullen slagen, want de voor sprong van de groep Wesseling op de groep Lute die al ruim 3 minu ten was geweest, slonk bij Wouden berg. Na 115 km tot nog geen 2 mi nuten. Maar terwijl hij in de achter hoede van de groep achtervolgers in een verwrongen houding zwoegde om bij te blijven ge beurde er iets raadselachtigs. Lex van Kreuningen was in Utrecht voor eigen publiek aan de haal gegaan en had een voorsprong van ruim 100 meter genomen. En even buiten Utrecht lieten Rade- makers en Verstraete hun ploeg maker Lute genadeloos in de steek en vluchtten met van Kreu ningen weg Opgezweept door zijn verontwaardi ging herstelde Cees Lute zich echter prachtig in de laatste vijftig km voor Amsterdam. Opnieuw was hij in staat de groep achtervolgers tot een nog hoger tempo te activeren en de achterstand die onrustbarend tot 5 minuten was gegroeid werd opnieuw kleiner en kleiner. Maar zelfs een Lute die nu weer als her boren reed kon dit niet meer goed maken. Ruim 4 minuten voor Lute over de eindstreep ging was er op weest, want als Walravens de~spilnt van de vluchtelingen gewonnen had en dus de minuut-bonificatie vero verd zou hebben, zou niet Wesse ling maar Walravens winnaar van de Olympia's Tour zijn. van de Klundert uit De Heen maak te echter aan alle onzekerheid een eind door overtuigend de laatste etappe van Olympia's Tour te win nen. Do gelukkigste man, die dan ook over de eindstreep ging was niet ritwinnaar Van de Klundert maar wel tourwinnaar Gerard Wes seling uit Halfweg, die in deze boei ende Olympia's Tour alle favorieten te erg was geweest. De uitslag van de laatste was: etappe 1 Van der Klundert (wit) 4.30.28 (met bon. 4.29.28); 2 Sebregts (blauw) 4.30.28 (met bon. 4.29.58); 3 Hindriks (geel) 4.30.28 (met bon. 4.30.13); 4 Schuling (blauw-geel); 5 Van Schil (blauw); 6 Steuten (geel); 7 Timmermans (wit); 8 Wal ravens (zwart); 9 Van Smirren (rood-wit); 10 Klooster (oranje- zwart H); 11 Hopman (geel-zwart); 12 Hermes (oranje-zwart II); 13 Wesseling (oranje-zwart I); 14 Lie- bregts (oranje-zwart II); 15 Groe- neweg (blauw-geel), allen in dezelf de tijd als nummer 3; 29 EmU Ver- straeten 26.12.42. INDIVIDUEEL EINDKLASSEMENT. 1 Wesseling (oranje-zwart I) 25.57.18; 2 Walravens (zwart) 25.58.10; 3 Steuten (geel) 25.58.54; 4 Van der Klundert (wit) 25.59.50; 5 Sebregts (blauw) 25:59.54; 6 Groe- neweg (blauw-geel); 7 Lute (geel zwart) 26.01.00; 8 Van Schil (blauw) 26.02.30; 9 Van Smirren (rood-wit) 26.03.11; 10 Lotz (geel) 26.03.50; 11 Klooster (oranje-zwart II) 26.04.13; 12 Coehorst (blauw) 26.05.07; 13 Jansen (oranje-zwart H) 26.05.09; 14 Schuling (blauw geel) 26.05.30; 15 Hermes (oranje- zwart II) 26.07.33. DAGKLASSEMENT PLOEGEN. 1 Blauw 13.30.56; 2 oranje-zwart II 13.31.24; 3 geel 13.36.08; 4 wit 13.37.55; 5 geel-zwart 13.39.57. EINDKLASSEMENT PLOEGEN. 1 Blauw 77.56.51; 2 geel 77.59.01; 3 wit 78.04.19; 4 blauw-geel 78.09.09; 5 oranje-zwart n 70.09.32. SPRINTKLASSEMENT. 1 Balvert 12 pt.; 2 Knops 6 pt.; 3 Sebregtse 4 pt.; De prestatieprijs in de zesde rit werd toegekend aan Cees Lute. ALGEMEEN PUNTENKLASSEMENT. 1 Sebregts 43 pt.; 2 'Wesseling pt. en 3 Groeneweg 72 pt. 72 Art oer tevTie) beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! B>j pijn, griep ef „landerig" gevoel zorgt een enkel taDiei dal U weer mei plezier Uw werk kunt doen 20 laOI. 1.0.80.Yoordelige gezinsverpakking 100 UW. 1.3.60 Minister Luns: Nederland zoekt modus vivendi met Indonesië Minister Luns heeft zaterdag in een interview met Harry Giiroy, corres pondent van de „New York Times'' in de Beneluxlauden verklaard, dat de Nederlandse regering met Indo nesië een modus vivendi wenst te bereiken, waardoor de relaties tus sen do twee landen kunnen worden verbeterd. Minister Luns deed deze mededeling op een ogenblik, dat men in Den Haag verontrust was over bewegingen van Indonesische troepen naar de eilanden in de omgeving van Ned. Nieuw-Guinea. Ilij zei, dat evenals iu het verleden Nederland niets zou doen dat de spanning zou kunnen doen toenemen. Minister Luns onderstreepte de hoop dat te eniger tijd Nederland tot enige overeenstemming met Indone sië zou komen. Hij vroeg aandacht voor een regeri ngs-communiqué dat vrijdag gepubliceerd is en waarin werd ontkend, dat Nederlandse vlieg tuigen zouden hebben gevlogen boven Indonesisch gebied. Hij verklaarde uitdrukkelijk dat Nederlandse sche pen en vliegtuigen order hebben ge kregen zich niet te begeven in de Indonesische wateren of in het Indo nesische luchtruim. De minister ver klaarde dat het departement van buitenlandse zaken had gepoogd de tekst van dit communiqué te over handigen aan de Indonesische charge d' affaires in Den Haag, Soesanto Djojosoegito, 'opdat deze het zou kun nen doorgeven aan de Indonesische regering maar de aanbieding van deze tekst was tijdelijk vertraagd omdat de Indonesische diplomaat naar Bonn was vertrokken. KERKNIEUWS NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Oosterend (Texel) (toez.) en te Oostwoud-Midwoud (toez.)J. G. Beerthuis, kand. te Hil versum. Bedankt voor Zetten-An- delst: J. D. Schuurman te Bleskens- graaf. Bedankt voor Zwijndrecht (vac. J. Visscher)W. Griffioen te Nijkerlc. ER VOLGEN ER NOG 187.... Capaciteit voor 150 minder-vaiiden Onder het kritisch toeziend oog van de heer J. C. F. van Kamer, secretaris-penningmeester, als mede een aantal andere be stuursleden van de stichting Werkplaatsen Walcheren, is dinsdagmorgen vroeg de eerste paal geheid voor de nieuwe werkplaats voor minder validen tussen de Oosterperkweg en de Monsterweg op het klein-indus- trieterrein te Middelburg. Het was de eerste van de 188 palen, waarop de werkplaats met een bedrijfsoppervlakte van 2500 vierkante meter komt te rus ten. De werkplaats, die op een terrein van 6300 vierkante meter gebouwd wordt, zal bestaan uit 3 steeds gro ter wordende werkruimten met daar tussen in twee utiliteitsruimten. De ruimten zijn respectievelijk 22, 40 en ongeveer 68 meter diep, terwijl de overspanningen 15 meter breed wor den. In de middelste ruimte wordt behalve voor de afdeling boekbinden een flin ke ruimte in reserve gehouden, om dat de stichting het voornemen heeft in de nabije toekomst ook vrouwen in de gelegenheid te stellen hun vali diteit te overwinnen en zich een be zigheid aan te leren of weer te leren. Het gebouw biedt plaats aan 150 te- werkgestelden. Nadat het zware heiblok de heipaal en het opzetstuk met enkele tiental len klappen de grond ingedreven had, dankte de heer Van Kamer het direc tielid van het N.V. Bouwbedrijf v/h G. J. Broek, de heer A. Zwartsenburg, voor"de geboden gelegenheid om het slaan van deze „mijlpaal" bij te wo nen. Voorts hoopte de heer Van Ka mer, dat in de schepping van de heer H. Mooibroek, de adjunct-directeur van gemeentewerken; een prettige sfeer zal worden aangetroffen, wan neer het gebouw hopeniijk dit jaar gereed zal komen. Vervolgens wees de secretaris-pen ningmeester van het stichtingsbe stuur er op, dat het hier een sociale werkplaats betreft, waar de mensen met een bepaalde handicap in de ge legenheid gesteld worden om hun va liditeit voor èen of ander beroep te benutten. In de 180 werkplaatsen in Nederland zijn thans rond 12000 minder-vaiiden werkzaam. De Middelburgse werk plaats, die in 1954 startte, wordt be zocht door 110 tewerkgestelden. Kampioenschappen van Nederland op de baan De wedstrijden om de nationale wie- ler-titels op de baan zullen ook dit jaar weer in het Olympisch Stadion te Amsterdam worden gehouden, en wél op de donderdagen 2 en 9 juni a.s. Voor de eerste avond staan op het programma de sprint amateurs (se ries t.m. halve finales ruim 40 in schrijvingen), de sprint voor profes sionals en onafhankelijken (series t/m de finale) en de wedsti'ijd 50 km zonder gangmaking voor amateurs. Voor dit laatste nummer schreven 87 renners in. De K.N.W.U. heeft voorts ingelast een stayers-wedstrijd over 50 km voor amateurs. De overige nummers worden op 9 juni' a.s. gehouden. 32. Stikkeltje pakt de zeepbel op. „Hij weegt haast niets; hij is alleen maar lucht met een heel dun vellet je erom!" zegt hij. Maar dan roept hij heel hard „O, Bruunke: luister Ier"? Stikkeltje zegt opgewonden, eens"! „De lucht in de zeepbel is.... een on- „Ik ben niet doof" moppert Bruun- zichtbaar ding, dat er toch is!" ke, zijn oren dichthoudend, „wat is Nu dansen ze alle twee van plezier! J„Even tellen" zegt Stikkeltje. „een versje: da's, één. De geur van de koek: da's twee. De lucht in de zeep bel: da's drie!" En Bruunke roept „Nu gauw naar ouwe Pim de to- vernaar!" (Nagekomen advertentie). Heden overleed, nog onverwachts, onze ge liefde broer en zwager, de heer ANDRIES BOSTELAAR, op de leeftijd van 58 jaar. Mede namens broers zusters, zwagers en schoonzusters, A. Bostelaar kennisgeving. Heden overleed plotse ling, tot onze diepe droefheid, onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader, de heer DAVID JOB ItLAASSEN, in de ouderdom van 71 jaar. Uit aller naam, A. Klaassen- Wilderom Middelburg, 31 mei 1960. Winterstraat 19. De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 3 juni. Vertrek 11.30 uur van het sterfhuis. Geen bloemen. Heden overleed, tot on ze grote droefheid, zacht en kalm, na een kortstondige ziekte, in het ziekenhuis St. Jo anna te Goes, onze ge liefde vader, behuwd- en grootvader ADRIAAN HENDRIK CORNELISSE, weduwnaar van Jacoba Waterman, in de ouderdom van 74 jaar en 4 maanden. Waarde: C. J. Cornelisse C. Cornelisse-Geense W. Cornelisse T. Comelisse- Schouten Adri en Rina Sliedrecht: M. C. Cornelisse C. Cornelisse-Goud Adri en Paula Waarde, 31 mei 1960. Hoofdstraat 62. De begrafenis zal plaatshebben op vrij dag 3 juni 1960. Ver trek van het sterfhuis om twaalf uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 4